Bill Gates uważa, że kryptowaluty i NFT opierają się na teorii Wielkiego Głupca

ikona publikacji - ciemny
Opublikowano: 15 czerwca 2022
ikona autora biały
bill gates nft

Amerykański magnat biznesowy i współzałożyciel firmy Microsoft - Bill Gates - skrytykował niewymienne tokeny (NFT). Według niego, nie przynoszą on bowiem społeczeństwu żadnych korzyści. Jego zdaniem kryptowaluty i cyfrowe przedmioty kolekcjonerskie opierają się na "teorii większego głupca", a ludzie powinni być ostrożni, gdy nimi handlują.

Ponowna krytyka kryptowalut

Podczas niedawnej konferencji poświęconej klimatowi, amerykański miliarder Bill Gates powtórzył swoje antykryptowalutowe stanowisko. Sarkastycznie zauważył, że tokeny, takie jak "cyfrowe wizerunki małp, w ogromnym stopniu poprawią świat".

W swoich komentarzach Gates najprawdopodobniej odnosił się do Bored Ape Yacht Club (BAYC) - popularnej kolekcji NFT zbudowanej na blockchainie Ethereum, przedstawiającej różne karykatury małp. W ciągu ostatnich kilku miesięcy kolekcje te stały się obiektem zainteresowania wielu celebrytów, takich jak Madonna, Neymar i Serena Williams. Wszyscy oni wydali setki tysięcy dolarów na ich zakup.

Gates wyjaśnił również, jak działa branża kryptowalutowa. Jego zdaniem jest ona typowym przykładem "teorii większego głupca".

Jako klasa aktywów jest w 100% oparta na teorii większego głupca - że ktoś zapłaci za nią więcej niż ja.

Zgodnie z tą koncepcją, ludzie ignorują wyceny, raporty o zarobkach i inne ważne informacje tylko po to, aby sprzedać swoje produkty "głupcowi", który jest gotów zapłacić więcej, niż wcześniej wydał właściciel. Gdy na rynku zabraknie "głupców", ceny się załamują, a liczni inwestorzy zostają z przecenionymi aktywami, których nikt nie chce kupić.

Miesiąc temu Gates przyznał, że nie posiada żadnych kryptowalut. Powiedział, że inwestuje tylko w rzeczy o "wartości produkcji", twierdząc, że aktywa cyfrowe nie mają takich cech.

Inne opinie na temat NFT

Pomimo szybko rosnącego trendu, Bill Gates nie jest jedynym krytykiem NFT. W zeszłym roku komentator sportowy, komik i popularny gospodarz podcastów - Joe Rogan - również powiedział, że nie jest zainteresowany niewymiennymi tokenami. Co więcej, określił je jako kryptowalutowe "hustle".

Rogan nie rozumiał, jak ludzie mogą wydawać kolosalne sumy pieniędzy na cyfrowe dzieło sztuki, skoro mogą je pobrać za darmo:

Oto mój problem, mogę mieć to zdjęcie i mogę je mieć na swoim telefonie.

Na początku tego roku amerykański raper - Kanye West - wezwał swoich fanów, aby przestali prosić go "o zrobienie NFT". Powiedział, że jego celem jest tworzenie produktów dla "prawdziwego świata", a nie cyfrowego. Kilka miesięcy później muzyk zmienił jednak swoje stanowisko i złożył wnioski o rejestrację znaków towarowych NFT i Metaverse.

Kategoria wpisu:

Dawid Kucharczyk

Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Pasjonat nowych technologii, od 3 lat aktywnie uczestniczący w świecie krypto. Instruktor narciarstwa oraz amator gry w squasha. Zwolennik idei decentralizacji.

Powiązane tematy:

Sieć Ethereum jest na minusie po raz pierwszy od roku

Pamiętacie "Merge"? Sieć Ethereum (ETH) dokonała przejścia z systemu proof of work na system proof of stake we wrześniu ubiegłego roku. Zamiast energochłonnych obliczeń, od tego czasu to stakerzy przetwarzają transakcje na Ethereum. Od momentu Merge sieć Ethereum co miesiąc odnotowuje zyski. Nie chodzi tu o wartość cenową, ale o przychody z samej sieci. Blockwork […]

Rocznica aktualizacji Ethereum Merge: wszystkie zmiany w skrócie

Dziś mija dokładnie rok, odkąd sieć Ethereum (ETH) dokonała przejścia z Proof-of-Work (PoW) na Proof-of-Stake (PoS). 15 września 2022 r. miała miejsce długo oczekiwana aktualizacja Merge, uważana przez wielu za najważniejsze wydarzenie w całej historii Ethereum. W tym artykule przyjrzymy się głównym zmianom i ich rezultatom, a także spojrzymy w przyszłość. Ethereum Merge: co się […]

Cena bitcoina jest nudna, ale dane nadal pokazują pozytywny obraz

Teraz, gdy cena bitcoina powróciła do poziomów z połowy czerwca, rynek ponownie zaczyna się zastanawiać, czy mamy do czynienia z hossą. Kurs spadł już o 16% od lokalnego szczytu z sierpnia ubiegłego roku, a od szczytu do dołka o ponad 20%. Mimo to, zgodnie z danymi on-chain, nie musimy się tak bardzo martwić. Bardzo niewiele […]

Jak zdobyć darmowe bitcoiny i kryptowaluty za rejestrację w 2023 roku?

Jeśli chcesz zacząć inwestować w bitcoin i kryptowaluty, najpierw musisz założyć konto na giełdzie i dokonać wpłaty walut fiat. Ale czy wiesz, że podczas rejestracji wiele platform oferuje darmowe bonusy? W dzisiejszym artykule omówimy 3 platformy, które oferują nowym użytkownikom darmowe kryptowaluty lub Bitcoin za rejestrację: Binance, Bybit i Bitget! Tak więc, zaczynajmy! Darmowe kryptowaluty […]

Kurs Bitcoina w tarapatach. Inflacja w USA wyższa niż oczekiwano

Indeks cen konsumpcyjnych (CPI) w Stanach Zjednoczonych wyniósł dziś 3,7%, podczas gdy oczekiwano wyniku na poziomie 3,6%. Oznaczałoby to już wzrost o 0,4% w porównaniu z lipcowym wynikiem 3,2%, ale inflacja spadła nawet bardziej niż początkowo oczekiwano. Dlaczego więc inflacja może nagle ponownie wzrosnąć i co to oznacza dla kursu bitcoina? Dlaczego inflacja może ponownie […]
0 0 Głosy
Oceń artykuł
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Kryptowaluty2.pl 2023 Wszelkie prawa zastrzeżone
starcrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram