Stan Kolorado zaakceptuje kryptowaluty do płatności podatkowych

ikona publikacji - ciemny
Opublikowano: 17 lutego 2022
ikona autora biały
kolorado kryptowaluty

Jared Polis - gubernator Kolorado - ogłosił niedawno plany akceptacji kryptowaluty do płatności podatków w swoim stanie. Przyjmując podobne podejście do burmistrza Miami Francisa Suareza, Kolorado może nawet uruchomić swój własny dedykowany token.

Podatki od kryptowalut w Kolorado

Gubernator ujawnił niektóre ze swoich planów adopcji kryptowalut w wywiadzie z CNBC we wtorek. Dzięki nowej ustawie zwanej Digital Token Act, jego stan zwolni transakcje kryptowalutowe z państwowego prawa papierów wartościowych. Niemniej jednak, federalne przepisy dotyczące papierów wartościowych nadal będą miały zastosowanie, co oznacza, że Kolorado jest nadal pod obserwacją coraz bardziej kryptowalutowego SECu.

Jeśli chodzi o podatki, gubernator wyjaśnił, że jego stan nie może być bezpośrednio narażony na wysoce zmienny rynek kryptowalut.

Nasze wydatki są w dolarach. Nigdy nie wiesz, co przyniesie przyszłość.

Dlatego też, jako część systemu płatności płatności, kryptowaluty byłyby konwertowane z powrotem na dolary przez pośrednika po otrzymaniu przez państwo.

W 2019 roku, kanadyjskie miasto Innisfil weszło w roczny program pilotażowy z giełdą Coinberry, aby zapewnić podobną usługę. Podczas gdy Bitcoin mógłby być używany do podatków po stronie płatnika, byłyby one konwertowane i przechowywane w dolarach przez gminę.

Nie jest jasne, które kryptowaluty zaakceptuje Colorado, ale gubernator wspomniał zarówno o Bitcoinie, jak i Ethereum jako aktywa, które mogłyby być "płacone i konwertowane w czasie rzeczywistym".

Kolorado wejdzie w krypto All-In?

Polis wspomniał również o "cyfrowej ustawie tokenowej" wprowadzonej przez senatora stanowego Chrisa Hansena. Pozwoliłaby ona Kolorado stworzyć cyfrowe waluty do użytku w rezerwach państwowych, z przypisaną im wartością. W rozmowie z CNBC Polis powiedział:

Myślę, że jest świetlana przyszłość, jeśli chodzi o to, jak sektor publiczny może skorzystać z rozproszonej księgi i gospodarki kryptowalutowe. Nie jest dokooptowany. To przeczy samej koncepcji kryptowaluty, aby mieć jakikolwiek rodzaj papieru wartościowego emitowanego przez rząd lub wspieranego przez rząd.

Kolorado od lat wykazuje zwiększone zainteresowanie kryptowalutami i technologią blockchain. W październiku miasto Denver uruchomiło program pilotażowy z Quiznos, aby zaakceptować płatności BTC w wybranych sklepach. W 2019 r. to samo miasto uruchomiło nawet smartfonową, opartą na blockchainie aplikację do głosowania dla zamorskich członków wojska pragnących głosować w wyborach samorządowych. Za jej pomocą zebrano 8000 głosów.

Kategoria wpisu:

Podobne tematy

Sam Bankman-Fried mówi dlaczego FTX upadło

Upadek utility-tokena FTX (FTT) nie był spowodowany brakiem płynności, ale działaniami inwestorów, którzy poczuli się "przestraszeni" obecną sytuacją na rynku. Założyciel giełdy kryptowalut Sam Bankman-Fried stwierdził tak w wywiadzie z Tiffany Fong z dnia 16 listopada (opublikowanym 29 listopada). "Myślę, że FTT miał realną wartość. […] Pod wieloma względami [token] był bardziej legalny niż wiele […]

Złe wiadomości dla bitcoina? Dolar może ponownie wzrosnąć

Dolar amerykański (USD) przeszedł w ostatnich tygodniach sporą korektę. Światowa waluta rezerwowa spadła o około 8% w stosunku do euro. Tymczasem jednak wojna na Ukrainie wciąż się nie skończyła, globalna sytuacja gospodarcza jest fatalna, a w krainie kryptowalut panuje spora niepewność po problemach FTX. Również dolar zaczął dziś ponownie rosnąć w stosunku do euro. Dla […]

Liczba osób korzystających z kryptowalut wzrosła w 2022 roku o 37,8%

Według danych Datareportal, liczba osób posiadających jakąś formę kryptowalut wzrosła w tym roku o 37,8%. Jeden na 10 internautów w wieku od 16 do 64 lat posiada obecnie cyfrowe aktywa. Kryptowaluty w krajach rozwijających się Posiadanie kryptowalut jest popularne głównie w krajach rozwijających się. Zwłaszcza w tym, gdzie waluta jest bardziej wrażliwa na duże wahania […]

Grayscale nie chce przedstawiać swoich rezerw

Przemysł kryptowalutowy został zbudowany w oparciu o jeden slogan: "nie ufaj, zweryfikuj". Ale Grayscale różni się od reszty firm związanych z kryptowalutami. W niedawnym wątku na Twitterze zastanawiającym się nad potrzebą przejrzystości w branży po upadku FTX, Grayscale próbował uspokoić obawy swoich inwestorów, zapewniając ich, że regulacje, które mają zastosowanie do różnych podmiotów, sprawiają, iż […]

Tether zapewnia, że nie ma ryzyka ze strony USDT na Solanie

Największy na świecie emitent stablecoinów, Tether, zapewnił, że nie ma żadnych zagrożeń ze strony USDT w sieci Solana. 18 listopada Tether wydał oświadczenie, że USDT emitowany w Alamedzie był bezpieczny względem wszelkich wypadków zarażenia ze strony upadłej giełdy FTX. Według raportu przejrzystości Tethera, Solana jest trzecią co do wielkości siecią dla stablecoina po Tron i […]
0 0 Głosy
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Kryptowaluty2.pl 2020 Wszelkie prawa zastrzeżone
starcrossmenuchevron-downarrow-right
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram