Stan Kolorado zaakceptuje kryptowaluty do płatności podatkowych

ikona publikacji - ciemny
Opublikowano: 17 lutego 2022
ikona autora biały
kolorado kryptowaluty

Jared Polis - gubernator Kolorado - ogłosił niedawno plany akceptacji kryptowaluty do płatności podatków w swoim stanie. Przyjmując podobne podejście do burmistrza Miami Francisa Suareza, Kolorado może nawet uruchomić swój własny dedykowany token.

Podatki od kryptowalut w Kolorado

Gubernator ujawnił niektóre ze swoich planów adopcji kryptowalut w wywiadzie z CNBC we wtorek. Dzięki nowej ustawie zwanej Digital Token Act, jego stan zwolni transakcje kryptowalutowe z państwowego prawa papierów wartościowych. Niemniej jednak, federalne przepisy dotyczące papierów wartościowych nadal będą miały zastosowanie, co oznacza, że Kolorado jest nadal pod obserwacją coraz bardziej kryptowalutowego SECu.

Jeśli chodzi o podatki, gubernator wyjaśnił, że jego stan nie może być bezpośrednio narażony na wysoce zmienny rynek kryptowalut.

Nasze wydatki są w dolarach. Nigdy nie wiesz, co przyniesie przyszłość.

Dlatego też, jako część systemu płatności płatności, kryptowaluty byłyby konwertowane z powrotem na dolary przez pośrednika po otrzymaniu przez państwo.

W 2019 roku, kanadyjskie miasto Innisfil weszło w roczny program pilotażowy z giełdą Coinberry, aby zapewnić podobną usługę. Podczas gdy Bitcoin mógłby być używany do podatków po stronie płatnika, byłyby one konwertowane i przechowywane w dolarach przez gminę.

Nie jest jasne, które kryptowaluty zaakceptuje Colorado, ale gubernator wspomniał zarówno o Bitcoinie, jak i Ethereum jako aktywa, które mogłyby być "płacone i konwertowane w czasie rzeczywistym".

Kolorado wejdzie w krypto All-In?

Polis wspomniał również o "cyfrowej ustawie tokenowej" wprowadzonej przez senatora stanowego Chrisa Hansena. Pozwoliłaby ona Kolorado stworzyć cyfrowe waluty do użytku w rezerwach państwowych, z przypisaną im wartością. W rozmowie z CNBC Polis powiedział:

Myślę, że jest świetlana przyszłość, jeśli chodzi o to, jak sektor publiczny może skorzystać z rozproszonej księgi i gospodarki kryptowalutowe. Nie jest dokooptowany. To przeczy samej koncepcji kryptowaluty, aby mieć jakikolwiek rodzaj papieru wartościowego emitowanego przez rząd lub wspieranego przez rząd.

Kolorado od lat wykazuje zwiększone zainteresowanie kryptowalutami i technologią blockchain. W październiku miasto Denver uruchomiło program pilotażowy z Quiznos, aby zaakceptować płatności BTC w wybranych sklepach. W 2019 r. to samo miasto uruchomiło nawet smartfonową, opartą na blockchainie aplikację do głosowania dla zamorskich członków wojska pragnących głosować w wyborach samorządowych. Za jej pomocą zebrano 8000 głosów.

Kategoria wpisu:

Dawid Kucharczyk

Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Pasjonat nowych technologii, od 3 lat aktywnie uczestniczący w świecie krypto. Instruktor narciarstwa oraz amator gry w squasha. Zwolennik idei decentralizacji.

Powiązane tematy:

Portal w Binance Launchpool - to już 47. projekt!

Giełda kryptowalut Binance ogłosiła kolejny projekt, który pojawi się na platformie Binance Launchpool - to już 47 w historii. Tym razem jest to platforma gamingowa Web3 - Portal. Przy okazji zaoferowała promocję, w której do zgarnięcia jest 20 tokenów PIXEL zupełnie za darmo: aby je odebrać należy założyć konto z promocyjnego linka: odbierz 20 PIXEL. […]

Co to jest BNB Vault? Jak korzystać z tej funkcji?

Binance to nie tylko giełda. To cały ekosystem produktów. Jednym z nich jest BNB Vault - agregator zysków, który pozwala zarabiać odsetki od posiadanych już kryptowalut. Funkcja ta umożliwia też w inwestowanie w ciekawe, nowe krypto projekty na wczesnym etapie poprzez Launchpool. W dzisiejszym artykule omówimy BNB Vault szczegółowo. Wyjaśnimy co to jest, jak działa […]

PIXEL w Binance Launchpool. HODLować czy sprzedać?

Binance ogłosiło właśnie 46. projekt, który zostanie uruchomiony na platformie Binance Launchpool. Tym razem jest to PIXEL, natywny token gry Pixels. W dzisiejszym artykule sprawdzimy czym jest PIXEL oraz jak farmić te tokeny na Binance. Na koniec spróbujemy odpowiedzieć na pytanie czy warto je HODLować, czy może sprzedać od razu po rozpoczęciu handlu. Najpierw jednak […]

Co to jest Binance Earn? Środy pełne zarabiania

Jesteś długoterminowym HODLerem? Być może masz w portfelu trochę kryptowalut i nie planujesz ich sprzedawać w najbliższym czasie? Czy wiesz, że istnieje sposób, aby zarabia za ich pomoc pasywny dochód? Pozwala na to np. platforma Binance Earn. Co to jest? Jak działa? Jakie daje możliwości? O tym w dzisiejszym artykule! Czym wyróżnia się Binance Earn? […]

Binance odzyskuje udział w rynku i stabilnie się rozwija

Giełda kryptowalut Binance zaczęła odzyskiwać swój udział w rynku. Sytuacja ma miejsce zaledwie kilka miesięcy po rozstrzygnięciu sprawy z Departamentem Sprawiedliwości Stanów Zjednoczonych i zapłaceniu grzywny w wysokości 4,3 miliarda dolarów. Według danych firmy badawczej Kaiko, udział Binance w rynku pod względem wolumenu obrotu wzrósł do 49% dwa miesiące po tym, jak giełda rozstrzygnęła sprawę […]
0 0 Głosy
Oceń artykuł
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Kryptowaluty2.pl 2023 Wszelkie prawa zastrzeżone
starcrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram