Bitcoin wpadł w konsolidacje. BNB przebija 600 USD

ikona publikacji - ciemny
Opublikowano: 5 listopada 2021
ikona autora biały
rynek kryptowalut co wydarzyło się w ostatnim tygodniu

Pomimo ponownego zejścia poniżej 61 000 USD, bitcoin odbił się od dna i uspokoił się w okolicach 62 000 USD. Podczas gdy trwa jego konsolidacja, Binance Coin ma się dobrze i zbliżył się do 600 dolarów po raz pierwszy od połowy maja.

Bitcoin wciąż siedzi przy 62 000 USD

Podstawowa kryptowaluta osiągnęła dwutygodniowy szczyt na poziomie około 64 500 dolarów w dniu 2 listopada. Nie udało się jej jednak kontynuować wzrostu w kierunku szczytu 67 000 dolarów. Wręcz przeciwnie, niedźwiedzie poderwały się i zepchnęły ją na południe.

W kolejnych dniach BTC spadł do 62 000 USD. Sytuacja pogorszyła się jednak po informacjach o inflacji w Stanach Zjednoczonych, a bitcoin nagle spadł do 60 000 dolarów. Jego odreagowanie było jednak równie gwałtowne.

W ciągu ostatnich 24 godzin niedźwiedzie po raz kolejny zjechały w dół, a kryptowaluta spadła poniżej 61 000 dolarów. Na chwilę obecną jednak odzyskała ponad 1000 dolarów wartości i znajduje się w okolicach znajomego poziomu cenowego - 62 000 dolarów.

Kapitalizacja rynkowa Bitcoina wciąż utrzymuje się powyżej 1,150 biliona dolarów, podczas gdy dominacja nad altcoinami wynosi poniżej 43%.

BNB osiąga sześciomiesięczny szczyt

Większość alternatywnych monet pozostaje raczej w stagnacji w skali 24-godzinnej. Ethereum, Solana, Dogecoin, Avalanche i Chainlink zanotowały niewielkie wzrosty. Z kolei Ripple, Cardano i Polkadot są lekko na czerwono.

Shiba Inu nadal traci na wartości z kolejnym 8,5% spadkiem od wczoraj. Obecnie SHIB znajduje się prawie 50% od swojego ostatniego ATH i wynosi nieco ponad 0,00005 USD.

Terra wzrosła o 6% od wczoraj i obecnie znajduje się powyżej 50 USD. Niemniej jednak, wśród altów o dużej kapitalizacji najlepiej radzi sobie Binance Coin.

BNB wzrasta o 6,5% i handluje na poziomie 600 dolarów, co jest najwyższym poziomem cenowym aktywów od połowy maja. Co więcej, kapitalizacja rynkowa BNB jest bliska ponownego osiągnięcia poziomu 100 miliardów dolarów.

W pierwszej setce monet znalazł się nowy przedstawiciel - Phoenix Global. PHB poszybował o 6000% w ciągu jednego dnia do poziomu 0,9 USD. Na Twitterze kryptowalutowym krążą jednak plotki, że jest to kolejny schemat pump and dump.

CRO wzrosło o 24%, a następnie Kadena (22%), Arweave (16%), OMG Network (16%), Enjin Coin (16%), The Graph (13%), Fantom (11%) i eCash (10%).

W rezultacie kapitalizacja rynku kryptowalut zbliżyła się do rekordowego poziomu 2,750 biliona dolarów.

Kategoria wpisu:

Podobne tematy

Fundusze Bitcoin i Ethereum notują największe odpływy od czasu krachu FTX

Instytucjonalni krypto inwestorzy stali się dużo bardziej konserwatywni po problemach z FTX. Niestety, nie wygląda na to, żeby to był to już koniec. Nowe badanie pokazuje, że te grube ryby wolą na razie wyjąć swoje pieniądze z rynku kryptowalut. Fundusze kryptowalutowe odnotowują duże odpływy Tak pisze CoinShares w swoim cotygodniowym raporcie badawczym. W zeszłym tygodniu […]

Sam Bankman-Fried mówi dlaczego FTX upadło

Upadek utility-tokena FTX (FTT) nie był spowodowany brakiem płynności, ale działaniami inwestorów, którzy poczuli się "przestraszeni" obecną sytuacją na rynku. Założyciel giełdy kryptowalut Sam Bankman-Fried stwierdził tak w wywiadzie z Tiffany Fong z dnia 16 listopada (opublikowanym 29 listopada). "Myślę, że FTT miał realną wartość. […] Pod wieloma względami [token] był bardziej legalny niż wiele […]

Złe wiadomości dla bitcoina? Dolar może ponownie wzrosnąć

Dolar amerykański (USD) przeszedł w ostatnich tygodniach sporą korektę. Światowa waluta rezerwowa spadła o około 8% w stosunku do euro. Tymczasem jednak wojna na Ukrainie wciąż się nie skończyła, globalna sytuacja gospodarcza jest fatalna, a w krainie kryptowalut panuje spora niepewność po problemach FTX. Również dolar zaczął dziś ponownie rosnąć w stosunku do euro. Dla […]

Liczba osób korzystających z kryptowalut wzrosła w 2022 roku o 37,8%

Według danych Datareportal, liczba osób posiadających jakąś formę kryptowalut wzrosła w tym roku o 37,8%. Jeden na 10 internautów w wieku od 16 do 64 lat posiada obecnie cyfrowe aktywa. Kryptowaluty w krajach rozwijających się Posiadanie kryptowalut jest popularne głównie w krajach rozwijających się. Zwłaszcza w tym, gdzie waluta jest bardziej wrażliwa na duże wahania […]

Grayscale nie chce przedstawiać swoich rezerw

Przemysł kryptowalutowy został zbudowany w oparciu o jeden slogan: "nie ufaj, zweryfikuj". Ale Grayscale różni się od reszty firm związanych z kryptowalutami. W niedawnym wątku na Twitterze zastanawiającym się nad potrzebą przejrzystości w branży po upadku FTX, Grayscale próbował uspokoić obawy swoich inwestorów, zapewniając ich, że regulacje, które mają zastosowanie do różnych podmiotów, sprawiają, iż […]
0 0 Głosy
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Kryptowaluty2.pl 2020 Wszelkie prawa zastrzeżone
starcrossmenuchevron-downarrow-right
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram