Kryptowalutowa hossa mogła się już rozpocząć - mówi prezes One River

ikona publikacji - ciemny
Opublikowano: 8 marca 2023
ikona autora biały
rynek byka wzrosty hossa

Eric Peters - CEO One River Digital Asset Management - uważa, że następna hossa na kryptowalutach będzie "bardzo potężna", ponieważ będzie napędzana przez adopcję instytucjonalną. Stwierdził, że rynek może już przejść do takiej fazy.

"Ekstremalnie byczy" w długim terminie

W niedawnym wystąpieniu na podcaście Bankless, Peters opiniował, że krypto zima jest już przeszłością. Porównał on zeszłoroczny spadek do upadku Wall Street z 1929 roku (znanego również jako Wielki Krach):

"Jestem wdzięczny, że nawigowaliśmy ten rynek niedźwiedzia i to naprawdę było coś w rodzaju środowiska krachu rynkowego z 1929 roku".

Dyrektor wykonawczy One River powiedział, że jest "niezwykle byczy" w perspektywie średnio- i długoterminowej. Wierzy że główne instytucje wezmą udział w następnym cyklu:

"Myślę, że następna faza będzie bardzo potężna, ponieważ w końcu dojdzie do prawdziwego przyjęcia instytucjonalnego".

Peters zasugerował, że hossa mogła się już rozpocząć, zarysowując gwałtowny wzrost rynku od początku roku. Bitcoin zakończył rok 2022 na poziomie około 16 500 dolarów, podczas gdy na chwilę obecną oscyluje w okolicach 22 400 dolarów (wzrost o 35%). W lutym wzrósł nawet do 25 000 USD - taką cenę ostatnio zarejestrował w czerwcu 2022 roku.

Według Amerykanina jednym z czynników, który obecnie powstrzymuje instytucje przed nurkowaniem w ekosystemie kryptowalut, jest niepewność regulacyjna. Gdy USA, Europa lub Kanada nałożą odpowiednie zasady, kapitał instytucjonalny powinien popłynąć w kierunku branży. Firmy finansowe będą mogły bowiem zintegrować technologię blockchain ze swoimi operacjami.

Peters dostrzegł pewne korzyści z pogrążeniem rynku kryptowalut w 2022 roku. Polecił przyszłym inwestorom wejście w cyfrowe aktywa tylko wtedy, gdy są przygotowani na zmienność i różne cykle. Stwierdził, że ci, którzy wytrzymają turbulencje, skorzystają w dłuższej perspektywie i zrozumieją, jak ogólnie działa gospodarka.

Umowa z Coinbase

Amerykańska giełda kryptowalut - Coinbase - przejęła kilka dni temu One River Digital Asset Management, nie ujawniając warunków i sumy umowy. W efekcie ta ostatnia zmieni nazwę na Coinbase Asset Management, natomiast Eric Peters nadal będzie pełnił funkcję CEO i CIO.

Greg Tusar - szef produktów instytucjonalnych Coinbase - powiedział, że umowa ma na celu przyciągnięcie większej ilości kapitału instytucjonalnego do sektora, ponieważ One River skupia się na takich klientach.

Dwa podmioty współpracowały w połowie lutego nad nową ofertą SMA o nazwie ONE Digital SMA, aby zapewnić zarejestrowanym doradcom inwestycyjnym i prywatnym platformom majątkowym lepszą ekspozycję na kryptowaluty i możliwości.

Kategoria wpisu:

Dawid Kucharczyk

Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Pasjonat nowych technologii, od 3 lat aktywnie uczestniczący w świecie krypto. Instruktor narciarstwa oraz amator gry w squasha. Zwolennik idei decentralizacji.

Powiązane tematy:

Kolejna edycja Invest Cuffs już w tym tygodniu

To już ostatni moment aby zapisać się na największe wydarzenie dla Inwestorów w tym roku. Już 24-25 marca 2023 roku będzie miała miejsce następna edycja Wydarzenia i Targów Invest Cuffs. To już dziewiąte wydanie imprezy, która każdego roku przyciąga do Krakowa tysiące uczestników, dających możliwość uczestniczenia w prelekcjach prowadzonych przez ponad 120 mówców. Invest Cuffs […]

Banki upadają, bitcoin rośnie. Co się dzieje?

Zapewne nie umknęło Waszej uwadze, że w ostatni weekend upadł Silicon Valley Bank. Silicon Valley Bank był 17. największym bankiem w Stanach Zjednoczonych i bankiem skupiającym się na obsłudze transakcji venture capital i startupów technologicznych. W sumie bank zarządzał ponad 200 miliardami dolarów w depozytach. W ten weekend Rezerwa Federalna, FDIC i Departament Skarbu USA […]

6 powodów, dla których Bitcoin może być przyszłością pieniądza

Bitcoin to pierwsza na świecie zdecentralizowana waluta cyfrowa, która działa bez banku centralnego lub administratora. Przez lata zyskał ogromną popularność ze względu na swój potencjał, aby stać się globalną walutą. Oto sześć powodów, dla których Bitcoin może stać się przyszłością pieniądza. Decentralizacja Sieć Bitcoin jest zdecentralizowaną platformą, w której transakcje są przetwarzane i weryfikowane przez […]

Kryptowaluty AI: Po co nam one i jakie niosą ryzyko?

Chatbot ChatGPT pojawił się pod koniec 2022 roku i stał się najszybciej rozwijającą się usługą w historii. Zaledwie dwa miesiące po jego uruchomieniu liczba użytkowników narzędzia osiągnęła 100 milionów. Podniecenie wokół aplikacji internetowych opartych na sieciach neuronowych nie mogło nie wpłynąć na branżę kryptowalutową - pojawiło się wiele tokenów związanych ze sztuczną inteligencją (przynajmniej według […]

Aktualizacja Shanghai wdrożona w sieci testowej

Walidatorzy Ethereum są teraz o krok od możliwości odłączenia swojego Ethereum od Beacon Chain. Hard fork Shapella został wykonany w sieci testowej Goerli - ostatnim testowym uruchomieniu przed tym, jak walidatorzy Ethereum będą mogli wypłacić swoje Ethereum z Beacon Chain. Pojawiły się jednak problemy z hard forkiem. Programista Ethereum Tim Beiko zauważył, że podczas gdy […]
0 0 Głosy
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Kryptowaluty2.pl 2023 Wszelkie prawa zastrzeżone
starcrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram