Niemiecka policja zamknęła darknetowy rynek Hydra i przejęła 25 mln USD w bitcoinie

ikona publikacji - ciemny
Opublikowano: 5 kwietnia 2022
ikona autora biały
darknet

Centralne Biuro do Walki z Cyberprzestępczością (ZIT) we Frankfurcie oraz Federalny Urząd Policji Kryminalnej (BKA) przeprowadziły wspólną operację przeciwko rosyjskiej giełdzie narkotykowej "Hydra Market". Władze zamknęły infrastrukturę serwerową darknetowego rynku i przejęły bitcoiny o wartości ponad 25 milionów dolarów.

Hydra Market przestał istnieć

Zgodnie z oświadczeniem policji federalnej, niemieccy stróże prawa "zabezpieczyli infrastrukturę serwerową największego na świecie nielegalnego darknetowego rynku Hydra Market i w ten sposób go zamknęli". Władze skonfiskowały również 543 BTC, czyli około 25,3 miliona dolarów.

Dzisiejsza operacja jest wynikiem dochodzeń prowadzonych przez BKA i ZIT, które w pewnym momencie współpracowały ze swoimi amerykańskimi odpowiednikami.

Nielegalny rynek był rosyjskojęzyczną platformą, która była dostępna przez sieć Tor co najmniej od 2015 roku. Organizacja skupiała się głównie na handlu nielegalnymi narkotykami. Według szacunków niemieckich władz, "Hydra Market" miał około 17 milionów klientów i ponad 19 000 zarejestrowanych kont sprzedawców. W 2020 roku rynek wygenerował ponad 1,3 miliarda dolarów przychodu.

Przez lata platforma zbudowała Bitcoin Bank Mixer - usługę, która utrudnia śledzenie cyfrowych transakcji, a tym samym prowadzenie dochodze. Rynek obsługiwał głównie klientów w Rosji, na Ukrainie, w Kazachstanie, na Białorusi, w Azerbejdżanie, Armenii, Kirgistanie, Uzbekistanie, Tadżykistanie i Mołdawii.

Inne rosyjskie strony darknet zamknięte w ostatnim czasie

W lutym tego roku rosyjskie Ministerstwo Spraw Wewnętrznych zlikwidowało cztery duże nielegalne darknetowe platformy, dzięki którym uzyskano ponad 260 milionów dolarów w kryptowalutach pochodzących ze sprzedaży skradzionych kart kredytowych. Były to Ferum Shop, Trump's Dumps, forum Sky-Fraud oraz UAS Store.

Wszystkie te platformy oferowały skradzione karty kredytowe, a kupujący mogli zapłacić za przedmioty kartami upominkowymi premium, dobrami luksusowymi lub aktywami cyfrowymi. Trzy najczęściej wykorzystywane kryptowaluty to Bitcoin (BTC), Ether (ETH) i Litecoin (LTC).

Wśród tych czterech stron zdecydowanie największą jest Ferum Shop, na który przypadło 256 milionów dolarów w BTC pochodzących z nielegalnego procederu. Trump's Dumps znalazło się na drugim miejscu, zgarniając około 4,1 miliona dolarów w kryptowalutach.

Forum Sky-Fraud było popularnym punktem pośrednim, gdzie przestępcy omawiali swoje techniki przestępcze i wymieniali się wskazówkami dotyczącymi prania brudnych pieniędzy. Po jego zamknięciu rosyjskie władze zostawiły na platformie wiadomość o następującej treści: "Który z was jest następny?".

UAS Store przyniósł 3 miliony dolarów dochodu z aktywów cyfrowych. Strona była szczególnie aktywna od początku pandemii COVID-19, generując w tym czasie ponad 860 000 dolarów.

Kategoria wpisu:

Dawid Kucharczyk

Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Pasjonat nowych technologii, od 3 lat aktywnie uczestniczący w świecie krypto. Instruktor narciarstwa oraz amator gry w squasha. Zwolennik idei decentralizacji.

Powiązane tematy:

Cykle BTC - wszystko o cykliczności Bitcoina

Bitcoin powstał już ponad dekadę temu, a przez ten czas udało się zebrać sporo danych. Wynika z nich, że istnieją powtarzające się tzw. cykle BTC. Cykliczność Bitcoina jest spowodowana kilkoma czynnikami, które postaramy się rozłożyć na czynniki pierwsze w poniższym artykule. Spróbujemy też wyjaśnić jak rozpoznać etapy cyklu BTC. Tak więc, zaczynajmy! Czym jest cykl […]

MEXC - bonus i kod rabatowy (2023)

MEXC to giełda kryptowalut, która szybko zyskuje popularność i stale zwiększa swój wolumen. Ale czy wiesz, że podczas rejestracji możesz odebrać bonus, a właściwie bonusy? Wystarczy, że w odpowiednim polu wpiszesz ekskluzywny kod rabatowy: mexc-k2. W dzisiejszym artykule wyjaśnimy Ci dokładnie jaki bonusy oferuje MEXC oraz co musisz zrobić, aby je odebrać! Tak więc, zaczynajmy! […]

Brian Kelly: "Kapitalizacja Bitcoina może wzrosnąć 10x"

Popularny inwestor kryptowalutowy, założyciel i dyrektor generalny BKCM uważa, że bitcoin znajduje się w doskonałej pozycji do wzrostu, a w perspektywie średnioterminowej kapitalizacja BTC może wzrosnąć dziesięciokrotnie. Brian Kelly w wywiadzie dla programu Fast Money CNBC powiedział, że za wzrostem pierwszej kryptowaluty przemawia kilka konkretnych czynników. Jako jeden z najważniejszych przedsiębiorca wymienił możliwość rychłego zatwierdzenia […]

Robert Kiyosaki: "Oszczędzaj złoto, srebro i bitcoiny, nie dolary"

W obliczu hossy na rynku bitcoina, Robert Kiyosaki, autor bestsellerowej książki finansowej "Bogaty ojciec, biedny ojciec", ponownie wezwał do inwestowania w złoto, srebro i pierwszą kryptowalutę. "Prawdziwi kapitaliści obniżają ceny, powodując deflację. Marksiści podnoszą ceny, powodując inflację. Nasi przywódcy są marksistami, dlatego mamy inflację. Chroń się przed naszymi marksistowskimi przywódcami. Oszczędzaj złoto, srebro i bitcoiny, […]

Raiffeisen Bank pozwoli handlować kryptowalutami

Austriacki bank Raiffeisen aktywnie rozszerza swoją obecność na rynku kryptowalut - od stycznia 2024 r. klienci będą mogli handlować tego typu aktywami cyfrowymi. Początkowo usługa będzie oferowana tylko klientom w Wiedniu, gdzie znajduje się siedziba banku. Projekt będzie realizowany wspólnie z giełdą kryptowalut Bitpanda. Szef innowacji banku, Curt Chadha wyjaśnił: "Zaczynamy od Wiednia, ponieważ mieszka […]
0 0 Głosy
Oceń artykuł
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Kryptowaluty2.pl 2023 Wszelkie prawa zastrzeżone
starcrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram