Cardano osiąga ATH. Kapitalizacja rynkowa wraca do 2 bln USD

ikona publikacji - ciemny
Opublikowano: 20 sierpnia 2021
ikona autora biały
cardano

Bitcoin dość dobrze zareagował na spadek do 44 000 USD i w ciągu kilku godzin zyskał 3 000 USD wartości. Niektóre altcoiny jednak ponownie prześcignęły swojego lidera, w tym Cardano. ADA wzrosła o około 20% i wykreśliła nowy rekord wszechczasów powyżej 2,5 USD.

Nowe ATH ADA

Można śmiało powiedzieć, że rodzima kryptowaluta Cardano należy ostatnio do najlepiej radzących sobie monet. 20 lipca, podczas korekty rynkowej, ADA spadła na krótko poniżej 1 USD. Jednak od tego czasu jest na fali wznoszącej. W ciągu kilku tygodni podwoiła swoją wartość i odzyskała poziom 2 dolarów.

Pomijając kilka kolejnych wahań na drodze, nadal się wspinała, a dziś osiągnęła nowy rekord wszech czasów na poziomie około 2,54 USD. Pomimo lekkiego cofnięcia się od tego czasu, ADA umocniła swoją pozycję trzeciej co do wielkości kryptowaluty pod względem kapitalizacji rynkowej.

Druga co do wielkości kryptowaluta - Ethereum, wzrosła o 7% w ciągu dnia i odzyskała 3 200 dolarów. Binance Coin (BNB), pomimo utraty pozycji na rzecz ADA, wzrósł o 6% do ponad 420 dolarów.

Imponujące zyski w przypadku altów o większej kapitalizacji miały miejsce w projektach: Ripple (10%), Dogecoin (6%), Polkadot (10%), Uniswap (7%) i Bitcoin Cash (5%). Jedynym projektem, którego wykres jest czerwony jest LUNA. Nie jest to jednak niespodzianka. Moneta musiała ochłodzić się po ostatnim, ekstremalnym radzie w górę.

Największy wzrost z pierwszej setki odnotwał Voyager Token. Moneta zyskała aż 40% wartości. Kolejne miejsca zajmują SwissBorg (25%), The Graph (19%), Helium (13%), FTX Token (12%) i Polygon (11%).

Kapitalizacja rynku kryptowalut wzrosła o ponad 100 miliardów dolarów od wczorajszego dołka i na dzień dzisiejszy odzyskała poziom 2 bilionów dolarów.

Bitcoin rośnie o 3000 USD i przebija 47 000 dolarów

Wspomniane wcześniej cofnięcie doprowadziło wczoraj główną kryptowalutę do wielodniowego minimum w okolicach 44 000 USD. Stało się to po tym, jak aktywo nie zdołało przełamać poziomu 48 000 USD na początku tego tygodnia.

W tym momencie jednak byki wkroczyły do akcji i odwróciły trajektorię cenową BTC. W kolejnych godzinach bitcoin zaczął stopniowo zwiększać swoją wartość, a nawet przekroczył poziom 47 000 USD. Jego kapitalizacja rynkowa ponownie zbliżyła się do 900 miliardów dolarów, ale jego dominacja została zredukowana przez silnie rosnące altcoiny. Metryka spadła do 42,5%.

Kategoria wpisu:

Podobne tematy

Złe wiadomości dla bitcoina? Dolar może ponownie wzrosnąć

Dolar amerykański (USD) przeszedł w ostatnich tygodniach sporą korektę. Światowa waluta rezerwowa spadła o około 8% w stosunku do euro. Tymczasem jednak wojna na Ukrainie wciąż się nie skończyła, globalna sytuacja gospodarcza jest fatalna, a w krainie kryptowalut panuje spora niepewność po problemach FTX. Również dolar zaczął dziś ponownie rosnąć w stosunku do euro. Dla […]

Liczba osób korzystających z kryptowalut wzrosła w 2022 roku o 37,8%

Według danych Datareportal, liczba osób posiadających jakąś formę kryptowalut wzrosła w tym roku o 37,8%. Jeden na 10 internautów w wieku od 16 do 64 lat posiada obecnie cyfrowe aktywa. Kryptowaluty w krajach rozwijających się Posiadanie kryptowalut jest popularne głównie w krajach rozwijających się. Zwłaszcza w tym, gdzie waluta jest bardziej wrażliwa na duże wahania […]

Grayscale nie chce przedstawiać swoich rezerw

Przemysł kryptowalutowy został zbudowany w oparciu o jeden slogan: "nie ufaj, zweryfikuj". Ale Grayscale różni się od reszty firm związanych z kryptowalutami. W niedawnym wątku na Twitterze zastanawiającym się nad potrzebą przejrzystości w branży po upadku FTX, Grayscale próbował uspokoić obawy swoich inwestorów, zapewniając ich, że regulacje, które mają zastosowanie do różnych podmiotów, sprawiają, iż […]

Tether zapewnia, że nie ma ryzyka ze strony USDT na Solanie

Największy na świecie emitent stablecoinów, Tether, zapewnił, że nie ma żadnych zagrożeń ze strony USDT w sieci Solana. 18 listopada Tether wydał oświadczenie, że USDT emitowany w Alamedzie był bezpieczny względem wszelkich wypadków zarażenia ze strony upadłej giełdy FTX. Według raportu przejrzystości Tethera, Solana jest trzecią co do wielkości siecią dla stablecoina po Tron i […]

Sam Bankman-Fried komentuje upadek FTX

Założyciel FTX i były CEO Sam Beckman-Fried skomentował upadek swojej firmy podczas wywiadu dla The New York Times. Jak twierdzi przedsiębiorca, ciężko pracował nad rozwojem biznesu i nie zwracał uwagi na pierwsze sygnały o fundamentalnych problemach na giełdzie. Kierownik podkreślił, że powinien był bardziej wszechstronnie i wnikliwie ocenić sytuację. W piątek platforma złożyła formalny wniosek […]
0 0 Głosy
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Kryptowaluty2.pl 2020 Wszelkie prawa zastrzeżone
starcrossmenuchevron-downarrow-right
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram