Bitcoin wpadł w konsolidacje. BNB przebija 600 USD

ikona publikacji - ciemny
Opublikowano: 5 listopada 2021
ikona autora biały
rynek kryptowalut co wydarzyło się w ostatnim tygodniu

Pomimo ponownego zejścia poniżej 61 000 USD, bitcoin odbił się od dna i uspokoił się w okolicach 62 000 USD. Podczas gdy trwa jego konsolidacja, Binance Coin ma się dobrze i zbliżył się do 600 dolarów po raz pierwszy od połowy maja.

Bitcoin wciąż siedzi przy 62 000 USD

Podstawowa kryptowaluta osiągnęła dwutygodniowy szczyt na poziomie około 64 500 dolarów w dniu 2 listopada. Nie udało się jej jednak kontynuować wzrostu w kierunku szczytu 67 000 dolarów. Wręcz przeciwnie, niedźwiedzie poderwały się i zepchnęły ją na południe.

W kolejnych dniach BTC spadł do 62 000 USD. Sytuacja pogorszyła się jednak po informacjach o inflacji w Stanach Zjednoczonych, a bitcoin nagle spadł do 60 000 dolarów. Jego odreagowanie było jednak równie gwałtowne.

W ciągu ostatnich 24 godzin niedźwiedzie po raz kolejny zjechały w dół, a kryptowaluta spadła poniżej 61 000 dolarów. Na chwilę obecną jednak odzyskała ponad 1000 dolarów wartości i znajduje się w okolicach znajomego poziomu cenowego - 62 000 dolarów.

Kapitalizacja rynkowa Bitcoina wciąż utrzymuje się powyżej 1,150 biliona dolarów, podczas gdy dominacja nad altcoinami wynosi poniżej 43%.

BNB osiąga sześciomiesięczny szczyt

Większość alternatywnych monet pozostaje raczej w stagnacji w skali 24-godzinnej. Ethereum, Solana, Dogecoin, Avalanche i Chainlink zanotowały niewielkie wzrosty. Z kolei Ripple, Cardano i Polkadot są lekko na czerwono.

Shiba Inu nadal traci na wartości z kolejnym 8,5% spadkiem od wczoraj. Obecnie SHIB znajduje się prawie 50% od swojego ostatniego ATH i wynosi nieco ponad 0,00005 USD.

Terra wzrosła o 6% od wczoraj i obecnie znajduje się powyżej 50 USD. Niemniej jednak, wśród altów o dużej kapitalizacji najlepiej radzi sobie Binance Coin.

BNB wzrasta o 6,5% i handluje na poziomie 600 dolarów, co jest najwyższym poziomem cenowym aktywów od połowy maja. Co więcej, kapitalizacja rynkowa BNB jest bliska ponownego osiągnięcia poziomu 100 miliardów dolarów.

W pierwszej setce monet znalazł się nowy przedstawiciel - Phoenix Global. PHB poszybował o 6000% w ciągu jednego dnia do poziomu 0,9 USD. Na Twitterze kryptowalutowym krążą jednak plotki, że jest to kolejny schemat pump and dump.

CRO wzrosło o 24%, a następnie Kadena (22%), Arweave (16%), OMG Network (16%), Enjin Coin (16%), The Graph (13%), Fantom (11%) i eCash (10%).

W rezultacie kapitalizacja rynku kryptowalut zbliżyła się do rekordowego poziomu 2,750 biliona dolarów.

Kategoria wpisu:

Dawid Kucharczyk

Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Pasjonat nowych technologii, od 3 lat aktywnie uczestniczący w świecie krypto. Instruktor narciarstwa oraz amator gry w squasha. Zwolennik idei decentralizacji.

Powiązane tematy:

Cykle BTC - wszystko o cykliczności Bitcoina

Bitcoin powstał już ponad dekadę temu, a przez ten czas udało się zebrać sporo danych. Wynika z nich, że istnieją powtarzające się tzw. cykle BTC. Cykliczność Bitcoina jest spowodowana kilkoma czynnikami, które postaramy się rozłożyć na czynniki pierwsze w poniższym artykule. Spróbujemy też wyjaśnić jak rozpoznać etapy cyklu BTC. Tak więc, zaczynajmy! Czym jest cykl […]

MEXC - bonus i kod rabatowy (2023)

MEXC to giełda kryptowalut, która szybko zyskuje popularność i stale zwiększa swój wolumen. Ale czy wiesz, że podczas rejestracji możesz odebrać bonus, a właściwie bonusy? Wystarczy, że w odpowiednim polu wpiszesz ekskluzywny kod rabatowy: mexc-k2. W dzisiejszym artykule wyjaśnimy Ci dokładnie jaki bonusy oferuje MEXC oraz co musisz zrobić, aby je odebrać! Tak więc, zaczynajmy! […]

Brian Kelly: "Kapitalizacja Bitcoina może wzrosnąć 10x"

Popularny inwestor kryptowalutowy, założyciel i dyrektor generalny BKCM uważa, że bitcoin znajduje się w doskonałej pozycji do wzrostu, a w perspektywie średnioterminowej kapitalizacja BTC może wzrosnąć dziesięciokrotnie. Brian Kelly w wywiadzie dla programu Fast Money CNBC powiedział, że za wzrostem pierwszej kryptowaluty przemawia kilka konkretnych czynników. Jako jeden z najważniejszych przedsiębiorca wymienił możliwość rychłego zatwierdzenia […]

Robert Kiyosaki: "Oszczędzaj złoto, srebro i bitcoiny, nie dolary"

W obliczu hossy na rynku bitcoina, Robert Kiyosaki, autor bestsellerowej książki finansowej "Bogaty ojciec, biedny ojciec", ponownie wezwał do inwestowania w złoto, srebro i pierwszą kryptowalutę. "Prawdziwi kapitaliści obniżają ceny, powodując deflację. Marksiści podnoszą ceny, powodując inflację. Nasi przywódcy są marksistami, dlatego mamy inflację. Chroń się przed naszymi marksistowskimi przywódcami. Oszczędzaj złoto, srebro i bitcoiny, […]

Raiffeisen Bank pozwoli handlować kryptowalutami

Austriacki bank Raiffeisen aktywnie rozszerza swoją obecność na rynku kryptowalut - od stycznia 2024 r. klienci będą mogli handlować tego typu aktywami cyfrowymi. Początkowo usługa będzie oferowana tylko klientom w Wiedniu, gdzie znajduje się siedziba banku. Projekt będzie realizowany wspólnie z giełdą kryptowalut Bitpanda. Szef innowacji banku, Curt Chadha wyjaśnił: "Zaczynamy od Wiednia, ponieważ mieszka […]
0 0 Głosy
Oceń artykuł
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Kryptowaluty2.pl 2023 Wszelkie prawa zastrzeżone
starcrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram