Stan Kolorado zaakceptuje kryptowaluty do płatności podatkowych

ikona publikacji - ciemny
Opublikowano: 17 lutego 2022
ikona autora biały
kolorado kryptowaluty

Jared Polis - gubernator Kolorado - ogłosił niedawno plany akceptacji kryptowaluty do płatności podatków w swoim stanie. Przyjmując podobne podejście do burmistrza Miami Francisa Suareza, Kolorado może nawet uruchomić swój własny dedykowany token.

Podatki od kryptowalut w Kolorado

Gubernator ujawnił niektóre ze swoich planów adopcji kryptowalut w wywiadzie z CNBC we wtorek. Dzięki nowej ustawie zwanej Digital Token Act, jego stan zwolni transakcje kryptowalutowe z państwowego prawa papierów wartościowych. Niemniej jednak, federalne przepisy dotyczące papierów wartościowych nadal będą miały zastosowanie, co oznacza, że Kolorado jest nadal pod obserwacją coraz bardziej kryptowalutowego SECu.

Jeśli chodzi o podatki, gubernator wyjaśnił, że jego stan nie może być bezpośrednio narażony na wysoce zmienny rynek kryptowalut.

Nasze wydatki są w dolarach. Nigdy nie wiesz, co przyniesie przyszłość.

Dlatego też, jako część systemu płatności płatności, kryptowaluty byłyby konwertowane z powrotem na dolary przez pośrednika po otrzymaniu przez państwo.

W 2019 roku, kanadyjskie miasto Innisfil weszło w roczny program pilotażowy z giełdą Coinberry, aby zapewnić podobną usługę. Podczas gdy Bitcoin mógłby być używany do podatków po stronie płatnika, byłyby one konwertowane i przechowywane w dolarach przez gminę.

Nie jest jasne, które kryptowaluty zaakceptuje Colorado, ale gubernator wspomniał zarówno o Bitcoinie, jak i Ethereum jako aktywa, które mogłyby być "płacone i konwertowane w czasie rzeczywistym".

Kolorado wejdzie w krypto All-In?

Polis wspomniał również o "cyfrowej ustawie tokenowej" wprowadzonej przez senatora stanowego Chrisa Hansena. Pozwoliłaby ona Kolorado stworzyć cyfrowe waluty do użytku w rezerwach państwowych, z przypisaną im wartością. W rozmowie z CNBC Polis powiedział:

Myślę, że jest świetlana przyszłość, jeśli chodzi o to, jak sektor publiczny może skorzystać z rozproszonej księgi i gospodarki kryptowalutowe. Nie jest dokooptowany. To przeczy samej koncepcji kryptowaluty, aby mieć jakikolwiek rodzaj papieru wartościowego emitowanego przez rząd lub wspieranego przez rząd.

Kolorado od lat wykazuje zwiększone zainteresowanie kryptowalutami i technologią blockchain. W październiku miasto Denver uruchomiło program pilotażowy z Quiznos, aby zaakceptować płatności BTC w wybranych sklepach. W 2019 r. to samo miasto uruchomiło nawet smartfonową, opartą na blockchainie aplikację do głosowania dla zamorskich członków wojska pragnących głosować w wyborach samorządowych. Za jej pomocą zebrano 8000 głosów.

Kategoria wpisu:

Dawid Kucharczyk

Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Pasjonat nowych technologii, od 3 lat aktywnie uczestniczący w świecie krypto. Instruktor narciarstwa oraz amator gry w squasha. Zwolennik idei decentralizacji.

Powiązane tematy:

Cykle BTC - wszystko o cykliczności Bitcoina

Bitcoin powstał już ponad dekadę temu, a przez ten czas udało się zebrać sporo danych. Wynika z nich, że istnieją powtarzające się tzw. cykle BTC. Cykliczność Bitcoina jest spowodowana kilkoma czynnikami, które postaramy się rozłożyć na czynniki pierwsze w poniższym artykule. Spróbujemy też wyjaśnić jak rozpoznać etapy cyklu BTC. Tak więc, zaczynajmy! Czym jest cykl […]

MEXC - bonus i kod rabatowy (2023)

MEXC to giełda kryptowalut, która szybko zyskuje popularność i stale zwiększa swój wolumen. Ale czy wiesz, że podczas rejestracji możesz odebrać bonus, a właściwie bonusy? Wystarczy, że w odpowiednim polu wpiszesz ekskluzywny kod rabatowy: mexc-k2. W dzisiejszym artykule wyjaśnimy Ci dokładnie jaki bonusy oferuje MEXC oraz co musisz zrobić, aby je odebrać! Tak więc, zaczynajmy! […]

Brian Kelly: "Kapitalizacja Bitcoina może wzrosnąć 10x"

Popularny inwestor kryptowalutowy, założyciel i dyrektor generalny BKCM uważa, że bitcoin znajduje się w doskonałej pozycji do wzrostu, a w perspektywie średnioterminowej kapitalizacja BTC może wzrosnąć dziesięciokrotnie. Brian Kelly w wywiadzie dla programu Fast Money CNBC powiedział, że za wzrostem pierwszej kryptowaluty przemawia kilka konkretnych czynników. Jako jeden z najważniejszych przedsiębiorca wymienił możliwość rychłego zatwierdzenia […]

Robert Kiyosaki: "Oszczędzaj złoto, srebro i bitcoiny, nie dolary"

W obliczu hossy na rynku bitcoina, Robert Kiyosaki, autor bestsellerowej książki finansowej "Bogaty ojciec, biedny ojciec", ponownie wezwał do inwestowania w złoto, srebro i pierwszą kryptowalutę. "Prawdziwi kapitaliści obniżają ceny, powodując deflację. Marksiści podnoszą ceny, powodując inflację. Nasi przywódcy są marksistami, dlatego mamy inflację. Chroń się przed naszymi marksistowskimi przywódcami. Oszczędzaj złoto, srebro i bitcoiny, […]

Raiffeisen Bank pozwoli handlować kryptowalutami

Austriacki bank Raiffeisen aktywnie rozszerza swoją obecność na rynku kryptowalut - od stycznia 2024 r. klienci będą mogli handlować tego typu aktywami cyfrowymi. Początkowo usługa będzie oferowana tylko klientom w Wiedniu, gdzie znajduje się siedziba banku. Projekt będzie realizowany wspólnie z giełdą kryptowalut Bitpanda. Szef innowacji banku, Curt Chadha wyjaśnił: "Zaczynamy od Wiednia, ponieważ mieszka […]
0 0 Głosy
Oceń artykuł
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Kryptowaluty2.pl 2023 Wszelkie prawa zastrzeżone
starcrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram