Bitcoin osiągnął nowe ATH: Cardano rośnie o 12%

ikona publikacji - ciemny
Opublikowano: 9 listopada 2021
ikona autora biały
bitcoin 40 000 usd

Bitcoin potrzebował mniej niż trzech tygodni, aby przebić swoje własne ATH w wysokości 67 000 USD i ustanowić nowy rekord na poziomie prawie 69 000 USD. Ethereum poszło w jego ślady i również ustanowiło nowy rekord, podczas gdy Cardano zyskało najwięcej spośród altów o dużej kapitalizacji, notując 12% wzrost.

Nowe ATH dla BTC

Jeszcze trzy dni temu podstawowa kryptowaluta zmagała się z poziomem około 60 000 USD, a społeczność zastanawiała się, czy będzie w stanie utrzymać się powyżej tego poziomu przez dłuższy czas.

Przez trzy dni na rynku może się jednak wiele zmienić. Zamiast zanurzyć się poniżej 60 000 dolarów, bitcoin przeszedł do ofensywy i zaczął gwałtownie zyskiwać na wartości.

Jak informowaliśmy wczoraj, BTC poszybował w górę o kilka tysięcy dolarów i osiągnął poziom 66 000 dolarów. Był on o centymetry od pobicia swojego rekordu na poziomie 67 000 dolarów. Po spędzeniu pewnego czasu poniżej tej linii, w końcu to zrobił i wykreślił nowy szczyt na poziomie 68 600 dolarów.

Jak na razie BTC cofnął się o kilkaset dolarów, ale jego kapitalizacja rynkowa wynosi niewiele mniej niż 1,3 biliona dolarów. Dominacja nad altcoinami wzrosła nieznacznie do 43,7%.

ETH nowe ATH: ADA w górę o 12%.

Druga największa kryptowaluta również odnotowała nowy rekord w ciągu ostatnich 24 godzin. Kilka dni temu ETH spadł poniżej 4500 USD, ale byki wzięły się w garść i wypchnęły go na północ. Ostatni wzrost spowodował, że Ethereum dotknęło poziomu 4 860 dolarów, który stał się nowym ATH.

Binance Coin, Solana, Ripple i Polkadot również nieznacznie wzrosły w tym dniu. Shiba Inu i Terra dodały około 4% wartości. Cardano wzrosło najbardziej z dziesięciu najlepszych monet (12% do prawie 2,3 USD).

Litecoin, z drugiej strony, wzrósł o 19% w ciągu jednego dnia do 250 dolarów. Z kolei Dogecoin i Avalanche zanotowały niewielkie straty.

Dalsze zyski pochodzą z Livepeer (56%), Loopring (39%), Basic Attention Token (23%), Helium (23%), Dash (13%), VeChain (13%), Curve DAO Token (11%) i The Graph (10%).

Według CoinGecko, kapitalizacja rynku kryptowalut również odnotowała nowy rekord na poziomie około 3,1 biliona dolarów.

Kategoria wpisu:

Dawid Kucharczyk

Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Pasjonat nowych technologii, od 3 lat aktywnie uczestniczący w świecie krypto. Instruktor narciarstwa oraz amator gry w squasha. Zwolennik idei decentralizacji.

Powiązane tematy:

Sieć Ethereum jest na minusie po raz pierwszy od roku

Pamiętacie "Merge"? Sieć Ethereum (ETH) dokonała przejścia z systemu proof of work na system proof of stake we wrześniu ubiegłego roku. Zamiast energochłonnych obliczeń, od tego czasu to stakerzy przetwarzają transakcje na Ethereum. Od momentu Merge sieć Ethereum co miesiąc odnotowuje zyski. Nie chodzi tu o wartość cenową, ale o przychody z samej sieci. Blockwork […]

Rocznica aktualizacji Ethereum Merge: wszystkie zmiany w skrócie

Dziś mija dokładnie rok, odkąd sieć Ethereum (ETH) dokonała przejścia z Proof-of-Work (PoW) na Proof-of-Stake (PoS). 15 września 2022 r. miała miejsce długo oczekiwana aktualizacja Merge, uważana przez wielu za najważniejsze wydarzenie w całej historii Ethereum. W tym artykule przyjrzymy się głównym zmianom i ich rezultatom, a także spojrzymy w przyszłość. Ethereum Merge: co się […]

Cena bitcoina jest nudna, ale dane nadal pokazują pozytywny obraz

Teraz, gdy cena bitcoina powróciła do poziomów z połowy czerwca, rynek ponownie zaczyna się zastanawiać, czy mamy do czynienia z hossą. Kurs spadł już o 16% od lokalnego szczytu z sierpnia ubiegłego roku, a od szczytu do dołka o ponad 20%. Mimo to, zgodnie z danymi on-chain, nie musimy się tak bardzo martwić. Bardzo niewiele […]

Jak zdobyć darmowe bitcoiny i kryptowaluty za rejestrację w 2023 roku?

Jeśli chcesz zacząć inwestować w bitcoin i kryptowaluty, najpierw musisz założyć konto na giełdzie i dokonać wpłaty walut fiat. Ale czy wiesz, że podczas rejestracji wiele platform oferuje darmowe bonusy? W dzisiejszym artykule omówimy 3 platformy, które oferują nowym użytkownikom darmowe kryptowaluty lub Bitcoin za rejestrację: Binance, Bybit i Bitget! Tak więc, zaczynajmy! Darmowe kryptowaluty […]

Kurs Bitcoina w tarapatach. Inflacja w USA wyższa niż oczekiwano

Indeks cen konsumpcyjnych (CPI) w Stanach Zjednoczonych wyniósł dziś 3,7%, podczas gdy oczekiwano wyniku na poziomie 3,6%. Oznaczałoby to już wzrost o 0,4% w porównaniu z lipcowym wynikiem 3,2%, ale inflacja spadła nawet bardziej niż początkowo oczekiwano. Dlaczego więc inflacja może nagle ponownie wzrosnąć i co to oznacza dla kursu bitcoina? Dlaczego inflacja może ponownie […]
0 0 Głosy
Oceń artykuł
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Kryptowaluty2.pl 2023 Wszelkie prawa zastrzeżone
starcrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram