kryptowaluty 2 - logo

Bitcoin wzbija się ponad 66 000 USD, a Ethereum osiąga nowe ATH

ikona publikacji - ciemny
Opublikowano: 8 listopada 2021
ikona autora biały
rynek kryptowalut wzrosty

Po kilku dniach konsolidacji, bitcoin w końcu wykonał zdecydowany ruch i wystrzelił w górę o 4000 dolarów. Podczas gdy BTC zbliżył się na centymetry od swojego wszechczasowego maksimum na poziomie 67 000 USD, ETH faktycznie przełamał swój własny poziom na prawie 4 800 USD.

Bitcoin zbliża się do ATH

Podstawowa kryptowaluta była stosunkowo stabilna w ciągu ostatnich kilku dni, po tym jak nie udało jej się naruszyć 64 500 USD na początku miesiąca. Niedźwiedzie przejęły kontrolę i stopniowo spychały aktywa na południe.

BTC osiągnął dno na poziomie $60,000, a ostatni taki spadek nastąpił w sobotę. Wczoraj odzyskał on nieco gruntu i skonsolidował się w okolicach 62 000 USD.

Od tego czasu sytuacja uległa jednak znacznej zmianie. Bitcoin zanotował imponujący skok w górę i w ciągu zaledwie kilku godzin zyskał ponad 4 000 dolarów. Kulminacją tego było wybicie 66 400 dolarów - najwyższej linii cenowej od trzech tygodni.

Co więcej, BTC zbliżył się na mniej niż 1% od swojego ATH na poziomie 67 000 dolarów. Jak na razie cofnął się o kilkaset dolarów, ale nadal utrzymuje się powyżej 66 000 USD.

Jego kapitalizacja rynkowa wzrosła do 1,250 biliona dolarów, a dominacja nad altcoinami wzrosła o prawie 1% w ciągu jednego dnia do 43,5%.

ETH i AVAX osiągają nowe ATH

Podczas gdy BTC nie zarejestrował jeszcze nowego rekordu, ETH już to zrobił. Ta druga co do wielkości kryptowaluta również pozostawała w stagnacji w ciągu ostatnich kilku dni, ale dziś podążyła za bitcoinem w górę i wyznaczyła nowe ATH na poziomie nieco poniżej 4800 USD. Pomimo lekkiego cofnięcia się od tego czasu, ETH jest nadal 4,5% w górę w ciągu dnia.

Solana, Polkadot i Terra są lekko na czerwono, podczas gdy Binance Coin stracił 3,5% w ciągu ostatnich 24 godzin. BNB był wśród najlepiej radzących sobie od początku tygodnia i w skali 7 dni wzrasta o 20%.

Cardano (3%), Ripple (8%), Dogecoin (9%) i Chainlink (4,5%) odnotowały znaczne zyski. Niemniej jednak, Avalanche poradził sobie najlepiej z 11,5% wzrostem. W rezultacie AVAX osiągnął nowe ATH na poziomie 95 dolarów.

Kolejne wzrosty to Kadena (19%), OKB (15%), CRO (14%), KuCoin Token (12%), Loopring (11%), ICP (10%) i Bitcoin Gold (10%).

W rezultacie, kapitalizacja rynku kryptowalutowego po raz pierwszy w historii osiągnęła 3 biliony dolarów, przynajmniej według CoinGecko.

Kategoria wpisu:

Podobne tematy

Uruchomienie mainnetu SundaeSwap powoduje przeciążenie sieci na Cardano

Społeczność Cardano i reszta branży kryptowalutowej była podekscytowana, gdy inteligentne kontrakty zostały włączone do sieci po jej aktualizacji Alonzo w zeszłym roku. Jednak od tego czasu pojawiły się pewne drobne problemy. SundaeSwap wchodzi na Cardano Cztery miesiące później, pierwsza zdecentralizowana aplikacja (dApp) oparta na Cardano, SundaeSwap, uruchomiła swój mainnet po serii prywatnych i publicznych testów. […]

Komisarz SEC mówi, że kryptowaluty nie wymagają specjalnych ram regulacyjnych

Podczas gdy społeczność kryptowalutowa wzywa SEC do zapewnienia jaśniejszych regulacji dla branży, jeden z komisarzy agencji uważa inaczej. SEC nie musi wymyślać koła na nowo Allison Lee, komisarz amerykańskiej Komisji Papierów Wartościowych i Giełd (SEC), występując na wydarzeniu dot. regulacji kryptowalut, powiedział, że rynek ten nie potrzebuje specjalnych zasad. Według Lee: Zamiast realizować podejścia, które […]

Rząd Wielkiej Brytanii zaostrzy przepisy dot. reklam kryptowalut

Rząd Wielkiej Brytanii opublikował swoje plany nałożenia rygorystycznych ograniczeń na reklamy kryptowalut. Zaostrzone przepisy koncentrują się głównie na wprowadzających w błąd reklamach, które mogą wyrządzić szkodę konsumentom. Ministerstwo Skarbu Wielkiej Brytanii opublikowało dziś plany rządu w zakresie przepisów otaczających wprowadzające w błąd kampanie promocyjne kryptowalut. Chociaż organ podkreślił swoją chęć wspierania innowacji, stara się regulować […]

Microsoft kupuje Activision Blizzard

Mark Zuckerberg wykonał pierwszy ruch w kierunku uczynienia Facebooka królem metaverse, zmieniając jego nazwę na Meta. Teraz Microsoft odpowiada na to w ten sam sposób. Gigant oprogramowania ogłosił, że przejmuje Activision Blizzard za 69 miliardów dolarów. Jest to jedna z największych transakcji w tej przestrzeni, która da Microsoftowi przewagę nad rywalami. Activision jest gigantem gier, […]

Brytyjski regulator płatności nakłada na Mastercard i 4 inne firmy kary w wysokości 33 mln funtów

Brytyjski Regulator Systemów Płatniczych (PSA) nałożył łączną karę w wysokości ponad 33 mln funtów na pięciu wydawców kart przedpłaconych: Mastercard, allpay, Advanced Payment Solutions, Prepaid Financial Services i Sulion. Powodem jest utworzenie kartelu i naruszenie obowiązującego w tym kraju prawa konkurencji. Pięć firm wcześniej zgodziło się nie konkurować i nie podbierać sobie nawzajem klientów na […]
0 0 Głosy
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Kryptowaluty2.pl 2020 Wszelkie prawa zastrzeżone
starcrossmenuchevron-downarrow-right
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram