Bitcoin przez ostatnie 2 lata był mniej zmienny niż Tesla i Apple - mówi CZ

ikona publikacji - ciemny
Opublikowano: 26 kwietnia 2022
ikona autora biały
bitcoin mvrv

Changpeng Zhao - dyrektor generalny Binance - uważa, że bitcoin jest mniej zmienny niż wiele akcji gigantów technologicznych, w tym Tesla i Apple. Powiedział również, że giełda "będzie miała dobre wieści do przekazania" na temat konfrontacji z globalnymi regulatorami.

Wiele z akcji spółek technologicznych jest bardziej zmiennych niż BTC

W niedawnym wywiadzie dla Financial Times, Changpeng Zhao wyraził swoją opinię, że w ciągu ostatnich dwóch lat cena podstawowej kryptowaluty była "bardziej stabilna" niż cena akcji korporacji technologicznych, takich jak Tesla Elona Muska, a nawet Apple:

Jeśli spojrzeć na ostatnie dwa lata, jeśli spojrzeć na cenę akcji spółek technologicznych w porównaniu z ceną bitcoina, wiele z akcji spółek technologicznych jest bardziej zmiennych niż bitcoin. Jeśli spojrzeć na dane, bitcoin jest bardziej stabilny niż Tesla, bitcoin jest bardziej stabilny niż Apple.

Warto zauważyć, że cena akcji Tesli odnotowywała znaczne wahania w ciągu ostatnich kilku lat. Gdy na początku 2020 roku zaczął się rajd, pojedyncza akcja była warta około 90 dolarów. W listopadzie 2021 roku TSLA osiągnęła rekordowy poziom 1243 dolarów. Jednak w ciągu następnych kilku miesięcy kurs stracił na wartości, spadając w pewnym momencie do poziomu poniżej 800 USD. Obecnie jest notowana na poziomie około 930 USD.

Z drugiej strony, wahania akcji Apple nie były tak duże, co można tłumaczyć faktem, że firma weszła na rynek prawie 50 lat temu. Podczas gdy wiele firm próbowało sobie radzić na początku pandemii COVID-19, akcje AAPL niemal bez przerwy podążały na północ. W styczniu bieżącego roku spółka osiągnęła ATH na poziomie prawie 183 USD. Obecnie znajduje się jednak 13% poniżej szczytu i jest notowana po około 160 USD.

Wiele osób twierdzi jednak, że cena bitcoina jest znacznie bardziej zmienna, ponieważ często notuje dwucyfrowe wahania w obu kierunkach.

Jest to również stosunkowo nowe aktywo, a te zazwyczaj doświadczają dużych wahań cen w początkowym okresie swojej działalności. Google i Amazon również doświadczyły ogromnych fluktuacji na początku swojej działalności. Obecnie jednak należą do największych i najbardziej stabilnych korporacji pod względem cen akcji.

Binance i organy regulacyjne

W ciągu ostatnich miesięcy największa na świecie platforma kryptowalutowa spotkała się z negatywnymi reakcjami kilku organów nadzorczych. Przykładami mogą być chociażby brytyjski FCA, UE i FSCA z RPA.

W listopadzie ubiegłego roku CZ powiedział, że Binance zmieni swoją strukturę, aby rozwiązać problemy z organami regulacyjnymi. Zapowiedział, że przekształci organizację w licencjonowaną instytucję finansową ze scentralizowaną siedzibą.

Podczas swojego ostatniego wystąpienia CZ zachował optymizm co do przyszłej współpracy między Binance a globalnymi organami nadzoru. Przypomniał, że amerykańskie ramię giełdy posiada licencję na działalność w 45 stanach USA. Zapowiedział też, że wkrótce pojawią się "dobre wieści" na temat działalności w innych krajach:

Mamy licencje na 45 stanów w USA. W innych miejscach, w tym w krajach G7, robimy bardzo duże postępy. Myślę, że będziemy mieli dobre wiadomości, którymi podzielimy się w… najbliższych tygodniach.

Kategoria wpisu:

Podobne tematy

Fundusze Bitcoin i Ethereum notują największe odpływy od czasu krachu FTX

Instytucjonalni krypto inwestorzy stali się dużo bardziej konserwatywni po problemach z FTX. Niestety, nie wygląda na to, żeby to był to już koniec. Nowe badanie pokazuje, że te grube ryby wolą na razie wyjąć swoje pieniądze z rynku kryptowalut. Fundusze kryptowalutowe odnotowują duże odpływy Tak pisze CoinShares w swoim cotygodniowym raporcie badawczym. W zeszłym tygodniu […]

Sam Bankman-Fried mówi dlaczego FTX upadło

Upadek utility-tokena FTX (FTT) nie był spowodowany brakiem płynności, ale działaniami inwestorów, którzy poczuli się "przestraszeni" obecną sytuacją na rynku. Założyciel giełdy kryptowalut Sam Bankman-Fried stwierdził tak w wywiadzie z Tiffany Fong z dnia 16 listopada (opublikowanym 29 listopada). "Myślę, że FTT miał realną wartość. […] Pod wieloma względami [token] był bardziej legalny niż wiele […]

Złe wiadomości dla bitcoina? Dolar może ponownie wzrosnąć

Dolar amerykański (USD) przeszedł w ostatnich tygodniach sporą korektę. Światowa waluta rezerwowa spadła o około 8% w stosunku do euro. Tymczasem jednak wojna na Ukrainie wciąż się nie skończyła, globalna sytuacja gospodarcza jest fatalna, a w krainie kryptowalut panuje spora niepewność po problemach FTX. Również dolar zaczął dziś ponownie rosnąć w stosunku do euro. Dla […]

Liczba osób korzystających z kryptowalut wzrosła w 2022 roku o 37,8%

Według danych Datareportal, liczba osób posiadających jakąś formę kryptowalut wzrosła w tym roku o 37,8%. Jeden na 10 internautów w wieku od 16 do 64 lat posiada obecnie cyfrowe aktywa. Kryptowaluty w krajach rozwijających się Posiadanie kryptowalut jest popularne głównie w krajach rozwijających się. Zwłaszcza w tym, gdzie waluta jest bardziej wrażliwa na duże wahania […]

Grayscale nie chce przedstawiać swoich rezerw

Przemysł kryptowalutowy został zbudowany w oparciu o jeden slogan: "nie ufaj, zweryfikuj". Ale Grayscale różni się od reszty firm związanych z kryptowalutami. W niedawnym wątku na Twitterze zastanawiającym się nad potrzebą przejrzystości w branży po upadku FTX, Grayscale próbował uspokoić obawy swoich inwestorów, zapewniając ich, że regulacje, które mają zastosowanie do różnych podmiotów, sprawiają, iż […]
0 0 Głosy
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Kryptowaluty2.pl 2020 Wszelkie prawa zastrzeżone
starcrossmenuchevron-downarrow-right
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram