Reklama Coinbase na Super Bowl spowodowała przeciążenie giełdy

ikona publikacji - ciemny
Opublikowano: 14 lutego 2022
ikona autora biały
coinbase

Wiodąca amerykańska giełda kryptowalutowa reklamowała się podczas wydarzenia sportowego Super Bowl. Chief Product Officer Surojit Chatterjee powiedział, że ruch marketingowy wygenerował "większy ruch niż kiedykolwiek mieliśmy do czynienia", co na krótko zakłóciło operacje. Niemniej jednak, zapewnił, że wszystko zostało szybko opanowane.

Efekt Super Bowl

Podobnie jak inne giełdy kryptowalutowe, Coinbase wykorzystał popularność i ogromną bazę widzów stojących za Super Bowl do promocji swoich usług. Reklama składała się z kolorowego, odbijającego się kodu QR, który po zeskanowaniu prowadził widzów na stronę promocyjną firmy.

Dodatkowo, miejsce handlu oferowało darmowe bitcoiny o wartości 15 dolarów dla każdego, kto zarejestrował się do 15 lutego i obiecało rozdać 3 miliony dolarów istniejącym klientom.

Krótko po tym, Coinbase ujawnił, że działania marketingowe były "bardziej popularne" niż oczekiwano i spowodowały awarię na platformie.

W osobnym tweecie, CPO Surojit Chatterjee potwierdził, że powodem zakłóceń była nieoczekiwana ilość ruchu, której doświadczył Coinbase. Powiedział, że zespoły "musiały dławić ruch przez kilka minut".

Coinbase robi postępy na scenie kryptowalutowej od początku roku. W styczniu połączyła siły z Mastercard, aby uprościć kupowanie niewymiennych tokenów. Kilka dni później giełda mianowała Tobiasa "Tobi" Lütke jako najnowszego członka swojego zarządu. W zeszłym tygodniu Coinbase połączył siły z One River Digital Asset Management, aby zaoferować platformę oddzielnie zarządzanych kont (SMA) dla firm zarządzających majątkiem.

Bitcoinowy zakład Drake'a na Super Bowl

Najważniejszy mecz w futbolu amerykańskim i prawdopodobnie najważniejsze wydarzenie sportowe roku w USA zawsze przyciągało celebrytów. Kanadyjski raper Aubrey Drake Graham, bardziej popularny dzięki swojemu pseudonimowi scenicznemu -Drake, postawił 1,26 miliona dolarów w bitcoinach na niedzielny mecz pomiędzy Los Angeles Rams (LA Rams) a Cincinnati Bengals.

Muzyk za pomocą Stake postawił prawie pół miliona na zwycięstwo LA Rams, około 400 tysięcy dolarów na to, że Odell Beckham Jr. będzie miał ponad 62,5 jardów odbiorczych oraz 400 tysięcy dolarów na to, że ten sam zawodnik złapie przyłożenie. Drużyna z LA pokonała swojego przeciwnika 23-20, co oznacza, że zakład Drake'a częściowo się powiódł.

Co ciekawe, Odell Beckham Jr. jest również zwolennikiem branży kryptowalutowej. Nie tak dawno temu nawiązał współpracę z Cash App, aby otrzymywać swoją pensję w wysokości 4,25 mln dolarów w bitcoinach. Wcześniej gwiazda futbolu zanurzyła palce w uniwersum niewymiennych tokenów, kupując CryptoPunk NFT.

Kategoria wpisu:

Podobne tematy

Analityk Bloomberga: "Bitcoin może prześcignąć złoto"

Znany analityk rynku towarowego w Bloomberg, Mike McGlone, przedstawił kolejną prognozę dotyczącą bitcoina (BTC). Tym razem w odniesieniu do króla wszystkich towarów; złota. Według McGlone'a, bitcoin przygotowuje się do ostatecznego rywalizowania z metalem szlachetnym. Bitcoin a złoto McGlone poinformował o tym wczoraj na Twitterze. Tym samym podtrzymuje on swoje pozytywne oczekiwania co do przyszłości bitcoina. […]

Senator Lummis uważa teraz, że eter jest papierem wartościowym

Jeszcze jeden amerykański polityk w centrum regulacji branży kryptowalutowej zmienił stanowisko w sprawie klasyfikacji prawnej Etheru. Senator Cynthia Lummis (R-WY) wyjawiła w środę, że obecnie postrzega drugą największą kryptowalutę jako papier wartościowy - nie towar. Bitcoin jest jedynym towarem kryptowalutowym: Lummis Lummis wyraziła swój zmieniony pogląd na aktywo za pomocą CoinDesk we wtorek podczas omawiania […]

Sprawa Ripple vs SEC dobiega końca

Dwuletnia batalia Ripple z amerykańską Komisją Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) dobiega końca. Firma kryptowalutowa złożyła odpowiedź i to wydaje się być już ostatnia linia obrony. Dumny z obrony Ripple'a Radca prawny Ripple Stuart Alderoty poinformował, że odpowiedź była już ostatnią. Pisze on, że firma zwróciła się do sądu o wydanie orzeczenia na korzyść Ripple. […]

Jak szeroko rozprzestrzenia się zaraza FTX? Spółki dotknięte kryzysem

Upadek giełdy kryptowalut FTX przejdzie do historii jako jeden z najczarniejszych momentów w historii kryptowalut. Firma doświadczyła poważnych problemów z płynnością w listopadzie i nie mogła honorować wniosków o wypłatę swoich klientów. Binance - największa na świecie platforma kryptowalutowa - była gotowa przejąć giełdę, ale po audycie odstąpiła od umowy. FTX nie mógł znaleźć rozwiązania […]

Rośnie popyt na koparki w Rosji

Popyt na minery ASIC w Rosji wzrósł znacząco w czwartym kwartale z powodu spadku ich cen. Informację o tym podał "Kommersant". Jak podaje dystrybutor Chilkoot, sprzedaż za dwa miesiące czwartego kwartału przekroczyła wolumeny za cały trzeci kwartał, a za dziewięć miesięcy była o 65% wyższa niż przed rokiem. W BitRiver popyt na dziesięć miesięcy 2022 […]
0 0 Głosy
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Kryptowaluty2.pl 2022 Wszelkie prawa zastrzeżone
starcrossmenuchevron-downarrow-right
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram