ADA i DOT zyskują 8%. BTC utrzymuje się powyżej 50 000 USD

ikona publikacji - ciemny
Opublikowano: 27 grudnia 2021
ikona autora biały
rynek kryptowalut

Po 24-godzinnej przerwie poniżej pożądanego poziomu 50 000 USD, bitcoin odbił się od niego i odzyskał go. Większość altcoinów jest również lekko na zielono, podczas gdy Cardano i Polkadot zyskały aż 8% zyskami w skali dziennej.

Bitcoin odzyskuje 50 000 USD

Było to zaledwie kilka dni temu - przed świętami - kiedy podstawowa kryptowaluta zmagała się z poziomem 48 000 USD po nieudanych próbach pokonania 50 000 USD. Krajobraz zmienił się w tym momencie, gdy byki zainicjowały imponującą nogę w górę. Doprowadziła ona do ostatecznego wybicia ponad ten poziom.

W kolejnych godzinach Bitcoin kontynuował wspinaczkę i zbliżył się do 52 000 USD, osiągając najwyższą linię cenową od ponad dwóch tygodni. Wczoraj jednak BTC spadł o kilka tysięcy dolarów i po raz kolejny znalazł się poniżej poziomu 50 000 USD.

Mimo to, aktywo odzyskało tę linię, dotykając 51 000 USD. Obecnie BTC znajduje się powyżej 50 500 dolarów, a jego kapitalizacja rynkowa wynosi około 950 miliardów dolarów.

ADA i DOT wzrastają o 8%

Większość alternatywnych monet naśladowała ostatnio wyniki BTC. W ostatnich 24 godzinach było dość podobnie. Ethereum spadło wczoraj do poziomu 4000 USD, ale niewielki dzienny wzrost potwierdził jego pozycję powyżej tego poziomu.

Binance Coin, Solana, Ripple, Dogecoin i Shiba Inu są również lekko na zielono, podczas gdy Terra zaznaczyła niewielkie cofnięcie.

Avalanche skoczył o 4,5% w ciągu jednego dnia do poziomu powyżej 115 dolarów. Jednak Cardano i Polkadot poradziły sobie najlepiej. Oba projekty odnotowały 8% wzrosty. W rezultacie, ADA znajduje się obecnie blisko 1,55 USD, podczas gdy DOT odzyskał 30 USD.

Jeszcze większe zyski pochodzą z Kadena (26%), Voyager Token (15%), Zilliqa (15%), Theta (14%), Aave (13%), Oasis Network (12%), Uniswap (12%), Mina (12%), Helium (12%), Monero (11%) i innych.

Kapitalizacja rynku kryptowalutowego wzrosła od wczoraj o 50 miliardów dolarów i jest bliska 2,4 biliona dolarów.

Kategoria wpisu:

Dawid Kucharczyk

Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Pasjonat nowych technologii, od 3 lat aktywnie uczestniczący w świecie krypto. Instruktor narciarstwa oraz amator gry w squasha. Zwolennik idei decentralizacji.

Powiązane tematy:

Portal w Binance Launchpool - to już 47. projekt!

Giełda kryptowalut Binance ogłosiła kolejny projekt, który pojawi się na platformie Binance Launchpool - to już 47 w historii. Tym razem jest to platforma gamingowa Web3 - Portal. Przy okazji zaoferowała promocję, w której do zgarnięcia jest 20 tokenów PIXEL zupełnie za darmo: aby je odebrać należy założyć konto z promocyjnego linka: odbierz 20 PIXEL. […]

Co to jest BNB Vault? Jak korzystać z tej funkcji?

Binance to nie tylko giełda. To cały ekosystem produktów. Jednym z nich jest BNB Vault - agregator zysków, który pozwala zarabiać odsetki od posiadanych już kryptowalut. Funkcja ta umożliwia też w inwestowanie w ciekawe, nowe krypto projekty na wczesnym etapie poprzez Launchpool. W dzisiejszym artykule omówimy BNB Vault szczegółowo. Wyjaśnimy co to jest, jak działa […]

PIXEL w Binance Launchpool. HODLować czy sprzedać?

Binance ogłosiło właśnie 46. projekt, który zostanie uruchomiony na platformie Binance Launchpool. Tym razem jest to PIXEL, natywny token gry Pixels. W dzisiejszym artykule sprawdzimy czym jest PIXEL oraz jak farmić te tokeny na Binance. Na koniec spróbujemy odpowiedzieć na pytanie czy warto je HODLować, czy może sprzedać od razu po rozpoczęciu handlu. Najpierw jednak […]

Co to jest Binance Earn? Środy pełne zarabiania

Jesteś długoterminowym HODLerem? Być może masz w portfelu trochę kryptowalut i nie planujesz ich sprzedawać w najbliższym czasie? Czy wiesz, że istnieje sposób, aby zarabia za ich pomoc pasywny dochód? Pozwala na to np. platforma Binance Earn. Co to jest? Jak działa? Jakie daje możliwości? O tym w dzisiejszym artykule! Czym wyróżnia się Binance Earn? […]

Binance odzyskuje udział w rynku i stabilnie się rozwija

Giełda kryptowalut Binance zaczęła odzyskiwać swój udział w rynku. Sytuacja ma miejsce zaledwie kilka miesięcy po rozstrzygnięciu sprawy z Departamentem Sprawiedliwości Stanów Zjednoczonych i zapłaceniu grzywny w wysokości 4,3 miliarda dolarów. Według danych firmy badawczej Kaiko, udział Binance w rynku pod względem wolumenu obrotu wzrósł do 49% dwa miesiące po tym, jak giełda rozstrzygnęła sprawę […]
0 0 Głosy
Oceń artykuł
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Kryptowaluty2.pl 2023 Wszelkie prawa zastrzeżone
starcrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram