Kapitalizacja rynku kryptowalut spadła poniżej 1 bln USD

ikona publikacji - ciemny
Opublikowano: 13 czerwca 2022
ikona autora biały
kapitalizacja spadki

Wszystko wskazuje na to, że faktycznie nadeszła kryptowalutowa zima. Według danych CoinMarketCap, łączna kapitalizacja rynkowa wszystkich kryptowalut spadła w poniedziałek do 969 miliardów dolarów.

Spadek o ponad 12% w ciągu ostatniej doby doprowadził całkowitą kapitalizację rynkową wszystkich kryptowalut do poziomu niewidzianego od lutego 2021 roku. Czyli prawie 18 miesięcy temu.

Jest to też strata około 200% z rekordowego poziomu około 3 bilionów dolarów osiągniętego w listopadzie ubiegłego roku. Wówczas na rynku panowała hossa, podczas której Bitcoin dotarł do rekordowego poziomu prawie 69 000 dolarów.

W momencie pisania tego tekstu, 40 największych kryptowalut na CoinMarketCap było na minusie (nie licząc stablecoinów). Wiele z nich zanotowało w ciągu ostatnich 24 godzin dwucyfrowe straty.

Bitcoin (BTC) spadł dziś poniżej 23 000 USD i obecnie jest notowany na poziomie 23 639 USD, według CoinMarketCap. Oznacza to spadek o ponad 13% w ciągu dnia i o ponad 24% w ciągu ostatniego tygodnia.

Najstarsza sieć kryptowalutowa w branży, kiedyś mogła pochwalić się kapitalizacją rynkową na poziomie 1,3 bln USD. Obecnie jest ona jednak wyceniana na zaledwie 447 mld USD.

Ethereum, druga co do wielkości kryptowaluta na świecie, straciła w ciągu dnia ponad 16% wartości. Obecnie kurs ETH oscyluje poniżej 1190 USD. Kapitalizacja rynkowa sieci spadła z kolei do 147 mld USD.

Inne główne kryptowaluty, w tym Solana, Dogecoin, Tron i Avalanche, ponoszą podobne straty.

Wzrost inflacji wpływa na wszelkie rynki

Rynek kryptowalut wykazuje tendencję spadkową od połowy ubiegłego tygodnia, kiedy to obawy o wzrost inflacji spowodowały spadek zarówno na rynku akcji, jak i kryptowalut.

Inwestorzy otrzymali kolejny cios w poniedziałek. Platforma pożyczek kryptowalutowych Celsius - powołując się na potrzebę "ustabilizowania płynności" - ogłosiła bowiem, że zamraża wszystkie wypłaty i przelewy między kontami.

Kategoria wpisu:

Podobne tematy

Binance i Cristiano Ronaldo wprowadzą na rynek ekskluzywną kolekcję NFT

Giełda kryptowalut Binance zawarła wieloletnią umowę z zawodnikiem Manchesteru United FC Cristiano Ronaldo. W ramach partnerstwa obie strony wyemitują kolekcję niewymiennych tokenów ekskluzywnych dla platformy Binance NFT. #Binance has partnered with @Cristiano. Very excited about this one. 🐐 It's all about fans & community. Ronaldo will release NFT collections exclusively on @TheBinanceNFT and build a […]

Bentley wprowadza na rynek limitowaną kolekcję NFT

Producent samochodów klasy premium, firma Bentley, ogłosiła wydanie własnej, limitowanej kolekcji NFT zatytułowanej Genesis Bentley NFT. Jej debiut będzie miał miejsce we wrześniu 2022 roku. Today we announce our first venture into the NFT marketplace with a one-time NFT drop on the carbon-neutral @0xPolygon network, scheduled for September 2022 and limited to just 208 pieces. […]

Bitcoin nie osiągnął jeszcze dna w porównaniu z rynkiem niedźwiedzia z 2018 r.

W ciągu ostatnich 14 dni cena Bitcoina spadła o ponad 30%. Co więcej, kryptowaluta zanurkowała poniżej 20 tys. dolarów - poprzedniego rekordu wszech czasów, który został osiągnięty podczas cyklu w 2017 roku. Jest to pierwszy przypadek w historii kryptowaluty, kiedy spada ona poniżej najwyższego poziomu wszech czasów osiągniętego podczas poprzedniego cyklu hossy. Ogromne spadki, ciągła […]

Dogecoin wart miliony powiązany z nielegalną działalnością, w tym z terroryzmem - twierdzi Elliptic

Według najnowszego raportu firmy zajmującej się analizą blockchain Elliptic, , Dogecoin jest coraz częściej powiązany z nielegalną działalnością - schematami Ponziego, finansowaniem terroryzmu i materiałami przedstawiającymi wykorzystywanie seksualne dzieci (CSAM). Według raportu, moneta meme cieszy się rosnącą popularnością jako metoda płatności, jednak poza legalnymi celami, przyciągnęła również uwagę złych aktorów. Zidentyfikowano "transakcje Dogecoin o wartości […]

Vitalik Buterin wyśmiewa model Stock-to-Flow. PlanB reaguje

Współzałożyciel Ethereum wykorzystał ostatni krach na rynku jako okazję do ostrej krytyki modelu stock-to-flow Bitcoina, który mocno odbiega od swoich prognoz cenowych. Twórca S2F szybko zareagował i nie dał za wygraną. Buterin i ETH przeciwko S2F Opracowany i opublikowany kilka lat temu przez popularnego analityka kryptowalutowego o pseudonimie PlanB na Twitterze, model stock-to-flow i jego […]
0 0 Głosy
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Kryptowaluty2.pl 2020 Wszelkie prawa zastrzeżone
starcrossmenuchevron-downarrow-right
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram