Grayscale: Obecny rynek niedźwiedzia może trwać jeszcze 8 miesięcy

ikona publikacji - ciemny
Opublikowano: 19 lipca 2022
ikona autora biały
grayscale

W swoim najnowszym raporcie Insight, największy na świecie menedżer aktywów cyfrowych, Grayscale Investments, porównał obecny rynek niedźwiedzia z innymi cyklami rynkowymi w historii kryptowalut, aby przewidzieć, kiedy może nadejść kolejna hossa.

Cykle rynku kryptowalut

Grayscale zauważył, że podobnie jak tradycyjne rynki, przestrzeń kryptowalutowa jest cykliczna, a branża doświadcza obecnie tego, co analitycy nazwali "najgorszym rynkiem niedźwiedzia" w swojej historii.

W raporcie oszacowano, że cykle rynkowe kryptowalut trwają średnio cztery lata lub około 1275 dni. Firma zauważyła, że zrealizowana cena bitcoina, suma wszystkich wartości zakupu podzielona przez liczbę BTC znajdujących się obecnie w obiegu, może być skutecznie wykorzystana do obliczenia czasu cyklu.

Grayscale wskazał, że zrealizowana cena bitcoina spadła poniżej ceny rynkowej 13 czerwca 2022 roku, sygnalizując początek rynku niedźwiedzia.

Najlepsza okazja do kupna

Firma wydedukowała, że obecny cykl rynkowy, który rozpoczął się w 2020 roku, może trwać mniej niż 250 dni (około ośmiu miesięcy), jeśli poprzednie cykle rynkowe będą się powtarzać. Dodał też, że ten punkt przedstawia inwestorom najlepszą okazję do kupna.

Raport ujawnił również, że ruch bitcoina w zakresie all-time high (ATH) w zeszłym roku był dłuższy niż w poprzednich cyklach. Firma przypisała to przyspieszonemu wzrostowi rynku w ciągu ostatnich kilku lat, dodając, że inwestorom detalicznym i instytucjonalnym łatwiej jest inwestować w aktywa kryptowalutowe, w przeciwieństwie do poprzednich cykli rynkowych.

Wydaje się, że cykl 2020 miał dłuższy przebieg w zakresie ATH z dwoma przedłużonymi szczytami w przeciwieństwie do ostrego wzrostu i spadku w poprzednich cyklach. Mogło to wynikać z rosnącej dojrzałości rynku kryptowalut, która nie występowała w poprzednich cyklach.

Kryptowaluty zawsze wychodzą silniejsze

W rozstrzygającej części raportu Grayscale stwierdził, że niezależnie od dotkliwości każdego cyklu rynkowego, branża kryptowalutowa zawsze wychodzi na koniec silniejsza.

Firma dodała, że każda porażka odnotowana w przestrzeni pomogła ukształtować przemysł kryptowalutowy i że obecny cykl zapewnił użytkownikom "sprawdzone w boju" protokoły DeFi.

Pomimo spadków cen, likwidacji i zmienności, przemysł kryptowalutowy nadal buduje i wprowadza innowacje, przesuwając granice tego, co jest możliwe.

Kategoria wpisu:

Dawid Kucharczyk

Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Pasjonat nowych technologii, od 3 lat aktywnie uczestniczący w świecie krypto. Instruktor narciarstwa oraz amator gry w squasha. Zwolennik idei decentralizacji.

Powiązane tematy:

Sieć Ethereum jest na minusie po raz pierwszy od roku

Pamiętacie "Merge"? Sieć Ethereum (ETH) dokonała przejścia z systemu proof of work na system proof of stake we wrześniu ubiegłego roku. Zamiast energochłonnych obliczeń, od tego czasu to stakerzy przetwarzają transakcje na Ethereum. Od momentu Merge sieć Ethereum co miesiąc odnotowuje zyski. Nie chodzi tu o wartość cenową, ale o przychody z samej sieci. Blockwork […]

Rocznica aktualizacji Ethereum Merge: wszystkie zmiany w skrócie

Dziś mija dokładnie rok, odkąd sieć Ethereum (ETH) dokonała przejścia z Proof-of-Work (PoW) na Proof-of-Stake (PoS). 15 września 2022 r. miała miejsce długo oczekiwana aktualizacja Merge, uważana przez wielu za najważniejsze wydarzenie w całej historii Ethereum. W tym artykule przyjrzymy się głównym zmianom i ich rezultatom, a także spojrzymy w przyszłość. Ethereum Merge: co się […]

Cena bitcoina jest nudna, ale dane nadal pokazują pozytywny obraz

Teraz, gdy cena bitcoina powróciła do poziomów z połowy czerwca, rynek ponownie zaczyna się zastanawiać, czy mamy do czynienia z hossą. Kurs spadł już o 16% od lokalnego szczytu z sierpnia ubiegłego roku, a od szczytu do dołka o ponad 20%. Mimo to, zgodnie z danymi on-chain, nie musimy się tak bardzo martwić. Bardzo niewiele […]

Jak zdobyć darmowe bitcoiny i kryptowaluty za rejestrację w 2023 roku?

Jeśli chcesz zacząć inwestować w bitcoin i kryptowaluty, najpierw musisz założyć konto na giełdzie i dokonać wpłaty walut fiat. Ale czy wiesz, że podczas rejestracji wiele platform oferuje darmowe bonusy? W dzisiejszym artykule omówimy 3 platformy, które oferują nowym użytkownikom darmowe kryptowaluty lub Bitcoin za rejestrację: Binance, Bybit i Bitget! Tak więc, zaczynajmy! Darmowe kryptowaluty […]

Kurs Bitcoina w tarapatach. Inflacja w USA wyższa niż oczekiwano

Indeks cen konsumpcyjnych (CPI) w Stanach Zjednoczonych wyniósł dziś 3,7%, podczas gdy oczekiwano wyniku na poziomie 3,6%. Oznaczałoby to już wzrost o 0,4% w porównaniu z lipcowym wynikiem 3,2%, ale inflacja spadła nawet bardziej niż początkowo oczekiwano. Dlaczego więc inflacja może nagle ponownie wzrosnąć i co to oznacza dla kursu bitcoina? Dlaczego inflacja może ponownie […]
0 0 Głosy
Oceń artykuł
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Kryptowaluty2.pl 2023 Wszelkie prawa zastrzeżone
starcrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram