Czas korekty: Bitcoin osuwa się poniżej 45 tys USD. Z rynku znika 110 mld USD

ikona publikacji - ciemny
Opublikowano: 18 sierpnia 2021
ikona autora biały
korekta rynek spadki

Niedźwiedzie powróciły na rynek kryptowalut i zepchnęły bitcoina na południe w okolice 45 000 USD. Jeszcze bardziej cierpią alternatywne monety, które niedawno osiągały szczyty. ETH jest blisko zejścia poniżej 3000 USD, ADA znajduje się tuż powyżej 2 dolarów, a BNB spada do 400 USD.

Bitcoin spadł do 44 500 USD

Od czasu sobotniego cofnięcia, w którym bitcoin spadł poniżej 46 000 USD, wyniki cenowe kryptowaluty wydawały się raczej pozytywne.

W rzeczywistości, BTC dotknął w niedzielę poziomu 48 000 USD po raz drugi w ciągu zaledwie kilku dni. Jednak, tak jak to miało miejsce przy poprzedniej próbie, niedźwiedzie przejęły stery i nie pozwoliły na dalsze wzrosty.

Wręcz przeciwnie, bitcoin zaczął gwałtownie tracić na wartości i po raz kolejny spadł poniżej 46 000 dolarów. Po początkowej próbie odreagowania, która zakończyła się niepowodzeniem przy 47 000 USD, sytuacja uległa pogorszeniu.

W następnych godzinach BTC zaczął ponownie spadać i dotknął poziomu 44 400 dolarów. Po tym 5-dniowym dołku, aktywo odbiło się od dna i obecnie oscyluje wokół 45 000 USD. Mimo to, BTC nadal traci około 2% w ciągu doby, a jego kapitalizacja rynkowa wynosi już tylko 850 miliardów dolarów.

Z altcoinów leje się krew

W ostatnim czasie altcoinom wiodło się bardzo dobrze, a wiele z nich osiągnęło imponujące wzrosty. Przykładowo, Ethereum kilka dni temu przekroczyło poziom 3 300 dolarów. Niemniej jednak, dzisiaj ETH krawi i znajduje się o krok od zejścia poniżej 3000 dolarów.

ADA należała do najlepiej radzących sobie kryptowalut - na krótko wyprzedziła BNB jako trzecią co do wielkości kryptowalutę po osiągnięciu wielomiesięcznego maksimum na poziomie 2,25 USD. Obecnie jednak spadła do 2 dolarów po gwałtownej korekcie.

Binance Coin cofnał się poniżej 400 USD tracąc 6%. XRP (-7%), Bitcoin Cash (-6%) i Chainlink (-9%) również krawią. Dogecoin (-10,5%), Uniswap (-11%) i Polkadot (-10,5%) straciły nawet dwucyfrowe wartości procentowe.

Nawet Solana, która ostatnio zanotowała kolejny rekord wszech czasów, spadła o 5,5% i obecnie znajduje się poniżej 70 USD.

Jeszcze więcej bólu doświadczyły Audius (-20%), Voyager Token (-17%), THETA (-13%), Shiba Inu (-12%), THORChain (-12%), Kusama (-11%) i Aave (-10%).

Ostatecznie, skumulowana kapitalizacja rynkowa wszystkich aktywów kryptowalutowych spadła o ponad 100 miliardów dolarów w ciągu jednego dnia i obecnie wynosi nieco ponad 1,9 biliona dolarów.

Kategoria wpisu:

Dawid Kucharczyk

Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Pasjonat nowych technologii, od 3 lat aktywnie uczestniczący w świecie krypto. Instruktor narciarstwa oraz amator gry w squasha. Zwolennik idei decentralizacji.

Powiązane tematy:

Bitcoin może mocno wystrzelić w górę w 2024 roku z powodu halvingu i recesji

Mike McGlone twierdzi, że Bitcoin może mocno wystrzelić w górę w 2024 roku, a następnie nadejdzie halving i seria innych fundamentalnych wydarzeń. Analityk Bloomberga wyraził swoje prognozy podczas wywiadu ze Scottem Melkerem. Bitcoin i efekt halvingu Zanim zanurkujemy dalej w jego przewidywania, szybkie słowo na temat tego tak zwanego halvingu. Co cztery lata liczba nowo […]

Tim Draper radzi przedsiębiorcom, by kupowali Bitcoina

Amerykański miliarder i legenda inwestycji Tim Draper radzi przedsiębiorcom, aby kupili Bitcoin. Według niego jest to sposób na zabezpieczenie się przed potencjalnym kryzysem bankowym. Nawiasem mówiąc, Tim Draper nie jest osobą nową w świecie Bitcoina, ponieważ już w czerwcu 2014 roku kupił od rządu USA 30 000 Bitcoinów za 19 milionów dolarów. Te Bitcoiny zostały […]

Czy zarobki górników sugerują nową hossę?

Dochód z opłat górników Bitcoin gwałtownie wzrósł w ostatnim czasie, częściowo z powodu sukcesu niewymiennych tokenów (NFT) w sieci Bitcoin (BTC) dzięki Ordinals. Dane z Glassnode pokazują, że dwuletni Z-score dla przychodów górników, wskaźnik używany do odróżnienia okresów z wysokimi i niskimi opłatami transakcyjnymi, zmienił się na dodatni po raz pierwszy od połowy 2021 roku. […]

Do Kwon aresztowany w Czarnogórze

Współzałożyciel Terraform Labs, Do Kwon, został aresztowany w Czarnogórze. Takie informacje podał Minister spraw wewnętrznych Filip Adzic na Twitterze: "Podgorica aresztowała jednego z najbardziej poszukiwanych uciekinierów na świecie. Czarnogórska policja zatrzymała Do Kwona - współzałożyciela i CEO singapurskiej firmy Terraform Labs" Wcześniej Ajic napisał, że przestępcy nie będą rządzić Czarnogórą, a władze kontynuują rozpoczęte reformy. […]

Jak wysłać USDT na Telegramie? Instrukcja

Telegram rozszerza swoje opcje kryptopłatności. Aplikacja dodała przelewy w USDT do swojego bota portfelowego @wallet. Wcześniej bot obsługiwał tylko dwie monety - BTC i TON. Teraz użytkownicy Telegrama mogą płacić za zakupy w USDT, a także wysyłać/odbierać stablecoina na czacie aplikacji. W zeszłym roku Telegram wprowadził do swojej platformy BTC i Toncoin (TON). Co więcej, […]
0 0 Głosy
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Kryptowaluty2.pl 2023 Wszelkie prawa zastrzeżone
starcrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram