ETH osiąga 3 miesięczny szczyt, Cardano celuje w 3 USD, BTC powyżej 50 000 USD

ikona publikacji - ciemny
Opublikowano: 23 sierpnia 2021
ikona autora biały
bitcoin 40 000 usd

Ostatni rajd Bitcoina utrzymał się w ciągu ostatnich 24 godzin. Aktywo odzyskało poziom 50 000 USD po raz pierwszy od ponad trzech miesięcy. Niektóre altcoiny radziły sobie jednak jeszcze lepiej. ADA prowadziła w tym peletonie. Natywna moneta Cardano wykreśliła kolejny rekord wszech czasów i zbliżyła się do poziomu 3 dolarów.

Bitcoin powyżej 50 000 USD

Wygląda na to, że spadki do 30 000 USD odeszły w zapomnienie. Efekty działań Elona Muska i Chińskiej rozprawy, nie były zbyt długotrwałe. Pomimo, że BTC stracił na wartości 20 000 USD i przez pewien czas stał w miejscu, wygląda na to, że na dobre zmienił trajektorię.

Bitcoin zaczął szybko odzyskiwać część utraconego gruntu, przebił się powyżej 40 000 USD i dalej kontynuował ruch w kierunku północy. Ostatnio kilkakrotnie próbował pokonać poziom 49 000 USD. Wczoraj zabrakło mu zaledwie 200 USD, aby przełamać psychologiczną barierę.

Jednak dzisiaj miał miejsce przełom. Moneta z impetem przekroczyła psychologiczną barierę 50 000 USD. Oznacza to, że cena Bitcoina znajduje się na najwyższym poziomie od połowy maja. Wartość kryptowaluty w USD wzrosła o około 72% od 20 lipca.

Obecnie BTC stabilnie utrzymuje się powyżej 50 000 USD, a jego kapitalizacja rynkowa osiągnęła poziom 950 mld USD.

Najnowszy rekord Cardano; BNB rośnie o 7%

Alternatywne monety również dobrze sobie radziły od czasu lipcowego krachu. Ethereum prawie podwoiło swoją wartość w ciągu miesiąca, osiągając dziś trzymiesięczny szczyt na poziomie 3 360 dolarów.

Niemniej jednak, wśród monet z pierwszej dziesiątki, Cardano nadal zyskuje najwięcej. ADA ponownie wzrosła o 8,5% i osiągnęła nowy rekord wszech czasów na poziomie prawie 2,9 USD.

Binance Coin, który w ostatnim czasie stracił pozycję trzeciej największej kryptowaluty na rzecz ADA, próbuje nadrobić zaległości. Wzrost o 7% doprowadził BNB do własnego trzymiesięcznego maksimum na poziomie ponad 490 USD.

Ripple (2,5%), Dogecoin (1%), Polkadot (0,5%), Uniswap (2%) i Chainlink (2%) również odnotowały niewielkie zyski. Solana jest jedyną monetą z pierwszej dziesiątki w kolorze czerwonym. Straciła bowiem 3% w skali 24-godzinnej.

Telcoin (25%), Nano (18%), Amp (18%), Dash (17%), Avalanche (13%), ICON (12%) i Ravencoin (10%) są również przedstawicielami klubu dwucyfrowego wzrostu cen.

Wielomiesięczny rekord zanotowała również kapitalizacja rynku kryptowalut. W ciągu jednego dnia metryka wzrosła o około 100 miliardów dolarów do poziomu powyżej 2,150 biliona dolarów.

Kategoria wpisu:

Dawid Kucharczyk

Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Pasjonat nowych technologii, od 3 lat aktywnie uczestniczący w świecie krypto. Instruktor narciarstwa oraz amator gry w squasha. Zwolennik idei decentralizacji.

Powiązane tematy:

Bitcoin może mocno wystrzelić w górę w 2024 roku z powodu halvingu i recesji

Mike McGlone twierdzi, że Bitcoin może mocno wystrzelić w górę w 2024 roku, a następnie nadejdzie halving i seria innych fundamentalnych wydarzeń. Analityk Bloomberga wyraził swoje prognozy podczas wywiadu ze Scottem Melkerem. Bitcoin i efekt halvingu Zanim zanurkujemy dalej w jego przewidywania, szybkie słowo na temat tego tak zwanego halvingu. Co cztery lata liczba nowo […]

Tim Draper radzi przedsiębiorcom, by kupowali Bitcoina

Amerykański miliarder i legenda inwestycji Tim Draper radzi przedsiębiorcom, aby kupili Bitcoin. Według niego jest to sposób na zabezpieczenie się przed potencjalnym kryzysem bankowym. Nawiasem mówiąc, Tim Draper nie jest osobą nową w świecie Bitcoina, ponieważ już w czerwcu 2014 roku kupił od rządu USA 30 000 Bitcoinów za 19 milionów dolarów. Te Bitcoiny zostały […]

Czy zarobki górników sugerują nową hossę?

Dochód z opłat górników Bitcoin gwałtownie wzrósł w ostatnim czasie, częściowo z powodu sukcesu niewymiennych tokenów (NFT) w sieci Bitcoin (BTC) dzięki Ordinals. Dane z Glassnode pokazują, że dwuletni Z-score dla przychodów górników, wskaźnik używany do odróżnienia okresów z wysokimi i niskimi opłatami transakcyjnymi, zmienił się na dodatni po raz pierwszy od połowy 2021 roku. […]

Do Kwon aresztowany w Czarnogórze

Współzałożyciel Terraform Labs, Do Kwon, został aresztowany w Czarnogórze. Takie informacje podał Minister spraw wewnętrznych Filip Adzic na Twitterze: "Podgorica aresztowała jednego z najbardziej poszukiwanych uciekinierów na świecie. Czarnogórska policja zatrzymała Do Kwona - współzałożyciela i CEO singapurskiej firmy Terraform Labs" Wcześniej Ajic napisał, że przestępcy nie będą rządzić Czarnogórą, a władze kontynuują rozpoczęte reformy. […]

Jak wysłać USDT na Telegramie? Instrukcja

Telegram rozszerza swoje opcje kryptopłatności. Aplikacja dodała przelewy w USDT do swojego bota portfelowego @wallet. Wcześniej bot obsługiwał tylko dwie monety - BTC i TON. Teraz użytkownicy Telegrama mogą płacić za zakupy w USDT, a także wysyłać/odbierać stablecoina na czacie aplikacji. W zeszłym roku Telegram wprowadził do swojej platformy BTC i Toncoin (TON). Co więcej, […]
0 0 Głosy
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Kryptowaluty2.pl 2023 Wszelkie prawa zastrzeżone
starcrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram