kryptowaluty 2 - logo

Czas korekty: Bitcoin osuwa się poniżej 45 tys USD. Z rynku znika 110 mld USD

ikona publikacji - ciemny
Opublikowano: 18 sierpnia 2021
ikona autora biały
korekta rynek spadki

Niedźwiedzie powróciły na rynek kryptowalut i zepchnęły bitcoina na południe w okolice 45 000 USD. Jeszcze bardziej cierpią alternatywne monety, które niedawno osiągały szczyty. ETH jest blisko zejścia poniżej 3000 USD, ADA znajduje się tuż powyżej 2 dolarów, a BNB spada do 400 USD.

Bitcoin spadł do 44 500 USD

Od czasu sobotniego cofnięcia, w którym bitcoin spadł poniżej 46 000 USD, wyniki cenowe kryptowaluty wydawały się raczej pozytywne.

W rzeczywistości, BTC dotknął w niedzielę poziomu 48 000 USD po raz drugi w ciągu zaledwie kilku dni. Jednak, tak jak to miało miejsce przy poprzedniej próbie, niedźwiedzie przejęły stery i nie pozwoliły na dalsze wzrosty.

Wręcz przeciwnie, bitcoin zaczął gwałtownie tracić na wartości i po raz kolejny spadł poniżej 46 000 dolarów. Po początkowej próbie odreagowania, która zakończyła się niepowodzeniem przy 47 000 USD, sytuacja uległa pogorszeniu.

W następnych godzinach BTC zaczął ponownie spadać i dotknął poziomu 44 400 dolarów. Po tym 5-dniowym dołku, aktywo odbiło się od dna i obecnie oscyluje wokół 45 000 USD. Mimo to, BTC nadal traci około 2% w ciągu doby, a jego kapitalizacja rynkowa wynosi już tylko 850 miliardów dolarów.

Z altcoinów leje się krew

W ostatnim czasie altcoinom wiodło się bardzo dobrze, a wiele z nich osiągnęło imponujące wzrosty. Przykładowo, Ethereum kilka dni temu przekroczyło poziom 3 300 dolarów. Niemniej jednak, dzisiaj ETH krawi i znajduje się o krok od zejścia poniżej 3000 dolarów.

ADA należała do najlepiej radzących sobie kryptowalut - na krótko wyprzedziła BNB jako trzecią co do wielkości kryptowalutę po osiągnięciu wielomiesięcznego maksimum na poziomie 2,25 USD. Obecnie jednak spadła do 2 dolarów po gwałtownej korekcie.

Binance Coin cofnał się poniżej 400 USD tracąc 6%. XRP (-7%), Bitcoin Cash (-6%) i Chainlink (-9%) również krawią. Dogecoin (-10,5%), Uniswap (-11%) i Polkadot (-10,5%) straciły nawet dwucyfrowe wartości procentowe.

Nawet Solana, która ostatnio zanotowała kolejny rekord wszech czasów, spadła o 5,5% i obecnie znajduje się poniżej 70 USD.

Jeszcze więcej bólu doświadczyły Audius (-20%), Voyager Token (-17%), THETA (-13%), Shiba Inu (-12%), THORChain (-12%), Kusama (-11%) i Aave (-10%).

Ostatecznie, skumulowana kapitalizacja rynkowa wszystkich aktywów kryptowalutowych spadła o ponad 100 miliardów dolarów w ciągu jednego dnia i obecnie wynosi nieco ponad 1,9 biliona dolarów.

Kategoria wpisu:

Podobne tematy

Uruchomienie mainnetu SundaeSwap powoduje przeciążenie sieci na Cardano

Społeczność Cardano i reszta branży kryptowalutowej była podekscytowana, gdy inteligentne kontrakty zostały włączone do sieci po jej aktualizacji Alonzo w zeszłym roku. Jednak od tego czasu pojawiły się pewne drobne problemy. SundaeSwap wchodzi na Cardano Cztery miesiące później, pierwsza zdecentralizowana aplikacja (dApp) oparta na Cardano, SundaeSwap, uruchomiła swój mainnet po serii prywatnych i publicznych testów. […]

Komisarz SEC mówi, że kryptowaluty nie wymagają specjalnych ram regulacyjnych

Podczas gdy społeczność kryptowalutowa wzywa SEC do zapewnienia jaśniejszych regulacji dla branży, jeden z komisarzy agencji uważa inaczej. SEC nie musi wymyślać koła na nowo Allison Lee, komisarz amerykańskiej Komisji Papierów Wartościowych i Giełd (SEC), występując na wydarzeniu dot. regulacji kryptowalut, powiedział, że rynek ten nie potrzebuje specjalnych zasad. Według Lee: Zamiast realizować podejścia, które […]

Rząd Wielkiej Brytanii zaostrzy przepisy dot. reklam kryptowalut

Rząd Wielkiej Brytanii opublikował swoje plany nałożenia rygorystycznych ograniczeń na reklamy kryptowalut. Zaostrzone przepisy koncentrują się głównie na wprowadzających w błąd reklamach, które mogą wyrządzić szkodę konsumentom. Ministerstwo Skarbu Wielkiej Brytanii opublikowało dziś plany rządu w zakresie przepisów otaczających wprowadzające w błąd kampanie promocyjne kryptowalut. Chociaż organ podkreślił swoją chęć wspierania innowacji, stara się regulować […]

Microsoft kupuje Activision Blizzard

Mark Zuckerberg wykonał pierwszy ruch w kierunku uczynienia Facebooka królem metaverse, zmieniając jego nazwę na Meta. Teraz Microsoft odpowiada na to w ten sam sposób. Gigant oprogramowania ogłosił, że przejmuje Activision Blizzard za 69 miliardów dolarów. Jest to jedna z największych transakcji w tej przestrzeni, która da Microsoftowi przewagę nad rywalami. Activision jest gigantem gier, […]

Brytyjski regulator płatności nakłada na Mastercard i 4 inne firmy kary w wysokości 33 mln funtów

Brytyjski Regulator Systemów Płatniczych (PSA) nałożył łączną karę w wysokości ponad 33 mln funtów na pięciu wydawców kart przedpłaconych: Mastercard, allpay, Advanced Payment Solutions, Prepaid Financial Services i Sulion. Powodem jest utworzenie kartelu i naruszenie obowiązującego w tym kraju prawa konkurencji. Pięć firm wcześniej zgodziło się nie konkurować i nie podbierać sobie nawzajem klientów na […]
0 0 Głosy
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Kryptowaluty2.pl 2020 Wszelkie prawa zastrzeżone
starcrossmenuchevron-downarrow-right
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram