ETH osiąga 3 miesięczny szczyt, Cardano celuje w 3 USD, BTC powyżej 50 000 USD

ikona publikacji - ciemny
Opublikowano: 23 sierpnia 2021
ikona autora biały
bitcoin 40 000 usd

Ostatni rajd Bitcoina utrzymał się w ciągu ostatnich 24 godzin. Aktywo odzyskało poziom 50 000 USD po raz pierwszy od ponad trzech miesięcy. Niektóre altcoiny radziły sobie jednak jeszcze lepiej. ADA prowadziła w tym peletonie. Natywna moneta Cardano wykreśliła kolejny rekord wszech czasów i zbliżyła się do poziomu 3 dolarów.

Bitcoin powyżej 50 000 USD

Wygląda na to, że spadki do 30 000 USD odeszły w zapomnienie. Efekty działań Elona Muska i Chińskiej rozprawy, nie były zbyt długotrwałe. Pomimo, że BTC stracił na wartości 20 000 USD i przez pewien czas stał w miejscu, wygląda na to, że na dobre zmienił trajektorię.

Bitcoin zaczął szybko odzyskiwać część utraconego gruntu, przebił się powyżej 40 000 USD i dalej kontynuował ruch w kierunku północy. Ostatnio kilkakrotnie próbował pokonać poziom 49 000 USD. Wczoraj zabrakło mu zaledwie 200 USD, aby przełamać psychologiczną barierę.

Jednak dzisiaj miał miejsce przełom. Moneta z impetem przekroczyła psychologiczną barierę 50 000 USD. Oznacza to, że cena Bitcoina znajduje się na najwyższym poziomie od połowy maja. Wartość kryptowaluty w USD wzrosła o około 72% od 20 lipca.

Obecnie BTC stabilnie utrzymuje się powyżej 50 000 USD, a jego kapitalizacja rynkowa osiągnęła poziom 950 mld USD.

Najnowszy rekord Cardano; BNB rośnie o 7%

Alternatywne monety również dobrze sobie radziły od czasu lipcowego krachu. Ethereum prawie podwoiło swoją wartość w ciągu miesiąca, osiągając dziś trzymiesięczny szczyt na poziomie 3 360 dolarów.

Niemniej jednak, wśród monet z pierwszej dziesiątki, Cardano nadal zyskuje najwięcej. ADA ponownie wzrosła o 8,5% i osiągnęła nowy rekord wszech czasów na poziomie prawie 2,9 USD.

Binance Coin, który w ostatnim czasie stracił pozycję trzeciej największej kryptowaluty na rzecz ADA, próbuje nadrobić zaległości. Wzrost o 7% doprowadził BNB do własnego trzymiesięcznego maksimum na poziomie ponad 490 USD.

Ripple (2,5%), Dogecoin (1%), Polkadot (0,5%), Uniswap (2%) i Chainlink (2%) również odnotowały niewielkie zyski. Solana jest jedyną monetą z pierwszej dziesiątki w kolorze czerwonym. Straciła bowiem 3% w skali 24-godzinnej.

Telcoin (25%), Nano (18%), Amp (18%), Dash (17%), Avalanche (13%), ICON (12%) i Ravencoin (10%) są również przedstawicielami klubu dwucyfrowego wzrostu cen.

Wielomiesięczny rekord zanotowała również kapitalizacja rynku kryptowalut. W ciągu jednego dnia metryka wzrosła o około 100 miliardów dolarów do poziomu powyżej 2,150 biliona dolarów.

Kategoria wpisu:

Podobne tematy

Złe wiadomości dla bitcoina? Dolar może ponownie wzrosnąć

Dolar amerykański (USD) przeszedł w ostatnich tygodniach sporą korektę. Światowa waluta rezerwowa spadła o około 8% w stosunku do euro. Tymczasem jednak wojna na Ukrainie wciąż się nie skończyła, globalna sytuacja gospodarcza jest fatalna, a w krainie kryptowalut panuje spora niepewność po problemach FTX. Również dolar zaczął dziś ponownie rosnąć w stosunku do euro. Dla […]

Liczba osób korzystających z kryptowalut wzrosła w 2022 roku o 37,8%

Według danych Datareportal, liczba osób posiadających jakąś formę kryptowalut wzrosła w tym roku o 37,8%. Jeden na 10 internautów w wieku od 16 do 64 lat posiada obecnie cyfrowe aktywa. Kryptowaluty w krajach rozwijających się Posiadanie kryptowalut jest popularne głównie w krajach rozwijających się. Zwłaszcza w tym, gdzie waluta jest bardziej wrażliwa na duże wahania […]

Grayscale nie chce przedstawiać swoich rezerw

Przemysł kryptowalutowy został zbudowany w oparciu o jeden slogan: "nie ufaj, zweryfikuj". Ale Grayscale różni się od reszty firm związanych z kryptowalutami. W niedawnym wątku na Twitterze zastanawiającym się nad potrzebą przejrzystości w branży po upadku FTX, Grayscale próbował uspokoić obawy swoich inwestorów, zapewniając ich, że regulacje, które mają zastosowanie do różnych podmiotów, sprawiają, iż […]

Tether zapewnia, że nie ma ryzyka ze strony USDT na Solanie

Największy na świecie emitent stablecoinów, Tether, zapewnił, że nie ma żadnych zagrożeń ze strony USDT w sieci Solana. 18 listopada Tether wydał oświadczenie, że USDT emitowany w Alamedzie był bezpieczny względem wszelkich wypadków zarażenia ze strony upadłej giełdy FTX. Według raportu przejrzystości Tethera, Solana jest trzecią co do wielkości siecią dla stablecoina po Tron i […]

Sam Bankman-Fried komentuje upadek FTX

Założyciel FTX i były CEO Sam Beckman-Fried skomentował upadek swojej firmy podczas wywiadu dla The New York Times. Jak twierdzi przedsiębiorca, ciężko pracował nad rozwojem biznesu i nie zwracał uwagi na pierwsze sygnały o fundamentalnych problemach na giełdzie. Kierownik podkreślił, że powinien był bardziej wszechstronnie i wnikliwie ocenić sytuację. W piątek platforma złożyła formalny wniosek […]
0 0 Głosy
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Kryptowaluty2.pl 2020 Wszelkie prawa zastrzeżone
starcrossmenuchevron-downarrow-right
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram