Bitcoin znajduje się na wczesnym etapie hossy - mówi analityk Bloomberga

ikona publikacji - ciemny
Opublikowano: 7 sierpnia 2023
ikona autora biały
rynek byka wzrosty hossa

Według analityka Bloomberga, Jamiego Couttsa, Bitcoin znajduje się na wczesnym etapie hossy. Dlaczego? Ponieważ główni inwestorzy gromadzą (kupują) bitcoiny w szybkim tempie.

"W tej chwili turyści nie są aktywni, podczas gdy stali mieszkańcy kupują w szybkim tempie i posiadają 74,8 procent podaży" - powiedział Jamie Coutts.

Nadchodzi hossa dla bitcoina?

Inwestorzy długoterminowi nie tylko posiadają obecnie 74,8 procent podaży. Od 2020 roku kolejne 30 procent wszystkich bitcoinów zostało przeniesionych z platform giełd krypto do prywatnych portfeli. Na giełdach znajduje się "tylko" 2,26 miliona bitcoinów.

W oparciu o liczbę aktywnych podmiotów w sieci, według Couttsa bitcoin jest obecnie "uczciwie wyceniany". Według niego w czwartym kwartale kurs bitcoina osiągnie 39 000 USD w oparciu o jego uproszczony model wyceny.

Ponadto Coutts podzielił optymistyczną prognozą dotyczącą ceny bitcoina na poziomie 92 000 USD do końca 2025 r. Aby osiągnąć taki wynik liczba aktywnych podmiotów powinna wzrosnąć do 600 000.

Zmienność bitcoina wyjątkowo niska

Pomimo korzystnego trendu dla bitcoina, niezwykle niska zmienność również powoduje dziwną sytuację. Według historycznego wskaźnika zmienności BitMEX, na poziomie 0,34, jest on obecnie najniższy w historii.

Dla wielu bitcoinerów okres niskiej zmienności będzie jednak mile widzianą chwilą spokoju po zaciętym roku 2022, który mamy za sobą.

W tej chwili cena około 29 000 USD wydaje się dobrym wynikiem. Zwłaszcza jeśli weźmiemy pod uwagę, że jeszcze w listopadzie 2022 r. BTC kosztował 15 500 USD.

Teraz pytanie brzmi, czy po tym okresie wyjątkowo niskiej zmienności czeka nas burza. W przypadku bitcoina może to być bowiem tak zwana cisza przed burzą.

Kategoria wpisu:

Dawid Kucharczyk

Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Pasjonat nowych technologii, od 3 lat aktywnie uczestniczący w świecie krypto. Instruktor narciarstwa oraz amator gry w squasha. Zwolennik idei decentralizacji.

Powiązane tematy:

Co to jest staking kryptowalut? Jak zacząć stakowanie?

Staking kryptowalut zyskuje na popularności, szczególnie ze względu na śmiesznie niskie oprocentowanie lokowanego kapitału w bankach. Gdy lokaty “dają zarobić”…

Omni Network (OMNI) - Nowa kryptowaluta w Binance Launchpool

Binance nie zwalnia tempa. Giełda dodała kolejny projekt do swojej platformy Binance Launchpool. Tym razem jest to kryptowaluta Omni Network (OMNI). W tym artykule rozłożymy ten projekt na czynniki pierwsze. Wyjaśnimy też jak farmić tokeny na Binance Launchpool! Uwaga: Jeśli założysz konto na Binance z tego linka, tuż przed listingiem OMNI (17 kwietnia), na Twoim […]

Darmowe pieniądze za rejestrację w aplikacji w 2024

Kiedyś trendem były aplikacje, które dawały pieniądze za klikanie, czy też wypełnienie ankiet. A co gdybym powiedział Ci, że istnieją aplikacje, które płacą za rejestrację? Wystarczy, że założysz konto, przejdziesz weryfikację i wykonasz jakąś dodatkową czynność. Proste, prawda? Przejdźmy więc do szczegółów! Sprawdźmy jak otrzymać darmowe pieniądze za rejestrację w 2024 roku! Jaka aplikacja płaci […]

Handluj kontraktami futures i zgarniaj ENA

Binance Futures wprowadza kolejną ciekawą promocję. To doskonała okazja zarówno dla traderów futures, jak i nowicjuszy w copy tradingu. Przez ograniczony czas, uczestnicy mogą zgarnąć część z puli 300 000 ENA. Aby wziąć udział, wystarczy zarejestrować się i spełnić proste warunki. Promocja trwa od 3 do 12 kwietnia 2024 i dzieli się na trzy części. […]

Boty do kryptowalut - automatyczne zarabianie na krypto

Jeżeli tutaj trafiłeś to prawdopodobnie szukasz bota, który pozwoli Ci automatycznie zarabiać pieniądze na kryptowalutach. Niestety, mamy dla Ciebie smutną wiadomość - takie boty nie istnieją, a jeśli ktoś oferuje Ci czysty, łatwy i szybki zarobek na botach handlowych to możesz mieć pewność, że to po prostu scam. Wciąż istnieje jednak pewna opcja, a mianowicie […]
0 0 Głosy
Oceń artykuł
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Kryptowaluty2.pl 2023 Wszelkie prawa zastrzeżone
starcrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram