Salwador kupił kolejne 420 Bitcoinów

ikona publikacji - ciemny
Opublikowano: 28 października 2021
ikona autora biały
salwador kryptowaluty

Prezydent Salwadoru zrobił to po raz kolejny. Jako dobry maksymalista Bitcoin, krach cenowy nie przestraszył go i zamiast narzekać lub tweetować, że jego cenna moneta zmierza do $0, po prostu kupił więcej Bitcoinów, DUŻO Bitcoinów.

W tweecie udostępnionym kilka godzin temu, Nayib Bukele ogłosił, że kupił dip. Kupowanie dipu to wyrażenie, które odnosi się do korzystania z rynku niedźwiedzia, aby kupić tanie aktywa podczas krachu, a następnie zyskać, gdy ceny pójdą do góry.

Prezydent Salwadoru powiedział, że kupił kolejne 420 Bitcoinów - liczba meme związana ze społecznością marihuanową. Wydaje się to być kolejnym z jego wielu żartów, takich jak nazywanie siebie cesarzem swojego kraju, ustawianie laserowych oczu i tweetowanie z hashtagami nawiązującymi do najważniejszej monety w świecie kryptowalut.

Zyskowna inwestycja

Nie ma sposobu na audyt rządowego portfela, a Bukele nie podał żadnych szczegółów na temat TXID transakcji. Wydaje się jednak, że inwestycja już się zwróciła. Ledwie godzinę po ogłoszeniu, prezydent Salwadoru już chwalił się zwrotami ze swojej inwestycji.

Jeśli tak, to Bukele wykazał się doskonałym wyczuciem czasu, kupując naprawdę dip dipu. W późniejszym tweecie dodaje, że to wszystko dzięki rebalansowaniu kont w krajowym funduszu powierniczym Bitcoin, który pozwala mu na wypłatę w USD, gdy Bitcoin idzie w górę w cenie.

To zrównoważenie pozwoliło mu skorzystać z rosnących cen, aby sfinansować prace publiczne. Niedawno Bukele ogłosił budowę dużego szpitala dla zwierząt, który zostałby opłacony z pieniędzy uzyskanych z funduszu.

El Salvador posiada teraz 1120 BTC pomimo wszystkich kontrowersji

Pomimo swoich autorytarnych praktyk, Nayib Bukele jest prawdopodobnie najbardziej ukochanym prezydentem przez społeczność Bitcoinerów. Bukele jest często przywoływany przez maksymalistów takich jak Anthony Pompliano czy Michael Saylor, a sondaże dają mu ponad 80% aprobaty według danych z ponad tuzina różnych ankiet przeprowadzonych przez renomowane instytucje, w tym CID Gallup, Francisco Gavidia University, Mitofsky i La Prensa Grafica.

Jednak 70% mieszkańców Salwadoru nie jest zbyt zadowolonych z pomysłu przyjęcia Bitcoina, określając ustawę jako "niemądrą". Pośpiech w jej wdrażaniu doprowadził do intensywnych protestów anty-Bitcoinowych. Fakt, że BTC spadł o prawie 10% w dniu, w którym zaczął funkcjonować jako legalny środek płatniczy, nie uspokoił nastrojów.

Ale pomimo ponad 11 milionów dolarów strat, wzrost BTC do nowego ATH sprawił, że portfel Salwadoru zyskał 5 mld dolarów, nawet po niedawnym spadku Bitcoina poniżej 60 tysięcy dolarów.

Z tym zakupem, El Salvador byłby w posiadaniu około 1120BTC. Nieźle jak na nowicjusza.

Kategoria wpisu:

Podobne tematy

Analityk Bloomberga: "Bitcoin może prześcignąć złoto"

Znany analityk rynku towarowego w Bloomberg, Mike McGlone, przedstawił kolejną prognozę dotyczącą bitcoina (BTC). Tym razem w odniesieniu do króla wszystkich towarów; złota. Według McGlone'a, bitcoin przygotowuje się do ostatecznego rywalizowania z metalem szlachetnym. Bitcoin a złoto McGlone poinformował o tym wczoraj na Twitterze. Tym samym podtrzymuje on swoje pozytywne oczekiwania co do przyszłości bitcoina. […]

Senator Lummis uważa teraz, że eter jest papierem wartościowym

Jeszcze jeden amerykański polityk w centrum regulacji branży kryptowalutowej zmienił stanowisko w sprawie klasyfikacji prawnej Etheru. Senator Cynthia Lummis (R-WY) wyjawiła w środę, że obecnie postrzega drugą największą kryptowalutę jako papier wartościowy - nie towar. Bitcoin jest jedynym towarem kryptowalutowym: Lummis Lummis wyraziła swój zmieniony pogląd na aktywo za pomocą CoinDesk we wtorek podczas omawiania […]

Sprawa Ripple vs SEC dobiega końca

Dwuletnia batalia Ripple z amerykańską Komisją Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) dobiega końca. Firma kryptowalutowa złożyła odpowiedź i to wydaje się być już ostatnia linia obrony. Dumny z obrony Ripple'a Radca prawny Ripple Stuart Alderoty poinformował, że odpowiedź była już ostatnią. Pisze on, że firma zwróciła się do sądu o wydanie orzeczenia na korzyść Ripple. […]

Jak szeroko rozprzestrzenia się zaraza FTX? Spółki dotknięte kryzysem

Upadek giełdy kryptowalut FTX przejdzie do historii jako jeden z najczarniejszych momentów w historii kryptowalut. Firma doświadczyła poważnych problemów z płynnością w listopadzie i nie mogła honorować wniosków o wypłatę swoich klientów. Binance - największa na świecie platforma kryptowalutowa - była gotowa przejąć giełdę, ale po audycie odstąpiła od umowy. FTX nie mógł znaleźć rozwiązania […]

Rośnie popyt na koparki w Rosji

Popyt na minery ASIC w Rosji wzrósł znacząco w czwartym kwartale z powodu spadku ich cen. Informację o tym podał "Kommersant". Jak podaje dystrybutor Chilkoot, sprzedaż za dwa miesiące czwartego kwartału przekroczyła wolumeny za cały trzeci kwartał, a za dziewięć miesięcy była o 65% wyższa niż przed rokiem. W BitRiver popyt na dziesięć miesięcy 2022 […]
0 0 Głosy
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Kryptowaluty2.pl 2022 Wszelkie prawa zastrzeżone
starcrossmenuchevron-downarrow-right
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram