Cardano (ADA) zyskuje 5% i wraca do pierwszej siódemki, wyprzedzając XRP i LUNA

ikona publikacji - ciemny
Opublikowano: 4 kwietnia 2022
ikona autora biały
cardano

Bitcoin próbował przebić poziom 47 000 dolarów, ale nie udało mu się to i wkrótce potem cofnął się o około tysiąc USD. Większość altcoinów jest nietypowo stabilna, z wyjątkiem Cardano. ADA zanotowała imponujący dzienny wzrost i powróciła do pierwszej siódemki największych aktywów cyfrowych pod względem kapitalizacji rynkowej.

Bitcoin zawiódł przy 47 tys. dolarów

Dokładnie tydzień temu bitcoin zainicjował wyraźny skok w górę z poziomu poniżej 45 000 USD do 48 000 USD. Dzień później kurs skoczył nawet na chwilę powyżej 48 tys. i osiągnął najwyższą cenę od trzech miesięcy.

Nie udało mu się jednak kontynuować wzrostów i przez kilka dni konsolidował się pomiędzy 47 000 a 48 000 USD. Sytuacja zmieniła się na przełomie czwartku i piątku, kiedy BTC stracił kilka tysięcy dolarów, osiągając wielodniowe minimum na poziomie 44 000 dolarów.

W tym momencie do gry wkroczyły byki i popchnęły bitcoina na północ. W ciągu kilku godzin kryptowaluta odrobiła większość strat i ponownie zbliżyła się do poziomu 47 000 dolarów. Po kolejnym krótkim cofnięciu w ciągu ostatnich 24 godzin, BTC wystrzelił powyżej tego poziomu, ale niedźwiedzie przechwyciły ten ruch i popchnęły go na południe.

Obecnie BTC znajduje się na poziomie nieco ponad 46 000 dolarów, a jego kapitalizacja rynkowa utrzymuje się znacznie poniżej 900 miliardów dolarów.

ADA z powrotem w Top 7

Większość altcoinów uspokoiła się po ostatnich zawirowaniach cenowych. Ethereum kilka dni temu osiągnęło trzymiesięczny szczyt powyżej 3500 dolarów i od tego czasu utrzymuje się w okolicach tego poziomu.

Binance Coin, Dogecoin i Shiba Inu są lekko na zielono wśród altcoinów o większej kapitalizacji. Z kolei Solana, Terra, Ripple, Avalanche, Polkadot i CRO zanotowały niewielkie spadki cen.

Cardano jest najbardziej istotnym graczem wśród 10 najlepszych aktywów cyfrowych, osiągając dzienny wzrost o prawie 5%. W rezultacie ADA znajduje się powyżej 1,2 USD i ponownie stała się siódmą co do wielkości kryptowalutą pod względem kapitalizacji rynkowej.

W skali 24 godzin Moonbeam zanotował największy wzrost (15%), a następnie Oasis Network (11%), Mina (11%) i BORA (10%). Kapitalizacja rynku kryptowalutowego nadal wynosi ponad 2,150 biliona dolarów.

Kategoria wpisu:

Dawid Kucharczyk

Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Pasjonat nowych technologii, od 3 lat aktywnie uczestniczący w świecie krypto. Instruktor narciarstwa oraz amator gry w squasha. Zwolennik idei decentralizacji.

Powiązane tematy:

Portal w Binance Launchpool - to już 47. projekt!

Giełda kryptowalut Binance ogłosiła kolejny projekt, który pojawi się na platformie Binance Launchpool - to już 47 w historii. Tym razem jest to platforma gamingowa Web3 - Portal. Przy okazji zaoferowała promocję, w której do zgarnięcia jest 20 tokenów PIXEL zupełnie za darmo: aby je odebrać należy założyć konto z promocyjnego linka: odbierz 20 PIXEL. […]

Co to jest BNB Vault? Jak korzystać z tej funkcji?

Binance to nie tylko giełda. To cały ekosystem produktów. Jednym z nich jest BNB Vault - agregator zysków, który pozwala zarabiać odsetki od posiadanych już kryptowalut. Funkcja ta umożliwia też w inwestowanie w ciekawe, nowe krypto projekty na wczesnym etapie poprzez Launchpool. W dzisiejszym artykule omówimy BNB Vault szczegółowo. Wyjaśnimy co to jest, jak działa […]

PIXEL w Binance Launchpool. HODLować czy sprzedać?

Binance ogłosiło właśnie 46. projekt, który zostanie uruchomiony na platformie Binance Launchpool. Tym razem jest to PIXEL, natywny token gry Pixels. W dzisiejszym artykule sprawdzimy czym jest PIXEL oraz jak farmić te tokeny na Binance. Na koniec spróbujemy odpowiedzieć na pytanie czy warto je HODLować, czy może sprzedać od razu po rozpoczęciu handlu. Najpierw jednak […]

Co to jest Binance Earn? Środy pełne zarabiania

Jesteś długoterminowym HODLerem? Być może masz w portfelu trochę kryptowalut i nie planujesz ich sprzedawać w najbliższym czasie? Czy wiesz, że istnieje sposób, aby zarabia za ich pomoc pasywny dochód? Pozwala na to np. platforma Binance Earn. Co to jest? Jak działa? Jakie daje możliwości? O tym w dzisiejszym artykule! Czym wyróżnia się Binance Earn? […]

Binance odzyskuje udział w rynku i stabilnie się rozwija

Giełda kryptowalut Binance zaczęła odzyskiwać swój udział w rynku. Sytuacja ma miejsce zaledwie kilka miesięcy po rozstrzygnięciu sprawy z Departamentem Sprawiedliwości Stanów Zjednoczonych i zapłaceniu grzywny w wysokości 4,3 miliarda dolarów. Według danych firmy badawczej Kaiko, udział Binance w rynku pod względem wolumenu obrotu wzrósł do 49% dwa miesiące po tym, jak giełda rozstrzygnęła sprawę […]
0 0 Głosy
Oceń artykuł
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Kryptowaluty2.pl 2023 Wszelkie prawa zastrzeżone
starcrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram