Grayscale: Obecny rynek niedźwiedzia może trwać jeszcze 8 miesięcy

ikona publikacji - ciemny
Opublikowano: 19 lipca 2022
ikona autora biały
grayscale

W swoim najnowszym raporcie Insight, największy na świecie menedżer aktywów cyfrowych, Grayscale Investments, porównał obecny rynek niedźwiedzia z innymi cyklami rynkowymi w historii kryptowalut, aby przewidzieć, kiedy może nadejść kolejna hossa.

Cykle rynku kryptowalut

Grayscale zauważył, że podobnie jak tradycyjne rynki, przestrzeń kryptowalutowa jest cykliczna, a branża doświadcza obecnie tego, co analitycy nazwali "najgorszym rynkiem niedźwiedzia" w swojej historii.

W raporcie oszacowano, że cykle rynkowe kryptowalut trwają średnio cztery lata lub około 1275 dni. Firma zauważyła, że zrealizowana cena bitcoina, suma wszystkich wartości zakupu podzielona przez liczbę BTC znajdujących się obecnie w obiegu, może być skutecznie wykorzystana do obliczenia czasu cyklu.

Grayscale wskazał, że zrealizowana cena bitcoina spadła poniżej ceny rynkowej 13 czerwca 2022 roku, sygnalizując początek rynku niedźwiedzia.

Najlepsza okazja do kupna

Firma wydedukowała, że obecny cykl rynkowy, który rozpoczął się w 2020 roku, może trwać mniej niż 250 dni (około ośmiu miesięcy), jeśli poprzednie cykle rynkowe będą się powtarzać. Dodał też, że ten punkt przedstawia inwestorom najlepszą okazję do kupna.

Raport ujawnił również, że ruch bitcoina w zakresie all-time high (ATH) w zeszłym roku był dłuższy niż w poprzednich cyklach. Firma przypisała to przyspieszonemu wzrostowi rynku w ciągu ostatnich kilku lat, dodając, że inwestorom detalicznym i instytucjonalnym łatwiej jest inwestować w aktywa kryptowalutowe, w przeciwieństwie do poprzednich cykli rynkowych.

Wydaje się, że cykl 2020 miał dłuższy przebieg w zakresie ATH z dwoma przedłużonymi szczytami w przeciwieństwie do ostrego wzrostu i spadku w poprzednich cyklach. Mogło to wynikać z rosnącej dojrzałości rynku kryptowalut, która nie występowała w poprzednich cyklach.

Kryptowaluty zawsze wychodzą silniejsze

W rozstrzygającej części raportu Grayscale stwierdził, że niezależnie od dotkliwości każdego cyklu rynkowego, branża kryptowalutowa zawsze wychodzi na koniec silniejsza.

Firma dodała, że każda porażka odnotowana w przestrzeni pomogła ukształtować przemysł kryptowalutowy i że obecny cykl zapewnił użytkownikom "sprawdzone w boju" protokoły DeFi.

Pomimo spadków cen, likwidacji i zmienności, przemysł kryptowalutowy nadal buduje i wprowadza innowacje, przesuwając granice tego, co jest możliwe.

Kategoria wpisu:

Dawid Kucharczyk

Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Pasjonat nowych technologii, od 3 lat aktywnie uczestniczący w świecie krypto. Instruktor narciarstwa oraz amator gry w squasha. Zwolennik idei decentralizacji.

Powiązane tematy:

FTX uruchamia stronę internetową, aby spłacić europejskich klientów

FTX EU, europejska filia upadłej giełdy kryptowalutowej FTX, uruchomiła stronę internetową, aby spłacić wściekłych, europejskich klientów. Firma złożyła wniosek o upadłość prawie pięć miesięcy temu, powodując efekt domina innych upadających firm kryptowalutowych. W rzeczywistości FTX stał się tak duży, że wiele innych firm zaparkowało swoje pieniądze w tej giełdzie i w rezultacie zostało "zainfekowanych". Użytkownicy […]

Argentyńskie linie lotnicze Flybondi zaczynają wydawać bilety NFT

Argentyński tani przewoźnik Flybondi rozpoczął kampanię Ticket 3.0, w której zaczął wydawać bilety w formie niewymienialnych tokenów (NFT). Linia lotnicza powiedziała, że ta metoda "oferuje bardziej elastyczne doświadczenie podróży". Z kolei Flybondi będzie w stanie zmniejszyć koszty obsługi klienta i zwiększyć przychody dzięki prowizjom handlowym. Usługa ta stała się możliwa dzięki partnerstwu z TravelX, opartą […]

Rosja chce mieć własną walutę z Brazylią, Indiami, Chinami i RPA

Krążą pogłoski, że kraje BRICS chcą stworzyć własną walutę, aby ułatwić płatności między uczestniczącymi państwami. To może być ciężki cios dla dolara i może stwarzać możliwości dla Bitcoina. BRICS są wpływowe BRICS to skrót od krajów Brazylia, Rosja, Indie, Chiny i RPA. Kraje te mają znaczący wpływ na globalną gospodarkę ze względu na ich duże […]

Bitcoin może mocno wystrzelić w górę w 2024 roku z powodu halvingu i recesji

Mike McGlone twierdzi, że Bitcoin może mocno wystrzelić w górę w 2024 roku, a następnie nadejdzie halving i seria innych fundamentalnych wydarzeń. Analityk Bloomberga wyraził swoje prognozy podczas wywiadu ze Scottem Melkerem. Bitcoin i efekt halvingu Zanim zanurkujemy dalej w jego przewidywania, szybkie słowo na temat tego tak zwanego halvingu. Co cztery lata liczba nowo […]

Tim Draper radzi przedsiębiorcom, by kupowali Bitcoina

Amerykański miliarder i legenda inwestycji Tim Draper radzi przedsiębiorcom, aby kupili Bitcoin. Według niego jest to sposób na zabezpieczenie się przed potencjalnym kryzysem bankowym. Nawiasem mówiąc, Tim Draper nie jest osobą nową w świecie Bitcoina, ponieważ już w czerwcu 2014 roku kupił od rządu USA 30 000 Bitcoinów za 19 milionów dolarów. Te Bitcoiny zostały […]
0 0 Głosy
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Kryptowaluty2.pl 2023 Wszelkie prawa zastrzeżone
starcrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram