Znany inżynier zhackował portfel Trezor

ikona publikacji - ciemny
Opublikowano: 26 stycznia 2022
ikona autora biały
trezor-pin

Przedsiębiorca z Nowego Jorku Dan Reich odzyskał niedawno dostęp do kryptowalut o wartości ponad 2 milionów dolarów pozostawionych w portfelu sprzętowym Trezor One. Odbyło się to z pomocą znanego inżyniera komputerowego i hakera sprzętowego Joe Granda.

W filmie na YouTube przesłanym niedawno, haker z Portland popularnie znany pod pseudonimem "Kingpin" dał wyczerpującą narrację o tym, jak złamał portfel, aby odzyskać "utracone" aktywa kryptowalutowe.

Jak to wszystko się zaczęło?

W 2018 roku Dan Reich i jego przyjaciel zdecydowali się wydać 50 000 USD na nowo uruchomiony token Theta. W tym czasie kosztował on około 21 centów.

Początkowo trzymali tokeny na chińskiej giełdzie, ale później musieli przenieść je do portfela sprzętowego Trezor One z powodu zakazu wprowadzone przez lokalny rząd. Jednak zapomnieli oni o monetach.

Reich w końcu przypomniał sobie i postanowił je sprzedać. Jednak jego przyjaciel zgubił już kartkę, na której zapisał PIN do portfela. Musieli więczacząć zgadywać pięciocyfrowy PIN. W tym momencie jednak już kilka razy zgadywali błędnie.

Po 12 nieudanych próbach, duet postanowił przestać zgadywać, ponieważ dane na portfelu zostałyby automatycznie usunięte przy 16. błędnej próbie.

50 000 dolarów zamieniło się w 2 miliony dolarów

Ponieważ cena Theta nadal rosła przez lata, wartość ich "utraconej" fortuny kryptowalutowej wzrosła w tym roku do 2 milionów dolarów. Zmotywowani fortuną, Reich i jego przyjaciel zintensyfikowali swoje wysiłki, aby odzyskać dostęp do funduszy.

Wkrótce odkryli finansistę z siedzibą w Szwajcarii, który twierdził, że ma współpracowników we Francji, którzy mogą złamać portfel w laboratorium. Zażądali jednak, że Reich nie odwiedzi laboratorium ani nie pozna nazwisk ludzi, którzy rzekomo mieliby złamać portfel.

Mimo, że pomysł wydawał się szalony, duet był gotów podjąć ryzyko, ponieważ byli zdesperowani. Jednakże, w nagłym obrocie wydarzeń, Reich odkrył Joe Grand w USA.

Haker ratuje dzień

Natychmiast skontaktowali się z inżynierem komputerowym, który zgodził się pomóc. Grand kupił kilka podobnych portfeli i zainstalował tę samą wersję firmware'u, aby odtworzyć ten, który mieli Reich i jego przyjaciel. Spędził 12 tygodni na próbach i błędach, ale w końcu znalazł sposób na odzyskanie utraconego kodu PIN.

Grand powiedział, że użył ataku fault injection, strategii, która modyfikuje napięcie idące do chipu, aby ominąć zabezpieczenia mikrokontrolerów portfela. Uniemożliwia to hakerom odczytanie pamięci RAM i uzyskanie kodu PIN potrzebnego do odblokowania portfela i funduszy. Haker wyjaśnił:

W zasadzie powodujemy niewłaściwe zachowanie na chipie krzemowym wewnątrz urządzenia, aby pokonać zabezpieczenia. Siedziałem tutaj patrząc na ekranie komputera i zobaczyłem, że byłem w stanie pokonać zabezpieczenia, informacje prywatne, frazy i pin, gdy na ekranie wyskoczyło okienko.

Reich i jego przyjaciel odzyskał swoją kryptowalutową fortunę o wartości 2 milionów dolarów i oddał Grandowi pewien procent.

Trezor reaguje

Tymczasem, wkrótce po pojawieniu się tej historii, producent portfeli Trezor szybko uspokoił użytkowników. Firma powiedziała, że luka, którą Grand wykorzystał do odzyskania utraconej kryptowaluty została zidentyfikowana i naprawiona.

Firma dodała, że wszystkie jej nowe urządzenia nie mają tej luki, ponieważ są one "dostarczane z poprawionym bootloaderem".

Kategoria wpisu:

Dawid Kucharczyk

Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Pasjonat nowych technologii, od 3 lat aktywnie uczestniczący w świecie krypto. Instruktor narciarstwa oraz amator gry w squasha. Zwolennik idei decentralizacji.

Powiązane tematy:

Portal w Binance Launchpool - to już 47. projekt!

Giełda kryptowalut Binance ogłosiła kolejny projekt, który pojawi się na platformie Binance Launchpool - to już 47 w historii. Tym razem jest to platforma gamingowa Web3 - Portal. Przy okazji zaoferowała promocję, w której do zgarnięcia jest 20 tokenów PIXEL zupełnie za darmo: aby je odebrać należy założyć konto z promocyjnego linka: odbierz 20 PIXEL. […]

Co to jest BNB Vault? Jak korzystać z tej funkcji?

Binance to nie tylko giełda. To cały ekosystem produktów. Jednym z nich jest BNB Vault - agregator zysków, który pozwala zarabiać odsetki od posiadanych już kryptowalut. Funkcja ta umożliwia też w inwestowanie w ciekawe, nowe krypto projekty na wczesnym etapie poprzez Launchpool. W dzisiejszym artykule omówimy BNB Vault szczegółowo. Wyjaśnimy co to jest, jak działa […]

PIXEL w Binance Launchpool. HODLować czy sprzedać?

Binance ogłosiło właśnie 46. projekt, który zostanie uruchomiony na platformie Binance Launchpool. Tym razem jest to PIXEL, natywny token gry Pixels. W dzisiejszym artykule sprawdzimy czym jest PIXEL oraz jak farmić te tokeny na Binance. Na koniec spróbujemy odpowiedzieć na pytanie czy warto je HODLować, czy może sprzedać od razu po rozpoczęciu handlu. Najpierw jednak […]

Co to jest Binance Earn? Środy pełne zarabiania

Jesteś długoterminowym HODLerem? Być może masz w portfelu trochę kryptowalut i nie planujesz ich sprzedawać w najbliższym czasie? Czy wiesz, że istnieje sposób, aby zarabia za ich pomoc pasywny dochód? Pozwala na to np. platforma Binance Earn. Co to jest? Jak działa? Jakie daje możliwości? O tym w dzisiejszym artykule! Czym wyróżnia się Binance Earn? […]

Binance odzyskuje udział w rynku i stabilnie się rozwija

Giełda kryptowalut Binance zaczęła odzyskiwać swój udział w rynku. Sytuacja ma miejsce zaledwie kilka miesięcy po rozstrzygnięciu sprawy z Departamentem Sprawiedliwości Stanów Zjednoczonych i zapłaceniu grzywny w wysokości 4,3 miliarda dolarów. Według danych firmy badawczej Kaiko, udział Binance w rynku pod względem wolumenu obrotu wzrósł do 49% dwa miesiące po tym, jak giełda rozstrzygnęła sprawę […]
0 0 Głosy
Oceń artykuł
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Kryptowaluty2.pl 2023 Wszelkie prawa zastrzeżone
starcrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram