Bill Gates uważa, że kryptowaluty i NFT opierają się na teorii Wielkiego Głupca

ikona publikacji - ciemny
Opublikowano: 15 czerwca 2022
ikona autora biały
bill gates nft

Amerykański magnat biznesowy i współzałożyciel firmy Microsoft - Bill Gates - skrytykował niewymienne tokeny (NFT). Według niego, nie przynoszą on bowiem społeczeństwu żadnych korzyści. Jego zdaniem kryptowaluty i cyfrowe przedmioty kolekcjonerskie opierają się na "teorii większego głupca", a ludzie powinni być ostrożni, gdy nimi handlują.

Ponowna krytyka kryptowalut

Podczas niedawnej konferencji poświęconej klimatowi, amerykański miliarder Bill Gates powtórzył swoje antykryptowalutowe stanowisko. Sarkastycznie zauważył, że tokeny, takie jak "cyfrowe wizerunki małp, w ogromnym stopniu poprawią świat".

W swoich komentarzach Gates najprawdopodobniej odnosił się do Bored Ape Yacht Club (BAYC) - popularnej kolekcji NFT zbudowanej na blockchainie Ethereum, przedstawiającej różne karykatury małp. W ciągu ostatnich kilku miesięcy kolekcje te stały się obiektem zainteresowania wielu celebrytów, takich jak Madonna, Neymar i Serena Williams. Wszyscy oni wydali setki tysięcy dolarów na ich zakup.

Gates wyjaśnił również, jak działa branża kryptowalutowa. Jego zdaniem jest ona typowym przykładem "teorii większego głupca".

Jako klasa aktywów jest w 100% oparta na teorii większego głupca - że ktoś zapłaci za nią więcej niż ja.

Zgodnie z tą koncepcją, ludzie ignorują wyceny, raporty o zarobkach i inne ważne informacje tylko po to, aby sprzedać swoje produkty "głupcowi", który jest gotów zapłacić więcej, niż wcześniej wydał właściciel. Gdy na rynku zabraknie "głupców", ceny się załamują, a liczni inwestorzy zostają z przecenionymi aktywami, których nikt nie chce kupić.

Miesiąc temu Gates przyznał, że nie posiada żadnych kryptowalut. Powiedział, że inwestuje tylko w rzeczy o "wartości produkcji", twierdząc, że aktywa cyfrowe nie mają takich cech.

Inne opinie na temat NFT

Pomimo szybko rosnącego trendu, Bill Gates nie jest jedynym krytykiem NFT. W zeszłym roku komentator sportowy, komik i popularny gospodarz podcastów - Joe Rogan - również powiedział, że nie jest zainteresowany niewymiennymi tokenami. Co więcej, określił je jako kryptowalutowe "hustle".

Rogan nie rozumiał, jak ludzie mogą wydawać kolosalne sumy pieniędzy na cyfrowe dzieło sztuki, skoro mogą je pobrać za darmo:

Oto mój problem, mogę mieć to zdjęcie i mogę je mieć na swoim telefonie.

Na początku tego roku amerykański raper - Kanye West - wezwał swoich fanów, aby przestali prosić go "o zrobienie NFT". Powiedział, że jego celem jest tworzenie produktów dla "prawdziwego świata", a nie cyfrowego. Kilka miesięcy później muzyk zmienił jednak swoje stanowisko i złożył wnioski o rejestrację znaków towarowych NFT i Metaverse.

Kategoria wpisu:

Dawid Kucharczyk

Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Pasjonat nowych technologii, od 3 lat aktywnie uczestniczący w świecie krypto. Instruktor narciarstwa oraz amator gry w squasha. Zwolennik idei decentralizacji.

Powiązane tematy:

Bitcoin może mocno wystrzelić w górę w 2024 roku z powodu halvingu i recesji

Mike McGlone twierdzi, że Bitcoin może mocno wystrzelić w górę w 2024 roku, a następnie nadejdzie halving i seria innych fundamentalnych wydarzeń. Analityk Bloomberga wyraził swoje prognozy podczas wywiadu ze Scottem Melkerem. Bitcoin i efekt halvingu Zanim zanurkujemy dalej w jego przewidywania, szybkie słowo na temat tego tak zwanego halvingu. Co cztery lata liczba nowo […]

Tim Draper radzi przedsiębiorcom, by kupowali Bitcoina

Amerykański miliarder i legenda inwestycji Tim Draper radzi przedsiębiorcom, aby kupili Bitcoin. Według niego jest to sposób na zabezpieczenie się przed potencjalnym kryzysem bankowym. Nawiasem mówiąc, Tim Draper nie jest osobą nową w świecie Bitcoina, ponieważ już w czerwcu 2014 roku kupił od rządu USA 30 000 Bitcoinów za 19 milionów dolarów. Te Bitcoiny zostały […]

Czy zarobki górników sugerują nową hossę?

Dochód z opłat górników Bitcoin gwałtownie wzrósł w ostatnim czasie, częściowo z powodu sukcesu niewymiennych tokenów (NFT) w sieci Bitcoin (BTC) dzięki Ordinals. Dane z Glassnode pokazują, że dwuletni Z-score dla przychodów górników, wskaźnik używany do odróżnienia okresów z wysokimi i niskimi opłatami transakcyjnymi, zmienił się na dodatni po raz pierwszy od połowy 2021 roku. […]

Do Kwon aresztowany w Czarnogórze

Współzałożyciel Terraform Labs, Do Kwon, został aresztowany w Czarnogórze. Takie informacje podał Minister spraw wewnętrznych Filip Adzic na Twitterze: "Podgorica aresztowała jednego z najbardziej poszukiwanych uciekinierów na świecie. Czarnogórska policja zatrzymała Do Kwona - współzałożyciela i CEO singapurskiej firmy Terraform Labs" Wcześniej Ajic napisał, że przestępcy nie będą rządzić Czarnogórą, a władze kontynuują rozpoczęte reformy. […]

Jak wysłać USDT na Telegramie? Instrukcja

Telegram rozszerza swoje opcje kryptopłatności. Aplikacja dodała przelewy w USDT do swojego bota portfelowego @wallet. Wcześniej bot obsługiwał tylko dwie monety - BTC i TON. Teraz użytkownicy Telegrama mogą płacić za zakupy w USDT, a także wysyłać/odbierać stablecoina na czacie aplikacji. W zeszłym roku Telegram wprowadził do swojej platformy BTC i Toncoin (TON). Co więcej, […]
0 0 Głosy
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Kryptowaluty2.pl 2023 Wszelkie prawa zastrzeżone
starcrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram