Salwador zaprasza ponad 40 banków centralnych na międzynarodowe wydarzenie poświęcone Bitcoinowi

ikona publikacji - ciemny
Opublikowano: 16 maja 2022
ikona autora biały
salwador bitcoin

Po zakupieniu "dipu" i dodaniu 500 BTC do państwowego skarbca, prezydent Salwadoru Nayib Bukele ma w zanadrzu kolejną niespodziankę. Kraj organizuje dziś międzynarodową konferencję przedstawicieli banków centralnych, o czym Bukele poinformował na mniej niż 24 godziny przed wydarzeniem.

Konferencja banków centralnych w Salwadorze

Salwador będzie gospodarzem międzynarodowej bitcoinowej konferencji, na którą zaproszono 44 banki centralne i kluczowe instytucje finansowe. Takimi informacjami podzielił się prezydent Salwadoru Nayib Bukele w niedzielnym tweecie.

Uważa się, że oficjalni przedstawiciele z tych krajów będą dyskutować o przyjęciu bitcoina przez Salwador i korzyściach z niego płynących w trzech kluczowych obszarach - integracji finansowej, gospodarki cyfrowej i bankowości dla nieubankowionych.

W spotkaniu wezmą udział banki centralne i instytucje finansowe m.in. z Egiptu, Bangladeszu, Nigerii, Sao Tome, Pakistanu, Nepalu, Kenii, Paragwaju, Angoli, Ghany, Namibii, Ugandy, Gwinei, Madagaskaru, Haiti, Burundi, Eswatini, Jordanii, Gambii, Malediwów, Rwandy, Kostaryki i Salwadoru.

Znaczenie konferencji Bukele poświęconej Bitcoinowi

Decyzja Bukele o zorganizowaniu międzynarodowej konferencji bitcoinowej z udziałem przedstawicieli rządów z blisko 50 krajów nabiera znaczenia, biorąc pod uwagę krytyczne opinie banków centralnych i międzynarodowych organizacji finansowych.

Na przykład MFW wezwał Salwador do usunięcia bitcoina jako prawnego środka płatniczego w styczniu tego roku, uznając go za zagrożenie dla integralności rynku, stabilności finansowej i ochrony konsumentów. Jak można się było spodziewać, rząd Salwadoru zlekceważył to żądanie.

Amerykańska ustawa zatwierdzona przez komisję senacką w lutym tego roku zwróciła się do odpowiednich departamentów o zbadanie przyjęcia bitcoina przez Salwador i przedstawienie Kongresowi raportu na temat tego, jak wpływa to na interesy USA za granicą, w tym na status dolara amerykańskiego jako waluty rezerwowej. W senackiej ustawie Accountability for Cryptocurrency in El Salvador Act (ACES) czytamy:

Przyjęcie Bitcoina przez Salwador nie jest przemyślanym przyjęciem innowacji. Jest to beztroski hazard, który destabilizuje kraj.

Przemówienie Bukele na Bitcoin 2022

Salwador organizuje międzynarodową konferencję poświęconą adopcji bitcoina i innym pokrewnym tematom w następstwie tego, że Bukele nie wystąpił na początku kwietnia na konferencji Bitcoin 2022 w Miami. Musiał on odwołać swoją podróż z powodu nasilenia przestępstw i morderstw popełnianych przez gangi, które wstrząsnęły krajem pod koniec marca 2022 roku. Doprowadziło to do wprowadzenia przez niego stanu wyjątkowego, który zawiesił wiele konstytucyjnych praw obywateli.

Podczas konferencji Bitcoin 2021 w Miami Bukele ogłosił, że jego kraj planuje uczynić bitcoina prawnym środkiem płatniczym. W tym roku miał on przedstawić raport z postępu prac nad przyjęciem BTC jako prawnego środka płatniczego oraz obligacji bitcoinowych Salwadoru o wartości 1 miliarda dolarów.

Podczas obecnego załamania rynku, Salwador kupił dip i dodał 500 BTC do rządowego skarbca, zwiększając całkowitą liczbę posiadanych BTC do 2301 sztuk. Taka liczba monet jest po obecnych cenach warta około 71 milionów dolarów.

Kategoria wpisu:

Podobne tematy

Złe wiadomości dla bitcoina? Dolar może ponownie wzrosnąć

Dolar amerykański (USD) przeszedł w ostatnich tygodniach sporą korektę. Światowa waluta rezerwowa spadła o około 8% w stosunku do euro. Tymczasem jednak wojna na Ukrainie wciąż się nie skończyła, globalna sytuacja gospodarcza jest fatalna, a w krainie kryptowalut panuje spora niepewność po problemach FTX. Również dolar zaczął dziś ponownie rosnąć w stosunku do euro. Dla […]

Liczba osób korzystających z kryptowalut wzrosła w 2022 roku o 37,8%

Według danych Datareportal, liczba osób posiadających jakąś formę kryptowalut wzrosła w tym roku o 37,8%. Jeden na 10 internautów w wieku od 16 do 64 lat posiada obecnie cyfrowe aktywa. Kryptowaluty w krajach rozwijających się Posiadanie kryptowalut jest popularne głównie w krajach rozwijających się. Zwłaszcza w tym, gdzie waluta jest bardziej wrażliwa na duże wahania […]

Grayscale nie chce przedstawiać swoich rezerw

Przemysł kryptowalutowy został zbudowany w oparciu o jeden slogan: "nie ufaj, zweryfikuj". Ale Grayscale różni się od reszty firm związanych z kryptowalutami. W niedawnym wątku na Twitterze zastanawiającym się nad potrzebą przejrzystości w branży po upadku FTX, Grayscale próbował uspokoić obawy swoich inwestorów, zapewniając ich, że regulacje, które mają zastosowanie do różnych podmiotów, sprawiają, iż […]

Tether zapewnia, że nie ma ryzyka ze strony USDT na Solanie

Największy na świecie emitent stablecoinów, Tether, zapewnił, że nie ma żadnych zagrożeń ze strony USDT w sieci Solana. 18 listopada Tether wydał oświadczenie, że USDT emitowany w Alamedzie był bezpieczny względem wszelkich wypadków zarażenia ze strony upadłej giełdy FTX. Według raportu przejrzystości Tethera, Solana jest trzecią co do wielkości siecią dla stablecoina po Tron i […]

Sam Bankman-Fried komentuje upadek FTX

Założyciel FTX i były CEO Sam Beckman-Fried skomentował upadek swojej firmy podczas wywiadu dla The New York Times. Jak twierdzi przedsiębiorca, ciężko pracował nad rozwojem biznesu i nie zwracał uwagi na pierwsze sygnały o fundamentalnych problemach na giełdzie. Kierownik podkreślił, że powinien był bardziej wszechstronnie i wnikliwie ocenić sytuację. W piątek platforma złożyła formalny wniosek […]
0 0 Głosy
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Kryptowaluty2.pl 2020 Wszelkie prawa zastrzeżone
starcrossmenuchevron-downarrow-right
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram