MicroStrategy nie przejmuje się spadkami. Będzie dalej kupować

ikona publikacji - ciemny
Opublikowano: 25 stycznia 2022
ikona autora biały
microstrategy

Phong Le - dyrektor finansowy MicroStrategy - twierdzi, że jego firma będzie nadal inwestować w bitcoina pomimo ostatniego spadku wartości tego aktywa.

Podobnie jak ceny większości kryptowalut, akcje spółki notowanej na Nasdaq również znajdują się w trendzie spadkowym od początku 2022 roku.

Cena nie jest problemem dla MicroStrategy

Można śmiało powiedzieć, że pierwsze 25 dni tego roku nie były łaskawe dla bitcoina. Kryptowaluta straciła w tym okresie ponad 20% swojej wartości w dolarach amerykańskich, co wywołało sceptycyzm w tej przestrzeni i wielu zaczęło się zastanawiać, czy i kiedy jej cena znów pójdzie w górę.

Kierownictwo MicroStrategy, firmy zajmującej się oprogramowaniem analityki biznesowej, nie jest jednak zaniepokojone. W ostatnim wywiadzie, dyrektor finansowy firmy - Phong Le - zapewnił, że spółka będzie nadal zwiększać swoje udziały w BTC w tym roku, a koncepcja ta nie jest związana z krótkoterminowymi ruchami cenowymi aktywa:

Nasza strategia z bitcoinem polegała na kupowaniu i trzymaniu, więc w zakresie, w jakim mamy nadwyżkę przepływów pieniężnych lub znajdujemy inne sposoby na pozyskanie pieniędzy, nadal umieszczamy je w bitcoinie.

Co więcej, MicroStrategy ma plany zakupu obligacji zabezpieczonych bitcoinem, jeśli rynek stanie się bardziej płynny. Le spodziewa się, że stanie się to w 2022 lub 2023 roku:

Ciągle szukamy innych sposobów, które pozwolą nam zwiększyć wartość dla naszych akcjonariuszy, jeśli chodzi o bitcoin.

Kilka dni temu, Michael Saylor - prominentny byk BTC i CEO MicroStrategy - wyraził ten sam punkt widzenia. Zapewnił on, że notowana na Nasdaq firma przyjęła standard bitcoina, zgodnie z którym będzie stale konwertować swoje przepływy pieniężne na BTC. Ponadto, firma będzie kupować części tego cyfrowego aktywa również za pomocą długu.

Posiadanie BTC przez MicroStrategy

Firma technologiczna jest jednym z największych wielorybów bitcoinowych i często wykorzystuje spadki, aby kupić więcej aktywów. Jej ostatni zakup nastąpił pod koniec 2021 roku. Nabyła wtedy kolejne 1 914 BTC o wartości 94 milionów dolarów (w momencie transakcji).

Łącznie firma posiada 124 391 BTC, co w przeliczeniu na dzisiejsze ceny równa się około 4,5 miliarda dolarów. Średnia cena zakupów MicroStrategy to około 30 159 dolarów - prawie 6 tysięcy dolarów mniej niż obecna cena pojedynczej monety.

Zapytany, czy jest zaniepokojony tym, że tak znaczna część portfela firmy jest alokowana w bitcoinie, Saylor odpowiedział:

W rzeczywistości daje mi to duży komfort. Nie sądzę, abyśmy mogli lepiej pozycjonować naszą firmę w środowisku inflacyjnym niż przekształcenie naszego bilansu w bitcoin. W zasadzie zbudowaliśmy bilans na niesuwerennym magazynie wartości, który nie jest pochodną waluty.

Wyraził opinię, że wiodąca kryptowaluta jest tak cenna, ponieważ jest "rzadkością, a oni nie produkują jej więcej". Jego zdaniem, jest to "najlepsza okazja inwestycyjna w naszym życiu".

Akcje MicroStrategy zanurkowały

Branża kryptowalutowa nie jest jedynym sektorem głęboko czerwonym w ostatnich kilku dniach. Globalne rynki i akcje niektórych znanych firm również znacząco spadły.

Pod koniec ubiegłego tygodnia amerykańska Komisja Papierów Wartościowych i Giełd odrzuciła strategię MicroStrategy dotyczącą księgowania bitcoinów. Po tym wydarzeniu akcje firmy spadły o prawie 18% w ciągu 24 godzin - był to największy dzienny spadek firmy od 23 lutego 2021 roku.

Obecnie pojedyncza akcja MSTR handluje około 370 dolarów, 32% mniej niż na początku 2022 roku.

Kategoria wpisu:

Dawid Kucharczyk

Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Pasjonat nowych technologii, od 3 lat aktywnie uczestniczący w świecie krypto. Instruktor narciarstwa oraz amator gry w squasha. Zwolennik idei decentralizacji.

Powiązane tematy:

Co to jest staking kryptowalut? Jak zacząć stakowanie?

Staking kryptowalut zyskuje na popularności, szczególnie ze względu na śmiesznie niskie oprocentowanie lokowanego kapitału w bankach. Gdy lokaty “dają zarobić”…

Omni Network (OMNI) - Nowa kryptowaluta w Binance Launchpool

Binance nie zwalnia tempa. Giełda dodała kolejny projekt do swojej platformy Binance Launchpool. Tym razem jest to kryptowaluta Omni Network (OMNI). W tym artykule rozłożymy ten projekt na czynniki pierwsze. Wyjaśnimy też jak farmić tokeny na Binance Launchpool! Uwaga: Jeśli założysz konto na Binance z tego linka, tuż przed listingiem OMNI (17 kwietnia), na Twoim […]

Darmowe pieniądze za rejestrację w aplikacji w 2024

Kiedyś trendem były aplikacje, które dawały pieniądze za klikanie, czy też wypełnienie ankiet. A co gdybym powiedział Ci, że istnieją aplikacje, które płacą za rejestrację? Wystarczy, że założysz konto, przejdziesz weryfikację i wykonasz jakąś dodatkową czynność. Proste, prawda? Przejdźmy więc do szczegółów! Sprawdźmy jak otrzymać darmowe pieniądze za rejestrację w 2024 roku! Jaka aplikacja płaci […]

Handluj kontraktami futures i zgarniaj ENA

Binance Futures wprowadza kolejną ciekawą promocję. To doskonała okazja zarówno dla traderów futures, jak i nowicjuszy w copy tradingu. Przez ograniczony czas, uczestnicy mogą zgarnąć część z puli 300 000 ENA. Aby wziąć udział, wystarczy zarejestrować się i spełnić proste warunki. Promocja trwa od 3 do 12 kwietnia 2024 i dzieli się na trzy części. […]

Boty do kryptowalut - automatyczne zarabianie na krypto

Jeżeli tutaj trafiłeś to prawdopodobnie szukasz bota, który pozwoli Ci automatycznie zarabiać pieniądze na kryptowalutach. Niestety, mamy dla Ciebie smutną wiadomość - takie boty nie istnieją, a jeśli ktoś oferuje Ci czysty, łatwy i szybki zarobek na botach handlowych to możesz mieć pewność, że to po prostu scam. Wciąż istnieje jednak pewna opcja, a mianowicie […]
0 0 Głosy
Oceń artykuł
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Kryptowaluty2.pl 2023 Wszelkie prawa zastrzeżone
starcrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram