kryptowaluty 2 - logo

Bitcoin osiągnął nowe ATH: Cardano rośnie o 12%

ikona publikacji - ciemny
Opublikowano: 9 listopada 2021
ikona autora biały
bitcoin 40 000 usd

Bitcoin potrzebował mniej niż trzech tygodni, aby przebić swoje własne ATH w wysokości 67 000 USD i ustanowić nowy rekord na poziomie prawie 69 000 USD. Ethereum poszło w jego ślady i również ustanowiło nowy rekord, podczas gdy Cardano zyskało najwięcej spośród altów o dużej kapitalizacji, notując 12% wzrost.

Nowe ATH dla BTC

Jeszcze trzy dni temu podstawowa kryptowaluta zmagała się z poziomem około 60 000 USD, a społeczność zastanawiała się, czy będzie w stanie utrzymać się powyżej tego poziomu przez dłuższy czas.

Przez trzy dni na rynku może się jednak wiele zmienić. Zamiast zanurzyć się poniżej 60 000 dolarów, bitcoin przeszedł do ofensywy i zaczął gwałtownie zyskiwać na wartości.

Jak informowaliśmy wczoraj, BTC poszybował w górę o kilka tysięcy dolarów i osiągnął poziom 66 000 dolarów. Był on o centymetry od pobicia swojego rekordu na poziomie 67 000 dolarów. Po spędzeniu pewnego czasu poniżej tej linii, w końcu to zrobił i wykreślił nowy szczyt na poziomie 68 600 dolarów.

Jak na razie BTC cofnął się o kilkaset dolarów, ale jego kapitalizacja rynkowa wynosi niewiele mniej niż 1,3 biliona dolarów. Dominacja nad altcoinami wzrosła nieznacznie do 43,7%.

ETH nowe ATH: ADA w górę o 12%.

Druga największa kryptowaluta również odnotowała nowy rekord w ciągu ostatnich 24 godzin. Kilka dni temu ETH spadł poniżej 4500 USD, ale byki wzięły się w garść i wypchnęły go na północ. Ostatni wzrost spowodował, że Ethereum dotknęło poziomu 4 860 dolarów, który stał się nowym ATH.

Binance Coin, Solana, Ripple i Polkadot również nieznacznie wzrosły w tym dniu. Shiba Inu i Terra dodały około 4% wartości. Cardano wzrosło najbardziej z dziesięciu najlepszych monet (12% do prawie 2,3 USD).

Litecoin, z drugiej strony, wzrósł o 19% w ciągu jednego dnia do 250 dolarów. Z kolei Dogecoin i Avalanche zanotowały niewielkie straty.

Dalsze zyski pochodzą z Livepeer (56%), Loopring (39%), Basic Attention Token (23%), Helium (23%), Dash (13%), VeChain (13%), Curve DAO Token (11%) i The Graph (10%).

Według CoinGecko, kapitalizacja rynku kryptowalut również odnotowała nowy rekord na poziomie około 3,1 biliona dolarów.

Kategoria wpisu:

Podobne tematy

Uruchomienie mainnetu SundaeSwap powoduje przeciążenie sieci na Cardano

Społeczność Cardano i reszta branży kryptowalutowej była podekscytowana, gdy inteligentne kontrakty zostały włączone do sieci po jej aktualizacji Alonzo w zeszłym roku. Jednak od tego czasu pojawiły się pewne drobne problemy. SundaeSwap wchodzi na Cardano Cztery miesiące później, pierwsza zdecentralizowana aplikacja (dApp) oparta na Cardano, SundaeSwap, uruchomiła swój mainnet po serii prywatnych i publicznych testów. […]

Komisarz SEC mówi, że kryptowaluty nie wymagają specjalnych ram regulacyjnych

Podczas gdy społeczność kryptowalutowa wzywa SEC do zapewnienia jaśniejszych regulacji dla branży, jeden z komisarzy agencji uważa inaczej. SEC nie musi wymyślać koła na nowo Allison Lee, komisarz amerykańskiej Komisji Papierów Wartościowych i Giełd (SEC), występując na wydarzeniu dot. regulacji kryptowalut, powiedział, że rynek ten nie potrzebuje specjalnych zasad. Według Lee: Zamiast realizować podejścia, które […]

Rząd Wielkiej Brytanii zaostrzy przepisy dot. reklam kryptowalut

Rząd Wielkiej Brytanii opublikował swoje plany nałożenia rygorystycznych ograniczeń na reklamy kryptowalut. Zaostrzone przepisy koncentrują się głównie na wprowadzających w błąd reklamach, które mogą wyrządzić szkodę konsumentom. Ministerstwo Skarbu Wielkiej Brytanii opublikowało dziś plany rządu w zakresie przepisów otaczających wprowadzające w błąd kampanie promocyjne kryptowalut. Chociaż organ podkreślił swoją chęć wspierania innowacji, stara się regulować […]

Microsoft kupuje Activision Blizzard

Mark Zuckerberg wykonał pierwszy ruch w kierunku uczynienia Facebooka królem metaverse, zmieniając jego nazwę na Meta. Teraz Microsoft odpowiada na to w ten sam sposób. Gigant oprogramowania ogłosił, że przejmuje Activision Blizzard za 69 miliardów dolarów. Jest to jedna z największych transakcji w tej przestrzeni, która da Microsoftowi przewagę nad rywalami. Activision jest gigantem gier, […]

Brytyjski regulator płatności nakłada na Mastercard i 4 inne firmy kary w wysokości 33 mln funtów

Brytyjski Regulator Systemów Płatniczych (PSA) nałożył łączną karę w wysokości ponad 33 mln funtów na pięciu wydawców kart przedpłaconych: Mastercard, allpay, Advanced Payment Solutions, Prepaid Financial Services i Sulion. Powodem jest utworzenie kartelu i naruszenie obowiązującego w tym kraju prawa konkurencji. Pięć firm wcześniej zgodziło się nie konkurować i nie podbierać sobie nawzajem klientów na […]
0 0 Głosy
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Kryptowaluty2.pl 2020 Wszelkie prawa zastrzeżone
starcrossmenuchevron-downarrow-right
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram