Wieloryby masowo kupują stablecoiny. Byczy sygnał dla Bitcoina?

ikona publikacji - ciemny
Opublikowano: 26 kwietnia 2023
ikona autora biały
stablecoiny

Według danych z popularnej firmy analitycznej Samtiment, większe ryby w morzu kryptowalut masowo wchodzą w stablecoiny. W szczególności wieloryby i rekiny - adresy posiadające od 100 000 do 10 milionów dolarów w stablecoinach - w ostatnich dniach agresywnie kupowały kolejne monety. Według Santiment, pozwala im to na ponowne wejście do gry, jeśli cena Bitcoina spadnie dalej.

Około sześć tygodni temu, ilość stablecoinów DAI posiadanych przez wieloryby i rekiny osiągnęła lokalne minimum. Od tego czasu liczba takich kryptowalut w portfelach grubych ryb jednak znacznie wzrosła. Oznacza to, że w większości sprzedali oni kryptowaluty podczas wzrostów z ostatnich kilku tygodni i teraz czekają na spadki.

screen przedstawiający notowania DAI z zaznaczonym spadkiem

DAI to zdecentralizowany stablecoin, który obecnie zajmuje czwarte miejsce na tym rynku. W marcu DAI bardzo krótko stracił swój parytetdo dolara amerykańskiego z powodu kryzysu bankowego w Stanach Zjednoczonych.

Wówczas cena waluty spadła do poziomu 0,881 USD za jednostkę. Od tego czasu kurs jednak powrócił do normy, a obawy o dalsze problemy znikły.

Nawiasem mówiąc, solidny wzrost stanu posiadania stablecoinów wśród większych inwestorów nie musi oznaczać, że w najbliższym czasie ponownie wejdą oni do gry. Oczywiście zależy to od rozwoju sytuacji, głównie sytuacji dot. otoczenia makroekonomicznego.

Zawirowania makroekonomiczne

Pod tym względem dzieje się obecnie bardzo dużo. W ciągu ostatnich 12 miesięcy amerykański bank centralny podniósł stopy procentowe z 0 do 5 procent, próbując kontrolować inflację. Do tej pory nie przyniosło to sukcesu.

Rynek oczekuje obecnie, że Rezerwa Federalna podniesie stopy procentowe w dniu 3 maja o kolejne 0,25 procent do 5,00 - 5,25 procent . Wszystko wskazuje na to, że Fed jest skłonny wywołać recesję, aby przywrócić inflację do poziomu 2,0 procent.

Pozostaje nam poczekać, aby zobaczyć jak Bitcoin i inne ryzykowne aktywa zareagują na to w nadchodzących miesiącach. Rok 2023 zaczął się fantastycznie. BTC wzrósł o ponad 60 procent, ale recesja może odwrócić trend.

Kategoria wpisu:

Dawid Kucharczyk

Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Pasjonat nowych technologii, od 3 lat aktywnie uczestniczący w świecie krypto. Instruktor narciarstwa oraz amator gry w squasha. Zwolennik idei decentralizacji.

Powiązane tematy:

Co to jest staking kryptowalut? Jak zacząć stakowanie?

Staking kryptowalut zyskuje na popularności, szczególnie ze względu na śmiesznie niskie oprocentowanie lokowanego kapitału w bankach. Gdy lokaty “dają zarobić”…

Omni Network (OMNI) - Nowa kryptowaluta w Binance Launchpool

Binance nie zwalnia tempa. Giełda dodała kolejny projekt do swojej platformy Binance Launchpool. Tym razem jest to kryptowaluta Omni Network (OMNI). W tym artykule rozłożymy ten projekt na czynniki pierwsze. Wyjaśnimy też jak farmić tokeny na Binance Launchpool! Uwaga: Jeśli założysz konto na Binance z tego linka, tuż przed listingiem OMNI (17 kwietnia), na Twoim […]

Darmowe pieniądze za rejestrację w aplikacji w 2024

Kiedyś trendem były aplikacje, które dawały pieniądze za klikanie, czy też wypełnienie ankiet. A co gdybym powiedział Ci, że istnieją aplikacje, które płacą za rejestrację? Wystarczy, że założysz konto, przejdziesz weryfikację i wykonasz jakąś dodatkową czynność. Proste, prawda? Przejdźmy więc do szczegółów! Sprawdźmy jak otrzymać darmowe pieniądze za rejestrację w 2024 roku! Jaka aplikacja płaci […]

Handluj kontraktami futures i zgarniaj ENA

Binance Futures wprowadza kolejną ciekawą promocję. To doskonała okazja zarówno dla traderów futures, jak i nowicjuszy w copy tradingu. Przez ograniczony czas, uczestnicy mogą zgarnąć część z puli 300 000 ENA. Aby wziąć udział, wystarczy zarejestrować się i spełnić proste warunki. Promocja trwa od 3 do 12 kwietnia 2024 i dzieli się na trzy części. […]

Boty do kryptowalut - automatyczne zarabianie na krypto

Jeżeli tutaj trafiłeś to prawdopodobnie szukasz bota, który pozwoli Ci automatycznie zarabiać pieniądze na kryptowalutach. Niestety, mamy dla Ciebie smutną wiadomość - takie boty nie istnieją, a jeśli ktoś oferuje Ci czysty, łatwy i szybki zarobek na botach handlowych to możesz mieć pewność, że to po prostu scam. Wciąż istnieje jednak pewna opcja, a mianowicie […]
0 0 Głosy
Oceń artykuł
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Kryptowaluty2.pl 2023 Wszelkie prawa zastrzeżone
starcrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram