Coinbase zatrudnia byłego urzędnika SEC jako wiceprezesa ds. globalnej polityki regulacyjnej

ikona publikacji - ciemny
Opublikowano: 16 lutego 2022
ikona autora biały
coinbase

Wiodąca giełda kryptowalut powołała Scotta Bauguessa jako najnowszego członka swojego zespołu ds. polityki. Amerykanin spędził 11 lat na stanowisku kierowniczym w amerykańskiej Komisji Papierów Wartościowych i Giełd (SEC).

Kolejny weteran na pokładzie

Coinbase kontynuuje rozbudowę swojej jednostki zarządzającej, zatrudniając finansistę Scotta Bauguessa jako wiceprezesa ds. globalnej polityki regulacyjnej. Jako taki, będzie on koordynował interakcje giełdy z organami nadzoru.

Bauguess ma doświadczenie w pracy z regulatorami, ponieważ spędził ponad dziesięć lat w amerykańskiej Komisji Papierów Wartościowych i Giełd, ostatnio pełniąc funkcję zastępcy głównego ekonomisty. Ponadto jest on dyrektorem ds. regulacji rynków finansowych w University of Texas McCombs Business School.

Amerykanin podzielił się tą informacją na swoim koncie na Twitterze. Przyrzekł, że będzie współpracował z regulatorami i stworzy "bezpieczny, wydajny i skuteczny system regulacyjny dla aktywów cyfrowych.

Pod koniec ubiegłego miesiąca Coinbase powitał Tobiasa "Tobi" Lütke w swoim zarządzie. Dyrektor generalny platformy - Brian Armstrong - opisał go jako "ogromnego przedsiębiorcę", który również głęboko wierzy w "moc kryptowalut". 41-letni Lütke znany jest z założenia giganta e-commerce Shopify.

Problemy Coinbase po Super Bowl

Kilka dni temu, amerykańska giełda aktywów cyfrowych promowała swoje usługi podczas imprezy sportowej Super Bowl. Reklama firmy składała się z kolorowego, odbijającego się kodu QR, który po zeskanowaniu prowadził widzów na stronę promocyjną firmy.

Dodatkowo, platforma oferowała 15 dolarów w darmowym BTC dla każdego, kto zarejestrował się do 15 lutego i obiecało rozdać 3 miliony dolarów istniejącym klientom.

Inicjatywy marketingowe zwiększyły ruch na platformie do niespodziewanego dla firmy poziomu. W rezultacie Coinbase doświadczył przerwy w działaniu, ale zespół naprawił ją dość szybko.

Po sprowadzeniu milionów odwiedzających Super Bowl na swoją stronę, organizacja odnotowała wzrost swoich akcji o 3% w poniedziałek. W tamtym czasie jej akcje były notowane na poziomie około 200 dolarów. Obecnie oscylują one wokół 195 dolarów.

Kategoria wpisu:

Dawid Kucharczyk

Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Pasjonat nowych technologii, od 3 lat aktywnie uczestniczący w świecie krypto. Instruktor narciarstwa oraz amator gry w squasha. Zwolennik idei decentralizacji.

Powiązane tematy:

Portal w Binance Launchpool - to już 47. projekt!

Giełda kryptowalut Binance ogłosiła kolejny projekt, który pojawi się na platformie Binance Launchpool - to już 47 w historii. Tym razem jest to platforma gamingowa Web3 - Portal. Przy okazji zaoferowała promocję, w której do zgarnięcia jest 20 tokenów PIXEL zupełnie za darmo: aby je odebrać należy założyć konto z promocyjnego linka: odbierz 20 PIXEL. […]

Co to jest BNB Vault? Jak korzystać z tej funkcji?

Binance to nie tylko giełda. To cały ekosystem produktów. Jednym z nich jest BNB Vault - agregator zysków, który pozwala zarabiać odsetki od posiadanych już kryptowalut. Funkcja ta umożliwia też w inwestowanie w ciekawe, nowe krypto projekty na wczesnym etapie poprzez Launchpool. W dzisiejszym artykule omówimy BNB Vault szczegółowo. Wyjaśnimy co to jest, jak działa […]

PIXEL w Binance Launchpool. HODLować czy sprzedać?

Binance ogłosiło właśnie 46. projekt, który zostanie uruchomiony na platformie Binance Launchpool. Tym razem jest to PIXEL, natywny token gry Pixels. W dzisiejszym artykule sprawdzimy czym jest PIXEL oraz jak farmić te tokeny na Binance. Na koniec spróbujemy odpowiedzieć na pytanie czy warto je HODLować, czy może sprzedać od razu po rozpoczęciu handlu. Najpierw jednak […]

Co to jest Binance Earn? Środy pełne zarabiania

Jesteś długoterminowym HODLerem? Być może masz w portfelu trochę kryptowalut i nie planujesz ich sprzedawać w najbliższym czasie? Czy wiesz, że istnieje sposób, aby zarabia za ich pomoc pasywny dochód? Pozwala na to np. platforma Binance Earn. Co to jest? Jak działa? Jakie daje możliwości? O tym w dzisiejszym artykule! Czym wyróżnia się Binance Earn? […]

Binance odzyskuje udział w rynku i stabilnie się rozwija

Giełda kryptowalut Binance zaczęła odzyskiwać swój udział w rynku. Sytuacja ma miejsce zaledwie kilka miesięcy po rozstrzygnięciu sprawy z Departamentem Sprawiedliwości Stanów Zjednoczonych i zapłaceniu grzywny w wysokości 4,3 miliarda dolarów. Według danych firmy badawczej Kaiko, udział Binance w rynku pod względem wolumenu obrotu wzrósł do 49% dwa miesiące po tym, jak giełda rozstrzygnęła sprawę […]
0 0 Głosy
Oceń artykuł
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Kryptowaluty2.pl 2023 Wszelkie prawa zastrzeżone
starcrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram