Bitcoin osiągnął szczyt na poziomie 39 000 USD. Rynki kryptowalut straciły 100 mld po posiedzeniu Fed

ikona publikacji - ciemny
Opublikowano: 27 stycznia 2022
ikona autora biały
korekta rynek spadki

Wzrost Bitcoina został zatrzymany na poziomie około 39 000 USD po tym, jak Rezerwa Federalna ogłosiła, że podniesie stopy procentowe w marcu tego roku. Altcoiny, które również zmierzały na północ, spadły podobnie jak BTC.

Bitcoin odrzucony przy 39 000 USD

Po zeszłotygodniowej masakrze, w której podstawowa kryptowaluta spadła o ponad 10 000 USD w ciągu kilku dni do sześciomiesięcznego minimum poniżej 33 000 USD, krajobraz wydawał się poparawiać.

Aktywo odzyskało 4000 USD w ciągu jednego dnia, zanim kolejna noga w górę doprowadziła je wczoraj do około 37 000 USD. W ciągu dnia bitcoin nadal się wspinał i osiągnął sześciodniowy szczyt na poziomie około 39 000 USD.

Gdy sytuacja wydawała się korzystna, nadeszło ostatnie posiedzenie Rezerwy Federalnej. Bank centralny powiedział na nim, że póki co nie będzie żadnych zmian w stopach procentowych, ale zostaną one podniesione w marcu.

Spowodowało to zwiększoną zmienność na rynkach kryptowalut i akcji, gdyż BTC w ciągu kilku godzin spadł o ponad 3000 dolarów. Jak na razie odzyskał on 36 000 USD, ale nadal jest o około 3,5% niżej niż wczoraj. Obecnie jego kapitalizacja rynkowa wynosi nieco poniżej 700 miliardów dolarów.

Altcoiny również na czerwono

W ciągu ostatnich 72 godzin alternatywne monety również szły w górę. Ethereum przekroczyło poziom 2600 dolarów zaledwie kilka dni po tym, jak było bliskie zejścia poniżej 2000 dolarów. Jednakże, ogólnorynkowe cofnięcie doprowadziło drugą co do wielkości kryptowalutę do poziomu nieco powyżej 2400 dolarów.

Binance Coin (-4%), Ripple (-3%), Dogecoin (-2,5%), Shiba Inu (-4%) i MATIC (-2,5%) spadły o podobne wartości procentowe. Poważniejsze straty przyniosły Solana (-7%), Terra (-7%), Polkadot (-6%) i Avalanche (-7,5%).

Poza Theta i Theta Fuel, które znajdują się na zielonym tle, pozostałe alty o niższej i średniej kapitalizacji również są na czerwono. Waves (-15%) jest liderem tego trendu, a za nim Quant (-14%), OKB (-11%), Celsius Network (-11%), Cosmos (-10%) i Kusama (-10%).

Ostatecznie, po oświadczeniu Rezerwy Federalnej, kapitalizacja rynku kryptowalut spadła o ponad 100 miliardów dolarów.

Kategoria wpisu:

Dawid Kucharczyk

Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Pasjonat nowych technologii, od 3 lat aktywnie uczestniczący w świecie krypto. Instruktor narciarstwa oraz amator gry w squasha. Zwolennik idei decentralizacji.

Powiązane tematy:

Złoto na rekordowym poziomie. Czy Bitcoin może pójść w jego ślady?

Według różnych źródeł, złoto wybiło nowy rekord wszech czasów. Kilogram złota jest teraz wart 64.000 dolarów. Oznacza to, że inwestorzy szukają bezpiecznej przystani, w której mogliby trzymać wartość, w celu wyjścia z obecnego kryzysu bankowego. Czy Bitcoin może pójść w ślady złota? Złoto za 65 000 dolarów Poniższy wykres to cena złota i pokazuje wartość […]

Czy Microsoft buduje portfel Ethereum dla Edge?

Dobra wiadomość dla użytkowników Microsoft Edge, ponieważ trwają testy portfela Ethereum dla przeglądarki internetowej. Metamask dla Microsoftu Firma Microsoft rozwija coś, co nazywa "Crypto Wallet" dla Edge. Portfel ten pozwala użytkownikom przechowywać i handlować Etherem, a także tokenami na blockchainie Ethereum, podobnie jak popularny Metamask. Albacore odkrył to i podzielił się tym na Twitterze. Albacore […]

Kolejna edycja Invest Cuffs już w tym tygodniu

To już ostatni moment aby zapisać się na największe wydarzenie dla Inwestorów w tym roku. Już 24-25 marca 2023 roku będzie miała miejsce następna edycja Wydarzenia i Targów Invest Cuffs. To już dziewiąte wydanie imprezy, która każdego roku przyciąga do Krakowa tysiące uczestników, dających możliwość uczestniczenia w prelekcjach prowadzonych przez ponad 120 mówców. Invest Cuffs […]

Banki upadają, bitcoin rośnie. Co się dzieje?

Zapewne nie umknęło Waszej uwadze, że w ostatni weekend upadł Silicon Valley Bank. Silicon Valley Bank był 17. największym bankiem w Stanach Zjednoczonych i bankiem skupiającym się na obsłudze transakcji venture capital i startupów technologicznych. W sumie bank zarządzał ponad 200 miliardami dolarów w depozytach. W ten weekend Rezerwa Federalna, FDIC i Departament Skarbu USA […]

6 powodów, dla których Bitcoin może być przyszłością pieniądza

Bitcoin to pierwsza na świecie zdecentralizowana waluta cyfrowa, która działa bez banku centralnego lub administratora. Przez lata zyskał ogromną popularność ze względu na swój potencjał, aby stać się globalną walutą. Oto sześć powodów, dla których Bitcoin może stać się przyszłością pieniądza. Decentralizacja Sieć Bitcoin jest zdecentralizowaną platformą, w której transakcje są przetwarzane i weryfikowane przez […]
0 0 Głosy
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Kryptowaluty2.pl 2023 Wszelkie prawa zastrzeżone
starcrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram