Bitcoin spada poniżej 48 000 USD. Likwidacje sięgnęły 300 mln w ciągu dnia

ikona publikacji - ciemny
Opublikowano: 29 grudnia 2021
ikona autora biały
rynek kryptowalut

Bitcoin stracił ponad 4000 USD w ciągu ostatnich 48 godzin po spadku poniżej 48 000 USD. Alternatywne monety są również ponownie na czerwono. Ethereum handluje poniżej 3800 dolarów, a Solana traci ponad 7%.

Dwudniowy spadek ceny Bitcoina

Jeszcze kilka dni temu krajobraz wokół głównej kryptowaluty wydawał się znacznie bardziej byczy. Aktywo po kilku nieudanych próbach przebiło się powyżej 50 000 USD i wybiło się na trzytygodniowe maksima sięgające 52 000 USD.

W tym momencie sytuacja zmieniła się diametralnie, a niedźwiedzie przybrały na sile. Zamiast podążać dalej na północ, bitcoin zaczął gwałtownie tracić na wartości, co doprowadziło do spadku ceny do poziomu 49 000 USD, o czym informowaliśmy wczoraj.

Po tym dziennym spadku o 3000 dolarów, BTC tylko kontynuował ruch na południe. W ciągu ostatnich 24 godzin BTC spadł do poziomu 47 200 USD, co jest najniższym poziomem cenowym od 21 grudnia.

W tej chwili aktywo stoi tuż nad tym poziomem i spada o prawie 4% w ciągu dnia. Nieco spodziewanie, ta zwiększona zmienność spowodowała ogromny ból dla nadmiernie zadłużonych traderów. Tylko od wczoraj likwidacje przekroczyły 300 milionów dolarów.

Alty znów na czerwono

Alternatywne monety ucierpiały wczoraj, a dzisiejsza sytuacja wydaje się jeszcze bardziej ponura. Ethereum spadło poniżej 4000 USD, ale kolejny spadek o 3,5% w ciągu jednego dnia zepchnął drugie co do wielkości cyfrowe aktywo poniżej 3800 USD. Binance Coin spadł o 3% i kosztuje 535 dolarów.

Solana straciła najwięcej na wartości w skali dziennej (-8%). W związku z tym SOL handluje teraz na poziomie 175 dolarów. Kolejne straty pochodzą z Cardano, Ripple, Terra, Polkadot, Avalanche, Dogecoin i Shiba Inu, jeśli chodzi o alty z większym market capem.

Altcoiny o mniejszej i średniej kapitalizacji są w jeszcze gorszej kondycji. ICON prowadzi w tym niekorzystnym trendzie z 16% spadkiem do 1,53 USD. Aave (-14%), Stacks (-10%), Cosmos (-10%), Kadena (-10%), Tezos (-8%) i wiele innych również są mocno czerwone.

Kapitalizacja rynku kryptowalut spadła o 200 miliardów dolarów w ciągu dwóch dni i wynosi obecnie 2,240 biliona dolarów.

Kategoria wpisu:

Dawid Kucharczyk

Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Pasjonat nowych technologii, od 3 lat aktywnie uczestniczący w świecie krypto. Instruktor narciarstwa oraz amator gry w squasha. Zwolennik idei decentralizacji.

Powiązane tematy:

Złoto na rekordowym poziomie. Czy Bitcoin może pójść w jego ślady?

Według różnych źródeł, złoto wybiło nowy rekord wszech czasów. Kilogram złota jest teraz wart 64.000 dolarów. Oznacza to, że inwestorzy szukają bezpiecznej przystani, w której mogliby trzymać wartość, w celu wyjścia z obecnego kryzysu bankowego. Czy Bitcoin może pójść w ślady złota? Złoto za 65 000 dolarów Poniższy wykres to cena złota i pokazuje wartość […]

Czy Microsoft buduje portfel Ethereum dla Edge?

Dobra wiadomość dla użytkowników Microsoft Edge, ponieważ trwają testy portfela Ethereum dla przeglądarki internetowej. Metamask dla Microsoftu Firma Microsoft rozwija coś, co nazywa "Crypto Wallet" dla Edge. Portfel ten pozwala użytkownikom przechowywać i handlować Etherem, a także tokenami na blockchainie Ethereum, podobnie jak popularny Metamask. Albacore odkrył to i podzielił się tym na Twitterze. Albacore […]

Kolejna edycja Invest Cuffs już w tym tygodniu

To już ostatni moment aby zapisać się na największe wydarzenie dla Inwestorów w tym roku. Już 24-25 marca 2023 roku będzie miała miejsce następna edycja Wydarzenia i Targów Invest Cuffs. To już dziewiąte wydanie imprezy, która każdego roku przyciąga do Krakowa tysiące uczestników, dających możliwość uczestniczenia w prelekcjach prowadzonych przez ponad 120 mówców. Invest Cuffs […]

Banki upadają, bitcoin rośnie. Co się dzieje?

Zapewne nie umknęło Waszej uwadze, że w ostatni weekend upadł Silicon Valley Bank. Silicon Valley Bank był 17. największym bankiem w Stanach Zjednoczonych i bankiem skupiającym się na obsłudze transakcji venture capital i startupów technologicznych. W sumie bank zarządzał ponad 200 miliardami dolarów w depozytach. W ten weekend Rezerwa Federalna, FDIC i Departament Skarbu USA […]

6 powodów, dla których Bitcoin może być przyszłością pieniądza

Bitcoin to pierwsza na świecie zdecentralizowana waluta cyfrowa, która działa bez banku centralnego lub administratora. Przez lata zyskał ogromną popularność ze względu na swój potencjał, aby stać się globalną walutą. Oto sześć powodów, dla których Bitcoin może stać się przyszłością pieniądza. Decentralizacja Sieć Bitcoin jest zdecentralizowaną platformą, w której transakcje są przetwarzane i weryfikowane przez […]
0 0 Głosy
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Kryptowaluty2.pl 2023 Wszelkie prawa zastrzeżone
starcrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram