W Ethereum 2.0 zablokowano już 5.4 mld USD

ikona publikacji - ciemny
Opublikowano: 10 lutego 2021
ikona autora biały
ethereum

Ethereum w tym roku osiąga same rekordy, a najnowszym z nich jest kwota stakowana w kontrakcie depozytowym Beacon Chain.

Obecnie na blockchainie ETH 2.0 znajduje się ponad 3 miliony ETH, warte przy obecnych cenach 5,4 miliarda dolarów. Według platformy analitycznej beaconcha.in, obecnie istnieje ponad 84 000 aktywnych walidatorów.

Użytkownicy, którzy blokują swoje Ethereum w kontrakcie zarabiają 9%. Wygląda więc, że jak do tej pory stakowanie było niezwykle opłacalne dla wczesnych inwestorów.

Rekordowy poziom ETH stakowanych w ETH 2.0 nie jest jedynym kamieniem milowym jaki poczyniła sieć. Według Coinmetrics prześcignęła ona także Bitcoina pod względem skorygowanej wartości transferów on-chain.

Coinmetrics poinformował, że skorygowana wartość transferów Ethereum w dniu 4 lutego osiągnęła ponad 19 miliardów dolarów. Jest to najwyższy poziom w historii i spowodowany jest ogromnym wzrostem kwot przekazywanych przez inteligentne kontrakty.

Jeśli uwzględni się wszystkie aktywa oparte na ETH, takie jak stablecoiny ERC-20, syntetyczne Bitcoiny i Ethery oraz Dai, to Ethereum wyprzedza Bitcoina pod względem wartości transferu , cementując swoją pozycję największej na świecie kryptowalutowej sieci rozliczeń.

Ethereum odnotowało też rekordowy hash rate wynoszący około 350 TH/s. Miało to miesce w tym tygodniu. Rekordowe są też zyski górników, co nie jest żadnym zaskoczeniem, biorąc pod uwagę astronomiczne ceny gazu.

Przychody z wydobycia Ethereum osiągnęły pod koniec zeszłego tygodnia rekordowy poziom 55 milionów dolarów tylko w ciągu jednego dnia. W tamym czasie górnicy zgarnęli 3,74 miliona dolarów w ciągu jednej godziny – jest to kolejny rekord.

Oczywiście wiąże się to z kosztami dla użytkowników, ponieważ ceny gazu są nadal na najwyższym poziomie w historii, a średnia wynosi około 25 dolarów za transakcję.

ETH przebija 1800 USD

Ceny Ethereum przebiła rekord cenowy, osiągając poziom 1 830 USD. Ruch ten spowodował wzrost cen ETH o 3,5% w 24 godziny, a w tygodniowej perpektywie o prawie 20%.

W momencie pisania tego artykułu ETH notowane jest na poziomie ok. 1750 USD. Niektórzy ekonomiści wciąż przewidują, że przed końcem roku nastąpi ogromny skok do 20 tys. dolarów.

I choć istniały pewne obawy, że po poniedziałkowym wprowadzeniu kontraktów terminowych CME ceny ETH zanurkują, stało się zupełnie odwrotnie.

Kategoria wpisu:

Dawid Kucharczyk

Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Pasjonat nowych technologii, od 3 lat aktywnie uczestniczący w świecie krypto. Instruktor narciarstwa oraz amator gry w squasha. Zwolennik idei decentralizacji.

Powiązane tematy:

Czym są kryptowaluty inflacyjne i deflacyjne?

Czy Bitcoin i altcoiny są aktywami deflacyjnymi, czy też, podobnie jak zwykłe papierowe pieniądze podlegają zjawisku inflacji? Jak odróżnić monety deflacyjne od inflacyjnych? Na te i inne pytania odpowiadamy w dzisiejszym artykule. Co to jest inflacyjna kryptowaluta? Niektóre kryptowaluty są inflacyjne, ponieważ ich podaż rośnie w czasie. Takie kryptowaluty wykorzystują kombinację z góry określonych stóp […]

Pepe Coin (PEPE) - Co to? Jak i gdzie kupić?

W ostatnim czasie napewno słyszałeś o kryptowalucie Pepe Coin (PEPE) lub rzuciła Ci się w oczy memowa żaba Pepe the Frog. Nic dziwnego. Projekt ten zyskał dziesiątki tysięcy procent wartości i stworzył kolejnych krypto milionerów. W dzisiejszym artykule wyjaśnimy Ci co to jest Pepe Coin (PEPE), jak i gdzie kupić ten token oraz wiele więcej. […]

Co to jest EIP-4844? Proto Danksharing Ethereum

Ostatnim ważnym wydarzeniem w sieci Ethereum było wdrożenie aktualizacji Shapella, które odbyło się w połowie kwietnia. Jest to jednak dopiero początek transformacji do Ethereum 2.0. Deweloperzy wciąż muszą rozwiązać największe problemy blockchaina: wysokie opłaty i niską przepustowość. Kolejnym krokiem w tym kierunku będzie wprowadzenie shardingu. Funkcja ta również zostanie wdrożona w kilku etapach - pierwszym […]

WalletConnect - Co to jest i jak używać?

Jeśli masz jakiekolwiek doświadczenie z DeFi, być może napotkałeś już problem z połączeniem się z jedną ze zdecentralizowanych aplikacji. Portfele kryptowalutowe są bowiem bardzo liczne, podobnie jak aplikacje DeFi. Choć wiele z nich, czy to aplikacje, czy portfele, działa na tych samych sieciach, to jednak istnieją między nimi pewne różnice. Dlatego nawet najbardziej znane i […]

W jakie kryptowaluty inwestować? Nowe kryptowaluty 2023

Tematem naszego dzisiejszego przeglądu będą nowe kryptowaluty 2023. Jeśli myślisz, że krypto zima hamuje powstawanie nowych projektów to jesteś w błędzie. Na przykład Grin i Beam zostały uruchomione na początku 2019 roku. Wówczas to nie tylko sceptycy, ale wielu entuzjastów kryptowalut myślało, że to już koniec. Inwestor powinien zawsze przeprowadzić własny research. Ci, którzy zainwestują […]
0 0 Głosy
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Kryptowaluty2.pl 2023 Wszelkie prawa zastrzeżone
starcrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram