Salwador zaprasza ponad 40 banków centralnych na międzynarodowe wydarzenie poświęcone Bitcoinowi

ikona publikacji - ciemny
Opublikowano: 16 maja 2022
ikona autora biały
salwador bitcoin

Po zakupieniu "dipu" i dodaniu 500 BTC do państwowego skarbca, prezydent Salwadoru Nayib Bukele ma w zanadrzu kolejną niespodziankę. Kraj organizuje dziś międzynarodową konferencję przedstawicieli banków centralnych, o czym Bukele poinformował na mniej niż 24 godziny przed wydarzeniem.

Konferencja banków centralnych w Salwadorze

Salwador będzie gospodarzem międzynarodowej bitcoinowej konferencji, na którą zaproszono 44 banki centralne i kluczowe instytucje finansowe. Takimi informacjami podzielił się prezydent Salwadoru Nayib Bukele w niedzielnym tweecie.

Uważa się, że oficjalni przedstawiciele z tych krajów będą dyskutować o przyjęciu bitcoina przez Salwador i korzyściach z niego płynących w trzech kluczowych obszarach - integracji finansowej, gospodarki cyfrowej i bankowości dla nieubankowionych.

W spotkaniu wezmą udział banki centralne i instytucje finansowe m.in. z Egiptu, Bangladeszu, Nigerii, Sao Tome, Pakistanu, Nepalu, Kenii, Paragwaju, Angoli, Ghany, Namibii, Ugandy, Gwinei, Madagaskaru, Haiti, Burundi, Eswatini, Jordanii, Gambii, Malediwów, Rwandy, Kostaryki i Salwadoru.

Znaczenie konferencji Bukele poświęconej Bitcoinowi

Decyzja Bukele o zorganizowaniu międzynarodowej konferencji bitcoinowej z udziałem przedstawicieli rządów z blisko 50 krajów nabiera znaczenia, biorąc pod uwagę krytyczne opinie banków centralnych i międzynarodowych organizacji finansowych.

Na przykład MFW wezwał Salwador do usunięcia bitcoina jako prawnego środka płatniczego w styczniu tego roku, uznając go za zagrożenie dla integralności rynku, stabilności finansowej i ochrony konsumentów. Jak można się było spodziewać, rząd Salwadoru zlekceważył to żądanie.

Amerykańska ustawa zatwierdzona przez komisję senacką w lutym tego roku zwróciła się do odpowiednich departamentów o zbadanie przyjęcia bitcoina przez Salwador i przedstawienie Kongresowi raportu na temat tego, jak wpływa to na interesy USA za granicą, w tym na status dolara amerykańskiego jako waluty rezerwowej. W senackiej ustawie Accountability for Cryptocurrency in El Salvador Act (ACES) czytamy:

Przyjęcie Bitcoina przez Salwador nie jest przemyślanym przyjęciem innowacji. Jest to beztroski hazard, który destabilizuje kraj.

Przemówienie Bukele na Bitcoin 2022

Salwador organizuje międzynarodową konferencję poświęconą adopcji bitcoina i innym pokrewnym tematom w następstwie tego, że Bukele nie wystąpił na początku kwietnia na konferencji Bitcoin 2022 w Miami. Musiał on odwołać swoją podróż z powodu nasilenia przestępstw i morderstw popełnianych przez gangi, które wstrząsnęły krajem pod koniec marca 2022 roku. Doprowadziło to do wprowadzenia przez niego stanu wyjątkowego, który zawiesił wiele konstytucyjnych praw obywateli.

Podczas konferencji Bitcoin 2021 w Miami Bukele ogłosił, że jego kraj planuje uczynić bitcoina prawnym środkiem płatniczym. W tym roku miał on przedstawić raport z postępu prac nad przyjęciem BTC jako prawnego środka płatniczego oraz obligacji bitcoinowych Salwadoru o wartości 1 miliarda dolarów.

Podczas obecnego załamania rynku, Salwador kupił dip i dodał 500 BTC do rządowego skarbca, zwiększając całkowitą liczbę posiadanych BTC do 2301 sztuk. Taka liczba monet jest po obecnych cenach warta około 71 milionów dolarów.

Kategoria wpisu:

Podobne tematy

Binance i Cristiano Ronaldo wprowadzą na rynek ekskluzywną kolekcję NFT

Giełda kryptowalut Binance zawarła wieloletnią umowę z zawodnikiem Manchesteru United FC Cristiano Ronaldo. W ramach partnerstwa obie strony wyemitują kolekcję niewymiennych tokenów ekskluzywnych dla platformy Binance NFT. #Binance has partnered with @Cristiano. Very excited about this one. 🐐 It's all about fans & community. Ronaldo will release NFT collections exclusively on @TheBinanceNFT and build a […]

Bentley wprowadza na rynek limitowaną kolekcję NFT

Producent samochodów klasy premium, firma Bentley, ogłosiła wydanie własnej, limitowanej kolekcji NFT zatytułowanej Genesis Bentley NFT. Jej debiut będzie miał miejsce we wrześniu 2022 roku. Today we announce our first venture into the NFT marketplace with a one-time NFT drop on the carbon-neutral @0xPolygon network, scheduled for September 2022 and limited to just 208 pieces. […]

Bitcoin nie osiągnął jeszcze dna w porównaniu z rynkiem niedźwiedzia z 2018 r.

W ciągu ostatnich 14 dni cena Bitcoina spadła o ponad 30%. Co więcej, kryptowaluta zanurkowała poniżej 20 tys. dolarów - poprzedniego rekordu wszech czasów, który został osiągnięty podczas cyklu w 2017 roku. Jest to pierwszy przypadek w historii kryptowaluty, kiedy spada ona poniżej najwyższego poziomu wszech czasów osiągniętego podczas poprzedniego cyklu hossy. Ogromne spadki, ciągła […]

Dogecoin wart miliony powiązany z nielegalną działalnością, w tym z terroryzmem - twierdzi Elliptic

Według najnowszego raportu firmy zajmującej się analizą blockchain Elliptic, , Dogecoin jest coraz częściej powiązany z nielegalną działalnością - schematami Ponziego, finansowaniem terroryzmu i materiałami przedstawiającymi wykorzystywanie seksualne dzieci (CSAM). Według raportu, moneta meme cieszy się rosnącą popularnością jako metoda płatności, jednak poza legalnymi celami, przyciągnęła również uwagę złych aktorów. Zidentyfikowano "transakcje Dogecoin o wartości […]

Vitalik Buterin wyśmiewa model Stock-to-Flow. PlanB reaguje

Współzałożyciel Ethereum wykorzystał ostatni krach na rynku jako okazję do ostrej krytyki modelu stock-to-flow Bitcoina, który mocno odbiega od swoich prognoz cenowych. Twórca S2F szybko zareagował i nie dał za wygraną. Buterin i ETH przeciwko S2F Opracowany i opublikowany kilka lat temu przez popularnego analityka kryptowalutowego o pseudonimie PlanB na Twitterze, model stock-to-flow i jego […]
0 0 Głosy
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Kryptowaluty2.pl 2020 Wszelkie prawa zastrzeżone
starcrossmenuchevron-downarrow-right
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram