Tesla sprzedała 75% swoich Bitcoinów

ikona publikacji - ciemny
Opublikowano: 21 lipca 2022
ikona autora biały
tesla kryptowaluty bitcoin

Według opublikowanego we wtorek raportu zysków Tesli za II kwartał 2022 roku, producent samochodów zamienił prawie cały swój Bitcoin na walutę fiat. Ta wyprzedaż przyniosła firmie dodatkowe 936 milionów dolarów w gotówce do bilansu.

Jak czytamy w raporcie, Tesla "przekształciła około 75% [swoich] zakupów Bitcoin w walutę fiat", począwszy od II kwartału 2022. Konwersje te dodały 936 mln USD gotówki do bilansu firmy.

Spółka początkowo zakupiła Bitcoin o wartości 1,5 miliarda dolarów w lutym 2021 roku. Wówczas dodała impetu do już i tak ognistego rynku byka.

Jednak firma przestała akceptować Bitcoin do płatności za samochody w maju ubiegłego roku. Wszystko ze względu na obawy środowiskowe dotyczące wydobycia BTC.

Dyrektor generalny firmy Elon Musk od tego czasu bardziej polubił Dogecoin. Uważa on, że memecoin jest lepszy do transakcji.

Musk potwierdził w lipcu ubiegłego roku, że osobiście posiada w swoim portfelu Bitcoin, Ethereum i Dogecoin.

CEO twierdził, że Tesla może ponownie wznowić akceptację Bitcoina, jeśli potwierdzi, że jej przemysł wydobywczy zmierza w kierunku energii odnawialnej.

Raport Bitcoin Mining Council za II kwartał 2022 r. stwierdził, że 59,5% przemysłu wydobywczego działa na zrównoważonej energii. To piąty kwartał z rzędu, w którym liczba ta utrzymuje się powyżej 50%.

Dlaczego?

Wypowiadając się na temat ostatniej wyprzedaży, Elon Musk wyjaśnił, że koszty produkcji firmy w Chinach wzrosły do niebotycznych poziomów z powodu ostatnich blokad COVID-19 w tym kraju. Przedsiębiorca wyjaśnił, że sprzedaż bitcoinów o wartości prawie 1 miliarda dolarów pomogła firmie sprostać nieprzewidzianym kosztom.

Musk dalej nakreślił, że Tesla była w rozpaczliwej potrzebie świeżych funduszy ze względu na swoje nowo otwarte fabryki w Niemczech i USA. Wcześniej nazwał obiekty w Berlinie i Austin w Teksasie "gigantycznymi piecami pieniędzy".

Podczas gdy Tesla sprzedała znaczną część swojego portfela, Elon Musk pozostaje HODLerem. Latem ubiegłego roku przyznał, że inwestuje część swojego majątku w Bitcoin, Ethereum i Dogecoin. W marcu 2022 roku zapewnił, że nie rozstanie się ze swoimi monetami.

Kategoria wpisu:

Dawid Kucharczyk

Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Pasjonat nowych technologii, od 3 lat aktywnie uczestniczący w świecie krypto. Instruktor narciarstwa oraz amator gry w squasha. Zwolennik idei decentralizacji.

Powiązane tematy:

Sieć Ethereum jest na minusie po raz pierwszy od roku

Pamiętacie "Merge"? Sieć Ethereum (ETH) dokonała przejścia z systemu proof of work na system proof of stake we wrześniu ubiegłego roku. Zamiast energochłonnych obliczeń, od tego czasu to stakerzy przetwarzają transakcje na Ethereum. Od momentu Merge sieć Ethereum co miesiąc odnotowuje zyski. Nie chodzi tu o wartość cenową, ale o przychody z samej sieci. Blockwork […]

Rocznica aktualizacji Ethereum Merge: wszystkie zmiany w skrócie

Dziś mija dokładnie rok, odkąd sieć Ethereum (ETH) dokonała przejścia z Proof-of-Work (PoW) na Proof-of-Stake (PoS). 15 września 2022 r. miała miejsce długo oczekiwana aktualizacja Merge, uważana przez wielu za najważniejsze wydarzenie w całej historii Ethereum. W tym artykule przyjrzymy się głównym zmianom i ich rezultatom, a także spojrzymy w przyszłość. Ethereum Merge: co się […]

Cena bitcoina jest nudna, ale dane nadal pokazują pozytywny obraz

Teraz, gdy cena bitcoina powróciła do poziomów z połowy czerwca, rynek ponownie zaczyna się zastanawiać, czy mamy do czynienia z hossą. Kurs spadł już o 16% od lokalnego szczytu z sierpnia ubiegłego roku, a od szczytu do dołka o ponad 20%. Mimo to, zgodnie z danymi on-chain, nie musimy się tak bardzo martwić. Bardzo niewiele […]

Jak zdobyć darmowe bitcoiny i kryptowaluty za rejestrację w 2023 roku?

Jeśli chcesz zacząć inwestować w bitcoin i kryptowaluty, najpierw musisz założyć konto na giełdzie i dokonać wpłaty walut fiat. Ale czy wiesz, że podczas rejestracji wiele platform oferuje darmowe bonusy? W dzisiejszym artykule omówimy 3 platformy, które oferują nowym użytkownikom darmowe kryptowaluty lub Bitcoin za rejestrację: Binance, Bybit i Bitget! Tak więc, zaczynajmy! Darmowe kryptowaluty […]

Kurs Bitcoina w tarapatach. Inflacja w USA wyższa niż oczekiwano

Indeks cen konsumpcyjnych (CPI) w Stanach Zjednoczonych wyniósł dziś 3,7%, podczas gdy oczekiwano wyniku na poziomie 3,6%. Oznaczałoby to już wzrost o 0,4% w porównaniu z lipcowym wynikiem 3,2%, ale inflacja spadła nawet bardziej niż początkowo oczekiwano. Dlaczego więc inflacja może nagle ponownie wzrosnąć i co to oznacza dla kursu bitcoina? Dlaczego inflacja może ponownie […]
0 0 Głosy
Oceń artykuł
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Kryptowaluty2.pl 2023 Wszelkie prawa zastrzeżone
starcrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram