kryptowaluty 2 - logo

MicroStrategy posiada już 9000 BTC

ikona publikacji - ciemny
Opublikowano: 29 października 2021
ikona autora biały
microstartegy

Korporacja analityki biznesowej - MicroStrategy Incorporated - w trzecim kwartale 2021 roku podwoiła swoje wysiłki związane z kryptowalutami, kupując w tym okresie 8 957 BTC. Tym samym firma posiada obecnie bitcoina wartego około 7 miliardów dolarów.

MicroStrategy: Wieloryb Bitcoin

MicroStrategy ogłosiło wyniki w swoim raporcie finansowym za trzeci kwartał. Zgodnie z nim, firma nabyła 8 957 BTC w okresie od lipca do października tego roku przy łącznym koszcie 420 milionów dolarów. Średnia cena za monetę wyniosła 46 876 dolarów.

W związku z tym, całkowita inwestycja osiągnąła liczbę 114 042 monet. Obecnie wartość bitcoina to około 61 000 USD, co oznacza, że udziały MicroStrategy warte są nieco ponad 7 miliardów dolarów.

Firma programistyczna podała również, że zwiększyła swój stan posiadania BTC o prawie 200% względem tego samego okresu w 2020 roku.

Wybitny bitcoinowy byk Michael Saylor - dyrektor generalny w MicroStrategy - opisał swoją firmę jako "największego na świecie publicznie notowanego właściciela korporacyjnego" wiodącego cyfrowego aktywa. Zapewnił, że organizacja będzie utrzymywać swoje pro-BTC stanowisko i w przyszłości nabywać kolejne tokeny:

Będziemy nadal oceniać możliwości pozyskania dodatkowego kapitału, aby zrealizować naszą strategię bitcoinową.

W rzeczywistości, "Acquire And Hold Bitcoin" jest jednym z głównych celów korporacyjnych MicroStrategy. Dokładniej: nabyć BTC poprzez wykorzystanie nadwyżki przepływów pieniężnych oraz transakcji dłużnych i kapitałowych; utrzymać podstawową kryptowalutę na długi czas; i zapewnić pozycję lidera wśród społeczności.

Żadna cena BTC nie zmusi Michaela Saylora do sprzedaży

Lider MicroStrategy jest z pewnością jednym z największych zwolenników bitcoina. W jednym z ostatnich wystąpień stwierdził, że żadna siła nie jest w stanie zmusić go do sprzedaży jakichkolwiek tokenów, zarówno tych prywatnych, jak i należących do firmy, którą kieruje.

Jako prawdziwy zwolennik tego aktywa, sprzeciwił się Peterowi Schiffowi. Ten ostatni, który jest znanym krytykiem branży kryptowalutowej, twierdził, że BTC jest aktywem, które "ma jeszcze większy potencjał, aby uczynić cię biednym." Wręcz przeciwnie, Saylor powiedział, że "istnieje znacznie większa szansa, aby stać się bogatym poprzez zakup bitcoina niż zakup złota."

Aby udowodnić swoją tezę, dyrektor generalny MicroStrategy dodał, że ludzie mogą generować bogactwo, jeśli zainwestują w "wielką dominującą technologicznie sieć cyfrową, której wszyscy potrzebują, nikt nie rozumie i nikt nie może jej zatrzymać." Brzmi to jak odpowiedni opis nie tylko bitcoina, ale także Google, Amazona, Facebooka i Apple w ich wczesnych dniach.

Kategoria wpisu:

Podobne tematy

Uruchomienie mainnetu SundaeSwap powoduje przeciążenie sieci na Cardano

Społeczność Cardano i reszta branży kryptowalutowej była podekscytowana, gdy inteligentne kontrakty zostały włączone do sieci po jej aktualizacji Alonzo w zeszłym roku. Jednak od tego czasu pojawiły się pewne drobne problemy. SundaeSwap wchodzi na Cardano Cztery miesiące później, pierwsza zdecentralizowana aplikacja (dApp) oparta na Cardano, SundaeSwap, uruchomiła swój mainnet po serii prywatnych i publicznych testów. […]

Komisarz SEC mówi, że kryptowaluty nie wymagają specjalnych ram regulacyjnych

Podczas gdy społeczność kryptowalutowa wzywa SEC do zapewnienia jaśniejszych regulacji dla branży, jeden z komisarzy agencji uważa inaczej. SEC nie musi wymyślać koła na nowo Allison Lee, komisarz amerykańskiej Komisji Papierów Wartościowych i Giełd (SEC), występując na wydarzeniu dot. regulacji kryptowalut, powiedział, że rynek ten nie potrzebuje specjalnych zasad. Według Lee: Zamiast realizować podejścia, które […]

Rząd Wielkiej Brytanii zaostrzy przepisy dot. reklam kryptowalut

Rząd Wielkiej Brytanii opublikował swoje plany nałożenia rygorystycznych ograniczeń na reklamy kryptowalut. Zaostrzone przepisy koncentrują się głównie na wprowadzających w błąd reklamach, które mogą wyrządzić szkodę konsumentom. Ministerstwo Skarbu Wielkiej Brytanii opublikowało dziś plany rządu w zakresie przepisów otaczających wprowadzające w błąd kampanie promocyjne kryptowalut. Chociaż organ podkreślił swoją chęć wspierania innowacji, stara się regulować […]

Microsoft kupuje Activision Blizzard

Mark Zuckerberg wykonał pierwszy ruch w kierunku uczynienia Facebooka królem metaverse, zmieniając jego nazwę na Meta. Teraz Microsoft odpowiada na to w ten sam sposób. Gigant oprogramowania ogłosił, że przejmuje Activision Blizzard za 69 miliardów dolarów. Jest to jedna z największych transakcji w tej przestrzeni, która da Microsoftowi przewagę nad rywalami. Activision jest gigantem gier, […]

Brytyjski regulator płatności nakłada na Mastercard i 4 inne firmy kary w wysokości 33 mln funtów

Brytyjski Regulator Systemów Płatniczych (PSA) nałożył łączną karę w wysokości ponad 33 mln funtów na pięciu wydawców kart przedpłaconych: Mastercard, allpay, Advanced Payment Solutions, Prepaid Financial Services i Sulion. Powodem jest utworzenie kartelu i naruszenie obowiązującego w tym kraju prawa konkurencji. Pięć firm wcześniej zgodziło się nie konkurować i nie podbierać sobie nawzajem klientów na […]
0 0 Głosy
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Kryptowaluty2.pl 2020 Wszelkie prawa zastrzeżone
starcrossmenuchevron-downarrow-right
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram