Indie wstrzymają się z regulacją kryptowalut, bo nie chcą działać w pojedynkę

ikona publikacji - ciemny
Opublikowano: 1 kwietnia 2022
ikona autora biały
indie krypto

Według doniesień, drugi pod względem liczby ludności kraj wprowadzi ramy prawne dotyczące kryptowalut dopiero po osiągnięciu globalnego konsensusu w tej sprawie. Według osoby zorientowanej tym temacie, indyjski rząd nie planuje w najbliższym czasie wprowadzenia prawa, które miałoby ograniczać lub promować obrót cyfrowymi aktywami.

Regulacja kryptowalut wymaga globalnego podejścia

Indie są jednym z krajów o najbardziej kontrowersyjnym stanowisku wobec branży kryptowalut. W ciągu ostatnich kilku lat władze ogłosiły zamiar wprowadzenia zakazu i kryminalizacji korzystania z tej klasy aktywów. Później zrezygnowały z tych planów, twierdząc, że regulacja byłaby lepszym krokiem niż całkowity sprzeciw.

Nie wiadomo jednak, w jaki sposób i kiedy Indie wprowadzą regulacje sektora.

Według ostatnich doniesień Bloomberga, rząd zajmie stanowisko dopiero po osiągnięciu porozumienia z innymi krajami. Osoba obeznana z tą sprawą ujawniła, że Indie w najbliższym czasie nie mają zamiaru ani zaostrzać, ani wspierać handlu kryptowalutami.

W ciągu ostatnich kilku miesięcy pojawiły się już propozycje globalnego stanowiska w sprawie cyfrowych aktywów. Na początku tego roku premier kraju - Narendra Modi - stwierdził, że Indie nie powinny działać w pojedynkę przy formułowaniu zasad branży. Szukanie międzynarodowej pomocy w tworzeniu wspólnej strategii w tej sprawie wydaje się być właściwym rozwiązaniem dla tego polityka.

Pomimo niepewności, Indie wprowadziły ważną zasadę opodatkowania. Od 1 kwietnia inwestorzy są obciążeni 30% podatkiem od dochodów z handlu aktywami cyfrowymi.

Zamieszanie

Kilka tygodni temu Sandeep Nailwal - CEO i współzałożyciel Polygon - stwierdził, że brak zasad generuje ogromny chaos w indyjskiej przestrzeni cyfrowych aktywów. Jego zdaniem, chaos ten sprawia, że tysiące deweloperów, inwestorów i przedsiębiorców wyjeżdża do krajów o lepiej uregulowanych ekosystemach.

Nailwal powiedział, że chce mieszkać w swojej ojczyźnie i nadal rozwijać swój protokół blockchain w tej części świata. Jednak panująca tam sytuacja jest niekorzystna dla takiego przebiegu:

Ogólnie rzecz biorąc, ze względu na to, jak niepewna jest tam sytuacja regulacyjna i jak duży stał się Polygon, nie ma sensu dla nas ani dla żadnego zespołu narażać swoich protokołów na lokalne ryzyko.

Kategoria wpisu:

Dawid Kucharczyk

Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Pasjonat nowych technologii, od 3 lat aktywnie uczestniczący w świecie krypto. Instruktor narciarstwa oraz amator gry w squasha. Zwolennik idei decentralizacji.

Powiązane tematy:

Portal w Binance Launchpool - to już 47. projekt!

Giełda kryptowalut Binance ogłosiła kolejny projekt, który pojawi się na platformie Binance Launchpool - to już 47 w historii. Tym razem jest to platforma gamingowa Web3 - Portal. Przy okazji zaoferowała promocję, w której do zgarnięcia jest 20 tokenów PIXEL zupełnie za darmo: aby je odebrać należy założyć konto z promocyjnego linka: odbierz 20 PIXEL. […]

Co to jest BNB Vault? Jak korzystać z tej funkcji?

Binance to nie tylko giełda. To cały ekosystem produktów. Jednym z nich jest BNB Vault - agregator zysków, który pozwala zarabiać odsetki od posiadanych już kryptowalut. Funkcja ta umożliwia też w inwestowanie w ciekawe, nowe krypto projekty na wczesnym etapie poprzez Launchpool. W dzisiejszym artykule omówimy BNB Vault szczegółowo. Wyjaśnimy co to jest, jak działa […]

PIXEL w Binance Launchpool. HODLować czy sprzedać?

Binance ogłosiło właśnie 46. projekt, który zostanie uruchomiony na platformie Binance Launchpool. Tym razem jest to PIXEL, natywny token gry Pixels. W dzisiejszym artykule sprawdzimy czym jest PIXEL oraz jak farmić te tokeny na Binance. Na koniec spróbujemy odpowiedzieć na pytanie czy warto je HODLować, czy może sprzedać od razu po rozpoczęciu handlu. Najpierw jednak […]

Co to jest Binance Earn? Środy pełne zarabiania

Jesteś długoterminowym HODLerem? Być może masz w portfelu trochę kryptowalut i nie planujesz ich sprzedawać w najbliższym czasie? Czy wiesz, że istnieje sposób, aby zarabia za ich pomoc pasywny dochód? Pozwala na to np. platforma Binance Earn. Co to jest? Jak działa? Jakie daje możliwości? O tym w dzisiejszym artykule! Czym wyróżnia się Binance Earn? […]

Binance odzyskuje udział w rynku i stabilnie się rozwija

Giełda kryptowalut Binance zaczęła odzyskiwać swój udział w rynku. Sytuacja ma miejsce zaledwie kilka miesięcy po rozstrzygnięciu sprawy z Departamentem Sprawiedliwości Stanów Zjednoczonych i zapłaceniu grzywny w wysokości 4,3 miliarda dolarów. Według danych firmy badawczej Kaiko, udział Binance w rynku pod względem wolumenu obrotu wzrósł do 49% dwa miesiące po tym, jak giełda rozstrzygnęła sprawę […]
0 0 Głosy
Oceń artykuł
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Kryptowaluty2.pl 2023 Wszelkie prawa zastrzeżone
starcrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram