Tesla sprzedała 75% swoich Bitcoinów

ikona publikacji - ciemny
Opublikowano: 21 lipca 2022
ikona autora biały
tesla kryptowaluty bitcoin

Według opublikowanego we wtorek raportu zysków Tesli za II kwartał 2022 roku, producent samochodów zamienił prawie cały swój Bitcoin na walutę fiat. Ta wyprzedaż przyniosła firmie dodatkowe 936 milionów dolarów w gotówce do bilansu.

Jak czytamy w raporcie, Tesla "przekształciła około 75% [swoich] zakupów Bitcoin w walutę fiat", począwszy od II kwartału 2022. Konwersje te dodały 936 mln USD gotówki do bilansu firmy.

Spółka początkowo zakupiła Bitcoin o wartości 1,5 miliarda dolarów w lutym 2021 roku. Wówczas dodała impetu do już i tak ognistego rynku byka.

Jednak firma przestała akceptować Bitcoin do płatności za samochody w maju ubiegłego roku. Wszystko ze względu na obawy środowiskowe dotyczące wydobycia BTC.

Dyrektor generalny firmy Elon Musk od tego czasu bardziej polubił Dogecoin. Uważa on, że memecoin jest lepszy do transakcji.

Musk potwierdził w lipcu ubiegłego roku, że osobiście posiada w swoim portfelu Bitcoin, Ethereum i Dogecoin.

CEO twierdził, że Tesla może ponownie wznowić akceptację Bitcoina, jeśli potwierdzi, że jej przemysł wydobywczy zmierza w kierunku energii odnawialnej.

Raport Bitcoin Mining Council za II kwartał 2022 r. stwierdził, że 59,5% przemysłu wydobywczego działa na zrównoważonej energii. To piąty kwartał z rzędu, w którym liczba ta utrzymuje się powyżej 50%.

Dlaczego?

Wypowiadając się na temat ostatniej wyprzedaży, Elon Musk wyjaśnił, że koszty produkcji firmy w Chinach wzrosły do niebotycznych poziomów z powodu ostatnich blokad COVID-19 w tym kraju. Przedsiębiorca wyjaśnił, że sprzedaż bitcoinów o wartości prawie 1 miliarda dolarów pomogła firmie sprostać nieprzewidzianym kosztom.

Musk dalej nakreślił, że Tesla była w rozpaczliwej potrzebie świeżych funduszy ze względu na swoje nowo otwarte fabryki w Niemczech i USA. Wcześniej nazwał obiekty w Berlinie i Austin w Teksasie "gigantycznymi piecami pieniędzy".

Podczas gdy Tesla sprzedała znaczną część swojego portfela, Elon Musk pozostaje HODLerem. Latem ubiegłego roku przyznał, że inwestuje część swojego majątku w Bitcoin, Ethereum i Dogecoin. W marcu 2022 roku zapewnił, że nie rozstanie się ze swoimi monetami.

Kategoria wpisu:

Dawid Kucharczyk

Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Pasjonat nowych technologii, od 3 lat aktywnie uczestniczący w świecie krypto. Instruktor narciarstwa oraz amator gry w squasha. Zwolennik idei decentralizacji.

Powiązane tematy:

Co to jest staking kryptowalut? Jak zacząć stakowanie?

Staking kryptowalut zyskuje na popularności, szczególnie ze względu na śmiesznie niskie oprocentowanie lokowanego kapitału w bankach. Gdy lokaty “dają zarobić”…

Omni Network (OMNI) - Nowa kryptowaluta w Binance Launchpool

Binance nie zwalnia tempa. Giełda dodała kolejny projekt do swojej platformy Binance Launchpool. Tym razem jest to kryptowaluta Omni Network (OMNI). W tym artykule rozłożymy ten projekt na czynniki pierwsze. Wyjaśnimy też jak farmić tokeny na Binance Launchpool! Uwaga: Jeśli założysz konto na Binance z tego linka, tuż przed listingiem OMNI (17 kwietnia), na Twoim […]

Darmowe pieniądze za rejestrację w aplikacji w 2024

Kiedyś trendem były aplikacje, które dawały pieniądze za klikanie, czy też wypełnienie ankiet. A co gdybym powiedział Ci, że istnieją aplikacje, które płacą za rejestrację? Wystarczy, że założysz konto, przejdziesz weryfikację i wykonasz jakąś dodatkową czynność. Proste, prawda? Przejdźmy więc do szczegółów! Sprawdźmy jak otrzymać darmowe pieniądze za rejestrację w 2024 roku! Jaka aplikacja płaci […]

Handluj kontraktami futures i zgarniaj ENA

Binance Futures wprowadza kolejną ciekawą promocję. To doskonała okazja zarówno dla traderów futures, jak i nowicjuszy w copy tradingu. Przez ograniczony czas, uczestnicy mogą zgarnąć część z puli 300 000 ENA. Aby wziąć udział, wystarczy zarejestrować się i spełnić proste warunki. Promocja trwa od 3 do 12 kwietnia 2024 i dzieli się na trzy części. […]

Boty do kryptowalut - automatyczne zarabianie na krypto

Jeżeli tutaj trafiłeś to prawdopodobnie szukasz bota, który pozwoli Ci automatycznie zarabiać pieniądze na kryptowalutach. Niestety, mamy dla Ciebie smutną wiadomość - takie boty nie istnieją, a jeśli ktoś oferuje Ci czysty, łatwy i szybki zarobek na botach handlowych to możesz mieć pewność, że to po prostu scam. Wciąż istnieje jednak pewna opcja, a mianowicie […]
0 0 Głosy
Oceń artykuł
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Kryptowaluty2.pl 2023 Wszelkie prawa zastrzeżone
starcrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram