Aktualizacja Luty 2020: Promocja zakończyła się – blockchain.com już nie oferuje darmowych 50$ w XML. Aktualnie można skorzystać z innych airdropów których lista jets tutaj: lista airdrop

Aktualnie największym zainteresowaniem cieszy się promocja: 30 euro od Bitwala za założenie konta, oraz referral code do Binance futures na niższe prowizje

Treść poniższego artykułu jest archiwalna i już nieaktualna:

W ostatnim czasie na grupach poświęconych kryptowalutom, pojawiło się sporo tajemniczych ogłoszeń oferujących darmowe 50$ za rejestrację w jednym z portfeli bitcoin. Ogłaszający się w tych grupach – oferują mniej lub bardziej darmowe informację (wiemy że niektórzy pośrednicy pobierają nawet 150zł „prowizji” za informacje) jak odebrać 50$. O co tyle szumu i czy to prawdziwa informacja, o co chodzi? O tym w poniższej instrukcji.


Sprawdź również inne popularne instrukcje:


Czy darmowe 50$ od Blockachain.com to informacja prawdziwa?

Ogólnie rzecz biorąc tak… Natomiast warto wyjaśnić że te 50$ to równowartość kryptowaluty XML (Stellar) i to w tej kryptowalucie otrzymujemy bonus za rejestrację i weryfikację konta. Co nie zmienia faktu że stellar ma swoją wartość i bez problemu możemy go wymienić na jednej z giełd kryptowalut (na przykład: bitbay.net) na PLN i wypłacić na konto bankowe (o tym w dalszej części).

O tym jak odebrać 50$ w XML – krok po kroku poniżej:

Krok 1 – rejestracja na blockchain.com

Pierwszym krokiem do odebrania bonusa jest rejestracja na blockchain.com, więc przechodzimy na stronę https://www.blockchain.com i zakładamy konto poprzez przycisk „utwórz konto” lub „rejestracja”. Proces rejestracji sprowadza się jedynie do podania:

 • adresu e-mail,
 • hasła
 • zaznaczenia zgód na przetwarzanie danych osobowych.

Następnie potwierdzamy adres e-mail w podanej przez nas skrzynce.

Krok 2 – weryfikacja konta

Po zweryfikowaniu e-maila i zalogowaniu się do konta od razu widzimy możliwość odebrania bezpłatnej kryptowaluty XML o równowartości 50$:

Klikamy w powyższy przycisk i przechodzimy dalej. W kolejnym oknie wypełniamy nasze dane osobowe, które muszą zgadzać się z danymi na naszym dowodzie osobistym. Jeżeli jeszcze nie zweryfikowaliśmy adresu e-email teraz należy to zrobić.

W kolejnym kroku Blockchain prosi nas o potwierdzenie że jesteśmy prawdziwą osobą i podane dane są prawdziwe:

W tym celu musimy przygotować do wyboru: paszport lub prawo jazdy lub dowód osobisty. Klikamy „kontynuuj” i wybieramy dokument za pomocą którego chcemy się zweryfikować:

 • Passport – paszport
 • ID- card – dowód osobisty
 • Residence permit – pozwolenie na pobyt
 • Driver’s license – prawo jazdy

Wybieramy odpowiednia opcję i przechodzimy dalej. Następnie zezwalamy na włączenie kamerki i mikrofonu w naszym komputerze:

W kolejnym kroku robimy zdjęcie twarzy i wybranego dowodu tożsamości.

To wszystko. Jeżeli widzimy poniższy komunikat, czekamy na odpowiedź ze strony Blockchain.com.

Jeżeli widzimy powyższy komunikat możemy zamknąć okno i czekamy na otrzymanie 50$ w kryptowalucie XML. W moim przypadku pierwsza weryfikacja nie została uznana (być może zdjęcia nie były zbyt wyraźne, więc powtórzyłem procedurę i w tym momencie (po mniej więcej 12 godzinach) środki w XML są na koncie, konkretnie 500 Stellarów o przybliżonej wartości 50$ (dokładnie: 49,85$):

W tym momencie środki należą do nas i możemy z nimi zrobić co chcemy. Można je przechować i poczekać aż ich wartość wzrośnie i sprzedać później (niestety wiąże się to również z ryzykiem spadku wartości na giełdzie), lub możemy je wysłać na giełdę gdzie zamienimy środki na PLN.

Co dalej?

Jeżeli chcemy sprzedać XML i wymienić je na PLN, to musimy wybrać giełdę która obsługuje portfel Stellara (XML). Jedną z takich giełd jest bitbay.net gdzie po wymianie na PLN (w zależności od kursu od 150-200zł) możemy przelać środki na konto bankowe.

Jak przelać XML z Blockchain.com do Bitbay.net

Jeżeli mamy już konto ba bitbay.net to przechodzimy do kroku drugiego, natomiast jeżeli nie, zakładamy konto na bitbay.net (procedura podobna jak zakładanie konta na blockchain.com).

Gdy już założymy konto w Bitbay, odnajdujemy portfel Stellar, w tym celu przechodzimy kolejno do zakładki portfel i odszukujemy na liście XML:

przelew xml na bitbay

Pp prawej stronie są 2 informację których potrzebujemy:

 • Adres do wpłaty,
 • Memo ID

Następnie przechodzimy do portfela na blockchain.com i odnajdujemy przycisk „Wyślij” w panelu głównym:

Następnie wypełniamy kolejne pola wg instrukcji poniżej. Za pierwszym razem sugeruje aby wysłać mniejszą ilość 50-100 XML ponieważ jeżeli gdzieś się pomylimy nie będzie można odwrócić transakcji.

Transakcje w Stellarze przebiegają praktycznie natychmiastowo (na tym polega całą akcja rozdawania XML – aby pokazać jak działają), więc środki na koncie bitbay powinny być po kilku chwilach.

Sprzedaż XML na Bitbay

Jeżeli chcemy wymienić Stellary (XML) na PLN, przechodzimy do zakładki giełda (1) i odszukujemy parę XML/PLN (2):

Następnie wystawiamy ofertę sprzedaży poprzez określenie kursu (1) i ilości XML które chcemy sprzedać (2). Wystawiamy zlecenie (3) i czekamy aż ktoś zaakceptuje naszą ofertę:

Następnie środki w PLN możemy wypłacić z zakładki „portfele” poprzez

 • przelew bankowy
 • lub na poczcie.

30 thoughts on “Darmowe 50$ od Blockchain.com – Instrukcja jak odebrać”

 1. W miejscu gdzie jest adres wpłaty co oznacza komunikat „Przelej dowolną ilość XML na powyższy adres. ŚRODKI ZOSTANĄ ZAKSIĘGOWANE NA TWOIM KONCIE PO OTRZYMANIU 20 POTWIERDZEŃ Z SIECI.” ?

  1. To znaczy że środki pojawia się na koncie gdy transakcje zaakceptuje 20 komputerów podłączonych do blockchaina (technologia związana z kryptowalutami – podstawy wiedzy o działaniu kryptowalut). W praktyce zobaczysz swoje środki po 1-2 minutach.

  1. To dosyć krótko, ja weryfikowałem konto ok 16:00 i powiadomienie o weryfikacji przyszło ok. 8:00 następnego dnia. Maksymalnie weryfikacja może trwać 5 dni.

 2. Hej, wszystko pomyślnie udało się wykonać ale dostałem 250 Stellarów zamiast 500 (wyszło mi około $22 dolców).
  Czy zmniejszyli teraz te „wypłaty” dla wszystkich?

  1. Trudno mi powiedzieć czemu się tak stało. Podejrzewam że pula XML się kończy i rozdają już połowę bo jest ograniczona do wartości 125 000 000 $ w XML, a akcja już jakiś czas trwa. Wiem że Coinbase rozdaje też krypto w tym XML o czy pisałem tutaj: https://kryptowaluty2.pl/coinbase-rozdaje-50-usd-w-stellarach/ ale tam też trzeba się pewnie śpieszyć. Jak będą kolejne akcje w których rozdają jakieś kryptowaluty – postaram się informować tutaj an bieżąco.

 3. Ja mam problem z weryfikacja bo moje urządzenie nie robi zdjęcia i co mogę w tej sytuacji zrobic jaki jest inny sposób weryfikacji?

   1. Dodam ze skanuje kod qr i wykrywa błędne parwowanie, próbuję tez zrobić sobię po prostu zdjęcie ale również jest napisane abym spróbował ponowanie i tak w kółko.

 4. Hej, znowu ja. Co jeśli operacje wykonywałem 1 maja a do dziś nie pojawiają się u mnie żadne pieniądze? Nie dostałem żadnej kryptowaluty, na coinbase to samo a tam robiłem konto jakoś w połowie kwietnia, i nic. Nie mam Stellarów ani tu, ani tam

   1. Chodzi o to że strona mi jeszcze nie przydzieliła XML. W tym momencie jeszcze nie potrzebuje Memo ID.

 5. Po wysłaniu formularza dostałem takiego maila. Czy długo trzeba czekać na sprawdzenie weryfikacji. Znajomy robił też weryfikacje u siebie i przeszedł ją od razu. W moim przypadku wszystkie zdjęcia były wyraźne i czytelne.

  Verification Under Review
  We wanted to let you know that we need to make a few extra checks on our side to verify your identity. This means it will take a little longer to get you verified and ready to exchange cryptocurrencies.

  Right now you don’t need to do anything. Our support team may get in contact if there’s any extra information we need.

  In the meantime you can use your wallet as always, to send and receive.

  Thanks,
  The Blockchain Team

  1. Trudno mi powiedzieć co w tym przypadku się stała. Ja też czekałem dłużej, musiałem powtórzyć weryfikację i za 2-gim razem się udało.

   1. Jeśli możesz to powiedz mi proszę jak zrobić drugi raz weryfikację ponieważ to okienko „uzyskaj darmowe Cypto” co wyskakuje po zalogowaniu już zniknęło i nie wiem w co trzeba wejśc na portfelu, żeby drugi raz móc zrobić weryfikacje.

 6. Mam pytanie odnosnie blockchain. zroblem wszystko jak w opisie dostalem te 500xlm jest to niecale 50$ chcialbym zainwestowac to na innej stronie lecz minimalna kwota inwestycji to 50euro wiec troszke brakuje. Chcialbym wiec dokupic pare bitcoinow lecz mam z tym problem. Klikam w kupic sprzedac pozniej dalej i wyskakuje taki komunikat „Niestety ten adres e-mail jest wykorzystywany przez inne konto. Kliknij tutaj aby to zmienić”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *