Kapitalizacja rynku kryptowalut spadła poniżej 1 bln USD

ikona publikacji - ciemny
Opublikowano: 13 czerwca 2022
ikona autora biały
kapitalizacja spadki

Wszystko wskazuje na to, że faktycznie nadeszła kryptowalutowa zima. Według danych CoinMarketCap, łączna kapitalizacja rynkowa wszystkich kryptowalut spadła w poniedziałek do 969 miliardów dolarów.

Spadek o ponad 12% w ciągu ostatniej doby doprowadził całkowitą kapitalizację rynkową wszystkich kryptowalut do poziomu niewidzianego od lutego 2021 roku. Czyli prawie 18 miesięcy temu.

Jest to też strata około 200% z rekordowego poziomu około 3 bilionów dolarów osiągniętego w listopadzie ubiegłego roku. Wówczas na rynku panowała hossa, podczas której Bitcoin dotarł do rekordowego poziomu prawie 69 000 dolarów.

W momencie pisania tego tekstu, 40 największych kryptowalut na CoinMarketCap było na minusie (nie licząc stablecoinów). Wiele z nich zanotowało w ciągu ostatnich 24 godzin dwucyfrowe straty.

Bitcoin (BTC) spadł dziś poniżej 23 000 USD i obecnie jest notowany na poziomie 23 639 USD, według CoinMarketCap. Oznacza to spadek o ponad 13% w ciągu dnia i o ponad 24% w ciągu ostatniego tygodnia.

Najstarsza sieć kryptowalutowa w branży, kiedyś mogła pochwalić się kapitalizacją rynkową na poziomie 1,3 bln USD. Obecnie jest ona jednak wyceniana na zaledwie 447 mld USD.

Ethereum, druga co do wielkości kryptowaluta na świecie, straciła w ciągu dnia ponad 16% wartości. Obecnie kurs ETH oscyluje poniżej 1190 USD. Kapitalizacja rynkowa sieci spadła z kolei do 147 mld USD.

Inne główne kryptowaluty, w tym Solana, Dogecoin, Tron i Avalanche, ponoszą podobne straty.

Wzrost inflacji wpływa na wszelkie rynki

Rynek kryptowalut wykazuje tendencję spadkową od połowy ubiegłego tygodnia, kiedy to obawy o wzrost inflacji spowodowały spadek zarówno na rynku akcji, jak i kryptowalut.

Inwestorzy otrzymali kolejny cios w poniedziałek. Platforma pożyczek kryptowalutowych Celsius - powołując się na potrzebę "ustabilizowania płynności" - ogłosiła bowiem, że zamraża wszystkie wypłaty i przelewy między kontami.

Kategoria wpisu:

Dawid Kucharczyk

Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Pasjonat nowych technologii, od 3 lat aktywnie uczestniczący w świecie krypto. Instruktor narciarstwa oraz amator gry w squasha. Zwolennik idei decentralizacji.

Powiązane tematy:

Bitcoin może mocno wystrzelić w górę w 2024 roku z powodu halvingu i recesji

Mike McGlone twierdzi, że Bitcoin może mocno wystrzelić w górę w 2024 roku, a następnie nadejdzie halving i seria innych fundamentalnych wydarzeń. Analityk Bloomberga wyraził swoje prognozy podczas wywiadu ze Scottem Melkerem. Bitcoin i efekt halvingu Zanim zanurkujemy dalej w jego przewidywania, szybkie słowo na temat tego tak zwanego halvingu. Co cztery lata liczba nowo […]

Tim Draper radzi przedsiębiorcom, by kupowali Bitcoina

Amerykański miliarder i legenda inwestycji Tim Draper radzi przedsiębiorcom, aby kupili Bitcoin. Według niego jest to sposób na zabezpieczenie się przed potencjalnym kryzysem bankowym. Nawiasem mówiąc, Tim Draper nie jest osobą nową w świecie Bitcoina, ponieważ już w czerwcu 2014 roku kupił od rządu USA 30 000 Bitcoinów za 19 milionów dolarów. Te Bitcoiny zostały […]

Czy zarobki górników sugerują nową hossę?

Dochód z opłat górników Bitcoin gwałtownie wzrósł w ostatnim czasie, częściowo z powodu sukcesu niewymiennych tokenów (NFT) w sieci Bitcoin (BTC) dzięki Ordinals. Dane z Glassnode pokazują, że dwuletni Z-score dla przychodów górników, wskaźnik używany do odróżnienia okresów z wysokimi i niskimi opłatami transakcyjnymi, zmienił się na dodatni po raz pierwszy od połowy 2021 roku. […]

Do Kwon aresztowany w Czarnogórze

Współzałożyciel Terraform Labs, Do Kwon, został aresztowany w Czarnogórze. Takie informacje podał Minister spraw wewnętrznych Filip Adzic na Twitterze: "Podgorica aresztowała jednego z najbardziej poszukiwanych uciekinierów na świecie. Czarnogórska policja zatrzymała Do Kwona - współzałożyciela i CEO singapurskiej firmy Terraform Labs" Wcześniej Ajic napisał, że przestępcy nie będą rządzić Czarnogórą, a władze kontynuują rozpoczęte reformy. […]

Jak wysłać USDT na Telegramie? Instrukcja

Telegram rozszerza swoje opcje kryptopłatności. Aplikacja dodała przelewy w USDT do swojego bota portfelowego @wallet. Wcześniej bot obsługiwał tylko dwie monety - BTC i TON. Teraz użytkownicy Telegrama mogą płacić za zakupy w USDT, a także wysyłać/odbierać stablecoina na czacie aplikacji. W zeszłym roku Telegram wprowadził do swojej platformy BTC i Toncoin (TON). Co więcej, […]
0 0 Głosy
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Kryptowaluty2.pl 2023 Wszelkie prawa zastrzeżone
starcrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram