Rośnie popyt na koparki w Rosji

ikona publikacji - ciemny
Opublikowano: 2 grudnia 2022
ikona autora biały
bitcoin-mining

Popyt na minery ASIC w Rosji wzrósł znacząco w czwartym kwartale z powodu spadku ich cen. Informację o tym podał "Kommersant".

Jak podaje dystrybutor Chilkoot, sprzedaż za dwa miesiące czwartego kwartału przekroczyła wolumeny za cały trzeci kwartał, a za dziewięć miesięcy była o 65% wyższa niż przed rokiem. W BitRiver popyt na dziesięć miesięcy 2022 roku wzrósł półtora raza.

"Osoby prawne zaczęły kupować o 30% więcej sprzętu na transakcję niż na początku roku" - powiedział Artem Eremin, kierownik ds. rozwoju dystrybutora Chilkoot by 3Logic Group.

Eksperci sugerują, że wycofanie z rynku rosyjskiego dużych zagranicznych firm górniczych w dłuższej perspektywie zwiększy podaż tanich używanych urządzeń. Analityk finansowy BitRiver Vladislav Antonov wyjaśnił:

"Popyt na koparki ASIC w segmencie dużych hurtowni wzrósł ze względu na obniżenie cen zakupu - stały się one jak najbardziej zbliżone do kosztów produkcji, co jest najlepszym punktem wejścia dla inwestycji".

Tylko od sierpnia do października koszt sprzętu górniczego spadł o prawie 20%. Jednak od października ceny "zablokowały się i nie schodzą niżej" - dodał Chilkoot.

3-5 mld RUB

Według obliczeń analityków RegBlock, całkowity rynek sprzętu do wydobywania kryptowalut wynosi 3-5 mld RUB, z wyłączeniem podwójnego wykorzystania przemysłowej mocy obliczeniowej. Współzałożyciel 51ASIC, Mikhail Brezhnev wyliczył:

"Na najnowocześniejszym sprzęcie przy 0,07 USD za kWh, koszt wydobycia 1 BTC wynosi około 11 000 USD"

Eksperci przewidują, że wejście na niskim rynku w wydobycie bitcoina "może przynieść znaczne zyski w postaci dziesiątek procent w horyzoncie trzech lat".

Dla przypomnienia, Rosja wypadła w maju z pierwszej trójki pod względem bitcoinowego hashare. Zajmuje piąte miejsce po USA, Chinach, Kazachstanie i Kanadzie - wynika z danych CCAF.

Kategoria wpisu:

Dawid Kucharczyk

Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Pasjonat nowych technologii, od 3 lat aktywnie uczestniczący w świecie krypto. Instruktor narciarstwa oraz amator gry w squasha. Zwolennik idei decentralizacji.

Powiązane tematy:

Czy Binance mieszała środki klientów z środkami firmy?

Giełda kryptowalut Binance zaprzeczyła informacjom zawartym w artykule Reutersa, w którym stwierdzono, że w 2020 i 2021 r. platforma łączyła środki użytkowników z własnymi przychodami. Patrick Hillman, dyrektor ds. strategii firmy, wyraził opinię, że dziennikarze agencji desperacko chcieli napisać "złą historię", która okazała się "słaba". Menedżer wyższego szczebla napisał: "Następnie napisali 1000 słów teorii spiskowych […]

Kolejny kandydat na prezydenta USA przyjmuje darowizny w bitcoinach

Kandydat na prezydenta USA Vivek Ramaswamy ogłosił, że przyjmuje darowizny w bitcoinach (BTC) na nadchodzące wybory prezydenckie w 2024 roku. Poszedł on więc w ślady Roberta F. Kennedy'ego Jr, który od jakiegoś czasu jest zwolennikiem pierwotnej kryptowaluty. Robert w miniony weekend został pierwszym kandydatem na prezydenta, który ogłosił, że będzie akceptował darowizny w BTC. Darczyńcy […]

Ripple uruchamia platformę do emisji CBDC i stablecoinów

Fintechowy startup Ripple ogłosił uruchomienie Ripple CBDC Platform, kompleksowego rozwiązania dla banków centralnych, rządów i instytucji finansowych do emisji krajowej waluty cyfrowej i "stablecoinów". Scenariusze użycia obejmują: hurtowe i detaliczne CBDC oparte na prywatnym blockchainie lub emisję stabelcoinów. Rozwiązanie opiera się na XRP Ledger (XRPL). W przypadku emitentów platforma umożliwi korzystanie z wielu podpisów w […]

Binance umożliwia handel za pośrednictwem TradingView

Giełda kryptowalut Binance dodała możliwość bezpośredniego handlu spot za pośrednictwem platformy wykresów i analiz TradingView. Aby aktywować zestaw narzędzi, należy połączyć swoje konto Binance w ustawieniach usługi. Następnie historia transakcji zostanie automatycznie zsynchronizowana, a inwestor będzie mógł zarządzać zleceniami w TradingView. Szczegółowe instrukcje dotyczące podłączenia i korzystania z nowej opcji zostały opisane na stronie internetowej […]

Changpeng Zhao: Elon Musk przedłużył życie Dogecoina

Elon Musk "przedłużył życie" Dogecoina, kryptowaluty, która mogła zniknąć "dawno temu". Takiego zdania jest CEO Binance, Changpeng Zhao. Dyrektor naczelny spodziewał się, że Dogecoin "zniknie", biorąc pod uwagę jego "bezużyteczność", ale Elon Musk zainteresował się tym aktywem. Zdaniem Zhao założyciel Tesli wsparł zainteresowanie tokenem memowym, które w przeciwnym razie mogłoby osłabnąć. Dyrektor generalny Binance przyznał, […]
0 0 Głosy
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Kryptowaluty2.pl 2023 Wszelkie prawa zastrzeżone
starcrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram