Bitcoin osiągnął nowe ATH: Cardano rośnie o 12%

ikona publikacji - ciemny
Opublikowano: 9 listopada 2021
ikona autora biały
bitcoin 40 000 usd

Bitcoin potrzebował mniej niż trzech tygodni, aby przebić swoje własne ATH w wysokości 67 000 USD i ustanowić nowy rekord na poziomie prawie 69 000 USD. Ethereum poszło w jego ślady i również ustanowiło nowy rekord, podczas gdy Cardano zyskało najwięcej spośród altów o dużej kapitalizacji, notując 12% wzrost.

Nowe ATH dla BTC

Jeszcze trzy dni temu podstawowa kryptowaluta zmagała się z poziomem około 60 000 USD, a społeczność zastanawiała się, czy będzie w stanie utrzymać się powyżej tego poziomu przez dłuższy czas.

Przez trzy dni na rynku może się jednak wiele zmienić. Zamiast zanurzyć się poniżej 60 000 dolarów, bitcoin przeszedł do ofensywy i zaczął gwałtownie zyskiwać na wartości.

Jak informowaliśmy wczoraj, BTC poszybował w górę o kilka tysięcy dolarów i osiągnął poziom 66 000 dolarów. Był on o centymetry od pobicia swojego rekordu na poziomie 67 000 dolarów. Po spędzeniu pewnego czasu poniżej tej linii, w końcu to zrobił i wykreślił nowy szczyt na poziomie 68 600 dolarów.

Jak na razie BTC cofnął się o kilkaset dolarów, ale jego kapitalizacja rynkowa wynosi niewiele mniej niż 1,3 biliona dolarów. Dominacja nad altcoinami wzrosła nieznacznie do 43,7%.

ETH nowe ATH: ADA w górę o 12%.

Druga największa kryptowaluta również odnotowała nowy rekord w ciągu ostatnich 24 godzin. Kilka dni temu ETH spadł poniżej 4500 USD, ale byki wzięły się w garść i wypchnęły go na północ. Ostatni wzrost spowodował, że Ethereum dotknęło poziomu 4 860 dolarów, który stał się nowym ATH.

Binance Coin, Solana, Ripple i Polkadot również nieznacznie wzrosły w tym dniu. Shiba Inu i Terra dodały około 4% wartości. Cardano wzrosło najbardziej z dziesięciu najlepszych monet (12% do prawie 2,3 USD).

Litecoin, z drugiej strony, wzrósł o 19% w ciągu jednego dnia do 250 dolarów. Z kolei Dogecoin i Avalanche zanotowały niewielkie straty.

Dalsze zyski pochodzą z Livepeer (56%), Loopring (39%), Basic Attention Token (23%), Helium (23%), Dash (13%), VeChain (13%), Curve DAO Token (11%) i The Graph (10%).

Według CoinGecko, kapitalizacja rynku kryptowalut również odnotowała nowy rekord na poziomie około 3,1 biliona dolarów.

Kategoria wpisu:

Podobne tematy

Fundusze Bitcoin i Ethereum notują największe odpływy od czasu krachu FTX

Instytucjonalni krypto inwestorzy stali się dużo bardziej konserwatywni po problemach z FTX. Niestety, nie wygląda na to, żeby to był to już koniec. Nowe badanie pokazuje, że te grube ryby wolą na razie wyjąć swoje pieniądze z rynku kryptowalut. Fundusze kryptowalutowe odnotowują duże odpływy Tak pisze CoinShares w swoim cotygodniowym raporcie badawczym. W zeszłym tygodniu […]

Sam Bankman-Fried mówi dlaczego FTX upadło

Upadek utility-tokena FTX (FTT) nie był spowodowany brakiem płynności, ale działaniami inwestorów, którzy poczuli się "przestraszeni" obecną sytuacją na rynku. Założyciel giełdy kryptowalut Sam Bankman-Fried stwierdził tak w wywiadzie z Tiffany Fong z dnia 16 listopada (opublikowanym 29 listopada). "Myślę, że FTT miał realną wartość. […] Pod wieloma względami [token] był bardziej legalny niż wiele […]

Złe wiadomości dla bitcoina? Dolar może ponownie wzrosnąć

Dolar amerykański (USD) przeszedł w ostatnich tygodniach sporą korektę. Światowa waluta rezerwowa spadła o około 8% w stosunku do euro. Tymczasem jednak wojna na Ukrainie wciąż się nie skończyła, globalna sytuacja gospodarcza jest fatalna, a w krainie kryptowalut panuje spora niepewność po problemach FTX. Również dolar zaczął dziś ponownie rosnąć w stosunku do euro. Dla […]

Liczba osób korzystających z kryptowalut wzrosła w 2022 roku o 37,8%

Według danych Datareportal, liczba osób posiadających jakąś formę kryptowalut wzrosła w tym roku o 37,8%. Jeden na 10 internautów w wieku od 16 do 64 lat posiada obecnie cyfrowe aktywa. Kryptowaluty w krajach rozwijających się Posiadanie kryptowalut jest popularne głównie w krajach rozwijających się. Zwłaszcza w tym, gdzie waluta jest bardziej wrażliwa na duże wahania […]

Grayscale nie chce przedstawiać swoich rezerw

Przemysł kryptowalutowy został zbudowany w oparciu o jeden slogan: "nie ufaj, zweryfikuj". Ale Grayscale różni się od reszty firm związanych z kryptowalutami. W niedawnym wątku na Twitterze zastanawiającym się nad potrzebą przejrzystości w branży po upadku FTX, Grayscale próbował uspokoić obawy swoich inwestorów, zapewniając ich, że regulacje, które mają zastosowanie do różnych podmiotów, sprawiają, iż […]
0 0 Głosy
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Kryptowaluty2.pl 2020 Wszelkie prawa zastrzeżone
starcrossmenuchevron-downarrow-right
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram