Rośnie popyt na koparki w Rosji

ikona publikacji - ciemny
Opublikowano: 2 grudnia 2022
ikona autora biały
bitcoin-mining

Popyt na minery ASIC w Rosji wzrósł znacząco w czwartym kwartale z powodu spadku ich cen. Informację o tym podał "Kommersant".

Jak podaje dystrybutor Chilkoot, sprzedaż za dwa miesiące czwartego kwartału przekroczyła wolumeny za cały trzeci kwartał, a za dziewięć miesięcy była o 65% wyższa niż przed rokiem. W BitRiver popyt na dziesięć miesięcy 2022 roku wzrósł półtora raza.

"Osoby prawne zaczęły kupować o 30% więcej sprzętu na transakcję niż na początku roku" - powiedział Artem Eremin, kierownik ds. rozwoju dystrybutora Chilkoot by 3Logic Group.

Eksperci sugerują, że wycofanie z rynku rosyjskiego dużych zagranicznych firm górniczych w dłuższej perspektywie zwiększy podaż tanich używanych urządzeń. Analityk finansowy BitRiver Vladislav Antonov wyjaśnił:

"Popyt na koparki ASIC w segmencie dużych hurtowni wzrósł ze względu na obniżenie cen zakupu - stały się one jak najbardziej zbliżone do kosztów produkcji, co jest najlepszym punktem wejścia dla inwestycji".

Tylko od sierpnia do października koszt sprzętu górniczego spadł o prawie 20%. Jednak od października ceny "zablokowały się i nie schodzą niżej" - dodał Chilkoot.

3-5 mld RUB

Według obliczeń analityków RegBlock, całkowity rynek sprzętu do wydobywania kryptowalut wynosi 3-5 mld RUB, z wyłączeniem podwójnego wykorzystania przemysłowej mocy obliczeniowej. Współzałożyciel 51ASIC, Mikhail Brezhnev wyliczył:

"Na najnowocześniejszym sprzęcie przy 0,07 USD za kWh, koszt wydobycia 1 BTC wynosi około 11 000 USD"

Eksperci przewidują, że wejście na niskim rynku w wydobycie bitcoina "może przynieść znaczne zyski w postaci dziesiątek procent w horyzoncie trzech lat".

Dla przypomnienia, Rosja wypadła w maju z pierwszej trójki pod względem bitcoinowego hashare. Zajmuje piąte miejsce po USA, Chinach, Kazachstanie i Kanadzie - wynika z danych CCAF.

Kategoria wpisu:

Dawid Kucharczyk

Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Pasjonat nowych technologii, od 3 lat aktywnie uczestniczący w świecie krypto. Instruktor narciarstwa oraz amator gry w squasha. Zwolennik idei decentralizacji.

Powiązane tematy:

Co to jest BNB Vault? Jak korzystać z tej funkcji?

Binance to nie tylko giełda. To cały ekosystem produktów. Jednym z nich jest BNB Vault - agregator zysków, który pozwala zarabiać odsetki od posiadanych już kryptowalut. Funkcja ta umożliwia też w inwestowanie w ciekawe, nowe krypto projekty na wczesnym etapie poprzez Launchpool. W dzisiejszym artykule omówimy BNB Vault szczegółowo. Wyjaśnimy co to jest, jak działa […]

PIXEL w Binance Launchpool. HODLować czy sprzedać?

Binance ogłosiło właśnie 46. projekt, który zostanie uruchomiony na platformie Binance Launchpool. Tym razem jest to PIXEL, natywny token gry Pixels. W dzisiejszym artykule sprawdzimy czym jest PIXEL oraz jak farmić te tokeny na Binance. Na koniec spróbujemy odpowiedzieć na pytanie czy warto je HODLować, czy może sprzedać od razu po rozpoczęciu handlu. Najpierw jednak […]

Co to jest Binance Earn? Środy pełne zarabiania

Jesteś długoterminowym HODLerem? Być może masz w portfelu trochę kryptowalut i nie planujesz ich sprzedawać w najbliższym czasie? Czy wiesz, że istnieje sposób, aby zarabia za ich pomoc pasywny dochód? Pozwala na to np. platforma Binance Earn. Co to jest? Jak działa? Jakie daje możliwości? O tym w dzisiejszym artykule! Czym wyróżnia się Binance Earn? […]

Binance odzyskuje udział w rynku i stabilnie się rozwija

Giełda kryptowalut Binance zaczęła odzyskiwać swój udział w rynku. Sytuacja ma miejsce zaledwie kilka miesięcy po rozstrzygnięciu sprawy z Departamentem Sprawiedliwości Stanów Zjednoczonych i zapłaceniu grzywny w wysokości 4,3 miliarda dolarów. Według danych firmy badawczej Kaiko, udział Binance w rynku pod względem wolumenu obrotu wzrósł do 49% dwa miesiące po tym, jak giełda rozstrzygnęła sprawę […]

Tłusto o Krypto 2 - Poznań otwiera drzwi do świata kryptowalut

Już 8 lutego 2024 roku odbędzie się kolejne krypto wydarzenie w Poznaniu - "Tłusto o krypto 2". Wstęp jest zupełnie darmowy, jednak liczba miejsc mocno ogrniczona. Jeżeli chcesz zdobyć wiedzę dot. cyfrowych aktywów, poznać nowych ludzi czy też po prostu dobrze się bawić, zarejestruj się już teraz! Szczegóły wydarzenia Organizatorem "Tłusto o Krypto 2" jest […]
0 0 Głosy
Oceń artykuł
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Kryptowaluty2.pl 2023 Wszelkie prawa zastrzeżone
starcrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram