Czas korekty: Bitcoin osuwa się poniżej 45 tys USD. Z rynku znika 110 mld USD

ikona publikacji - ciemny
Opublikowano: 18 sierpnia 2021
ikona autora biały
korekta rynek spadki

Niedźwiedzie powróciły na rynek kryptowalut i zepchnęły bitcoina na południe w okolice 45 000 USD. Jeszcze bardziej cierpią alternatywne monety, które niedawno osiągały szczyty. ETH jest blisko zejścia poniżej 3000 USD, ADA znajduje się tuż powyżej 2 dolarów, a BNB spada do 400 USD.

Bitcoin spadł do 44 500 USD

Od czasu sobotniego cofnięcia, w którym bitcoin spadł poniżej 46 000 USD, wyniki cenowe kryptowaluty wydawały się raczej pozytywne.

W rzeczywistości, BTC dotknął w niedzielę poziomu 48 000 USD po raz drugi w ciągu zaledwie kilku dni. Jednak, tak jak to miało miejsce przy poprzedniej próbie, niedźwiedzie przejęły stery i nie pozwoliły na dalsze wzrosty.

Wręcz przeciwnie, bitcoin zaczął gwałtownie tracić na wartości i po raz kolejny spadł poniżej 46 000 dolarów. Po początkowej próbie odreagowania, która zakończyła się niepowodzeniem przy 47 000 USD, sytuacja uległa pogorszeniu.

W następnych godzinach BTC zaczął ponownie spadać i dotknął poziomu 44 400 dolarów. Po tym 5-dniowym dołku, aktywo odbiło się od dna i obecnie oscyluje wokół 45 000 USD. Mimo to, BTC nadal traci około 2% w ciągu doby, a jego kapitalizacja rynkowa wynosi już tylko 850 miliardów dolarów.

Z altcoinów leje się krew

W ostatnim czasie altcoinom wiodło się bardzo dobrze, a wiele z nich osiągnęło imponujące wzrosty. Przykładowo, Ethereum kilka dni temu przekroczyło poziom 3 300 dolarów. Niemniej jednak, dzisiaj ETH krawi i znajduje się o krok od zejścia poniżej 3000 dolarów.

ADA należała do najlepiej radzących sobie kryptowalut - na krótko wyprzedziła BNB jako trzecią co do wielkości kryptowalutę po osiągnięciu wielomiesięcznego maksimum na poziomie 2,25 USD. Obecnie jednak spadła do 2 dolarów po gwałtownej korekcie.

Binance Coin cofnał się poniżej 400 USD tracąc 6%. XRP (-7%), Bitcoin Cash (-6%) i Chainlink (-9%) również krawią. Dogecoin (-10,5%), Uniswap (-11%) i Polkadot (-10,5%) straciły nawet dwucyfrowe wartości procentowe.

Nawet Solana, która ostatnio zanotowała kolejny rekord wszech czasów, spadła o 5,5% i obecnie znajduje się poniżej 70 USD.

Jeszcze więcej bólu doświadczyły Audius (-20%), Voyager Token (-17%), THETA (-13%), Shiba Inu (-12%), THORChain (-12%), Kusama (-11%) i Aave (-10%).

Ostatecznie, skumulowana kapitalizacja rynkowa wszystkich aktywów kryptowalutowych spadła o ponad 100 miliardów dolarów w ciągu jednego dnia i obecnie wynosi nieco ponad 1,9 biliona dolarów.

Kategoria wpisu:

Dawid Kucharczyk

Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Pasjonat nowych technologii, od 3 lat aktywnie uczestniczący w świecie krypto. Instruktor narciarstwa oraz amator gry w squasha. Zwolennik idei decentralizacji.

Powiązane tematy:

Sieć Ethereum jest na minusie po raz pierwszy od roku

Pamiętacie "Merge"? Sieć Ethereum (ETH) dokonała przejścia z systemu proof of work na system proof of stake we wrześniu ubiegłego roku. Zamiast energochłonnych obliczeń, od tego czasu to stakerzy przetwarzają transakcje na Ethereum. Od momentu Merge sieć Ethereum co miesiąc odnotowuje zyski. Nie chodzi tu o wartość cenową, ale o przychody z samej sieci. Blockwork […]

Rocznica aktualizacji Ethereum Merge: wszystkie zmiany w skrócie

Dziś mija dokładnie rok, odkąd sieć Ethereum (ETH) dokonała przejścia z Proof-of-Work (PoW) na Proof-of-Stake (PoS). 15 września 2022 r. miała miejsce długo oczekiwana aktualizacja Merge, uważana przez wielu za najważniejsze wydarzenie w całej historii Ethereum. W tym artykule przyjrzymy się głównym zmianom i ich rezultatom, a także spojrzymy w przyszłość. Ethereum Merge: co się […]

Cena bitcoina jest nudna, ale dane nadal pokazują pozytywny obraz

Teraz, gdy cena bitcoina powróciła do poziomów z połowy czerwca, rynek ponownie zaczyna się zastanawiać, czy mamy do czynienia z hossą. Kurs spadł już o 16% od lokalnego szczytu z sierpnia ubiegłego roku, a od szczytu do dołka o ponad 20%. Mimo to, zgodnie z danymi on-chain, nie musimy się tak bardzo martwić. Bardzo niewiele […]

Jak zdobyć darmowe bitcoiny i kryptowaluty za rejestrację w 2023 roku?

Jeśli chcesz zacząć inwestować w bitcoin i kryptowaluty, najpierw musisz założyć konto na giełdzie i dokonać wpłaty walut fiat. Ale czy wiesz, że podczas rejestracji wiele platform oferuje darmowe bonusy? W dzisiejszym artykule omówimy 3 platformy, które oferują nowym użytkownikom darmowe kryptowaluty lub Bitcoin za rejestrację: Binance, Bybit i Bitget! Tak więc, zaczynajmy! Darmowe kryptowaluty […]

Kurs Bitcoina w tarapatach. Inflacja w USA wyższa niż oczekiwano

Indeks cen konsumpcyjnych (CPI) w Stanach Zjednoczonych wyniósł dziś 3,7%, podczas gdy oczekiwano wyniku na poziomie 3,6%. Oznaczałoby to już wzrost o 0,4% w porównaniu z lipcowym wynikiem 3,2%, ale inflacja spadła nawet bardziej niż początkowo oczekiwano. Dlaczego więc inflacja może nagle ponownie wzrosnąć i co to oznacza dla kursu bitcoina? Dlaczego inflacja może ponownie […]
0 0 Głosy
Oceń artykuł
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Kryptowaluty2.pl 2023 Wszelkie prawa zastrzeżone
starcrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram