Bill Gates uważa, że kryptowaluty i NFT opierają się na teorii Wielkiego Głupca

ikona publikacji - ciemny
Opublikowano: 15 czerwca 2022
ikona autora biały
bill gates nft

Amerykański magnat biznesowy i współzałożyciel firmy Microsoft - Bill Gates - skrytykował niewymienne tokeny (NFT). Według niego, nie przynoszą on bowiem społeczeństwu żadnych korzyści. Jego zdaniem kryptowaluty i cyfrowe przedmioty kolekcjonerskie opierają się na "teorii większego głupca", a ludzie powinni być ostrożni, gdy nimi handlują.

Ponowna krytyka kryptowalut

Podczas niedawnej konferencji poświęconej klimatowi, amerykański miliarder Bill Gates powtórzył swoje antykryptowalutowe stanowisko. Sarkastycznie zauważył, że tokeny, takie jak "cyfrowe wizerunki małp, w ogromnym stopniu poprawią świat".

W swoich komentarzach Gates najprawdopodobniej odnosił się do Bored Ape Yacht Club (BAYC) - popularnej kolekcji NFT zbudowanej na blockchainie Ethereum, przedstawiającej różne karykatury małp. W ciągu ostatnich kilku miesięcy kolekcje te stały się obiektem zainteresowania wielu celebrytów, takich jak Madonna, Neymar i Serena Williams. Wszyscy oni wydali setki tysięcy dolarów na ich zakup.

Gates wyjaśnił również, jak działa branża kryptowalutowa. Jego zdaniem jest ona typowym przykładem "teorii większego głupca".

Jako klasa aktywów jest w 100% oparta na teorii większego głupca - że ktoś zapłaci za nią więcej niż ja.

Zgodnie z tą koncepcją, ludzie ignorują wyceny, raporty o zarobkach i inne ważne informacje tylko po to, aby sprzedać swoje produkty "głupcowi", który jest gotów zapłacić więcej, niż wcześniej wydał właściciel. Gdy na rynku zabraknie "głupców", ceny się załamują, a liczni inwestorzy zostają z przecenionymi aktywami, których nikt nie chce kupić.

Miesiąc temu Gates przyznał, że nie posiada żadnych kryptowalut. Powiedział, że inwestuje tylko w rzeczy o "wartości produkcji", twierdząc, że aktywa cyfrowe nie mają takich cech.

Inne opinie na temat NFT

Pomimo szybko rosnącego trendu, Bill Gates nie jest jedynym krytykiem NFT. W zeszłym roku komentator sportowy, komik i popularny gospodarz podcastów - Joe Rogan - również powiedział, że nie jest zainteresowany niewymiennymi tokenami. Co więcej, określił je jako kryptowalutowe "hustle".

Rogan nie rozumiał, jak ludzie mogą wydawać kolosalne sumy pieniędzy na cyfrowe dzieło sztuki, skoro mogą je pobrać za darmo:

Oto mój problem, mogę mieć to zdjęcie i mogę je mieć na swoim telefonie.

Na początku tego roku amerykański raper - Kanye West - wezwał swoich fanów, aby przestali prosić go "o zrobienie NFT". Powiedział, że jego celem jest tworzenie produktów dla "prawdziwego świata", a nie cyfrowego. Kilka miesięcy później muzyk zmienił jednak swoje stanowisko i złożył wnioski o rejestrację znaków towarowych NFT i Metaverse.

Kategoria wpisu:

Podobne tematy

Binance i Cristiano Ronaldo wprowadzą na rynek ekskluzywną kolekcję NFT

Giełda kryptowalut Binance zawarła wieloletnią umowę z zawodnikiem Manchesteru United FC Cristiano Ronaldo. W ramach partnerstwa obie strony wyemitują kolekcję niewymiennych tokenów ekskluzywnych dla platformy Binance NFT. #Binance has partnered with @Cristiano. Very excited about this one. 🐐 It's all about fans & community. Ronaldo will release NFT collections exclusively on @TheBinanceNFT and build a […]

Bentley wprowadza na rynek limitowaną kolekcję NFT

Producent samochodów klasy premium, firma Bentley, ogłosiła wydanie własnej, limitowanej kolekcji NFT zatytułowanej Genesis Bentley NFT. Jej debiut będzie miał miejsce we wrześniu 2022 roku. Today we announce our first venture into the NFT marketplace with a one-time NFT drop on the carbon-neutral @0xPolygon network, scheduled for September 2022 and limited to just 208 pieces. […]

Bitcoin nie osiągnął jeszcze dna w porównaniu z rynkiem niedźwiedzia z 2018 r.

W ciągu ostatnich 14 dni cena Bitcoina spadła o ponad 30%. Co więcej, kryptowaluta zanurkowała poniżej 20 tys. dolarów - poprzedniego rekordu wszech czasów, który został osiągnięty podczas cyklu w 2017 roku. Jest to pierwszy przypadek w historii kryptowaluty, kiedy spada ona poniżej najwyższego poziomu wszech czasów osiągniętego podczas poprzedniego cyklu hossy. Ogromne spadki, ciągła […]

Dogecoin wart miliony powiązany z nielegalną działalnością, w tym z terroryzmem - twierdzi Elliptic

Według najnowszego raportu firmy zajmującej się analizą blockchain Elliptic, , Dogecoin jest coraz częściej powiązany z nielegalną działalnością - schematami Ponziego, finansowaniem terroryzmu i materiałami przedstawiającymi wykorzystywanie seksualne dzieci (CSAM). Według raportu, moneta meme cieszy się rosnącą popularnością jako metoda płatności, jednak poza legalnymi celami, przyciągnęła również uwagę złych aktorów. Zidentyfikowano "transakcje Dogecoin o wartości […]

Vitalik Buterin wyśmiewa model Stock-to-Flow. PlanB reaguje

Współzałożyciel Ethereum wykorzystał ostatni krach na rynku jako okazję do ostrej krytyki modelu stock-to-flow Bitcoina, który mocno odbiega od swoich prognoz cenowych. Twórca S2F szybko zareagował i nie dał za wygraną. Buterin i ETH przeciwko S2F Opracowany i opublikowany kilka lat temu przez popularnego analityka kryptowalutowego o pseudonimie PlanB na Twitterze, model stock-to-flow i jego […]
0 0 Głosy
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Kryptowaluty2.pl 2020 Wszelkie prawa zastrzeżone
starcrossmenuchevron-downarrow-right
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram