Zespół Polygon prezentuje nowe rozwiązanie skalowania zkEVM

ikona publikacji - ciemny
Opublikowano: 20 lipca 2022
ikona autora biały
polygon matic

Projekt Polygon wprowadził zkEVM, nową technologię do skalowania transakcji w blockchainie Ethereum.

Rozwiązanie wykorzystuje zero-disclosure proof-of-concept w wiązaniu transakcji. Technologia jest w pełni kompatybilna z inteligentnymi kontraktami, instrumentami i portfelami drugiej kryptowaluty pod względem kapitalizacji.

zkEVM jest w fazie testów, a jego uruchomienie planowane jest na początek 2023 roku. Współzałożyciel Polygonu Mihajlo Bjelić w oświadczeniu uzyskanym przez Decrypt powiedział:

Święty Graal infrastruktury Web3 musi mieć trzy główne cechy: skalowalność, bezpieczeństwo i kompatybilność z Ethereum.

Opisał on zkEVM jako "przełomową technologię", która otwiera "nowy rozdział masowej adopcji". Dzięki temu rozwiązaniu transakcje będą tańsze i zwiększy się pojemność sieci.

Na tym etapie trudno jest przedstawić porównanie wydajności dla zkEVM, ale pracujemy nad zwiększeniem [przepustowości] do około 2000 TPS.

Token MATIC zareagował na te wiadomości lekkim spadkiem - w ciągu ostatnich 24 godzin aktywo straciło 1,5%. W ciągu siedmiu dni wzrósł jednak o 69,2%.

W listopadzie 2021 roku Polygon ogłosił nowe rozwiązanie warstwy 2 (L2) dla Ethereum oparte na ZK-Rollups i wydał jego centralny komponent, maszynę wirtualną, która wykorzystuje protokół zk-STARKs jako podstawowy proof-of-concept.

Wcześniej projekt przejęła platforma Hermez Network, która również specjalizuje się w L2 opartym na ZK-Rollupach. W grudniu Polygon przejął startup Mir Protocol, który tworzy rozwiązania do skalowania Ethereum.

Dla przypomnienia, 18 lipca Bjelic zamieścił tweeta zapowiadającego kamień milowy, na podstawie którego MATIC wzrósł w ciągu nocy o 26,8%.

Kategoria wpisu:

Dawid Kucharczyk

Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Pasjonat nowych technologii, od 3 lat aktywnie uczestniczący w świecie krypto. Instruktor narciarstwa oraz amator gry w squasha. Zwolennik idei decentralizacji.

Powiązane tematy:

Bitcoin może mocno wystrzelić w górę w 2024 roku z powodu halvingu i recesji

Mike McGlone twierdzi, że Bitcoin może mocno wystrzelić w górę w 2024 roku, a następnie nadejdzie halving i seria innych fundamentalnych wydarzeń. Analityk Bloomberga wyraził swoje prognozy podczas wywiadu ze Scottem Melkerem. Bitcoin i efekt halvingu Zanim zanurkujemy dalej w jego przewidywania, szybkie słowo na temat tego tak zwanego halvingu. Co cztery lata liczba nowo […]

Tim Draper radzi przedsiębiorcom, by kupowali Bitcoina

Amerykański miliarder i legenda inwestycji Tim Draper radzi przedsiębiorcom, aby kupili Bitcoin. Według niego jest to sposób na zabezpieczenie się przed potencjalnym kryzysem bankowym. Nawiasem mówiąc, Tim Draper nie jest osobą nową w świecie Bitcoina, ponieważ już w czerwcu 2014 roku kupił od rządu USA 30 000 Bitcoinów za 19 milionów dolarów. Te Bitcoiny zostały […]

Czy zarobki górników sugerują nową hossę?

Dochód z opłat górników Bitcoin gwałtownie wzrósł w ostatnim czasie, częściowo z powodu sukcesu niewymiennych tokenów (NFT) w sieci Bitcoin (BTC) dzięki Ordinals. Dane z Glassnode pokazują, że dwuletni Z-score dla przychodów górników, wskaźnik używany do odróżnienia okresów z wysokimi i niskimi opłatami transakcyjnymi, zmienił się na dodatni po raz pierwszy od połowy 2021 roku. […]

Do Kwon aresztowany w Czarnogórze

Współzałożyciel Terraform Labs, Do Kwon, został aresztowany w Czarnogórze. Takie informacje podał Minister spraw wewnętrznych Filip Adzic na Twitterze: "Podgorica aresztowała jednego z najbardziej poszukiwanych uciekinierów na świecie. Czarnogórska policja zatrzymała Do Kwona - współzałożyciela i CEO singapurskiej firmy Terraform Labs" Wcześniej Ajic napisał, że przestępcy nie będą rządzić Czarnogórą, a władze kontynuują rozpoczęte reformy. […]

Jak wysłać USDT na Telegramie? Instrukcja

Telegram rozszerza swoje opcje kryptopłatności. Aplikacja dodała przelewy w USDT do swojego bota portfelowego @wallet. Wcześniej bot obsługiwał tylko dwie monety - BTC i TON. Teraz użytkownicy Telegrama mogą płacić za zakupy w USDT, a także wysyłać/odbierać stablecoina na czacie aplikacji. W zeszłym roku Telegram wprowadził do swojej platformy BTC i Toncoin (TON). Co więcej, […]
0 0 Głosy
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Kryptowaluty2.pl 2023 Wszelkie prawa zastrzeżone
starcrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram