Bitcoin wpadł w konsolidacje. BNB przebija 600 USD

ikona publikacji - ciemny
Opublikowano: 5 listopada 2021
ikona autora biały
rynek kryptowalut co wydarzyło się w ostatnim tygodniu

Pomimo ponownego zejścia poniżej 61 000 USD, bitcoin odbił się od dna i uspokoił się w okolicach 62 000 USD. Podczas gdy trwa jego konsolidacja, Binance Coin ma się dobrze i zbliżył się do 600 dolarów po raz pierwszy od połowy maja.

Bitcoin wciąż siedzi przy 62 000 USD

Podstawowa kryptowaluta osiągnęła dwutygodniowy szczyt na poziomie około 64 500 dolarów w dniu 2 listopada. Nie udało się jej jednak kontynuować wzrostu w kierunku szczytu 67 000 dolarów. Wręcz przeciwnie, niedźwiedzie poderwały się i zepchnęły ją na południe.

W kolejnych dniach BTC spadł do 62 000 USD. Sytuacja pogorszyła się jednak po informacjach o inflacji w Stanach Zjednoczonych, a bitcoin nagle spadł do 60 000 dolarów. Jego odreagowanie było jednak równie gwałtowne.

W ciągu ostatnich 24 godzin niedźwiedzie po raz kolejny zjechały w dół, a kryptowaluta spadła poniżej 61 000 dolarów. Na chwilę obecną jednak odzyskała ponad 1000 dolarów wartości i znajduje się w okolicach znajomego poziomu cenowego - 62 000 dolarów.

Kapitalizacja rynkowa Bitcoina wciąż utrzymuje się powyżej 1,150 biliona dolarów, podczas gdy dominacja nad altcoinami wynosi poniżej 43%.

BNB osiąga sześciomiesięczny szczyt

Większość alternatywnych monet pozostaje raczej w stagnacji w skali 24-godzinnej. Ethereum, Solana, Dogecoin, Avalanche i Chainlink zanotowały niewielkie wzrosty. Z kolei Ripple, Cardano i Polkadot są lekko na czerwono.

Shiba Inu nadal traci na wartości z kolejnym 8,5% spadkiem od wczoraj. Obecnie SHIB znajduje się prawie 50% od swojego ostatniego ATH i wynosi nieco ponad 0,00005 USD.

Terra wzrosła o 6% od wczoraj i obecnie znajduje się powyżej 50 USD. Niemniej jednak, wśród altów o dużej kapitalizacji najlepiej radzi sobie Binance Coin.

BNB wzrasta o 6,5% i handluje na poziomie 600 dolarów, co jest najwyższym poziomem cenowym aktywów od połowy maja. Co więcej, kapitalizacja rynkowa BNB jest bliska ponownego osiągnięcia poziomu 100 miliardów dolarów.

W pierwszej setce monet znalazł się nowy przedstawiciel - Phoenix Global. PHB poszybował o 6000% w ciągu jednego dnia do poziomu 0,9 USD. Na Twitterze kryptowalutowym krążą jednak plotki, że jest to kolejny schemat pump and dump.

CRO wzrosło o 24%, a następnie Kadena (22%), Arweave (16%), OMG Network (16%), Enjin Coin (16%), The Graph (13%), Fantom (11%) i eCash (10%).

W rezultacie kapitalizacja rynku kryptowalut zbliżyła się do rekordowego poziomu 2,750 biliona dolarów.

Kategoria wpisu:

Dawid Kucharczyk

Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Pasjonat nowych technologii, od 3 lat aktywnie uczestniczący w świecie krypto. Instruktor narciarstwa oraz amator gry w squasha. Zwolennik idei decentralizacji.

Powiązane tematy:

Złoto na rekordowym poziomie. Czy Bitcoin może pójść w jego ślady?

Według różnych źródeł, złoto wybiło nowy rekord wszech czasów. Kilogram złota jest teraz wart 64.000 dolarów. Oznacza to, że inwestorzy szukają bezpiecznej przystani, w której mogliby trzymać wartość, w celu wyjścia z obecnego kryzysu bankowego. Czy Bitcoin może pójść w ślady złota? Złoto za 65 000 dolarów Poniższy wykres to cena złota i pokazuje wartość […]

Czy Microsoft buduje portfel Ethereum dla Edge?

Dobra wiadomość dla użytkowników Microsoft Edge, ponieważ trwają testy portfela Ethereum dla przeglądarki internetowej. Metamask dla Microsoftu Firma Microsoft rozwija coś, co nazywa "Crypto Wallet" dla Edge. Portfel ten pozwala użytkownikom przechowywać i handlować Etherem, a także tokenami na blockchainie Ethereum, podobnie jak popularny Metamask. Albacore odkrył to i podzielił się tym na Twitterze. Albacore […]

Kolejna edycja Invest Cuffs już w tym tygodniu

To już ostatni moment aby zapisać się na największe wydarzenie dla Inwestorów w tym roku. Już 24-25 marca 2023 roku będzie miała miejsce następna edycja Wydarzenia i Targów Invest Cuffs. To już dziewiąte wydanie imprezy, która każdego roku przyciąga do Krakowa tysiące uczestników, dających możliwość uczestniczenia w prelekcjach prowadzonych przez ponad 120 mówców. Invest Cuffs […]

Banki upadają, bitcoin rośnie. Co się dzieje?

Zapewne nie umknęło Waszej uwadze, że w ostatni weekend upadł Silicon Valley Bank. Silicon Valley Bank był 17. największym bankiem w Stanach Zjednoczonych i bankiem skupiającym się na obsłudze transakcji venture capital i startupów technologicznych. W sumie bank zarządzał ponad 200 miliardami dolarów w depozytach. W ten weekend Rezerwa Federalna, FDIC i Departament Skarbu USA […]

6 powodów, dla których Bitcoin może być przyszłością pieniądza

Bitcoin to pierwsza na świecie zdecentralizowana waluta cyfrowa, która działa bez banku centralnego lub administratora. Przez lata zyskał ogromną popularność ze względu na swój potencjał, aby stać się globalną walutą. Oto sześć powodów, dla których Bitcoin może stać się przyszłością pieniądza. Decentralizacja Sieć Bitcoin jest zdecentralizowaną platformą, w której transakcje są przetwarzane i weryfikowane przez […]
0 0 Głosy
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Kryptowaluty2.pl 2023 Wszelkie prawa zastrzeżone
starcrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram