Bitcoin osiągnął nowe ATH: Cardano rośnie o 12%

ikona publikacji - ciemny
Opublikowano: 9 listopada 2021
ikona autora biały
bitcoin 40 000 usd

Bitcoin potrzebował mniej niż trzech tygodni, aby przebić swoje własne ATH w wysokości 67 000 USD i ustanowić nowy rekord na poziomie prawie 69 000 USD. Ethereum poszło w jego ślady i również ustanowiło nowy rekord, podczas gdy Cardano zyskało najwięcej spośród altów o dużej kapitalizacji, notując 12% wzrost.

Nowe ATH dla BTC

Jeszcze trzy dni temu podstawowa kryptowaluta zmagała się z poziomem około 60 000 USD, a społeczność zastanawiała się, czy będzie w stanie utrzymać się powyżej tego poziomu przez dłuższy czas.

Przez trzy dni na rynku może się jednak wiele zmienić. Zamiast zanurzyć się poniżej 60 000 dolarów, bitcoin przeszedł do ofensywy i zaczął gwałtownie zyskiwać na wartości.

Jak informowaliśmy wczoraj, BTC poszybował w górę o kilka tysięcy dolarów i osiągnął poziom 66 000 dolarów. Był on o centymetry od pobicia swojego rekordu na poziomie 67 000 dolarów. Po spędzeniu pewnego czasu poniżej tej linii, w końcu to zrobił i wykreślił nowy szczyt na poziomie 68 600 dolarów.

Jak na razie BTC cofnął się o kilkaset dolarów, ale jego kapitalizacja rynkowa wynosi niewiele mniej niż 1,3 biliona dolarów. Dominacja nad altcoinami wzrosła nieznacznie do 43,7%.

ETH nowe ATH: ADA w górę o 12%.

Druga największa kryptowaluta również odnotowała nowy rekord w ciągu ostatnich 24 godzin. Kilka dni temu ETH spadł poniżej 4500 USD, ale byki wzięły się w garść i wypchnęły go na północ. Ostatni wzrost spowodował, że Ethereum dotknęło poziomu 4 860 dolarów, który stał się nowym ATH.

Binance Coin, Solana, Ripple i Polkadot również nieznacznie wzrosły w tym dniu. Shiba Inu i Terra dodały około 4% wartości. Cardano wzrosło najbardziej z dziesięciu najlepszych monet (12% do prawie 2,3 USD).

Litecoin, z drugiej strony, wzrósł o 19% w ciągu jednego dnia do 250 dolarów. Z kolei Dogecoin i Avalanche zanotowały niewielkie straty.

Dalsze zyski pochodzą z Livepeer (56%), Loopring (39%), Basic Attention Token (23%), Helium (23%), Dash (13%), VeChain (13%), Curve DAO Token (11%) i The Graph (10%).

Według CoinGecko, kapitalizacja rynku kryptowalut również odnotowała nowy rekord na poziomie około 3,1 biliona dolarów.

Kategoria wpisu:

Dawid Kucharczyk

Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Pasjonat nowych technologii, od 3 lat aktywnie uczestniczący w świecie krypto. Instruktor narciarstwa oraz amator gry w squasha. Zwolennik idei decentralizacji.

Powiązane tematy:

FTX uruchamia stronę internetową, aby spłacić europejskich klientów

FTX EU, europejska filia upadłej giełdy kryptowalutowej FTX, uruchomiła stronę internetową, aby spłacić wściekłych, europejskich klientów. Firma złożyła wniosek o upadłość prawie pięć miesięcy temu, powodując efekt domina innych upadających firm kryptowalutowych. W rzeczywistości FTX stał się tak duży, że wiele innych firm zaparkowało swoje pieniądze w tej giełdzie i w rezultacie zostało "zainfekowanych". Użytkownicy […]

Argentyńskie linie lotnicze Flybondi zaczynają wydawać bilety NFT

Argentyński tani przewoźnik Flybondi rozpoczął kampanię Ticket 3.0, w której zaczął wydawać bilety w formie niewymienialnych tokenów (NFT). Linia lotnicza powiedziała, że ta metoda "oferuje bardziej elastyczne doświadczenie podróży". Z kolei Flybondi będzie w stanie zmniejszyć koszty obsługi klienta i zwiększyć przychody dzięki prowizjom handlowym. Usługa ta stała się możliwa dzięki partnerstwu z TravelX, opartą […]

Rosja chce mieć własną walutę z Brazylią, Indiami, Chinami i RPA

Krążą pogłoski, że kraje BRICS chcą stworzyć własną walutę, aby ułatwić płatności między uczestniczącymi państwami. To może być ciężki cios dla dolara i może stwarzać możliwości dla Bitcoina. BRICS są wpływowe BRICS to skrót od krajów Brazylia, Rosja, Indie, Chiny i RPA. Kraje te mają znaczący wpływ na globalną gospodarkę ze względu na ich duże […]

Bitcoin może mocno wystrzelić w górę w 2024 roku z powodu halvingu i recesji

Mike McGlone twierdzi, że Bitcoin może mocno wystrzelić w górę w 2024 roku, a następnie nadejdzie halving i seria innych fundamentalnych wydarzeń. Analityk Bloomberga wyraził swoje prognozy podczas wywiadu ze Scottem Melkerem. Bitcoin i efekt halvingu Zanim zanurkujemy dalej w jego przewidywania, szybkie słowo na temat tego tak zwanego halvingu. Co cztery lata liczba nowo […]

Tim Draper radzi przedsiębiorcom, by kupowali Bitcoina

Amerykański miliarder i legenda inwestycji Tim Draper radzi przedsiębiorcom, aby kupili Bitcoin. Według niego jest to sposób na zabezpieczenie się przed potencjalnym kryzysem bankowym. Nawiasem mówiąc, Tim Draper nie jest osobą nową w świecie Bitcoina, ponieważ już w czerwcu 2014 roku kupił od rządu USA 30 000 Bitcoinów za 19 milionów dolarów. Te Bitcoiny zostały […]
0 0 Głosy
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Kryptowaluty2.pl 2023 Wszelkie prawa zastrzeżone
starcrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram