Indie wstrzymają się z regulacją kryptowalut, bo nie chcą działać w pojedynkę

ikona publikacji - ciemny
Opublikowano: 1 kwietnia 2022
ikona autora biały
indie krypto

Według doniesień, drugi pod względem liczby ludności kraj wprowadzi ramy prawne dotyczące kryptowalut dopiero po osiągnięciu globalnego konsensusu w tej sprawie. Według osoby zorientowanej tym temacie, indyjski rząd nie planuje w najbliższym czasie wprowadzenia prawa, które miałoby ograniczać lub promować obrót cyfrowymi aktywami.

Regulacja kryptowalut wymaga globalnego podejścia

Indie są jednym z krajów o najbardziej kontrowersyjnym stanowisku wobec branży kryptowalut. W ciągu ostatnich kilku lat władze ogłosiły zamiar wprowadzenia zakazu i kryminalizacji korzystania z tej klasy aktywów. Później zrezygnowały z tych planów, twierdząc, że regulacja byłaby lepszym krokiem niż całkowity sprzeciw.

Nie wiadomo jednak, w jaki sposób i kiedy Indie wprowadzą regulacje sektora.

Według ostatnich doniesień Bloomberga, rząd zajmie stanowisko dopiero po osiągnięciu porozumienia z innymi krajami. Osoba obeznana z tą sprawą ujawniła, że Indie w najbliższym czasie nie mają zamiaru ani zaostrzać, ani wspierać handlu kryptowalutami.

W ciągu ostatnich kilku miesięcy pojawiły się już propozycje globalnego stanowiska w sprawie cyfrowych aktywów. Na początku tego roku premier kraju - Narendra Modi - stwierdził, że Indie nie powinny działać w pojedynkę przy formułowaniu zasad branży. Szukanie międzynarodowej pomocy w tworzeniu wspólnej strategii w tej sprawie wydaje się być właściwym rozwiązaniem dla tego polityka.

Pomimo niepewności, Indie wprowadziły ważną zasadę opodatkowania. Od 1 kwietnia inwestorzy są obciążeni 30% podatkiem od dochodów z handlu aktywami cyfrowymi.

Zamieszanie

Kilka tygodni temu Sandeep Nailwal - CEO i współzałożyciel Polygon - stwierdził, że brak zasad generuje ogromny chaos w indyjskiej przestrzeni cyfrowych aktywów. Jego zdaniem, chaos ten sprawia, że tysiące deweloperów, inwestorów i przedsiębiorców wyjeżdża do krajów o lepiej uregulowanych ekosystemach.

Nailwal powiedział, że chce mieszkać w swojej ojczyźnie i nadal rozwijać swój protokół blockchain w tej części świata. Jednak panująca tam sytuacja jest niekorzystna dla takiego przebiegu:

Ogólnie rzecz biorąc, ze względu na to, jak niepewna jest tam sytuacja regulacyjna i jak duży stał się Polygon, nie ma sensu dla nas ani dla żadnego zespołu narażać swoich protokołów na lokalne ryzyko.

Kategoria wpisu:

Dawid Kucharczyk

Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Pasjonat nowych technologii, od 3 lat aktywnie uczestniczący w świecie krypto. Instruktor narciarstwa oraz amator gry w squasha. Zwolennik idei decentralizacji.

Powiązane tematy:

Staking kryptowalut - czym jest staking, sposoby stakowania

Staking kryptowalut zyskuje na popularności, szczególnie ze względu na śmiesznie niskie oprocentowanie lokowanego kapitału w bankach. Gdy lokaty “dają zarobić”…

Binance - jak zacząć?

Binance jak zacząć? Jeżeli jesteś nowy w świecie krypto to z całą pewnością zadajesz sobie takie pytanie - i nie ma w tym nic dziwnego. W końcu Binance to największa giełda kryptowalut na świecie, tak więc jest o niej bardzo głośno. W dzisiejszym artykule odpowiemy na to pytanie. Wyjaśnimy Ci krok po kroku jak założyć […]

Cykle BTC - wszystko o cykliczności Bitcoina

Bitcoin powstał już ponad dekadę temu, a przez ten czas udało się zebrać sporo danych. Wynika z nich, że istnieją powtarzające się tzw. cykle BTC. Cykliczność Bitcoina jest spowodowana kilkoma czynnikami, które postaramy się rozłożyć na czynniki pierwsze w poniższym artykule. Spróbujemy też wyjaśnić jak rozpoznać etapy cyklu BTC. Tak więc, zaczynajmy! Czym jest cykl […]

MEXC - bonus i kod rabatowy (2023)

MEXC to giełda kryptowalut, która szybko zyskuje popularność i stale zwiększa swój wolumen. Ale czy wiesz, że podczas rejestracji możesz odebrać bonus, a właściwie bonusy? Wystarczy, że w odpowiednim polu wpiszesz ekskluzywny kod rabatowy: mexc-k2. W dzisiejszym artykule wyjaśnimy Ci dokładnie jaki bonusy oferuje MEXC oraz co musisz zrobić, aby je odebrać! Tak więc, zaczynajmy! […]

Brian Kelly: "Kapitalizacja Bitcoina może wzrosnąć 10x"

Popularny inwestor kryptowalutowy, założyciel i dyrektor generalny BKCM uważa, że bitcoin znajduje się w doskonałej pozycji do wzrostu, a w perspektywie średnioterminowej kapitalizacja BTC może wzrosnąć dziesięciokrotnie. Brian Kelly w wywiadzie dla programu Fast Money CNBC powiedział, że za wzrostem pierwszej kryptowaluty przemawia kilka konkretnych czynników. Jako jeden z najważniejszych przedsiębiorca wymienił możliwość rychłego zatwierdzenia […]
0 0 Głosy
Oceń artykuł
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Kryptowaluty2.pl 2023 Wszelkie prawa zastrzeżone
starcrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram