Bitcoin spada poniżej 48 000 USD. Likwidacje sięgnęły 300 mln w ciągu dnia

ikona publikacji - ciemny
Opublikowano: 29 grudnia 2021
ikona autora biały
rynek kryptowalut

Bitcoin stracił ponad 4000 USD w ciągu ostatnich 48 godzin po spadku poniżej 48 000 USD. Alternatywne monety są również ponownie na czerwono. Ethereum handluje poniżej 3800 dolarów, a Solana traci ponad 7%.

Dwudniowy spadek ceny Bitcoina

Jeszcze kilka dni temu krajobraz wokół głównej kryptowaluty wydawał się znacznie bardziej byczy. Aktywo po kilku nieudanych próbach przebiło się powyżej 50 000 USD i wybiło się na trzytygodniowe maksima sięgające 52 000 USD.

W tym momencie sytuacja zmieniła się diametralnie, a niedźwiedzie przybrały na sile. Zamiast podążać dalej na północ, bitcoin zaczął gwałtownie tracić na wartości, co doprowadziło do spadku ceny do poziomu 49 000 USD, o czym informowaliśmy wczoraj.

Po tym dziennym spadku o 3000 dolarów, BTC tylko kontynuował ruch na południe. W ciągu ostatnich 24 godzin BTC spadł do poziomu 47 200 USD, co jest najniższym poziomem cenowym od 21 grudnia.

W tej chwili aktywo stoi tuż nad tym poziomem i spada o prawie 4% w ciągu dnia. Nieco spodziewanie, ta zwiększona zmienność spowodowała ogromny ból dla nadmiernie zadłużonych traderów. Tylko od wczoraj likwidacje przekroczyły 300 milionów dolarów.

Alty znów na czerwono

Alternatywne monety ucierpiały wczoraj, a dzisiejsza sytuacja wydaje się jeszcze bardziej ponura. Ethereum spadło poniżej 4000 USD, ale kolejny spadek o 3,5% w ciągu jednego dnia zepchnął drugie co do wielkości cyfrowe aktywo poniżej 3800 USD. Binance Coin spadł o 3% i kosztuje 535 dolarów.

Solana straciła najwięcej na wartości w skali dziennej (-8%). W związku z tym SOL handluje teraz na poziomie 175 dolarów. Kolejne straty pochodzą z Cardano, Ripple, Terra, Polkadot, Avalanche, Dogecoin i Shiba Inu, jeśli chodzi o alty z większym market capem.

Altcoiny o mniejszej i średniej kapitalizacji są w jeszcze gorszej kondycji. ICON prowadzi w tym niekorzystnym trendzie z 16% spadkiem do 1,53 USD. Aave (-14%), Stacks (-10%), Cosmos (-10%), Kadena (-10%), Tezos (-8%) i wiele innych również są mocno czerwone.

Kapitalizacja rynku kryptowalut spadła o 200 miliardów dolarów w ciągu dwóch dni i wynosi obecnie 2,240 biliona dolarów.

Kategoria wpisu:

Podobne tematy

Fundusze Bitcoin i Ethereum notują największe odpływy od czasu krachu FTX

Instytucjonalni krypto inwestorzy stali się dużo bardziej konserwatywni po problemach z FTX. Niestety, nie wygląda na to, żeby to był to już koniec. Nowe badanie pokazuje, że te grube ryby wolą na razie wyjąć swoje pieniądze z rynku kryptowalut. Fundusze kryptowalutowe odnotowują duże odpływy Tak pisze CoinShares w swoim cotygodniowym raporcie badawczym. W zeszłym tygodniu […]

Sam Bankman-Fried mówi dlaczego FTX upadło

Upadek utility-tokena FTX (FTT) nie był spowodowany brakiem płynności, ale działaniami inwestorów, którzy poczuli się "przestraszeni" obecną sytuacją na rynku. Założyciel giełdy kryptowalut Sam Bankman-Fried stwierdził tak w wywiadzie z Tiffany Fong z dnia 16 listopada (opublikowanym 29 listopada). "Myślę, że FTT miał realną wartość. […] Pod wieloma względami [token] był bardziej legalny niż wiele […]

Złe wiadomości dla bitcoina? Dolar może ponownie wzrosnąć

Dolar amerykański (USD) przeszedł w ostatnich tygodniach sporą korektę. Światowa waluta rezerwowa spadła o około 8% w stosunku do euro. Tymczasem jednak wojna na Ukrainie wciąż się nie skończyła, globalna sytuacja gospodarcza jest fatalna, a w krainie kryptowalut panuje spora niepewność po problemach FTX. Również dolar zaczął dziś ponownie rosnąć w stosunku do euro. Dla […]

Liczba osób korzystających z kryptowalut wzrosła w 2022 roku o 37,8%

Według danych Datareportal, liczba osób posiadających jakąś formę kryptowalut wzrosła w tym roku o 37,8%. Jeden na 10 internautów w wieku od 16 do 64 lat posiada obecnie cyfrowe aktywa. Kryptowaluty w krajach rozwijających się Posiadanie kryptowalut jest popularne głównie w krajach rozwijających się. Zwłaszcza w tym, gdzie waluta jest bardziej wrażliwa na duże wahania […]

Grayscale nie chce przedstawiać swoich rezerw

Przemysł kryptowalutowy został zbudowany w oparciu o jeden slogan: "nie ufaj, zweryfikuj". Ale Grayscale różni się od reszty firm związanych z kryptowalutami. W niedawnym wątku na Twitterze zastanawiającym się nad potrzebą przejrzystości w branży po upadku FTX, Grayscale próbował uspokoić obawy swoich inwestorów, zapewniając ich, że regulacje, które mają zastosowanie do różnych podmiotów, sprawiają, iż […]
0 0 Głosy
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Kryptowaluty2.pl 2020 Wszelkie prawa zastrzeżone
starcrossmenuchevron-downarrow-right
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram