Bitcoin wzbija się ponad 66 000 USD, a Ethereum osiąga nowe ATH

ikona publikacji - ciemny
Opublikowano: 8 listopada 2021
ikona autora biały
rynek kryptowalut wzrosty

Po kilku dniach konsolidacji, bitcoin w końcu wykonał zdecydowany ruch i wystrzelił w górę o 4000 dolarów. Podczas gdy BTC zbliżył się na centymetry od swojego wszechczasowego maksimum na poziomie 67 000 USD, ETH faktycznie przełamał swój własny poziom na prawie 4 800 USD.

Bitcoin zbliża się do ATH

Podstawowa kryptowaluta była stosunkowo stabilna w ciągu ostatnich kilku dni, po tym jak nie udało jej się naruszyć 64 500 USD na początku miesiąca. Niedźwiedzie przejęły kontrolę i stopniowo spychały aktywa na południe.

BTC osiągnął dno na poziomie $60,000, a ostatni taki spadek nastąpił w sobotę. Wczoraj odzyskał on nieco gruntu i skonsolidował się w okolicach 62 000 USD.

Od tego czasu sytuacja uległa jednak znacznej zmianie. Bitcoin zanotował imponujący skok w górę i w ciągu zaledwie kilku godzin zyskał ponad 4 000 dolarów. Kulminacją tego było wybicie 66 400 dolarów - najwyższej linii cenowej od trzech tygodni.

Co więcej, BTC zbliżył się na mniej niż 1% od swojego ATH na poziomie 67 000 dolarów. Jak na razie cofnął się o kilkaset dolarów, ale nadal utrzymuje się powyżej 66 000 USD.

Jego kapitalizacja rynkowa wzrosła do 1,250 biliona dolarów, a dominacja nad altcoinami wzrosła o prawie 1% w ciągu jednego dnia do 43,5%.

ETH i AVAX osiągają nowe ATH

Podczas gdy BTC nie zarejestrował jeszcze nowego rekordu, ETH już to zrobił. Ta druga co do wielkości kryptowaluta również pozostawała w stagnacji w ciągu ostatnich kilku dni, ale dziś podążyła za bitcoinem w górę i wyznaczyła nowe ATH na poziomie nieco poniżej 4800 USD. Pomimo lekkiego cofnięcia się od tego czasu, ETH jest nadal 4,5% w górę w ciągu dnia.

Solana, Polkadot i Terra są lekko na czerwono, podczas gdy Binance Coin stracił 3,5% w ciągu ostatnich 24 godzin. BNB był wśród najlepiej radzących sobie od początku tygodnia i w skali 7 dni wzrasta o 20%.

Cardano (3%), Ripple (8%), Dogecoin (9%) i Chainlink (4,5%) odnotowały znaczne zyski. Niemniej jednak, Avalanche poradził sobie najlepiej z 11,5% wzrostem. W rezultacie AVAX osiągnął nowe ATH na poziomie 95 dolarów.

Kolejne wzrosty to Kadena (19%), OKB (15%), CRO (14%), KuCoin Token (12%), Loopring (11%), ICP (10%) i Bitcoin Gold (10%).

W rezultacie, kapitalizacja rynku kryptowalutowego po raz pierwszy w historii osiągnęła 3 biliony dolarów, przynajmniej według CoinGecko.

Kategoria wpisu:

Dawid Kucharczyk

Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Pasjonat nowych technologii, od 3 lat aktywnie uczestniczący w świecie krypto. Instruktor narciarstwa oraz amator gry w squasha. Zwolennik idei decentralizacji.

Powiązane tematy:

Bitcoin może mocno wystrzelić w górę w 2024 roku z powodu halvingu i recesji

Mike McGlone twierdzi, że Bitcoin może mocno wystrzelić w górę w 2024 roku, a następnie nadejdzie halving i seria innych fundamentalnych wydarzeń. Analityk Bloomberga wyraził swoje prognozy podczas wywiadu ze Scottem Melkerem. Bitcoin i efekt halvingu Zanim zanurkujemy dalej w jego przewidywania, szybkie słowo na temat tego tak zwanego halvingu. Co cztery lata liczba nowo […]

Tim Draper radzi przedsiębiorcom, by kupowali Bitcoina

Amerykański miliarder i legenda inwestycji Tim Draper radzi przedsiębiorcom, aby kupili Bitcoin. Według niego jest to sposób na zabezpieczenie się przed potencjalnym kryzysem bankowym. Nawiasem mówiąc, Tim Draper nie jest osobą nową w świecie Bitcoina, ponieważ już w czerwcu 2014 roku kupił od rządu USA 30 000 Bitcoinów za 19 milionów dolarów. Te Bitcoiny zostały […]

Czy zarobki górników sugerują nową hossę?

Dochód z opłat górników Bitcoin gwałtownie wzrósł w ostatnim czasie, częściowo z powodu sukcesu niewymiennych tokenów (NFT) w sieci Bitcoin (BTC) dzięki Ordinals. Dane z Glassnode pokazują, że dwuletni Z-score dla przychodów górników, wskaźnik używany do odróżnienia okresów z wysokimi i niskimi opłatami transakcyjnymi, zmienił się na dodatni po raz pierwszy od połowy 2021 roku. […]

Do Kwon aresztowany w Czarnogórze

Współzałożyciel Terraform Labs, Do Kwon, został aresztowany w Czarnogórze. Takie informacje podał Minister spraw wewnętrznych Filip Adzic na Twitterze: "Podgorica aresztowała jednego z najbardziej poszukiwanych uciekinierów na świecie. Czarnogórska policja zatrzymała Do Kwona - współzałożyciela i CEO singapurskiej firmy Terraform Labs" Wcześniej Ajic napisał, że przestępcy nie będą rządzić Czarnogórą, a władze kontynuują rozpoczęte reformy. […]

Jak wysłać USDT na Telegramie? Instrukcja

Telegram rozszerza swoje opcje kryptopłatności. Aplikacja dodała przelewy w USDT do swojego bota portfelowego @wallet. Wcześniej bot obsługiwał tylko dwie monety - BTC i TON. Teraz użytkownicy Telegrama mogą płacić za zakupy w USDT, a także wysyłać/odbierać stablecoina na czacie aplikacji. W zeszłym roku Telegram wprowadził do swojej platformy BTC i Toncoin (TON). Co więcej, […]
0 0 Głosy
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Kryptowaluty2.pl 2023 Wszelkie prawa zastrzeżone
starcrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram