Grayscale: Obecny rynek niedźwiedzia może trwać jeszcze 8 miesięcy

ikona publikacji - ciemny
Opublikowano: 19 lipca 2022
ikona autora biały
grayscale

W swoim najnowszym raporcie Insight, największy na świecie menedżer aktywów cyfrowych, Grayscale Investments, porównał obecny rynek niedźwiedzia z innymi cyklami rynkowymi w historii kryptowalut, aby przewidzieć, kiedy może nadejść kolejna hossa.

Cykle rynku kryptowalut

Grayscale zauważył, że podobnie jak tradycyjne rynki, przestrzeń kryptowalutowa jest cykliczna, a branża doświadcza obecnie tego, co analitycy nazwali "najgorszym rynkiem niedźwiedzia" w swojej historii.

W raporcie oszacowano, że cykle rynkowe kryptowalut trwają średnio cztery lata lub około 1275 dni. Firma zauważyła, że zrealizowana cena bitcoina, suma wszystkich wartości zakupu podzielona przez liczbę BTC znajdujących się obecnie w obiegu, może być skutecznie wykorzystana do obliczenia czasu cyklu.

Grayscale wskazał, że zrealizowana cena bitcoina spadła poniżej ceny rynkowej 13 czerwca 2022 roku, sygnalizując początek rynku niedźwiedzia.

Najlepsza okazja do kupna

Firma wydedukowała, że obecny cykl rynkowy, który rozpoczął się w 2020 roku, może trwać mniej niż 250 dni (około ośmiu miesięcy), jeśli poprzednie cykle rynkowe będą się powtarzać. Dodał też, że ten punkt przedstawia inwestorom najlepszą okazję do kupna.

Raport ujawnił również, że ruch bitcoina w zakresie all-time high (ATH) w zeszłym roku był dłuższy niż w poprzednich cyklach. Firma przypisała to przyspieszonemu wzrostowi rynku w ciągu ostatnich kilku lat, dodając, że inwestorom detalicznym i instytucjonalnym łatwiej jest inwestować w aktywa kryptowalutowe, w przeciwieństwie do poprzednich cykli rynkowych.

Wydaje się, że cykl 2020 miał dłuższy przebieg w zakresie ATH z dwoma przedłużonymi szczytami w przeciwieństwie do ostrego wzrostu i spadku w poprzednich cyklach. Mogło to wynikać z rosnącej dojrzałości rynku kryptowalut, która nie występowała w poprzednich cyklach.

Kryptowaluty zawsze wychodzą silniejsze

W rozstrzygającej części raportu Grayscale stwierdził, że niezależnie od dotkliwości każdego cyklu rynkowego, branża kryptowalutowa zawsze wychodzi na koniec silniejsza.

Firma dodała, że każda porażka odnotowana w przestrzeni pomogła ukształtować przemysł kryptowalutowy i że obecny cykl zapewnił użytkownikom "sprawdzone w boju" protokoły DeFi.

Pomimo spadków cen, likwidacji i zmienności, przemysł kryptowalutowy nadal buduje i wprowadza innowacje, przesuwając granice tego, co jest możliwe.

Kategoria wpisu:

Podobne tematy

Sam Bankman-Fried mówi dlaczego FTX upadło

Upadek utility-tokena FTX (FTT) nie był spowodowany brakiem płynności, ale działaniami inwestorów, którzy poczuli się "przestraszeni" obecną sytuacją na rynku. Założyciel giełdy kryptowalut Sam Bankman-Fried stwierdził tak w wywiadzie z Tiffany Fong z dnia 16 listopada (opublikowanym 29 listopada). "Myślę, że FTT miał realną wartość. […] Pod wieloma względami [token] był bardziej legalny niż wiele […]

Złe wiadomości dla bitcoina? Dolar może ponownie wzrosnąć

Dolar amerykański (USD) przeszedł w ostatnich tygodniach sporą korektę. Światowa waluta rezerwowa spadła o około 8% w stosunku do euro. Tymczasem jednak wojna na Ukrainie wciąż się nie skończyła, globalna sytuacja gospodarcza jest fatalna, a w krainie kryptowalut panuje spora niepewność po problemach FTX. Również dolar zaczął dziś ponownie rosnąć w stosunku do euro. Dla […]

Liczba osób korzystających z kryptowalut wzrosła w 2022 roku o 37,8%

Według danych Datareportal, liczba osób posiadających jakąś formę kryptowalut wzrosła w tym roku o 37,8%. Jeden na 10 internautów w wieku od 16 do 64 lat posiada obecnie cyfrowe aktywa. Kryptowaluty w krajach rozwijających się Posiadanie kryptowalut jest popularne głównie w krajach rozwijających się. Zwłaszcza w tym, gdzie waluta jest bardziej wrażliwa na duże wahania […]

Grayscale nie chce przedstawiać swoich rezerw

Przemysł kryptowalutowy został zbudowany w oparciu o jeden slogan: "nie ufaj, zweryfikuj". Ale Grayscale różni się od reszty firm związanych z kryptowalutami. W niedawnym wątku na Twitterze zastanawiającym się nad potrzebą przejrzystości w branży po upadku FTX, Grayscale próbował uspokoić obawy swoich inwestorów, zapewniając ich, że regulacje, które mają zastosowanie do różnych podmiotów, sprawiają, iż […]

Tether zapewnia, że nie ma ryzyka ze strony USDT na Solanie

Największy na świecie emitent stablecoinów, Tether, zapewnił, że nie ma żadnych zagrożeń ze strony USDT w sieci Solana. 18 listopada Tether wydał oświadczenie, że USDT emitowany w Alamedzie był bezpieczny względem wszelkich wypadków zarażenia ze strony upadłej giełdy FTX. Według raportu przejrzystości Tethera, Solana jest trzecią co do wielkości siecią dla stablecoina po Tron i […]
0 0 Głosy
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Kryptowaluty2.pl 2020 Wszelkie prawa zastrzeżone
starcrossmenuchevron-downarrow-right
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram