Silicon Valley Bank UK sprzedany za 1 funta brytyjskiego

ikona publikacji - ciemny
Opublikowano: 13 marca 2023
ikona autora biały
silicon valley bank

Czy kiedykolwiek chciałeś być właścicielem dużego, międzynarodowego banku z wieloma problemami? W takim razie właśnie przegapiłeś swoją szansę. Brytyjskie ramię Silicon Valley Bank zostało sprzedane HSBC za 1 funta.

Dokładniej mówiąc, HSBC Holdings ogłosił, że jego spółka zależna, HSBC U.K. Bank, przejmuje Silicon Valley Bank U.K. za tę niewielką kwotę.

1 funt za upadający bank

Za tego 1 funta dostają w zamian bardzo dużo. Silicon Valley Bank U.K. jeszcze w piątek 10 marca miał niespłacone kredyty o wartości 5,5 mld funtów i depozyty o wartości około 6,6 mld funtów.

Przejęcie ma na celu wzmocnienie bankowości komercyjnej HSBC. Ale co ważniejsze dla kryptowalut, zapewni HSBC mocniejszą obecność na scenie start-upowej. Rzeczywiście, Silicon Valley Bank specjalizował się w innowacyjnych i szybko rozwijających się firmach, w tym w sektorze blockchain, technologii i nauk przyrodniczych w Wielkiej Brytanii i na świecie.

Podatnik nic nie zauważa

'Depozyty będą chronione, bez wsparcia podatnika' - powiedział Kanclerz Skarbu Jeremy Hunt.

Sprzedaż została ogłoszona dziś rano, a umożliwił ją brytyjski rząd w ramach tzw. resolute powers zaprojektowanych w celu likwidacji upadających kredytodawców bez destabilizacji systemu finansowego. Innymi słowy, zasada mająca na celu podanie sektorowi finansowemu pomocnej dłoni, gdy ten upadnie.

Późnym wieczorem w piątek Bank Anglii napisał na Twitterze, że SVB U.K. upadnie, ale pożyczkodawca ten miał ograniczoną obecność w Wielkiej Brytanii.

Problemy Silicon Valley Bank wydają się teraz dotyczyć głównie USA. Amerykańscy regulatorzy powiedzieli w niedzielę, że deponenci Silicon Valley Bank otrzymają pełną rekompensatę i będą mogli uzyskać dostęp do swoich funduszy od poniedziałku, ponieważ starają się zapobiec podważeniu zaufania do systemu finansowego.

Bitcoin jest gotowy

Gdyby to zaufanie całkowicie spadło, od 2009 roku istnieje swoista bezpieczna przystań. Bitcoin jest gotowy, by odzyskać zaufanie ludzi. A niezwykłą rzeczą jest to, że Bitcoin nawet nie potrzebuje tego zaufania. Wszystkie dane i wszystkie transakcje są przejrzyste i możliwe do zweryfikowania przez każdego poprzez sprawdzenie blockchaina za pomocą eksploratora.

Nie na darmo nieoficjalny slogan Bitcoina brzmi: Nie ufaj, zweryfikuj.

Kategoria wpisu:

Dawid Kucharczyk

Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Pasjonat nowych technologii, od 3 lat aktywnie uczestniczący w świecie krypto. Instruktor narciarstwa oraz amator gry w squasha. Zwolennik idei decentralizacji.

Powiązane tematy:

Staking kryptowalut - czym jest staking, sposoby stakowania

Staking kryptowalut zyskuje na popularności, szczególnie ze względu na śmiesznie niskie oprocentowanie lokowanego kapitału w bankach. Gdy lokaty “dają zarobić”…

Binance - jak zacząć?

Binance jak zacząć? Jeżeli jesteś nowy w świecie krypto to z całą pewnością zadajesz sobie takie pytanie - i nie ma w tym nic dziwnego. W końcu Binance to największa giełda kryptowalut na świecie, tak więc jest o niej bardzo głośno. W dzisiejszym artykule odpowiemy na to pytanie. Wyjaśnimy Ci krok po kroku jak założyć […]

Cykle BTC - wszystko o cykliczności Bitcoina

Bitcoin powstał już ponad dekadę temu, a przez ten czas udało się zebrać sporo danych. Wynika z nich, że istnieją powtarzające się tzw. cykle BTC. Cykliczność Bitcoina jest spowodowana kilkoma czynnikami, które postaramy się rozłożyć na czynniki pierwsze w poniższym artykule. Spróbujemy też wyjaśnić jak rozpoznać etapy cyklu BTC. Tak więc, zaczynajmy! Czym jest cykl […]

MEXC - bonus i kod rabatowy (2023)

MEXC to giełda kryptowalut, która szybko zyskuje popularność i stale zwiększa swój wolumen. Ale czy wiesz, że podczas rejestracji możesz odebrać bonus, a właściwie bonusy? Wystarczy, że w odpowiednim polu wpiszesz ekskluzywny kod rabatowy: mexc-k2. W dzisiejszym artykule wyjaśnimy Ci dokładnie jaki bonusy oferuje MEXC oraz co musisz zrobić, aby je odebrać! Tak więc, zaczynajmy! […]

Brian Kelly: "Kapitalizacja Bitcoina może wzrosnąć 10x"

Popularny inwestor kryptowalutowy, założyciel i dyrektor generalny BKCM uważa, że bitcoin znajduje się w doskonałej pozycji do wzrostu, a w perspektywie średnioterminowej kapitalizacja BTC może wzrosnąć dziesięciokrotnie. Brian Kelly w wywiadzie dla programu Fast Money CNBC powiedział, że za wzrostem pierwszej kryptowaluty przemawia kilka konkretnych czynników. Jako jeden z najważniejszych przedsiębiorca wymienił możliwość rychłego zatwierdzenia […]
0 0 Głosy
Oceń artykuł
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Kryptowaluty2.pl 2023 Wszelkie prawa zastrzeżone
starcrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram