ETH osiąga 3 miesięczny szczyt, Cardano celuje w 3 USD, BTC powyżej 50 000 USD

ikona publikacji - ciemny
Opublikowano: 23 sierpnia 2021
ikona autora biały
bitcoin 40 000 usd

Ostatni rajd Bitcoina utrzymał się w ciągu ostatnich 24 godzin. Aktywo odzyskało poziom 50 000 USD po raz pierwszy od ponad trzech miesięcy. Niektóre altcoiny radziły sobie jednak jeszcze lepiej. ADA prowadziła w tym peletonie. Natywna moneta Cardano wykreśliła kolejny rekord wszech czasów i zbliżyła się do poziomu 3 dolarów.

Bitcoin powyżej 50 000 USD

Wygląda na to, że spadki do 30 000 USD odeszły w zapomnienie. Efekty działań Elona Muska i Chińskiej rozprawy, nie były zbyt długotrwałe. Pomimo, że BTC stracił na wartości 20 000 USD i przez pewien czas stał w miejscu, wygląda na to, że na dobre zmienił trajektorię.

Bitcoin zaczął szybko odzyskiwać część utraconego gruntu, przebił się powyżej 40 000 USD i dalej kontynuował ruch w kierunku północy. Ostatnio kilkakrotnie próbował pokonać poziom 49 000 USD. Wczoraj zabrakło mu zaledwie 200 USD, aby przełamać psychologiczną barierę.

Jednak dzisiaj miał miejsce przełom. Moneta z impetem przekroczyła psychologiczną barierę 50 000 USD. Oznacza to, że cena Bitcoina znajduje się na najwyższym poziomie od połowy maja. Wartość kryptowaluty w USD wzrosła o około 72% od 20 lipca.

Obecnie BTC stabilnie utrzymuje się powyżej 50 000 USD, a jego kapitalizacja rynkowa osiągnęła poziom 950 mld USD.

Najnowszy rekord Cardano; BNB rośnie o 7%

Alternatywne monety również dobrze sobie radziły od czasu lipcowego krachu. Ethereum prawie podwoiło swoją wartość w ciągu miesiąca, osiągając dziś trzymiesięczny szczyt na poziomie 3 360 dolarów.

Niemniej jednak, wśród monet z pierwszej dziesiątki, Cardano nadal zyskuje najwięcej. ADA ponownie wzrosła o 8,5% i osiągnęła nowy rekord wszech czasów na poziomie prawie 2,9 USD.

Binance Coin, który w ostatnim czasie stracił pozycję trzeciej największej kryptowaluty na rzecz ADA, próbuje nadrobić zaległości. Wzrost o 7% doprowadził BNB do własnego trzymiesięcznego maksimum na poziomie ponad 490 USD.

Ripple (2,5%), Dogecoin (1%), Polkadot (0,5%), Uniswap (2%) i Chainlink (2%) również odnotowały niewielkie zyski. Solana jest jedyną monetą z pierwszej dziesiątki w kolorze czerwonym. Straciła bowiem 3% w skali 24-godzinnej.

Telcoin (25%), Nano (18%), Amp (18%), Dash (17%), Avalanche (13%), ICON (12%) i Ravencoin (10%) są również przedstawicielami klubu dwucyfrowego wzrostu cen.

Wielomiesięczny rekord zanotowała również kapitalizacja rynku kryptowalut. W ciągu jednego dnia metryka wzrosła o około 100 miliardów dolarów do poziomu powyżej 2,150 biliona dolarów.

Kategoria wpisu:

Dawid Kucharczyk

Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Pasjonat nowych technologii, od 3 lat aktywnie uczestniczący w świecie krypto. Instruktor narciarstwa oraz amator gry w squasha. Zwolennik idei decentralizacji.

Powiązane tematy:

Sieć Ethereum jest na minusie po raz pierwszy od roku

Pamiętacie "Merge"? Sieć Ethereum (ETH) dokonała przejścia z systemu proof of work na system proof of stake we wrześniu ubiegłego roku. Zamiast energochłonnych obliczeń, od tego czasu to stakerzy przetwarzają transakcje na Ethereum. Od momentu Merge sieć Ethereum co miesiąc odnotowuje zyski. Nie chodzi tu o wartość cenową, ale o przychody z samej sieci. Blockwork […]

Rocznica aktualizacji Ethereum Merge: wszystkie zmiany w skrócie

Dziś mija dokładnie rok, odkąd sieć Ethereum (ETH) dokonała przejścia z Proof-of-Work (PoW) na Proof-of-Stake (PoS). 15 września 2022 r. miała miejsce długo oczekiwana aktualizacja Merge, uważana przez wielu za najważniejsze wydarzenie w całej historii Ethereum. W tym artykule przyjrzymy się głównym zmianom i ich rezultatom, a także spojrzymy w przyszłość. Ethereum Merge: co się […]

Cena bitcoina jest nudna, ale dane nadal pokazują pozytywny obraz

Teraz, gdy cena bitcoina powróciła do poziomów z połowy czerwca, rynek ponownie zaczyna się zastanawiać, czy mamy do czynienia z hossą. Kurs spadł już o 16% od lokalnego szczytu z sierpnia ubiegłego roku, a od szczytu do dołka o ponad 20%. Mimo to, zgodnie z danymi on-chain, nie musimy się tak bardzo martwić. Bardzo niewiele […]

Jak zdobyć darmowe bitcoiny i kryptowaluty za rejestrację w 2023 roku?

Jeśli chcesz zacząć inwestować w bitcoin i kryptowaluty, najpierw musisz założyć konto na giełdzie i dokonać wpłaty walut fiat. Ale czy wiesz, że podczas rejestracji wiele platform oferuje darmowe bonusy? W dzisiejszym artykule omówimy 3 platformy, które oferują nowym użytkownikom darmowe kryptowaluty lub Bitcoin za rejestrację: Binance, Bybit i Bitget! Tak więc, zaczynajmy! Darmowe kryptowaluty […]

Kurs Bitcoina w tarapatach. Inflacja w USA wyższa niż oczekiwano

Indeks cen konsumpcyjnych (CPI) w Stanach Zjednoczonych wyniósł dziś 3,7%, podczas gdy oczekiwano wyniku na poziomie 3,6%. Oznaczałoby to już wzrost o 0,4% w porównaniu z lipcowym wynikiem 3,2%, ale inflacja spadła nawet bardziej niż początkowo oczekiwano. Dlaczego więc inflacja może nagle ponownie wzrosnąć i co to oznacza dla kursu bitcoina? Dlaczego inflacja może ponownie […]
0 0 Głosy
Oceń artykuł
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Kryptowaluty2.pl 2023 Wszelkie prawa zastrzeżone
starcrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram