Bitcoin wzbija się ponad 66 000 USD, a Ethereum osiąga nowe ATH

ikona publikacji - ciemny
Opublikowano: 8 listopada 2021
ikona autora biały
rynek kryptowalut wzrosty

Po kilku dniach konsolidacji, bitcoin w końcu wykonał zdecydowany ruch i wystrzelił w górę o 4000 dolarów. Podczas gdy BTC zbliżył się na centymetry od swojego wszechczasowego maksimum na poziomie 67 000 USD, ETH faktycznie przełamał swój własny poziom na prawie 4 800 USD.

Bitcoin zbliża się do ATH

Podstawowa kryptowaluta była stosunkowo stabilna w ciągu ostatnich kilku dni, po tym jak nie udało jej się naruszyć 64 500 USD na początku miesiąca. Niedźwiedzie przejęły kontrolę i stopniowo spychały aktywa na południe.

BTC osiągnął dno na poziomie $60,000, a ostatni taki spadek nastąpił w sobotę. Wczoraj odzyskał on nieco gruntu i skonsolidował się w okolicach 62 000 USD.

Od tego czasu sytuacja uległa jednak znacznej zmianie. Bitcoin zanotował imponujący skok w górę i w ciągu zaledwie kilku godzin zyskał ponad 4 000 dolarów. Kulminacją tego było wybicie 66 400 dolarów - najwyższej linii cenowej od trzech tygodni.

Co więcej, BTC zbliżył się na mniej niż 1% od swojego ATH na poziomie 67 000 dolarów. Jak na razie cofnął się o kilkaset dolarów, ale nadal utrzymuje się powyżej 66 000 USD.

Jego kapitalizacja rynkowa wzrosła do 1,250 biliona dolarów, a dominacja nad altcoinami wzrosła o prawie 1% w ciągu jednego dnia do 43,5%.

ETH i AVAX osiągają nowe ATH

Podczas gdy BTC nie zarejestrował jeszcze nowego rekordu, ETH już to zrobił. Ta druga co do wielkości kryptowaluta również pozostawała w stagnacji w ciągu ostatnich kilku dni, ale dziś podążyła za bitcoinem w górę i wyznaczyła nowe ATH na poziomie nieco poniżej 4800 USD. Pomimo lekkiego cofnięcia się od tego czasu, ETH jest nadal 4,5% w górę w ciągu dnia.

Solana, Polkadot i Terra są lekko na czerwono, podczas gdy Binance Coin stracił 3,5% w ciągu ostatnich 24 godzin. BNB był wśród najlepiej radzących sobie od początku tygodnia i w skali 7 dni wzrasta o 20%.

Cardano (3%), Ripple (8%), Dogecoin (9%) i Chainlink (4,5%) odnotowały znaczne zyski. Niemniej jednak, Avalanche poradził sobie najlepiej z 11,5% wzrostem. W rezultacie AVAX osiągnął nowe ATH na poziomie 95 dolarów.

Kolejne wzrosty to Kadena (19%), OKB (15%), CRO (14%), KuCoin Token (12%), Loopring (11%), ICP (10%) i Bitcoin Gold (10%).

W rezultacie, kapitalizacja rynku kryptowalutowego po raz pierwszy w historii osiągnęła 3 biliony dolarów, przynajmniej według CoinGecko.

Kategoria wpisu:

Podobne tematy

Fundusze Bitcoin i Ethereum notują największe odpływy od czasu krachu FTX

Instytucjonalni krypto inwestorzy stali się dużo bardziej konserwatywni po problemach z FTX. Niestety, nie wygląda na to, żeby to był to już koniec. Nowe badanie pokazuje, że te grube ryby wolą na razie wyjąć swoje pieniądze z rynku kryptowalut. Fundusze kryptowalutowe odnotowują duże odpływy Tak pisze CoinShares w swoim cotygodniowym raporcie badawczym. W zeszłym tygodniu […]

Sam Bankman-Fried mówi dlaczego FTX upadło

Upadek utility-tokena FTX (FTT) nie był spowodowany brakiem płynności, ale działaniami inwestorów, którzy poczuli się "przestraszeni" obecną sytuacją na rynku. Założyciel giełdy kryptowalut Sam Bankman-Fried stwierdził tak w wywiadzie z Tiffany Fong z dnia 16 listopada (opublikowanym 29 listopada). "Myślę, że FTT miał realną wartość. […] Pod wieloma względami [token] był bardziej legalny niż wiele […]

Złe wiadomości dla bitcoina? Dolar może ponownie wzrosnąć

Dolar amerykański (USD) przeszedł w ostatnich tygodniach sporą korektę. Światowa waluta rezerwowa spadła o około 8% w stosunku do euro. Tymczasem jednak wojna na Ukrainie wciąż się nie skończyła, globalna sytuacja gospodarcza jest fatalna, a w krainie kryptowalut panuje spora niepewność po problemach FTX. Również dolar zaczął dziś ponownie rosnąć w stosunku do euro. Dla […]

Liczba osób korzystających z kryptowalut wzrosła w 2022 roku o 37,8%

Według danych Datareportal, liczba osób posiadających jakąś formę kryptowalut wzrosła w tym roku o 37,8%. Jeden na 10 internautów w wieku od 16 do 64 lat posiada obecnie cyfrowe aktywa. Kryptowaluty w krajach rozwijających się Posiadanie kryptowalut jest popularne głównie w krajach rozwijających się. Zwłaszcza w tym, gdzie waluta jest bardziej wrażliwa na duże wahania […]

Grayscale nie chce przedstawiać swoich rezerw

Przemysł kryptowalutowy został zbudowany w oparciu o jeden slogan: "nie ufaj, zweryfikuj". Ale Grayscale różni się od reszty firm związanych z kryptowalutami. W niedawnym wątku na Twitterze zastanawiającym się nad potrzebą przejrzystości w branży po upadku FTX, Grayscale próbował uspokoić obawy swoich inwestorów, zapewniając ich, że regulacje, które mają zastosowanie do różnych podmiotów, sprawiają, iż […]
0 0 Głosy
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Kryptowaluty2.pl 2020 Wszelkie prawa zastrzeżone
starcrossmenuchevron-downarrow-right
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram