Bitcoin przez ostatnie 2 lata był mniej zmienny niż Tesla i Apple - mówi CZ

ikona publikacji - ciemny
Opublikowano: 26 kwietnia 2022
ikona autora biały
bitcoin mvrv

Changpeng Zhao - dyrektor generalny Binance - uważa, że bitcoin jest mniej zmienny niż wiele akcji gigantów technologicznych, w tym Tesla i Apple. Powiedział również, że giełda "będzie miała dobre wieści do przekazania" na temat konfrontacji z globalnymi regulatorami.

Wiele z akcji spółek technologicznych jest bardziej zmiennych niż BTC

W niedawnym wywiadzie dla Financial Times, Changpeng Zhao wyraził swoją opinię, że w ciągu ostatnich dwóch lat cena podstawowej kryptowaluty była "bardziej stabilna" niż cena akcji korporacji technologicznych, takich jak Tesla Elona Muska, a nawet Apple:

Jeśli spojrzeć na ostatnie dwa lata, jeśli spojrzeć na cenę akcji spółek technologicznych w porównaniu z ceną bitcoina, wiele z akcji spółek technologicznych jest bardziej zmiennych niż bitcoin. Jeśli spojrzeć na dane, bitcoin jest bardziej stabilny niż Tesla, bitcoin jest bardziej stabilny niż Apple.

Warto zauważyć, że cena akcji Tesli odnotowywała znaczne wahania w ciągu ostatnich kilku lat. Gdy na początku 2020 roku zaczął się rajd, pojedyncza akcja była warta około 90 dolarów. W listopadzie 2021 roku TSLA osiągnęła rekordowy poziom 1243 dolarów. Jednak w ciągu następnych kilku miesięcy kurs stracił na wartości, spadając w pewnym momencie do poziomu poniżej 800 USD. Obecnie jest notowana na poziomie około 930 USD.

Z drugiej strony, wahania akcji Apple nie były tak duże, co można tłumaczyć faktem, że firma weszła na rynek prawie 50 lat temu. Podczas gdy wiele firm próbowało sobie radzić na początku pandemii COVID-19, akcje AAPL niemal bez przerwy podążały na północ. W styczniu bieżącego roku spółka osiągnęła ATH na poziomie prawie 183 USD. Obecnie znajduje się jednak 13% poniżej szczytu i jest notowana po około 160 USD.

Wiele osób twierdzi jednak, że cena bitcoina jest znacznie bardziej zmienna, ponieważ często notuje dwucyfrowe wahania w obu kierunkach.

Jest to również stosunkowo nowe aktywo, a te zazwyczaj doświadczają dużych wahań cen w początkowym okresie swojej działalności. Google i Amazon również doświadczyły ogromnych fluktuacji na początku swojej działalności. Obecnie jednak należą do największych i najbardziej stabilnych korporacji pod względem cen akcji.

Binance i organy regulacyjne

W ciągu ostatnich miesięcy największa na świecie platforma kryptowalutowa spotkała się z negatywnymi reakcjami kilku organów nadzorczych. Przykładami mogą być chociażby brytyjski FCA, UE i FSCA z RPA.

W listopadzie ubiegłego roku CZ powiedział, że Binance zmieni swoją strukturę, aby rozwiązać problemy z organami regulacyjnymi. Zapowiedział, że przekształci organizację w licencjonowaną instytucję finansową ze scentralizowaną siedzibą.

Podczas swojego ostatniego wystąpienia CZ zachował optymizm co do przyszłej współpracy między Binance a globalnymi organami nadzoru. Przypomniał, że amerykańskie ramię giełdy posiada licencję na działalność w 45 stanach USA. Zapowiedział też, że wkrótce pojawią się "dobre wieści" na temat działalności w innych krajach:

Mamy licencje na 45 stanów w USA. W innych miejscach, w tym w krajach G7, robimy bardzo duże postępy. Myślę, że będziemy mieli dobre wiadomości, którymi podzielimy się w… najbliższych tygodniach.

Kategoria wpisu:

Dawid Kucharczyk

Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Pasjonat nowych technologii, od 3 lat aktywnie uczestniczący w świecie krypto. Instruktor narciarstwa oraz amator gry w squasha. Zwolennik idei decentralizacji.

Powiązane tematy:

Złoto na rekordowym poziomie. Czy Bitcoin może pójść w jego ślady?

Według różnych źródeł, złoto wybiło nowy rekord wszech czasów. Kilogram złota jest teraz wart 64.000 dolarów. Oznacza to, że inwestorzy szukają bezpiecznej przystani, w której mogliby trzymać wartość, w celu wyjścia z obecnego kryzysu bankowego. Czy Bitcoin może pójść w ślady złota? Złoto za 65 000 dolarów Poniższy wykres to cena złota i pokazuje wartość […]

Czy Microsoft buduje portfel Ethereum dla Edge?

Dobra wiadomość dla użytkowników Microsoft Edge, ponieważ trwają testy portfela Ethereum dla przeglądarki internetowej. Metamask dla Microsoftu Firma Microsoft rozwija coś, co nazywa "Crypto Wallet" dla Edge. Portfel ten pozwala użytkownikom przechowywać i handlować Etherem, a także tokenami na blockchainie Ethereum, podobnie jak popularny Metamask. Albacore odkrył to i podzielił się tym na Twitterze. Albacore […]

Kolejna edycja Invest Cuffs już w tym tygodniu

To już ostatni moment aby zapisać się na największe wydarzenie dla Inwestorów w tym roku. Już 24-25 marca 2023 roku będzie miała miejsce następna edycja Wydarzenia i Targów Invest Cuffs. To już dziewiąte wydanie imprezy, która każdego roku przyciąga do Krakowa tysiące uczestników, dających możliwość uczestniczenia w prelekcjach prowadzonych przez ponad 120 mówców. Invest Cuffs […]

Banki upadają, bitcoin rośnie. Co się dzieje?

Zapewne nie umknęło Waszej uwadze, że w ostatni weekend upadł Silicon Valley Bank. Silicon Valley Bank był 17. największym bankiem w Stanach Zjednoczonych i bankiem skupiającym się na obsłudze transakcji venture capital i startupów technologicznych. W sumie bank zarządzał ponad 200 miliardami dolarów w depozytach. W ten weekend Rezerwa Federalna, FDIC i Departament Skarbu USA […]

6 powodów, dla których Bitcoin może być przyszłością pieniądza

Bitcoin to pierwsza na świecie zdecentralizowana waluta cyfrowa, która działa bez banku centralnego lub administratora. Przez lata zyskał ogromną popularność ze względu na swój potencjał, aby stać się globalną walutą. Oto sześć powodów, dla których Bitcoin może stać się przyszłością pieniądza. Decentralizacja Sieć Bitcoin jest zdecentralizowaną platformą, w której transakcje są przetwarzane i weryfikowane przez […]
0 0 Głosy
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Kryptowaluty2.pl 2023 Wszelkie prawa zastrzeżone
starcrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram