Rośnie popyt na koparki w Rosji

ikona publikacji - ciemny
Opublikowano: 2 grudnia 2022
ikona autora biały
bitcoin-mining

Popyt na minery ASIC w Rosji wzrósł znacząco w czwartym kwartale z powodu spadku ich cen. Informację o tym podał "Kommersant".

Jak podaje dystrybutor Chilkoot, sprzedaż za dwa miesiące czwartego kwartału przekroczyła wolumeny za cały trzeci kwartał, a za dziewięć miesięcy była o 65% wyższa niż przed rokiem. W BitRiver popyt na dziesięć miesięcy 2022 roku wzrósł półtora raza.

"Osoby prawne zaczęły kupować o 30% więcej sprzętu na transakcję niż na początku roku" - powiedział Artem Eremin, kierownik ds. rozwoju dystrybutora Chilkoot by 3Logic Group.

Eksperci sugerują, że wycofanie z rynku rosyjskiego dużych zagranicznych firm górniczych w dłuższej perspektywie zwiększy podaż tanich używanych urządzeń. Analityk finansowy BitRiver Vladislav Antonov wyjaśnił:

"Popyt na koparki ASIC w segmencie dużych hurtowni wzrósł ze względu na obniżenie cen zakupu - stały się one jak najbardziej zbliżone do kosztów produkcji, co jest najlepszym punktem wejścia dla inwestycji".

Tylko od sierpnia do października koszt sprzętu górniczego spadł o prawie 20%. Jednak od października ceny "zablokowały się i nie schodzą niżej" - dodał Chilkoot.

3-5 mld RUB

Według obliczeń analityków RegBlock, całkowity rynek sprzętu do wydobywania kryptowalut wynosi 3-5 mld RUB, z wyłączeniem podwójnego wykorzystania przemysłowej mocy obliczeniowej. Współzałożyciel 51ASIC, Mikhail Brezhnev wyliczył:

"Na najnowocześniejszym sprzęcie przy 0,07 USD za kWh, koszt wydobycia 1 BTC wynosi około 11 000 USD"

Eksperci przewidują, że wejście na niskim rynku w wydobycie bitcoina "może przynieść znaczne zyski w postaci dziesiątek procent w horyzoncie trzech lat".

Dla przypomnienia, Rosja wypadła w maju z pierwszej trójki pod względem bitcoinowego hashare. Zajmuje piąte miejsce po USA, Chinach, Kazachstanie i Kanadzie - wynika z danych CCAF.

Kategoria wpisu:

Podobne tematy

Cztery osoby miały niemal całkowitą kontrolę nad Tether Holdings w 2018 r.

Jeśli wierzyć źródłom The Wall Street Journal, tylko cztery osoby miały pełną kontrolę nad firmą Tether Holdings w 2018 roku. Śledztwo prowadzone przez nowojorskiego prokuratora generalnego i Commodity Futures Trading Commission (CFTC) w sprawie Tether Holdings w 2021 roku, ujawniło nieznaną wcześniej strukturę własnościową emitenta stablecoinów. Udziały w Tether Według dokumentów, Tether został zbudowany przez […]

Charlie Munger powtarza, że USA powinny zakazać Bitcoina

Charlie Munger, wiceprezes Berkshire Hathaway i prawa ręka Warrena Buffetta, powtórzył swoje stanowisko przeciwko Bitcoinowi i całej branży kryptowalut. Tym razem amerykański inwestor miliarder wezwał rząd Stanów Zjednoczonych do zakazania wszystkich kryptowalut, ponieważ z pewnością spowodują one więcej szkód niż pożytku. Munger atakuje ponownie W opinii opublikowanej w mediach głównego nurtu, Wall Street Journal (WSJ), […]

FTX miał jeszcze 1,4 mld USD w gotówce na koniec 2022 roku

Bankrutujący obecnie FTX miał jeszcze w bilansie na koniec 2022 roku 1,4 mld dolarów w gotówce. Tak wynika z nowej aktualizacji dotyczącej kondycji finansowej platformy giełdowej. Ta kwota jest o około 19 procent wyższa od 1,2 miliarda dolarów, o których wcześniej mówiono w listopadzie 2022 roku, w momencie złożenia przez FTX wniosku o upadłość. 260 […]

Te osoby ze świata krypto (nie)kupują własne akcje

W branży kryptowalutowej można kupić nie tylko kryptowaluty, ale także akcje spółek działających w tym sektorze. Niestety, te firmy również cierpią z powodu rynku niedźwiedzia. Topowi ludzie w niektórych firmach już zrezygnowali z mentalności HODL. Inni rzeczywiście kupują. Na razie są to mało zróżnicowane akcje. Przecież, żeby je łatwo i publicznie sprzedać, musi to być […]

Trudność kopania bitcoina osiąga ATH

Górnicy włączają coraz więcej maszyn. To popchnętło wskaźnik trudności wydobycia nowych Bitcoinów do najwyższego punktu w historii. W niedzielę po kolejnym przeliczeniu trudność kopania wzrosła o 4,68 proc. Trudność kopania ATH Poniższy wykres pokazuje jak zmieniał się poziom trudności Bitcoina na przestrzeni lat. Jest on dostosowywany co dwa tygodnie: jeśli w tym okresie górnicy dostarczyli […]
0 0 Głosy
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Kryptowaluty2.pl 2022 Wszelkie prawa zastrzeżone
starcrossmenuchevron-downarrow-right
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram