Coinbase zatrudnia byłego urzędnika SEC jako wiceprezesa ds. globalnej polityki regulacyjnej

ikona publikacji - ciemny
Opublikowano: 16 lutego 2022
ikona autora biały
coinbase

Wiodąca giełda kryptowalut powołała Scotta Bauguessa jako najnowszego członka swojego zespołu ds. polityki. Amerykanin spędził 11 lat na stanowisku kierowniczym w amerykańskiej Komisji Papierów Wartościowych i Giełd (SEC).

Kolejny weteran na pokładzie

Coinbase kontynuuje rozbudowę swojej jednostki zarządzającej, zatrudniając finansistę Scotta Bauguessa jako wiceprezesa ds. globalnej polityki regulacyjnej. Jako taki, będzie on koordynował interakcje giełdy z organami nadzoru.

Bauguess ma doświadczenie w pracy z regulatorami, ponieważ spędził ponad dziesięć lat w amerykańskiej Komisji Papierów Wartościowych i Giełd, ostatnio pełniąc funkcję zastępcy głównego ekonomisty. Ponadto jest on dyrektorem ds. regulacji rynków finansowych w University of Texas McCombs Business School.

Amerykanin podzielił się tą informacją na swoim koncie na Twitterze. Przyrzekł, że będzie współpracował z regulatorami i stworzy "bezpieczny, wydajny i skuteczny system regulacyjny dla aktywów cyfrowych.

Pod koniec ubiegłego miesiąca Coinbase powitał Tobiasa "Tobi" Lütke w swoim zarządzie. Dyrektor generalny platformy - Brian Armstrong - opisał go jako "ogromnego przedsiębiorcę", który również głęboko wierzy w "moc kryptowalut". 41-letni Lütke znany jest z założenia giganta e-commerce Shopify.

Problemy Coinbase po Super Bowl

Kilka dni temu, amerykańska giełda aktywów cyfrowych promowała swoje usługi podczas imprezy sportowej Super Bowl. Reklama firmy składała się z kolorowego, odbijającego się kodu QR, który po zeskanowaniu prowadził widzów na stronę promocyjną firmy.

Dodatkowo, platforma oferowała 15 dolarów w darmowym BTC dla każdego, kto zarejestrował się do 15 lutego i obiecało rozdać 3 miliony dolarów istniejącym klientom.

Inicjatywy marketingowe zwiększyły ruch na platformie do niespodziewanego dla firmy poziomu. W rezultacie Coinbase doświadczył przerwy w działaniu, ale zespół naprawił ją dość szybko.

Po sprowadzeniu milionów odwiedzających Super Bowl na swoją stronę, organizacja odnotowała wzrost swoich akcji o 3% w poniedziałek. W tamtym czasie jej akcje były notowane na poziomie około 200 dolarów. Obecnie oscylują one wokół 195 dolarów.

Kategoria wpisu:

Dawid Kucharczyk

Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Pasjonat nowych technologii, od 3 lat aktywnie uczestniczący w świecie krypto. Instruktor narciarstwa oraz amator gry w squasha. Zwolennik idei decentralizacji.

Powiązane tematy:

Bitcoin może mocno wystrzelić w górę w 2024 roku z powodu halvingu i recesji

Mike McGlone twierdzi, że Bitcoin może mocno wystrzelić w górę w 2024 roku, a następnie nadejdzie halving i seria innych fundamentalnych wydarzeń. Analityk Bloomberga wyraził swoje prognozy podczas wywiadu ze Scottem Melkerem. Bitcoin i efekt halvingu Zanim zanurkujemy dalej w jego przewidywania, szybkie słowo na temat tego tak zwanego halvingu. Co cztery lata liczba nowo […]

Tim Draper radzi przedsiębiorcom, by kupowali Bitcoina

Amerykański miliarder i legenda inwestycji Tim Draper radzi przedsiębiorcom, aby kupili Bitcoin. Według niego jest to sposób na zabezpieczenie się przed potencjalnym kryzysem bankowym. Nawiasem mówiąc, Tim Draper nie jest osobą nową w świecie Bitcoina, ponieważ już w czerwcu 2014 roku kupił od rządu USA 30 000 Bitcoinów za 19 milionów dolarów. Te Bitcoiny zostały […]

Czy zarobki górników sugerują nową hossę?

Dochód z opłat górników Bitcoin gwałtownie wzrósł w ostatnim czasie, częściowo z powodu sukcesu niewymiennych tokenów (NFT) w sieci Bitcoin (BTC) dzięki Ordinals. Dane z Glassnode pokazują, że dwuletni Z-score dla przychodów górników, wskaźnik używany do odróżnienia okresów z wysokimi i niskimi opłatami transakcyjnymi, zmienił się na dodatni po raz pierwszy od połowy 2021 roku. […]

Do Kwon aresztowany w Czarnogórze

Współzałożyciel Terraform Labs, Do Kwon, został aresztowany w Czarnogórze. Takie informacje podał Minister spraw wewnętrznych Filip Adzic na Twitterze: "Podgorica aresztowała jednego z najbardziej poszukiwanych uciekinierów na świecie. Czarnogórska policja zatrzymała Do Kwona - współzałożyciela i CEO singapurskiej firmy Terraform Labs" Wcześniej Ajic napisał, że przestępcy nie będą rządzić Czarnogórą, a władze kontynuują rozpoczęte reformy. […]

Jak wysłać USDT na Telegramie? Instrukcja

Telegram rozszerza swoje opcje kryptopłatności. Aplikacja dodała przelewy w USDT do swojego bota portfelowego @wallet. Wcześniej bot obsługiwał tylko dwie monety - BTC i TON. Teraz użytkownicy Telegrama mogą płacić za zakupy w USDT, a także wysyłać/odbierać stablecoina na czacie aplikacji. W zeszłym roku Telegram wprowadził do swojej platformy BTC i Toncoin (TON). Co więcej, […]
0 0 Głosy
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Kryptowaluty2.pl 2023 Wszelkie prawa zastrzeżone
starcrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram