Silicon Valley Bank UK sprzedany za 1 funta brytyjskiego

ikona publikacji - ciemny
Opublikowano: 13 marca 2023
ikona autora biały
silicon valley bank

Czy kiedykolwiek chciałeś być właścicielem dużego, międzynarodowego banku z wieloma problemami? W takim razie właśnie przegapiłeś swoją szansę. Brytyjskie ramię Silicon Valley Bank zostało sprzedane HSBC za 1 funta.

Dokładniej mówiąc, HSBC Holdings ogłosił, że jego spółka zależna, HSBC U.K. Bank, przejmuje Silicon Valley Bank U.K. za tę niewielką kwotę.

1 funt za upadający bank

Za tego 1 funta dostają w zamian bardzo dużo. Silicon Valley Bank U.K. jeszcze w piątek 10 marca miał niespłacone kredyty o wartości 5,5 mld funtów i depozyty o wartości około 6,6 mld funtów.

Przejęcie ma na celu wzmocnienie bankowości komercyjnej HSBC. Ale co ważniejsze dla kryptowalut, zapewni HSBC mocniejszą obecność na scenie start-upowej. Rzeczywiście, Silicon Valley Bank specjalizował się w innowacyjnych i szybko rozwijających się firmach, w tym w sektorze blockchain, technologii i nauk przyrodniczych w Wielkiej Brytanii i na świecie.

Podatnik nic nie zauważa

'Depozyty będą chronione, bez wsparcia podatnika' - powiedział Kanclerz Skarbu Jeremy Hunt.

Sprzedaż została ogłoszona dziś rano, a umożliwił ją brytyjski rząd w ramach tzw. resolute powers zaprojektowanych w celu likwidacji upadających kredytodawców bez destabilizacji systemu finansowego. Innymi słowy, zasada mająca na celu podanie sektorowi finansowemu pomocnej dłoni, gdy ten upadnie.

Późnym wieczorem w piątek Bank Anglii napisał na Twitterze, że SVB U.K. upadnie, ale pożyczkodawca ten miał ograniczoną obecność w Wielkiej Brytanii.

Problemy Silicon Valley Bank wydają się teraz dotyczyć głównie USA. Amerykańscy regulatorzy powiedzieli w niedzielę, że deponenci Silicon Valley Bank otrzymają pełną rekompensatę i będą mogli uzyskać dostęp do swoich funduszy od poniedziałku, ponieważ starają się zapobiec podważeniu zaufania do systemu finansowego.

Bitcoin jest gotowy

Gdyby to zaufanie całkowicie spadło, od 2009 roku istnieje swoista bezpieczna przystań. Bitcoin jest gotowy, by odzyskać zaufanie ludzi. A niezwykłą rzeczą jest to, że Bitcoin nawet nie potrzebuje tego zaufania. Wszystkie dane i wszystkie transakcje są przejrzyste i możliwe do zweryfikowania przez każdego poprzez sprawdzenie blockchaina za pomocą eksploratora.

Nie na darmo nieoficjalny slogan Bitcoina brzmi: Nie ufaj, zweryfikuj.

Kategoria wpisu:

Dawid Kucharczyk

Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Pasjonat nowych technologii, od 3 lat aktywnie uczestniczący w świecie krypto. Instruktor narciarstwa oraz amator gry w squasha. Zwolennik idei decentralizacji.

Powiązane tematy:

Sieć Ethereum jest na minusie po raz pierwszy od roku

Pamiętacie "Merge"? Sieć Ethereum (ETH) dokonała przejścia z systemu proof of work na system proof of stake we wrześniu ubiegłego roku. Zamiast energochłonnych obliczeń, od tego czasu to stakerzy przetwarzają transakcje na Ethereum. Od momentu Merge sieć Ethereum co miesiąc odnotowuje zyski. Nie chodzi tu o wartość cenową, ale o przychody z samej sieci. Blockwork […]

Rocznica aktualizacji Ethereum Merge: wszystkie zmiany w skrócie

Dziś mija dokładnie rok, odkąd sieć Ethereum (ETH) dokonała przejścia z Proof-of-Work (PoW) na Proof-of-Stake (PoS). 15 września 2022 r. miała miejsce długo oczekiwana aktualizacja Merge, uważana przez wielu za najważniejsze wydarzenie w całej historii Ethereum. W tym artykule przyjrzymy się głównym zmianom i ich rezultatom, a także spojrzymy w przyszłość. Ethereum Merge: co się […]

Cena bitcoina jest nudna, ale dane nadal pokazują pozytywny obraz

Teraz, gdy cena bitcoina powróciła do poziomów z połowy czerwca, rynek ponownie zaczyna się zastanawiać, czy mamy do czynienia z hossą. Kurs spadł już o 16% od lokalnego szczytu z sierpnia ubiegłego roku, a od szczytu do dołka o ponad 20%. Mimo to, zgodnie z danymi on-chain, nie musimy się tak bardzo martwić. Bardzo niewiele […]

Jak zdobyć darmowe bitcoiny i kryptowaluty za rejestrację w 2023 roku?

Jeśli chcesz zacząć inwestować w bitcoin i kryptowaluty, najpierw musisz założyć konto na giełdzie i dokonać wpłaty walut fiat. Ale czy wiesz, że podczas rejestracji wiele platform oferuje darmowe bonusy? W dzisiejszym artykule omówimy 3 platformy, które oferują nowym użytkownikom darmowe kryptowaluty lub Bitcoin za rejestrację: Binance, Bybit i Bitget! Tak więc, zaczynajmy! Darmowe kryptowaluty […]

Kurs Bitcoina w tarapatach. Inflacja w USA wyższa niż oczekiwano

Indeks cen konsumpcyjnych (CPI) w Stanach Zjednoczonych wyniósł dziś 3,7%, podczas gdy oczekiwano wyniku na poziomie 3,6%. Oznaczałoby to już wzrost o 0,4% w porównaniu z lipcowym wynikiem 3,2%, ale inflacja spadła nawet bardziej niż początkowo oczekiwano. Dlaczego więc inflacja może nagle ponownie wzrosnąć i co to oznacza dla kursu bitcoina? Dlaczego inflacja może ponownie […]
0 0 Głosy
Oceń artykuł
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Kryptowaluty2.pl 2023 Wszelkie prawa zastrzeżone
starcrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram