Stan Kolorado zaakceptuje kryptowaluty do płatności podatkowych

ikona publikacji - ciemny
Opublikowano: 17 lutego 2022
ikona autora biały
kolorado kryptowaluty

Jared Polis - gubernator Kolorado - ogłosił niedawno plany akceptacji kryptowaluty do płatności podatków w swoim stanie. Przyjmując podobne podejście do burmistrza Miami Francisa Suareza, Kolorado może nawet uruchomić swój własny dedykowany token.

Podatki od kryptowalut w Kolorado

Gubernator ujawnił niektóre ze swoich planów adopcji kryptowalut w wywiadzie z CNBC we wtorek. Dzięki nowej ustawie zwanej Digital Token Act, jego stan zwolni transakcje kryptowalutowe z państwowego prawa papierów wartościowych. Niemniej jednak, federalne przepisy dotyczące papierów wartościowych nadal będą miały zastosowanie, co oznacza, że Kolorado jest nadal pod obserwacją coraz bardziej kryptowalutowego SECu.

Jeśli chodzi o podatki, gubernator wyjaśnił, że jego stan nie może być bezpośrednio narażony na wysoce zmienny rynek kryptowalut.

Nasze wydatki są w dolarach. Nigdy nie wiesz, co przyniesie przyszłość.

Dlatego też, jako część systemu płatności płatności, kryptowaluty byłyby konwertowane z powrotem na dolary przez pośrednika po otrzymaniu przez państwo.

W 2019 roku, kanadyjskie miasto Innisfil weszło w roczny program pilotażowy z giełdą Coinberry, aby zapewnić podobną usługę. Podczas gdy Bitcoin mógłby być używany do podatków po stronie płatnika, byłyby one konwertowane i przechowywane w dolarach przez gminę.

Nie jest jasne, które kryptowaluty zaakceptuje Colorado, ale gubernator wspomniał zarówno o Bitcoinie, jak i Ethereum jako aktywa, które mogłyby być "płacone i konwertowane w czasie rzeczywistym".

Kolorado wejdzie w krypto All-In?

Polis wspomniał również o "cyfrowej ustawie tokenowej" wprowadzonej przez senatora stanowego Chrisa Hansena. Pozwoliłaby ona Kolorado stworzyć cyfrowe waluty do użytku w rezerwach państwowych, z przypisaną im wartością. W rozmowie z CNBC Polis powiedział:

Myślę, że jest świetlana przyszłość, jeśli chodzi o to, jak sektor publiczny może skorzystać z rozproszonej księgi i gospodarki kryptowalutowe. Nie jest dokooptowany. To przeczy samej koncepcji kryptowaluty, aby mieć jakikolwiek rodzaj papieru wartościowego emitowanego przez rząd lub wspieranego przez rząd.

Kolorado od lat wykazuje zwiększone zainteresowanie kryptowalutami i technologią blockchain. W październiku miasto Denver uruchomiło program pilotażowy z Quiznos, aby zaakceptować płatności BTC w wybranych sklepach. W 2019 r. to samo miasto uruchomiło nawet smartfonową, opartą na blockchainie aplikację do głosowania dla zamorskich członków wojska pragnących głosować w wyborach samorządowych. Za jej pomocą zebrano 8000 głosów.

Kategoria wpisu:

Dawid Kucharczyk

Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Pasjonat nowych technologii, od 3 lat aktywnie uczestniczący w świecie krypto. Instruktor narciarstwa oraz amator gry w squasha. Zwolennik idei decentralizacji.

Powiązane tematy:

Bitcoin może mocno wystrzelić w górę w 2024 roku z powodu halvingu i recesji

Mike McGlone twierdzi, że Bitcoin może mocno wystrzelić w górę w 2024 roku, a następnie nadejdzie halving i seria innych fundamentalnych wydarzeń. Analityk Bloomberga wyraził swoje prognozy podczas wywiadu ze Scottem Melkerem. Bitcoin i efekt halvingu Zanim zanurkujemy dalej w jego przewidywania, szybkie słowo na temat tego tak zwanego halvingu. Co cztery lata liczba nowo […]

Tim Draper radzi przedsiębiorcom, by kupowali Bitcoina

Amerykański miliarder i legenda inwestycji Tim Draper radzi przedsiębiorcom, aby kupili Bitcoin. Według niego jest to sposób na zabezpieczenie się przed potencjalnym kryzysem bankowym. Nawiasem mówiąc, Tim Draper nie jest osobą nową w świecie Bitcoina, ponieważ już w czerwcu 2014 roku kupił od rządu USA 30 000 Bitcoinów za 19 milionów dolarów. Te Bitcoiny zostały […]

Czy zarobki górników sugerują nową hossę?

Dochód z opłat górników Bitcoin gwałtownie wzrósł w ostatnim czasie, częściowo z powodu sukcesu niewymiennych tokenów (NFT) w sieci Bitcoin (BTC) dzięki Ordinals. Dane z Glassnode pokazują, że dwuletni Z-score dla przychodów górników, wskaźnik używany do odróżnienia okresów z wysokimi i niskimi opłatami transakcyjnymi, zmienił się na dodatni po raz pierwszy od połowy 2021 roku. […]

Do Kwon aresztowany w Czarnogórze

Współzałożyciel Terraform Labs, Do Kwon, został aresztowany w Czarnogórze. Takie informacje podał Minister spraw wewnętrznych Filip Adzic na Twitterze: "Podgorica aresztowała jednego z najbardziej poszukiwanych uciekinierów na świecie. Czarnogórska policja zatrzymała Do Kwona - współzałożyciela i CEO singapurskiej firmy Terraform Labs" Wcześniej Ajic napisał, że przestępcy nie będą rządzić Czarnogórą, a władze kontynuują rozpoczęte reformy. […]

Jak wysłać USDT na Telegramie? Instrukcja

Telegram rozszerza swoje opcje kryptopłatności. Aplikacja dodała przelewy w USDT do swojego bota portfelowego @wallet. Wcześniej bot obsługiwał tylko dwie monety - BTC i TON. Teraz użytkownicy Telegrama mogą płacić za zakupy w USDT, a także wysyłać/odbierać stablecoina na czacie aplikacji. W zeszłym roku Telegram wprowadził do swojej platformy BTC i Toncoin (TON). Co więcej, […]
0 0 Głosy
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Kryptowaluty2.pl 2023 Wszelkie prawa zastrzeżone
starcrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram