Tysiące inwestorów Ethereum jednoczą się: ETH to nie papier wartościowy

ikona publikacji - ciemny
Opublikowano: 14 marca 2023
ikona autora biały
ethereum

Prokurator Letitia Jones nazwała Ethereum papierem wartościowym podczas procesu. Jeśli okaże się, że jest to status prawny Ethereum, będzie to miało duży wpływ na cały rynek. Tysiące inwestorów zebrało się razem i chce to zakwestionować.

Ethereum wymienione w pozwie Krakena

Pozew, w którym Jones nazwaa Ethereum papierem wartościowym, był skierowany przeciwko giełdzie Kraken. Chce on ukarać Kraken, używając argumentu, że nielegalnie oferuje handel papierami wartościowymi. Jones pracuje jako prokurator dla Prokuratury Generalnej Stanu Nowy Jork (NYAG), dlatego skarga jest skierowana przeciwko jej pracodawcy.

John Deaton jest adwokatem i założył CryptoLaw, firmę prawniczą specjalizującą się w kryptowalutach. Mówi, że pierwszy tysiąc uczestników dołączył do pozwu zbiorowego posiadaczy Ethereum przeciwko NYAG.

Liczba ta szybko wzrosła, ponieważ rozpoczęli oni pozew zaledwie cztery dni temu, 10 marca. Nadchodzący pozew zbiorowy został trafnie nazwany: "Ethereum Is Not a Security Class Action".

Czym jest pozew zbiorowy?

Pozew zbiorowy, znany również jako pozew klasowy, to pozew, w którym grupa osób, które poniosły podobne szkody z rąk tej samej strony, wspólnie wnoszą sprawę.

W pozwie zbiorowym jedna lub więcej osób występuje jako przedstawiciele całej grupy, zwanej również "klasą". Przedstawiciele ci decydują w imieniu całej grupy, czy złożyć pozew i jakie żądania dotyczące szkód zostaną zgłoszone.

Celem pozwu zbiorowego jest zwiększenie efektywności postępowania sądowego i zmniejszenie kosztów. Zamiast każdego, kto musi złożyć pozew indywidualnie, cała grupa może działać zbiorowo, dzieląc w ten sposób koszty postępowania między wszystkie osoby i zmniejszając czas i pieniądze potrzebne do rozstrzygnięcia sprawy.

Chociaż w tej chwili nie ma bezpośredniego zagrożenia dla Ethereum, zarzuty przedstawione w pozwie mogą spowodować problemy w przyszłości.

Kategoria wpisu:

Dawid Kucharczyk

Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Pasjonat nowych technologii, od 3 lat aktywnie uczestniczący w świecie krypto. Instruktor narciarstwa oraz amator gry w squasha. Zwolennik idei decentralizacji.

Powiązane tematy:

Co to jest staking kryptowalut? Jak zacząć stakowanie?

Staking kryptowalut zyskuje na popularności, szczególnie ze względu na śmiesznie niskie oprocentowanie lokowanego kapitału w bankach. Gdy lokaty “dają zarobić”…

Omni Network (OMNI) - Nowa kryptowaluta w Binance Launchpool

Binance nie zwalnia tempa. Giełda dodała kolejny projekt do swojej platformy Binance Launchpool. Tym razem jest to kryptowaluta Omni Network (OMNI). W tym artykule rozłożymy ten projekt na czynniki pierwsze. Wyjaśnimy też jak farmić tokeny na Binance Launchpool! Uwaga: Jeśli założysz konto na Binance z tego linka, tuż przed listingiem OMNI (17 kwietnia), na Twoim […]

Darmowe pieniądze za rejestrację w aplikacji w 2024

Kiedyś trendem były aplikacje, które dawały pieniądze za klikanie, czy też wypełnienie ankiet. A co gdybym powiedział Ci, że istnieją aplikacje, które płacą za rejestrację? Wystarczy, że założysz konto, przejdziesz weryfikację i wykonasz jakąś dodatkową czynność. Proste, prawda? Przejdźmy więc do szczegółów! Sprawdźmy jak otrzymać darmowe pieniądze za rejestrację w 2024 roku! Jaka aplikacja płaci […]

Handluj kontraktami futures i zgarniaj ENA

Binance Futures wprowadza kolejną ciekawą promocję. To doskonała okazja zarówno dla traderów futures, jak i nowicjuszy w copy tradingu. Przez ograniczony czas, uczestnicy mogą zgarnąć część z puli 300 000 ENA. Aby wziąć udział, wystarczy zarejestrować się i spełnić proste warunki. Promocja trwa od 3 do 12 kwietnia 2024 i dzieli się na trzy części. […]

Boty do kryptowalut - automatyczne zarabianie na krypto

Jeżeli tutaj trafiłeś to prawdopodobnie szukasz bota, który pozwoli Ci automatycznie zarabiać pieniądze na kryptowalutach. Niestety, mamy dla Ciebie smutną wiadomość - takie boty nie istnieją, a jeśli ktoś oferuje Ci czysty, łatwy i szybki zarobek na botach handlowych to możesz mieć pewność, że to po prostu scam. Wciąż istnieje jednak pewna opcja, a mianowicie […]
0 0 Głosy
Oceń artykuł
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Kryptowaluty2.pl 2023 Wszelkie prawa zastrzeżone
starcrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram