Bitcoin przez ostatnie 2 lata był mniej zmienny niż Tesla i Apple - mówi CZ

ikona publikacji - ciemny
Opublikowano: 26 kwietnia 2022
ikona autora biały
bitcoin mvrv

Changpeng Zhao - dyrektor generalny Binance - uważa, że bitcoin jest mniej zmienny niż wiele akcji gigantów technologicznych, w tym Tesla i Apple. Powiedział również, że giełda "będzie miała dobre wieści do przekazania" na temat konfrontacji z globalnymi regulatorami.

Wiele z akcji spółek technologicznych jest bardziej zmiennych niż BTC

W niedawnym wywiadzie dla Financial Times, Changpeng Zhao wyraził swoją opinię, że w ciągu ostatnich dwóch lat cena podstawowej kryptowaluty była "bardziej stabilna" niż cena akcji korporacji technologicznych, takich jak Tesla Elona Muska, a nawet Apple:

Jeśli spojrzeć na ostatnie dwa lata, jeśli spojrzeć na cenę akcji spółek technologicznych w porównaniu z ceną bitcoina, wiele z akcji spółek technologicznych jest bardziej zmiennych niż bitcoin. Jeśli spojrzeć na dane, bitcoin jest bardziej stabilny niż Tesla, bitcoin jest bardziej stabilny niż Apple.

Warto zauważyć, że cena akcji Tesli odnotowywała znaczne wahania w ciągu ostatnich kilku lat. Gdy na początku 2020 roku zaczął się rajd, pojedyncza akcja była warta około 90 dolarów. W listopadzie 2021 roku TSLA osiągnęła rekordowy poziom 1243 dolarów. Jednak w ciągu następnych kilku miesięcy kurs stracił na wartości, spadając w pewnym momencie do poziomu poniżej 800 USD. Obecnie jest notowana na poziomie około 930 USD.

Z drugiej strony, wahania akcji Apple nie były tak duże, co można tłumaczyć faktem, że firma weszła na rynek prawie 50 lat temu. Podczas gdy wiele firm próbowało sobie radzić na początku pandemii COVID-19, akcje AAPL niemal bez przerwy podążały na północ. W styczniu bieżącego roku spółka osiągnęła ATH na poziomie prawie 183 USD. Obecnie znajduje się jednak 13% poniżej szczytu i jest notowana po około 160 USD.

Wiele osób twierdzi jednak, że cena bitcoina jest znacznie bardziej zmienna, ponieważ często notuje dwucyfrowe wahania w obu kierunkach.

Jest to również stosunkowo nowe aktywo, a te zazwyczaj doświadczają dużych wahań cen w początkowym okresie swojej działalności. Google i Amazon również doświadczyły ogromnych fluktuacji na początku swojej działalności. Obecnie jednak należą do największych i najbardziej stabilnych korporacji pod względem cen akcji.

Binance i organy regulacyjne

W ciągu ostatnich miesięcy największa na świecie platforma kryptowalutowa spotkała się z negatywnymi reakcjami kilku organów nadzorczych. Przykładami mogą być chociażby brytyjski FCA, UE i FSCA z RPA.

W listopadzie ubiegłego roku CZ powiedział, że Binance zmieni swoją strukturę, aby rozwiązać problemy z organami regulacyjnymi. Zapowiedział, że przekształci organizację w licencjonowaną instytucję finansową ze scentralizowaną siedzibą.

Podczas swojego ostatniego wystąpienia CZ zachował optymizm co do przyszłej współpracy między Binance a globalnymi organami nadzoru. Przypomniał, że amerykańskie ramię giełdy posiada licencję na działalność w 45 stanach USA. Zapowiedział też, że wkrótce pojawią się "dobre wieści" na temat działalności w innych krajach:

Mamy licencje na 45 stanów w USA. W innych miejscach, w tym w krajach G7, robimy bardzo duże postępy. Myślę, że będziemy mieli dobre wiadomości, którymi podzielimy się w… najbliższych tygodniach.

Kategoria wpisu:

Dawid Kucharczyk

Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Pasjonat nowych technologii, od 3 lat aktywnie uczestniczący w świecie krypto. Instruktor narciarstwa oraz amator gry w squasha. Zwolennik idei decentralizacji.

Powiązane tematy:

Cykle BTC - wszystko o cykliczności Bitcoina

Bitcoin powstał już ponad dekadę temu, a przez ten czas udało się zebrać sporo danych. Wynika z nich, że istnieją powtarzające się tzw. cykle BTC. Cykliczność Bitcoina jest spowodowana kilkoma czynnikami, które postaramy się rozłożyć na czynniki pierwsze w poniższym artykule. Spróbujemy też wyjaśnić jak rozpoznać etapy cyklu BTC. Tak więc, zaczynajmy! Czym jest cykl […]

MEXC - bonus i kod rabatowy (2023)

MEXC to giełda kryptowalut, która szybko zyskuje popularność i stale zwiększa swój wolumen. Ale czy wiesz, że podczas rejestracji możesz odebrać bonus, a właściwie bonusy? Wystarczy, że w odpowiednim polu wpiszesz ekskluzywny kod rabatowy: mexc-k2. W dzisiejszym artykule wyjaśnimy Ci dokładnie jaki bonusy oferuje MEXC oraz co musisz zrobić, aby je odebrać! Tak więc, zaczynajmy! […]

Brian Kelly: "Kapitalizacja Bitcoina może wzrosnąć 10x"

Popularny inwestor kryptowalutowy, założyciel i dyrektor generalny BKCM uważa, że bitcoin znajduje się w doskonałej pozycji do wzrostu, a w perspektywie średnioterminowej kapitalizacja BTC może wzrosnąć dziesięciokrotnie. Brian Kelly w wywiadzie dla programu Fast Money CNBC powiedział, że za wzrostem pierwszej kryptowaluty przemawia kilka konkretnych czynników. Jako jeden z najważniejszych przedsiębiorca wymienił możliwość rychłego zatwierdzenia […]

Robert Kiyosaki: "Oszczędzaj złoto, srebro i bitcoiny, nie dolary"

W obliczu hossy na rynku bitcoina, Robert Kiyosaki, autor bestsellerowej książki finansowej "Bogaty ojciec, biedny ojciec", ponownie wezwał do inwestowania w złoto, srebro i pierwszą kryptowalutę. "Prawdziwi kapitaliści obniżają ceny, powodując deflację. Marksiści podnoszą ceny, powodując inflację. Nasi przywódcy są marksistami, dlatego mamy inflację. Chroń się przed naszymi marksistowskimi przywódcami. Oszczędzaj złoto, srebro i bitcoiny, […]

Raiffeisen Bank pozwoli handlować kryptowalutami

Austriacki bank Raiffeisen aktywnie rozszerza swoją obecność na rynku kryptowalut - od stycznia 2024 r. klienci będą mogli handlować tego typu aktywami cyfrowymi. Początkowo usługa będzie oferowana tylko klientom w Wiedniu, gdzie znajduje się siedziba banku. Projekt będzie realizowany wspólnie z giełdą kryptowalut Bitpanda. Szef innowacji banku, Curt Chadha wyjaśnił: "Zaczynamy od Wiednia, ponieważ mieszka […]
0 0 Głosy
Oceń artykuł
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Kryptowaluty2.pl 2023 Wszelkie prawa zastrzeżone
starcrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram