Czas korekty: Bitcoin osuwa się poniżej 45 tys USD. Z rynku znika 110 mld USD

ikona publikacji - ciemny
Opublikowano: 18 sierpnia 2021
ikona autora biały
korekta rynek spadki

Niedźwiedzie powróciły na rynek kryptowalut i zepchnęły bitcoina na południe w okolice 45 000 USD. Jeszcze bardziej cierpią alternatywne monety, które niedawno osiągały szczyty. ETH jest blisko zejścia poniżej 3000 USD, ADA znajduje się tuż powyżej 2 dolarów, a BNB spada do 400 USD.

Bitcoin spadł do 44 500 USD

Od czasu sobotniego cofnięcia, w którym bitcoin spadł poniżej 46 000 USD, wyniki cenowe kryptowaluty wydawały się raczej pozytywne.

W rzeczywistości, BTC dotknął w niedzielę poziomu 48 000 USD po raz drugi w ciągu zaledwie kilku dni. Jednak, tak jak to miało miejsce przy poprzedniej próbie, niedźwiedzie przejęły stery i nie pozwoliły na dalsze wzrosty.

Wręcz przeciwnie, bitcoin zaczął gwałtownie tracić na wartości i po raz kolejny spadł poniżej 46 000 dolarów. Po początkowej próbie odreagowania, która zakończyła się niepowodzeniem przy 47 000 USD, sytuacja uległa pogorszeniu.

W następnych godzinach BTC zaczął ponownie spadać i dotknął poziomu 44 400 dolarów. Po tym 5-dniowym dołku, aktywo odbiło się od dna i obecnie oscyluje wokół 45 000 USD. Mimo to, BTC nadal traci około 2% w ciągu doby, a jego kapitalizacja rynkowa wynosi już tylko 850 miliardów dolarów.

Z altcoinów leje się krew

W ostatnim czasie altcoinom wiodło się bardzo dobrze, a wiele z nich osiągnęło imponujące wzrosty. Przykładowo, Ethereum kilka dni temu przekroczyło poziom 3 300 dolarów. Niemniej jednak, dzisiaj ETH krawi i znajduje się o krok od zejścia poniżej 3000 dolarów.

ADA należała do najlepiej radzących sobie kryptowalut - na krótko wyprzedziła BNB jako trzecią co do wielkości kryptowalutę po osiągnięciu wielomiesięcznego maksimum na poziomie 2,25 USD. Obecnie jednak spadła do 2 dolarów po gwałtownej korekcie.

Binance Coin cofnał się poniżej 400 USD tracąc 6%. XRP (-7%), Bitcoin Cash (-6%) i Chainlink (-9%) również krawią. Dogecoin (-10,5%), Uniswap (-11%) i Polkadot (-10,5%) straciły nawet dwucyfrowe wartości procentowe.

Nawet Solana, która ostatnio zanotowała kolejny rekord wszech czasów, spadła o 5,5% i obecnie znajduje się poniżej 70 USD.

Jeszcze więcej bólu doświadczyły Audius (-20%), Voyager Token (-17%), THETA (-13%), Shiba Inu (-12%), THORChain (-12%), Kusama (-11%) i Aave (-10%).

Ostatecznie, skumulowana kapitalizacja rynkowa wszystkich aktywów kryptowalutowych spadła o ponad 100 miliardów dolarów w ciągu jednego dnia i obecnie wynosi nieco ponad 1,9 biliona dolarów.

Kategoria wpisu:

Dawid Kucharczyk

Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Pasjonat nowych technologii, od 3 lat aktywnie uczestniczący w świecie krypto. Instruktor narciarstwa oraz amator gry w squasha. Zwolennik idei decentralizacji.

Powiązane tematy:

PIXEL w Binance Launchpool. HODLować czy sprzedać?

Binance ogłosiło właśnie 46. projekt, który zostanie uruchomiony na platformie Binance Launchpool. Tym razem jest to PIXEL, natywny token gry Pixels. W dzisiejszym artykule sprawdzimy czym jest PIXEL oraz jak farmić te tokeny na Binance. Na koniec spróbujemy odpowiedzieć na pytanie czy warto je HODLować, czy może sprzedać od razu po rozpoczęciu handlu. Najpierw jednak […]

Co to jest Binance Earn? Środy pełne zarabiania

Jesteś długoterminowym HODLerem? Być może masz w portfelu trochę kryptowalut i nie planujesz ich sprzedawać w najbliższym czasie? Czy wiesz, że istnieje sposób, aby zarabia za ich pomoc pasywny dochód? Pozwala na to np. platforma Binance Earn. Co to jest? Jak działa? Jakie daje możliwości? O tym w dzisiejszym artykule! Czym wyróżnia się Binance Earn? […]

Binance odzyskuje udział w rynku i stabilnie się rozwija

Giełda kryptowalut Binance zaczęła odzyskiwać swój udział w rynku. Sytuacja ma miejsce zaledwie kilka miesięcy po rozstrzygnięciu sprawy z Departamentem Sprawiedliwości Stanów Zjednoczonych i zapłaceniu grzywny w wysokości 4,3 miliarda dolarów. Według danych firmy badawczej Kaiko, udział Binance w rynku pod względem wolumenu obrotu wzrósł do 49% dwa miesiące po tym, jak giełda rozstrzygnęła sprawę […]

Tłusto o Krypto 2 - Poznań otwiera drzwi do świata kryptowalut

Już 8 lutego 2024 roku odbędzie się kolejne krypto wydarzenie w Poznaniu - "Tłusto o krypto 2". Wstęp jest zupełnie darmowy, jednak liczba miejsc mocno ogrniczona. Jeżeli chcesz zdobyć wiedzę dot. cyfrowych aktywów, poznać nowych ludzi czy też po prostu dobrze się bawić, zarejestruj się już teraz! Szczegóły wydarzenia Organizatorem "Tłusto o Krypto 2" jest […]

Binance umożliwiło traderom przechowywanie krypto na kontach innych firm

Giełda kryptowalut Binance poszła na ustępstwa wobec dużych klientów, umożliwiając im przechowywanie aktywów cyfrowych na platformach innych firm. Wcześniej Binance wymagało od traderów przechowywania środków tylko na własnych kontach. Źródła Financial Times podają, że kierownictwo giełdy znalazło się pod zwiększoną presją ze strony dużych traderów. Kluczowi klienci Binance zaczęli wyrażać poważne obawy o bezpieczeństwo swoich […]
0 0 Głosy
Oceń artykuł
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Kryptowaluty2.pl 2023 Wszelkie prawa zastrzeżone
starcrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram