SEC odwołuje się od wyroku w sprawie Ripple, co to oznacza dla XRP?

ikona publikacji - ciemny
Opublikowano: 10 sierpnia 2023
ikona autora biały
sec-vs-ripple-1

Sensacyjny zwrot nastąpił w prawnej bitwie między amerykańską Komisją Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) a Ripple Labs. SEC ogłosiła zamiar złożenia nietypowego odwołania, koncentrując się na klasyfikacji tokena XRP jako papieru wartościowego.

Ten zaskakujący ruch nastąpił po tym, jak SEC wcześniej nalegała na swoje stanowisko, że niektóre transakcje XRP nie powinny być uważane za papiery wartościowe. Wydarzenia te nadają sprawie nowy bieg i mogą mieć znaczące implikacje dla szerszej społeczności kryptowalutowej.

SEC składa odwołanie

Komisja Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) ogłosiła zamiar złożenia odwołania w toczącym się postępowaniu przeciwko Ripple Labs. Posunięcie to, które jest rzadkością w sporach prawnych, zostało potwierdzone, gdy SEC złożyła wniosek do sędzi Analisy Torres o pozwolenie na to odwołanie. Jeśli wniosek ten zostanie zatwierdzony, spowoduje to tymczasowe zawieszenie postępu sprawy sądowej na czas zakończenia procesu odwoławczego.

Sedno sporu leży w tym, czy token XRP należy uznać za papier wartościowy. Sędzia Torres orzekła wcześniej, że XRP nie powinien być uznawany za papiery wartościowe w sprzedaży "programowej", podczas gdy sprzedaż instytucjonalna spełnia standardy testu Howeya. SEC sprzeciwiła się jednak temu orzeczeniu, stwierdzając, że w sprawie przeciwko Ripple istnieją nierozwiązane kwestie.

Potencjalny wpływ na społeczność kryptowalutową

Decyzja SEC o złożeniu tymczasowej apelacji doprowadziła do spekulacji na temat szerszych implikacji dla społeczności kryptowalutowej. Jeśli orzeczenie sądu zostanie poddane przeglądowi, może to nie tylko wpłynąć na klasyfikację XRP, ale także ustanowić precedensy w traktowaniu innych kryptowalut jako papierów wartościowych. Może to mieć wpływ na giełdy kryptowalut i platformy zaangażowane w domniemane niezarejestrowane papiery wartościowe.

Dalsze kroki i harmonogram

SEC zaproponowała złożenie argumentu otwierającego w dniu 18 sierpnia. Stuart Alderoty, dyrektor ds. prawnych Ripple, odpowiedział na ogłoszenie SEC, podkreślając, że prawo do odwołania nie ma jeszcze zastosowania. Oczekuje się, że Ripple Labs odpowie na odwołanie SEC w przyszłym tygodniu.

Co ciekawe, wcześniej tego samego dnia sędzia Torres ogłosiła, że część sprawy zostanie skierowana do ławy przysięgłych w drugim kwartale 2024 roku. Konkretne zarzuty koncentrują się na twierdzeniach, że dyrektorzy Brad Garlinghouse i Christian Larsen przyczynili się do naruszenia przepisów dotyczących papierów wartościowych związanych z tokenem XRP.

Podsumowanie

Posunięcie SEC do złożenia tymczasowego odwołania w sprawie Ripple wywołuje nowe emocje i napięcie w długotrwałym sporze. Ze względu na potencjalny wpływ na szerszą społeczność kryptowalutową i przyszłą klasyfikację kryptowalut, wynik tej sprawy będzie uważnie obserwowany zarówno przez entuzjastów kryptowalut, jak i prawników na całym świecie.

Kategoria wpisu:

Dawid Kucharczyk

Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Pasjonat nowych technologii, od 3 lat aktywnie uczestniczący w świecie krypto. Instruktor narciarstwa oraz amator gry w squasha. Zwolennik idei decentralizacji.

Powiązane tematy:

Co to jest staking kryptowalut? Jak zacząć stakowanie?

Staking kryptowalut zyskuje na popularności, szczególnie ze względu na śmiesznie niskie oprocentowanie lokowanego kapitału w bankach. Gdy lokaty “dają zarobić”…

Omni Network (OMNI) - Nowa kryptowaluta w Binance Launchpool

Binance nie zwalnia tempa. Giełda dodała kolejny projekt do swojej platformy Binance Launchpool. Tym razem jest to kryptowaluta Omni Network (OMNI). W tym artykule rozłożymy ten projekt na czynniki pierwsze. Wyjaśnimy też jak farmić tokeny na Binance Launchpool! Uwaga: Jeśli założysz konto na Binance z tego linka, tuż przed listingiem OMNI (17 kwietnia), na Twoim […]

Darmowe pieniądze za rejestrację w aplikacji w 2024

Kiedyś trendem były aplikacje, które dawały pieniądze za klikanie, czy też wypełnienie ankiet. A co gdybym powiedział Ci, że istnieją aplikacje, które płacą za rejestrację? Wystarczy, że założysz konto, przejdziesz weryfikację i wykonasz jakąś dodatkową czynność. Proste, prawda? Przejdźmy więc do szczegółów! Sprawdźmy jak otrzymać darmowe pieniądze za rejestrację w 2024 roku! Jaka aplikacja płaci […]

Handluj kontraktami futures i zgarniaj ENA

Binance Futures wprowadza kolejną ciekawą promocję. To doskonała okazja zarówno dla traderów futures, jak i nowicjuszy w copy tradingu. Przez ograniczony czas, uczestnicy mogą zgarnąć część z puli 300 000 ENA. Aby wziąć udział, wystarczy zarejestrować się i spełnić proste warunki. Promocja trwa od 3 do 12 kwietnia 2024 i dzieli się na trzy części. […]

Boty do kryptowalut - automatyczne zarabianie na krypto

Jeżeli tutaj trafiłeś to prawdopodobnie szukasz bota, który pozwoli Ci automatycznie zarabiać pieniądze na kryptowalutach. Niestety, mamy dla Ciebie smutną wiadomość - takie boty nie istnieją, a jeśli ktoś oferuje Ci czysty, łatwy i szybki zarobek na botach handlowych to możesz mieć pewność, że to po prostu scam. Wciąż istnieje jednak pewna opcja, a mianowicie […]
0 0 Głosy
Oceń artykuł
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Kryptowaluty2.pl 2023 Wszelkie prawa zastrzeżone
starcrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram