Tesla sprzedała 75% swoich Bitcoinów

ikona publikacji - ciemny
Opublikowano: 21 lipca 2022
ikona autora biały
tesla kryptowaluty bitcoin

Według opublikowanego we wtorek raportu zysków Tesli za II kwartał 2022 roku, producent samochodów zamienił prawie cały swój Bitcoin na walutę fiat. Ta wyprzedaż przyniosła firmie dodatkowe 936 milionów dolarów w gotówce do bilansu.

Jak czytamy w raporcie, Tesla "przekształciła około 75% [swoich] zakupów Bitcoin w walutę fiat", począwszy od II kwartału 2022. Konwersje te dodały 936 mln USD gotówki do bilansu firmy.

Spółka początkowo zakupiła Bitcoin o wartości 1,5 miliarda dolarów w lutym 2021 roku. Wówczas dodała impetu do już i tak ognistego rynku byka.

Jednak firma przestała akceptować Bitcoin do płatności za samochody w maju ubiegłego roku. Wszystko ze względu na obawy środowiskowe dotyczące wydobycia BTC.

Dyrektor generalny firmy Elon Musk od tego czasu bardziej polubił Dogecoin. Uważa on, że memecoin jest lepszy do transakcji.

Musk potwierdził w lipcu ubiegłego roku, że osobiście posiada w swoim portfelu Bitcoin, Ethereum i Dogecoin.

CEO twierdził, że Tesla może ponownie wznowić akceptację Bitcoina, jeśli potwierdzi, że jej przemysł wydobywczy zmierza w kierunku energii odnawialnej.

Raport Bitcoin Mining Council za II kwartał 2022 r. stwierdził, że 59,5% przemysłu wydobywczego działa na zrównoważonej energii. To piąty kwartał z rzędu, w którym liczba ta utrzymuje się powyżej 50%.

Dlaczego?

Wypowiadając się na temat ostatniej wyprzedaży, Elon Musk wyjaśnił, że koszty produkcji firmy w Chinach wzrosły do niebotycznych poziomów z powodu ostatnich blokad COVID-19 w tym kraju. Przedsiębiorca wyjaśnił, że sprzedaż bitcoinów o wartości prawie 1 miliarda dolarów pomogła firmie sprostać nieprzewidzianym kosztom.

Musk dalej nakreślił, że Tesla była w rozpaczliwej potrzebie świeżych funduszy ze względu na swoje nowo otwarte fabryki w Niemczech i USA. Wcześniej nazwał obiekty w Berlinie i Austin w Teksasie "gigantycznymi piecami pieniędzy".

Podczas gdy Tesla sprzedała znaczną część swojego portfela, Elon Musk pozostaje HODLerem. Latem ubiegłego roku przyznał, że inwestuje część swojego majątku w Bitcoin, Ethereum i Dogecoin. W marcu 2022 roku zapewnił, że nie rozstanie się ze swoimi monetami.

Kategoria wpisu:

Dawid Kucharczyk

Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Pasjonat nowych technologii, od 3 lat aktywnie uczestniczący w świecie krypto. Instruktor narciarstwa oraz amator gry w squasha. Zwolennik idei decentralizacji.

Powiązane tematy:

FTX uruchamia stronę internetową, aby spłacić europejskich klientów

FTX EU, europejska filia upadłej giełdy kryptowalutowej FTX, uruchomiła stronę internetową, aby spłacić wściekłych, europejskich klientów. Firma złożyła wniosek o upadłość prawie pięć miesięcy temu, powodując efekt domina innych upadających firm kryptowalutowych. W rzeczywistości FTX stał się tak duży, że wiele innych firm zaparkowało swoje pieniądze w tej giełdzie i w rezultacie zostało "zainfekowanych". Użytkownicy […]

Argentyńskie linie lotnicze Flybondi zaczynają wydawać bilety NFT

Argentyński tani przewoźnik Flybondi rozpoczął kampanię Ticket 3.0, w której zaczął wydawać bilety w formie niewymienialnych tokenów (NFT). Linia lotnicza powiedziała, że ta metoda "oferuje bardziej elastyczne doświadczenie podróży". Z kolei Flybondi będzie w stanie zmniejszyć koszty obsługi klienta i zwiększyć przychody dzięki prowizjom handlowym. Usługa ta stała się możliwa dzięki partnerstwu z TravelX, opartą […]

Rosja chce mieć własną walutę z Brazylią, Indiami, Chinami i RPA

Krążą pogłoski, że kraje BRICS chcą stworzyć własną walutę, aby ułatwić płatności między uczestniczącymi państwami. To może być ciężki cios dla dolara i może stwarzać możliwości dla Bitcoina. BRICS są wpływowe BRICS to skrót od krajów Brazylia, Rosja, Indie, Chiny i RPA. Kraje te mają znaczący wpływ na globalną gospodarkę ze względu na ich duże […]

Bitcoin może mocno wystrzelić w górę w 2024 roku z powodu halvingu i recesji

Mike McGlone twierdzi, że Bitcoin może mocno wystrzelić w górę w 2024 roku, a następnie nadejdzie halving i seria innych fundamentalnych wydarzeń. Analityk Bloomberga wyraził swoje prognozy podczas wywiadu ze Scottem Melkerem. Bitcoin i efekt halvingu Zanim zanurkujemy dalej w jego przewidywania, szybkie słowo na temat tego tak zwanego halvingu. Co cztery lata liczba nowo […]

Tim Draper radzi przedsiębiorcom, by kupowali Bitcoina

Amerykański miliarder i legenda inwestycji Tim Draper radzi przedsiębiorcom, aby kupili Bitcoin. Według niego jest to sposób na zabezpieczenie się przed potencjalnym kryzysem bankowym. Nawiasem mówiąc, Tim Draper nie jest osobą nową w świecie Bitcoina, ponieważ już w czerwcu 2014 roku kupił od rządu USA 30 000 Bitcoinów za 19 milionów dolarów. Te Bitcoiny zostały […]
0 0 Głosy
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Kryptowaluty2.pl 2023 Wszelkie prawa zastrzeżone
starcrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram