Bitcoin spada o 3000 USD. Ethereum poniżej 4000 dolarów

ikona publikacji - ciemny
Opublikowano: 28 grudnia 2021
ikona autora biały
korekta rynek spadki

Bitcoin wzniósł się na nowe, trzytygodniowe maksimum na poziomie 52 000 USD, ale późniejsze odrzucenie spowodowało spadek na południe o kilka tysięcy dolarów. Altcoiny są również na czerwono, z Ethereum poniżej 4000 USD.

Bitcoin odrzucony na 52 000 USD

Ostatnie kilka dni dobrze układało się dla głównej kryptowaluty, która w Wigilię przebiła się powyżej 50 tysięcy dolarów. W weekend BTC poszedł jeszcze wyżej i zbliżył się do poziomu 52 tysięcy dolarów.

Niedźwiedzie przechwyciły ten ruch i w kolejnych godzinach zepchnęły go na południe, ale BTC nie chciało pozostać na minusie. Zaczął odzyskiwać wartość i ponownie przekroczył 50 000 USD. Tym razem również kontynuował wspinaczkę, a nawet dotknął 52 000 USD, aby zaznaczyć nowe trzytygodniowe maksimum.

Jednak to przedsięwzięcie było krótkotrwałe, ponieważ bitcoin zaczął gwałtownie tracić na wartości. W ciągu kilku godzin spadł o ponad 3 000 dolarów do poziomu poniżej 49 000 dolarów. Jak na razie odbija się od dna i obecnie znajduje się powyżej 49 000 dolarów, ale nadal jest to 2,5% mniej niż wczoraj.

Altcoiny w czerwieni: ETH poniżej 4000 USD

Altcoiny odnotowały wczoraj znaczne zyski, ale większość z nich jest dziś głęboko na czerwono. Ethereum przez kilka dni znajdowało się powyżej pożądanego poziomu 4 000 USD, ale 3% spadek w ciągu ostatnich 24 godzin sprawił, że druga co do wielkości kryptowaluta znalazła się znacznie poniżej tej linii.

Solana, Cardano, Ripple, Avalanche, Dogecoin, Shiba Inu, MATIC, CRO, Litecoin i Chainlink straciły gdzieś pomiędzy 1,5 a 5% w ciągu jednego dnia.

Terra (-7,5%) i Polkadot (-6%) są jeszcze głębiej w czerwieni. Binance Coin jest jedynym altem o większej kapitalizacji, który jest lekko na zielono.

ICON i SushiSwap wzrosły najbardziej od wczoraj, odpowiednio o 17% i 11%. Z kolei THETA, Loopring, Helium, Curve DAO Token, Harmony i Zilliqa straciły najwięcej na wartości.

Kapitalizacja rynku kryptowalut spadła od wczoraj o ponad 70 miliardów dolarów do poziomu nieco ponad 2,3 biliona dolarów.

Kategoria wpisu:

Dawid Kucharczyk

Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Pasjonat nowych technologii, od 3 lat aktywnie uczestniczący w świecie krypto. Instruktor narciarstwa oraz amator gry w squasha. Zwolennik idei decentralizacji.

Powiązane tematy:

Sieć Ethereum jest na minusie po raz pierwszy od roku

Pamiętacie "Merge"? Sieć Ethereum (ETH) dokonała przejścia z systemu proof of work na system proof of stake we wrześniu ubiegłego roku. Zamiast energochłonnych obliczeń, od tego czasu to stakerzy przetwarzają transakcje na Ethereum. Od momentu Merge sieć Ethereum co miesiąc odnotowuje zyski. Nie chodzi tu o wartość cenową, ale o przychody z samej sieci. Blockwork […]

Rocznica aktualizacji Ethereum Merge: wszystkie zmiany w skrócie

Dziś mija dokładnie rok, odkąd sieć Ethereum (ETH) dokonała przejścia z Proof-of-Work (PoW) na Proof-of-Stake (PoS). 15 września 2022 r. miała miejsce długo oczekiwana aktualizacja Merge, uważana przez wielu za najważniejsze wydarzenie w całej historii Ethereum. W tym artykule przyjrzymy się głównym zmianom i ich rezultatom, a także spojrzymy w przyszłość. Ethereum Merge: co się […]

Cena bitcoina jest nudna, ale dane nadal pokazują pozytywny obraz

Teraz, gdy cena bitcoina powróciła do poziomów z połowy czerwca, rynek ponownie zaczyna się zastanawiać, czy mamy do czynienia z hossą. Kurs spadł już o 16% od lokalnego szczytu z sierpnia ubiegłego roku, a od szczytu do dołka o ponad 20%. Mimo to, zgodnie z danymi on-chain, nie musimy się tak bardzo martwić. Bardzo niewiele […]

Jak zdobyć darmowe bitcoiny i kryptowaluty za rejestrację w 2023 roku?

Jeśli chcesz zacząć inwestować w bitcoin i kryptowaluty, najpierw musisz założyć konto na giełdzie i dokonać wpłaty walut fiat. Ale czy wiesz, że podczas rejestracji wiele platform oferuje darmowe bonusy? W dzisiejszym artykule omówimy 3 platformy, które oferują nowym użytkownikom darmowe kryptowaluty lub Bitcoin za rejestrację: Binance, Bybit i Bitget! Tak więc, zaczynajmy! Darmowe kryptowaluty […]

Kurs Bitcoina w tarapatach. Inflacja w USA wyższa niż oczekiwano

Indeks cen konsumpcyjnych (CPI) w Stanach Zjednoczonych wyniósł dziś 3,7%, podczas gdy oczekiwano wyniku na poziomie 3,6%. Oznaczałoby to już wzrost o 0,4% w porównaniu z lipcowym wynikiem 3,2%, ale inflacja spadła nawet bardziej niż początkowo oczekiwano. Dlaczego więc inflacja może nagle ponownie wzrosnąć i co to oznacza dla kursu bitcoina? Dlaczego inflacja może ponownie […]
0 0 Głosy
Oceń artykuł
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Kryptowaluty2.pl 2023 Wszelkie prawa zastrzeżone
starcrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram