MicroStrategy posiada już 9000 BTC

ikona publikacji - ciemny
Opublikowano: 29 października 2021
ikona autora biały
microstartegy

Korporacja analityki biznesowej - MicroStrategy Incorporated - w trzecim kwartale 2021 roku podwoiła swoje wysiłki związane z kryptowalutami, kupując w tym okresie 8 957 BTC. Tym samym firma posiada obecnie bitcoina wartego około 7 miliardów dolarów.

MicroStrategy: Wieloryb Bitcoin

MicroStrategy ogłosiło wyniki w swoim raporcie finansowym za trzeci kwartał. Zgodnie z nim, firma nabyła 8 957 BTC w okresie od lipca do października tego roku przy łącznym koszcie 420 milionów dolarów. Średnia cena za monetę wyniosła 46 876 dolarów.

W związku z tym, całkowita inwestycja osiągnąła liczbę 114 042 monet. Obecnie wartość bitcoina to około 61 000 USD, co oznacza, że udziały MicroStrategy warte są nieco ponad 7 miliardów dolarów.

Firma programistyczna podała również, że zwiększyła swój stan posiadania BTC o prawie 200% względem tego samego okresu w 2020 roku.

Wybitny bitcoinowy byk Michael Saylor - dyrektor generalny w MicroStrategy - opisał swoją firmę jako "największego na świecie publicznie notowanego właściciela korporacyjnego" wiodącego cyfrowego aktywa. Zapewnił, że organizacja będzie utrzymywać swoje pro-BTC stanowisko i w przyszłości nabywać kolejne tokeny:

Będziemy nadal oceniać możliwości pozyskania dodatkowego kapitału, aby zrealizować naszą strategię bitcoinową.

W rzeczywistości, "Acquire And Hold Bitcoin" jest jednym z głównych celów korporacyjnych MicroStrategy. Dokładniej: nabyć BTC poprzez wykorzystanie nadwyżki przepływów pieniężnych oraz transakcji dłużnych i kapitałowych; utrzymać podstawową kryptowalutę na długi czas; i zapewnić pozycję lidera wśród społeczności.

Żadna cena BTC nie zmusi Michaela Saylora do sprzedaży

Lider MicroStrategy jest z pewnością jednym z największych zwolenników bitcoina. W jednym z ostatnich wystąpień stwierdził, że żadna siła nie jest w stanie zmusić go do sprzedaży jakichkolwiek tokenów, zarówno tych prywatnych, jak i należących do firmy, którą kieruje.

Jako prawdziwy zwolennik tego aktywa, sprzeciwił się Peterowi Schiffowi. Ten ostatni, który jest znanym krytykiem branży kryptowalutowej, twierdził, że BTC jest aktywem, które "ma jeszcze większy potencjał, aby uczynić cię biednym." Wręcz przeciwnie, Saylor powiedział, że "istnieje znacznie większa szansa, aby stać się bogatym poprzez zakup bitcoina niż zakup złota."

Aby udowodnić swoją tezę, dyrektor generalny MicroStrategy dodał, że ludzie mogą generować bogactwo, jeśli zainwestują w "wielką dominującą technologicznie sieć cyfrową, której wszyscy potrzebują, nikt nie rozumie i nikt nie może jej zatrzymać." Brzmi to jak odpowiedni opis nie tylko bitcoina, ale także Google, Amazona, Facebooka i Apple w ich wczesnych dniach.

Kategoria wpisu:

Podobne tematy

Fundusze Bitcoin i Ethereum notują największe odpływy od czasu krachu FTX

Instytucjonalni krypto inwestorzy stali się dużo bardziej konserwatywni po problemach z FTX. Niestety, nie wygląda na to, żeby to był to już koniec. Nowe badanie pokazuje, że te grube ryby wolą na razie wyjąć swoje pieniądze z rynku kryptowalut. Fundusze kryptowalutowe odnotowują duże odpływy Tak pisze CoinShares w swoim cotygodniowym raporcie badawczym. W zeszłym tygodniu […]

Sam Bankman-Fried mówi dlaczego FTX upadło

Upadek utility-tokena FTX (FTT) nie był spowodowany brakiem płynności, ale działaniami inwestorów, którzy poczuli się "przestraszeni" obecną sytuacją na rynku. Założyciel giełdy kryptowalut Sam Bankman-Fried stwierdził tak w wywiadzie z Tiffany Fong z dnia 16 listopada (opublikowanym 29 listopada). "Myślę, że FTT miał realną wartość. […] Pod wieloma względami [token] był bardziej legalny niż wiele […]

Złe wiadomości dla bitcoina? Dolar może ponownie wzrosnąć

Dolar amerykański (USD) przeszedł w ostatnich tygodniach sporą korektę. Światowa waluta rezerwowa spadła o około 8% w stosunku do euro. Tymczasem jednak wojna na Ukrainie wciąż się nie skończyła, globalna sytuacja gospodarcza jest fatalna, a w krainie kryptowalut panuje spora niepewność po problemach FTX. Również dolar zaczął dziś ponownie rosnąć w stosunku do euro. Dla […]

Liczba osób korzystających z kryptowalut wzrosła w 2022 roku o 37,8%

Według danych Datareportal, liczba osób posiadających jakąś formę kryptowalut wzrosła w tym roku o 37,8%. Jeden na 10 internautów w wieku od 16 do 64 lat posiada obecnie cyfrowe aktywa. Kryptowaluty w krajach rozwijających się Posiadanie kryptowalut jest popularne głównie w krajach rozwijających się. Zwłaszcza w tym, gdzie waluta jest bardziej wrażliwa na duże wahania […]

Grayscale nie chce przedstawiać swoich rezerw

Przemysł kryptowalutowy został zbudowany w oparciu o jeden slogan: "nie ufaj, zweryfikuj". Ale Grayscale różni się od reszty firm związanych z kryptowalutami. W niedawnym wątku na Twitterze zastanawiającym się nad potrzebą przejrzystości w branży po upadku FTX, Grayscale próbował uspokoić obawy swoich inwestorów, zapewniając ich, że regulacje, które mają zastosowanie do różnych podmiotów, sprawiają, iż […]
0 0 Głosy
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Kryptowaluty2.pl 2020 Wszelkie prawa zastrzeżone
starcrossmenuchevron-downarrow-right
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram