Zespół Polygon prezentuje nowe rozwiązanie skalowania zkEVM

ikona publikacji - ciemny
Opublikowano: 20 lipca 2022
ikona autora biały
polygon matic

Projekt Polygon wprowadził zkEVM, nową technologię do skalowania transakcji w blockchainie Ethereum.

Rozwiązanie wykorzystuje zero-disclosure proof-of-concept w wiązaniu transakcji. Technologia jest w pełni kompatybilna z inteligentnymi kontraktami, instrumentami i portfelami drugiej kryptowaluty pod względem kapitalizacji.

zkEVM jest w fazie testów, a jego uruchomienie planowane jest na początek 2023 roku. Współzałożyciel Polygonu Mihajlo Bjelić w oświadczeniu uzyskanym przez Decrypt powiedział:

Święty Graal infrastruktury Web3 musi mieć trzy główne cechy: skalowalność, bezpieczeństwo i kompatybilność z Ethereum.

Opisał on zkEVM jako "przełomową technologię", która otwiera "nowy rozdział masowej adopcji". Dzięki temu rozwiązaniu transakcje będą tańsze i zwiększy się pojemność sieci.

Na tym etapie trudno jest przedstawić porównanie wydajności dla zkEVM, ale pracujemy nad zwiększeniem [przepustowości] do około 2000 TPS.

Token MATIC zareagował na te wiadomości lekkim spadkiem - w ciągu ostatnich 24 godzin aktywo straciło 1,5%. W ciągu siedmiu dni wzrósł jednak o 69,2%.

W listopadzie 2021 roku Polygon ogłosił nowe rozwiązanie warstwy 2 (L2) dla Ethereum oparte na ZK-Rollups i wydał jego centralny komponent, maszynę wirtualną, która wykorzystuje protokół zk-STARKs jako podstawowy proof-of-concept.

Wcześniej projekt przejęła platforma Hermez Network, która również specjalizuje się w L2 opartym na ZK-Rollupach. W grudniu Polygon przejął startup Mir Protocol, który tworzy rozwiązania do skalowania Ethereum.

Dla przypomnienia, 18 lipca Bjelic zamieścił tweeta zapowiadającego kamień milowy, na podstawie którego MATIC wzrósł w ciągu nocy o 26,8%.

Kategoria wpisu:

Dawid Kucharczyk

Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Pasjonat nowych technologii, od 3 lat aktywnie uczestniczący w świecie krypto. Instruktor narciarstwa oraz amator gry w squasha. Zwolennik idei decentralizacji.

Powiązane tematy:

Sieć Ethereum jest na minusie po raz pierwszy od roku

Pamiętacie "Merge"? Sieć Ethereum (ETH) dokonała przejścia z systemu proof of work na system proof of stake we wrześniu ubiegłego roku. Zamiast energochłonnych obliczeń, od tego czasu to stakerzy przetwarzają transakcje na Ethereum. Od momentu Merge sieć Ethereum co miesiąc odnotowuje zyski. Nie chodzi tu o wartość cenową, ale o przychody z samej sieci. Blockwork […]

Rocznica aktualizacji Ethereum Merge: wszystkie zmiany w skrócie

Dziś mija dokładnie rok, odkąd sieć Ethereum (ETH) dokonała przejścia z Proof-of-Work (PoW) na Proof-of-Stake (PoS). 15 września 2022 r. miała miejsce długo oczekiwana aktualizacja Merge, uważana przez wielu za najważniejsze wydarzenie w całej historii Ethereum. W tym artykule przyjrzymy się głównym zmianom i ich rezultatom, a także spojrzymy w przyszłość. Ethereum Merge: co się […]

Cena bitcoina jest nudna, ale dane nadal pokazują pozytywny obraz

Teraz, gdy cena bitcoina powróciła do poziomów z połowy czerwca, rynek ponownie zaczyna się zastanawiać, czy mamy do czynienia z hossą. Kurs spadł już o 16% od lokalnego szczytu z sierpnia ubiegłego roku, a od szczytu do dołka o ponad 20%. Mimo to, zgodnie z danymi on-chain, nie musimy się tak bardzo martwić. Bardzo niewiele […]

Jak zdobyć darmowe bitcoiny i kryptowaluty za rejestrację w 2023 roku?

Jeśli chcesz zacząć inwestować w bitcoin i kryptowaluty, najpierw musisz założyć konto na giełdzie i dokonać wpłaty walut fiat. Ale czy wiesz, że podczas rejestracji wiele platform oferuje darmowe bonusy? W dzisiejszym artykule omówimy 3 platformy, które oferują nowym użytkownikom darmowe kryptowaluty lub Bitcoin za rejestrację: Binance, Bybit i Bitget! Tak więc, zaczynajmy! Darmowe kryptowaluty […]

Kurs Bitcoina w tarapatach. Inflacja w USA wyższa niż oczekiwano

Indeks cen konsumpcyjnych (CPI) w Stanach Zjednoczonych wyniósł dziś 3,7%, podczas gdy oczekiwano wyniku na poziomie 3,6%. Oznaczałoby to już wzrost o 0,4% w porównaniu z lipcowym wynikiem 3,2%, ale inflacja spadła nawet bardziej niż początkowo oczekiwano. Dlaczego więc inflacja może nagle ponownie wzrosnąć i co to oznacza dla kursu bitcoina? Dlaczego inflacja może ponownie […]
0 0 Głosy
Oceń artykuł
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Kryptowaluty2.pl 2023 Wszelkie prawa zastrzeżone
starcrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram