Salwador kupił kolejne 420 Bitcoinów

ikona publikacji - ciemny
Opublikowano: 28 października 2021
ikona autora biały
salwador kryptowaluty

Prezydent Salwadoru zrobił to po raz kolejny. Jako dobry maksymalista Bitcoin, krach cenowy nie przestraszył go i zamiast narzekać lub tweetować, że jego cenna moneta zmierza do $0, po prostu kupił więcej Bitcoinów, DUŻO Bitcoinów.

W tweecie udostępnionym kilka godzin temu, Nayib Bukele ogłosił, że kupił dip. Kupowanie dipu to wyrażenie, które odnosi się do korzystania z rynku niedźwiedzia, aby kupić tanie aktywa podczas krachu, a następnie zyskać, gdy ceny pójdą do góry.

Prezydent Salwadoru powiedział, że kupił kolejne 420 Bitcoinów - liczba meme związana ze społecznością marihuanową. Wydaje się to być kolejnym z jego wielu żartów, takich jak nazywanie siebie cesarzem swojego kraju, ustawianie laserowych oczu i tweetowanie z hashtagami nawiązującymi do najważniejszej monety w świecie kryptowalut.

Zyskowna inwestycja

Nie ma sposobu na audyt rządowego portfela, a Bukele nie podał żadnych szczegółów na temat TXID transakcji. Wydaje się jednak, że inwestycja już się zwróciła. Ledwie godzinę po ogłoszeniu, prezydent Salwadoru już chwalił się zwrotami ze swojej inwestycji.

Jeśli tak, to Bukele wykazał się doskonałym wyczuciem czasu, kupując naprawdę dip dipu. W późniejszym tweecie dodaje, że to wszystko dzięki rebalansowaniu kont w krajowym funduszu powierniczym Bitcoin, który pozwala mu na wypłatę w USD, gdy Bitcoin idzie w górę w cenie.

To zrównoważenie pozwoliło mu skorzystać z rosnących cen, aby sfinansować prace publiczne. Niedawno Bukele ogłosił budowę dużego szpitala dla zwierząt, który zostałby opłacony z pieniędzy uzyskanych z funduszu.

El Salvador posiada teraz 1120 BTC pomimo wszystkich kontrowersji

Pomimo swoich autorytarnych praktyk, Nayib Bukele jest prawdopodobnie najbardziej ukochanym prezydentem przez społeczność Bitcoinerów. Bukele jest często przywoływany przez maksymalistów takich jak Anthony Pompliano czy Michael Saylor, a sondaże dają mu ponad 80% aprobaty według danych z ponad tuzina różnych ankiet przeprowadzonych przez renomowane instytucje, w tym CID Gallup, Francisco Gavidia University, Mitofsky i La Prensa Grafica.

Jednak 70% mieszkańców Salwadoru nie jest zbyt zadowolonych z pomysłu przyjęcia Bitcoina, określając ustawę jako "niemądrą". Pośpiech w jej wdrażaniu doprowadził do intensywnych protestów anty-Bitcoinowych. Fakt, że BTC spadł o prawie 10% w dniu, w którym zaczął funkcjonować jako legalny środek płatniczy, nie uspokoił nastrojów.

Ale pomimo ponad 11 milionów dolarów strat, wzrost BTC do nowego ATH sprawił, że portfel Salwadoru zyskał 5 mld dolarów, nawet po niedawnym spadku Bitcoina poniżej 60 tysięcy dolarów.

Z tym zakupem, El Salvador byłby w posiadaniu około 1120BTC. Nieźle jak na nowicjusza.

Kategoria wpisu:

Dawid Kucharczyk

Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Pasjonat nowych technologii, od 3 lat aktywnie uczestniczący w świecie krypto. Instruktor narciarstwa oraz amator gry w squasha. Zwolennik idei decentralizacji.

Powiązane tematy:

Portal w Binance Launchpool - to już 47. projekt!

Giełda kryptowalut Binance ogłosiła kolejny projekt, który pojawi się na platformie Binance Launchpool - to już 47 w historii. Tym razem jest to platforma gamingowa Web3 - Portal. Przy okazji zaoferowała promocję, w której do zgarnięcia jest 20 tokenów PIXEL zupełnie za darmo: aby je odebrać należy założyć konto z promocyjnego linka: odbierz 20 PIXEL. […]

Co to jest BNB Vault? Jak korzystać z tej funkcji?

Binance to nie tylko giełda. To cały ekosystem produktów. Jednym z nich jest BNB Vault - agregator zysków, który pozwala zarabiać odsetki od posiadanych już kryptowalut. Funkcja ta umożliwia też w inwestowanie w ciekawe, nowe krypto projekty na wczesnym etapie poprzez Launchpool. W dzisiejszym artykule omówimy BNB Vault szczegółowo. Wyjaśnimy co to jest, jak działa […]

PIXEL w Binance Launchpool. HODLować czy sprzedać?

Binance ogłosiło właśnie 46. projekt, który zostanie uruchomiony na platformie Binance Launchpool. Tym razem jest to PIXEL, natywny token gry Pixels. W dzisiejszym artykule sprawdzimy czym jest PIXEL oraz jak farmić te tokeny na Binance. Na koniec spróbujemy odpowiedzieć na pytanie czy warto je HODLować, czy może sprzedać od razu po rozpoczęciu handlu. Najpierw jednak […]

Co to jest Binance Earn? Środy pełne zarabiania

Jesteś długoterminowym HODLerem? Być może masz w portfelu trochę kryptowalut i nie planujesz ich sprzedawać w najbliższym czasie? Czy wiesz, że istnieje sposób, aby zarabia za ich pomoc pasywny dochód? Pozwala na to np. platforma Binance Earn. Co to jest? Jak działa? Jakie daje możliwości? O tym w dzisiejszym artykule! Czym wyróżnia się Binance Earn? […]

Binance odzyskuje udział w rynku i stabilnie się rozwija

Giełda kryptowalut Binance zaczęła odzyskiwać swój udział w rynku. Sytuacja ma miejsce zaledwie kilka miesięcy po rozstrzygnięciu sprawy z Departamentem Sprawiedliwości Stanów Zjednoczonych i zapłaceniu grzywny w wysokości 4,3 miliarda dolarów. Według danych firmy badawczej Kaiko, udział Binance w rynku pod względem wolumenu obrotu wzrósł do 49% dwa miesiące po tym, jak giełda rozstrzygnęła sprawę […]
0 0 Głosy
Oceń artykuł
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Kryptowaluty2.pl 2023 Wszelkie prawa zastrzeżone
starcrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram