Bitcoin może być jednak pozytywny dla klimatu - twierdzi holenderskie KPMG

ikona publikacji - ciemny
Opublikowano: 4 sierpnia 2023
ikona autora biały
blockchain energia

Bitcoin (BTC) jest często krytykowany, ponieważ wielu uważa, że blockchain ma szkodliwy wpływ na klimat. Ale niektórzy to kwestionują. Teraz firma księgowa KPMG również wpisuje się do tego obozu. Według spółki z Wielkiej Czwórki, efekt Bitcoina może być w rzeczywistości pozytywny.

Bitcoin nie musi przyspieszać zmian klimatycznych

Tak pisze KPMG w raporcie badawczym. Według firmy księgowej wydobywanie bitcoinów wcale nie musi być tak szkodliwe dla środowiska. W rzeczywistości może pozytywnie wpłynąć na klimat. Kluczowe znaczenie mają tu cztery różne strategie.

Pierwszą z nich jest po prostu wykorzystanie odnawialnych źródeł energii. Jest to kontrowersyjna strategia. Takie źródła energii nie mogą być wykorzystywane na dużą skalę wszędzie.

Dlatego też niektórzy uważają, że moc wykorzystywana do bitcoina powinna być używana do innych celów. Obecnie odnawialne źródła energii stanowią 58,9% całkowitego zużycia sieci Bitcoin.

Bitcoin jako zachęta do bardziej zrównoważonego rozwoju

Drugą metodą jest zrównoważenie popytu w sieci energetycznej. Ma to miejsce w amerykańskim stanie Teksas, ponieważ stan ten zmaga się z poważnymi zmianami pogodowymi. Poprzez tymczasowe wyłączenie sprzętu wydobywczego, reszta sieci energetycznej może lepiej radzić sobie z warunkami.

Nie oferuje to tak naprawdę poprawy środowiska, ale zapewnia, że Bitcoin nie powoduje dodatkowych problemów. Górnicy, którzy w tym uczestniczą, otrzymują nawet za to wynagrodzenie.

Równie kreatywne jest wykorzystanie wydobywania bitcoinów jako ogrzewania. W końcu wymagany sprzęt górniczy ASIC emituje sporo ciepła, które jest tracone, jeśli nie zostanie wykorzystane do czegoś pożytecznego. Tymczasem na przykład w budynkach, basenach i szklarniach to właśnie gaz ziemny jest najczęściej wykorzystywany do ogrzewania. Można to więc zrobić zupełnie inaczej, co w zeszłym roku zademonstrowała holenderska szklarnia.

Ostatnim sposobem jest ponowne wykorzystanie metanu (CH4). W niektórych przypadkach metan jest po prostu spalany, na przykład podczas spalania w przemyśle naftowym. Obecnie firmy naftowe coraz częściej wykorzystują ten nadmiar gazu do generowania energii. Energia elektryczna może być następnie wykorzystywana do innych celów, takich jak wydobywanie bitcoinów. Według KPMG, wydobywanie bitcoinów jest zachętą finansową do uczynienia tego rodzaju konsumpcji bardziej zrównoważoną.

Kategoria wpisu:

Dawid Kucharczyk

Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Pasjonat nowych technologii, od 3 lat aktywnie uczestniczący w świecie krypto. Instruktor narciarstwa oraz amator gry w squasha. Zwolennik idei decentralizacji.

Powiązane tematy:

Co to jest staking kryptowalut? Jak zacząć stakowanie?

Staking kryptowalut zyskuje na popularności, szczególnie ze względu na śmiesznie niskie oprocentowanie lokowanego kapitału w bankach. Gdy lokaty “dają zarobić”…

Omni Network (OMNI) - Nowa kryptowaluta w Binance Launchpool

Binance nie zwalnia tempa. Giełda dodała kolejny projekt do swojej platformy Binance Launchpool. Tym razem jest to kryptowaluta Omni Network (OMNI). W tym artykule rozłożymy ten projekt na czynniki pierwsze. Wyjaśnimy też jak farmić tokeny na Binance Launchpool! Uwaga: Jeśli założysz konto na Binance z tego linka, tuż przed listingiem OMNI (17 kwietnia), na Twoim […]

Darmowe pieniądze za rejestrację w aplikacji w 2024

Kiedyś trendem były aplikacje, które dawały pieniądze za klikanie, czy też wypełnienie ankiet. A co gdybym powiedział Ci, że istnieją aplikacje, które płacą za rejestrację? Wystarczy, że założysz konto, przejdziesz weryfikację i wykonasz jakąś dodatkową czynność. Proste, prawda? Przejdźmy więc do szczegółów! Sprawdźmy jak otrzymać darmowe pieniądze za rejestrację w 2024 roku! Jaka aplikacja płaci […]

Handluj kontraktami futures i zgarniaj ENA

Binance Futures wprowadza kolejną ciekawą promocję. To doskonała okazja zarówno dla traderów futures, jak i nowicjuszy w copy tradingu. Przez ograniczony czas, uczestnicy mogą zgarnąć część z puli 300 000 ENA. Aby wziąć udział, wystarczy zarejestrować się i spełnić proste warunki. Promocja trwa od 3 do 12 kwietnia 2024 i dzieli się na trzy części. […]

Boty do kryptowalut - automatyczne zarabianie na krypto

Jeżeli tutaj trafiłeś to prawdopodobnie szukasz bota, który pozwoli Ci automatycznie zarabiać pieniądze na kryptowalutach. Niestety, mamy dla Ciebie smutną wiadomość - takie boty nie istnieją, a jeśli ktoś oferuje Ci czysty, łatwy i szybki zarobek na botach handlowych to możesz mieć pewność, że to po prostu scam. Wciąż istnieje jednak pewna opcja, a mianowicie […]
0 0 Głosy
Oceń artykuł
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Kryptowaluty2.pl 2023 Wszelkie prawa zastrzeżone
starcrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram