MicroStrategy nie przejmuje się spadkami. Będzie dalej kupować

ikona publikacji - ciemny
Opublikowano: 25 stycznia 2022
ikona autora biały
microstrategy

Phong Le - dyrektor finansowy MicroStrategy - twierdzi, że jego firma będzie nadal inwestować w bitcoina pomimo ostatniego spadku wartości tego aktywa.

Podobnie jak ceny większości kryptowalut, akcje spółki notowanej na Nasdaq również znajdują się w trendzie spadkowym od początku 2022 roku.

Cena nie jest problemem dla MicroStrategy

Można śmiało powiedzieć, że pierwsze 25 dni tego roku nie były łaskawe dla bitcoina. Kryptowaluta straciła w tym okresie ponad 20% swojej wartości w dolarach amerykańskich, co wywołało sceptycyzm w tej przestrzeni i wielu zaczęło się zastanawiać, czy i kiedy jej cena znów pójdzie w górę.

Kierownictwo MicroStrategy, firmy zajmującej się oprogramowaniem analityki biznesowej, nie jest jednak zaniepokojone. W ostatnim wywiadzie, dyrektor finansowy firmy - Phong Le - zapewnił, że spółka będzie nadal zwiększać swoje udziały w BTC w tym roku, a koncepcja ta nie jest związana z krótkoterminowymi ruchami cenowymi aktywa:

Nasza strategia z bitcoinem polegała na kupowaniu i trzymaniu, więc w zakresie, w jakim mamy nadwyżkę przepływów pieniężnych lub znajdujemy inne sposoby na pozyskanie pieniędzy, nadal umieszczamy je w bitcoinie.

Co więcej, MicroStrategy ma plany zakupu obligacji zabezpieczonych bitcoinem, jeśli rynek stanie się bardziej płynny. Le spodziewa się, że stanie się to w 2022 lub 2023 roku:

Ciągle szukamy innych sposobów, które pozwolą nam zwiększyć wartość dla naszych akcjonariuszy, jeśli chodzi o bitcoin.

Kilka dni temu, Michael Saylor - prominentny byk BTC i CEO MicroStrategy - wyraził ten sam punkt widzenia. Zapewnił on, że notowana na Nasdaq firma przyjęła standard bitcoina, zgodnie z którym będzie stale konwertować swoje przepływy pieniężne na BTC. Ponadto, firma będzie kupować części tego cyfrowego aktywa również za pomocą długu.

Posiadanie BTC przez MicroStrategy

Firma technologiczna jest jednym z największych wielorybów bitcoinowych i często wykorzystuje spadki, aby kupić więcej aktywów. Jej ostatni zakup nastąpił pod koniec 2021 roku. Nabyła wtedy kolejne 1 914 BTC o wartości 94 milionów dolarów (w momencie transakcji).

Łącznie firma posiada 124 391 BTC, co w przeliczeniu na dzisiejsze ceny równa się około 4,5 miliarda dolarów. Średnia cena zakupów MicroStrategy to około 30 159 dolarów - prawie 6 tysięcy dolarów mniej niż obecna cena pojedynczej monety.

Zapytany, czy jest zaniepokojony tym, że tak znaczna część portfela firmy jest alokowana w bitcoinie, Saylor odpowiedział:

W rzeczywistości daje mi to duży komfort. Nie sądzę, abyśmy mogli lepiej pozycjonować naszą firmę w środowisku inflacyjnym niż przekształcenie naszego bilansu w bitcoin. W zasadzie zbudowaliśmy bilans na niesuwerennym magazynie wartości, który nie jest pochodną waluty.

Wyraził opinię, że wiodąca kryptowaluta jest tak cenna, ponieważ jest "rzadkością, a oni nie produkują jej więcej". Jego zdaniem, jest to "najlepsza okazja inwestycyjna w naszym życiu".

Akcje MicroStrategy zanurkowały

Branża kryptowalutowa nie jest jedynym sektorem głęboko czerwonym w ostatnich kilku dniach. Globalne rynki i akcje niektórych znanych firm również znacząco spadły.

Pod koniec ubiegłego tygodnia amerykańska Komisja Papierów Wartościowych i Giełd odrzuciła strategię MicroStrategy dotyczącą księgowania bitcoinów. Po tym wydarzeniu akcje firmy spadły o prawie 18% w ciągu 24 godzin - był to największy dzienny spadek firmy od 23 lutego 2021 roku.

Obecnie pojedyncza akcja MSTR handluje około 370 dolarów, 32% mniej niż na początku 2022 roku.

Kategoria wpisu:

Dawid Kucharczyk

Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Pasjonat nowych technologii, od 3 lat aktywnie uczestniczący w świecie krypto. Instruktor narciarstwa oraz amator gry w squasha. Zwolennik idei decentralizacji.

Powiązane tematy:

Czy Binance mieszała środki klientów z środkami firmy?

Giełda kryptowalut Binance zaprzeczyła informacjom zawartym w artykule Reutersa, w którym stwierdzono, że w 2020 i 2021 r. platforma łączyła środki użytkowników z własnymi przychodami. Patrick Hillman, dyrektor ds. strategii firmy, wyraził opinię, że dziennikarze agencji desperacko chcieli napisać "złą historię", która okazała się "słaba". Menedżer wyższego szczebla napisał: "Następnie napisali 1000 słów teorii spiskowych […]

Kolejny kandydat na prezydenta USA przyjmuje darowizny w bitcoinach

Kandydat na prezydenta USA Vivek Ramaswamy ogłosił, że przyjmuje darowizny w bitcoinach (BTC) na nadchodzące wybory prezydenckie w 2024 roku. Poszedł on więc w ślady Roberta F. Kennedy'ego Jr, który od jakiegoś czasu jest zwolennikiem pierwotnej kryptowaluty. Robert w miniony weekend został pierwszym kandydatem na prezydenta, który ogłosił, że będzie akceptował darowizny w BTC. Darczyńcy […]

Ripple uruchamia platformę do emisji CBDC i stablecoinów

Fintechowy startup Ripple ogłosił uruchomienie Ripple CBDC Platform, kompleksowego rozwiązania dla banków centralnych, rządów i instytucji finansowych do emisji krajowej waluty cyfrowej i "stablecoinów". Scenariusze użycia obejmują: hurtowe i detaliczne CBDC oparte na prywatnym blockchainie lub emisję stabelcoinów. Rozwiązanie opiera się na XRP Ledger (XRPL). W przypadku emitentów platforma umożliwi korzystanie z wielu podpisów w […]

Binance umożliwia handel za pośrednictwem TradingView

Giełda kryptowalut Binance dodała możliwość bezpośredniego handlu spot za pośrednictwem platformy wykresów i analiz TradingView. Aby aktywować zestaw narzędzi, należy połączyć swoje konto Binance w ustawieniach usługi. Następnie historia transakcji zostanie automatycznie zsynchronizowana, a inwestor będzie mógł zarządzać zleceniami w TradingView. Szczegółowe instrukcje dotyczące podłączenia i korzystania z nowej opcji zostały opisane na stronie internetowej […]

Changpeng Zhao: Elon Musk przedłużył życie Dogecoina

Elon Musk "przedłużył życie" Dogecoina, kryptowaluty, która mogła zniknąć "dawno temu". Takiego zdania jest CEO Binance, Changpeng Zhao. Dyrektor naczelny spodziewał się, że Dogecoin "zniknie", biorąc pod uwagę jego "bezużyteczność", ale Elon Musk zainteresował się tym aktywem. Zdaniem Zhao założyciel Tesli wsparł zainteresowanie tokenem memowym, które w przeciwnym razie mogłoby osłabnąć. Dyrektor generalny Binance przyznał, […]
0 0 Głosy
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Kryptowaluty2.pl 2023 Wszelkie prawa zastrzeżone
starcrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram