Bitcoin spada o 3000 USD. Ethereum poniżej 4000 dolarów

ikona publikacji - ciemny
Opublikowano: 28 grudnia 2021
ikona autora biały
korekta rynek spadki

Bitcoin wzniósł się na nowe, trzytygodniowe maksimum na poziomie 52 000 USD, ale późniejsze odrzucenie spowodowało spadek na południe o kilka tysięcy dolarów. Altcoiny są również na czerwono, z Ethereum poniżej 4000 USD.

Bitcoin odrzucony na 52 000 USD

Ostatnie kilka dni dobrze układało się dla głównej kryptowaluty, która w Wigilię przebiła się powyżej 50 tysięcy dolarów. W weekend BTC poszedł jeszcze wyżej i zbliżył się do poziomu 52 tysięcy dolarów.

Niedźwiedzie przechwyciły ten ruch i w kolejnych godzinach zepchnęły go na południe, ale BTC nie chciało pozostać na minusie. Zaczął odzyskiwać wartość i ponownie przekroczył 50 000 USD. Tym razem również kontynuował wspinaczkę, a nawet dotknął 52 000 USD, aby zaznaczyć nowe trzytygodniowe maksimum.

Jednak to przedsięwzięcie było krótkotrwałe, ponieważ bitcoin zaczął gwałtownie tracić na wartości. W ciągu kilku godzin spadł o ponad 3 000 dolarów do poziomu poniżej 49 000 dolarów. Jak na razie odbija się od dna i obecnie znajduje się powyżej 49 000 dolarów, ale nadal jest to 2,5% mniej niż wczoraj.

Altcoiny w czerwieni: ETH poniżej 4000 USD

Altcoiny odnotowały wczoraj znaczne zyski, ale większość z nich jest dziś głęboko na czerwono. Ethereum przez kilka dni znajdowało się powyżej pożądanego poziomu 4 000 USD, ale 3% spadek w ciągu ostatnich 24 godzin sprawił, że druga co do wielkości kryptowaluta znalazła się znacznie poniżej tej linii.

Solana, Cardano, Ripple, Avalanche, Dogecoin, Shiba Inu, MATIC, CRO, Litecoin i Chainlink straciły gdzieś pomiędzy 1,5 a 5% w ciągu jednego dnia.

Terra (-7,5%) i Polkadot (-6%) są jeszcze głębiej w czerwieni. Binance Coin jest jedynym altem o większej kapitalizacji, który jest lekko na zielono.

ICON i SushiSwap wzrosły najbardziej od wczoraj, odpowiednio o 17% i 11%. Z kolei THETA, Loopring, Helium, Curve DAO Token, Harmony i Zilliqa straciły najwięcej na wartości.

Kapitalizacja rynku kryptowalut spadła od wczoraj o ponad 70 miliardów dolarów do poziomu nieco ponad 2,3 biliona dolarów.

Kategoria wpisu:

Dawid Kucharczyk

Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Pasjonat nowych technologii, od 3 lat aktywnie uczestniczący w świecie krypto. Instruktor narciarstwa oraz amator gry w squasha. Zwolennik idei decentralizacji.

Powiązane tematy:

Portal w Binance Launchpool - to już 47. projekt!

Giełda kryptowalut Binance ogłosiła kolejny projekt, który pojawi się na platformie Binance Launchpool - to już 47 w historii. Tym razem jest to platforma gamingowa Web3 - Portal. Przy okazji zaoferowała promocję, w której do zgarnięcia jest 20 tokenów PIXEL zupełnie za darmo: aby je odebrać należy założyć konto z promocyjnego linka: odbierz 20 PIXEL. […]

Co to jest BNB Vault? Jak korzystać z tej funkcji?

Binance to nie tylko giełda. To cały ekosystem produktów. Jednym z nich jest BNB Vault - agregator zysków, który pozwala zarabiać odsetki od posiadanych już kryptowalut. Funkcja ta umożliwia też w inwestowanie w ciekawe, nowe krypto projekty na wczesnym etapie poprzez Launchpool. W dzisiejszym artykule omówimy BNB Vault szczegółowo. Wyjaśnimy co to jest, jak działa […]

PIXEL w Binance Launchpool. HODLować czy sprzedać?

Binance ogłosiło właśnie 46. projekt, który zostanie uruchomiony na platformie Binance Launchpool. Tym razem jest to PIXEL, natywny token gry Pixels. W dzisiejszym artykule sprawdzimy czym jest PIXEL oraz jak farmić te tokeny na Binance. Na koniec spróbujemy odpowiedzieć na pytanie czy warto je HODLować, czy może sprzedać od razu po rozpoczęciu handlu. Najpierw jednak […]

Co to jest Binance Earn? Środy pełne zarabiania

Jesteś długoterminowym HODLerem? Być może masz w portfelu trochę kryptowalut i nie planujesz ich sprzedawać w najbliższym czasie? Czy wiesz, że istnieje sposób, aby zarabia za ich pomoc pasywny dochód? Pozwala na to np. platforma Binance Earn. Co to jest? Jak działa? Jakie daje możliwości? O tym w dzisiejszym artykule! Czym wyróżnia się Binance Earn? […]

Binance odzyskuje udział w rynku i stabilnie się rozwija

Giełda kryptowalut Binance zaczęła odzyskiwać swój udział w rynku. Sytuacja ma miejsce zaledwie kilka miesięcy po rozstrzygnięciu sprawy z Departamentem Sprawiedliwości Stanów Zjednoczonych i zapłaceniu grzywny w wysokości 4,3 miliarda dolarów. Według danych firmy badawczej Kaiko, udział Binance w rynku pod względem wolumenu obrotu wzrósł do 49% dwa miesiące po tym, jak giełda rozstrzygnęła sprawę […]
0 0 Głosy
Oceń artykuł
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Kryptowaluty2.pl 2023 Wszelkie prawa zastrzeżone
starcrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram