kryptowaluty 2 - logo

USA stworzy przepisy, które pozwolą bankom przechowywać kryptowaluty

ikona publikacji - ciemny
Opublikowano: 28 października 2021
ikona autora biały
usa kryptowaluty

Stany Zjednoczone będą dążyć do jasnych zasad regulacyjnych, aby umożliwić bankom i ich klientom posiadanie i działanie z kryptowalutami. Tak twierdzi bynajmniej przewodnicząca FDIC, Jelena McWilliams.

Amerykańskie banki będą hodlować kryptowaluty?

Jeszcze rok temu banki i kryptowaluty były dwoma wzajemnie wykluczającymi się pojęciami. Te pierwsze odmawiały uznania nawet samego istnienia cyfrowych aktywów.

Krajobraz w USA zaczął się zmieniać na początku tego roku wraz z BNY Mellon - najstarszym bankiem w kraju - który ogłosił usługi powiernicze BTC. Wiele innych instytucji poszło w jego ślady, a nawet dawni znani krytycy, tacy jak JPMorgan i Goldman Sachs, rozpoczęli inicjatywy pro-cyfrowych aktywów.

Według Jeleny Williams, przewodniczącej Federalnej Korporacji Ubezpieczeń Depozytów (FDIC) amerykańskie banki mogłyby pójść o krok dalej. Podczas niedawnego wystąpienia powiedziała, że lokalne organy regulacyjne pracują nad raodmapem dla banków, aby zwiększyć ich zaangażowanie w kryptowaluty.

Obejmują one jasne zasady dotyczące tego, w jaki sposób instytucje bankowe mogą przechowywać aktywa cyfrowe w swoich depozytach. Wyraziła również obawę, że jeśli banki nie dostaną zielonego światła, rolę tą mogą przejąć inne organizacje.

Jeśli nie wprowadzimy tej działalności wewnątrz banków, będzie się ona rozwijać poza bankami. Federalni regulatorzy nie będą w stanie tego uregulować.

McWilliams dodała, że w inicjatywie tej FDIC współpracuje z Rezerwą Federalną i Biurem Kontrolera Waluty (Office of the Comptroller of the Currency).

Najnowsze wiadomości dotyczące kryptowalut z USA

Światowe rządy podzieliły się ostatnio na dwa główne obozy - pro-kryptowalutowe, takie jak Salwador i anty-kryptowalutowe, takie jak Chiny. Wszystkie oczy były więc skierowane na Stany Zjednoczone, aby określić ich podejście.

Kraj ten był nieco niezdecydowany, a wielu zwolenników aktywów cyfrowych obwiniało władze za brak działań, podczas gdy inne narody uruchamiały ETF-y i przyjmowały kryptowaluty.

Jednak w ciągu ostatnich kilku miesięcy Stany Zjednoczone stały się znacznie bardziej aktywne. Zaczęło się od tego, że przewodniczący Fed Jerome Powell powiedział, że kraj nie planuje podążać ścieżką Chin i zakazać cyfrowych aktywów. Stanowisko to powtórzył potem szef SEC - Gary Gensler.

Jeszcze więcej pozytywnych wieści napłynęło w zeszłym tygodniu, gdy po latach oczekiwania wystartował pierwszy w historii Bitcoin Futures ETF. Niedługo potem kolejny dotarł na Wall Street. Mimo to społeczność wciąż oczekuje na premierę pierwszego spotowego ETF-u na BTC.

Tak czy siak, uruchomienie ETF od Proshares spowodowało ogromne wzrosty. Doprowadziły one do nowego ATH pierwotnej kryptowaluty.

Kategoria wpisu:

Podobne tematy

Uruchomienie mainnetu SundaeSwap powoduje przeciążenie sieci na Cardano

Społeczność Cardano i reszta branży kryptowalutowej była podekscytowana, gdy inteligentne kontrakty zostały włączone do sieci po jej aktualizacji Alonzo w zeszłym roku. Jednak od tego czasu pojawiły się pewne drobne problemy. SundaeSwap wchodzi na Cardano Cztery miesiące później, pierwsza zdecentralizowana aplikacja (dApp) oparta na Cardano, SundaeSwap, uruchomiła swój mainnet po serii prywatnych i publicznych testów. […]

Komisarz SEC mówi, że kryptowaluty nie wymagają specjalnych ram regulacyjnych

Podczas gdy społeczność kryptowalutowa wzywa SEC do zapewnienia jaśniejszych regulacji dla branży, jeden z komisarzy agencji uważa inaczej. SEC nie musi wymyślać koła na nowo Allison Lee, komisarz amerykańskiej Komisji Papierów Wartościowych i Giełd (SEC), występując na wydarzeniu dot. regulacji kryptowalut, powiedział, że rynek ten nie potrzebuje specjalnych zasad. Według Lee: Zamiast realizować podejścia, które […]

Rząd Wielkiej Brytanii zaostrzy przepisy dot. reklam kryptowalut

Rząd Wielkiej Brytanii opublikował swoje plany nałożenia rygorystycznych ograniczeń na reklamy kryptowalut. Zaostrzone przepisy koncentrują się głównie na wprowadzających w błąd reklamach, które mogą wyrządzić szkodę konsumentom. Ministerstwo Skarbu Wielkiej Brytanii opublikowało dziś plany rządu w zakresie przepisów otaczających wprowadzające w błąd kampanie promocyjne kryptowalut. Chociaż organ podkreślił swoją chęć wspierania innowacji, stara się regulować […]

Microsoft kupuje Activision Blizzard

Mark Zuckerberg wykonał pierwszy ruch w kierunku uczynienia Facebooka królem metaverse, zmieniając jego nazwę na Meta. Teraz Microsoft odpowiada na to w ten sam sposób. Gigant oprogramowania ogłosił, że przejmuje Activision Blizzard za 69 miliardów dolarów. Jest to jedna z największych transakcji w tej przestrzeni, która da Microsoftowi przewagę nad rywalami. Activision jest gigantem gier, […]

Brytyjski regulator płatności nakłada na Mastercard i 4 inne firmy kary w wysokości 33 mln funtów

Brytyjski Regulator Systemów Płatniczych (PSA) nałożył łączną karę w wysokości ponad 33 mln funtów na pięciu wydawców kart przedpłaconych: Mastercard, allpay, Advanced Payment Solutions, Prepaid Financial Services i Sulion. Powodem jest utworzenie kartelu i naruszenie obowiązującego w tym kraju prawa konkurencji. Pięć firm wcześniej zgodziło się nie konkurować i nie podbierać sobie nawzajem klientów na […]
0 0 Głosy
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Kryptowaluty2.pl 2020 Wszelkie prawa zastrzeżone
starcrossmenuchevron-downarrow-right
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram