MicroStrategy nie przejmuje się spadkami. Będzie dalej kupować

ikona publikacji - ciemny
Opublikowano: 25 stycznia 2022
ikona autora biały
microstrategy

Phong Le - dyrektor finansowy MicroStrategy - twierdzi, że jego firma będzie nadal inwestować w bitcoina pomimo ostatniego spadku wartości tego aktywa.

Podobnie jak ceny większości kryptowalut, akcje spółki notowanej na Nasdaq również znajdują się w trendzie spadkowym od początku 2022 roku.

Cena nie jest problemem dla MicroStrategy

Można śmiało powiedzieć, że pierwsze 25 dni tego roku nie były łaskawe dla bitcoina. Kryptowaluta straciła w tym okresie ponad 20% swojej wartości w dolarach amerykańskich, co wywołało sceptycyzm w tej przestrzeni i wielu zaczęło się zastanawiać, czy i kiedy jej cena znów pójdzie w górę.

Kierownictwo MicroStrategy, firmy zajmującej się oprogramowaniem analityki biznesowej, nie jest jednak zaniepokojone. W ostatnim wywiadzie, dyrektor finansowy firmy - Phong Le - zapewnił, że spółka będzie nadal zwiększać swoje udziały w BTC w tym roku, a koncepcja ta nie jest związana z krótkoterminowymi ruchami cenowymi aktywa:

Nasza strategia z bitcoinem polegała na kupowaniu i trzymaniu, więc w zakresie, w jakim mamy nadwyżkę przepływów pieniężnych lub znajdujemy inne sposoby na pozyskanie pieniędzy, nadal umieszczamy je w bitcoinie.

Co więcej, MicroStrategy ma plany zakupu obligacji zabezpieczonych bitcoinem, jeśli rynek stanie się bardziej płynny. Le spodziewa się, że stanie się to w 2022 lub 2023 roku:

Ciągle szukamy innych sposobów, które pozwolą nam zwiększyć wartość dla naszych akcjonariuszy, jeśli chodzi o bitcoin.

Kilka dni temu, Michael Saylor - prominentny byk BTC i CEO MicroStrategy - wyraził ten sam punkt widzenia. Zapewnił on, że notowana na Nasdaq firma przyjęła standard bitcoina, zgodnie z którym będzie stale konwertować swoje przepływy pieniężne na BTC. Ponadto, firma będzie kupować części tego cyfrowego aktywa również za pomocą długu.

Posiadanie BTC przez MicroStrategy

Firma technologiczna jest jednym z największych wielorybów bitcoinowych i często wykorzystuje spadki, aby kupić więcej aktywów. Jej ostatni zakup nastąpił pod koniec 2021 roku. Nabyła wtedy kolejne 1 914 BTC o wartości 94 milionów dolarów (w momencie transakcji).

Łącznie firma posiada 124 391 BTC, co w przeliczeniu na dzisiejsze ceny równa się około 4,5 miliarda dolarów. Średnia cena zakupów MicroStrategy to około 30 159 dolarów - prawie 6 tysięcy dolarów mniej niż obecna cena pojedynczej monety.

Zapytany, czy jest zaniepokojony tym, że tak znaczna część portfela firmy jest alokowana w bitcoinie, Saylor odpowiedział:

W rzeczywistości daje mi to duży komfort. Nie sądzę, abyśmy mogli lepiej pozycjonować naszą firmę w środowisku inflacyjnym niż przekształcenie naszego bilansu w bitcoin. W zasadzie zbudowaliśmy bilans na niesuwerennym magazynie wartości, który nie jest pochodną waluty.

Wyraził opinię, że wiodąca kryptowaluta jest tak cenna, ponieważ jest "rzadkością, a oni nie produkują jej więcej". Jego zdaniem, jest to "najlepsza okazja inwestycyjna w naszym życiu".

Akcje MicroStrategy zanurkowały

Branża kryptowalutowa nie jest jedynym sektorem głęboko czerwonym w ostatnich kilku dniach. Globalne rynki i akcje niektórych znanych firm również znacząco spadły.

Pod koniec ubiegłego tygodnia amerykańska Komisja Papierów Wartościowych i Giełd odrzuciła strategię MicroStrategy dotyczącą księgowania bitcoinów. Po tym wydarzeniu akcje firmy spadły o prawie 18% w ciągu 24 godzin - był to największy dzienny spadek firmy od 23 lutego 2021 roku.

Obecnie pojedyncza akcja MSTR handluje około 370 dolarów, 32% mniej niż na początku 2022 roku.

Kategoria wpisu:

Podobne tematy

Cztery osoby miały niemal całkowitą kontrolę nad Tether Holdings w 2018 r.

Jeśli wierzyć źródłom The Wall Street Journal, tylko cztery osoby miały pełną kontrolę nad firmą Tether Holdings w 2018 roku. Śledztwo prowadzone przez nowojorskiego prokuratora generalnego i Commodity Futures Trading Commission (CFTC) w sprawie Tether Holdings w 2021 roku, ujawniło nieznaną wcześniej strukturę własnościową emitenta stablecoinów. Udziały w Tether Według dokumentów, Tether został zbudowany przez […]

Charlie Munger powtarza, że USA powinny zakazać Bitcoina

Charlie Munger, wiceprezes Berkshire Hathaway i prawa ręka Warrena Buffetta, powtórzył swoje stanowisko przeciwko Bitcoinowi i całej branży kryptowalut. Tym razem amerykański inwestor miliarder wezwał rząd Stanów Zjednoczonych do zakazania wszystkich kryptowalut, ponieważ z pewnością spowodują one więcej szkód niż pożytku. Munger atakuje ponownie W opinii opublikowanej w mediach głównego nurtu, Wall Street Journal (WSJ), […]

FTX miał jeszcze 1,4 mld USD w gotówce na koniec 2022 roku

Bankrutujący obecnie FTX miał jeszcze w bilansie na koniec 2022 roku 1,4 mld dolarów w gotówce. Tak wynika z nowej aktualizacji dotyczącej kondycji finansowej platformy giełdowej. Ta kwota jest o około 19 procent wyższa od 1,2 miliarda dolarów, o których wcześniej mówiono w listopadzie 2022 roku, w momencie złożenia przez FTX wniosku o upadłość. 260 […]

Te osoby ze świata krypto (nie)kupują własne akcje

W branży kryptowalutowej można kupić nie tylko kryptowaluty, ale także akcje spółek działających w tym sektorze. Niestety, te firmy również cierpią z powodu rynku niedźwiedzia. Topowi ludzie w niektórych firmach już zrezygnowali z mentalności HODL. Inni rzeczywiście kupują. Na razie są to mało zróżnicowane akcje. Przecież, żeby je łatwo i publicznie sprzedać, musi to być […]

Trudność kopania bitcoina osiąga ATH

Górnicy włączają coraz więcej maszyn. To popchnętło wskaźnik trudności wydobycia nowych Bitcoinów do najwyższego punktu w historii. W niedzielę po kolejnym przeliczeniu trudność kopania wzrosła o 4,68 proc. Trudność kopania ATH Poniższy wykres pokazuje jak zmieniał się poziom trudności Bitcoina na przestrzeni lat. Jest on dostosowywany co dwa tygodnie: jeśli w tym okresie górnicy dostarczyli […]
0 0 Głosy
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Kryptowaluty2.pl 2022 Wszelkie prawa zastrzeżone
starcrossmenuchevron-downarrow-right
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram