Szef Kraken dostrzega pozytywne aspekty dla branży w sytuacji Binance

ikona publikacji - ciemny
Opublikowano: 23 listopada 2023
ikona autora biały
kraken

Giełda kryptowalut Kraken "gra długoterminowo" pomimo pojawienia się "nowych zagrożeń dla reputacji" branży. Stwierdził to współzałożyciel platformy Jess Powell.

Według niego gra stała się "bardziej sprawiedliwa" po tym, jak Departament Sprawiedliwości USA i Binance osiągnęły porozumienie, na mocy którego giełda zapłaci 4,3 mld USD grzywny w ramach ugody.

Równolegle SEC pozwała spółki macierzyste Krakena w związku z zarzutami o niezarejestrowanie się jako platforma handlowa. Powell napisał:

"Ostatnie 12 miesięcy dostarczyło akcjonariuszom odpowiedzi na dwa dręczące pytania: w jaki sposób tak szybko się rozwijają i dlaczego uchodzi im to na sucho. Trudno jest zachować wiarę, gdy udział w rynku kurczy się, a wszystko, co się dzieje, jest przeciwko tym dobrym."

Dodał, że "każda podejrzana transakcja" daje rządowi możliwość zrobienia kozła ofiarnego z branży kryptowalut. Na tej podstawie rynek nie może polegać na terminowej ochronie ze strony władz, dlatego konieczne jest sprawowanie "samokontroli", podkreślił szef Krakena.

Uważa on, że Coinbase, Ripple i sam Kraken stały się "łatwymi celami na własnym podwórku" dla SEC. Szef giełdy zaproponował rozwiązanie:

"Najprostszą rzeczą, jaką można zrobić, to wykorzystać i skierować ludzi do serwisów, które są zaangażowane w te walki (takich jak Kraken), które grają długoterminowo i dają dobry przykład dla branży."

Wcześniej Jess Powell skrytykował Komisję po pozwie przeciwko firmie, nazywając agencję "głównym hamulcem" na rynku kryptowalut. Ostrzegł również firmę przed koniecznością "ucieczki ze Stanów Zjednoczonych".

Przypomnijmy, że w lutym Kraken zgodził się zapłacić 30 milionów dolarów, aby rozstrzygnąć spór z SEC dotyczący programu steakingu.

W marcu FBI przeszukało dom Powella w ramach dochodzenia karnego pod zarzutem zhakowania założonej przez niego organizacji non-profit.

Kategoria wpisu:

Dawid Kucharczyk

Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Pasjonat nowych technologii, od 3 lat aktywnie uczestniczący w świecie krypto. Instruktor narciarstwa oraz amator gry w squasha. Zwolennik idei decentralizacji.

Powiązane tematy:

Portal w Binance Launchpool - to już 47. projekt!

Giełda kryptowalut Binance ogłosiła kolejny projekt, który pojawi się na platformie Binance Launchpool - to już 47 w historii. Tym razem jest to platforma gamingowa Web3 - Portal. Przy okazji zaoferowała promocję, w której do zgarnięcia jest 20 tokenów PIXEL zupełnie za darmo: aby je odebrać należy założyć konto z promocyjnego linka: odbierz 20 PIXEL. […]

Co to jest BNB Vault? Jak korzystać z tej funkcji?

Binance to nie tylko giełda. To cały ekosystem produktów. Jednym z nich jest BNB Vault - agregator zysków, który pozwala zarabiać odsetki od posiadanych już kryptowalut. Funkcja ta umożliwia też w inwestowanie w ciekawe, nowe krypto projekty na wczesnym etapie poprzez Launchpool. W dzisiejszym artykule omówimy BNB Vault szczegółowo. Wyjaśnimy co to jest, jak działa […]

PIXEL w Binance Launchpool. HODLować czy sprzedać?

Binance ogłosiło właśnie 46. projekt, który zostanie uruchomiony na platformie Binance Launchpool. Tym razem jest to PIXEL, natywny token gry Pixels. W dzisiejszym artykule sprawdzimy czym jest PIXEL oraz jak farmić te tokeny na Binance. Na koniec spróbujemy odpowiedzieć na pytanie czy warto je HODLować, czy może sprzedać od razu po rozpoczęciu handlu. Najpierw jednak […]

Co to jest Binance Earn? Środy pełne zarabiania

Jesteś długoterminowym HODLerem? Być może masz w portfelu trochę kryptowalut i nie planujesz ich sprzedawać w najbliższym czasie? Czy wiesz, że istnieje sposób, aby zarabia za ich pomoc pasywny dochód? Pozwala na to np. platforma Binance Earn. Co to jest? Jak działa? Jakie daje możliwości? O tym w dzisiejszym artykule! Czym wyróżnia się Binance Earn? […]

Binance odzyskuje udział w rynku i stabilnie się rozwija

Giełda kryptowalut Binance zaczęła odzyskiwać swój udział w rynku. Sytuacja ma miejsce zaledwie kilka miesięcy po rozstrzygnięciu sprawy z Departamentem Sprawiedliwości Stanów Zjednoczonych i zapłaceniu grzywny w wysokości 4,3 miliarda dolarów. Według danych firmy badawczej Kaiko, udział Binance w rynku pod względem wolumenu obrotu wzrósł do 49% dwa miesiące po tym, jak giełda rozstrzygnęła sprawę […]
0 0 Głosy
Oceń artykuł
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Kryptowaluty2.pl 2023 Wszelkie prawa zastrzeżone
starcrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram