Kapitalizacja rynku kryptowalut spadła poniżej 1 bln USD

ikona publikacji - ciemny
Opublikowano: 13 czerwca 2022
ikona autora biały
kapitalizacja spadki

Wszystko wskazuje na to, że faktycznie nadeszła kryptowalutowa zima. Według danych CoinMarketCap, łączna kapitalizacja rynkowa wszystkich kryptowalut spadła w poniedziałek do 969 miliardów dolarów.

Spadek o ponad 12% w ciągu ostatniej doby doprowadził całkowitą kapitalizację rynkową wszystkich kryptowalut do poziomu niewidzianego od lutego 2021 roku. Czyli prawie 18 miesięcy temu.

Jest to też strata około 200% z rekordowego poziomu około 3 bilionów dolarów osiągniętego w listopadzie ubiegłego roku. Wówczas na rynku panowała hossa, podczas której Bitcoin dotarł do rekordowego poziomu prawie 69 000 dolarów.

W momencie pisania tego tekstu, 40 największych kryptowalut na CoinMarketCap było na minusie (nie licząc stablecoinów). Wiele z nich zanotowało w ciągu ostatnich 24 godzin dwucyfrowe straty.

Bitcoin (BTC) spadł dziś poniżej 23 000 USD i obecnie jest notowany na poziomie 23 639 USD, według CoinMarketCap. Oznacza to spadek o ponad 13% w ciągu dnia i o ponad 24% w ciągu ostatniego tygodnia.

Najstarsza sieć kryptowalutowa w branży, kiedyś mogła pochwalić się kapitalizacją rynkową na poziomie 1,3 bln USD. Obecnie jest ona jednak wyceniana na zaledwie 447 mld USD.

Ethereum, druga co do wielkości kryptowaluta na świecie, straciła w ciągu dnia ponad 16% wartości. Obecnie kurs ETH oscyluje poniżej 1190 USD. Kapitalizacja rynkowa sieci spadła z kolei do 147 mld USD.

Inne główne kryptowaluty, w tym Solana, Dogecoin, Tron i Avalanche, ponoszą podobne straty.

Wzrost inflacji wpływa na wszelkie rynki

Rynek kryptowalut wykazuje tendencję spadkową od połowy ubiegłego tygodnia, kiedy to obawy o wzrost inflacji spowodowały spadek zarówno na rynku akcji, jak i kryptowalut.

Inwestorzy otrzymali kolejny cios w poniedziałek. Platforma pożyczek kryptowalutowych Celsius - powołując się na potrzebę "ustabilizowania płynności" - ogłosiła bowiem, że zamraża wszystkie wypłaty i przelewy między kontami.

Kategoria wpisu:

Podobne tematy

Fundusze Bitcoin i Ethereum notują największe odpływy od czasu krachu FTX

Instytucjonalni krypto inwestorzy stali się dużo bardziej konserwatywni po problemach z FTX. Niestety, nie wygląda na to, żeby to był to już koniec. Nowe badanie pokazuje, że te grube ryby wolą na razie wyjąć swoje pieniądze z rynku kryptowalut. Fundusze kryptowalutowe odnotowują duże odpływy Tak pisze CoinShares w swoim cotygodniowym raporcie badawczym. W zeszłym tygodniu […]

Sam Bankman-Fried mówi dlaczego FTX upadło

Upadek utility-tokena FTX (FTT) nie był spowodowany brakiem płynności, ale działaniami inwestorów, którzy poczuli się "przestraszeni" obecną sytuacją na rynku. Założyciel giełdy kryptowalut Sam Bankman-Fried stwierdził tak w wywiadzie z Tiffany Fong z dnia 16 listopada (opublikowanym 29 listopada). "Myślę, że FTT miał realną wartość. […] Pod wieloma względami [token] był bardziej legalny niż wiele […]

Złe wiadomości dla bitcoina? Dolar może ponownie wzrosnąć

Dolar amerykański (USD) przeszedł w ostatnich tygodniach sporą korektę. Światowa waluta rezerwowa spadła o około 8% w stosunku do euro. Tymczasem jednak wojna na Ukrainie wciąż się nie skończyła, globalna sytuacja gospodarcza jest fatalna, a w krainie kryptowalut panuje spora niepewność po problemach FTX. Również dolar zaczął dziś ponownie rosnąć w stosunku do euro. Dla […]

Liczba osób korzystających z kryptowalut wzrosła w 2022 roku o 37,8%

Według danych Datareportal, liczba osób posiadających jakąś formę kryptowalut wzrosła w tym roku o 37,8%. Jeden na 10 internautów w wieku od 16 do 64 lat posiada obecnie cyfrowe aktywa. Kryptowaluty w krajach rozwijających się Posiadanie kryptowalut jest popularne głównie w krajach rozwijających się. Zwłaszcza w tym, gdzie waluta jest bardziej wrażliwa na duże wahania […]

Grayscale nie chce przedstawiać swoich rezerw

Przemysł kryptowalutowy został zbudowany w oparciu o jeden slogan: "nie ufaj, zweryfikuj". Ale Grayscale różni się od reszty firm związanych z kryptowalutami. W niedawnym wątku na Twitterze zastanawiającym się nad potrzebą przejrzystości w branży po upadku FTX, Grayscale próbował uspokoić obawy swoich inwestorów, zapewniając ich, że regulacje, które mają zastosowanie do różnych podmiotów, sprawiają, iż […]
0 0 Głosy
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Kryptowaluty2.pl 2020 Wszelkie prawa zastrzeżone
starcrossmenuchevron-downarrow-right
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram