Silicon Valley Bank UK sprzedany za 1 funta brytyjskiego

ikona publikacji - ciemny
Opublikowano: 13 marca 2023
ikona autora biały
silicon valley bank

Czy kiedykolwiek chciałeś być właścicielem dużego, międzynarodowego banku z wieloma problemami? W takim razie właśnie przegapiłeś swoją szansę. Brytyjskie ramię Silicon Valley Bank zostało sprzedane HSBC za 1 funta.

Dokładniej mówiąc, HSBC Holdings ogłosił, że jego spółka zależna, HSBC U.K. Bank, przejmuje Silicon Valley Bank U.K. za tę niewielką kwotę.

1 funt za upadający bank

Za tego 1 funta dostają w zamian bardzo dużo. Silicon Valley Bank U.K. jeszcze w piątek 10 marca miał niespłacone kredyty o wartości 5,5 mld funtów i depozyty o wartości około 6,6 mld funtów.

Przejęcie ma na celu wzmocnienie bankowości komercyjnej HSBC. Ale co ważniejsze dla kryptowalut, zapewni HSBC mocniejszą obecność na scenie start-upowej. Rzeczywiście, Silicon Valley Bank specjalizował się w innowacyjnych i szybko rozwijających się firmach, w tym w sektorze blockchain, technologii i nauk przyrodniczych w Wielkiej Brytanii i na świecie.

Podatnik nic nie zauważa

'Depozyty będą chronione, bez wsparcia podatnika' - powiedział Kanclerz Skarbu Jeremy Hunt.

Sprzedaż została ogłoszona dziś rano, a umożliwił ją brytyjski rząd w ramach tzw. resolute powers zaprojektowanych w celu likwidacji upadających kredytodawców bez destabilizacji systemu finansowego. Innymi słowy, zasada mająca na celu podanie sektorowi finansowemu pomocnej dłoni, gdy ten upadnie.

Późnym wieczorem w piątek Bank Anglii napisał na Twitterze, że SVB U.K. upadnie, ale pożyczkodawca ten miał ograniczoną obecność w Wielkiej Brytanii.

Problemy Silicon Valley Bank wydają się teraz dotyczyć głównie USA. Amerykańscy regulatorzy powiedzieli w niedzielę, że deponenci Silicon Valley Bank otrzymają pełną rekompensatę i będą mogli uzyskać dostęp do swoich funduszy od poniedziałku, ponieważ starają się zapobiec podważeniu zaufania do systemu finansowego.

Bitcoin jest gotowy

Gdyby to zaufanie całkowicie spadło, od 2009 roku istnieje swoista bezpieczna przystań. Bitcoin jest gotowy, by odzyskać zaufanie ludzi. A niezwykłą rzeczą jest to, że Bitcoin nawet nie potrzebuje tego zaufania. Wszystkie dane i wszystkie transakcje są przejrzyste i możliwe do zweryfikowania przez każdego poprzez sprawdzenie blockchaina za pomocą eksploratora.

Nie na darmo nieoficjalny slogan Bitcoina brzmi: Nie ufaj, zweryfikuj.

Kategoria wpisu:

Dawid Kucharczyk

Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Pasjonat nowych technologii, od 3 lat aktywnie uczestniczący w świecie krypto. Instruktor narciarstwa oraz amator gry w squasha. Zwolennik idei decentralizacji.

Powiązane tematy:

Kolejna edycja Invest Cuffs już w tym tygodniu

To już ostatni moment aby zapisać się na największe wydarzenie dla Inwestorów w tym roku. Już 24-25 marca 2023 roku będzie miała miejsce następna edycja Wydarzenia i Targów Invest Cuffs. To już dziewiąte wydanie imprezy, która każdego roku przyciąga do Krakowa tysiące uczestników, dających możliwość uczestniczenia w prelekcjach prowadzonych przez ponad 120 mówców. Invest Cuffs […]

Banki upadają, bitcoin rośnie. Co się dzieje?

Zapewne nie umknęło Waszej uwadze, że w ostatni weekend upadł Silicon Valley Bank. Silicon Valley Bank był 17. największym bankiem w Stanach Zjednoczonych i bankiem skupiającym się na obsłudze transakcji venture capital i startupów technologicznych. W sumie bank zarządzał ponad 200 miliardami dolarów w depozytach. W ten weekend Rezerwa Federalna, FDIC i Departament Skarbu USA […]

6 powodów, dla których Bitcoin może być przyszłością pieniądza

Bitcoin to pierwsza na świecie zdecentralizowana waluta cyfrowa, która działa bez banku centralnego lub administratora. Przez lata zyskał ogromną popularność ze względu na swój potencjał, aby stać się globalną walutą. Oto sześć powodów, dla których Bitcoin może stać się przyszłością pieniądza. Decentralizacja Sieć Bitcoin jest zdecentralizowaną platformą, w której transakcje są przetwarzane i weryfikowane przez […]

Kryptowaluty AI: Po co nam one i jakie niosą ryzyko?

Chatbot ChatGPT pojawił się pod koniec 2022 roku i stał się najszybciej rozwijającą się usługą w historii. Zaledwie dwa miesiące po jego uruchomieniu liczba użytkowników narzędzia osiągnęła 100 milionów. Podniecenie wokół aplikacji internetowych opartych na sieciach neuronowych nie mogło nie wpłynąć na branżę kryptowalutową - pojawiło się wiele tokenów związanych ze sztuczną inteligencją (przynajmniej według […]

Aktualizacja Shanghai wdrożona w sieci testowej

Walidatorzy Ethereum są teraz o krok od możliwości odłączenia swojego Ethereum od Beacon Chain. Hard fork Shapella został wykonany w sieci testowej Goerli - ostatnim testowym uruchomieniu przed tym, jak walidatorzy Ethereum będą mogli wypłacić swoje Ethereum z Beacon Chain. Pojawiły się jednak problemy z hard forkiem. Programista Ethereum Tim Beiko zauważył, że podczas gdy […]
0 0 Głosy
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Kryptowaluty2.pl 2023 Wszelkie prawa zastrzeżone
starcrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram