Reklama Coinbase na Super Bowl spowodowała przeciążenie giełdy

ikona publikacji - ciemny
Opublikowano: 14 lutego 2022
ikona autora biały
coinbase

Wiodąca amerykańska giełda kryptowalutowa reklamowała się podczas wydarzenia sportowego Super Bowl. Chief Product Officer Surojit Chatterjee powiedział, że ruch marketingowy wygenerował "większy ruch niż kiedykolwiek mieliśmy do czynienia", co na krótko zakłóciło operacje. Niemniej jednak, zapewnił, że wszystko zostało szybko opanowane.

Efekt Super Bowl

Podobnie jak inne giełdy kryptowalutowe, Coinbase wykorzystał popularność i ogromną bazę widzów stojących za Super Bowl do promocji swoich usług. Reklama składała się z kolorowego, odbijającego się kodu QR, który po zeskanowaniu prowadził widzów na stronę promocyjną firmy.

Dodatkowo, miejsce handlu oferowało darmowe bitcoiny o wartości 15 dolarów dla każdego, kto zarejestrował się do 15 lutego i obiecało rozdać 3 miliony dolarów istniejącym klientom.

Krótko po tym, Coinbase ujawnił, że działania marketingowe były "bardziej popularne" niż oczekiwano i spowodowały awarię na platformie.

W osobnym tweecie, CPO Surojit Chatterjee potwierdził, że powodem zakłóceń była nieoczekiwana ilość ruchu, której doświadczył Coinbase. Powiedział, że zespoły "musiały dławić ruch przez kilka minut".

Coinbase robi postępy na scenie kryptowalutowej od początku roku. W styczniu połączyła siły z Mastercard, aby uprościć kupowanie niewymiennych tokenów. Kilka dni później giełda mianowała Tobiasa "Tobi" Lütke jako najnowszego członka swojego zarządu. W zeszłym tygodniu Coinbase połączył siły z One River Digital Asset Management, aby zaoferować platformę oddzielnie zarządzanych kont (SMA) dla firm zarządzających majątkiem.

Bitcoinowy zakład Drake'a na Super Bowl

Najważniejszy mecz w futbolu amerykańskim i prawdopodobnie najważniejsze wydarzenie sportowe roku w USA zawsze przyciągało celebrytów. Kanadyjski raper Aubrey Drake Graham, bardziej popularny dzięki swojemu pseudonimowi scenicznemu -Drake, postawił 1,26 miliona dolarów w bitcoinach na niedzielny mecz pomiędzy Los Angeles Rams (LA Rams) a Cincinnati Bengals.

Muzyk za pomocą Stake postawił prawie pół miliona na zwycięstwo LA Rams, około 400 tysięcy dolarów na to, że Odell Beckham Jr. będzie miał ponad 62,5 jardów odbiorczych oraz 400 tysięcy dolarów na to, że ten sam zawodnik złapie przyłożenie. Drużyna z LA pokonała swojego przeciwnika 23-20, co oznacza, że zakład Drake'a częściowo się powiódł.

Co ciekawe, Odell Beckham Jr. jest również zwolennikiem branży kryptowalutowej. Nie tak dawno temu nawiązał współpracę z Cash App, aby otrzymywać swoją pensję w wysokości 4,25 mln dolarów w bitcoinach. Wcześniej gwiazda futbolu zanurzyła palce w uniwersum niewymiennych tokenów, kupując CryptoPunk NFT.

Kategoria wpisu:

Dawid Kucharczyk

Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Pasjonat nowych technologii, od 3 lat aktywnie uczestniczący w świecie krypto. Instruktor narciarstwa oraz amator gry w squasha. Zwolennik idei decentralizacji.

Powiązane tematy:

Złoto na rekordowym poziomie. Czy Bitcoin może pójść w jego ślady?

Według różnych źródeł, złoto wybiło nowy rekord wszech czasów. Kilogram złota jest teraz wart 64.000 dolarów. Oznacza to, że inwestorzy szukają bezpiecznej przystani, w której mogliby trzymać wartość, w celu wyjścia z obecnego kryzysu bankowego. Czy Bitcoin może pójść w ślady złota? Złoto za 65 000 dolarów Poniższy wykres to cena złota i pokazuje wartość […]

Czy Microsoft buduje portfel Ethereum dla Edge?

Dobra wiadomość dla użytkowników Microsoft Edge, ponieważ trwają testy portfela Ethereum dla przeglądarki internetowej. Metamask dla Microsoftu Firma Microsoft rozwija coś, co nazywa "Crypto Wallet" dla Edge. Portfel ten pozwala użytkownikom przechowywać i handlować Etherem, a także tokenami na blockchainie Ethereum, podobnie jak popularny Metamask. Albacore odkrył to i podzielił się tym na Twitterze. Albacore […]

Kolejna edycja Invest Cuffs już w tym tygodniu

To już ostatni moment aby zapisać się na największe wydarzenie dla Inwestorów w tym roku. Już 24-25 marca 2023 roku będzie miała miejsce następna edycja Wydarzenia i Targów Invest Cuffs. To już dziewiąte wydanie imprezy, która każdego roku przyciąga do Krakowa tysiące uczestników, dających możliwość uczestniczenia w prelekcjach prowadzonych przez ponad 120 mówców. Invest Cuffs […]

Banki upadają, bitcoin rośnie. Co się dzieje?

Zapewne nie umknęło Waszej uwadze, że w ostatni weekend upadł Silicon Valley Bank. Silicon Valley Bank był 17. największym bankiem w Stanach Zjednoczonych i bankiem skupiającym się na obsłudze transakcji venture capital i startupów technologicznych. W sumie bank zarządzał ponad 200 miliardami dolarów w depozytach. W ten weekend Rezerwa Federalna, FDIC i Departament Skarbu USA […]

6 powodów, dla których Bitcoin może być przyszłością pieniądza

Bitcoin to pierwsza na świecie zdecentralizowana waluta cyfrowa, która działa bez banku centralnego lub administratora. Przez lata zyskał ogromną popularność ze względu na swój potencjał, aby stać się globalną walutą. Oto sześć powodów, dla których Bitcoin może stać się przyszłością pieniądza. Decentralizacja Sieć Bitcoin jest zdecentralizowaną platformą, w której transakcje są przetwarzane i weryfikowane przez […]
0 0 Głosy
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Kryptowaluty2.pl 2023 Wszelkie prawa zastrzeżone
starcrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram