Tysiące inwestorów Ethereum jednoczą się: ETH to nie papier wartościowy

ikona publikacji - ciemny
Opublikowano: 14 marca 2023
ikona autora biały
ethereum

Prokurator Letitia Jones nazwała Ethereum papierem wartościowym podczas procesu. Jeśli okaże się, że jest to status prawny Ethereum, będzie to miało duży wpływ na cały rynek. Tysiące inwestorów zebrało się razem i chce to zakwestionować.

Ethereum wymienione w pozwie Krakena

Pozew, w którym Jones nazwaa Ethereum papierem wartościowym, był skierowany przeciwko giełdzie Kraken. Chce on ukarać Kraken, używając argumentu, że nielegalnie oferuje handel papierami wartościowymi. Jones pracuje jako prokurator dla Prokuratury Generalnej Stanu Nowy Jork (NYAG), dlatego skarga jest skierowana przeciwko jej pracodawcy.

John Deaton jest adwokatem i założył CryptoLaw, firmę prawniczą specjalizującą się w kryptowalutach. Mówi, że pierwszy tysiąc uczestników dołączył do pozwu zbiorowego posiadaczy Ethereum przeciwko NYAG.

Liczba ta szybko wzrosła, ponieważ rozpoczęli oni pozew zaledwie cztery dni temu, 10 marca. Nadchodzący pozew zbiorowy został trafnie nazwany: "Ethereum Is Not a Security Class Action".

Czym jest pozew zbiorowy?

Pozew zbiorowy, znany również jako pozew klasowy, to pozew, w którym grupa osób, które poniosły podobne szkody z rąk tej samej strony, wspólnie wnoszą sprawę.

W pozwie zbiorowym jedna lub więcej osób występuje jako przedstawiciele całej grupy, zwanej również "klasą". Przedstawiciele ci decydują w imieniu całej grupy, czy złożyć pozew i jakie żądania dotyczące szkód zostaną zgłoszone.

Celem pozwu zbiorowego jest zwiększenie efektywności postępowania sądowego i zmniejszenie kosztów. Zamiast każdego, kto musi złożyć pozew indywidualnie, cała grupa może działać zbiorowo, dzieląc w ten sposób koszty postępowania między wszystkie osoby i zmniejszając czas i pieniądze potrzebne do rozstrzygnięcia sprawy.

Chociaż w tej chwili nie ma bezpośredniego zagrożenia dla Ethereum, zarzuty przedstawione w pozwie mogą spowodować problemy w przyszłości.

Kategoria wpisu:

Dawid Kucharczyk

Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Pasjonat nowych technologii, od 3 lat aktywnie uczestniczący w świecie krypto. Instruktor narciarstwa oraz amator gry w squasha. Zwolennik idei decentralizacji.

Powiązane tematy:

Sieć Ethereum jest na minusie po raz pierwszy od roku

Pamiętacie "Merge"? Sieć Ethereum (ETH) dokonała przejścia z systemu proof of work na system proof of stake we wrześniu ubiegłego roku. Zamiast energochłonnych obliczeń, od tego czasu to stakerzy przetwarzają transakcje na Ethereum. Od momentu Merge sieć Ethereum co miesiąc odnotowuje zyski. Nie chodzi tu o wartość cenową, ale o przychody z samej sieci. Blockwork […]

Rocznica aktualizacji Ethereum Merge: wszystkie zmiany w skrócie

Dziś mija dokładnie rok, odkąd sieć Ethereum (ETH) dokonała przejścia z Proof-of-Work (PoW) na Proof-of-Stake (PoS). 15 września 2022 r. miała miejsce długo oczekiwana aktualizacja Merge, uważana przez wielu za najważniejsze wydarzenie w całej historii Ethereum. W tym artykule przyjrzymy się głównym zmianom i ich rezultatom, a także spojrzymy w przyszłość. Ethereum Merge: co się […]

Cena bitcoina jest nudna, ale dane nadal pokazują pozytywny obraz

Teraz, gdy cena bitcoina powróciła do poziomów z połowy czerwca, rynek ponownie zaczyna się zastanawiać, czy mamy do czynienia z hossą. Kurs spadł już o 16% od lokalnego szczytu z sierpnia ubiegłego roku, a od szczytu do dołka o ponad 20%. Mimo to, zgodnie z danymi on-chain, nie musimy się tak bardzo martwić. Bardzo niewiele […]

Jak zdobyć darmowe bitcoiny i kryptowaluty za rejestrację w 2023 roku?

Jeśli chcesz zacząć inwestować w bitcoin i kryptowaluty, najpierw musisz założyć konto na giełdzie i dokonać wpłaty walut fiat. Ale czy wiesz, że podczas rejestracji wiele platform oferuje darmowe bonusy? W dzisiejszym artykule omówimy 3 platformy, które oferują nowym użytkownikom darmowe kryptowaluty lub Bitcoin za rejestrację: Binance, Bybit i Bitget! Tak więc, zaczynajmy! Darmowe kryptowaluty […]

Kurs Bitcoina w tarapatach. Inflacja w USA wyższa niż oczekiwano

Indeks cen konsumpcyjnych (CPI) w Stanach Zjednoczonych wyniósł dziś 3,7%, podczas gdy oczekiwano wyniku na poziomie 3,6%. Oznaczałoby to już wzrost o 0,4% w porównaniu z lipcowym wynikiem 3,2%, ale inflacja spadła nawet bardziej niż początkowo oczekiwano. Dlaczego więc inflacja może nagle ponownie wzrosnąć i co to oznacza dla kursu bitcoina? Dlaczego inflacja może ponownie […]
0 0 Głosy
Oceń artykuł
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Kryptowaluty2.pl 2023 Wszelkie prawa zastrzeżone
starcrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram