Bitcoin spada o 3000 USD. Ethereum poniżej 4000 dolarów

ikona publikacji - ciemny
Opublikowano: 28 grudnia 2021
ikona autora biały
korekta rynek spadki

Bitcoin wzniósł się na nowe, trzytygodniowe maksimum na poziomie 52 000 USD, ale późniejsze odrzucenie spowodowało spadek na południe o kilka tysięcy dolarów. Altcoiny są również na czerwono, z Ethereum poniżej 4000 USD.

Bitcoin odrzucony na 52 000 USD

Ostatnie kilka dni dobrze układało się dla głównej kryptowaluty, która w Wigilię przebiła się powyżej 50 tysięcy dolarów. W weekend BTC poszedł jeszcze wyżej i zbliżył się do poziomu 52 tysięcy dolarów.

Niedźwiedzie przechwyciły ten ruch i w kolejnych godzinach zepchnęły go na południe, ale BTC nie chciało pozostać na minusie. Zaczął odzyskiwać wartość i ponownie przekroczył 50 000 USD. Tym razem również kontynuował wspinaczkę, a nawet dotknął 52 000 USD, aby zaznaczyć nowe trzytygodniowe maksimum.

Jednak to przedsięwzięcie było krótkotrwałe, ponieważ bitcoin zaczął gwałtownie tracić na wartości. W ciągu kilku godzin spadł o ponad 3 000 dolarów do poziomu poniżej 49 000 dolarów. Jak na razie odbija się od dna i obecnie znajduje się powyżej 49 000 dolarów, ale nadal jest to 2,5% mniej niż wczoraj.

Altcoiny w czerwieni: ETH poniżej 4000 USD

Altcoiny odnotowały wczoraj znaczne zyski, ale większość z nich jest dziś głęboko na czerwono. Ethereum przez kilka dni znajdowało się powyżej pożądanego poziomu 4 000 USD, ale 3% spadek w ciągu ostatnich 24 godzin sprawił, że druga co do wielkości kryptowaluta znalazła się znacznie poniżej tej linii.

Solana, Cardano, Ripple, Avalanche, Dogecoin, Shiba Inu, MATIC, CRO, Litecoin i Chainlink straciły gdzieś pomiędzy 1,5 a 5% w ciągu jednego dnia.

Terra (-7,5%) i Polkadot (-6%) są jeszcze głębiej w czerwieni. Binance Coin jest jedynym altem o większej kapitalizacji, który jest lekko na zielono.

ICON i SushiSwap wzrosły najbardziej od wczoraj, odpowiednio o 17% i 11%. Z kolei THETA, Loopring, Helium, Curve DAO Token, Harmony i Zilliqa straciły najwięcej na wartości.

Kapitalizacja rynku kryptowalut spadła od wczoraj o ponad 70 miliardów dolarów do poziomu nieco ponad 2,3 biliona dolarów.

Kategoria wpisu:

Dawid Kucharczyk

Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Pasjonat nowych technologii, od 3 lat aktywnie uczestniczący w świecie krypto. Instruktor narciarstwa oraz amator gry w squasha. Zwolennik idei decentralizacji.

Powiązane tematy:

Złoto na rekordowym poziomie. Czy Bitcoin może pójść w jego ślady?

Według różnych źródeł, złoto wybiło nowy rekord wszech czasów. Kilogram złota jest teraz wart 64.000 dolarów. Oznacza to, że inwestorzy szukają bezpiecznej przystani, w której mogliby trzymać wartość, w celu wyjścia z obecnego kryzysu bankowego. Czy Bitcoin może pójść w ślady złota? Złoto za 65 000 dolarów Poniższy wykres to cena złota i pokazuje wartość […]

Czy Microsoft buduje portfel Ethereum dla Edge?

Dobra wiadomość dla użytkowników Microsoft Edge, ponieważ trwają testy portfela Ethereum dla przeglądarki internetowej. Metamask dla Microsoftu Firma Microsoft rozwija coś, co nazywa "Crypto Wallet" dla Edge. Portfel ten pozwala użytkownikom przechowywać i handlować Etherem, a także tokenami na blockchainie Ethereum, podobnie jak popularny Metamask. Albacore odkrył to i podzielił się tym na Twitterze. Albacore […]

Kolejna edycja Invest Cuffs już w tym tygodniu

To już ostatni moment aby zapisać się na największe wydarzenie dla Inwestorów w tym roku. Już 24-25 marca 2023 roku będzie miała miejsce następna edycja Wydarzenia i Targów Invest Cuffs. To już dziewiąte wydanie imprezy, która każdego roku przyciąga do Krakowa tysiące uczestników, dających możliwość uczestniczenia w prelekcjach prowadzonych przez ponad 120 mówców. Invest Cuffs […]

Banki upadają, bitcoin rośnie. Co się dzieje?

Zapewne nie umknęło Waszej uwadze, że w ostatni weekend upadł Silicon Valley Bank. Silicon Valley Bank był 17. największym bankiem w Stanach Zjednoczonych i bankiem skupiającym się na obsłudze transakcji venture capital i startupów technologicznych. W sumie bank zarządzał ponad 200 miliardami dolarów w depozytach. W ten weekend Rezerwa Federalna, FDIC i Departament Skarbu USA […]

6 powodów, dla których Bitcoin może być przyszłością pieniądza

Bitcoin to pierwsza na świecie zdecentralizowana waluta cyfrowa, która działa bez banku centralnego lub administratora. Przez lata zyskał ogromną popularność ze względu na swój potencjał, aby stać się globalną walutą. Oto sześć powodów, dla których Bitcoin może stać się przyszłością pieniądza. Decentralizacja Sieć Bitcoin jest zdecentralizowaną platformą, w której transakcje są przetwarzane i weryfikowane przez […]
0 0 Głosy
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Kryptowaluty2.pl 2023 Wszelkie prawa zastrzeżone
starcrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram