Bitcoin spada poniżej 48 000 USD. Likwidacje sięgnęły 300 mln w ciągu dnia

ikona publikacji - ciemny
Opublikowano: 29 grudnia 2021
ikona autora biały
rynek kryptowalut

Bitcoin stracił ponad 4000 USD w ciągu ostatnich 48 godzin po spadku poniżej 48 000 USD. Alternatywne monety są również ponownie na czerwono. Ethereum handluje poniżej 3800 dolarów, a Solana traci ponad 7%.

Dwudniowy spadek ceny Bitcoina

Jeszcze kilka dni temu krajobraz wokół głównej kryptowaluty wydawał się znacznie bardziej byczy. Aktywo po kilku nieudanych próbach przebiło się powyżej 50 000 USD i wybiło się na trzytygodniowe maksima sięgające 52 000 USD.

W tym momencie sytuacja zmieniła się diametralnie, a niedźwiedzie przybrały na sile. Zamiast podążać dalej na północ, bitcoin zaczął gwałtownie tracić na wartości, co doprowadziło do spadku ceny do poziomu 49 000 USD, o czym informowaliśmy wczoraj.

Po tym dziennym spadku o 3000 dolarów, BTC tylko kontynuował ruch na południe. W ciągu ostatnich 24 godzin BTC spadł do poziomu 47 200 USD, co jest najniższym poziomem cenowym od 21 grudnia.

W tej chwili aktywo stoi tuż nad tym poziomem i spada o prawie 4% w ciągu dnia. Nieco spodziewanie, ta zwiększona zmienność spowodowała ogromny ból dla nadmiernie zadłużonych traderów. Tylko od wczoraj likwidacje przekroczyły 300 milionów dolarów.

Alty znów na czerwono

Alternatywne monety ucierpiały wczoraj, a dzisiejsza sytuacja wydaje się jeszcze bardziej ponura. Ethereum spadło poniżej 4000 USD, ale kolejny spadek o 3,5% w ciągu jednego dnia zepchnął drugie co do wielkości cyfrowe aktywo poniżej 3800 USD. Binance Coin spadł o 3% i kosztuje 535 dolarów.

Solana straciła najwięcej na wartości w skali dziennej (-8%). W związku z tym SOL handluje teraz na poziomie 175 dolarów. Kolejne straty pochodzą z Cardano, Ripple, Terra, Polkadot, Avalanche, Dogecoin i Shiba Inu, jeśli chodzi o alty z większym market capem.

Altcoiny o mniejszej i średniej kapitalizacji są w jeszcze gorszej kondycji. ICON prowadzi w tym niekorzystnym trendzie z 16% spadkiem do 1,53 USD. Aave (-14%), Stacks (-10%), Cosmos (-10%), Kadena (-10%), Tezos (-8%) i wiele innych również są mocno czerwone.

Kapitalizacja rynku kryptowalut spadła o 200 miliardów dolarów w ciągu dwóch dni i wynosi obecnie 2,240 biliona dolarów.

Kategoria wpisu:

Dawid Kucharczyk

Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Pasjonat nowych technologii, od 3 lat aktywnie uczestniczący w świecie krypto. Instruktor narciarstwa oraz amator gry w squasha. Zwolennik idei decentralizacji.

Powiązane tematy:

Staking kryptowalut - czym jest staking, sposoby stakowania

Staking kryptowalut zyskuje na popularności, szczególnie ze względu na śmiesznie niskie oprocentowanie lokowanego kapitału w bankach. Gdy lokaty “dają zarobić”…

Binance - jak zacząć?

Binance jak zacząć? Jeżeli jesteś nowy w świecie krypto to z całą pewnością zadajesz sobie takie pytanie - i nie ma w tym nic dziwnego. W końcu Binance to największa giełda kryptowalut na świecie, tak więc jest o niej bardzo głośno. W dzisiejszym artykule odpowiemy na to pytanie. Wyjaśnimy Ci krok po kroku jak założyć […]

Cykle BTC - wszystko o cykliczności Bitcoina

Bitcoin powstał już ponad dekadę temu, a przez ten czas udało się zebrać sporo danych. Wynika z nich, że istnieją powtarzające się tzw. cykle BTC. Cykliczność Bitcoina jest spowodowana kilkoma czynnikami, które postaramy się rozłożyć na czynniki pierwsze w poniższym artykule. Spróbujemy też wyjaśnić jak rozpoznać etapy cyklu BTC. Tak więc, zaczynajmy! Czym jest cykl […]

MEXC - bonus i kod rabatowy (2023)

MEXC to giełda kryptowalut, która szybko zyskuje popularność i stale zwiększa swój wolumen. Ale czy wiesz, że podczas rejestracji możesz odebrać bonus, a właściwie bonusy? Wystarczy, że w odpowiednim polu wpiszesz ekskluzywny kod rabatowy: mexc-k2. W dzisiejszym artykule wyjaśnimy Ci dokładnie jaki bonusy oferuje MEXC oraz co musisz zrobić, aby je odebrać! Tak więc, zaczynajmy! […]

Brian Kelly: "Kapitalizacja Bitcoina może wzrosnąć 10x"

Popularny inwestor kryptowalutowy, założyciel i dyrektor generalny BKCM uważa, że bitcoin znajduje się w doskonałej pozycji do wzrostu, a w perspektywie średnioterminowej kapitalizacja BTC może wzrosnąć dziesięciokrotnie. Brian Kelly w wywiadzie dla programu Fast Money CNBC powiedział, że za wzrostem pierwszej kryptowaluty przemawia kilka konkretnych czynników. Jako jeden z najważniejszych przedsiębiorca wymienił możliwość rychłego zatwierdzenia […]
0 0 Głosy
Oceń artykuł
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Kryptowaluty2.pl 2023 Wszelkie prawa zastrzeżone
starcrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram