Czas korekty: Bitcoin osuwa się poniżej 45 tys USD. Z rynku znika 110 mld USD

ikona publikacji - ciemny
Opublikowano: 18 sierpnia 2021
ikona autora biały
korekta rynek spadki

Niedźwiedzie powróciły na rynek kryptowalut i zepchnęły bitcoina na południe w okolice 45 000 USD. Jeszcze bardziej cierpią alternatywne monety, które niedawno osiągały szczyty. ETH jest blisko zejścia poniżej 3000 USD, ADA znajduje się tuż powyżej 2 dolarów, a BNB spada do 400 USD.

Bitcoin spadł do 44 500 USD

Od czasu sobotniego cofnięcia, w którym bitcoin spadł poniżej 46 000 USD, wyniki cenowe kryptowaluty wydawały się raczej pozytywne.

W rzeczywistości, BTC dotknął w niedzielę poziomu 48 000 USD po raz drugi w ciągu zaledwie kilku dni. Jednak, tak jak to miało miejsce przy poprzedniej próbie, niedźwiedzie przejęły stery i nie pozwoliły na dalsze wzrosty.

Wręcz przeciwnie, bitcoin zaczął gwałtownie tracić na wartości i po raz kolejny spadł poniżej 46 000 dolarów. Po początkowej próbie odreagowania, która zakończyła się niepowodzeniem przy 47 000 USD, sytuacja uległa pogorszeniu.

W następnych godzinach BTC zaczął ponownie spadać i dotknął poziomu 44 400 dolarów. Po tym 5-dniowym dołku, aktywo odbiło się od dna i obecnie oscyluje wokół 45 000 USD. Mimo to, BTC nadal traci około 2% w ciągu doby, a jego kapitalizacja rynkowa wynosi już tylko 850 miliardów dolarów.

Z altcoinów leje się krew

W ostatnim czasie altcoinom wiodło się bardzo dobrze, a wiele z nich osiągnęło imponujące wzrosty. Przykładowo, Ethereum kilka dni temu przekroczyło poziom 3 300 dolarów. Niemniej jednak, dzisiaj ETH krawi i znajduje się o krok od zejścia poniżej 3000 dolarów.

ADA należała do najlepiej radzących sobie kryptowalut - na krótko wyprzedziła BNB jako trzecią co do wielkości kryptowalutę po osiągnięciu wielomiesięcznego maksimum na poziomie 2,25 USD. Obecnie jednak spadła do 2 dolarów po gwałtownej korekcie.

Binance Coin cofnał się poniżej 400 USD tracąc 6%. XRP (-7%), Bitcoin Cash (-6%) i Chainlink (-9%) również krawią. Dogecoin (-10,5%), Uniswap (-11%) i Polkadot (-10,5%) straciły nawet dwucyfrowe wartości procentowe.

Nawet Solana, która ostatnio zanotowała kolejny rekord wszech czasów, spadła o 5,5% i obecnie znajduje się poniżej 70 USD.

Jeszcze więcej bólu doświadczyły Audius (-20%), Voyager Token (-17%), THETA (-13%), Shiba Inu (-12%), THORChain (-12%), Kusama (-11%) i Aave (-10%).

Ostatecznie, skumulowana kapitalizacja rynkowa wszystkich aktywów kryptowalutowych spadła o ponad 100 miliardów dolarów w ciągu jednego dnia i obecnie wynosi nieco ponad 1,9 biliona dolarów.

Kategoria wpisu:

Podobne tematy

Fundusze Bitcoin i Ethereum notują największe odpływy od czasu krachu FTX

Instytucjonalni krypto inwestorzy stali się dużo bardziej konserwatywni po problemach z FTX. Niestety, nie wygląda na to, żeby to był to już koniec. Nowe badanie pokazuje, że te grube ryby wolą na razie wyjąć swoje pieniądze z rynku kryptowalut. Fundusze kryptowalutowe odnotowują duże odpływy Tak pisze CoinShares w swoim cotygodniowym raporcie badawczym. W zeszłym tygodniu […]

Sam Bankman-Fried mówi dlaczego FTX upadło

Upadek utility-tokena FTX (FTT) nie był spowodowany brakiem płynności, ale działaniami inwestorów, którzy poczuli się "przestraszeni" obecną sytuacją na rynku. Założyciel giełdy kryptowalut Sam Bankman-Fried stwierdził tak w wywiadzie z Tiffany Fong z dnia 16 listopada (opublikowanym 29 listopada). "Myślę, że FTT miał realną wartość. […] Pod wieloma względami [token] był bardziej legalny niż wiele […]

Złe wiadomości dla bitcoina? Dolar może ponownie wzrosnąć

Dolar amerykański (USD) przeszedł w ostatnich tygodniach sporą korektę. Światowa waluta rezerwowa spadła o około 8% w stosunku do euro. Tymczasem jednak wojna na Ukrainie wciąż się nie skończyła, globalna sytuacja gospodarcza jest fatalna, a w krainie kryptowalut panuje spora niepewność po problemach FTX. Również dolar zaczął dziś ponownie rosnąć w stosunku do euro. Dla […]

Liczba osób korzystających z kryptowalut wzrosła w 2022 roku o 37,8%

Według danych Datareportal, liczba osób posiadających jakąś formę kryptowalut wzrosła w tym roku o 37,8%. Jeden na 10 internautów w wieku od 16 do 64 lat posiada obecnie cyfrowe aktywa. Kryptowaluty w krajach rozwijających się Posiadanie kryptowalut jest popularne głównie w krajach rozwijających się. Zwłaszcza w tym, gdzie waluta jest bardziej wrażliwa na duże wahania […]

Grayscale nie chce przedstawiać swoich rezerw

Przemysł kryptowalutowy został zbudowany w oparciu o jeden slogan: "nie ufaj, zweryfikuj". Ale Grayscale różni się od reszty firm związanych z kryptowalutami. W niedawnym wątku na Twitterze zastanawiającym się nad potrzebą przejrzystości w branży po upadku FTX, Grayscale próbował uspokoić obawy swoich inwestorów, zapewniając ich, że regulacje, które mają zastosowanie do różnych podmiotów, sprawiają, iż […]
0 0 Głosy
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Kryptowaluty2.pl 2020 Wszelkie prawa zastrzeżone
starcrossmenuchevron-downarrow-right
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram