Niemiecka policja zamknęła darknetowy rynek Hydra i przejęła 25 mln USD w bitcoinie

ikona publikacji - ciemny
Opublikowano: 5 kwietnia 2022
ikona autora biały
darknet

Centralne Biuro do Walki z Cyberprzestępczością (ZIT) we Frankfurcie oraz Federalny Urząd Policji Kryminalnej (BKA) przeprowadziły wspólną operację przeciwko rosyjskiej giełdzie narkotykowej "Hydra Market". Władze zamknęły infrastrukturę serwerową darknetowego rynku i przejęły bitcoiny o wartości ponad 25 milionów dolarów.

Hydra Market przestał istnieć

Zgodnie z oświadczeniem policji federalnej, niemieccy stróże prawa "zabezpieczyli infrastrukturę serwerową największego na świecie nielegalnego darknetowego rynku Hydra Market i w ten sposób go zamknęli". Władze skonfiskowały również 543 BTC, czyli około 25,3 miliona dolarów.

Dzisiejsza operacja jest wynikiem dochodzeń prowadzonych przez BKA i ZIT, które w pewnym momencie współpracowały ze swoimi amerykańskimi odpowiednikami.

Nielegalny rynek był rosyjskojęzyczną platformą, która była dostępna przez sieć Tor co najmniej od 2015 roku. Organizacja skupiała się głównie na handlu nielegalnymi narkotykami. Według szacunków niemieckich władz, "Hydra Market" miał około 17 milionów klientów i ponad 19 000 zarejestrowanych kont sprzedawców. W 2020 roku rynek wygenerował ponad 1,3 miliarda dolarów przychodu.

Przez lata platforma zbudowała Bitcoin Bank Mixer - usługę, która utrudnia śledzenie cyfrowych transakcji, a tym samym prowadzenie dochodze. Rynek obsługiwał głównie klientów w Rosji, na Ukrainie, w Kazachstanie, na Białorusi, w Azerbejdżanie, Armenii, Kirgistanie, Uzbekistanie, Tadżykistanie i Mołdawii.

Inne rosyjskie strony darknet zamknięte w ostatnim czasie

W lutym tego roku rosyjskie Ministerstwo Spraw Wewnętrznych zlikwidowało cztery duże nielegalne darknetowe platformy, dzięki którym uzyskano ponad 260 milionów dolarów w kryptowalutach pochodzących ze sprzedaży skradzionych kart kredytowych. Były to Ferum Shop, Trump's Dumps, forum Sky-Fraud oraz UAS Store.

Wszystkie te platformy oferowały skradzione karty kredytowe, a kupujący mogli zapłacić za przedmioty kartami upominkowymi premium, dobrami luksusowymi lub aktywami cyfrowymi. Trzy najczęściej wykorzystywane kryptowaluty to Bitcoin (BTC), Ether (ETH) i Litecoin (LTC).

Wśród tych czterech stron zdecydowanie największą jest Ferum Shop, na który przypadło 256 milionów dolarów w BTC pochodzących z nielegalnego procederu. Trump's Dumps znalazło się na drugim miejscu, zgarniając około 4,1 miliona dolarów w kryptowalutach.

Forum Sky-Fraud było popularnym punktem pośrednim, gdzie przestępcy omawiali swoje techniki przestępcze i wymieniali się wskazówkami dotyczącymi prania brudnych pieniędzy. Po jego zamknięciu rosyjskie władze zostawiły na platformie wiadomość o następującej treści: "Który z was jest następny?".

UAS Store przyniósł 3 miliony dolarów dochodu z aktywów cyfrowych. Strona była szczególnie aktywna od początku pandemii COVID-19, generując w tym czasie ponad 860 000 dolarów.

Kategoria wpisu:

Podobne tematy

Analityk Bloomberga: "Bitcoin może prześcignąć złoto"

Znany analityk rynku towarowego w Bloomberg, Mike McGlone, przedstawił kolejną prognozę dotyczącą bitcoina (BTC). Tym razem w odniesieniu do króla wszystkich towarów; złota. Według McGlone'a, bitcoin przygotowuje się do ostatecznego rywalizowania z metalem szlachetnym. Bitcoin a złoto McGlone poinformował o tym wczoraj na Twitterze. Tym samym podtrzymuje on swoje pozytywne oczekiwania co do przyszłości bitcoina. […]

Senator Lummis uważa teraz, że eter jest papierem wartościowym

Jeszcze jeden amerykański polityk w centrum regulacji branży kryptowalutowej zmienił stanowisko w sprawie klasyfikacji prawnej Etheru. Senator Cynthia Lummis (R-WY) wyjawiła w środę, że obecnie postrzega drugą największą kryptowalutę jako papier wartościowy - nie towar. Bitcoin jest jedynym towarem kryptowalutowym: Lummis Lummis wyraziła swój zmieniony pogląd na aktywo za pomocą CoinDesk we wtorek podczas omawiania […]

Sprawa Ripple vs SEC dobiega końca

Dwuletnia batalia Ripple z amerykańską Komisją Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) dobiega końca. Firma kryptowalutowa złożyła odpowiedź i to wydaje się być już ostatnia linia obrony. Dumny z obrony Ripple'a Radca prawny Ripple Stuart Alderoty poinformował, że odpowiedź była już ostatnią. Pisze on, że firma zwróciła się do sądu o wydanie orzeczenia na korzyść Ripple. […]

Jak szeroko rozprzestrzenia się zaraza FTX? Spółki dotknięte kryzysem

Upadek giełdy kryptowalut FTX przejdzie do historii jako jeden z najczarniejszych momentów w historii kryptowalut. Firma doświadczyła poważnych problemów z płynnością w listopadzie i nie mogła honorować wniosków o wypłatę swoich klientów. Binance - największa na świecie platforma kryptowalutowa - była gotowa przejąć giełdę, ale po audycie odstąpiła od umowy. FTX nie mógł znaleźć rozwiązania […]

Rośnie popyt na koparki w Rosji

Popyt na minery ASIC w Rosji wzrósł znacząco w czwartym kwartale z powodu spadku ich cen. Informację o tym podał "Kommersant". Jak podaje dystrybutor Chilkoot, sprzedaż za dwa miesiące czwartego kwartału przekroczyła wolumeny za cały trzeci kwartał, a za dziewięć miesięcy była o 65% wyższa niż przed rokiem. W BitRiver popyt na dziesięć miesięcy 2022 […]
0 0 Głosy
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Kryptowaluty2.pl 2022 Wszelkie prawa zastrzeżone
starcrossmenuchevron-downarrow-right
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram