Kapitalizacja rynku kryptowalut spadła poniżej 1 bln USD

ikona publikacji - ciemny
Opublikowano: 13 czerwca 2022
ikona autora biały
kapitalizacja spadki

Wszystko wskazuje na to, że faktycznie nadeszła kryptowalutowa zima. Według danych CoinMarketCap, łączna kapitalizacja rynkowa wszystkich kryptowalut spadła w poniedziałek do 969 miliardów dolarów.

Spadek o ponad 12% w ciągu ostatniej doby doprowadził całkowitą kapitalizację rynkową wszystkich kryptowalut do poziomu niewidzianego od lutego 2021 roku. Czyli prawie 18 miesięcy temu.

Jest to też strata około 200% z rekordowego poziomu około 3 bilionów dolarów osiągniętego w listopadzie ubiegłego roku. Wówczas na rynku panowała hossa, podczas której Bitcoin dotarł do rekordowego poziomu prawie 69 000 dolarów.

W momencie pisania tego tekstu, 40 największych kryptowalut na CoinMarketCap było na minusie (nie licząc stablecoinów). Wiele z nich zanotowało w ciągu ostatnich 24 godzin dwucyfrowe straty.

Bitcoin (BTC) spadł dziś poniżej 23 000 USD i obecnie jest notowany na poziomie 23 639 USD, według CoinMarketCap. Oznacza to spadek o ponad 13% w ciągu dnia i o ponad 24% w ciągu ostatniego tygodnia.

Najstarsza sieć kryptowalutowa w branży, kiedyś mogła pochwalić się kapitalizacją rynkową na poziomie 1,3 bln USD. Obecnie jest ona jednak wyceniana na zaledwie 447 mld USD.

Ethereum, druga co do wielkości kryptowaluta na świecie, straciła w ciągu dnia ponad 16% wartości. Obecnie kurs ETH oscyluje poniżej 1190 USD. Kapitalizacja rynkowa sieci spadła z kolei do 147 mld USD.

Inne główne kryptowaluty, w tym Solana, Dogecoin, Tron i Avalanche, ponoszą podobne straty.

Wzrost inflacji wpływa na wszelkie rynki

Rynek kryptowalut wykazuje tendencję spadkową od połowy ubiegłego tygodnia, kiedy to obawy o wzrost inflacji spowodowały spadek zarówno na rynku akcji, jak i kryptowalut.

Inwestorzy otrzymali kolejny cios w poniedziałek. Platforma pożyczek kryptowalutowych Celsius - powołując się na potrzebę "ustabilizowania płynności" - ogłosiła bowiem, że zamraża wszystkie wypłaty i przelewy między kontami.

Kategoria wpisu:

Dawid Kucharczyk

Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Pasjonat nowych technologii, od 3 lat aktywnie uczestniczący w świecie krypto. Instruktor narciarstwa oraz amator gry w squasha. Zwolennik idei decentralizacji.

Powiązane tematy:

Sieć Ethereum jest na minusie po raz pierwszy od roku

Pamiętacie "Merge"? Sieć Ethereum (ETH) dokonała przejścia z systemu proof of work na system proof of stake we wrześniu ubiegłego roku. Zamiast energochłonnych obliczeń, od tego czasu to stakerzy przetwarzają transakcje na Ethereum. Od momentu Merge sieć Ethereum co miesiąc odnotowuje zyski. Nie chodzi tu o wartość cenową, ale o przychody z samej sieci. Blockwork […]

Rocznica aktualizacji Ethereum Merge: wszystkie zmiany w skrócie

Dziś mija dokładnie rok, odkąd sieć Ethereum (ETH) dokonała przejścia z Proof-of-Work (PoW) na Proof-of-Stake (PoS). 15 września 2022 r. miała miejsce długo oczekiwana aktualizacja Merge, uważana przez wielu za najważniejsze wydarzenie w całej historii Ethereum. W tym artykule przyjrzymy się głównym zmianom i ich rezultatom, a także spojrzymy w przyszłość. Ethereum Merge: co się […]

Cena bitcoina jest nudna, ale dane nadal pokazują pozytywny obraz

Teraz, gdy cena bitcoina powróciła do poziomów z połowy czerwca, rynek ponownie zaczyna się zastanawiać, czy mamy do czynienia z hossą. Kurs spadł już o 16% od lokalnego szczytu z sierpnia ubiegłego roku, a od szczytu do dołka o ponad 20%. Mimo to, zgodnie z danymi on-chain, nie musimy się tak bardzo martwić. Bardzo niewiele […]

Jak zdobyć darmowe bitcoiny i kryptowaluty za rejestrację w 2023 roku?

Jeśli chcesz zacząć inwestować w bitcoin i kryptowaluty, najpierw musisz założyć konto na giełdzie i dokonać wpłaty walut fiat. Ale czy wiesz, że podczas rejestracji wiele platform oferuje darmowe bonusy? W dzisiejszym artykule omówimy 3 platformy, które oferują nowym użytkownikom darmowe kryptowaluty lub Bitcoin za rejestrację: Binance, Bybit i Bitget! Tak więc, zaczynajmy! Darmowe kryptowaluty […]

Kurs Bitcoina w tarapatach. Inflacja w USA wyższa niż oczekiwano

Indeks cen konsumpcyjnych (CPI) w Stanach Zjednoczonych wyniósł dziś 3,7%, podczas gdy oczekiwano wyniku na poziomie 3,6%. Oznaczałoby to już wzrost o 0,4% w porównaniu z lipcowym wynikiem 3,2%, ale inflacja spadła nawet bardziej niż początkowo oczekiwano. Dlaczego więc inflacja może nagle ponownie wzrosnąć i co to oznacza dla kursu bitcoina? Dlaczego inflacja może ponownie […]
0 0 Głosy
Oceń artykuł
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Kryptowaluty2.pl 2023 Wszelkie prawa zastrzeżone
starcrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram