Salwador kupił kolejne 420 Bitcoinów

ikona publikacji - ciemny
Opublikowano: 28 października 2021
ikona autora biały
salwador kryptowaluty

Prezydent Salwadoru zrobił to po raz kolejny. Jako dobry maksymalista Bitcoin, krach cenowy nie przestraszył go i zamiast narzekać lub tweetować, że jego cenna moneta zmierza do $0, po prostu kupił więcej Bitcoinów, DUŻO Bitcoinów.

W tweecie udostępnionym kilka godzin temu, Nayib Bukele ogłosił, że kupił dip. Kupowanie dipu to wyrażenie, które odnosi się do korzystania z rynku niedźwiedzia, aby kupić tanie aktywa podczas krachu, a następnie zyskać, gdy ceny pójdą do góry.

Prezydent Salwadoru powiedział, że kupił kolejne 420 Bitcoinów - liczba meme związana ze społecznością marihuanową. Wydaje się to być kolejnym z jego wielu żartów, takich jak nazywanie siebie cesarzem swojego kraju, ustawianie laserowych oczu i tweetowanie z hashtagami nawiązującymi do najważniejszej monety w świecie kryptowalut.

Zyskowna inwestycja

Nie ma sposobu na audyt rządowego portfela, a Bukele nie podał żadnych szczegółów na temat TXID transakcji. Wydaje się jednak, że inwestycja już się zwróciła. Ledwie godzinę po ogłoszeniu, prezydent Salwadoru już chwalił się zwrotami ze swojej inwestycji.

Jeśli tak, to Bukele wykazał się doskonałym wyczuciem czasu, kupując naprawdę dip dipu. W późniejszym tweecie dodaje, że to wszystko dzięki rebalansowaniu kont w krajowym funduszu powierniczym Bitcoin, który pozwala mu na wypłatę w USD, gdy Bitcoin idzie w górę w cenie.

To zrównoważenie pozwoliło mu skorzystać z rosnących cen, aby sfinansować prace publiczne. Niedawno Bukele ogłosił budowę dużego szpitala dla zwierząt, który zostałby opłacony z pieniędzy uzyskanych z funduszu.

El Salvador posiada teraz 1120 BTC pomimo wszystkich kontrowersji

Pomimo swoich autorytarnych praktyk, Nayib Bukele jest prawdopodobnie najbardziej ukochanym prezydentem przez społeczność Bitcoinerów. Bukele jest często przywoływany przez maksymalistów takich jak Anthony Pompliano czy Michael Saylor, a sondaże dają mu ponad 80% aprobaty według danych z ponad tuzina różnych ankiet przeprowadzonych przez renomowane instytucje, w tym CID Gallup, Francisco Gavidia University, Mitofsky i La Prensa Grafica.

Jednak 70% mieszkańców Salwadoru nie jest zbyt zadowolonych z pomysłu przyjęcia Bitcoina, określając ustawę jako "niemądrą". Pośpiech w jej wdrażaniu doprowadził do intensywnych protestów anty-Bitcoinowych. Fakt, że BTC spadł o prawie 10% w dniu, w którym zaczął funkcjonować jako legalny środek płatniczy, nie uspokoił nastrojów.

Ale pomimo ponad 11 milionów dolarów strat, wzrost BTC do nowego ATH sprawił, że portfel Salwadoru zyskał 5 mld dolarów, nawet po niedawnym spadku Bitcoina poniżej 60 tysięcy dolarów.

Z tym zakupem, El Salvador byłby w posiadaniu około 1120BTC. Nieźle jak na nowicjusza.

Kategoria wpisu:

Dawid Kucharczyk

Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Pasjonat nowych technologii, od 3 lat aktywnie uczestniczący w świecie krypto. Instruktor narciarstwa oraz amator gry w squasha. Zwolennik idei decentralizacji.

Powiązane tematy:

Założyciel Curve kupił willę za 40 mln USD

Curve Finance to popularny protokół zdecentralizowanych finansów (DeFi) w sieci Ethereum (ETH), który wystartował w 2020 roku. Obecnie jest czwartym co do wielkości projektem DeFi na Ethereum. Jego całkowita zablokowana wartość (TVL) wynosi 4 miliardów dolarów, według danych DefiLlama. Curve Finance zostało zaprojektowane przez Michaela Egorova i koncentruje się na optymalizacji płynności stablecoinów. Egorov jest […]

Krótkoterminowi posiadacze BTC ponownie sprzedają z zyskiem

W ostatnim czasie Bitcoin (BTC) wywoływał niewielkie podekscytowanie wśród inwestorów kryptowalutowych. Po dużym odbiciu w pierwszym kwartale, w pewnym sensie potrzebował czasu, aby się z tego otrząsnąć. Od końca marca cena notowana jest kilka tysięcy dolarów poniżej kluczowego oporu na poziomie 30 000 USD, ale w minionym miesiącu spadła jeszcze poniżej 26 000 USD. Obecnie […]

JPMorgan: Rosnące ceny złota pchną bitcoina do 45 000 USD

Analitycy banku inwestycyjnego JPMorgan, kierowani przez starszego stratega Nikolaosa Panigirtzoglu, uważają, że rosnące ceny złota wpłyną również na kurs bitcoina. Ich zdaniem BTC osiągnie poziom 45 000 USD. Zespół Nikolaosa Panigirtzoglou podkreślił, że istnieje znaczna korelacja między kursami bitcoina i złota. Złoto kosztuje obecnie około 2000 USD, co jest niezwykle wysoką wartością. Według JPMorgan ozacza […]

Czy Binance mieszała środki klientów z środkami firmy?

Giełda kryptowalut Binance zaprzeczyła informacjom zawartym w artykule Reutersa, w którym stwierdzono, że w 2020 i 2021 r. platforma łączyła środki użytkowników z własnymi przychodami. Patrick Hillman, dyrektor ds. strategii firmy, wyraził opinię, że dziennikarze agencji desperacko chcieli napisać "złą historię", która okazała się "słaba". Menedżer wyższego szczebla napisał: "Następnie napisali 1000 słów teorii spiskowych […]

Kolejny kandydat na prezydenta USA przyjmuje darowizny w bitcoinach

Kandydat na prezydenta USA Vivek Ramaswamy ogłosił, że przyjmuje darowizny w bitcoinach (BTC) na nadchodzące wybory prezydenckie w 2024 roku. Poszedł on więc w ślady Roberta F. Kennedy'ego Jr, który od jakiegoś czasu jest zwolennikiem pierwotnej kryptowaluty. Robert w miniony weekend został pierwszym kandydatem na prezydenta, który ogłosił, że będzie akceptował darowizny w BTC. Darczyńcy […]
0 0 Głosy
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Kryptowaluty2.pl 2023 Wszelkie prawa zastrzeżone
starcrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram