Wirtualna ziemie w Metaverse - dlaczego przyciąga tylu inwestorów?

ikona publikacji - ciemny
Opublikowano: 16 lutego 2022
ikona autora biały
metaverse wirtualna ziemia

Wirtualna ziemia to przestrzeń, do której każdy może się udać i spędzić czas ze swoimi przyjaciółmi za pomocą monitora lub zestawu słuchawkowego wirtualnej rzeczywistości.

Wirtualne ziemie są dosłownie cyfrowymi działkami ziemi istniejącymi w trójwymiarowej przestrzeni online - takiej, w której użytkownicy mogą się zalogować i doświadczać wciągającego świata poprzez swoje internetowe awatary za pomocą monitora lub zestawu słuchawkowego VR. Wirtualne ziemie mają różne wady i zalety w zależności od wybranego przez użytkownika metaverse. Na przykład, niektóre nieruchomości w metaverse mogą znajdować się na idealnym trawiastym terenie z pięknym widokiem. Inne z kolei mogą sąsiadować z wirtualnym centrum handlowym, gdzie często gromadzą się gracze.

W końcu entuzjaści oczekują, że ziemie w metaverse będą wspierać wirtualne domy, w których użytkownicy będą mogli budować, co tylko zechcą, podobnie jak w grze The Sims. Oczekuje się, że w metaverse użytkownicy niedługo będą dekorować swoje domy, aby stworzyć przytulne miejsce, do którego będą mogli zaprosić swoich znajomych z całego świata.

Również marki eventowe wykorzystują wirtualne ziemie do organizowania koncertów lub imprez z okazji premiery produktów, które według nich są szczególnie ważne podczas pandemii COVID-19. Wirtualny koncert nie ma limitu osób i pozwala ludziom zebrać się i cieszyć się ulubionymi artystami bez obawy o miejsce lub bezpieczeństwo.

Dlaczego inwestorzy wydają miliony na zakup wirtualnej ziemi?

Inwestorzy stawiają na cyfrową przyszłość, w której każdy będzie posiadał wirtualną ziemię.

Wydają oni miliony na wirtualne grunty, ponieważ wierzą, że przyszłość należy do technologii cyfrowych. Firmy te oczekują, że ludzie będą milionami napływać do wirtualnych nieruchomości i inwestować w wirtualne grunty na sprzedaż, oczekując potencjalnego zwrotu z inwestycji. Ta metoda jest bardzo podobna do inwestycji w nieruchomości w świecie rzeczywistym, gdzie inwestorzy wykupują ziemię w rozwijających się obszarach, aby później ją odsprzedać, gdy jej wartość wzrośnie.

Ponadto, zgodnie z raportem firmy Grayscale, sektor metaverse może wkrótce osiągnąć poziom 1 biliona dolarów. Dlatego inwestorzy chcą gromadzić wirtualne grunty podobnie jak akcje i tradycyjne nieruchomości.

Jak wzrasta wartość wirtualnej ziemi?

Wartość wirtualnej ziemi funkcjonuje podobnie jak w świecie rzeczywistym. Wysokowartościowe nieruchomości znajdują się często w pobliżu sklepów i działalności, za których utrzymanie ludzie zapłacą wyższy czynsz.

Oczywiście wartość wirtualnej ziemi wzrasta tylko wtedy, gdy obszary rozwijają się i ludzie angażują się w metaverse. Ta perspektywa sprawia, że wiele osób jest sceptycznie nastawionych do takiej inwestycji. Warte miliony dolarów inwestycje w wirtualną ziemię to wprawdzie ryzyko, ale nie jest ono bezpodstawne.

Przecież celebryci i gwiazdy kupują wirtualną ziemię z najróżniejszych powodów. Niektórzy celebryci, jak Snoop Dogg, kupują ziemię, aby wyprzedzić trend lub dlatego, że uważają to za zabawne. Inni, jak na przykład Winklevoss Twins, inwestują w ziemię w celach edukacyjnych - aby zbudować eksponaty, które uczą innych o kryptowalutach i metaverse jako całości.

Następnie fani mają możliwość kupna nieruchomości metaverse obok swoich ulubionych gwiazd i zapłacą za to najwyższą cenę. Zainteresowani inwestowaniem w wirtualne nieruchomości stawiają na to, że z czasem ich ziemia może stać się bardziej wartościowa, stąd ich bycze nastawienie. Jeżeli zastanawiasz się, dlaczego niektórzy uważają, że metaverse jest największą okazją inwestycyjną, to jednym z powodów jest wzrost wartości ziemi.

W rzeczywistości w niektórych sferach, takich jak PolkaCity, właściciele nieruchomości uzyskują pasywny dochód dzięki rocznym stopom procentowym. Niestety, pasywny dochód nie jest cechą wszystkich projektów metaverse, a inwestowanie w aktywa z nadzieją na zyski jest zawsze ryzykowne.

Jak kupować wirtualne nieruchomości w metaverse?

Podobnie jak w świecie rzeczywistym, inwestowanie w wirtualne nieruchomości wymaga przeprowadzenia dokładnej analizt i spekulacji.

Nauczenie się, jak kupować wirtualne nieruchomości w metaverse jest całkiem proste. Proces zakupu wirtualnej nieruchomości rozpoczyna się od zbadania różnych projektów metaverse i podjęcia decyzji, który z nich jest dla Ciebie najlepszy.

Większość projektów metaverse istnieje na blockchainie Ethereum, dlatego często najlepiej jest na początek zaopatrzyć się w portfel zasilany Ethereum, taki jak MetaMask. Projekty te, takie jak The Sandbox i Decentraland, przedstawiają nieruchomości i podobne oferty za pomocą NFT, a użytkownicy mogą je nabyć za pośrednictwem rynku NFT danego projektu.

Podobnie jak w świecie rzeczywistym, użytkownicy mogą złożyć ofertę kupna wirtualnej nieruchomości na rynku NFT. To, która oferta zostanie przyjęta, zależy oczywiście od sprzedającego. Jednak po zaakceptowaniu oferty, NFT zostaną automatycznie przeniesione z portfela sprzedającego do kupującego za pomocą smart kontraktu.

Podczas analizy gruntów w projekcie takim jak Decentraland, można skorzystać z jego mapy w grze, aby zorientować się w wartości każdego obszaru. Niektóre bardziej wartościowe nieruchomości Decentraland znajdują się przy placach i zaludnionych regionach, podczas gdy działki oddalone od tych miejsc są generalnie mniej wartościowe.

Czym są agencje nieruchomości Metaverse?

Agencje nieruchomości Metaverse twierdzą, że ułatwiają inwestorom posiadanie wirtualnej ziemi mimo braku znajomości tej przestrzeni.

Niektórzy wirtualni inwestorzy w nieruchomości korzystają z usług agencji nieruchomości Metaverse, aby znaleźć ziemię, która odpowiada ich potrzebom finansowym. W końcu nie wszyscy inwestujący w tym świecie są zainteresowani faktycznym zamieszkaniem i rozwojem swoich nieruchomości w metaverse. Niektórzy chcą po prostu zainwestować w ziemię, aby później sprzedać ją z zyskiem.

Agenci i agencje metaverse twierdzą, że oferują wirtualną ekspozycję nieruchomości bez potencjalnie przytłaczających aspektów kryptowalut, takich jak zarządzanie różnymi portfelami i sieciami blockchain. Ułatwiają one kupno i sprzedaż wirtualnych nieruchomości, zagospodarowanie tych terenów, prowadzenie konsultacji i wiele innych. Istnieje nawet możliwość wynajęcia wirtualnej ziemi - idealna koncepcja dla potrzeb np. organizacji imprez.

Podczas gdy niektórzy inwestorzy twierdzą, że agencja nieruchomości metaverse pomogła im w znalezieniu i zagospodarowaniu wartościowej wirtualnej ziemi, warto zwrócić uwagę, że jest to jeszcze przestrzeń spekulacyjna. Wiele z tych agencji działa w szarej strefie prawnej, co oznacza, że niewiele będziesz mógł zrobić, jeżeli agencja Ci nie pomoże lub zmarnuje Twoje pieniąze.

Nieruchomości w metaverse przeżywają boom, ale czy będzie on trwały?

Nie jest tajemnicą, że inwestorzy wydają miliony na nieruchomości w metaverse. Ale należy się zastanowić, czy te inwestycje nie są oparte na chwilowej modzie.

Wprawdzie zawsze istniało spekulacyjne zainteresowanie nieruchomościami w wirtualnych światach, ale od czasu uruchomienia takich projektów jak Decentraland, zainteresowanie to znacznie wzrosło. Proces przyspieszyła też zmiana nazwy Facebooka na Meta. Podmiot ten z pewnością spotkał się z pewnymi kontrowersjami, ale nie można zaprzeczyć, że dzięki swojemu zestawowi słuchawkowemu Oculus VR w przystępnej cenie ma potencjalnie łatwy dostęp do stworzenia ogromnego metaverse.

W listopadzie 2021 roku Metaverse Group, firma nieruchomościowa z NFT, zainwestowała 2,43 miliona dolarów, aby rozszerzyć działalność na cyfrowy przemysł mody. Na początku 2022 roku Microsoft zainwestował 68,7 miliardów dolarów w Activision Blizzard, jedną z największych na świecie firm zajmujących się grami komputerowymi. Nawet Apple angażuje się w ten temat, a Tim Cook, dyrektor generalny firmy, ujawnił, że ta warta biliony dolarów firma widzi "duży potencjał w tej przestrzeni i odpowiednio inwestuje".

Kategoria wpisu:

Dawid Kucharczyk

Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Pasjonat nowych technologii, od 3 lat aktywnie uczestniczący w świecie krypto. Instruktor narciarstwa oraz amator gry w squasha. Zwolennik idei decentralizacji.

Powiązane tematy:

Sieć Ethereum jest na minusie po raz pierwszy od roku

Pamiętacie "Merge"? Sieć Ethereum (ETH) dokonała przejścia z systemu proof of work na system proof of stake we wrześniu ubiegłego roku. Zamiast energochłonnych obliczeń, od tego czasu to stakerzy przetwarzają transakcje na Ethereum. Od momentu Merge sieć Ethereum co miesiąc odnotowuje zyski. Nie chodzi tu o wartość cenową, ale o przychody z samej sieci. Blockwork […]

Rocznica aktualizacji Ethereum Merge: wszystkie zmiany w skrócie

Dziś mija dokładnie rok, odkąd sieć Ethereum (ETH) dokonała przejścia z Proof-of-Work (PoW) na Proof-of-Stake (PoS). 15 września 2022 r. miała miejsce długo oczekiwana aktualizacja Merge, uważana przez wielu za najważniejsze wydarzenie w całej historii Ethereum. W tym artykule przyjrzymy się głównym zmianom i ich rezultatom, a także spojrzymy w przyszłość. Ethereum Merge: co się […]

Cena bitcoina jest nudna, ale dane nadal pokazują pozytywny obraz

Teraz, gdy cena bitcoina powróciła do poziomów z połowy czerwca, rynek ponownie zaczyna się zastanawiać, czy mamy do czynienia z hossą. Kurs spadł już o 16% od lokalnego szczytu z sierpnia ubiegłego roku, a od szczytu do dołka o ponad 20%. Mimo to, zgodnie z danymi on-chain, nie musimy się tak bardzo martwić. Bardzo niewiele […]

Jak zdobyć darmowe bitcoiny i kryptowaluty za rejestrację w 2023 roku?

Jeśli chcesz zacząć inwestować w bitcoin i kryptowaluty, najpierw musisz założyć konto na giełdzie i dokonać wpłaty walut fiat. Ale czy wiesz, że podczas rejestracji wiele platform oferuje darmowe bonusy? W dzisiejszym artykule omówimy 3 platformy, które oferują nowym użytkownikom darmowe kryptowaluty lub Bitcoin za rejestrację: Binance, Bybit i Bitget! Tak więc, zaczynajmy! Darmowe kryptowaluty […]

Kurs Bitcoina w tarapatach. Inflacja w USA wyższa niż oczekiwano

Indeks cen konsumpcyjnych (CPI) w Stanach Zjednoczonych wyniósł dziś 3,7%, podczas gdy oczekiwano wyniku na poziomie 3,6%. Oznaczałoby to już wzrost o 0,4% w porównaniu z lipcowym wynikiem 3,2%, ale inflacja spadła nawet bardziej niż początkowo oczekiwano. Dlaczego więc inflacja może nagle ponownie wzrosnąć i co to oznacza dla kursu bitcoina? Dlaczego inflacja może ponownie […]
0 0 Głosy
Oceń artykuł
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Kryptowaluty2.pl 2023 Wszelkie prawa zastrzeżone
starcrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram