kryptowaluty 2 - logo

ETH osiąga 3 miesięczny szczyt, Cardano celuje w 3 USD, BTC powyżej 50 000 USD

ikona publikacji - ciemny
Opublikowano: 23 sierpnia 2021
ikona autora biały
bitcoin 40 000 usd

Ostatni rajd Bitcoina utrzymał się w ciągu ostatnich 24 godzin. Aktywo odzyskało poziom 50 000 USD po raz pierwszy od ponad trzech miesięcy. Niektóre altcoiny radziły sobie jednak jeszcze lepiej. ADA prowadziła w tym peletonie. Natywna moneta Cardano wykreśliła kolejny rekord wszech czasów i zbliżyła się do poziomu 3 dolarów.

Bitcoin powyżej 50 000 USD

Wygląda na to, że spadki do 30 000 USD odeszły w zapomnienie. Efekty działań Elona Muska i Chińskiej rozprawy, nie były zbyt długotrwałe. Pomimo, że BTC stracił na wartości 20 000 USD i przez pewien czas stał w miejscu, wygląda na to, że na dobre zmienił trajektorię.

Bitcoin zaczął szybko odzyskiwać część utraconego gruntu, przebił się powyżej 40 000 USD i dalej kontynuował ruch w kierunku północy. Ostatnio kilkakrotnie próbował pokonać poziom 49 000 USD. Wczoraj zabrakło mu zaledwie 200 USD, aby przełamać psychologiczną barierę.

Jednak dzisiaj miał miejsce przełom. Moneta z impetem przekroczyła psychologiczną barierę 50 000 USD. Oznacza to, że cena Bitcoina znajduje się na najwyższym poziomie od połowy maja. Wartość kryptowaluty w USD wzrosła o około 72% od 20 lipca.

Obecnie BTC stabilnie utrzymuje się powyżej 50 000 USD, a jego kapitalizacja rynkowa osiągnęła poziom 950 mld USD.

Najnowszy rekord Cardano; BNB rośnie o 7%

Alternatywne monety również dobrze sobie radziły od czasu lipcowego krachu. Ethereum prawie podwoiło swoją wartość w ciągu miesiąca, osiągając dziś trzymiesięczny szczyt na poziomie 3 360 dolarów.

Niemniej jednak, wśród monet z pierwszej dziesiątki, Cardano nadal zyskuje najwięcej. ADA ponownie wzrosła o 8,5% i osiągnęła nowy rekord wszech czasów na poziomie prawie 2,9 USD.

Binance Coin, który w ostatnim czasie stracił pozycję trzeciej największej kryptowaluty na rzecz ADA, próbuje nadrobić zaległości. Wzrost o 7% doprowadził BNB do własnego trzymiesięcznego maksimum na poziomie ponad 490 USD.

Ripple (2,5%), Dogecoin (1%), Polkadot (0,5%), Uniswap (2%) i Chainlink (2%) również odnotowały niewielkie zyski. Solana jest jedyną monetą z pierwszej dziesiątki w kolorze czerwonym. Straciła bowiem 3% w skali 24-godzinnej.

Telcoin (25%), Nano (18%), Amp (18%), Dash (17%), Avalanche (13%), ICON (12%) i Ravencoin (10%) są również przedstawicielami klubu dwucyfrowego wzrostu cen.

Wielomiesięczny rekord zanotowała również kapitalizacja rynku kryptowalut. W ciągu jednego dnia metryka wzrosła o około 100 miliardów dolarów do poziomu powyżej 2,150 biliona dolarów.

Kategoria wpisu:

Podobne tematy

Rynek kryptowalut traci 200 mld USD ze względu na obawy COVID-19

Nowy wariant COVID-19 pochodzący z RPA sprowadził wszystkie rynki finansowe na południe. Podczas gdy kontrakty terminowe na najbardziej znaczące indeksy giełdowe na świecie spadły, przestrzeń kryptowalutowa doświadczyła ogromnej korekty. Bitcoin spadł do sześciotygodniowego minimum, podczas gdy niektóre altcoiny odnotowały dwucyfrowe spadki cen. Bitcoin i globalne rynki tąpnęły Podstawowa kryptowaluta była wczoraj na drodze do 60 […]

Według Grayscale sektor metawersum będzie wart bilion dolarów

Metaverse to zupełnie nowy paradygmat, który toruje drogę dla kolejnej ekscytującej granicy inwestycyjnej. Grayscale Investments, największa na świecie firma zajmująca się zarządzaniem aktywami cyfrowymi, uważa, że w ciągu najbliższych kilku lat wartość tej branży przekroczy 1 bilion dolarów. Według najnowszego raportu badawczego firmy zatytułowanego "The Metaverse, Web 3.0 Virtual Cloud Economies", przy obecnym tempie, ma […]

eToro wycofuje ADA i TRX dla klientów z USA, powołując się na obawy regulacyjne.

Popularna izraelska platforma transakcyjna eToro, ogłosiła niedawno, że wycofa Cardano (ADA) i Tron (TRX) dla użytkowników w Stanach Zjednoczonych. eToro wycofuje ADA i TRX od 26 grudnia Zgodnie z oficjalnym wpisem na blogu opublikowanym w środę przez firmę, zmiany wejdą w życie od 26 grudnia. Firma jako część swojego rozumowania podała "względy biznesowe w zmieniającym […]

Bitcoin odzyskuje 55 tys. dolarów. Elrond (EGLD) przekracza 500 USD

W ciągu kolejnych zmiennych 24 godzin, bitcoin wzrósł o prawie 3000 dolarów w kilka minut. Następnie skierował się energicznie na południe, by ponownie przetestować 55 000 dolarów. Podczas gdy większość altcoinów jest na czerwono w skali dziennej, CRO i EGLD kontynuują swoje imponujące wzrosty. Dzika 24-godzinna jazda Bitcoina Po zeszłotygodniowych spadkach cen, bitcoin rozpoczął odrabianie […]

Bitcoin odrzucony przy 60 000 USD. Rynki kryptowalut tracą 100 mld w dzień

Po pozytywnym weekendzie, bitcoin został odrzucony na poziomie 60 000 dolarów i spadł o kilka tysięcy dolarów do 57 000 USD. Większość altcoinów również handluje na czerwono, z wyjątkiem CRO i Elrond. Oba projekt odnotowały bowiem nowe rekordy wszechczasów. Bitcoin odrzucony przy 60 000 USD W ciągu kilku ostatnich dni bitcoin cały czas tracił na […]
0 0 Głosy
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Kryptowaluty2.pl 2020 Wszelkie prawa zastrzeżone
starcrossmenuchevron-downarrow-right
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram