MicroStrategy nie przejmuje się spadkami. Będzie dalej kupować

ikona publikacji - ciemny
Opublikowano: 25 stycznia 2022
ikona autora biały
microstrategy

Phong Le - dyrektor finansowy MicroStrategy - twierdzi, że jego firma będzie nadal inwestować w bitcoina pomimo ostatniego spadku wartości tego aktywa.

Podobnie jak ceny większości kryptowalut, akcje spółki notowanej na Nasdaq również znajdują się w trendzie spadkowym od początku 2022 roku.

Cena nie jest problemem dla MicroStrategy

Można śmiało powiedzieć, że pierwsze 25 dni tego roku nie były łaskawe dla bitcoina. Kryptowaluta straciła w tym okresie ponad 20% swojej wartości w dolarach amerykańskich, co wywołało sceptycyzm w tej przestrzeni i wielu zaczęło się zastanawiać, czy i kiedy jej cena znów pójdzie w górę.

Kierownictwo MicroStrategy, firmy zajmującej się oprogramowaniem analityki biznesowej, nie jest jednak zaniepokojone. W ostatnim wywiadzie, dyrektor finansowy firmy - Phong Le - zapewnił, że spółka będzie nadal zwiększać swoje udziały w BTC w tym roku, a koncepcja ta nie jest związana z krótkoterminowymi ruchami cenowymi aktywa:

Nasza strategia z bitcoinem polegała na kupowaniu i trzymaniu, więc w zakresie, w jakim mamy nadwyżkę przepływów pieniężnych lub znajdujemy inne sposoby na pozyskanie pieniędzy, nadal umieszczamy je w bitcoinie.

Co więcej, MicroStrategy ma plany zakupu obligacji zabezpieczonych bitcoinem, jeśli rynek stanie się bardziej płynny. Le spodziewa się, że stanie się to w 2022 lub 2023 roku:

Ciągle szukamy innych sposobów, które pozwolą nam zwiększyć wartość dla naszych akcjonariuszy, jeśli chodzi o bitcoin.

Kilka dni temu, Michael Saylor - prominentny byk BTC i CEO MicroStrategy - wyraził ten sam punkt widzenia. Zapewnił on, że notowana na Nasdaq firma przyjęła standard bitcoina, zgodnie z którym będzie stale konwertować swoje przepływy pieniężne na BTC. Ponadto, firma będzie kupować części tego cyfrowego aktywa również za pomocą długu.

Posiadanie BTC przez MicroStrategy

Firma technologiczna jest jednym z największych wielorybów bitcoinowych i często wykorzystuje spadki, aby kupić więcej aktywów. Jej ostatni zakup nastąpił pod koniec 2021 roku. Nabyła wtedy kolejne 1 914 BTC o wartości 94 milionów dolarów (w momencie transakcji).

Łącznie firma posiada 124 391 BTC, co w przeliczeniu na dzisiejsze ceny równa się około 4,5 miliarda dolarów. Średnia cena zakupów MicroStrategy to około 30 159 dolarów - prawie 6 tysięcy dolarów mniej niż obecna cena pojedynczej monety.

Zapytany, czy jest zaniepokojony tym, że tak znaczna część portfela firmy jest alokowana w bitcoinie, Saylor odpowiedział:

W rzeczywistości daje mi to duży komfort. Nie sądzę, abyśmy mogli lepiej pozycjonować naszą firmę w środowisku inflacyjnym niż przekształcenie naszego bilansu w bitcoin. W zasadzie zbudowaliśmy bilans na niesuwerennym magazynie wartości, który nie jest pochodną waluty.

Wyraził opinię, że wiodąca kryptowaluta jest tak cenna, ponieważ jest "rzadkością, a oni nie produkują jej więcej". Jego zdaniem, jest to "najlepsza okazja inwestycyjna w naszym życiu".

Akcje MicroStrategy zanurkowały

Branża kryptowalutowa nie jest jedynym sektorem głęboko czerwonym w ostatnich kilku dniach. Globalne rynki i akcje niektórych znanych firm również znacząco spadły.

Pod koniec ubiegłego tygodnia amerykańska Komisja Papierów Wartościowych i Giełd odrzuciła strategię MicroStrategy dotyczącą księgowania bitcoinów. Po tym wydarzeniu akcje firmy spadły o prawie 18% w ciągu 24 godzin - był to największy dzienny spadek firmy od 23 lutego 2021 roku.

Obecnie pojedyncza akcja MSTR handluje około 370 dolarów, 32% mniej niż na początku 2022 roku.

Kategoria wpisu:

Podobne tematy

Ankr pozyskuje strategiczną inwestycję od Binance Labs

Ankr to znany dostawca infrastruktury Web3. W skrócie, protokół działa w tle, ale umożliwia korzystanie ze zdecentralizowanych aplikacji, portfeli, a także gier opartych na kryptowalutach, łącząc je z blockchainami, z którymi muszą się komunikować. Projekt znany jest z ciągłego wsparcia dla BNB Chain, wprowadzenia BNB Liquid Staking, a także zbudowania niektórych z jego podstawowych infrastruktur, […]

Kurs Ethereum (ETH) przetestował 1900 USD

Druga pod względem kapitalizacji kryptowaluta zyskała 12,8% w ciągu ostatnich 24 godzin, według CoinGecko. Ethereum osiągnęło lokalny szczyt na poziomie 1918 dolarów. W chwili pisania tego tekstu, aktywo jest notowane w okolicach 1895 dolarów. W ciągu ostatnich siedmiu dni cena eteru wzrosła o 17%, a w ciągu 30 dni o 72,8% (według CoinGecko). Wzrost kryptowaluty […]

RPA prezentuje usługę transferu bitcoinów za pomocą SMS

Deweloper Kgotatso Ngako uruchomił w RPA usługę Machankura SMS. Umożliwia on przelewy bitcoinów bez dostępu do internetu. Machankura users can now redeem @Azteco_ (and 1 For You) Bitcoin vouchers using the USSD interface. pic.twitter.com/qkPRwGzkrL — Machankura 8333 (@Machankura8333) August 10, 2022 Ngako wyjaśnił w wywiadzie dla Cointelegraph: Każdy […] może przejść od nieposiadania bitcoina do […]

Wieloryb ETH kupił 12,28 mld SHIB w jednej transakcji

Shiba Inu (SHIB) po raz kolejny przykuła uwagę zamożnych inwestorów ETH, ponieważ cena popularnej kryptowaluty o psiej tematyce zbliżyła się do krytycznego poziomu oporu zlokalizowanego przy $0.00001 USD na wykresie dziennym. Serwis WhaleStats poinformował, że 95. największy wieloryb ETH "BlueWhale0113" dodał do swojego konta 12,28 mld tokenów SHIB o wartości 72 mln dolarów w jednej […]

Mailchimp blokuje krypto firmy

Serwis Mailchimp ponownie usunął ze swojej platformy firmy zajmujące się kryptowalutami bez żadnego ostrzeżenia. Założona w 2018 roku usługa marketingowa i mailingowa zakazała organizacjom zajmującym się aktywami cyfrowymi wykorzystywania swojej platformy do kampanii reklamowych, powołując się na "ponadprzeciętną liczbę skarg na nadużycia". Po Blockworks, nagle usunięto portal Decrypt, mimo że wcześniej spełniał on wszystkie kryteria […]
0 0 Głosy
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Kryptowaluty2.pl 2020 Wszelkie prawa zastrzeżone
starcrossmenuchevron-downarrow-right
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram