kryptowaluty 2 - logo

Bitcoin wpadł w konsolidacje. BNB przebija 600 USD

ikona publikacji - ciemny
Opublikowano: 5 listopada 2021
ikona autora biały
rynek kryptowalut co wydarzyło się w ostatnim tygodniu

Pomimo ponownego zejścia poniżej 61 000 USD, bitcoin odbił się od dna i uspokoił się w okolicach 62 000 USD. Podczas gdy trwa jego konsolidacja, Binance Coin ma się dobrze i zbliżył się do 600 dolarów po raz pierwszy od połowy maja.

Bitcoin wciąż siedzi przy 62 000 USD

Podstawowa kryptowaluta osiągnęła dwutygodniowy szczyt na poziomie około 64 500 dolarów w dniu 2 listopada. Nie udało się jej jednak kontynuować wzrostu w kierunku szczytu 67 000 dolarów. Wręcz przeciwnie, niedźwiedzie poderwały się i zepchnęły ją na południe.

W kolejnych dniach BTC spadł do 62 000 USD. Sytuacja pogorszyła się jednak po informacjach o inflacji w Stanach Zjednoczonych, a bitcoin nagle spadł do 60 000 dolarów. Jego odreagowanie było jednak równie gwałtowne.

W ciągu ostatnich 24 godzin niedźwiedzie po raz kolejny zjechały w dół, a kryptowaluta spadła poniżej 61 000 dolarów. Na chwilę obecną jednak odzyskała ponad 1000 dolarów wartości i znajduje się w okolicach znajomego poziomu cenowego - 62 000 dolarów.

Kapitalizacja rynkowa Bitcoina wciąż utrzymuje się powyżej 1,150 biliona dolarów, podczas gdy dominacja nad altcoinami wynosi poniżej 43%.

BNB osiąga sześciomiesięczny szczyt

Większość alternatywnych monet pozostaje raczej w stagnacji w skali 24-godzinnej. Ethereum, Solana, Dogecoin, Avalanche i Chainlink zanotowały niewielkie wzrosty. Z kolei Ripple, Cardano i Polkadot są lekko na czerwono.

Shiba Inu nadal traci na wartości z kolejnym 8,5% spadkiem od wczoraj. Obecnie SHIB znajduje się prawie 50% od swojego ostatniego ATH i wynosi nieco ponad 0,00005 USD.

Terra wzrosła o 6% od wczoraj i obecnie znajduje się powyżej 50 USD. Niemniej jednak, wśród altów o dużej kapitalizacji najlepiej radzi sobie Binance Coin.

BNB wzrasta o 6,5% i handluje na poziomie 600 dolarów, co jest najwyższym poziomem cenowym aktywów od połowy maja. Co więcej, kapitalizacja rynkowa BNB jest bliska ponownego osiągnięcia poziomu 100 miliardów dolarów.

W pierwszej setce monet znalazł się nowy przedstawiciel - Phoenix Global. PHB poszybował o 6000% w ciągu jednego dnia do poziomu 0,9 USD. Na Twitterze kryptowalutowym krążą jednak plotki, że jest to kolejny schemat pump and dump.

CRO wzrosło o 24%, a następnie Kadena (22%), Arweave (16%), OMG Network (16%), Enjin Coin (16%), The Graph (13%), Fantom (11%) i eCash (10%).

W rezultacie kapitalizacja rynku kryptowalut zbliżyła się do rekordowego poziomu 2,750 biliona dolarów.

Kategoria wpisu:

Podobne tematy

Uruchomienie mainnetu SundaeSwap powoduje przeciążenie sieci na Cardano

Społeczność Cardano i reszta branży kryptowalutowej była podekscytowana, gdy inteligentne kontrakty zostały włączone do sieci po jej aktualizacji Alonzo w zeszłym roku. Jednak od tego czasu pojawiły się pewne drobne problemy. SundaeSwap wchodzi na Cardano Cztery miesiące później, pierwsza zdecentralizowana aplikacja (dApp) oparta na Cardano, SundaeSwap, uruchomiła swój mainnet po serii prywatnych i publicznych testów. […]

Komisarz SEC mówi, że kryptowaluty nie wymagają specjalnych ram regulacyjnych

Podczas gdy społeczność kryptowalutowa wzywa SEC do zapewnienia jaśniejszych regulacji dla branży, jeden z komisarzy agencji uważa inaczej. SEC nie musi wymyślać koła na nowo Allison Lee, komisarz amerykańskiej Komisji Papierów Wartościowych i Giełd (SEC), występując na wydarzeniu dot. regulacji kryptowalut, powiedział, że rynek ten nie potrzebuje specjalnych zasad. Według Lee: Zamiast realizować podejścia, które […]

Rząd Wielkiej Brytanii zaostrzy przepisy dot. reklam kryptowalut

Rząd Wielkiej Brytanii opublikował swoje plany nałożenia rygorystycznych ograniczeń na reklamy kryptowalut. Zaostrzone przepisy koncentrują się głównie na wprowadzających w błąd reklamach, które mogą wyrządzić szkodę konsumentom. Ministerstwo Skarbu Wielkiej Brytanii opublikowało dziś plany rządu w zakresie przepisów otaczających wprowadzające w błąd kampanie promocyjne kryptowalut. Chociaż organ podkreślił swoją chęć wspierania innowacji, stara się regulować […]

Microsoft kupuje Activision Blizzard

Mark Zuckerberg wykonał pierwszy ruch w kierunku uczynienia Facebooka królem metaverse, zmieniając jego nazwę na Meta. Teraz Microsoft odpowiada na to w ten sam sposób. Gigant oprogramowania ogłosił, że przejmuje Activision Blizzard za 69 miliardów dolarów. Jest to jedna z największych transakcji w tej przestrzeni, która da Microsoftowi przewagę nad rywalami. Activision jest gigantem gier, […]

Brytyjski regulator płatności nakłada na Mastercard i 4 inne firmy kary w wysokości 33 mln funtów

Brytyjski Regulator Systemów Płatniczych (PSA) nałożył łączną karę w wysokości ponad 33 mln funtów na pięciu wydawców kart przedpłaconych: Mastercard, allpay, Advanced Payment Solutions, Prepaid Financial Services i Sulion. Powodem jest utworzenie kartelu i naruszenie obowiązującego w tym kraju prawa konkurencji. Pięć firm wcześniej zgodziło się nie konkurować i nie podbierać sobie nawzajem klientów na […]
0 0 Głosy
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Kryptowaluty2.pl 2020 Wszelkie prawa zastrzeżone
starcrossmenuchevron-downarrow-right
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram