ADA i DOT zyskują 8%. BTC utrzymuje się powyżej 50 000 USD

ikona publikacji - ciemny
Opublikowano: 27 grudnia 2021
ikona autora biały
rynek kryptowalut

Po 24-godzinnej przerwie poniżej pożądanego poziomu 50 000 USD, bitcoin odbił się od niego i odzyskał go. Większość altcoinów jest również lekko na zielono, podczas gdy Cardano i Polkadot zyskały aż 8% zyskami w skali dziennej.

Bitcoin odzyskuje 50 000 USD

Było to zaledwie kilka dni temu - przed świętami - kiedy podstawowa kryptowaluta zmagała się z poziomem 48 000 USD po nieudanych próbach pokonania 50 000 USD. Krajobraz zmienił się w tym momencie, gdy byki zainicjowały imponującą nogę w górę. Doprowadziła ona do ostatecznego wybicia ponad ten poziom.

W kolejnych godzinach Bitcoin kontynuował wspinaczkę i zbliżył się do 52 000 USD, osiągając najwyższą linię cenową od ponad dwóch tygodni. Wczoraj jednak BTC spadł o kilka tysięcy dolarów i po raz kolejny znalazł się poniżej poziomu 50 000 USD.

Mimo to, aktywo odzyskało tę linię, dotykając 51 000 USD. Obecnie BTC znajduje się powyżej 50 500 dolarów, a jego kapitalizacja rynkowa wynosi około 950 miliardów dolarów.

ADA i DOT wzrastają o 8%

Większość alternatywnych monet naśladowała ostatnio wyniki BTC. W ostatnich 24 godzinach było dość podobnie. Ethereum spadło wczoraj do poziomu 4000 USD, ale niewielki dzienny wzrost potwierdził jego pozycję powyżej tego poziomu.

Binance Coin, Solana, Ripple, Dogecoin i Shiba Inu są również lekko na zielono, podczas gdy Terra zaznaczyła niewielkie cofnięcie.

Avalanche skoczył o 4,5% w ciągu jednego dnia do poziomu powyżej 115 dolarów. Jednak Cardano i Polkadot poradziły sobie najlepiej. Oba projekty odnotowały 8% wzrosty. W rezultacie, ADA znajduje się obecnie blisko 1,55 USD, podczas gdy DOT odzyskał 30 USD.

Jeszcze większe zyski pochodzą z Kadena (26%), Voyager Token (15%), Zilliqa (15%), Theta (14%), Aave (13%), Oasis Network (12%), Uniswap (12%), Mina (12%), Helium (12%), Monero (11%) i innych.

Kapitalizacja rynku kryptowalutowego wzrosła od wczoraj o 50 miliardów dolarów i jest bliska 2,4 biliona dolarów.

Kategoria wpisu:

Dawid Kucharczyk

Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Pasjonat nowych technologii, od 3 lat aktywnie uczestniczący w świecie krypto. Instruktor narciarstwa oraz amator gry w squasha. Zwolennik idei decentralizacji.

Powiązane tematy:

Sieć Ethereum jest na minusie po raz pierwszy od roku

Pamiętacie "Merge"? Sieć Ethereum (ETH) dokonała przejścia z systemu proof of work na system proof of stake we wrześniu ubiegłego roku. Zamiast energochłonnych obliczeń, od tego czasu to stakerzy przetwarzają transakcje na Ethereum. Od momentu Merge sieć Ethereum co miesiąc odnotowuje zyski. Nie chodzi tu o wartość cenową, ale o przychody z samej sieci. Blockwork […]

Rocznica aktualizacji Ethereum Merge: wszystkie zmiany w skrócie

Dziś mija dokładnie rok, odkąd sieć Ethereum (ETH) dokonała przejścia z Proof-of-Work (PoW) na Proof-of-Stake (PoS). 15 września 2022 r. miała miejsce długo oczekiwana aktualizacja Merge, uważana przez wielu za najważniejsze wydarzenie w całej historii Ethereum. W tym artykule przyjrzymy się głównym zmianom i ich rezultatom, a także spojrzymy w przyszłość. Ethereum Merge: co się […]

Cena bitcoina jest nudna, ale dane nadal pokazują pozytywny obraz

Teraz, gdy cena bitcoina powróciła do poziomów z połowy czerwca, rynek ponownie zaczyna się zastanawiać, czy mamy do czynienia z hossą. Kurs spadł już o 16% od lokalnego szczytu z sierpnia ubiegłego roku, a od szczytu do dołka o ponad 20%. Mimo to, zgodnie z danymi on-chain, nie musimy się tak bardzo martwić. Bardzo niewiele […]

Jak zdobyć darmowe bitcoiny i kryptowaluty za rejestrację w 2023 roku?

Jeśli chcesz zacząć inwestować w bitcoin i kryptowaluty, najpierw musisz założyć konto na giełdzie i dokonać wpłaty walut fiat. Ale czy wiesz, że podczas rejestracji wiele platform oferuje darmowe bonusy? W dzisiejszym artykule omówimy 3 platformy, które oferują nowym użytkownikom darmowe kryptowaluty lub Bitcoin za rejestrację: Binance, Bybit i Bitget! Tak więc, zaczynajmy! Darmowe kryptowaluty […]

Kurs Bitcoina w tarapatach. Inflacja w USA wyższa niż oczekiwano

Indeks cen konsumpcyjnych (CPI) w Stanach Zjednoczonych wyniósł dziś 3,7%, podczas gdy oczekiwano wyniku na poziomie 3,6%. Oznaczałoby to już wzrost o 0,4% w porównaniu z lipcowym wynikiem 3,2%, ale inflacja spadła nawet bardziej niż początkowo oczekiwano. Dlaczego więc inflacja może nagle ponownie wzrosnąć i co to oznacza dla kursu bitcoina? Dlaczego inflacja może ponownie […]
0 0 Głosy
Oceń artykuł
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Kryptowaluty2.pl 2023 Wszelkie prawa zastrzeżone
starcrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram