MicroStrategy nie przejmuje się spadkami. Będzie dalej kupować

ikona publikacji - ciemny
Opublikowano: 25 stycznia 2022
ikona autora biały
microstrategy

Phong Le - dyrektor finansowy MicroStrategy - twierdzi, że jego firma będzie nadal inwestować w bitcoina pomimo ostatniego spadku wartości tego aktywa.

Podobnie jak ceny większości kryptowalut, akcje spółki notowanej na Nasdaq również znajdują się w trendzie spadkowym od początku 2022 roku.

Cena nie jest problemem dla MicroStrategy

Można śmiało powiedzieć, że pierwsze 25 dni tego roku nie były łaskawe dla bitcoina. Kryptowaluta straciła w tym okresie ponad 20% swojej wartości w dolarach amerykańskich, co wywołało sceptycyzm w tej przestrzeni i wielu zaczęło się zastanawiać, czy i kiedy jej cena znów pójdzie w górę.

Kierownictwo MicroStrategy, firmy zajmującej się oprogramowaniem analityki biznesowej, nie jest jednak zaniepokojone. W ostatnim wywiadzie, dyrektor finansowy firmy - Phong Le - zapewnił, że spółka będzie nadal zwiększać swoje udziały w BTC w tym roku, a koncepcja ta nie jest związana z krótkoterminowymi ruchami cenowymi aktywa:

Nasza strategia z bitcoinem polegała na kupowaniu i trzymaniu, więc w zakresie, w jakim mamy nadwyżkę przepływów pieniężnych lub znajdujemy inne sposoby na pozyskanie pieniędzy, nadal umieszczamy je w bitcoinie.

Co więcej, MicroStrategy ma plany zakupu obligacji zabezpieczonych bitcoinem, jeśli rynek stanie się bardziej płynny. Le spodziewa się, że stanie się to w 2022 lub 2023 roku:

Ciągle szukamy innych sposobów, które pozwolą nam zwiększyć wartość dla naszych akcjonariuszy, jeśli chodzi o bitcoin.

Kilka dni temu, Michael Saylor - prominentny byk BTC i CEO MicroStrategy - wyraził ten sam punkt widzenia. Zapewnił on, że notowana na Nasdaq firma przyjęła standard bitcoina, zgodnie z którym będzie stale konwertować swoje przepływy pieniężne na BTC. Ponadto, firma będzie kupować części tego cyfrowego aktywa również za pomocą długu.

Posiadanie BTC przez MicroStrategy

Firma technologiczna jest jednym z największych wielorybów bitcoinowych i często wykorzystuje spadki, aby kupić więcej aktywów. Jej ostatni zakup nastąpił pod koniec 2021 roku. Nabyła wtedy kolejne 1 914 BTC o wartości 94 milionów dolarów (w momencie transakcji).

Łącznie firma posiada 124 391 BTC, co w przeliczeniu na dzisiejsze ceny równa się około 4,5 miliarda dolarów. Średnia cena zakupów MicroStrategy to około 30 159 dolarów - prawie 6 tysięcy dolarów mniej niż obecna cena pojedynczej monety.

Zapytany, czy jest zaniepokojony tym, że tak znaczna część portfela firmy jest alokowana w bitcoinie, Saylor odpowiedział:

W rzeczywistości daje mi to duży komfort. Nie sądzę, abyśmy mogli lepiej pozycjonować naszą firmę w środowisku inflacyjnym niż przekształcenie naszego bilansu w bitcoin. W zasadzie zbudowaliśmy bilans na niesuwerennym magazynie wartości, który nie jest pochodną waluty.

Wyraził opinię, że wiodąca kryptowaluta jest tak cenna, ponieważ jest "rzadkością, a oni nie produkują jej więcej". Jego zdaniem, jest to "najlepsza okazja inwestycyjna w naszym życiu".

Akcje MicroStrategy zanurkowały

Branża kryptowalutowa nie jest jedynym sektorem głęboko czerwonym w ostatnich kilku dniach. Globalne rynki i akcje niektórych znanych firm również znacząco spadły.

Pod koniec ubiegłego tygodnia amerykańska Komisja Papierów Wartościowych i Giełd odrzuciła strategię MicroStrategy dotyczącą księgowania bitcoinów. Po tym wydarzeniu akcje firmy spadły o prawie 18% w ciągu 24 godzin - był to największy dzienny spadek firmy od 23 lutego 2021 roku.

Obecnie pojedyncza akcja MSTR handluje około 370 dolarów, 32% mniej niż na początku 2022 roku.

Kategoria wpisu:

Dawid Kucharczyk

Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Pasjonat nowych technologii, od 3 lat aktywnie uczestniczący w świecie krypto. Instruktor narciarstwa oraz amator gry w squasha. Zwolennik idei decentralizacji.

Powiązane tematy:

Sieć Ethereum jest na minusie po raz pierwszy od roku

Pamiętacie "Merge"? Sieć Ethereum (ETH) dokonała przejścia z systemu proof of work na system proof of stake we wrześniu ubiegłego roku. Zamiast energochłonnych obliczeń, od tego czasu to stakerzy przetwarzają transakcje na Ethereum. Od momentu Merge sieć Ethereum co miesiąc odnotowuje zyski. Nie chodzi tu o wartość cenową, ale o przychody z samej sieci. Blockwork […]

Rocznica aktualizacji Ethereum Merge: wszystkie zmiany w skrócie

Dziś mija dokładnie rok, odkąd sieć Ethereum (ETH) dokonała przejścia z Proof-of-Work (PoW) na Proof-of-Stake (PoS). 15 września 2022 r. miała miejsce długo oczekiwana aktualizacja Merge, uważana przez wielu za najważniejsze wydarzenie w całej historii Ethereum. W tym artykule przyjrzymy się głównym zmianom i ich rezultatom, a także spojrzymy w przyszłość. Ethereum Merge: co się […]

Cena bitcoina jest nudna, ale dane nadal pokazują pozytywny obraz

Teraz, gdy cena bitcoina powróciła do poziomów z połowy czerwca, rynek ponownie zaczyna się zastanawiać, czy mamy do czynienia z hossą. Kurs spadł już o 16% od lokalnego szczytu z sierpnia ubiegłego roku, a od szczytu do dołka o ponad 20%. Mimo to, zgodnie z danymi on-chain, nie musimy się tak bardzo martwić. Bardzo niewiele […]

Jak zdobyć darmowe bitcoiny i kryptowaluty za rejestrację w 2023 roku?

Jeśli chcesz zacząć inwestować w bitcoin i kryptowaluty, najpierw musisz założyć konto na giełdzie i dokonać wpłaty walut fiat. Ale czy wiesz, że podczas rejestracji wiele platform oferuje darmowe bonusy? W dzisiejszym artykule omówimy 3 platformy, które oferują nowym użytkownikom darmowe kryptowaluty lub Bitcoin za rejestrację: Binance, Bybit i Bitget! Tak więc, zaczynajmy! Darmowe kryptowaluty […]

Kurs Bitcoina w tarapatach. Inflacja w USA wyższa niż oczekiwano

Indeks cen konsumpcyjnych (CPI) w Stanach Zjednoczonych wyniósł dziś 3,7%, podczas gdy oczekiwano wyniku na poziomie 3,6%. Oznaczałoby to już wzrost o 0,4% w porównaniu z lipcowym wynikiem 3,2%, ale inflacja spadła nawet bardziej niż początkowo oczekiwano. Dlaczego więc inflacja może nagle ponownie wzrosnąć i co to oznacza dla kursu bitcoina? Dlaczego inflacja może ponownie […]
0 0 Głosy
Oceń artykuł
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Kryptowaluty2.pl 2023 Wszelkie prawa zastrzeżone
starcrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram