Indie wstrzymają się z regulacją kryptowalut, bo nie chcą działać w pojedynkę

ikona publikacji - ciemny
Opublikowano: 1 kwietnia 2022
ikona autora biały
indie krypto

Według doniesień, drugi pod względem liczby ludności kraj wprowadzi ramy prawne dotyczące kryptowalut dopiero po osiągnięciu globalnego konsensusu w tej sprawie. Według osoby zorientowanej tym temacie, indyjski rząd nie planuje w najbliższym czasie wprowadzenia prawa, które miałoby ograniczać lub promować obrót cyfrowymi aktywami.

Regulacja kryptowalut wymaga globalnego podejścia

Indie są jednym z krajów o najbardziej kontrowersyjnym stanowisku wobec branży kryptowalut. W ciągu ostatnich kilku lat władze ogłosiły zamiar wprowadzenia zakazu i kryminalizacji korzystania z tej klasy aktywów. Później zrezygnowały z tych planów, twierdząc, że regulacja byłaby lepszym krokiem niż całkowity sprzeciw.

Nie wiadomo jednak, w jaki sposób i kiedy Indie wprowadzą regulacje sektora.

Według ostatnich doniesień Bloomberga, rząd zajmie stanowisko dopiero po osiągnięciu porozumienia z innymi krajami. Osoba obeznana z tą sprawą ujawniła, że Indie w najbliższym czasie nie mają zamiaru ani zaostrzać, ani wspierać handlu kryptowalutami.

W ciągu ostatnich kilku miesięcy pojawiły się już propozycje globalnego stanowiska w sprawie cyfrowych aktywów. Na początku tego roku premier kraju - Narendra Modi - stwierdził, że Indie nie powinny działać w pojedynkę przy formułowaniu zasad branży. Szukanie międzynarodowej pomocy w tworzeniu wspólnej strategii w tej sprawie wydaje się być właściwym rozwiązaniem dla tego polityka.

Pomimo niepewności, Indie wprowadziły ważną zasadę opodatkowania. Od 1 kwietnia inwestorzy są obciążeni 30% podatkiem od dochodów z handlu aktywami cyfrowymi.

Zamieszanie

Kilka tygodni temu Sandeep Nailwal - CEO i współzałożyciel Polygon - stwierdził, że brak zasad generuje ogromny chaos w indyjskiej przestrzeni cyfrowych aktywów. Jego zdaniem, chaos ten sprawia, że tysiące deweloperów, inwestorów i przedsiębiorców wyjeżdża do krajów o lepiej uregulowanych ekosystemach.

Nailwal powiedział, że chce mieszkać w swojej ojczyźnie i nadal rozwijać swój protokół blockchain w tej części świata. Jednak panująca tam sytuacja jest niekorzystna dla takiego przebiegu:

Ogólnie rzecz biorąc, ze względu na to, jak niepewna jest tam sytuacja regulacyjna i jak duży stał się Polygon, nie ma sensu dla nas ani dla żadnego zespołu narażać swoich protokołów na lokalne ryzyko.

Kategoria wpisu:

Dawid Kucharczyk

Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Pasjonat nowych technologii, od 3 lat aktywnie uczestniczący w świecie krypto. Instruktor narciarstwa oraz amator gry w squasha. Zwolennik idei decentralizacji.

Powiązane tematy:

Założyciel Curve kupił willę za 40 mln USD

Curve Finance to popularny protokół zdecentralizowanych finansów (DeFi) w sieci Ethereum (ETH), który wystartował w 2020 roku. Obecnie jest czwartym co do wielkości projektem DeFi na Ethereum. Jego całkowita zablokowana wartość (TVL) wynosi 4 miliardów dolarów, według danych DefiLlama. Curve Finance zostało zaprojektowane przez Michaela Egorova i koncentruje się na optymalizacji płynności stablecoinów. Egorov jest […]

Krótkoterminowi posiadacze BTC ponownie sprzedają z zyskiem

W ostatnim czasie Bitcoin (BTC) wywoływał niewielkie podekscytowanie wśród inwestorów kryptowalutowych. Po dużym odbiciu w pierwszym kwartale, w pewnym sensie potrzebował czasu, aby się z tego otrząsnąć. Od końca marca cena notowana jest kilka tysięcy dolarów poniżej kluczowego oporu na poziomie 30 000 USD, ale w minionym miesiącu spadła jeszcze poniżej 26 000 USD. Obecnie […]

JPMorgan: Rosnące ceny złota pchną bitcoina do 45 000 USD

Analitycy banku inwestycyjnego JPMorgan, kierowani przez starszego stratega Nikolaosa Panigirtzoglu, uważają, że rosnące ceny złota wpłyną również na kurs bitcoina. Ich zdaniem BTC osiągnie poziom 45 000 USD. Zespół Nikolaosa Panigirtzoglou podkreślił, że istnieje znaczna korelacja między kursami bitcoina i złota. Złoto kosztuje obecnie około 2000 USD, co jest niezwykle wysoką wartością. Według JPMorgan ozacza […]

Czy Binance mieszała środki klientów z środkami firmy?

Giełda kryptowalut Binance zaprzeczyła informacjom zawartym w artykule Reutersa, w którym stwierdzono, że w 2020 i 2021 r. platforma łączyła środki użytkowników z własnymi przychodami. Patrick Hillman, dyrektor ds. strategii firmy, wyraził opinię, że dziennikarze agencji desperacko chcieli napisać "złą historię", która okazała się "słaba". Menedżer wyższego szczebla napisał: "Następnie napisali 1000 słów teorii spiskowych […]

Kolejny kandydat na prezydenta USA przyjmuje darowizny w bitcoinach

Kandydat na prezydenta USA Vivek Ramaswamy ogłosił, że przyjmuje darowizny w bitcoinach (BTC) na nadchodzące wybory prezydenckie w 2024 roku. Poszedł on więc w ślady Roberta F. Kennedy'ego Jr, który od jakiegoś czasu jest zwolennikiem pierwotnej kryptowaluty. Robert w miniony weekend został pierwszym kandydatem na prezydenta, który ogłosił, że będzie akceptował darowizny w BTC. Darczyńcy […]
0 0 Głosy
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Kryptowaluty2.pl 2023 Wszelkie prawa zastrzeżone
starcrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram