Cardano (ADA) zyskuje 5% i wraca do pierwszej siódemki, wyprzedzając XRP i LUNA

ikona publikacji - ciemny
Opublikowano: 4 kwietnia 2022
ikona autora biały
cardano

Bitcoin próbował przebić poziom 47 000 dolarów, ale nie udało mu się to i wkrótce potem cofnął się o około tysiąc USD. Większość altcoinów jest nietypowo stabilna, z wyjątkiem Cardano. ADA zanotowała imponujący dzienny wzrost i powróciła do pierwszej siódemki największych aktywów cyfrowych pod względem kapitalizacji rynkowej.

Bitcoin zawiódł przy 47 tys. dolarów

Dokładnie tydzień temu bitcoin zainicjował wyraźny skok w górę z poziomu poniżej 45 000 USD do 48 000 USD. Dzień później kurs skoczył nawet na chwilę powyżej 48 tys. i osiągnął najwyższą cenę od trzech miesięcy.

Nie udało mu się jednak kontynuować wzrostów i przez kilka dni konsolidował się pomiędzy 47 000 a 48 000 USD. Sytuacja zmieniła się na przełomie czwartku i piątku, kiedy BTC stracił kilka tysięcy dolarów, osiągając wielodniowe minimum na poziomie 44 000 dolarów.

W tym momencie do gry wkroczyły byki i popchnęły bitcoina na północ. W ciągu kilku godzin kryptowaluta odrobiła większość strat i ponownie zbliżyła się do poziomu 47 000 dolarów. Po kolejnym krótkim cofnięciu w ciągu ostatnich 24 godzin, BTC wystrzelił powyżej tego poziomu, ale niedźwiedzie przechwyciły ten ruch i popchnęły go na południe.

Obecnie BTC znajduje się na poziomie nieco ponad 46 000 dolarów, a jego kapitalizacja rynkowa utrzymuje się znacznie poniżej 900 miliardów dolarów.

ADA z powrotem w Top 7

Większość altcoinów uspokoiła się po ostatnich zawirowaniach cenowych. Ethereum kilka dni temu osiągnęło trzymiesięczny szczyt powyżej 3500 dolarów i od tego czasu utrzymuje się w okolicach tego poziomu.

Binance Coin, Dogecoin i Shiba Inu są lekko na zielono wśród altcoinów o większej kapitalizacji. Z kolei Solana, Terra, Ripple, Avalanche, Polkadot i CRO zanotowały niewielkie spadki cen.

Cardano jest najbardziej istotnym graczem wśród 10 najlepszych aktywów cyfrowych, osiągając dzienny wzrost o prawie 5%. W rezultacie ADA znajduje się powyżej 1,2 USD i ponownie stała się siódmą co do wielkości kryptowalutą pod względem kapitalizacji rynkowej.

W skali 24 godzin Moonbeam zanotował największy wzrost (15%), a następnie Oasis Network (11%), Mina (11%) i BORA (10%). Kapitalizacja rynku kryptowalutowego nadal wynosi ponad 2,150 biliona dolarów.

Kategoria wpisu:

Podobne tematy

Analityk Bloomberga: "Bitcoin może prześcignąć złoto"

Znany analityk rynku towarowego w Bloomberg, Mike McGlone, przedstawił kolejną prognozę dotyczącą bitcoina (BTC). Tym razem w odniesieniu do króla wszystkich towarów; złota. Według McGlone'a, bitcoin przygotowuje się do ostatecznego rywalizowania z metalem szlachetnym. Bitcoin a złoto McGlone poinformował o tym wczoraj na Twitterze. Tym samym podtrzymuje on swoje pozytywne oczekiwania co do przyszłości bitcoina. […]

Senator Lummis uważa teraz, że eter jest papierem wartościowym

Jeszcze jeden amerykański polityk w centrum regulacji branży kryptowalutowej zmienił stanowisko w sprawie klasyfikacji prawnej Etheru. Senator Cynthia Lummis (R-WY) wyjawiła w środę, że obecnie postrzega drugą największą kryptowalutę jako papier wartościowy - nie towar. Bitcoin jest jedynym towarem kryptowalutowym: Lummis Lummis wyraziła swój zmieniony pogląd na aktywo za pomocą CoinDesk we wtorek podczas omawiania […]

Sprawa Ripple vs SEC dobiega końca

Dwuletnia batalia Ripple z amerykańską Komisją Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) dobiega końca. Firma kryptowalutowa złożyła odpowiedź i to wydaje się być już ostatnia linia obrony. Dumny z obrony Ripple'a Radca prawny Ripple Stuart Alderoty poinformował, że odpowiedź była już ostatnią. Pisze on, że firma zwróciła się do sądu o wydanie orzeczenia na korzyść Ripple. […]

Jak szeroko rozprzestrzenia się zaraza FTX? Spółki dotknięte kryzysem

Upadek giełdy kryptowalut FTX przejdzie do historii jako jeden z najczarniejszych momentów w historii kryptowalut. Firma doświadczyła poważnych problemów z płynnością w listopadzie i nie mogła honorować wniosków o wypłatę swoich klientów. Binance - największa na świecie platforma kryptowalutowa - była gotowa przejąć giełdę, ale po audycie odstąpiła od umowy. FTX nie mógł znaleźć rozwiązania […]

Rośnie popyt na koparki w Rosji

Popyt na minery ASIC w Rosji wzrósł znacząco w czwartym kwartale z powodu spadku ich cen. Informację o tym podał "Kommersant". Jak podaje dystrybutor Chilkoot, sprzedaż za dwa miesiące czwartego kwartału przekroczyła wolumeny za cały trzeci kwartał, a za dziewięć miesięcy była o 65% wyższa niż przed rokiem. W BitRiver popyt na dziesięć miesięcy 2022 […]
0 0 Głosy
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Kryptowaluty2.pl 2022 Wszelkie prawa zastrzeżone
starcrossmenuchevron-downarrow-right
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram