Darmowe 50$ od Blockchain.com – Instrukcja jak odebrać

ikona publikacji - ciemny
Opublikowano: 26 kwietnia 2019
ikona autora biały
Zdjęcie kubka, telefonu i zeszytu

Aktualizacja Luty 2020: Promocja zakończyła się – blockchain.com już nie oferuje darmowych 50$ w XML. Aktualnie można skorzystać z innych airdropów których lista jets tutaj: lista airdrop

Treść poniższego artykułu jest archiwalna i już nieaktualna:

W ostatnim czasie na grupach poświęconych kryptowalutom, pojawiło się sporo tajemniczych ogłoszeń oferujących darmowe 50$ za rejestrację w jednym z portfeli bitcoin. Ogłaszający się w tych grupach – oferują mniej lub bardziej darmowe informację (wiemy że niektórzy pośrednicy pobierają nawet 150zł “prowizji” za informacje) jak odebrać 50$. O co tyle szumu i czy to prawdziwa informacja, o co chodzi? O tym w poniższej instrukcji.

Czy darmowe 50$ od Blockachain.com to informacja prawdziwa?

Ogólnie rzecz biorąc tak… Natomiast warto wyjaśnić że te 50$ to równowartość kryptowaluty XML (Stellar) i to w tej kryptowalucie otrzymujemy bonus za rejestrację i weryfikację konta. Co nie zmienia faktu że stellar ma swoją wartość i bez problemu możemy go wymienić na jednej z giełd kryptowalut (na przykład: bitbay.net) na PLN i wypłacić na konto bankowe (o tym w dalszej części).

O tym jak odebrać 50$ w XML – krok po kroku poniżej:

Krok 1 – rejestracja na blockchain.com

Pierwszym krokiem do odebrania bonusa jest rejestracja na blockchain.com, więc przechodzimy na stronę https://www.blockchain.com i zakładamy konto poprzez przycisk “utwórz konto” lub “rejestracja”. Proces rejestracji sprowadza się jedynie do podania:

 • adresu e-mail,
 • hasła
 • zaznaczenia zgód na przetwarzanie danych osobowych.
screen przedstawiający proces rejestracji na blockchain.com

Następnie potwierdzamy adres e-mail w podanej przez nas skrzynce.

Krok 2 – weryfikacja konta

Po zweryfikowaniu e-maila i zalogowaniu się do konta od razu widzimy możliwość odebrania bezpłatnej kryptowaluty XML o równowartości 50$:

screen przedstawiający stronę blockchaincoml i weryfikację konta

Klikamy w powyższy przycisk i przechodzimy dalej. W kolejnym oknie wypełniamy nasze dane osobowe, które muszą zgadzać się z danymi na naszym dowodzie osobistym. Jeżeli jeszcze nie zweryfikowaliśmy adresu e-email teraz należy to zrobić.

W kolejnym kroku Blockchain prosi nas o potwierdzenie że jesteśmy prawdziwą osobą i podane dane są prawdziwe:

screen pokazujacy proces potwierdzania konta na blockchain.com

W tym celu musimy przygotować do wyboru: paszport lub prawo jazdy lub dowód osobisty. Klikamy “kontynuuj” i wybieramy dokument za pomocą którego chcemy się zweryfikować:

 • Passport – paszport
 • ID- card – dowód osobisty
 • Residence permit – pozwolenie na pobyt
 • Driver’s license – prawo jazdy

Wybieramy odpowiednia opcję i przechodzimy dalej. Następnie zezwalamy na włączenie kamerki i mikrofonu w naszym komputerze:

screen pokazujący dalszy proces rejestracji konta na blockchain.com

W kolejnym kroku robimy zdjęcie twarzy i wybranego dowodu tożsamości.

To wszystko. Jeżeli widzimy poniższy komunikat, czekamy na odpowiedź ze strony Blockchain.com.

screen pokazujący komunikaty podczas weryfikacji na blockchain.com

Jeżeli widzimy powyższy komunikat możemy zamknąć okno i czekamy na otrzymanie 50$ w kryptowalucie XML. W moim przypadku pierwsza weryfikacja nie została uznana (być może zdjęcia nie były zbyt wyraźne, więc powtórzyłem procedurę i w tym momencie (po mniej więcej 12 godzinach) środki w XML są na koncie, konkretnie 500 Stellarów o przybliżonej wartości 50$ (dokładnie: 49,85$):

screen wyglądu strony blockchain.com

W tym momencie środki należą do nas i możemy z nimi zrobić co chcemy. Można je przechować i poczekać aż ich wartość wzrośnie i sprzedać później (niestety wiąże się to również z ryzykiem spadku wartości na giełdzie), lub możemy je wysłać na giełdę gdzie zamienimy środki na PLN.

Co dalej?

Jeżeli chcemy sprzedać XML i wymienić je na PLN, to musimy wybrać giełdę która obsługuje portfel Stellara (XML). Jedną z takich giełd jest bitbay.net gdzie po wymianie na PLN (w zależności od kursu od 150-200zł) możemy przelać środki na konto bankowe.

Jak przelać XML z Blockchain.com do Bitbay.net

Jeżeli mamy już konto ba bitbay.net to przechodzimy do kroku drugiego, natomiast jeżeli nie, zakładamy konto na bitbay.net (procedura podobna jak zakładanie konta na blockchain.com).

Gdy już założymy konto w Bitbay, odnajdujemy portfel Stellar, w tym celu przechodzimy kolejno do zakładki portfel i odszukujemy na liście XML:

screen pokazujący jak przelać XML z blockchain.comna bitbay.net

Pp prawej stronie są 2 informację których potrzebujemy:

 • Adres do wpłaty,
 • Memo ID
screen przykładowych kodów weryfikacyjnych na blockchain.com

Następnie przechodzimy do portfela na blockchain.com i odnajdujemy przycisk “Wyślij” w panelu głównym:

screen pokazujący proces przelewu środków na blockchain.com

Następnie wypełniamy kolejne pola wg instrukcji poniżej. Za pierwszym razem sugeruje aby wysłać mniejszą ilość 50-100 XML ponieważ jeżeli gdzieś się pomylimy nie będzie można odwrócić transakcji.

screen pokazujący jak wysłać

Transakcje w Stellarze przebiegają praktycznie natychmiastowo (na tym polega całą akcja rozdawania XML – aby pokazać jak działają), więc środki na koncie bitbay powinny być po kilku chwilach.

Sprzedaż XML na Bitbay

Jeżeli chcemy wymienić Stellary (XML) na PLN, przechodzimy do zakładki giełda (1) i odszukujemy parę XML/PLN (2):

screen przedstawiajacy sprzedaż XML na Bitbay

Następnie wystawiamy ofertę sprzedaży poprzez określenie kursu (1) i ilości XML które chcemy sprzedać (2). Wystawiamy zlecenie (3) i czekamy aż ktoś zaakceptuje naszą ofertę:

screen ofert sprzedaży pln w portfelu na bitbay

Następnie środki w PLN możemy wypłacić z zakładki “portfele” poprzez

 • przelew bankowy
 • lub na poczcie.
Kategoria wpisu:

Artur Kuśmierek

Redaktor bloga kryptowaluty2.pl. Autor publikacji na temat bitcoina, kryptowalut i finansów. Na rynku kryptowalut od 2018 roku.

Powiązane tematy:

Omni Network (OMNI) - Nowa kryptowaluta w Binance Launchpool

Binance nie zwalnia tempa. Giełda dodała kolejny projekt do swojej platformy Binance Launchpool. Tym razem jest to kryptowaluta Omni Network (OMNI). W tym artykule rozłożymy ten projekt na czynniki pierwsze. Wyjaśnimy też jak farmić tokeny na Binance Launchpool! Uwaga: Jeśli założysz konto na Binance z tego linka, tuż przed listingiem OMNI (17 kwietnia), na Twoim […]

Jaka jest najlepsza aplikacja do kryptowalut?

Rynek kryptowalut rozwija się w bardzo szybkim tempie. Wraz z rozwojem ekosystemu, budowane wokół niego jest wiele różnych produktów. Przykładem mogą być chociażby aplikacje do kryptowalut, które pozwalają nam na przechowywanie, handel, staking krypto oraz wiele innych opcji bezpośrednio z naszego samartfona. Ale jaka jest najlepsza aplikacja do kryptowalut? Sprawdzimy to w dzisiejszym poradniku! Najlepsze […]

Czy Ethereum przebije Bitcoina pod kątem wolumenu?

Czy Ethereum może kiedyś prześcignąć Bitcoina pod względem wolumenu? Bitcoin oraz Ethereum to dwa giganty, różniące się od siebie, lecz nieustannie konkurujące. Porównanie tych dwóch technologii wymaga zrozumienia ich podstawowych różnic. W tym artykule wyjaśnimy, czym dokładnie są Bitcoin i Ethereum. Przeanalizujemy też, na czym polegają ich różnice. Zastanowimy się, czy Ethereum ma szansę prześcignąć […]

Co to jest BNB Vault? Jak korzystać z tej funkcji?

Binance to nie tylko giełda. To cały ekosystem produktów. Jednym z nich jest BNB Vault - agregator zysków, który pozwala zarabiać odsetki od posiadanych już kryptowalut. Funkcja ta umożliwia też w inwestowanie w ciekawe, nowe krypto projekty na wczesnym etapie poprzez Launchpool. W dzisiejszym artykule omówimy BNB Vault szczegółowo. Wyjaśnimy co to jest, jak działa […]

Bitcoin jak zacząć – gdzie inwestować w kryptowaluty: poradnik dla początkujących

Bitcoin (BTC) to dla Ciebie nowość i nie wiesz jak zacząć? To nic trudnego, nawet jeżeli dopiero zaczynasz interesować się…
0 0 Głosy
Oceń artykuł
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Kryptowaluty2.pl 2023 Wszelkie prawa zastrzeżone
starcrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram