Zespół Polygon prezentuje nowe rozwiązanie skalowania zkEVM

ikona publikacji - ciemny
Opublikowano: 20 lipca 2022
ikona autora biały
polygon matic

Projekt Polygon wprowadził zkEVM, nową technologię do skalowania transakcji w blockchainie Ethereum.

Rozwiązanie wykorzystuje zero-disclosure proof-of-concept w wiązaniu transakcji. Technologia jest w pełni kompatybilna z inteligentnymi kontraktami, instrumentami i portfelami drugiej kryptowaluty pod względem kapitalizacji.

zkEVM jest w fazie testów, a jego uruchomienie planowane jest na początek 2023 roku. Współzałożyciel Polygonu Mihajlo Bjelić w oświadczeniu uzyskanym przez Decrypt powiedział:

Święty Graal infrastruktury Web3 musi mieć trzy główne cechy: skalowalność, bezpieczeństwo i kompatybilność z Ethereum.

Opisał on zkEVM jako "przełomową technologię", która otwiera "nowy rozdział masowej adopcji". Dzięki temu rozwiązaniu transakcje będą tańsze i zwiększy się pojemność sieci.

Na tym etapie trudno jest przedstawić porównanie wydajności dla zkEVM, ale pracujemy nad zwiększeniem [przepustowości] do około 2000 TPS.

Token MATIC zareagował na te wiadomości lekkim spadkiem - w ciągu ostatnich 24 godzin aktywo straciło 1,5%. W ciągu siedmiu dni wzrósł jednak o 69,2%.

W listopadzie 2021 roku Polygon ogłosił nowe rozwiązanie warstwy 2 (L2) dla Ethereum oparte na ZK-Rollups i wydał jego centralny komponent, maszynę wirtualną, która wykorzystuje protokół zk-STARKs jako podstawowy proof-of-concept.

Wcześniej projekt przejęła platforma Hermez Network, która również specjalizuje się w L2 opartym na ZK-Rollupach. W grudniu Polygon przejął startup Mir Protocol, który tworzy rozwiązania do skalowania Ethereum.

Dla przypomnienia, 18 lipca Bjelic zamieścił tweeta zapowiadającego kamień milowy, na podstawie którego MATIC wzrósł w ciągu nocy o 26,8%.

Kategoria wpisu:

Dawid Kucharczyk

Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Pasjonat nowych technologii, od 3 lat aktywnie uczestniczący w świecie krypto. Instruktor narciarstwa oraz amator gry w squasha. Zwolennik idei decentralizacji.

Powiązane tematy:

Portal w Binance Launchpool - to już 47. projekt!

Giełda kryptowalut Binance ogłosiła kolejny projekt, który pojawi się na platformie Binance Launchpool - to już 47 w historii. Tym razem jest to platforma gamingowa Web3 - Portal. Przy okazji zaoferowała promocję, w której do zgarnięcia jest 20 tokenów PIXEL zupełnie za darmo: aby je odebrać należy założyć konto z promocyjnego linka: odbierz 20 PIXEL. […]

Co to jest BNB Vault? Jak korzystać z tej funkcji?

Binance to nie tylko giełda. To cały ekosystem produktów. Jednym z nich jest BNB Vault - agregator zysków, który pozwala zarabiać odsetki od posiadanych już kryptowalut. Funkcja ta umożliwia też w inwestowanie w ciekawe, nowe krypto projekty na wczesnym etapie poprzez Launchpool. W dzisiejszym artykule omówimy BNB Vault szczegółowo. Wyjaśnimy co to jest, jak działa […]

PIXEL w Binance Launchpool. HODLować czy sprzedać?

Binance ogłosiło właśnie 46. projekt, który zostanie uruchomiony na platformie Binance Launchpool. Tym razem jest to PIXEL, natywny token gry Pixels. W dzisiejszym artykule sprawdzimy czym jest PIXEL oraz jak farmić te tokeny na Binance. Na koniec spróbujemy odpowiedzieć na pytanie czy warto je HODLować, czy może sprzedać od razu po rozpoczęciu handlu. Najpierw jednak […]

Co to jest Binance Earn? Środy pełne zarabiania

Jesteś długoterminowym HODLerem? Być może masz w portfelu trochę kryptowalut i nie planujesz ich sprzedawać w najbliższym czasie? Czy wiesz, że istnieje sposób, aby zarabia za ich pomoc pasywny dochód? Pozwala na to np. platforma Binance Earn. Co to jest? Jak działa? Jakie daje możliwości? O tym w dzisiejszym artykule! Czym wyróżnia się Binance Earn? […]

Binance odzyskuje udział w rynku i stabilnie się rozwija

Giełda kryptowalut Binance zaczęła odzyskiwać swój udział w rynku. Sytuacja ma miejsce zaledwie kilka miesięcy po rozstrzygnięciu sprawy z Departamentem Sprawiedliwości Stanów Zjednoczonych i zapłaceniu grzywny w wysokości 4,3 miliarda dolarów. Według danych firmy badawczej Kaiko, udział Binance w rynku pod względem wolumenu obrotu wzrósł do 49% dwa miesiące po tym, jak giełda rozstrzygnęła sprawę […]
0 0 Głosy
Oceń artykuł
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Kryptowaluty2.pl 2023 Wszelkie prawa zastrzeżone
starcrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram