Bill Gates uważa, że kryptowaluty i NFT opierają się na teorii Wielkiego Głupca

ikona publikacji - ciemny
Opublikowano: 15 czerwca 2022
ikona autora biały
bill gates nft

Amerykański magnat biznesowy i współzałożyciel firmy Microsoft - Bill Gates - skrytykował niewymienne tokeny (NFT). Według niego, nie przynoszą on bowiem społeczeństwu żadnych korzyści. Jego zdaniem kryptowaluty i cyfrowe przedmioty kolekcjonerskie opierają się na "teorii większego głupca", a ludzie powinni być ostrożni, gdy nimi handlują.

Ponowna krytyka kryptowalut

Podczas niedawnej konferencji poświęconej klimatowi, amerykański miliarder Bill Gates powtórzył swoje antykryptowalutowe stanowisko. Sarkastycznie zauważył, że tokeny, takie jak "cyfrowe wizerunki małp, w ogromnym stopniu poprawią świat".

W swoich komentarzach Gates najprawdopodobniej odnosił się do Bored Ape Yacht Club (BAYC) - popularnej kolekcji NFT zbudowanej na blockchainie Ethereum, przedstawiającej różne karykatury małp. W ciągu ostatnich kilku miesięcy kolekcje te stały się obiektem zainteresowania wielu celebrytów, takich jak Madonna, Neymar i Serena Williams. Wszyscy oni wydali setki tysięcy dolarów na ich zakup.

Gates wyjaśnił również, jak działa branża kryptowalutowa. Jego zdaniem jest ona typowym przykładem "teorii większego głupca".

Jako klasa aktywów jest w 100% oparta na teorii większego głupca - że ktoś zapłaci za nią więcej niż ja.

Zgodnie z tą koncepcją, ludzie ignorują wyceny, raporty o zarobkach i inne ważne informacje tylko po to, aby sprzedać swoje produkty "głupcowi", który jest gotów zapłacić więcej, niż wcześniej wydał właściciel. Gdy na rynku zabraknie "głupców", ceny się załamują, a liczni inwestorzy zostają z przecenionymi aktywami, których nikt nie chce kupić.

Miesiąc temu Gates przyznał, że nie posiada żadnych kryptowalut. Powiedział, że inwestuje tylko w rzeczy o "wartości produkcji", twierdząc, że aktywa cyfrowe nie mają takich cech.

Inne opinie na temat NFT

Pomimo szybko rosnącego trendu, Bill Gates nie jest jedynym krytykiem NFT. W zeszłym roku komentator sportowy, komik i popularny gospodarz podcastów - Joe Rogan - również powiedział, że nie jest zainteresowany niewymiennymi tokenami. Co więcej, określił je jako kryptowalutowe "hustle".

Rogan nie rozumiał, jak ludzie mogą wydawać kolosalne sumy pieniędzy na cyfrowe dzieło sztuki, skoro mogą je pobrać za darmo:

Oto mój problem, mogę mieć to zdjęcie i mogę je mieć na swoim telefonie.

Na początku tego roku amerykański raper - Kanye West - wezwał swoich fanów, aby przestali prosić go "o zrobienie NFT". Powiedział, że jego celem jest tworzenie produktów dla "prawdziwego świata", a nie cyfrowego. Kilka miesięcy później muzyk zmienił jednak swoje stanowisko i złożył wnioski o rejestrację znaków towarowych NFT i Metaverse.

Kategoria wpisu:

Podobne tematy

Fundusze Bitcoin i Ethereum notują największe odpływy od czasu krachu FTX

Instytucjonalni krypto inwestorzy stali się dużo bardziej konserwatywni po problemach z FTX. Niestety, nie wygląda na to, żeby to był to już koniec. Nowe badanie pokazuje, że te grube ryby wolą na razie wyjąć swoje pieniądze z rynku kryptowalut. Fundusze kryptowalutowe odnotowują duże odpływy Tak pisze CoinShares w swoim cotygodniowym raporcie badawczym. W zeszłym tygodniu […]

Sam Bankman-Fried mówi dlaczego FTX upadło

Upadek utility-tokena FTX (FTT) nie był spowodowany brakiem płynności, ale działaniami inwestorów, którzy poczuli się "przestraszeni" obecną sytuacją na rynku. Założyciel giełdy kryptowalut Sam Bankman-Fried stwierdził tak w wywiadzie z Tiffany Fong z dnia 16 listopada (opublikowanym 29 listopada). "Myślę, że FTT miał realną wartość. […] Pod wieloma względami [token] był bardziej legalny niż wiele […]

Złe wiadomości dla bitcoina? Dolar może ponownie wzrosnąć

Dolar amerykański (USD) przeszedł w ostatnich tygodniach sporą korektę. Światowa waluta rezerwowa spadła o około 8% w stosunku do euro. Tymczasem jednak wojna na Ukrainie wciąż się nie skończyła, globalna sytuacja gospodarcza jest fatalna, a w krainie kryptowalut panuje spora niepewność po problemach FTX. Również dolar zaczął dziś ponownie rosnąć w stosunku do euro. Dla […]

Liczba osób korzystających z kryptowalut wzrosła w 2022 roku o 37,8%

Według danych Datareportal, liczba osób posiadających jakąś formę kryptowalut wzrosła w tym roku o 37,8%. Jeden na 10 internautów w wieku od 16 do 64 lat posiada obecnie cyfrowe aktywa. Kryptowaluty w krajach rozwijających się Posiadanie kryptowalut jest popularne głównie w krajach rozwijających się. Zwłaszcza w tym, gdzie waluta jest bardziej wrażliwa na duże wahania […]

Grayscale nie chce przedstawiać swoich rezerw

Przemysł kryptowalutowy został zbudowany w oparciu o jeden slogan: "nie ufaj, zweryfikuj". Ale Grayscale różni się od reszty firm związanych z kryptowalutami. W niedawnym wątku na Twitterze zastanawiającym się nad potrzebą przejrzystości w branży po upadku FTX, Grayscale próbował uspokoić obawy swoich inwestorów, zapewniając ich, że regulacje, które mają zastosowanie do różnych podmiotów, sprawiają, iż […]
0 0 Głosy
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Kryptowaluty2.pl 2020 Wszelkie prawa zastrzeżone
starcrossmenuchevron-downarrow-right
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram