Salwador zaprasza ponad 40 banków centralnych na międzynarodowe wydarzenie poświęcone Bitcoinowi

ikona publikacji - ciemny
Opublikowano: 16 maja 2022
ikona autora biały
salwador bitcoin

Po zakupieniu "dipu" i dodaniu 500 BTC do państwowego skarbca, prezydent Salwadoru Nayib Bukele ma w zanadrzu kolejną niespodziankę. Kraj organizuje dziś międzynarodową konferencję przedstawicieli banków centralnych, o czym Bukele poinformował na mniej niż 24 godziny przed wydarzeniem.

Konferencja banków centralnych w Salwadorze

Salwador będzie gospodarzem międzynarodowej bitcoinowej konferencji, na którą zaproszono 44 banki centralne i kluczowe instytucje finansowe. Takimi informacjami podzielił się prezydent Salwadoru Nayib Bukele w niedzielnym tweecie.

Uważa się, że oficjalni przedstawiciele z tych krajów będą dyskutować o przyjęciu bitcoina przez Salwador i korzyściach z niego płynących w trzech kluczowych obszarach - integracji finansowej, gospodarki cyfrowej i bankowości dla nieubankowionych.

W spotkaniu wezmą udział banki centralne i instytucje finansowe m.in. z Egiptu, Bangladeszu, Nigerii, Sao Tome, Pakistanu, Nepalu, Kenii, Paragwaju, Angoli, Ghany, Namibii, Ugandy, Gwinei, Madagaskaru, Haiti, Burundi, Eswatini, Jordanii, Gambii, Malediwów, Rwandy, Kostaryki i Salwadoru.

Znaczenie konferencji Bukele poświęconej Bitcoinowi

Decyzja Bukele o zorganizowaniu międzynarodowej konferencji bitcoinowej z udziałem przedstawicieli rządów z blisko 50 krajów nabiera znaczenia, biorąc pod uwagę krytyczne opinie banków centralnych i międzynarodowych organizacji finansowych.

Na przykład MFW wezwał Salwador do usunięcia bitcoina jako prawnego środka płatniczego w styczniu tego roku, uznając go za zagrożenie dla integralności rynku, stabilności finansowej i ochrony konsumentów. Jak można się było spodziewać, rząd Salwadoru zlekceważył to żądanie.

Amerykańska ustawa zatwierdzona przez komisję senacką w lutym tego roku zwróciła się do odpowiednich departamentów o zbadanie przyjęcia bitcoina przez Salwador i przedstawienie Kongresowi raportu na temat tego, jak wpływa to na interesy USA za granicą, w tym na status dolara amerykańskiego jako waluty rezerwowej. W senackiej ustawie Accountability for Cryptocurrency in El Salvador Act (ACES) czytamy:

Przyjęcie Bitcoina przez Salwador nie jest przemyślanym przyjęciem innowacji. Jest to beztroski hazard, który destabilizuje kraj.

Przemówienie Bukele na Bitcoin 2022

Salwador organizuje międzynarodową konferencję poświęconą adopcji bitcoina i innym pokrewnym tematom w następstwie tego, że Bukele nie wystąpił na początku kwietnia na konferencji Bitcoin 2022 w Miami. Musiał on odwołać swoją podróż z powodu nasilenia przestępstw i morderstw popełnianych przez gangi, które wstrząsnęły krajem pod koniec marca 2022 roku. Doprowadziło to do wprowadzenia przez niego stanu wyjątkowego, który zawiesił wiele konstytucyjnych praw obywateli.

Podczas konferencji Bitcoin 2021 w Miami Bukele ogłosił, że jego kraj planuje uczynić bitcoina prawnym środkiem płatniczym. W tym roku miał on przedstawić raport z postępu prac nad przyjęciem BTC jako prawnego środka płatniczego oraz obligacji bitcoinowych Salwadoru o wartości 1 miliarda dolarów.

Podczas obecnego załamania rynku, Salwador kupił dip i dodał 500 BTC do rządowego skarbca, zwiększając całkowitą liczbę posiadanych BTC do 2301 sztuk. Taka liczba monet jest po obecnych cenach warta około 71 milionów dolarów.

Kategoria wpisu:

Dawid Kucharczyk

Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Pasjonat nowych technologii, od 3 lat aktywnie uczestniczący w świecie krypto. Instruktor narciarstwa oraz amator gry w squasha. Zwolennik idei decentralizacji.

Powiązane tematy:

Robinhood Crypto - bonus powitalny do 20 EUR za rejestrację

Robinhood to aplikacja finansowa do handlu akcjami, ETFami, a także kryptowalutami dotychczas bardzo popularna w USA. Jak się jednak okazuje, firma postanowiła rozszerzyć swój zasięg w Europie. Wraz z wejściem na nowy rynek Robinhood przygotował także bonus powitalny, który można otrzymać za rejestrację. Co to za bonus? Jak go odebrać? O tym w dzisiejszym artykule! […]

Staking kryptowalut - czym jest staking, sposoby stakowania

Staking kryptowalut zyskuje na popularności, szczególnie ze względu na śmiesznie niskie oprocentowanie lokowanego kapitału w bankach. Gdy lokaty “dają zarobić”…

Binance - jak zacząć?

Binance jak zacząć? Jeżeli jesteś nowy w świecie krypto to z całą pewnością zadajesz sobie takie pytanie - i nie ma w tym nic dziwnego. W końcu Binance to największa giełda kryptowalut na świecie, tak więc jest o niej bardzo głośno. W dzisiejszym artykule odpowiemy na to pytanie. Wyjaśnimy Ci krok po kroku jak założyć […]

Cykle BTC - wszystko o cykliczności Bitcoina

Bitcoin powstał już ponad dekadę temu, a przez ten czas udało się zebrać sporo danych. Wynika z nich, że istnieją powtarzające się tzw. cykle BTC. Cykliczność Bitcoina jest spowodowana kilkoma czynnikami, które postaramy się rozłożyć na czynniki pierwsze w poniższym artykule. Spróbujemy też wyjaśnić jak rozpoznać etapy cyklu BTC. Tak więc, zaczynajmy! Czym jest cykl […]

MEXC - bonus i kod rabatowy (2023)

MEXC to giełda kryptowalut, która szybko zyskuje popularność i stale zwiększa swój wolumen. Ale czy wiesz, że podczas rejestracji możesz odebrać bonus, a właściwie bonusy? Wystarczy, że w odpowiednim polu wpiszesz ekskluzywny kod rabatowy: mexc-k2. W dzisiejszym artykule wyjaśnimy Ci dokładnie jaki bonusy oferuje MEXC oraz co musisz zrobić, aby je odebrać! Tak więc, zaczynajmy! […]
0 0 Głosy
Oceń artykuł
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Kryptowaluty2.pl 2023 Wszelkie prawa zastrzeżone
starcrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram