Cardano (ADA) zyskuje 5% i wraca do pierwszej siódemki, wyprzedzając XRP i LUNA

ikona publikacji - ciemny
Opublikowano: 4 kwietnia 2022
ikona autora biały
cardano

Bitcoin próbował przebić poziom 47 000 dolarów, ale nie udało mu się to i wkrótce potem cofnął się o około tysiąc USD. Większość altcoinów jest nietypowo stabilna, z wyjątkiem Cardano. ADA zanotowała imponujący dzienny wzrost i powróciła do pierwszej siódemki największych aktywów cyfrowych pod względem kapitalizacji rynkowej.

Bitcoin zawiódł przy 47 tys. dolarów

Dokładnie tydzień temu bitcoin zainicjował wyraźny skok w górę z poziomu poniżej 45 000 USD do 48 000 USD. Dzień później kurs skoczył nawet na chwilę powyżej 48 tys. i osiągnął najwyższą cenę od trzech miesięcy.

Nie udało mu się jednak kontynuować wzrostów i przez kilka dni konsolidował się pomiędzy 47 000 a 48 000 USD. Sytuacja zmieniła się na przełomie czwartku i piątku, kiedy BTC stracił kilka tysięcy dolarów, osiągając wielodniowe minimum na poziomie 44 000 dolarów.

W tym momencie do gry wkroczyły byki i popchnęły bitcoina na północ. W ciągu kilku godzin kryptowaluta odrobiła większość strat i ponownie zbliżyła się do poziomu 47 000 dolarów. Po kolejnym krótkim cofnięciu w ciągu ostatnich 24 godzin, BTC wystrzelił powyżej tego poziomu, ale niedźwiedzie przechwyciły ten ruch i popchnęły go na południe.

Obecnie BTC znajduje się na poziomie nieco ponad 46 000 dolarów, a jego kapitalizacja rynkowa utrzymuje się znacznie poniżej 900 miliardów dolarów.

ADA z powrotem w Top 7

Większość altcoinów uspokoiła się po ostatnich zawirowaniach cenowych. Ethereum kilka dni temu osiągnęło trzymiesięczny szczyt powyżej 3500 dolarów i od tego czasu utrzymuje się w okolicach tego poziomu.

Binance Coin, Dogecoin i Shiba Inu są lekko na zielono wśród altcoinów o większej kapitalizacji. Z kolei Solana, Terra, Ripple, Avalanche, Polkadot i CRO zanotowały niewielkie spadki cen.

Cardano jest najbardziej istotnym graczem wśród 10 najlepszych aktywów cyfrowych, osiągając dzienny wzrost o prawie 5%. W rezultacie ADA znajduje się powyżej 1,2 USD i ponownie stała się siódmą co do wielkości kryptowalutą pod względem kapitalizacji rynkowej.

W skali 24 godzin Moonbeam zanotował największy wzrost (15%), a następnie Oasis Network (11%), Mina (11%) i BORA (10%). Kapitalizacja rynku kryptowalutowego nadal wynosi ponad 2,150 biliona dolarów.

Kategoria wpisu:

Dawid Kucharczyk

Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Pasjonat nowych technologii, od 3 lat aktywnie uczestniczący w świecie krypto. Instruktor narciarstwa oraz amator gry w squasha. Zwolennik idei decentralizacji.

Powiązane tematy:

Założyciel Curve kupił willę za 40 mln USD

Curve Finance to popularny protokół zdecentralizowanych finansów (DeFi) w sieci Ethereum (ETH), który wystartował w 2020 roku. Obecnie jest czwartym co do wielkości projektem DeFi na Ethereum. Jego całkowita zablokowana wartość (TVL) wynosi 4 miliardów dolarów, według danych DefiLlama. Curve Finance zostało zaprojektowane przez Michaela Egorova i koncentruje się na optymalizacji płynności stablecoinów. Egorov jest […]

Krótkoterminowi posiadacze BTC ponownie sprzedają z zyskiem

W ostatnim czasie Bitcoin (BTC) wywoływał niewielkie podekscytowanie wśród inwestorów kryptowalutowych. Po dużym odbiciu w pierwszym kwartale, w pewnym sensie potrzebował czasu, aby się z tego otrząsnąć. Od końca marca cena notowana jest kilka tysięcy dolarów poniżej kluczowego oporu na poziomie 30 000 USD, ale w minionym miesiącu spadła jeszcze poniżej 26 000 USD. Obecnie […]

JPMorgan: Rosnące ceny złota pchną bitcoina do 45 000 USD

Analitycy banku inwestycyjnego JPMorgan, kierowani przez starszego stratega Nikolaosa Panigirtzoglu, uważają, że rosnące ceny złota wpłyną również na kurs bitcoina. Ich zdaniem BTC osiągnie poziom 45 000 USD. Zespół Nikolaosa Panigirtzoglou podkreślił, że istnieje znaczna korelacja między kursami bitcoina i złota. Złoto kosztuje obecnie około 2000 USD, co jest niezwykle wysoką wartością. Według JPMorgan ozacza […]

Czy Binance mieszała środki klientów z środkami firmy?

Giełda kryptowalut Binance zaprzeczyła informacjom zawartym w artykule Reutersa, w którym stwierdzono, że w 2020 i 2021 r. platforma łączyła środki użytkowników z własnymi przychodami. Patrick Hillman, dyrektor ds. strategii firmy, wyraził opinię, że dziennikarze agencji desperacko chcieli napisać "złą historię", która okazała się "słaba". Menedżer wyższego szczebla napisał: "Następnie napisali 1000 słów teorii spiskowych […]

Kolejny kandydat na prezydenta USA przyjmuje darowizny w bitcoinach

Kandydat na prezydenta USA Vivek Ramaswamy ogłosił, że przyjmuje darowizny w bitcoinach (BTC) na nadchodzące wybory prezydenckie w 2024 roku. Poszedł on więc w ślady Roberta F. Kennedy'ego Jr, który od jakiegoś czasu jest zwolennikiem pierwotnej kryptowaluty. Robert w miniony weekend został pierwszym kandydatem na prezydenta, który ogłosił, że będzie akceptował darowizny w BTC. Darczyńcy […]
0 0 Głosy
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Kryptowaluty2.pl 2023 Wszelkie prawa zastrzeżone
starcrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram