Cardano osiąga ATH. Kapitalizacja rynkowa wraca do 2 bln USD

ikona publikacji - ciemny
Opublikowano: 20 sierpnia 2021
ikona autora biały
cardano

Bitcoin dość dobrze zareagował na spadek do 44 000 USD i w ciągu kilku godzin zyskał 3 000 USD wartości. Niektóre altcoiny jednak ponownie prześcignęły swojego lidera, w tym Cardano. ADA wzrosła o około 20% i wykreśliła nowy rekord wszechczasów powyżej 2,5 USD.

Nowe ATH ADA

Można śmiało powiedzieć, że rodzima kryptowaluta Cardano należy ostatnio do najlepiej radzących sobie monet. 20 lipca, podczas korekty rynkowej, ADA spadła na krótko poniżej 1 USD. Jednak od tego czasu jest na fali wznoszącej. W ciągu kilku tygodni podwoiła swoją wartość i odzyskała poziom 2 dolarów.

Pomijając kilka kolejnych wahań na drodze, nadal się wspinała, a dziś osiągnęła nowy rekord wszech czasów na poziomie około 2,54 USD. Pomimo lekkiego cofnięcia się od tego czasu, ADA umocniła swoją pozycję trzeciej co do wielkości kryptowaluty pod względem kapitalizacji rynkowej.

Druga co do wielkości kryptowaluta - Ethereum, wzrosła o 7% w ciągu dnia i odzyskała 3 200 dolarów. Binance Coin (BNB), pomimo utraty pozycji na rzecz ADA, wzrósł o 6% do ponad 420 dolarów.

Imponujące zyski w przypadku altów o większej kapitalizacji miały miejsce w projektach: Ripple (10%), Dogecoin (6%), Polkadot (10%), Uniswap (7%) i Bitcoin Cash (5%). Jedynym projektem, którego wykres jest czerwony jest LUNA. Nie jest to jednak niespodzianka. Moneta musiała ochłodzić się po ostatnim, ekstremalnym radzie w górę.

Największy wzrost z pierwszej setki odnotwał Voyager Token. Moneta zyskała aż 40% wartości. Kolejne miejsca zajmują SwissBorg (25%), The Graph (19%), Helium (13%), FTX Token (12%) i Polygon (11%).

Kapitalizacja rynku kryptowalut wzrosła o ponad 100 miliardów dolarów od wczorajszego dołka i na dzień dzisiejszy odzyskała poziom 2 bilionów dolarów.

Bitcoin rośnie o 3000 USD i przebija 47 000 dolarów

Wspomniane wcześniej cofnięcie doprowadziło wczoraj główną kryptowalutę do wielodniowego minimum w okolicach 44 000 USD. Stało się to po tym, jak aktywo nie zdołało przełamać poziomu 48 000 USD na początku tego tygodnia.

W tym momencie jednak byki wkroczyły do akcji i odwróciły trajektorię cenową BTC. W kolejnych godzinach bitcoin zaczął stopniowo zwiększać swoją wartość, a nawet przekroczył poziom 47 000 USD. Jego kapitalizacja rynkowa ponownie zbliżyła się do 900 miliardów dolarów, ale jego dominacja została zredukowana przez silnie rosnące altcoiny. Metryka spadła do 42,5%.

Kategoria wpisu:

Dawid Kucharczyk

Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Pasjonat nowych technologii, od 3 lat aktywnie uczestniczący w świecie krypto. Instruktor narciarstwa oraz amator gry w squasha. Zwolennik idei decentralizacji.

Powiązane tematy:

Sieć Ethereum jest na minusie po raz pierwszy od roku

Pamiętacie "Merge"? Sieć Ethereum (ETH) dokonała przejścia z systemu proof of work na system proof of stake we wrześniu ubiegłego roku. Zamiast energochłonnych obliczeń, od tego czasu to stakerzy przetwarzają transakcje na Ethereum. Od momentu Merge sieć Ethereum co miesiąc odnotowuje zyski. Nie chodzi tu o wartość cenową, ale o przychody z samej sieci. Blockwork […]

Rocznica aktualizacji Ethereum Merge: wszystkie zmiany w skrócie

Dziś mija dokładnie rok, odkąd sieć Ethereum (ETH) dokonała przejścia z Proof-of-Work (PoW) na Proof-of-Stake (PoS). 15 września 2022 r. miała miejsce długo oczekiwana aktualizacja Merge, uważana przez wielu za najważniejsze wydarzenie w całej historii Ethereum. W tym artykule przyjrzymy się głównym zmianom i ich rezultatom, a także spojrzymy w przyszłość. Ethereum Merge: co się […]

Cena bitcoina jest nudna, ale dane nadal pokazują pozytywny obraz

Teraz, gdy cena bitcoina powróciła do poziomów z połowy czerwca, rynek ponownie zaczyna się zastanawiać, czy mamy do czynienia z hossą. Kurs spadł już o 16% od lokalnego szczytu z sierpnia ubiegłego roku, a od szczytu do dołka o ponad 20%. Mimo to, zgodnie z danymi on-chain, nie musimy się tak bardzo martwić. Bardzo niewiele […]

Jak zdobyć darmowe bitcoiny i kryptowaluty za rejestrację w 2023 roku?

Jeśli chcesz zacząć inwestować w bitcoin i kryptowaluty, najpierw musisz założyć konto na giełdzie i dokonać wpłaty walut fiat. Ale czy wiesz, że podczas rejestracji wiele platform oferuje darmowe bonusy? W dzisiejszym artykule omówimy 3 platformy, które oferują nowym użytkownikom darmowe kryptowaluty lub Bitcoin za rejestrację: Binance, Bybit i Bitget! Tak więc, zaczynajmy! Darmowe kryptowaluty […]

Kurs Bitcoina w tarapatach. Inflacja w USA wyższa niż oczekiwano

Indeks cen konsumpcyjnych (CPI) w Stanach Zjednoczonych wyniósł dziś 3,7%, podczas gdy oczekiwano wyniku na poziomie 3,6%. Oznaczałoby to już wzrost o 0,4% w porównaniu z lipcowym wynikiem 3,2%, ale inflacja spadła nawet bardziej niż początkowo oczekiwano. Dlaczego więc inflacja może nagle ponownie wzrosnąć i co to oznacza dla kursu bitcoina? Dlaczego inflacja może ponownie […]
0 0 Głosy
Oceń artykuł
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Kryptowaluty2.pl 2023 Wszelkie prawa zastrzeżone
starcrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram