Salwador zaprasza ponad 40 banków centralnych na międzynarodowe wydarzenie poświęcone Bitcoinowi

ikona publikacji - ciemny
Opublikowano: 16 maja 2022
ikona autora biały
salwador bitcoin

Po zakupieniu "dipu" i dodaniu 500 BTC do państwowego skarbca, prezydent Salwadoru Nayib Bukele ma w zanadrzu kolejną niespodziankę. Kraj organizuje dziś międzynarodową konferencję przedstawicieli banków centralnych, o czym Bukele poinformował na mniej niż 24 godziny przed wydarzeniem.

Konferencja banków centralnych w Salwadorze

Salwador będzie gospodarzem międzynarodowej bitcoinowej konferencji, na którą zaproszono 44 banki centralne i kluczowe instytucje finansowe. Takimi informacjami podzielił się prezydent Salwadoru Nayib Bukele w niedzielnym tweecie.

Uważa się, że oficjalni przedstawiciele z tych krajów będą dyskutować o przyjęciu bitcoina przez Salwador i korzyściach z niego płynących w trzech kluczowych obszarach - integracji finansowej, gospodarki cyfrowej i bankowości dla nieubankowionych.

W spotkaniu wezmą udział banki centralne i instytucje finansowe m.in. z Egiptu, Bangladeszu, Nigerii, Sao Tome, Pakistanu, Nepalu, Kenii, Paragwaju, Angoli, Ghany, Namibii, Ugandy, Gwinei, Madagaskaru, Haiti, Burundi, Eswatini, Jordanii, Gambii, Malediwów, Rwandy, Kostaryki i Salwadoru.

Znaczenie konferencji Bukele poświęconej Bitcoinowi

Decyzja Bukele o zorganizowaniu międzynarodowej konferencji bitcoinowej z udziałem przedstawicieli rządów z blisko 50 krajów nabiera znaczenia, biorąc pod uwagę krytyczne opinie banków centralnych i międzynarodowych organizacji finansowych.

Na przykład MFW wezwał Salwador do usunięcia bitcoina jako prawnego środka płatniczego w styczniu tego roku, uznając go za zagrożenie dla integralności rynku, stabilności finansowej i ochrony konsumentów. Jak można się było spodziewać, rząd Salwadoru zlekceważył to żądanie.

Amerykańska ustawa zatwierdzona przez komisję senacką w lutym tego roku zwróciła się do odpowiednich departamentów o zbadanie przyjęcia bitcoina przez Salwador i przedstawienie Kongresowi raportu na temat tego, jak wpływa to na interesy USA za granicą, w tym na status dolara amerykańskiego jako waluty rezerwowej. W senackiej ustawie Accountability for Cryptocurrency in El Salvador Act (ACES) czytamy:

Przyjęcie Bitcoina przez Salwador nie jest przemyślanym przyjęciem innowacji. Jest to beztroski hazard, który destabilizuje kraj.

Przemówienie Bukele na Bitcoin 2022

Salwador organizuje międzynarodową konferencję poświęconą adopcji bitcoina i innym pokrewnym tematom w następstwie tego, że Bukele nie wystąpił na początku kwietnia na konferencji Bitcoin 2022 w Miami. Musiał on odwołać swoją podróż z powodu nasilenia przestępstw i morderstw popełnianych przez gangi, które wstrząsnęły krajem pod koniec marca 2022 roku. Doprowadziło to do wprowadzenia przez niego stanu wyjątkowego, który zawiesił wiele konstytucyjnych praw obywateli.

Podczas konferencji Bitcoin 2021 w Miami Bukele ogłosił, że jego kraj planuje uczynić bitcoina prawnym środkiem płatniczym. W tym roku miał on przedstawić raport z postępu prac nad przyjęciem BTC jako prawnego środka płatniczego oraz obligacji bitcoinowych Salwadoru o wartości 1 miliarda dolarów.

Podczas obecnego załamania rynku, Salwador kupił dip i dodał 500 BTC do rządowego skarbca, zwiększając całkowitą liczbę posiadanych BTC do 2301 sztuk. Taka liczba monet jest po obecnych cenach warta około 71 milionów dolarów.

Kategoria wpisu:

Dawid Kucharczyk

Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Pasjonat nowych technologii, od 3 lat aktywnie uczestniczący w świecie krypto. Instruktor narciarstwa oraz amator gry w squasha. Zwolennik idei decentralizacji.

Powiązane tematy:

Kolejna edycja Invest Cuffs już w tym tygodniu

To już ostatni moment aby zapisać się na największe wydarzenie dla Inwestorów w tym roku. Już 24-25 marca 2023 roku będzie miała miejsce następna edycja Wydarzenia i Targów Invest Cuffs. To już dziewiąte wydanie imprezy, która każdego roku przyciąga do Krakowa tysiące uczestników, dających możliwość uczestniczenia w prelekcjach prowadzonych przez ponad 120 mówców. Invest Cuffs […]

Banki upadają, bitcoin rośnie. Co się dzieje?

Zapewne nie umknęło Waszej uwadze, że w ostatni weekend upadł Silicon Valley Bank. Silicon Valley Bank był 17. największym bankiem w Stanach Zjednoczonych i bankiem skupiającym się na obsłudze transakcji venture capital i startupów technologicznych. W sumie bank zarządzał ponad 200 miliardami dolarów w depozytach. W ten weekend Rezerwa Federalna, FDIC i Departament Skarbu USA […]

6 powodów, dla których Bitcoin może być przyszłością pieniądza

Bitcoin to pierwsza na świecie zdecentralizowana waluta cyfrowa, która działa bez banku centralnego lub administratora. Przez lata zyskał ogromną popularność ze względu na swój potencjał, aby stać się globalną walutą. Oto sześć powodów, dla których Bitcoin może stać się przyszłością pieniądza. Decentralizacja Sieć Bitcoin jest zdecentralizowaną platformą, w której transakcje są przetwarzane i weryfikowane przez […]

Kryptowaluty AI: Po co nam one i jakie niosą ryzyko?

Chatbot ChatGPT pojawił się pod koniec 2022 roku i stał się najszybciej rozwijającą się usługą w historii. Zaledwie dwa miesiące po jego uruchomieniu liczba użytkowników narzędzia osiągnęła 100 milionów. Podniecenie wokół aplikacji internetowych opartych na sieciach neuronowych nie mogło nie wpłynąć na branżę kryptowalutową - pojawiło się wiele tokenów związanych ze sztuczną inteligencją (przynajmniej według […]

Aktualizacja Shanghai wdrożona w sieci testowej

Walidatorzy Ethereum są teraz o krok od możliwości odłączenia swojego Ethereum od Beacon Chain. Hard fork Shapella został wykonany w sieci testowej Goerli - ostatnim testowym uruchomieniu przed tym, jak walidatorzy Ethereum będą mogli wypłacić swoje Ethereum z Beacon Chain. Pojawiły się jednak problemy z hard forkiem. Programista Ethereum Tim Beiko zauważył, że podczas gdy […]
0 0 Głosy
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Kryptowaluty2.pl 2023 Wszelkie prawa zastrzeżone
starcrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram