Bitcoin spada poniżej 48 000 USD. Likwidacje sięgnęły 300 mln w ciągu dnia

ikona publikacji - ciemny
Opublikowano: 29 grudnia 2021
ikona autora biały
rynek kryptowalut

Bitcoin stracił ponad 4000 USD w ciągu ostatnich 48 godzin po spadku poniżej 48 000 USD. Alternatywne monety są również ponownie na czerwono. Ethereum handluje poniżej 3800 dolarów, a Solana traci ponad 7%.

Dwudniowy spadek ceny Bitcoina

Jeszcze kilka dni temu krajobraz wokół głównej kryptowaluty wydawał się znacznie bardziej byczy. Aktywo po kilku nieudanych próbach przebiło się powyżej 50 000 USD i wybiło się na trzytygodniowe maksima sięgające 52 000 USD.

W tym momencie sytuacja zmieniła się diametralnie, a niedźwiedzie przybrały na sile. Zamiast podążać dalej na północ, bitcoin zaczął gwałtownie tracić na wartości, co doprowadziło do spadku ceny do poziomu 49 000 USD, o czym informowaliśmy wczoraj.

Po tym dziennym spadku o 3000 dolarów, BTC tylko kontynuował ruch na południe. W ciągu ostatnich 24 godzin BTC spadł do poziomu 47 200 USD, co jest najniższym poziomem cenowym od 21 grudnia.

W tej chwili aktywo stoi tuż nad tym poziomem i spada o prawie 4% w ciągu dnia. Nieco spodziewanie, ta zwiększona zmienność spowodowała ogromny ból dla nadmiernie zadłużonych traderów. Tylko od wczoraj likwidacje przekroczyły 300 milionów dolarów.

Alty znów na czerwono

Alternatywne monety ucierpiały wczoraj, a dzisiejsza sytuacja wydaje się jeszcze bardziej ponura. Ethereum spadło poniżej 4000 USD, ale kolejny spadek o 3,5% w ciągu jednego dnia zepchnął drugie co do wielkości cyfrowe aktywo poniżej 3800 USD. Binance Coin spadł o 3% i kosztuje 535 dolarów.

Solana straciła najwięcej na wartości w skali dziennej (-8%). W związku z tym SOL handluje teraz na poziomie 175 dolarów. Kolejne straty pochodzą z Cardano, Ripple, Terra, Polkadot, Avalanche, Dogecoin i Shiba Inu, jeśli chodzi o alty z większym market capem.

Altcoiny o mniejszej i średniej kapitalizacji są w jeszcze gorszej kondycji. ICON prowadzi w tym niekorzystnym trendzie z 16% spadkiem do 1,53 USD. Aave (-14%), Stacks (-10%), Cosmos (-10%), Kadena (-10%), Tezos (-8%) i wiele innych również są mocno czerwone.

Kapitalizacja rynku kryptowalut spadła o 200 miliardów dolarów w ciągu dwóch dni i wynosi obecnie 2,240 biliona dolarów.

Kategoria wpisu:

Dawid Kucharczyk

Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Pasjonat nowych technologii, od 3 lat aktywnie uczestniczący w świecie krypto. Instruktor narciarstwa oraz amator gry w squasha. Zwolennik idei decentralizacji.

Powiązane tematy:

Co to jest staking kryptowalut? Jak zacząć stakowanie?

Staking kryptowalut zyskuje na popularności, szczególnie ze względu na śmiesznie niskie oprocentowanie lokowanego kapitału w bankach. Gdy lokaty “dają zarobić”…

Omni Network (OMNI) - Nowa kryptowaluta w Binance Launchpool

Binance nie zwalnia tempa. Giełda dodała kolejny projekt do swojej platformy Binance Launchpool. Tym razem jest to kryptowaluta Omni Network (OMNI). W tym artykule rozłożymy ten projekt na czynniki pierwsze. Wyjaśnimy też jak farmić tokeny na Binance Launchpool! Uwaga: Jeśli założysz konto na Binance z tego linka, tuż przed listingiem OMNI (17 kwietnia), na Twoim […]

Darmowe pieniądze za rejestrację w aplikacji w 2024

Kiedyś trendem były aplikacje, które dawały pieniądze za klikanie, czy też wypełnienie ankiet. A co gdybym powiedział Ci, że istnieją aplikacje, które płacą za rejestrację? Wystarczy, że założysz konto, przejdziesz weryfikację i wykonasz jakąś dodatkową czynność. Proste, prawda? Przejdźmy więc do szczegółów! Sprawdźmy jak otrzymać darmowe pieniądze za rejestrację w 2024 roku! Jaka aplikacja płaci […]

Handluj kontraktami futures i zgarniaj ENA

Binance Futures wprowadza kolejną ciekawą promocję. To doskonała okazja zarówno dla traderów futures, jak i nowicjuszy w copy tradingu. Przez ograniczony czas, uczestnicy mogą zgarnąć część z puli 300 000 ENA. Aby wziąć udział, wystarczy zarejestrować się i spełnić proste warunki. Promocja trwa od 3 do 12 kwietnia 2024 i dzieli się na trzy części. […]

Boty do kryptowalut - automatyczne zarabianie na krypto

Jeżeli tutaj trafiłeś to prawdopodobnie szukasz bota, który pozwoli Ci automatycznie zarabiać pieniądze na kryptowalutach. Niestety, mamy dla Ciebie smutną wiadomość - takie boty nie istnieją, a jeśli ktoś oferuje Ci czysty, łatwy i szybki zarobek na botach handlowych to możesz mieć pewność, że to po prostu scam. Wciąż istnieje jednak pewna opcja, a mianowicie […]
0 0 Głosy
Oceń artykuł
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Kryptowaluty2.pl 2023 Wszelkie prawa zastrzeżone
starcrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram