Bitcoin osiągnął szczyt na poziomie 39 000 USD. Rynki kryptowalut straciły 100 mld po posiedzeniu Fed

ikona publikacji - ciemny
Opublikowano: 27 stycznia 2022
ikona autora biały
korekta rynek spadki

Wzrost Bitcoina został zatrzymany na poziomie około 39 000 USD po tym, jak Rezerwa Federalna ogłosiła, że podniesie stopy procentowe w marcu tego roku. Altcoiny, które również zmierzały na północ, spadły podobnie jak BTC.

Bitcoin odrzucony przy 39 000 USD

Po zeszłotygodniowej masakrze, w której podstawowa kryptowaluta spadła o ponad 10 000 USD w ciągu kilku dni do sześciomiesięcznego minimum poniżej 33 000 USD, krajobraz wydawał się poparawiać.

Aktywo odzyskało 4000 USD w ciągu jednego dnia, zanim kolejna noga w górę doprowadziła je wczoraj do około 37 000 USD. W ciągu dnia bitcoin nadal się wspinał i osiągnął sześciodniowy szczyt na poziomie około 39 000 USD.

Gdy sytuacja wydawała się korzystna, nadeszło ostatnie posiedzenie Rezerwy Federalnej. Bank centralny powiedział na nim, że póki co nie będzie żadnych zmian w stopach procentowych, ale zostaną one podniesione w marcu.

Spowodowało to zwiększoną zmienność na rynkach kryptowalut i akcji, gdyż BTC w ciągu kilku godzin spadł o ponad 3000 dolarów. Jak na razie odzyskał on 36 000 USD, ale nadal jest o około 3,5% niżej niż wczoraj. Obecnie jego kapitalizacja rynkowa wynosi nieco poniżej 700 miliardów dolarów.

Altcoiny również na czerwono

W ciągu ostatnich 72 godzin alternatywne monety również szły w górę. Ethereum przekroczyło poziom 2600 dolarów zaledwie kilka dni po tym, jak było bliskie zejścia poniżej 2000 dolarów. Jednakże, ogólnorynkowe cofnięcie doprowadziło drugą co do wielkości kryptowalutę do poziomu nieco powyżej 2400 dolarów.

Binance Coin (-4%), Ripple (-3%), Dogecoin (-2,5%), Shiba Inu (-4%) i MATIC (-2,5%) spadły o podobne wartości procentowe. Poważniejsze straty przyniosły Solana (-7%), Terra (-7%), Polkadot (-6%) i Avalanche (-7,5%).

Poza Theta i Theta Fuel, które znajdują się na zielonym tle, pozostałe alty o niższej i średniej kapitalizacji również są na czerwono. Waves (-15%) jest liderem tego trendu, a za nim Quant (-14%), OKB (-11%), Celsius Network (-11%), Cosmos (-10%) i Kusama (-10%).

Ostatecznie, po oświadczeniu Rezerwy Federalnej, kapitalizacja rynku kryptowalut spadła o ponad 100 miliardów dolarów.

Kategoria wpisu:

Dawid Kucharczyk

Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Pasjonat nowych technologii, od 3 lat aktywnie uczestniczący w świecie krypto. Instruktor narciarstwa oraz amator gry w squasha. Zwolennik idei decentralizacji.

Powiązane tematy:

Sieć Ethereum jest na minusie po raz pierwszy od roku

Pamiętacie "Merge"? Sieć Ethereum (ETH) dokonała przejścia z systemu proof of work na system proof of stake we wrześniu ubiegłego roku. Zamiast energochłonnych obliczeń, od tego czasu to stakerzy przetwarzają transakcje na Ethereum. Od momentu Merge sieć Ethereum co miesiąc odnotowuje zyski. Nie chodzi tu o wartość cenową, ale o przychody z samej sieci. Blockwork […]

Rocznica aktualizacji Ethereum Merge: wszystkie zmiany w skrócie

Dziś mija dokładnie rok, odkąd sieć Ethereum (ETH) dokonała przejścia z Proof-of-Work (PoW) na Proof-of-Stake (PoS). 15 września 2022 r. miała miejsce długo oczekiwana aktualizacja Merge, uważana przez wielu za najważniejsze wydarzenie w całej historii Ethereum. W tym artykule przyjrzymy się głównym zmianom i ich rezultatom, a także spojrzymy w przyszłość. Ethereum Merge: co się […]

Cena bitcoina jest nudna, ale dane nadal pokazują pozytywny obraz

Teraz, gdy cena bitcoina powróciła do poziomów z połowy czerwca, rynek ponownie zaczyna się zastanawiać, czy mamy do czynienia z hossą. Kurs spadł już o 16% od lokalnego szczytu z sierpnia ubiegłego roku, a od szczytu do dołka o ponad 20%. Mimo to, zgodnie z danymi on-chain, nie musimy się tak bardzo martwić. Bardzo niewiele […]

Jak zdobyć darmowe bitcoiny i kryptowaluty za rejestrację w 2023 roku?

Jeśli chcesz zacząć inwestować w bitcoin i kryptowaluty, najpierw musisz założyć konto na giełdzie i dokonać wpłaty walut fiat. Ale czy wiesz, że podczas rejestracji wiele platform oferuje darmowe bonusy? W dzisiejszym artykule omówimy 3 platformy, które oferują nowym użytkownikom darmowe kryptowaluty lub Bitcoin za rejestrację: Binance, Bybit i Bitget! Tak więc, zaczynajmy! Darmowe kryptowaluty […]

Kurs Bitcoina w tarapatach. Inflacja w USA wyższa niż oczekiwano

Indeks cen konsumpcyjnych (CPI) w Stanach Zjednoczonych wyniósł dziś 3,7%, podczas gdy oczekiwano wyniku na poziomie 3,6%. Oznaczałoby to już wzrost o 0,4% w porównaniu z lipcowym wynikiem 3,2%, ale inflacja spadła nawet bardziej niż początkowo oczekiwano. Dlaczego więc inflacja może nagle ponownie wzrosnąć i co to oznacza dla kursu bitcoina? Dlaczego inflacja może ponownie […]
0 0 Głosy
Oceń artykuł
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Kryptowaluty2.pl 2023 Wszelkie prawa zastrzeżone
starcrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram