Bitcoin spada poniżej 48 000 USD. Likwidacje sięgnęły 300 mln w ciągu dnia

ikona publikacji - ciemny
Opublikowano: 29 grudnia 2021
ikona autora biały
rynek kryptowalut

Bitcoin stracił ponad 4000 USD w ciągu ostatnich 48 godzin po spadku poniżej 48 000 USD. Alternatywne monety są również ponownie na czerwono. Ethereum handluje poniżej 3800 dolarów, a Solana traci ponad 7%.

Dwudniowy spadek ceny Bitcoina

Jeszcze kilka dni temu krajobraz wokół głównej kryptowaluty wydawał się znacznie bardziej byczy. Aktywo po kilku nieudanych próbach przebiło się powyżej 50 000 USD i wybiło się na trzytygodniowe maksima sięgające 52 000 USD.

W tym momencie sytuacja zmieniła się diametralnie, a niedźwiedzie przybrały na sile. Zamiast podążać dalej na północ, bitcoin zaczął gwałtownie tracić na wartości, co doprowadziło do spadku ceny do poziomu 49 000 USD, o czym informowaliśmy wczoraj.

Po tym dziennym spadku o 3000 dolarów, BTC tylko kontynuował ruch na południe. W ciągu ostatnich 24 godzin BTC spadł do poziomu 47 200 USD, co jest najniższym poziomem cenowym od 21 grudnia.

W tej chwili aktywo stoi tuż nad tym poziomem i spada o prawie 4% w ciągu dnia. Nieco spodziewanie, ta zwiększona zmienność spowodowała ogromny ból dla nadmiernie zadłużonych traderów. Tylko od wczoraj likwidacje przekroczyły 300 milionów dolarów.

Alty znów na czerwono

Alternatywne monety ucierpiały wczoraj, a dzisiejsza sytuacja wydaje się jeszcze bardziej ponura. Ethereum spadło poniżej 4000 USD, ale kolejny spadek o 3,5% w ciągu jednego dnia zepchnął drugie co do wielkości cyfrowe aktywo poniżej 3800 USD. Binance Coin spadł o 3% i kosztuje 535 dolarów.

Solana straciła najwięcej na wartości w skali dziennej (-8%). W związku z tym SOL handluje teraz na poziomie 175 dolarów. Kolejne straty pochodzą z Cardano, Ripple, Terra, Polkadot, Avalanche, Dogecoin i Shiba Inu, jeśli chodzi o alty z większym market capem.

Altcoiny o mniejszej i średniej kapitalizacji są w jeszcze gorszej kondycji. ICON prowadzi w tym niekorzystnym trendzie z 16% spadkiem do 1,53 USD. Aave (-14%), Stacks (-10%), Cosmos (-10%), Kadena (-10%), Tezos (-8%) i wiele innych również są mocno czerwone.

Kapitalizacja rynku kryptowalut spadła o 200 miliardów dolarów w ciągu dwóch dni i wynosi obecnie 2,240 biliona dolarów.

Kategoria wpisu:

Dawid Kucharczyk

Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Pasjonat nowych technologii, od 3 lat aktywnie uczestniczący w świecie krypto. Instruktor narciarstwa oraz amator gry w squasha. Zwolennik idei decentralizacji.

Powiązane tematy:

Sieć Ethereum jest na minusie po raz pierwszy od roku

Pamiętacie "Merge"? Sieć Ethereum (ETH) dokonała przejścia z systemu proof of work na system proof of stake we wrześniu ubiegłego roku. Zamiast energochłonnych obliczeń, od tego czasu to stakerzy przetwarzają transakcje na Ethereum. Od momentu Merge sieć Ethereum co miesiąc odnotowuje zyski. Nie chodzi tu o wartość cenową, ale o przychody z samej sieci. Blockwork […]

Rocznica aktualizacji Ethereum Merge: wszystkie zmiany w skrócie

Dziś mija dokładnie rok, odkąd sieć Ethereum (ETH) dokonała przejścia z Proof-of-Work (PoW) na Proof-of-Stake (PoS). 15 września 2022 r. miała miejsce długo oczekiwana aktualizacja Merge, uważana przez wielu za najważniejsze wydarzenie w całej historii Ethereum. W tym artykule przyjrzymy się głównym zmianom i ich rezultatom, a także spojrzymy w przyszłość. Ethereum Merge: co się […]

Cena bitcoina jest nudna, ale dane nadal pokazują pozytywny obraz

Teraz, gdy cena bitcoina powróciła do poziomów z połowy czerwca, rynek ponownie zaczyna się zastanawiać, czy mamy do czynienia z hossą. Kurs spadł już o 16% od lokalnego szczytu z sierpnia ubiegłego roku, a od szczytu do dołka o ponad 20%. Mimo to, zgodnie z danymi on-chain, nie musimy się tak bardzo martwić. Bardzo niewiele […]

Jak zdobyć darmowe bitcoiny i kryptowaluty za rejestrację w 2023 roku?

Jeśli chcesz zacząć inwestować w bitcoin i kryptowaluty, najpierw musisz założyć konto na giełdzie i dokonać wpłaty walut fiat. Ale czy wiesz, że podczas rejestracji wiele platform oferuje darmowe bonusy? W dzisiejszym artykule omówimy 3 platformy, które oferują nowym użytkownikom darmowe kryptowaluty lub Bitcoin za rejestrację: Binance, Bybit i Bitget! Tak więc, zaczynajmy! Darmowe kryptowaluty […]

Kurs Bitcoina w tarapatach. Inflacja w USA wyższa niż oczekiwano

Indeks cen konsumpcyjnych (CPI) w Stanach Zjednoczonych wyniósł dziś 3,7%, podczas gdy oczekiwano wyniku na poziomie 3,6%. Oznaczałoby to już wzrost o 0,4% w porównaniu z lipcowym wynikiem 3,2%, ale inflacja spadła nawet bardziej niż początkowo oczekiwano. Dlaczego więc inflacja może nagle ponownie wzrosnąć i co to oznacza dla kursu bitcoina? Dlaczego inflacja może ponownie […]
0 0 Głosy
Oceń artykuł
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Kryptowaluty2.pl 2023 Wszelkie prawa zastrzeżone
starcrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram