Wieloryby masowo kupują stablecoiny. Byczy sygnał dla Bitcoina?

ikona publikacji - ciemny
Opublikowano: 26 kwietnia 2023
ikona autora biały
stablecoiny

Według danych z popularnej firmy analitycznej Samtiment, większe ryby w morzu kryptowalut masowo wchodzą w stablecoiny. W szczególności wieloryby i rekiny - adresy posiadające od 100 000 do 10 milionów dolarów w stablecoinach - w ostatnich dniach agresywnie kupowały kolejne monety. Według Santiment, pozwala im to na ponowne wejście do gry, jeśli cena Bitcoina spadnie dalej.

Około sześć tygodni temu, ilość stablecoinów DAI posiadanych przez wieloryby i rekiny osiągnęła lokalne minimum. Od tego czasu liczba takich kryptowalut w portfelach grubych ryb jednak znacznie wzrosła. Oznacza to, że w większości sprzedali oni kryptowaluty podczas wzrostów z ostatnich kilku tygodni i teraz czekają na spadki.

DAI to zdecentralizowany stablecoin, który obecnie zajmuje czwarte miejsce na tym rynku. W marcu DAI bardzo krótko stracił swój parytetdo dolara amerykańskiego z powodu kryzysu bankowego w Stanach Zjednoczonych.

Wówczas cena waluty spadła do poziomu 0,881 USD za jednostkę. Od tego czasu kurs jednak powrócił do normy, a obawy o dalsze problemy znikły.

Nawiasem mówiąc, solidny wzrost stanu posiadania stablecoinów wśród większych inwestorów nie musi oznaczać, że w najbliższym czasie ponownie wejdą oni do gry. Oczywiście zależy to od rozwoju sytuacji, głównie sytuacji dot. otoczenia makroekonomicznego.

Zawirowania makroekonomiczne

Pod tym względem dzieje się obecnie bardzo dużo. W ciągu ostatnich 12 miesięcy amerykański bank centralny podniósł stopy procentowe z 0 do 5 procent, próbując kontrolować inflację. Do tej pory nie przyniosło to sukcesu.

Rynek oczekuje obecnie, że Rezerwa Federalna podniesie stopy procentowe w dniu 3 maja o kolejne 0,25 procent do 5,00 - 5,25 procent . Wszystko wskazuje na to, że Fed jest skłonny wywołać recesję, aby przywrócić inflację do poziomu 2,0 procent.

Pozostaje nam poczekać, aby zobaczyć jak Bitcoin i inne ryzykowne aktywa zareagują na to w nadchodzących miesiącach. Rok 2023 zaczął się fantastycznie. BTC wzrósł o ponad 60 procent, ale recesja może odwrócić trend.

Kategoria wpisu:

Dawid Kucharczyk

Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Pasjonat nowych technologii, od 3 lat aktywnie uczestniczący w świecie krypto. Instruktor narciarstwa oraz amator gry w squasha. Zwolennik idei decentralizacji.

Powiązane tematy:

Założyciel Curve kupił willę za 40 mln USD

Curve Finance to popularny protokół zdecentralizowanych finansów (DeFi) w sieci Ethereum (ETH), który wystartował w 2020 roku. Obecnie jest czwartym co do wielkości projektem DeFi na Ethereum. Jego całkowita zablokowana wartość (TVL) wynosi 4 miliardów dolarów, według danych DefiLlama. Curve Finance zostało zaprojektowane przez Michaela Egorova i koncentruje się na optymalizacji płynności stablecoinów. Egorov jest […]

Krótkoterminowi posiadacze BTC ponownie sprzedają z zyskiem

W ostatnim czasie Bitcoin (BTC) wywoływał niewielkie podekscytowanie wśród inwestorów kryptowalutowych. Po dużym odbiciu w pierwszym kwartale, w pewnym sensie potrzebował czasu, aby się z tego otrząsnąć. Od końca marca cena notowana jest kilka tysięcy dolarów poniżej kluczowego oporu na poziomie 30 000 USD, ale w minionym miesiącu spadła jeszcze poniżej 26 000 USD. Obecnie […]

JPMorgan: Rosnące ceny złota pchną bitcoina do 45 000 USD

Analitycy banku inwestycyjnego JPMorgan, kierowani przez starszego stratega Nikolaosa Panigirtzoglu, uważają, że rosnące ceny złota wpłyną również na kurs bitcoina. Ich zdaniem BTC osiągnie poziom 45 000 USD. Zespół Nikolaosa Panigirtzoglou podkreślił, że istnieje znaczna korelacja między kursami bitcoina i złota. Złoto kosztuje obecnie około 2000 USD, co jest niezwykle wysoką wartością. Według JPMorgan ozacza […]

Czy Binance mieszała środki klientów z środkami firmy?

Giełda kryptowalut Binance zaprzeczyła informacjom zawartym w artykule Reutersa, w którym stwierdzono, że w 2020 i 2021 r. platforma łączyła środki użytkowników z własnymi przychodami. Patrick Hillman, dyrektor ds. strategii firmy, wyraził opinię, że dziennikarze agencji desperacko chcieli napisać "złą historię", która okazała się "słaba". Menedżer wyższego szczebla napisał: "Następnie napisali 1000 słów teorii spiskowych […]

Kolejny kandydat na prezydenta USA przyjmuje darowizny w bitcoinach

Kandydat na prezydenta USA Vivek Ramaswamy ogłosił, że przyjmuje darowizny w bitcoinach (BTC) na nadchodzące wybory prezydenckie w 2024 roku. Poszedł on więc w ślady Roberta F. Kennedy'ego Jr, który od jakiegoś czasu jest zwolennikiem pierwotnej kryptowaluty. Robert w miniony weekend został pierwszym kandydatem na prezydenta, który ogłosił, że będzie akceptował darowizny w BTC. Darczyńcy […]
0 0 Głosy
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Kryptowaluty2.pl 2023 Wszelkie prawa zastrzeżone
starcrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram