ADA i DOT zyskują 8%. BTC utrzymuje się powyżej 50 000 USD

ikona publikacji - ciemny
Opublikowano: 27 grudnia 2021
ikona autora biały
rynek kryptowalut

Po 24-godzinnej przerwie poniżej pożądanego poziomu 50 000 USD, bitcoin odbił się od niego i odzyskał go. Większość altcoinów jest również lekko na zielono, podczas gdy Cardano i Polkadot zyskały aż 8% zyskami w skali dziennej.

Bitcoin odzyskuje 50 000 USD

Było to zaledwie kilka dni temu - przed świętami - kiedy podstawowa kryptowaluta zmagała się z poziomem 48 000 USD po nieudanych próbach pokonania 50 000 USD. Krajobraz zmienił się w tym momencie, gdy byki zainicjowały imponującą nogę w górę. Doprowadziła ona do ostatecznego wybicia ponad ten poziom.

W kolejnych godzinach Bitcoin kontynuował wspinaczkę i zbliżył się do 52 000 USD, osiągając najwyższą linię cenową od ponad dwóch tygodni. Wczoraj jednak BTC spadł o kilka tysięcy dolarów i po raz kolejny znalazł się poniżej poziomu 50 000 USD.

Mimo to, aktywo odzyskało tę linię, dotykając 51 000 USD. Obecnie BTC znajduje się powyżej 50 500 dolarów, a jego kapitalizacja rynkowa wynosi około 950 miliardów dolarów.

ADA i DOT wzrastają o 8%

Większość alternatywnych monet naśladowała ostatnio wyniki BTC. W ostatnich 24 godzinach było dość podobnie. Ethereum spadło wczoraj do poziomu 4000 USD, ale niewielki dzienny wzrost potwierdził jego pozycję powyżej tego poziomu.

Binance Coin, Solana, Ripple, Dogecoin i Shiba Inu są również lekko na zielono, podczas gdy Terra zaznaczyła niewielkie cofnięcie.

Avalanche skoczył o 4,5% w ciągu jednego dnia do poziomu powyżej 115 dolarów. Jednak Cardano i Polkadot poradziły sobie najlepiej. Oba projekty odnotowały 8% wzrosty. W rezultacie, ADA znajduje się obecnie blisko 1,55 USD, podczas gdy DOT odzyskał 30 USD.

Jeszcze większe zyski pochodzą z Kadena (26%), Voyager Token (15%), Zilliqa (15%), Theta (14%), Aave (13%), Oasis Network (12%), Uniswap (12%), Mina (12%), Helium (12%), Monero (11%) i innych.

Kapitalizacja rynku kryptowalutowego wzrosła od wczoraj o 50 miliardów dolarów i jest bliska 2,4 biliona dolarów.

Kategoria wpisu:

Dawid Kucharczyk

Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Pasjonat nowych technologii, od 3 lat aktywnie uczestniczący w świecie krypto. Instruktor narciarstwa oraz amator gry w squasha. Zwolennik idei decentralizacji.

Powiązane tematy:

Złoto na rekordowym poziomie. Czy Bitcoin może pójść w jego ślady?

Według różnych źródeł, złoto wybiło nowy rekord wszech czasów. Kilogram złota jest teraz wart 64.000 dolarów. Oznacza to, że inwestorzy szukają bezpiecznej przystani, w której mogliby trzymać wartość, w celu wyjścia z obecnego kryzysu bankowego. Czy Bitcoin może pójść w ślady złota? Złoto za 65 000 dolarów Poniższy wykres to cena złota i pokazuje wartość […]

Czy Microsoft buduje portfel Ethereum dla Edge?

Dobra wiadomość dla użytkowników Microsoft Edge, ponieważ trwają testy portfela Ethereum dla przeglądarki internetowej. Metamask dla Microsoftu Firma Microsoft rozwija coś, co nazywa "Crypto Wallet" dla Edge. Portfel ten pozwala użytkownikom przechowywać i handlować Etherem, a także tokenami na blockchainie Ethereum, podobnie jak popularny Metamask. Albacore odkrył to i podzielił się tym na Twitterze. Albacore […]

Kolejna edycja Invest Cuffs już w tym tygodniu

To już ostatni moment aby zapisać się na największe wydarzenie dla Inwestorów w tym roku. Już 24-25 marca 2023 roku będzie miała miejsce następna edycja Wydarzenia i Targów Invest Cuffs. To już dziewiąte wydanie imprezy, która każdego roku przyciąga do Krakowa tysiące uczestników, dających możliwość uczestniczenia w prelekcjach prowadzonych przez ponad 120 mówców. Invest Cuffs […]

Banki upadają, bitcoin rośnie. Co się dzieje?

Zapewne nie umknęło Waszej uwadze, że w ostatni weekend upadł Silicon Valley Bank. Silicon Valley Bank był 17. największym bankiem w Stanach Zjednoczonych i bankiem skupiającym się na obsłudze transakcji venture capital i startupów technologicznych. W sumie bank zarządzał ponad 200 miliardami dolarów w depozytach. W ten weekend Rezerwa Federalna, FDIC i Departament Skarbu USA […]

6 powodów, dla których Bitcoin może być przyszłością pieniądza

Bitcoin to pierwsza na świecie zdecentralizowana waluta cyfrowa, która działa bez banku centralnego lub administratora. Przez lata zyskał ogromną popularność ze względu na swój potencjał, aby stać się globalną walutą. Oto sześć powodów, dla których Bitcoin może stać się przyszłością pieniądza. Decentralizacja Sieć Bitcoin jest zdecentralizowaną platformą, w której transakcje są przetwarzane i weryfikowane przez […]
0 0 Głosy
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Kryptowaluty2.pl 2023 Wszelkie prawa zastrzeżone
starcrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram