MicroStrategy posiada już 9000 BTC

ikona publikacji - ciemny
Opublikowano: 29 października 2021
ikona autora biały
microstartegy

Korporacja analityki biznesowej - MicroStrategy Incorporated - w trzecim kwartale 2021 roku podwoiła swoje wysiłki związane z kryptowalutami, kupując w tym okresie 8 957 BTC. Tym samym firma posiada obecnie bitcoina wartego około 7 miliardów dolarów.

MicroStrategy: Wieloryb Bitcoin

MicroStrategy ogłosiło wyniki w swoim raporcie finansowym za trzeci kwartał. Zgodnie z nim, firma nabyła 8 957 BTC w okresie od lipca do października tego roku przy łącznym koszcie 420 milionów dolarów. Średnia cena za monetę wyniosła 46 876 dolarów.

W związku z tym, całkowita inwestycja osiągnąła liczbę 114 042 monet. Obecnie wartość bitcoina to około 61 000 USD, co oznacza, że udziały MicroStrategy warte są nieco ponad 7 miliardów dolarów.

Firma programistyczna podała również, że zwiększyła swój stan posiadania BTC o prawie 200% względem tego samego okresu w 2020 roku.

Wybitny bitcoinowy byk Michael Saylor - dyrektor generalny w MicroStrategy - opisał swoją firmę jako "największego na świecie publicznie notowanego właściciela korporacyjnego" wiodącego cyfrowego aktywa. Zapewnił, że organizacja będzie utrzymywać swoje pro-BTC stanowisko i w przyszłości nabywać kolejne tokeny:

Będziemy nadal oceniać możliwości pozyskania dodatkowego kapitału, aby zrealizować naszą strategię bitcoinową.

W rzeczywistości, "Acquire And Hold Bitcoin" jest jednym z głównych celów korporacyjnych MicroStrategy. Dokładniej: nabyć BTC poprzez wykorzystanie nadwyżki przepływów pieniężnych oraz transakcji dłużnych i kapitałowych; utrzymać podstawową kryptowalutę na długi czas; i zapewnić pozycję lidera wśród społeczności.

Żadna cena BTC nie zmusi Michaela Saylora do sprzedaży

Lider MicroStrategy jest z pewnością jednym z największych zwolenników bitcoina. W jednym z ostatnich wystąpień stwierdził, że żadna siła nie jest w stanie zmusić go do sprzedaży jakichkolwiek tokenów, zarówno tych prywatnych, jak i należących do firmy, którą kieruje.

Jako prawdziwy zwolennik tego aktywa, sprzeciwił się Peterowi Schiffowi. Ten ostatni, który jest znanym krytykiem branży kryptowalutowej, twierdził, że BTC jest aktywem, które "ma jeszcze większy potencjał, aby uczynić cię biednym." Wręcz przeciwnie, Saylor powiedział, że "istnieje znacznie większa szansa, aby stać się bogatym poprzez zakup bitcoina niż zakup złota."

Aby udowodnić swoją tezę, dyrektor generalny MicroStrategy dodał, że ludzie mogą generować bogactwo, jeśli zainwestują w "wielką dominującą technologicznie sieć cyfrową, której wszyscy potrzebują, nikt nie rozumie i nikt nie może jej zatrzymać." Brzmi to jak odpowiedni opis nie tylko bitcoina, ale także Google, Amazona, Facebooka i Apple w ich wczesnych dniach.

Kategoria wpisu:

Dawid Kucharczyk

Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Pasjonat nowych technologii, od 3 lat aktywnie uczestniczący w świecie krypto. Instruktor narciarstwa oraz amator gry w squasha. Zwolennik idei decentralizacji.

Powiązane tematy:

Sieć Ethereum jest na minusie po raz pierwszy od roku

Pamiętacie "Merge"? Sieć Ethereum (ETH) dokonała przejścia z systemu proof of work na system proof of stake we wrześniu ubiegłego roku. Zamiast energochłonnych obliczeń, od tego czasu to stakerzy przetwarzają transakcje na Ethereum. Od momentu Merge sieć Ethereum co miesiąc odnotowuje zyski. Nie chodzi tu o wartość cenową, ale o przychody z samej sieci. Blockwork […]

Rocznica aktualizacji Ethereum Merge: wszystkie zmiany w skrócie

Dziś mija dokładnie rok, odkąd sieć Ethereum (ETH) dokonała przejścia z Proof-of-Work (PoW) na Proof-of-Stake (PoS). 15 września 2022 r. miała miejsce długo oczekiwana aktualizacja Merge, uważana przez wielu za najważniejsze wydarzenie w całej historii Ethereum. W tym artykule przyjrzymy się głównym zmianom i ich rezultatom, a także spojrzymy w przyszłość. Ethereum Merge: co się […]

Cena bitcoina jest nudna, ale dane nadal pokazują pozytywny obraz

Teraz, gdy cena bitcoina powróciła do poziomów z połowy czerwca, rynek ponownie zaczyna się zastanawiać, czy mamy do czynienia z hossą. Kurs spadł już o 16% od lokalnego szczytu z sierpnia ubiegłego roku, a od szczytu do dołka o ponad 20%. Mimo to, zgodnie z danymi on-chain, nie musimy się tak bardzo martwić. Bardzo niewiele […]

Jak zdobyć darmowe bitcoiny i kryptowaluty za rejestrację w 2023 roku?

Jeśli chcesz zacząć inwestować w bitcoin i kryptowaluty, najpierw musisz założyć konto na giełdzie i dokonać wpłaty walut fiat. Ale czy wiesz, że podczas rejestracji wiele platform oferuje darmowe bonusy? W dzisiejszym artykule omówimy 3 platformy, które oferują nowym użytkownikom darmowe kryptowaluty lub Bitcoin za rejestrację: Binance, Bybit i Bitget! Tak więc, zaczynajmy! Darmowe kryptowaluty […]

Kurs Bitcoina w tarapatach. Inflacja w USA wyższa niż oczekiwano

Indeks cen konsumpcyjnych (CPI) w Stanach Zjednoczonych wyniósł dziś 3,7%, podczas gdy oczekiwano wyniku na poziomie 3,6%. Oznaczałoby to już wzrost o 0,4% w porównaniu z lipcowym wynikiem 3,2%, ale inflacja spadła nawet bardziej niż początkowo oczekiwano. Dlaczego więc inflacja może nagle ponownie wzrosnąć i co to oznacza dla kursu bitcoina? Dlaczego inflacja może ponownie […]
0 0 Głosy
Oceń artykuł
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Kryptowaluty2.pl 2023 Wszelkie prawa zastrzeżone
starcrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram