Salwador zaprasza ponad 40 banków centralnych na międzynarodowe wydarzenie poświęcone Bitcoinowi

ikona publikacji - ciemny
Opublikowano: 16 maja 2022
ikona autora biały
salwador bitcoin

Po zakupieniu "dipu" i dodaniu 500 BTC do państwowego skarbca, prezydent Salwadoru Nayib Bukele ma w zanadrzu kolejną niespodziankę. Kraj organizuje dziś międzynarodową konferencję przedstawicieli banków centralnych, o czym Bukele poinformował na mniej niż 24 godziny przed wydarzeniem.

Konferencja banków centralnych w Salwadorze

Salwador będzie gospodarzem międzynarodowej bitcoinowej konferencji, na którą zaproszono 44 banki centralne i kluczowe instytucje finansowe. Takimi informacjami podzielił się prezydent Salwadoru Nayib Bukele w niedzielnym tweecie.

Uważa się, że oficjalni przedstawiciele z tych krajów będą dyskutować o przyjęciu bitcoina przez Salwador i korzyściach z niego płynących w trzech kluczowych obszarach - integracji finansowej, gospodarki cyfrowej i bankowości dla nieubankowionych.

W spotkaniu wezmą udział banki centralne i instytucje finansowe m.in. z Egiptu, Bangladeszu, Nigerii, Sao Tome, Pakistanu, Nepalu, Kenii, Paragwaju, Angoli, Ghany, Namibii, Ugandy, Gwinei, Madagaskaru, Haiti, Burundi, Eswatini, Jordanii, Gambii, Malediwów, Rwandy, Kostaryki i Salwadoru.

Znaczenie konferencji Bukele poświęconej Bitcoinowi

Decyzja Bukele o zorganizowaniu międzynarodowej konferencji bitcoinowej z udziałem przedstawicieli rządów z blisko 50 krajów nabiera znaczenia, biorąc pod uwagę krytyczne opinie banków centralnych i międzynarodowych organizacji finansowych.

Na przykład MFW wezwał Salwador do usunięcia bitcoina jako prawnego środka płatniczego w styczniu tego roku, uznając go za zagrożenie dla integralności rynku, stabilności finansowej i ochrony konsumentów. Jak można się było spodziewać, rząd Salwadoru zlekceważył to żądanie.

Amerykańska ustawa zatwierdzona przez komisję senacką w lutym tego roku zwróciła się do odpowiednich departamentów o zbadanie przyjęcia bitcoina przez Salwador i przedstawienie Kongresowi raportu na temat tego, jak wpływa to na interesy USA za granicą, w tym na status dolara amerykańskiego jako waluty rezerwowej. W senackiej ustawie Accountability for Cryptocurrency in El Salvador Act (ACES) czytamy:

Przyjęcie Bitcoina przez Salwador nie jest przemyślanym przyjęciem innowacji. Jest to beztroski hazard, który destabilizuje kraj.

Przemówienie Bukele na Bitcoin 2022

Salwador organizuje międzynarodową konferencję poświęconą adopcji bitcoina i innym pokrewnym tematom w następstwie tego, że Bukele nie wystąpił na początku kwietnia na konferencji Bitcoin 2022 w Miami. Musiał on odwołać swoją podróż z powodu nasilenia przestępstw i morderstw popełnianych przez gangi, które wstrząsnęły krajem pod koniec marca 2022 roku. Doprowadziło to do wprowadzenia przez niego stanu wyjątkowego, który zawiesił wiele konstytucyjnych praw obywateli.

Podczas konferencji Bitcoin 2021 w Miami Bukele ogłosił, że jego kraj planuje uczynić bitcoina prawnym środkiem płatniczym. W tym roku miał on przedstawić raport z postępu prac nad przyjęciem BTC jako prawnego środka płatniczego oraz obligacji bitcoinowych Salwadoru o wartości 1 miliarda dolarów.

Podczas obecnego załamania rynku, Salwador kupił dip i dodał 500 BTC do rządowego skarbca, zwiększając całkowitą liczbę posiadanych BTC do 2301 sztuk. Taka liczba monet jest po obecnych cenach warta około 71 milionów dolarów.

Kategoria wpisu:

Dawid Kucharczyk

Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Pasjonat nowych technologii, od 3 lat aktywnie uczestniczący w świecie krypto. Instruktor narciarstwa oraz amator gry w squasha. Zwolennik idei decentralizacji.

Powiązane tematy:

Sieć Ethereum jest na minusie po raz pierwszy od roku

Pamiętacie "Merge"? Sieć Ethereum (ETH) dokonała przejścia z systemu proof of work na system proof of stake we wrześniu ubiegłego roku. Zamiast energochłonnych obliczeń, od tego czasu to stakerzy przetwarzają transakcje na Ethereum. Od momentu Merge sieć Ethereum co miesiąc odnotowuje zyski. Nie chodzi tu o wartość cenową, ale o przychody z samej sieci. Blockwork […]

Rocznica aktualizacji Ethereum Merge: wszystkie zmiany w skrócie

Dziś mija dokładnie rok, odkąd sieć Ethereum (ETH) dokonała przejścia z Proof-of-Work (PoW) na Proof-of-Stake (PoS). 15 września 2022 r. miała miejsce długo oczekiwana aktualizacja Merge, uważana przez wielu za najważniejsze wydarzenie w całej historii Ethereum. W tym artykule przyjrzymy się głównym zmianom i ich rezultatom, a także spojrzymy w przyszłość. Ethereum Merge: co się […]

Cena bitcoina jest nudna, ale dane nadal pokazują pozytywny obraz

Teraz, gdy cena bitcoina powróciła do poziomów z połowy czerwca, rynek ponownie zaczyna się zastanawiać, czy mamy do czynienia z hossą. Kurs spadł już o 16% od lokalnego szczytu z sierpnia ubiegłego roku, a od szczytu do dołka o ponad 20%. Mimo to, zgodnie z danymi on-chain, nie musimy się tak bardzo martwić. Bardzo niewiele […]

Jak zdobyć darmowe bitcoiny i kryptowaluty za rejestrację w 2023 roku?

Jeśli chcesz zacząć inwestować w bitcoin i kryptowaluty, najpierw musisz założyć konto na giełdzie i dokonać wpłaty walut fiat. Ale czy wiesz, że podczas rejestracji wiele platform oferuje darmowe bonusy? W dzisiejszym artykule omówimy 3 platformy, które oferują nowym użytkownikom darmowe kryptowaluty lub Bitcoin za rejestrację: Binance, Bybit i Bitget! Tak więc, zaczynajmy! Darmowe kryptowaluty […]

Kurs Bitcoina w tarapatach. Inflacja w USA wyższa niż oczekiwano

Indeks cen konsumpcyjnych (CPI) w Stanach Zjednoczonych wyniósł dziś 3,7%, podczas gdy oczekiwano wyniku na poziomie 3,6%. Oznaczałoby to już wzrost o 0,4% w porównaniu z lipcowym wynikiem 3,2%, ale inflacja spadła nawet bardziej niż początkowo oczekiwano. Dlaczego więc inflacja może nagle ponownie wzrosnąć i co to oznacza dla kursu bitcoina? Dlaczego inflacja może ponownie […]
0 0 Głosy
Oceń artykuł
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Kryptowaluty2.pl 2023 Wszelkie prawa zastrzeżone
starcrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram