Tesla sprzedała 75% swoich Bitcoinów

ikona publikacji - ciemny
Opublikowano: 21 lipca 2022
ikona autora biały
tesla kryptowaluty bitcoin

Według opublikowanego we wtorek raportu zysków Tesli za II kwartał 2022 roku, producent samochodów zamienił prawie cały swój Bitcoin na walutę fiat. Ta wyprzedaż przyniosła firmie dodatkowe 936 milionów dolarów w gotówce do bilansu.

Jak czytamy w raporcie, Tesla "przekształciła około 75% [swoich] zakupów Bitcoin w walutę fiat", począwszy od II kwartału 2022. Konwersje te dodały 936 mln USD gotówki do bilansu firmy.

Spółka początkowo zakupiła Bitcoin o wartości 1,5 miliarda dolarów w lutym 2021 roku. Wówczas dodała impetu do już i tak ognistego rynku byka.

Jednak firma przestała akceptować Bitcoin do płatności za samochody w maju ubiegłego roku. Wszystko ze względu na obawy środowiskowe dotyczące wydobycia BTC.

Dyrektor generalny firmy Elon Musk od tego czasu bardziej polubił Dogecoin. Uważa on, że memecoin jest lepszy do transakcji.

Musk potwierdził w lipcu ubiegłego roku, że osobiście posiada w swoim portfelu Bitcoin, Ethereum i Dogecoin.

CEO twierdził, że Tesla może ponownie wznowić akceptację Bitcoina, jeśli potwierdzi, że jej przemysł wydobywczy zmierza w kierunku energii odnawialnej.

Raport Bitcoin Mining Council za II kwartał 2022 r. stwierdził, że 59,5% przemysłu wydobywczego działa na zrównoważonej energii. To piąty kwartał z rzędu, w którym liczba ta utrzymuje się powyżej 50%.

Dlaczego?

Wypowiadając się na temat ostatniej wyprzedaży, Elon Musk wyjaśnił, że koszty produkcji firmy w Chinach wzrosły do niebotycznych poziomów z powodu ostatnich blokad COVID-19 w tym kraju. Przedsiębiorca wyjaśnił, że sprzedaż bitcoinów o wartości prawie 1 miliarda dolarów pomogła firmie sprostać nieprzewidzianym kosztom.

Musk dalej nakreślił, że Tesla była w rozpaczliwej potrzebie świeżych funduszy ze względu na swoje nowo otwarte fabryki w Niemczech i USA. Wcześniej nazwał obiekty w Berlinie i Austin w Teksasie "gigantycznymi piecami pieniędzy".

Podczas gdy Tesla sprzedała znaczną część swojego portfela, Elon Musk pozostaje HODLerem. Latem ubiegłego roku przyznał, że inwestuje część swojego majątku w Bitcoin, Ethereum i Dogecoin. W marcu 2022 roku zapewnił, że nie rozstanie się ze swoimi monetami.

Kategoria wpisu:

Podobne tematy

Analityk Bloomberga: "Bitcoin może prześcignąć złoto"

Znany analityk rynku towarowego w Bloomberg, Mike McGlone, przedstawił kolejną prognozę dotyczącą bitcoina (BTC). Tym razem w odniesieniu do króla wszystkich towarów; złota. Według McGlone'a, bitcoin przygotowuje się do ostatecznego rywalizowania z metalem szlachetnym. Bitcoin a złoto McGlone poinformował o tym wczoraj na Twitterze. Tym samym podtrzymuje on swoje pozytywne oczekiwania co do przyszłości bitcoina. […]

Senator Lummis uważa teraz, że eter jest papierem wartościowym

Jeszcze jeden amerykański polityk w centrum regulacji branży kryptowalutowej zmienił stanowisko w sprawie klasyfikacji prawnej Etheru. Senator Cynthia Lummis (R-WY) wyjawiła w środę, że obecnie postrzega drugą największą kryptowalutę jako papier wartościowy - nie towar. Bitcoin jest jedynym towarem kryptowalutowym: Lummis Lummis wyraziła swój zmieniony pogląd na aktywo za pomocą CoinDesk we wtorek podczas omawiania […]

Sprawa Ripple vs SEC dobiega końca

Dwuletnia batalia Ripple z amerykańską Komisją Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) dobiega końca. Firma kryptowalutowa złożyła odpowiedź i to wydaje się być już ostatnia linia obrony. Dumny z obrony Ripple'a Radca prawny Ripple Stuart Alderoty poinformował, że odpowiedź była już ostatnią. Pisze on, że firma zwróciła się do sądu o wydanie orzeczenia na korzyść Ripple. […]

Jak szeroko rozprzestrzenia się zaraza FTX? Spółki dotknięte kryzysem

Upadek giełdy kryptowalut FTX przejdzie do historii jako jeden z najczarniejszych momentów w historii kryptowalut. Firma doświadczyła poważnych problemów z płynnością w listopadzie i nie mogła honorować wniosków o wypłatę swoich klientów. Binance - największa na świecie platforma kryptowalutowa - była gotowa przejąć giełdę, ale po audycie odstąpiła od umowy. FTX nie mógł znaleźć rozwiązania […]

Rośnie popyt na koparki w Rosji

Popyt na minery ASIC w Rosji wzrósł znacząco w czwartym kwartale z powodu spadku ich cen. Informację o tym podał "Kommersant". Jak podaje dystrybutor Chilkoot, sprzedaż za dwa miesiące czwartego kwartału przekroczyła wolumeny za cały trzeci kwartał, a za dziewięć miesięcy była o 65% wyższa niż przed rokiem. W BitRiver popyt na dziesięć miesięcy 2022 […]
0 0 Głosy
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Kryptowaluty2.pl 2022 Wszelkie prawa zastrzeżone
starcrossmenuchevron-downarrow-right
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram