Reklama Coinbase na Super Bowl spowodowała przeciążenie giełdy

ikona publikacji - ciemny
Opublikowano: 14 lutego 2022
ikona autora biały
coinbase

Wiodąca amerykańska giełda kryptowalutowa reklamowała się podczas wydarzenia sportowego Super Bowl. Chief Product Officer Surojit Chatterjee powiedział, że ruch marketingowy wygenerował "większy ruch niż kiedykolwiek mieliśmy do czynienia", co na krótko zakłóciło operacje. Niemniej jednak, zapewnił, że wszystko zostało szybko opanowane.

Efekt Super Bowl

Podobnie jak inne giełdy kryptowalutowe, Coinbase wykorzystał popularność i ogromną bazę widzów stojących za Super Bowl do promocji swoich usług. Reklama składała się z kolorowego, odbijającego się kodu QR, który po zeskanowaniu prowadził widzów na stronę promocyjną firmy.

Dodatkowo, miejsce handlu oferowało darmowe bitcoiny o wartości 15 dolarów dla każdego, kto zarejestrował się do 15 lutego i obiecało rozdać 3 miliony dolarów istniejącym klientom.

Krótko po tym, Coinbase ujawnił, że działania marketingowe były "bardziej popularne" niż oczekiwano i spowodowały awarię na platformie.

W osobnym tweecie, CPO Surojit Chatterjee potwierdził, że powodem zakłóceń była nieoczekiwana ilość ruchu, której doświadczył Coinbase. Powiedział, że zespoły "musiały dławić ruch przez kilka minut".

Coinbase robi postępy na scenie kryptowalutowej od początku roku. W styczniu połączyła siły z Mastercard, aby uprościć kupowanie niewymiennych tokenów. Kilka dni później giełda mianowała Tobiasa "Tobi" Lütke jako najnowszego członka swojego zarządu. W zeszłym tygodniu Coinbase połączył siły z One River Digital Asset Management, aby zaoferować platformę oddzielnie zarządzanych kont (SMA) dla firm zarządzających majątkiem.

Bitcoinowy zakład Drake'a na Super Bowl

Najważniejszy mecz w futbolu amerykańskim i prawdopodobnie najważniejsze wydarzenie sportowe roku w USA zawsze przyciągało celebrytów. Kanadyjski raper Aubrey Drake Graham, bardziej popularny dzięki swojemu pseudonimowi scenicznemu -Drake, postawił 1,26 miliona dolarów w bitcoinach na niedzielny mecz pomiędzy Los Angeles Rams (LA Rams) a Cincinnati Bengals.

Muzyk za pomocą Stake postawił prawie pół miliona na zwycięstwo LA Rams, około 400 tysięcy dolarów na to, że Odell Beckham Jr. będzie miał ponad 62,5 jardów odbiorczych oraz 400 tysięcy dolarów na to, że ten sam zawodnik złapie przyłożenie. Drużyna z LA pokonała swojego przeciwnika 23-20, co oznacza, że zakład Drake'a częściowo się powiódł.

Co ciekawe, Odell Beckham Jr. jest również zwolennikiem branży kryptowalutowej. Nie tak dawno temu nawiązał współpracę z Cash App, aby otrzymywać swoją pensję w wysokości 4,25 mln dolarów w bitcoinach. Wcześniej gwiazda futbolu zanurzyła palce w uniwersum niewymiennych tokenów, kupując CryptoPunk NFT.

Kategoria wpisu:

Dawid Kucharczyk

Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Pasjonat nowych technologii, od 3 lat aktywnie uczestniczący w świecie krypto. Instruktor narciarstwa oraz amator gry w squasha. Zwolennik idei decentralizacji.

Powiązane tematy:

Sieć Ethereum jest na minusie po raz pierwszy od roku

Pamiętacie "Merge"? Sieć Ethereum (ETH) dokonała przejścia z systemu proof of work na system proof of stake we wrześniu ubiegłego roku. Zamiast energochłonnych obliczeń, od tego czasu to stakerzy przetwarzają transakcje na Ethereum. Od momentu Merge sieć Ethereum co miesiąc odnotowuje zyski. Nie chodzi tu o wartość cenową, ale o przychody z samej sieci. Blockwork […]

Rocznica aktualizacji Ethereum Merge: wszystkie zmiany w skrócie

Dziś mija dokładnie rok, odkąd sieć Ethereum (ETH) dokonała przejścia z Proof-of-Work (PoW) na Proof-of-Stake (PoS). 15 września 2022 r. miała miejsce długo oczekiwana aktualizacja Merge, uważana przez wielu za najważniejsze wydarzenie w całej historii Ethereum. W tym artykule przyjrzymy się głównym zmianom i ich rezultatom, a także spojrzymy w przyszłość. Ethereum Merge: co się […]

Cena bitcoina jest nudna, ale dane nadal pokazują pozytywny obraz

Teraz, gdy cena bitcoina powróciła do poziomów z połowy czerwca, rynek ponownie zaczyna się zastanawiać, czy mamy do czynienia z hossą. Kurs spadł już o 16% od lokalnego szczytu z sierpnia ubiegłego roku, a od szczytu do dołka o ponad 20%. Mimo to, zgodnie z danymi on-chain, nie musimy się tak bardzo martwić. Bardzo niewiele […]

Jak zdobyć darmowe bitcoiny i kryptowaluty za rejestrację w 2023 roku?

Jeśli chcesz zacząć inwestować w bitcoin i kryptowaluty, najpierw musisz założyć konto na giełdzie i dokonać wpłaty walut fiat. Ale czy wiesz, że podczas rejestracji wiele platform oferuje darmowe bonusy? W dzisiejszym artykule omówimy 3 platformy, które oferują nowym użytkownikom darmowe kryptowaluty lub Bitcoin za rejestrację: Binance, Bybit i Bitget! Tak więc, zaczynajmy! Darmowe kryptowaluty […]

Kurs Bitcoina w tarapatach. Inflacja w USA wyższa niż oczekiwano

Indeks cen konsumpcyjnych (CPI) w Stanach Zjednoczonych wyniósł dziś 3,7%, podczas gdy oczekiwano wyniku na poziomie 3,6%. Oznaczałoby to już wzrost o 0,4% w porównaniu z lipcowym wynikiem 3,2%, ale inflacja spadła nawet bardziej niż początkowo oczekiwano. Dlaczego więc inflacja może nagle ponownie wzrosnąć i co to oznacza dla kursu bitcoina? Dlaczego inflacja może ponownie […]
0 0 Głosy
Oceń artykuł
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Kryptowaluty2.pl 2023 Wszelkie prawa zastrzeżone
starcrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram