Bitcoin znajduje się na wczesnym etapie hossy - mówi analityk Bloomberga

ikona publikacji - ciemny
Opublikowano: 7 sierpnia 2023
ikona autora biały
rynek byka wzrosty hossa

Według analityka Bloomberga, Jamiego Couttsa, Bitcoin znajduje się na wczesnym etapie hossy. Dlaczego? Ponieważ główni inwestorzy gromadzą (kupują) bitcoiny w szybkim tempie.

"W tej chwili turyści nie są aktywni, podczas gdy stali mieszkańcy kupują w szybkim tempie i posiadają 74,8 procent podaży" - powiedział Jamie Coutts.

Nadchodzi hossa dla bitcoina?

Inwestorzy długoterminowi nie tylko posiadają obecnie 74,8 procent podaży. Od 2020 roku kolejne 30 procent wszystkich bitcoinów zostało przeniesionych z platform giełd krypto do prywatnych portfeli. Na giełdach znajduje się "tylko" 2,26 miliona bitcoinów.

W oparciu o liczbę aktywnych podmiotów w sieci, według Couttsa bitcoin jest obecnie "uczciwie wyceniany". Według niego w czwartym kwartale kurs bitcoina osiągnie 39 000 USD w oparciu o jego uproszczony model wyceny.

Ponadto Coutts podzielił optymistyczną prognozą dotyczącą ceny bitcoina na poziomie 92 000 USD do końca 2025 r. Aby osiągnąć taki wynik liczba aktywnych podmiotów powinna wzrosnąć do 600 000.

Zmienność bitcoina wyjątkowo niska

Pomimo korzystnego trendu dla bitcoina, niezwykle niska zmienność również powoduje dziwną sytuację. Według historycznego wskaźnika zmienności BitMEX, na poziomie 0,34, jest on obecnie najniższy w historii.

Dla wielu bitcoinerów okres niskiej zmienności będzie jednak mile widzianą chwilą spokoju po zaciętym roku 2022, który mamy za sobą.

W tej chwili cena około 29 000 USD wydaje się dobrym wynikiem. Zwłaszcza jeśli weźmiemy pod uwagę, że jeszcze w listopadzie 2022 r. BTC kosztował 15 500 USD.

Teraz pytanie brzmi, czy po tym okresie wyjątkowo niskiej zmienności czeka nas burza. W przypadku bitcoina może to być bowiem tak zwana cisza przed burzą.

Kategoria wpisu:

Dawid Kucharczyk

Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Pasjonat nowych technologii, od 3 lat aktywnie uczestniczący w świecie krypto. Instruktor narciarstwa oraz amator gry w squasha. Zwolennik idei decentralizacji.

Powiązane tematy:

Sieć Ethereum jest na minusie po raz pierwszy od roku

Pamiętacie "Merge"? Sieć Ethereum (ETH) dokonała przejścia z systemu proof of work na system proof of stake we wrześniu ubiegłego roku. Zamiast energochłonnych obliczeń, od tego czasu to stakerzy przetwarzają transakcje na Ethereum. Od momentu Merge sieć Ethereum co miesiąc odnotowuje zyski. Nie chodzi tu o wartość cenową, ale o przychody z samej sieci. Blockwork […]

Rocznica aktualizacji Ethereum Merge: wszystkie zmiany w skrócie

Dziś mija dokładnie rok, odkąd sieć Ethereum (ETH) dokonała przejścia z Proof-of-Work (PoW) na Proof-of-Stake (PoS). 15 września 2022 r. miała miejsce długo oczekiwana aktualizacja Merge, uważana przez wielu za najważniejsze wydarzenie w całej historii Ethereum. W tym artykule przyjrzymy się głównym zmianom i ich rezultatom, a także spojrzymy w przyszłość. Ethereum Merge: co się […]

Cena bitcoina jest nudna, ale dane nadal pokazują pozytywny obraz

Teraz, gdy cena bitcoina powróciła do poziomów z połowy czerwca, rynek ponownie zaczyna się zastanawiać, czy mamy do czynienia z hossą. Kurs spadł już o 16% od lokalnego szczytu z sierpnia ubiegłego roku, a od szczytu do dołka o ponad 20%. Mimo to, zgodnie z danymi on-chain, nie musimy się tak bardzo martwić. Bardzo niewiele […]

Jak zdobyć darmowe bitcoiny i kryptowaluty za rejestrację w 2023 roku?

Jeśli chcesz zacząć inwestować w bitcoin i kryptowaluty, najpierw musisz założyć konto na giełdzie i dokonać wpłaty walut fiat. Ale czy wiesz, że podczas rejestracji wiele platform oferuje darmowe bonusy? W dzisiejszym artykule omówimy 3 platformy, które oferują nowym użytkownikom darmowe kryptowaluty lub Bitcoin za rejestrację: Binance, Bybit i Bitget! Tak więc, zaczynajmy! Darmowe kryptowaluty […]

Kurs Bitcoina w tarapatach. Inflacja w USA wyższa niż oczekiwano

Indeks cen konsumpcyjnych (CPI) w Stanach Zjednoczonych wyniósł dziś 3,7%, podczas gdy oczekiwano wyniku na poziomie 3,6%. Oznaczałoby to już wzrost o 0,4% w porównaniu z lipcowym wynikiem 3,2%, ale inflacja spadła nawet bardziej niż początkowo oczekiwano. Dlaczego więc inflacja może nagle ponownie wzrosnąć i co to oznacza dla kursu bitcoina? Dlaczego inflacja może ponownie […]
0 0 Głosy
Oceń artykuł
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Kryptowaluty2.pl 2023 Wszelkie prawa zastrzeżone
starcrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram