Cardano osiąga ATH. Kapitalizacja rynkowa wraca do 2 bln USD

ikona publikacji - ciemny
Opublikowano: 20 sierpnia 2021
ikona autora biały
cardano

Bitcoin dość dobrze zareagował na spadek do 44 000 USD i w ciągu kilku godzin zyskał 3 000 USD wartości. Niektóre altcoiny jednak ponownie prześcignęły swojego lidera, w tym Cardano. ADA wzrosła o około 20% i wykreśliła nowy rekord wszechczasów powyżej 2,5 USD.

Nowe ATH ADA

Można śmiało powiedzieć, że rodzima kryptowaluta Cardano należy ostatnio do najlepiej radzących sobie monet. 20 lipca, podczas korekty rynkowej, ADA spadła na krótko poniżej 1 USD. Jednak od tego czasu jest na fali wznoszącej. W ciągu kilku tygodni podwoiła swoją wartość i odzyskała poziom 2 dolarów.

Pomijając kilka kolejnych wahań na drodze, nadal się wspinała, a dziś osiągnęła nowy rekord wszech czasów na poziomie około 2,54 USD. Pomimo lekkiego cofnięcia się od tego czasu, ADA umocniła swoją pozycję trzeciej co do wielkości kryptowaluty pod względem kapitalizacji rynkowej.

Druga co do wielkości kryptowaluta - Ethereum, wzrosła o 7% w ciągu dnia i odzyskała 3 200 dolarów. Binance Coin (BNB), pomimo utraty pozycji na rzecz ADA, wzrósł o 6% do ponad 420 dolarów.

Imponujące zyski w przypadku altów o większej kapitalizacji miały miejsce w projektach: Ripple (10%), Dogecoin (6%), Polkadot (10%), Uniswap (7%) i Bitcoin Cash (5%). Jedynym projektem, którego wykres jest czerwony jest LUNA. Nie jest to jednak niespodzianka. Moneta musiała ochłodzić się po ostatnim, ekstremalnym radzie w górę.

Największy wzrost z pierwszej setki odnotwał Voyager Token. Moneta zyskała aż 40% wartości. Kolejne miejsca zajmują SwissBorg (25%), The Graph (19%), Helium (13%), FTX Token (12%) i Polygon (11%).

Kapitalizacja rynku kryptowalut wzrosła o ponad 100 miliardów dolarów od wczorajszego dołka i na dzień dzisiejszy odzyskała poziom 2 bilionów dolarów.

Bitcoin rośnie o 3000 USD i przebija 47 000 dolarów

Wspomniane wcześniej cofnięcie doprowadziło wczoraj główną kryptowalutę do wielodniowego minimum w okolicach 44 000 USD. Stało się to po tym, jak aktywo nie zdołało przełamać poziomu 48 000 USD na początku tego tygodnia.

W tym momencie jednak byki wkroczyły do akcji i odwróciły trajektorię cenową BTC. W kolejnych godzinach bitcoin zaczął stopniowo zwiększać swoją wartość, a nawet przekroczył poziom 47 000 USD. Jego kapitalizacja rynkowa ponownie zbliżyła się do 900 miliardów dolarów, ale jego dominacja została zredukowana przez silnie rosnące altcoiny. Metryka spadła do 42,5%.

Kategoria wpisu:

Dawid Kucharczyk

Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Pasjonat nowych technologii, od 3 lat aktywnie uczestniczący w świecie krypto. Instruktor narciarstwa oraz amator gry w squasha. Zwolennik idei decentralizacji.

Powiązane tematy:

Bitcoin może mocno wystrzelić w górę w 2024 roku z powodu halvingu i recesji

Mike McGlone twierdzi, że Bitcoin może mocno wystrzelić w górę w 2024 roku, a następnie nadejdzie halving i seria innych fundamentalnych wydarzeń. Analityk Bloomberga wyraził swoje prognozy podczas wywiadu ze Scottem Melkerem. Bitcoin i efekt halvingu Zanim zanurkujemy dalej w jego przewidywania, szybkie słowo na temat tego tak zwanego halvingu. Co cztery lata liczba nowo […]

Tim Draper radzi przedsiębiorcom, by kupowali Bitcoina

Amerykański miliarder i legenda inwestycji Tim Draper radzi przedsiębiorcom, aby kupili Bitcoin. Według niego jest to sposób na zabezpieczenie się przed potencjalnym kryzysem bankowym. Nawiasem mówiąc, Tim Draper nie jest osobą nową w świecie Bitcoina, ponieważ już w czerwcu 2014 roku kupił od rządu USA 30 000 Bitcoinów za 19 milionów dolarów. Te Bitcoiny zostały […]

Czy zarobki górników sugerują nową hossę?

Dochód z opłat górników Bitcoin gwałtownie wzrósł w ostatnim czasie, częściowo z powodu sukcesu niewymiennych tokenów (NFT) w sieci Bitcoin (BTC) dzięki Ordinals. Dane z Glassnode pokazują, że dwuletni Z-score dla przychodów górników, wskaźnik używany do odróżnienia okresów z wysokimi i niskimi opłatami transakcyjnymi, zmienił się na dodatni po raz pierwszy od połowy 2021 roku. […]

Do Kwon aresztowany w Czarnogórze

Współzałożyciel Terraform Labs, Do Kwon, został aresztowany w Czarnogórze. Takie informacje podał Minister spraw wewnętrznych Filip Adzic na Twitterze: "Podgorica aresztowała jednego z najbardziej poszukiwanych uciekinierów na świecie. Czarnogórska policja zatrzymała Do Kwona - współzałożyciela i CEO singapurskiej firmy Terraform Labs" Wcześniej Ajic napisał, że przestępcy nie będą rządzić Czarnogórą, a władze kontynuują rozpoczęte reformy. […]

Jak wysłać USDT na Telegramie? Instrukcja

Telegram rozszerza swoje opcje kryptopłatności. Aplikacja dodała przelewy w USDT do swojego bota portfelowego @wallet. Wcześniej bot obsługiwał tylko dwie monety - BTC i TON. Teraz użytkownicy Telegrama mogą płacić za zakupy w USDT, a także wysyłać/odbierać stablecoina na czacie aplikacji. W zeszłym roku Telegram wprowadził do swojej platformy BTC i Toncoin (TON). Co więcej, […]
0 0 Głosy
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Kryptowaluty2.pl 2023 Wszelkie prawa zastrzeżone
starcrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram