kryptowaluty 2 - logo

Cardano osiąga ATH. Kapitalizacja rynkowa wraca do 2 bln USD

ikona publikacji - ciemny
Opublikowano: 20 sierpnia 2021
ikona autora biały
cardano

Bitcoin dość dobrze zareagował na spadek do 44 000 USD i w ciągu kilku godzin zyskał 3 000 USD wartości. Niektóre altcoiny jednak ponownie prześcignęły swojego lidera, w tym Cardano. ADA wzrosła o około 20% i wykreśliła nowy rekord wszechczasów powyżej 2,5 USD.

Nowe ATH ADA

Można śmiało powiedzieć, że rodzima kryptowaluta Cardano należy ostatnio do najlepiej radzących sobie monet. 20 lipca, podczas korekty rynkowej, ADA spadła na krótko poniżej 1 USD. Jednak od tego czasu jest na fali wznoszącej. W ciągu kilku tygodni podwoiła swoją wartość i odzyskała poziom 2 dolarów.

Pomijając kilka kolejnych wahań na drodze, nadal się wspinała, a dziś osiągnęła nowy rekord wszech czasów na poziomie około 2,54 USD. Pomimo lekkiego cofnięcia się od tego czasu, ADA umocniła swoją pozycję trzeciej co do wielkości kryptowaluty pod względem kapitalizacji rynkowej.

Druga co do wielkości kryptowaluta - Ethereum, wzrosła o 7% w ciągu dnia i odzyskała 3 200 dolarów. Binance Coin (BNB), pomimo utraty pozycji na rzecz ADA, wzrósł o 6% do ponad 420 dolarów.

Imponujące zyski w przypadku altów o większej kapitalizacji miały miejsce w projektach: Ripple (10%), Dogecoin (6%), Polkadot (10%), Uniswap (7%) i Bitcoin Cash (5%). Jedynym projektem, którego wykres jest czerwony jest LUNA. Nie jest to jednak niespodzianka. Moneta musiała ochłodzić się po ostatnim, ekstremalnym radzie w górę.

Największy wzrost z pierwszej setki odnotwał Voyager Token. Moneta zyskała aż 40% wartości. Kolejne miejsca zajmują SwissBorg (25%), The Graph (19%), Helium (13%), FTX Token (12%) i Polygon (11%).

Kapitalizacja rynku kryptowalut wzrosła o ponad 100 miliardów dolarów od wczorajszego dołka i na dzień dzisiejszy odzyskała poziom 2 bilionów dolarów.

Bitcoin rośnie o 3000 USD i przebija 47 000 dolarów

Wspomniane wcześniej cofnięcie doprowadziło wczoraj główną kryptowalutę do wielodniowego minimum w okolicach 44 000 USD. Stało się to po tym, jak aktywo nie zdołało przełamać poziomu 48 000 USD na początku tego tygodnia.

W tym momencie jednak byki wkroczyły do akcji i odwróciły trajektorię cenową BTC. W kolejnych godzinach bitcoin zaczął stopniowo zwiększać swoją wartość, a nawet przekroczył poziom 47 000 USD. Jego kapitalizacja rynkowa ponownie zbliżyła się do 900 miliardów dolarów, ale jego dominacja została zredukowana przez silnie rosnące altcoiny. Metryka spadła do 42,5%.

Kategoria wpisu:

Podobne tematy

Rynek kryptowalut traci 200 mld USD ze względu na obawy COVID-19

Nowy wariant COVID-19 pochodzący z RPA sprowadził wszystkie rynki finansowe na południe. Podczas gdy kontrakty terminowe na najbardziej znaczące indeksy giełdowe na świecie spadły, przestrzeń kryptowalutowa doświadczyła ogromnej korekty. Bitcoin spadł do sześciotygodniowego minimum, podczas gdy niektóre altcoiny odnotowały dwucyfrowe spadki cen. Bitcoin i globalne rynki tąpnęły Podstawowa kryptowaluta była wczoraj na drodze do 60 […]

Według Grayscale sektor metawersum będzie wart bilion dolarów

Metaverse to zupełnie nowy paradygmat, który toruje drogę dla kolejnej ekscytującej granicy inwestycyjnej. Grayscale Investments, największa na świecie firma zajmująca się zarządzaniem aktywami cyfrowymi, uważa, że w ciągu najbliższych kilku lat wartość tej branży przekroczy 1 bilion dolarów. Według najnowszego raportu badawczego firmy zatytułowanego "The Metaverse, Web 3.0 Virtual Cloud Economies", przy obecnym tempie, ma […]

eToro wycofuje ADA i TRX dla klientów z USA, powołując się na obawy regulacyjne.

Popularna izraelska platforma transakcyjna eToro, ogłosiła niedawno, że wycofa Cardano (ADA) i Tron (TRX) dla użytkowników w Stanach Zjednoczonych. eToro wycofuje ADA i TRX od 26 grudnia Zgodnie z oficjalnym wpisem na blogu opublikowanym w środę przez firmę, zmiany wejdą w życie od 26 grudnia. Firma jako część swojego rozumowania podała "względy biznesowe w zmieniającym […]

Bitcoin odzyskuje 55 tys. dolarów. Elrond (EGLD) przekracza 500 USD

W ciągu kolejnych zmiennych 24 godzin, bitcoin wzrósł o prawie 3000 dolarów w kilka minut. Następnie skierował się energicznie na południe, by ponownie przetestować 55 000 dolarów. Podczas gdy większość altcoinów jest na czerwono w skali dziennej, CRO i EGLD kontynuują swoje imponujące wzrosty. Dzika 24-godzinna jazda Bitcoina Po zeszłotygodniowych spadkach cen, bitcoin rozpoczął odrabianie […]

Bitcoin odrzucony przy 60 000 USD. Rynki kryptowalut tracą 100 mld w dzień

Po pozytywnym weekendzie, bitcoin został odrzucony na poziomie 60 000 dolarów i spadł o kilka tysięcy dolarów do 57 000 USD. Większość altcoinów również handluje na czerwono, z wyjątkiem CRO i Elrond. Oba projekt odnotowały bowiem nowe rekordy wszechczasów. Bitcoin odrzucony przy 60 000 USD W ciągu kilku ostatnich dni bitcoin cały czas tracił na […]
0 0 Głosy
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Kryptowaluty2.pl 2020 Wszelkie prawa zastrzeżone
starcrossmenuchevron-downarrow-right
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram