Coinbase zatrudnia byłego urzędnika SEC jako wiceprezesa ds. globalnej polityki regulacyjnej

ikona publikacji - ciemny
Opublikowano: 16 lutego 2022
ikona autora biały
coinbase

Wiodąca giełda kryptowalut powołała Scotta Bauguessa jako najnowszego członka swojego zespołu ds. polityki. Amerykanin spędził 11 lat na stanowisku kierowniczym w amerykańskiej Komisji Papierów Wartościowych i Giełd (SEC).

Kolejny weteran na pokładzie

Coinbase kontynuuje rozbudowę swojej jednostki zarządzającej, zatrudniając finansistę Scotta Bauguessa jako wiceprezesa ds. globalnej polityki regulacyjnej. Jako taki, będzie on koordynował interakcje giełdy z organami nadzoru.

Bauguess ma doświadczenie w pracy z regulatorami, ponieważ spędził ponad dziesięć lat w amerykańskiej Komisji Papierów Wartościowych i Giełd, ostatnio pełniąc funkcję zastępcy głównego ekonomisty. Ponadto jest on dyrektorem ds. regulacji rynków finansowych w University of Texas McCombs Business School.

Amerykanin podzielił się tą informacją na swoim koncie na Twitterze. Przyrzekł, że będzie współpracował z regulatorami i stworzy "bezpieczny, wydajny i skuteczny system regulacyjny dla aktywów cyfrowych.

Pod koniec ubiegłego miesiąca Coinbase powitał Tobiasa "Tobi" Lütke w swoim zarządzie. Dyrektor generalny platformy - Brian Armstrong - opisał go jako "ogromnego przedsiębiorcę", który również głęboko wierzy w "moc kryptowalut". 41-letni Lütke znany jest z założenia giganta e-commerce Shopify.

Problemy Coinbase po Super Bowl

Kilka dni temu, amerykańska giełda aktywów cyfrowych promowała swoje usługi podczas imprezy sportowej Super Bowl. Reklama firmy składała się z kolorowego, odbijającego się kodu QR, który po zeskanowaniu prowadził widzów na stronę promocyjną firmy.

Dodatkowo, platforma oferowała 15 dolarów w darmowym BTC dla każdego, kto zarejestrował się do 15 lutego i obiecało rozdać 3 miliony dolarów istniejącym klientom.

Inicjatywy marketingowe zwiększyły ruch na platformie do niespodziewanego dla firmy poziomu. W rezultacie Coinbase doświadczył przerwy w działaniu, ale zespół naprawił ją dość szybko.

Po sprowadzeniu milionów odwiedzających Super Bowl na swoją stronę, organizacja odnotowała wzrost swoich akcji o 3% w poniedziałek. W tamtym czasie jej akcje były notowane na poziomie około 200 dolarów. Obecnie oscylują one wokół 195 dolarów.

Kategoria wpisu:

Podobne tematy

Sam Bankman-Fried mówi dlaczego FTX upadło

Upadek utility-tokena FTX (FTT) nie był spowodowany brakiem płynności, ale działaniami inwestorów, którzy poczuli się "przestraszeni" obecną sytuacją na rynku. Założyciel giełdy kryptowalut Sam Bankman-Fried stwierdził tak w wywiadzie z Tiffany Fong z dnia 16 listopada (opublikowanym 29 listopada). "Myślę, że FTT miał realną wartość. […] Pod wieloma względami [token] był bardziej legalny niż wiele […]

Złe wiadomości dla bitcoina? Dolar może ponownie wzrosnąć

Dolar amerykański (USD) przeszedł w ostatnich tygodniach sporą korektę. Światowa waluta rezerwowa spadła o około 8% w stosunku do euro. Tymczasem jednak wojna na Ukrainie wciąż się nie skończyła, globalna sytuacja gospodarcza jest fatalna, a w krainie kryptowalut panuje spora niepewność po problemach FTX. Również dolar zaczął dziś ponownie rosnąć w stosunku do euro. Dla […]

Liczba osób korzystających z kryptowalut wzrosła w 2022 roku o 37,8%

Według danych Datareportal, liczba osób posiadających jakąś formę kryptowalut wzrosła w tym roku o 37,8%. Jeden na 10 internautów w wieku od 16 do 64 lat posiada obecnie cyfrowe aktywa. Kryptowaluty w krajach rozwijających się Posiadanie kryptowalut jest popularne głównie w krajach rozwijających się. Zwłaszcza w tym, gdzie waluta jest bardziej wrażliwa na duże wahania […]

Grayscale nie chce przedstawiać swoich rezerw

Przemysł kryptowalutowy został zbudowany w oparciu o jeden slogan: "nie ufaj, zweryfikuj". Ale Grayscale różni się od reszty firm związanych z kryptowalutami. W niedawnym wątku na Twitterze zastanawiającym się nad potrzebą przejrzystości w branży po upadku FTX, Grayscale próbował uspokoić obawy swoich inwestorów, zapewniając ich, że regulacje, które mają zastosowanie do różnych podmiotów, sprawiają, iż […]

Tether zapewnia, że nie ma ryzyka ze strony USDT na Solanie

Największy na świecie emitent stablecoinów, Tether, zapewnił, że nie ma żadnych zagrożeń ze strony USDT w sieci Solana. 18 listopada Tether wydał oświadczenie, że USDT emitowany w Alamedzie był bezpieczny względem wszelkich wypadków zarażenia ze strony upadłej giełdy FTX. Według raportu przejrzystości Tethera, Solana jest trzecią co do wielkości siecią dla stablecoina po Tron i […]
0 0 Głosy
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Kryptowaluty2.pl 2020 Wszelkie prawa zastrzeżone
starcrossmenuchevron-downarrow-right
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram