Bitcoin wzbija się ponad 66 000 USD, a Ethereum osiąga nowe ATH

ikona publikacji - ciemny
Opublikowano: 8 listopada 2021
ikona autora biały
rynek kryptowalut wzrosty

Po kilku dniach konsolidacji, bitcoin w końcu wykonał zdecydowany ruch i wystrzelił w górę o 4000 dolarów. Podczas gdy BTC zbliżył się na centymetry od swojego wszechczasowego maksimum na poziomie 67 000 USD, ETH faktycznie przełamał swój własny poziom na prawie 4 800 USD.

Bitcoin zbliża się do ATH

Podstawowa kryptowaluta była stosunkowo stabilna w ciągu ostatnich kilku dni, po tym jak nie udało jej się naruszyć 64 500 USD na początku miesiąca. Niedźwiedzie przejęły kontrolę i stopniowo spychały aktywa na południe.

BTC osiągnął dno na poziomie $60,000, a ostatni taki spadek nastąpił w sobotę. Wczoraj odzyskał on nieco gruntu i skonsolidował się w okolicach 62 000 USD.

Od tego czasu sytuacja uległa jednak znacznej zmianie. Bitcoin zanotował imponujący skok w górę i w ciągu zaledwie kilku godzin zyskał ponad 4 000 dolarów. Kulminacją tego było wybicie 66 400 dolarów - najwyższej linii cenowej od trzech tygodni.

Co więcej, BTC zbliżył się na mniej niż 1% od swojego ATH na poziomie 67 000 dolarów. Jak na razie cofnął się o kilkaset dolarów, ale nadal utrzymuje się powyżej 66 000 USD.

Jego kapitalizacja rynkowa wzrosła do 1,250 biliona dolarów, a dominacja nad altcoinami wzrosła o prawie 1% w ciągu jednego dnia do 43,5%.

ETH i AVAX osiągają nowe ATH

Podczas gdy BTC nie zarejestrował jeszcze nowego rekordu, ETH już to zrobił. Ta druga co do wielkości kryptowaluta również pozostawała w stagnacji w ciągu ostatnich kilku dni, ale dziś podążyła za bitcoinem w górę i wyznaczyła nowe ATH na poziomie nieco poniżej 4800 USD. Pomimo lekkiego cofnięcia się od tego czasu, ETH jest nadal 4,5% w górę w ciągu dnia.

Solana, Polkadot i Terra są lekko na czerwono, podczas gdy Binance Coin stracił 3,5% w ciągu ostatnich 24 godzin. BNB był wśród najlepiej radzących sobie od początku tygodnia i w skali 7 dni wzrasta o 20%.

Cardano (3%), Ripple (8%), Dogecoin (9%) i Chainlink (4,5%) odnotowały znaczne zyski. Niemniej jednak, Avalanche poradził sobie najlepiej z 11,5% wzrostem. W rezultacie AVAX osiągnął nowe ATH na poziomie 95 dolarów.

Kolejne wzrosty to Kadena (19%), OKB (15%), CRO (14%), KuCoin Token (12%), Loopring (11%), ICP (10%) i Bitcoin Gold (10%).

W rezultacie, kapitalizacja rynku kryptowalutowego po raz pierwszy w historii osiągnęła 3 biliony dolarów, przynajmniej według CoinGecko.

Kategoria wpisu:

Dawid Kucharczyk

Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Pasjonat nowych technologii, od 3 lat aktywnie uczestniczący w świecie krypto. Instruktor narciarstwa oraz amator gry w squasha. Zwolennik idei decentralizacji.

Powiązane tematy:

Sieć Ethereum jest na minusie po raz pierwszy od roku

Pamiętacie "Merge"? Sieć Ethereum (ETH) dokonała przejścia z systemu proof of work na system proof of stake we wrześniu ubiegłego roku. Zamiast energochłonnych obliczeń, od tego czasu to stakerzy przetwarzają transakcje na Ethereum. Od momentu Merge sieć Ethereum co miesiąc odnotowuje zyski. Nie chodzi tu o wartość cenową, ale o przychody z samej sieci. Blockwork […]

Rocznica aktualizacji Ethereum Merge: wszystkie zmiany w skrócie

Dziś mija dokładnie rok, odkąd sieć Ethereum (ETH) dokonała przejścia z Proof-of-Work (PoW) na Proof-of-Stake (PoS). 15 września 2022 r. miała miejsce długo oczekiwana aktualizacja Merge, uważana przez wielu za najważniejsze wydarzenie w całej historii Ethereum. W tym artykule przyjrzymy się głównym zmianom i ich rezultatom, a także spojrzymy w przyszłość. Ethereum Merge: co się […]

Cena bitcoina jest nudna, ale dane nadal pokazują pozytywny obraz

Teraz, gdy cena bitcoina powróciła do poziomów z połowy czerwca, rynek ponownie zaczyna się zastanawiać, czy mamy do czynienia z hossą. Kurs spadł już o 16% od lokalnego szczytu z sierpnia ubiegłego roku, a od szczytu do dołka o ponad 20%. Mimo to, zgodnie z danymi on-chain, nie musimy się tak bardzo martwić. Bardzo niewiele […]

Jak zdobyć darmowe bitcoiny i kryptowaluty za rejestrację w 2023 roku?

Jeśli chcesz zacząć inwestować w bitcoin i kryptowaluty, najpierw musisz założyć konto na giełdzie i dokonać wpłaty walut fiat. Ale czy wiesz, że podczas rejestracji wiele platform oferuje darmowe bonusy? W dzisiejszym artykule omówimy 3 platformy, które oferują nowym użytkownikom darmowe kryptowaluty lub Bitcoin za rejestrację: Binance, Bybit i Bitget! Tak więc, zaczynajmy! Darmowe kryptowaluty […]

Kurs Bitcoina w tarapatach. Inflacja w USA wyższa niż oczekiwano

Indeks cen konsumpcyjnych (CPI) w Stanach Zjednoczonych wyniósł dziś 3,7%, podczas gdy oczekiwano wyniku na poziomie 3,6%. Oznaczałoby to już wzrost o 0,4% w porównaniu z lipcowym wynikiem 3,2%, ale inflacja spadła nawet bardziej niż początkowo oczekiwano. Dlaczego więc inflacja może nagle ponownie wzrosnąć i co to oznacza dla kursu bitcoina? Dlaczego inflacja może ponownie […]
0 0 Głosy
Oceń artykuł
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Kryptowaluty2.pl 2023 Wszelkie prawa zastrzeżone
starcrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram