Co to jest aplikacja Move-To-Earn STEPN? - Wszystko co musisz wiedzieć

ikona publikacji - ciemny
Opublikowano: 11 czerwca 2022
ikona autora biały
co to jest stepn zarabianie za bieganie

Stepn to ewolucja dwóch koncepcji, które od kilku lat zyskują na popularności: gier wykorzystujących rzeczywistość rozszerzoną (AR) oraz gier typu play-to-earn.

Gry AR zazwyczaj przedstawiają wirtualny świat nałożony na rzeczywisty. Koncepcja ta zyskała popularność w 2015 roku dzięki Pokemon Go, w którym wirtualne Pokemony zostały rozrzucone na rzeczywistej mapie świata, a użytkownicy mogli je śledzić i zbierać za pomocą GPS.

Stepn wykorzystuje ten element - naliczanie punktów na podstawie postępów dokonanych za pomocą GPS - i dodaje do niego nowszy model play-to-earn, który został zapoczątkowany przez gry kryptowalutowe, takie jak Axie Infinity. Rezultat: Gra, która śledzi ćwiczenia użytkowników w świecie rzeczywistym i nalicza im za to punkty w postaci kryptowalut.

W ten sposób "play-to-earn" staje się śledzonym przez GPS "move-to-earn": Właściwie wszystko wygląda jak połączenie Fitbit z Pokemon Go i Axie Infinity.

Czym jest Stepn?

Stepn, zbudowany na konkurencyjnym dla Ethereum systemie Solana i stworzony przez dewelopera aplikacji FindSatoshi Lab, to aplikacja na smartfony, która pozwala użytkownikom zarabiać pieniądze za chodzenie, bieganie lub jogging w ściśle określonym czasie, który odświeża się co 24 godziny.

Nagrody są wypłacane w rodzimej kryptowalucie Stepn, Green Satoshi Token (GST). Zapisuje się je w portfelu utworzonym w grze lub importowanym z zewnątrz. Gracze, aby rozpocząć rozgrywkę muszą zacząć od zakupu butów NFT. Następnie mogą zwiększyć ilość GST zarobionych podczas jednej sesji, ulepszając swoje buty. Sneakersy, które są niewymiennymi tokenami (NFT) i można nimi handlować na rynkach wtórnych, już teraz osiągają bardzo wysokie ceny. Najtańsza para kosztuje 400 dolarów, jednak na najdroższe trzeba wydać aż 100 000 dolarów.

Jak działa Stepn?

Aby zrozumieć, jak działa Stepn, kluczowe są dwie cechy. Pierwszą z nich jest but, który ma ogromny wpływ na to, ile pieniędzy może zarobić gracz.

Podobnie jak w standardowej grze fabularnej, gdzie ulepszasz swoją zbroję, aby wytrzymała określone ataki, w Stepn ulepszasz swoje buty, aby zmaksymalizować jedną lub więcej z pięciu różnych cech:

  • Odporność, która spowalnia zużycie (i malejące zyski);
  • Szczęście, które zwiększa szansę na losowe nagrody podczas sesji;
  • Komfort, który zwiększa wykorzystanie innego rodzaju tokena - GMT; oraz
  • Wydajność, która zwiększa ilość GST uzyskanych na wydaną "energię".

To prowadzi nas do innej kluczowej cechy: Energii. W Stepn, Energia jest jednostką czasu przydzieloną graczowi na sesję "move-to-earn". Jedna jednostka odpowiada pięciu minutom. Każdy gracz rozpoczyna grę z zaledwie dwoma jednostkami energii, które uzupełniają się co 24 godziny. Oznacza to, że nowicjusze mają tylko 10 minut dziennie, podczas których mogą zarobić GST (aplikacja sprawdza również, czy poruszasz się z odpowiednią prędkością w stosunku do typu buta).

Aby zdobyć więcej energii, musisz kupić więcej sneakersów, co jest kosztowne, a gracze muszą umiejętnie wyważyć koszt zakupu nowych slotów na energię z potencjalnymi korzyściami, jakie mogą osiągnąć dzięki dłuższym sesjom zarabiania. (Gracze muszą też brać pod uwagę zmienność cen. W ciągu swojego krótkiego istnienia kurs GST wahał się od 52 centów do 2,30 dolara). Zwycięska kombinacja jest jednak możliwa: Pojawiły się doniesienia o graczach zarabiających 400 dolarów dziennie. Większość zaczyna od około 5 dolarów.

Kto nawiązał współpracę z Stepn?

  • Alchemy Pay - deweloper płatności kryptowalutowych, który ostatnio dodał funkcjonalność dla GMT.
  • ASICS - główna marka sportowa dodała ostatnio do katalogu Stepn własną kolekcję sneakersów NFT.

Co to jest token Stepn?

Do korzystania z Stepn potrzebne są trzy tokeny:

  • SOL, natywny token sieci Solana, który jest używany do zakupu nowych butów (można to alternatywnie zrobić za pomocą Binance Coin, ale buty NFT są wyemitowane na Solanie);
  • GST, token zarobiony podczas chodzenia, joggingu lub biegania, który jest używany do zakupu nowych ulepszeń; oraz
  • GMT, token zarządzania Stepn, który uprawnia posiadaczy do głosowania nad przyszłością platformy.

GST ma nieograniczoną podaż, podczas gdy podaż GMT jest ograniczona do 6 miliardów i jest przyznawana tylko tym użytkownikom, którzy ulepszyli swoje buty do poziomu 30.

Gdzie można kupić tokeny Stepn?

Oba tokeny Stepn, GMT i GST, są dostępne na giełdach kryptowalut, takich jak Binance, OKX, Bybit, CoinTiger i FTX.

Przyszłość Stepn

Choć Stepn odniósł początkowo ogromny sukces, w następstwie zawirowań na rynku kryptowalut w 2022 roku w Chinach popadł w tarapaty.

Spadek w całej branży - wraz z chińskimi przepisami, które zabraniają przechowywania danych GPS obywateli - wzbudził niepokój krajowych organów regulacyjnych, zmuszając Stepn do zablokowania chińskich użytkowników. W zależności od przepisów dotyczących ochrony danych osobowych i ich stosunku do kryptowalut, inne kraje mogą pójść w ich ślady.

Platforma ucierpiała również z powodu serii ataków typu DDoS (distributed denial-of-service) w miesiącach następujących po jej uruchomieniu. Stepn został zmuszony do ostrzeżenia użytkowników, że "treningi mogą nie być prawidłowo rejestrowane" w okresach konserwacji.

Jeśli Stepn zdoła pokonać te początkowe przeszkody, "move-to-earn" może stać się dobrze prosperującym sektorem kryptowalut. A jeśli jego zachęty ekonomiczne sprawią, że kilka osób zamiast siedzieć na kanapie, ruszą z niej przysłowiową dupę, to będą z tego podwójne korzyści.

Podobne tematy

Co to jest aplikacja Move-To-Earn STEPN? - Wszystko co musisz wiedzieć

Stepn to ewolucja dwóch koncepcji, które od kilku lat zyskują na popularności: gier wykorzystujących rzeczywistość rozszerzoną (AR) oraz gier typu play-to-earn. Gry AR zazwyczaj przedstawiają wirtualny świat nałożony na rzeczywisty. Koncepcja ta zyskała popularność w 2015 roku dzięki Pokemon Go, w którym wirtualne Pokemony zostały rozrzucone na rzeczywistej mapie świata, a użytkownicy mogli je śledzić […]

Co to jest kryptowaluta Helium (HNT)? Wszystko co musisz wiedzieć

Helium (HNT) to zdecentralizowana sieć bezprzewodowa zbudowana z wykorzystaniem technologii blockchain. Umożliwia ona dostęp do Internetu różnym inteligentnym urządzeniom. Projekt stanowi tańszą i bardziej stabilną alternatywę dla tradycyjnych sieci bezprzewodowych, sprzętu satelitarnego i mobilnego Internetu. Sieć Helium składa się z kilkuset tysięcy urządzeń na całym świecie, które są bezprzewodowymi punktami dostępowymi i łączą się w […]

Kryptowalutowa pożyczka bez zabezpieczenia - czy jest możliwa na Binance?

Pewnie słyszałeś już o kryptowalutowych pożyczkach Binance. W końcu jakiś czas temu pisaliśmy artykuł na ten temat. Być może zastanawiałeś się nad tym czy istnieje możliwość pożyczenia środków bez zabezpieczenia. Niektóre platformy oferują taką możliwość, jednak zazwyczaj okazują się scamem. Jeśli jednak scamem nie są, ich warunki są co najmniej wątpliwe. W dzisiejszym artykule wyjaśnimy […]

Binance Futures - Co to jest i dlaczego warto handlować na tej platformie?

Binance to najpopularniejsza giełda kryptowalut, która umożliwia inwestorom skuteczne i płynne wymienianie kryptowalut. Jest to wysoce renomowana platforma, która wspiera ponad 500 kryptowalut, w tym BTC (Bitcoin), ETH (Ethereum), BNB (Binance Coin), LTH (Litecoin) i wiele innych. Od momentu uruchomienia, Binance zyskała ogromną popularność wśród społeczności kryptowalut z trzech głównych powodów: Wysokiej płynności rynku Relatywnie […]

Kim jest twórca Bitcoina - Satoshi Nakamoto

Pierwszy Bitcoin został wydobyty w dniu 3 stycznia 2009 r. przez osobę znaną jako "Satoshi Nakamoto". Dziś Satoshi Nakamoto jest uznawany za pseudonim osoby lub grupy osób, które stworzyły Bitcoina - niewidzialną postać lub postacie, których technologiczna kreacja wpłynęła na świat. Satoshi Nakamoto był już znanym nazwiskiem wśród entuzjastów kryptografii, takich jak informatycy i hakerzy, […]

Jak zarabiać pasywnie na KuCoin podczas bessy?

Na rynku kryptowalut panuje obecnie bessa. Nie jest to jednak koniec świata. Wciąż istnieje sporo możliwości zarabiania na kryptowalutach i to w dodatku pasywnie. Jedną z najlepszych platform to osiągania pasywnego dochodu podczas rynku niedźwiedzia jest KuCoin. W dzisiejszym artykule przedstawimy 5 możliwości na osiąganie pasywnego dochodu, które oferuje nam ta giełda. Tak więc zaczynamy! […]

Jak kupować kryptowaluty kartą bankową na KuCoin?

Na rynku ma miejsce poważna korekta, a ty chciałbyś wykorzystać okazję? Niestety, środki wysłane przelewem bankowym mogą dojść zbyt późno, gdy rynek zacznie z powrotem poruszać się do góry. Całe szczęście istnieje wyjście z tego typu sytuacji - giełda KuCoin. Za jej pomocą możesz kupić bitcoina oraz inne kryptowaluty natychmiastowo używając swojej karty bankowej. W […]

Co to jest Cloud Mining na KuCoin i jakie ma zalety?

Zawsze marzyłeś o kopaniu kryptowalut? Przerażał Cię jednak wstępny koszt inwestycji? KuCoin postanowił wyjść na przeciw temu problemowi i uruchomił usługę KuCoin Cloud Mining. Dzięki niej masz możliwość wydobywania kryptowalut w zupełnie nowym modelu, który nie wymaga od Ciebie posiadania specjalistycznych, drogich urządzeń. W dzisiejszym artykule wyjaśnimy Ci co to jest KuCoin Cloud Mining, jakie […]

Multi-Assets na Binance Futures - jakie niesie korzyści?

Jakiś czas temu napisaliśmy dla was tekst, w którym szczegółowo przedstawiliśmy tryb Multi-Assets na Binnace Futures. Dzisiaj kontynuujemy ten wątek tylko pod innym kątem. Czytając ten poradnik dowiesz się dlaczego warto skorzystać z tego trybu. Zanim jednak zaczniemy wyjaśnimy czym jest stablecoin BUSD, dlaczego powinieneś wybrać go jako zabezpieczenie oraz wiele więcej, tak więc zaczynamy! […]

Co to jest aplikacja Move-To-Earn STEPN? - Wszystko co musisz wiedzieć

Stepn to ewolucja dwóch koncepcji, które od kilku lat zyskują na popularności: gier wykorzystujących rzeczywistość rozszerzoną (AR) oraz gier typu play-to-earn. Gry AR zazwyczaj przedstawiają wirtualny świat nałożony na rzeczywisty. Koncepcja ta zyskała popularność w 2015 roku dzięki Pokemon Go, w którym wirtualne Pokemony zostały rozrzucone na rzeczywistej mapie świata, a użytkownicy mogli je śledzić […]
0 0 Głosy
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Kryptowaluty2.pl 2020 Wszelkie prawa zastrzeżone
starcrossmenuchevron-downarrow-right
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram