Tysiące inwestorów Ethereum jednoczą się: ETH to nie papier wartościowy

ikona publikacji - ciemny
Opublikowano: 14 marca 2023
ikona autora biały
ethereum

Prokurator Letitia Jones nazwała Ethereum papierem wartościowym podczas procesu. Jeśli okaże się, że jest to status prawny Ethereum, będzie to miało duży wpływ na cały rynek. Tysiące inwestorów zebrało się razem i chce to zakwestionować.

Ethereum wymienione w pozwie Krakena

Pozew, w którym Jones nazwaa Ethereum papierem wartościowym, był skierowany przeciwko giełdzie Kraken. Chce on ukarać Kraken, używając argumentu, że nielegalnie oferuje handel papierami wartościowymi. Jones pracuje jako prokurator dla Prokuratury Generalnej Stanu Nowy Jork (NYAG), dlatego skarga jest skierowana przeciwko jej pracodawcy.

John Deaton jest adwokatem i założył CryptoLaw, firmę prawniczą specjalizującą się w kryptowalutach. Mówi, że pierwszy tysiąc uczestników dołączył do pozwu zbiorowego posiadaczy Ethereum przeciwko NYAG.

Liczba ta szybko wzrosła, ponieważ rozpoczęli oni pozew zaledwie cztery dni temu, 10 marca. Nadchodzący pozew zbiorowy został trafnie nazwany: "Ethereum Is Not a Security Class Action".

Czym jest pozew zbiorowy?

Pozew zbiorowy, znany również jako pozew klasowy, to pozew, w którym grupa osób, które poniosły podobne szkody z rąk tej samej strony, wspólnie wnoszą sprawę.

W pozwie zbiorowym jedna lub więcej osób występuje jako przedstawiciele całej grupy, zwanej również "klasą". Przedstawiciele ci decydują w imieniu całej grupy, czy złożyć pozew i jakie żądania dotyczące szkód zostaną zgłoszone.

Celem pozwu zbiorowego jest zwiększenie efektywności postępowania sądowego i zmniejszenie kosztów. Zamiast każdego, kto musi złożyć pozew indywidualnie, cała grupa może działać zbiorowo, dzieląc w ten sposób koszty postępowania między wszystkie osoby i zmniejszając czas i pieniądze potrzebne do rozstrzygnięcia sprawy.

Chociaż w tej chwili nie ma bezpośredniego zagrożenia dla Ethereum, zarzuty przedstawione w pozwie mogą spowodować problemy w przyszłości.

Kategoria wpisu:

Dawid Kucharczyk

Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Pasjonat nowych technologii, od 3 lat aktywnie uczestniczący w świecie krypto. Instruktor narciarstwa oraz amator gry w squasha. Zwolennik idei decentralizacji.

Powiązane tematy:

Kolejna edycja Invest Cuffs już w tym tygodniu

To już ostatni moment aby zapisać się na największe wydarzenie dla Inwestorów w tym roku. Już 24-25 marca 2023 roku będzie miała miejsce następna edycja Wydarzenia i Targów Invest Cuffs. To już dziewiąte wydanie imprezy, która każdego roku przyciąga do Krakowa tysiące uczestników, dających możliwość uczestniczenia w prelekcjach prowadzonych przez ponad 120 mówców. Invest Cuffs […]

Banki upadają, bitcoin rośnie. Co się dzieje?

Zapewne nie umknęło Waszej uwadze, że w ostatni weekend upadł Silicon Valley Bank. Silicon Valley Bank był 17. największym bankiem w Stanach Zjednoczonych i bankiem skupiającym się na obsłudze transakcji venture capital i startupów technologicznych. W sumie bank zarządzał ponad 200 miliardami dolarów w depozytach. W ten weekend Rezerwa Federalna, FDIC i Departament Skarbu USA […]

6 powodów, dla których Bitcoin może być przyszłością pieniądza

Bitcoin to pierwsza na świecie zdecentralizowana waluta cyfrowa, która działa bez banku centralnego lub administratora. Przez lata zyskał ogromną popularność ze względu na swój potencjał, aby stać się globalną walutą. Oto sześć powodów, dla których Bitcoin może stać się przyszłością pieniądza. Decentralizacja Sieć Bitcoin jest zdecentralizowaną platformą, w której transakcje są przetwarzane i weryfikowane przez […]

Kryptowaluty AI: Po co nam one i jakie niosą ryzyko?

Chatbot ChatGPT pojawił się pod koniec 2022 roku i stał się najszybciej rozwijającą się usługą w historii. Zaledwie dwa miesiące po jego uruchomieniu liczba użytkowników narzędzia osiągnęła 100 milionów. Podniecenie wokół aplikacji internetowych opartych na sieciach neuronowych nie mogło nie wpłynąć na branżę kryptowalutową - pojawiło się wiele tokenów związanych ze sztuczną inteligencją (przynajmniej według […]

Aktualizacja Shanghai wdrożona w sieci testowej

Walidatorzy Ethereum są teraz o krok od możliwości odłączenia swojego Ethereum od Beacon Chain. Hard fork Shapella został wykonany w sieci testowej Goerli - ostatnim testowym uruchomieniu przed tym, jak walidatorzy Ethereum będą mogli wypłacić swoje Ethereum z Beacon Chain. Pojawiły się jednak problemy z hard forkiem. Programista Ethereum Tim Beiko zauważył, że podczas gdy […]
0 0 Głosy
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Kryptowaluty2.pl 2023 Wszelkie prawa zastrzeżone
starcrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram