Coinbase zatrudnia byłego urzędnika SEC jako wiceprezesa ds. globalnej polityki regulacyjnej

ikona publikacji - ciemny
Opublikowano: 16 lutego 2022
ikona autora biały
coinbase

Wiodąca giełda kryptowalut powołała Scotta Bauguessa jako najnowszego członka swojego zespołu ds. polityki. Amerykanin spędził 11 lat na stanowisku kierowniczym w amerykańskiej Komisji Papierów Wartościowych i Giełd (SEC).

Kolejny weteran na pokładzie

Coinbase kontynuuje rozbudowę swojej jednostki zarządzającej, zatrudniając finansistę Scotta Bauguessa jako wiceprezesa ds. globalnej polityki regulacyjnej. Jako taki, będzie on koordynował interakcje giełdy z organami nadzoru.

Bauguess ma doświadczenie w pracy z regulatorami, ponieważ spędził ponad dziesięć lat w amerykańskiej Komisji Papierów Wartościowych i Giełd, ostatnio pełniąc funkcję zastępcy głównego ekonomisty. Ponadto jest on dyrektorem ds. regulacji rynków finansowych w University of Texas McCombs Business School.

Amerykanin podzielił się tą informacją na swoim koncie na Twitterze. Przyrzekł, że będzie współpracował z regulatorami i stworzy "bezpieczny, wydajny i skuteczny system regulacyjny dla aktywów cyfrowych.

Pod koniec ubiegłego miesiąca Coinbase powitał Tobiasa "Tobi" Lütke w swoim zarządzie. Dyrektor generalny platformy - Brian Armstrong - opisał go jako "ogromnego przedsiębiorcę", który również głęboko wierzy w "moc kryptowalut". 41-letni Lütke znany jest z założenia giganta e-commerce Shopify.

Problemy Coinbase po Super Bowl

Kilka dni temu, amerykańska giełda aktywów cyfrowych promowała swoje usługi podczas imprezy sportowej Super Bowl. Reklama firmy składała się z kolorowego, odbijającego się kodu QR, który po zeskanowaniu prowadził widzów na stronę promocyjną firmy.

Dodatkowo, platforma oferowała 15 dolarów w darmowym BTC dla każdego, kto zarejestrował się do 15 lutego i obiecało rozdać 3 miliony dolarów istniejącym klientom.

Inicjatywy marketingowe zwiększyły ruch na platformie do niespodziewanego dla firmy poziomu. W rezultacie Coinbase doświadczył przerwy w działaniu, ale zespół naprawił ją dość szybko.

Po sprowadzeniu milionów odwiedzających Super Bowl na swoją stronę, organizacja odnotowała wzrost swoich akcji o 3% w poniedziałek. W tamtym czasie jej akcje były notowane na poziomie około 200 dolarów. Obecnie oscylują one wokół 195 dolarów.

Kategoria wpisu:

Dawid Kucharczyk

Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Pasjonat nowych technologii, od 3 lat aktywnie uczestniczący w świecie krypto. Instruktor narciarstwa oraz amator gry w squasha. Zwolennik idei decentralizacji.

Powiązane tematy:

Sieć Ethereum jest na minusie po raz pierwszy od roku

Pamiętacie "Merge"? Sieć Ethereum (ETH) dokonała przejścia z systemu proof of work na system proof of stake we wrześniu ubiegłego roku. Zamiast energochłonnych obliczeń, od tego czasu to stakerzy przetwarzają transakcje na Ethereum. Od momentu Merge sieć Ethereum co miesiąc odnotowuje zyski. Nie chodzi tu o wartość cenową, ale o przychody z samej sieci. Blockwork […]

Rocznica aktualizacji Ethereum Merge: wszystkie zmiany w skrócie

Dziś mija dokładnie rok, odkąd sieć Ethereum (ETH) dokonała przejścia z Proof-of-Work (PoW) na Proof-of-Stake (PoS). 15 września 2022 r. miała miejsce długo oczekiwana aktualizacja Merge, uważana przez wielu za najważniejsze wydarzenie w całej historii Ethereum. W tym artykule przyjrzymy się głównym zmianom i ich rezultatom, a także spojrzymy w przyszłość. Ethereum Merge: co się […]

Cena bitcoina jest nudna, ale dane nadal pokazują pozytywny obraz

Teraz, gdy cena bitcoina powróciła do poziomów z połowy czerwca, rynek ponownie zaczyna się zastanawiać, czy mamy do czynienia z hossą. Kurs spadł już o 16% od lokalnego szczytu z sierpnia ubiegłego roku, a od szczytu do dołka o ponad 20%. Mimo to, zgodnie z danymi on-chain, nie musimy się tak bardzo martwić. Bardzo niewiele […]

Jak zdobyć darmowe bitcoiny i kryptowaluty za rejestrację w 2023 roku?

Jeśli chcesz zacząć inwestować w bitcoin i kryptowaluty, najpierw musisz założyć konto na giełdzie i dokonać wpłaty walut fiat. Ale czy wiesz, że podczas rejestracji wiele platform oferuje darmowe bonusy? W dzisiejszym artykule omówimy 3 platformy, które oferują nowym użytkownikom darmowe kryptowaluty lub Bitcoin za rejestrację: Binance, Bybit i Bitget! Tak więc, zaczynajmy! Darmowe kryptowaluty […]

Kurs Bitcoina w tarapatach. Inflacja w USA wyższa niż oczekiwano

Indeks cen konsumpcyjnych (CPI) w Stanach Zjednoczonych wyniósł dziś 3,7%, podczas gdy oczekiwano wyniku na poziomie 3,6%. Oznaczałoby to już wzrost o 0,4% w porównaniu z lipcowym wynikiem 3,2%, ale inflacja spadła nawet bardziej niż początkowo oczekiwano. Dlaczego więc inflacja może nagle ponownie wzrosnąć i co to oznacza dla kursu bitcoina? Dlaczego inflacja może ponownie […]
0 0 Głosy
Oceń artykuł
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Kryptowaluty2.pl 2023 Wszelkie prawa zastrzeżone
starcrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram