Bitcoin spada o 3000 USD. Ethereum poniżej 4000 dolarów

ikona publikacji - ciemny
Opublikowano: 28 grudnia 2021
ikona autora biały
korekta rynek spadki

Bitcoin wzniósł się na nowe, trzytygodniowe maksimum na poziomie 52 000 USD, ale późniejsze odrzucenie spowodowało spadek na południe o kilka tysięcy dolarów. Altcoiny są również na czerwono, z Ethereum poniżej 4000 USD.

Bitcoin odrzucony na 52 000 USD

Ostatnie kilka dni dobrze układało się dla głównej kryptowaluty, która w Wigilię przebiła się powyżej 50 tysięcy dolarów. W weekend BTC poszedł jeszcze wyżej i zbliżył się do poziomu 52 tysięcy dolarów.

Niedźwiedzie przechwyciły ten ruch i w kolejnych godzinach zepchnęły go na południe, ale BTC nie chciało pozostać na minusie. Zaczął odzyskiwać wartość i ponownie przekroczył 50 000 USD. Tym razem również kontynuował wspinaczkę, a nawet dotknął 52 000 USD, aby zaznaczyć nowe trzytygodniowe maksimum.

Jednak to przedsięwzięcie było krótkotrwałe, ponieważ bitcoin zaczął gwałtownie tracić na wartości. W ciągu kilku godzin spadł o ponad 3 000 dolarów do poziomu poniżej 49 000 dolarów. Jak na razie odbija się od dna i obecnie znajduje się powyżej 49 000 dolarów, ale nadal jest to 2,5% mniej niż wczoraj.

Altcoiny w czerwieni: ETH poniżej 4000 USD

Altcoiny odnotowały wczoraj znaczne zyski, ale większość z nich jest dziś głęboko na czerwono. Ethereum przez kilka dni znajdowało się powyżej pożądanego poziomu 4 000 USD, ale 3% spadek w ciągu ostatnich 24 godzin sprawił, że druga co do wielkości kryptowaluta znalazła się znacznie poniżej tej linii.

Solana, Cardano, Ripple, Avalanche, Dogecoin, Shiba Inu, MATIC, CRO, Litecoin i Chainlink straciły gdzieś pomiędzy 1,5 a 5% w ciągu jednego dnia.

Terra (-7,5%) i Polkadot (-6%) są jeszcze głębiej w czerwieni. Binance Coin jest jedynym altem o większej kapitalizacji, który jest lekko na zielono.

ICON i SushiSwap wzrosły najbardziej od wczoraj, odpowiednio o 17% i 11%. Z kolei THETA, Loopring, Helium, Curve DAO Token, Harmony i Zilliqa straciły najwięcej na wartości.

Kapitalizacja rynku kryptowalut spadła od wczoraj o ponad 70 miliardów dolarów do poziomu nieco ponad 2,3 biliona dolarów.

Kategoria wpisu:

Podobne tematy

Analityk Bloomberga: "Bitcoin może prześcignąć złoto"

Znany analityk rynku towarowego w Bloomberg, Mike McGlone, przedstawił kolejną prognozę dotyczącą bitcoina (BTC). Tym razem w odniesieniu do króla wszystkich towarów; złota. Według McGlone'a, bitcoin przygotowuje się do ostatecznego rywalizowania z metalem szlachetnym. Bitcoin a złoto McGlone poinformował o tym wczoraj na Twitterze. Tym samym podtrzymuje on swoje pozytywne oczekiwania co do przyszłości bitcoina. […]

Senator Lummis uważa teraz, że eter jest papierem wartościowym

Jeszcze jeden amerykański polityk w centrum regulacji branży kryptowalutowej zmienił stanowisko w sprawie klasyfikacji prawnej Etheru. Senator Cynthia Lummis (R-WY) wyjawiła w środę, że obecnie postrzega drugą największą kryptowalutę jako papier wartościowy - nie towar. Bitcoin jest jedynym towarem kryptowalutowym: Lummis Lummis wyraziła swój zmieniony pogląd na aktywo za pomocą CoinDesk we wtorek podczas omawiania […]

Sprawa Ripple vs SEC dobiega końca

Dwuletnia batalia Ripple z amerykańską Komisją Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) dobiega końca. Firma kryptowalutowa złożyła odpowiedź i to wydaje się być już ostatnia linia obrony. Dumny z obrony Ripple'a Radca prawny Ripple Stuart Alderoty poinformował, że odpowiedź była już ostatnią. Pisze on, że firma zwróciła się do sądu o wydanie orzeczenia na korzyść Ripple. […]

Jak szeroko rozprzestrzenia się zaraza FTX? Spółki dotknięte kryzysem

Upadek giełdy kryptowalut FTX przejdzie do historii jako jeden z najczarniejszych momentów w historii kryptowalut. Firma doświadczyła poważnych problemów z płynnością w listopadzie i nie mogła honorować wniosków o wypłatę swoich klientów. Binance - największa na świecie platforma kryptowalutowa - była gotowa przejąć giełdę, ale po audycie odstąpiła od umowy. FTX nie mógł znaleźć rozwiązania […]

Rośnie popyt na koparki w Rosji

Popyt na minery ASIC w Rosji wzrósł znacząco w czwartym kwartale z powodu spadku ich cen. Informację o tym podał "Kommersant". Jak podaje dystrybutor Chilkoot, sprzedaż za dwa miesiące czwartego kwartału przekroczyła wolumeny za cały trzeci kwartał, a za dziewięć miesięcy była o 65% wyższa niż przed rokiem. W BitRiver popyt na dziesięć miesięcy 2022 […]
0 0 Głosy
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Kryptowaluty2.pl 2022 Wszelkie prawa zastrzeżone
starcrossmenuchevron-downarrow-right
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram