Grayscale: Obecny rynek niedźwiedzia może trwać jeszcze 8 miesięcy

ikona publikacji - ciemny
Opublikowano: 19 lipca 2022
ikona autora biały
grayscale

W swoim najnowszym raporcie Insight, największy na świecie menedżer aktywów cyfrowych, Grayscale Investments, porównał obecny rynek niedźwiedzia z innymi cyklami rynkowymi w historii kryptowalut, aby przewidzieć, kiedy może nadejść kolejna hossa.

Cykle rynku kryptowalut

Grayscale zauważył, że podobnie jak tradycyjne rynki, przestrzeń kryptowalutowa jest cykliczna, a branża doświadcza obecnie tego, co analitycy nazwali "najgorszym rynkiem niedźwiedzia" w swojej historii.

W raporcie oszacowano, że cykle rynkowe kryptowalut trwają średnio cztery lata lub około 1275 dni. Firma zauważyła, że zrealizowana cena bitcoina, suma wszystkich wartości zakupu podzielona przez liczbę BTC znajdujących się obecnie w obiegu, może być skutecznie wykorzystana do obliczenia czasu cyklu.

Grayscale wskazał, że zrealizowana cena bitcoina spadła poniżej ceny rynkowej 13 czerwca 2022 roku, sygnalizując początek rynku niedźwiedzia.

Najlepsza okazja do kupna

Firma wydedukowała, że obecny cykl rynkowy, który rozpoczął się w 2020 roku, może trwać mniej niż 250 dni (około ośmiu miesięcy), jeśli poprzednie cykle rynkowe będą się powtarzać. Dodał też, że ten punkt przedstawia inwestorom najlepszą okazję do kupna.

Raport ujawnił również, że ruch bitcoina w zakresie all-time high (ATH) w zeszłym roku był dłuższy niż w poprzednich cyklach. Firma przypisała to przyspieszonemu wzrostowi rynku w ciągu ostatnich kilku lat, dodając, że inwestorom detalicznym i instytucjonalnym łatwiej jest inwestować w aktywa kryptowalutowe, w przeciwieństwie do poprzednich cykli rynkowych.

Wydaje się, że cykl 2020 miał dłuższy przebieg w zakresie ATH z dwoma przedłużonymi szczytami w przeciwieństwie do ostrego wzrostu i spadku w poprzednich cyklach. Mogło to wynikać z rosnącej dojrzałości rynku kryptowalut, która nie występowała w poprzednich cyklach.

Kryptowaluty zawsze wychodzą silniejsze

W rozstrzygającej części raportu Grayscale stwierdził, że niezależnie od dotkliwości każdego cyklu rynkowego, branża kryptowalutowa zawsze wychodzi na koniec silniejsza.

Firma dodała, że każda porażka odnotowana w przestrzeni pomogła ukształtować przemysł kryptowalutowy i że obecny cykl zapewnił użytkownikom "sprawdzone w boju" protokoły DeFi.

Pomimo spadków cen, likwidacji i zmienności, przemysł kryptowalutowy nadal buduje i wprowadza innowacje, przesuwając granice tego, co jest możliwe.

Kategoria wpisu:

Dawid Kucharczyk

Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Pasjonat nowych technologii, od 3 lat aktywnie uczestniczący w świecie krypto. Instruktor narciarstwa oraz amator gry w squasha. Zwolennik idei decentralizacji.

Powiązane tematy:

Staking kryptowalut - czym jest staking, sposoby stakowania

Staking kryptowalut zyskuje na popularności, szczególnie ze względu na śmiesznie niskie oprocentowanie lokowanego kapitału w bankach. Gdy lokaty “dają zarobić”…

Binance - jak zacząć?

Binance jak zacząć? Jeżeli jesteś nowy w świecie krypto to z całą pewnością zadajesz sobie takie pytanie - i nie ma w tym nic dziwnego. W końcu Binance to największa giełda kryptowalut na świecie, tak więc jest o niej bardzo głośno. W dzisiejszym artykule odpowiemy na to pytanie. Wyjaśnimy Ci krok po kroku jak założyć […]

Cykle BTC - wszystko o cykliczności Bitcoina

Bitcoin powstał już ponad dekadę temu, a przez ten czas udało się zebrać sporo danych. Wynika z nich, że istnieją powtarzające się tzw. cykle BTC. Cykliczność Bitcoina jest spowodowana kilkoma czynnikami, które postaramy się rozłożyć na czynniki pierwsze w poniższym artykule. Spróbujemy też wyjaśnić jak rozpoznać etapy cyklu BTC. Tak więc, zaczynajmy! Czym jest cykl […]

MEXC - bonus i kod rabatowy (2023)

MEXC to giełda kryptowalut, która szybko zyskuje popularność i stale zwiększa swój wolumen. Ale czy wiesz, że podczas rejestracji możesz odebrać bonus, a właściwie bonusy? Wystarczy, że w odpowiednim polu wpiszesz ekskluzywny kod rabatowy: mexc-k2. W dzisiejszym artykule wyjaśnimy Ci dokładnie jaki bonusy oferuje MEXC oraz co musisz zrobić, aby je odebrać! Tak więc, zaczynajmy! […]

Brian Kelly: "Kapitalizacja Bitcoina może wzrosnąć 10x"

Popularny inwestor kryptowalutowy, założyciel i dyrektor generalny BKCM uważa, że bitcoin znajduje się w doskonałej pozycji do wzrostu, a w perspektywie średnioterminowej kapitalizacja BTC może wzrosnąć dziesięciokrotnie. Brian Kelly w wywiadzie dla programu Fast Money CNBC powiedział, że za wzrostem pierwszej kryptowaluty przemawia kilka konkretnych czynników. Jako jeden z najważniejszych przedsiębiorca wymienił możliwość rychłego zatwierdzenia […]
0 0 Głosy
Oceń artykuł
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Kryptowaluty2.pl 2023 Wszelkie prawa zastrzeżone
starcrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram