MicroStrategy posiada już 9000 BTC

ikona publikacji - ciemny
Opublikowano: 29 października 2021
ikona autora biały
microstartegy

Korporacja analityki biznesowej - MicroStrategy Incorporated - w trzecim kwartale 2021 roku podwoiła swoje wysiłki związane z kryptowalutami, kupując w tym okresie 8 957 BTC. Tym samym firma posiada obecnie bitcoina wartego około 7 miliardów dolarów.

MicroStrategy: Wieloryb Bitcoin

MicroStrategy ogłosiło wyniki w swoim raporcie finansowym za trzeci kwartał. Zgodnie z nim, firma nabyła 8 957 BTC w okresie od lipca do października tego roku przy łącznym koszcie 420 milionów dolarów. Średnia cena za monetę wyniosła 46 876 dolarów.

W związku z tym, całkowita inwestycja osiągnąła liczbę 114 042 monet. Obecnie wartość bitcoina to około 61 000 USD, co oznacza, że udziały MicroStrategy warte są nieco ponad 7 miliardów dolarów.

Firma programistyczna podała również, że zwiększyła swój stan posiadania BTC o prawie 200% względem tego samego okresu w 2020 roku.

Wybitny bitcoinowy byk Michael Saylor - dyrektor generalny w MicroStrategy - opisał swoją firmę jako "największego na świecie publicznie notowanego właściciela korporacyjnego" wiodącego cyfrowego aktywa. Zapewnił, że organizacja będzie utrzymywać swoje pro-BTC stanowisko i w przyszłości nabywać kolejne tokeny:

Będziemy nadal oceniać możliwości pozyskania dodatkowego kapitału, aby zrealizować naszą strategię bitcoinową.

W rzeczywistości, "Acquire And Hold Bitcoin" jest jednym z głównych celów korporacyjnych MicroStrategy. Dokładniej: nabyć BTC poprzez wykorzystanie nadwyżki przepływów pieniężnych oraz transakcji dłużnych i kapitałowych; utrzymać podstawową kryptowalutę na długi czas; i zapewnić pozycję lidera wśród społeczności.

Żadna cena BTC nie zmusi Michaela Saylora do sprzedaży

Lider MicroStrategy jest z pewnością jednym z największych zwolenników bitcoina. W jednym z ostatnich wystąpień stwierdził, że żadna siła nie jest w stanie zmusić go do sprzedaży jakichkolwiek tokenów, zarówno tych prywatnych, jak i należących do firmy, którą kieruje.

Jako prawdziwy zwolennik tego aktywa, sprzeciwił się Peterowi Schiffowi. Ten ostatni, który jest znanym krytykiem branży kryptowalutowej, twierdził, że BTC jest aktywem, które "ma jeszcze większy potencjał, aby uczynić cię biednym." Wręcz przeciwnie, Saylor powiedział, że "istnieje znacznie większa szansa, aby stać się bogatym poprzez zakup bitcoina niż zakup złota.

Aby udowodnić swoją tezę, dyrektor generalny MicroStrategy dodał, że ludzie mogą generować bogactwo, jeśli zainwestują w "wielką dominującą technologicznie sieć cyfrową, której wszyscy potrzebują, nikt nie rozumie i nikt nie może jej zatrzymać." Brzmi to jak odpowiedni opis nie tylko bitcoina, ale także Google, Amazona, Facebooka i Apple w ich wczesnych dniach.

Kategoria wpisu:

Dawid Kucharczyk

Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Pasjonat nowych technologii, od 3 lat aktywnie uczestniczący w świecie krypto. Instruktor narciarstwa oraz amator gry w squasha. Zwolennik idei decentralizacji.

Powiązane tematy:

Co to jest staking kryptowalut? Jak zacząć stakowanie?

Staking kryptowalut zyskuje na popularności, szczególnie ze względu na śmiesznie niskie oprocentowanie lokowanego kapitału w bankach. Gdy lokaty “dają zarobić”…

Omni Network (OMNI) - Nowa kryptowaluta w Binance Launchpool

Binance nie zwalnia tempa. Giełda dodała kolejny projekt do swojej platformy Binance Launchpool. Tym razem jest to kryptowaluta Omni Network (OMNI). W tym artykule rozłożymy ten projekt na czynniki pierwsze. Wyjaśnimy też jak farmić tokeny na Binance Launchpool! Uwaga: Jeśli założysz konto na Binance z tego linka, tuż przed listingiem OMNI (17 kwietnia), na Twoim […]

Darmowe pieniądze za rejestrację w aplikacji w 2024

Kiedyś trendem były aplikacje, które dawały pieniądze za klikanie, czy też wypełnienie ankiet. A co gdybym powiedział Ci, że istnieją aplikacje, które płacą za rejestrację? Wystarczy, że założysz konto, przejdziesz weryfikację i wykonasz jakąś dodatkową czynność. Proste, prawda? Przejdźmy więc do szczegółów! Sprawdźmy jak otrzymać darmowe pieniądze za rejestrację w 2024 roku! Jaka aplikacja płaci […]

Handluj kontraktami futures i zgarniaj ENA

Binance Futures wprowadza kolejną ciekawą promocję. To doskonała okazja zarówno dla traderów futures, jak i nowicjuszy w copy tradingu. Przez ograniczony czas, uczestnicy mogą zgarnąć część z puli 300 000 ENA. Aby wziąć udział, wystarczy zarejestrować się i spełnić proste warunki. Promocja trwa od 3 do 12 kwietnia 2024 i dzieli się na trzy części. […]

Boty do kryptowalut - automatyczne zarabianie na krypto

Jeżeli tutaj trafiłeś to prawdopodobnie szukasz bota, który pozwoli Ci automatycznie zarabiać pieniądze na kryptowalutach. Niestety, mamy dla Ciebie smutną wiadomość - takie boty nie istnieją, a jeśli ktoś oferuje Ci czysty, łatwy i szybki zarobek na botach handlowych to możesz mieć pewność, że to po prostu scam. Wciąż istnieje jednak pewna opcja, a mianowicie […]
0 0 Głosy
Oceń artykuł
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Kryptowaluty2.pl 2023 Wszelkie prawa zastrzeżone
starcrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram