Rośnie popyt na koparki w Rosji

ikona publikacji - ciemny
Opublikowano: 2 grudnia 2022
ikona autora biały
bitcoin-mining

Popyt na minery ASIC w Rosji wzrósł znacząco w czwartym kwartale z powodu spadku ich cen. Informację o tym podał "Kommersant".

Jak podaje dystrybutor Chilkoot, sprzedaż za dwa miesiące czwartego kwartału przekroczyła wolumeny za cały trzeci kwartał, a za dziewięć miesięcy była o 65% wyższa niż przed rokiem. W BitRiver popyt na dziesięć miesięcy 2022 roku wzrósł półtora raza.

"Osoby prawne zaczęły kupować o 30% więcej sprzętu na transakcję niż na początku roku" - powiedział Artem Eremin, kierownik ds. rozwoju dystrybutora Chilkoot by 3Logic Group.

Eksperci sugerują, że wycofanie z rynku rosyjskiego dużych zagranicznych firm górniczych w dłuższej perspektywie zwiększy podaż tanich używanych urządzeń. Analityk finansowy BitRiver Vladislav Antonov wyjaśnił:

"Popyt na koparki ASIC w segmencie dużych hurtowni wzrósł ze względu na obniżenie cen zakupu - stały się one jak najbardziej zbliżone do kosztów produkcji, co jest najlepszym punktem wejścia dla inwestycji".

Tylko od sierpnia do października koszt sprzętu górniczego spadł o prawie 20%. Jednak od października ceny "zablokowały się i nie schodzą niżej" - dodał Chilkoot.

3-5 mld RUB

Według obliczeń analityków RegBlock, całkowity rynek sprzętu do wydobywania kryptowalut wynosi 3-5 mld RUB, z wyłączeniem podwójnego wykorzystania przemysłowej mocy obliczeniowej. Współzałożyciel 51ASIC, Mikhail Brezhnev wyliczył:

"Na najnowocześniejszym sprzęcie przy 0,07 USD za kWh, koszt wydobycia 1 BTC wynosi około 11 000 USD"

Eksperci przewidują, że wejście na niskim rynku w wydobycie bitcoina "może przynieść znaczne zyski w postaci dziesiątek procent w horyzoncie trzech lat".

Dla przypomnienia, Rosja wypadła w maju z pierwszej trójki pod względem bitcoinowego hashare. Zajmuje piąte miejsce po USA, Chinach, Kazachstanie i Kanadzie - wynika z danych CCAF.

Kategoria wpisu:

Dawid Kucharczyk

Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Pasjonat nowych technologii, od 3 lat aktywnie uczestniczący w świecie krypto. Instruktor narciarstwa oraz amator gry w squasha. Zwolennik idei decentralizacji.

Powiązane tematy:

Sieć Ethereum jest na minusie po raz pierwszy od roku

Pamiętacie "Merge"? Sieć Ethereum (ETH) dokonała przejścia z systemu proof of work na system proof of stake we wrześniu ubiegłego roku. Zamiast energochłonnych obliczeń, od tego czasu to stakerzy przetwarzają transakcje na Ethereum. Od momentu Merge sieć Ethereum co miesiąc odnotowuje zyski. Nie chodzi tu o wartość cenową, ale o przychody z samej sieci. Blockwork […]

Rocznica aktualizacji Ethereum Merge: wszystkie zmiany w skrócie

Dziś mija dokładnie rok, odkąd sieć Ethereum (ETH) dokonała przejścia z Proof-of-Work (PoW) na Proof-of-Stake (PoS). 15 września 2022 r. miała miejsce długo oczekiwana aktualizacja Merge, uważana przez wielu za najważniejsze wydarzenie w całej historii Ethereum. W tym artykule przyjrzymy się głównym zmianom i ich rezultatom, a także spojrzymy w przyszłość. Ethereum Merge: co się […]

Cena bitcoina jest nudna, ale dane nadal pokazują pozytywny obraz

Teraz, gdy cena bitcoina powróciła do poziomów z połowy czerwca, rynek ponownie zaczyna się zastanawiać, czy mamy do czynienia z hossą. Kurs spadł już o 16% od lokalnego szczytu z sierpnia ubiegłego roku, a od szczytu do dołka o ponad 20%. Mimo to, zgodnie z danymi on-chain, nie musimy się tak bardzo martwić. Bardzo niewiele […]

Jak zdobyć darmowe bitcoiny i kryptowaluty za rejestrację w 2023 roku?

Jeśli chcesz zacząć inwestować w bitcoin i kryptowaluty, najpierw musisz założyć konto na giełdzie i dokonać wpłaty walut fiat. Ale czy wiesz, że podczas rejestracji wiele platform oferuje darmowe bonusy? W dzisiejszym artykule omówimy 3 platformy, które oferują nowym użytkownikom darmowe kryptowaluty lub Bitcoin za rejestrację: Binance, Bybit i Bitget! Tak więc, zaczynajmy! Darmowe kryptowaluty […]

Kurs Bitcoina w tarapatach. Inflacja w USA wyższa niż oczekiwano

Indeks cen konsumpcyjnych (CPI) w Stanach Zjednoczonych wyniósł dziś 3,7%, podczas gdy oczekiwano wyniku na poziomie 3,6%. Oznaczałoby to już wzrost o 0,4% w porównaniu z lipcowym wynikiem 3,2%, ale inflacja spadła nawet bardziej niż początkowo oczekiwano. Dlaczego więc inflacja może nagle ponownie wzrosnąć i co to oznacza dla kursu bitcoina? Dlaczego inflacja może ponownie […]
0 0 Głosy
Oceń artykuł
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Kryptowaluty2.pl 2023 Wszelkie prawa zastrzeżone
starcrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram