USA stworzy przepisy, które pozwolą bankom przechowywać kryptowaluty

ikona publikacji - ciemny
Opublikowano: 28 października 2021
ikona autora biały
usa kryptowaluty

Stany Zjednoczone będą dążyć do jasnych zasad regulacyjnych, aby umożliwić bankom i ich klientom posiadanie i działanie z kryptowalutami. Tak twierdzi bynajmniej przewodnicząca FDIC, Jelena McWilliams.

Amerykańskie banki będą hodlować kryptowaluty?

Jeszcze rok temu banki i kryptowaluty były dwoma wzajemnie wykluczającymi się pojęciami. Te pierwsze odmawiały uznania nawet samego istnienia cyfrowych aktywów.

Krajobraz w USA zaczął się zmieniać na początku tego roku wraz z BNY Mellon - najstarszym bankiem w kraju - który ogłosił usługi powiernicze BTC. Wiele innych instytucji poszło w jego ślady, a nawet dawni znani krytycy, tacy jak JPMorgan i Goldman Sachs, rozpoczęli inicjatywy pro-cyfrowych aktywów.

Według Jeleny Williams, przewodniczącej Federalnej Korporacji Ubezpieczeń Depozytów (FDIC) amerykańskie banki mogłyby pójść o krok dalej. Podczas niedawnego wystąpienia powiedziała, że lokalne organy regulacyjne pracują nad raodmapem dla banków, aby zwiększyć ich zaangażowanie w kryptowaluty.

Obejmują one jasne zasady dotyczące tego, w jaki sposób instytucje bankowe mogą przechowywać aktywa cyfrowe w swoich depozytach. Wyraziła również obawę, że jeśli banki nie dostaną zielonego światła, rolę tą mogą przejąć inne organizacje.

Jeśli nie wprowadzimy tej działalności wewnątrz banków, będzie się ona rozwijać poza bankami. Federalni regulatorzy nie będą w stanie tego uregulować.

McWilliams dodała, że w inicjatywie tej FDIC współpracuje z Rezerwą Federalną i Biurem Kontrolera Waluty (Office of the Comptroller of the Currency).

Najnowsze wiadomości dotyczące kryptowalut z USA

Światowe rządy podzieliły się ostatnio na dwa główne obozy - pro-kryptowalutowe, takie jak Salwador i anty-kryptowalutowe, takie jak Chiny. Wszystkie oczy były więc skierowane na Stany Zjednoczone, aby określić ich podejście.

Kraj ten był nieco niezdecydowany, a wielu zwolenników aktywów cyfrowych obwiniało władze za brak działań, podczas gdy inne narody uruchamiały ETF-y i przyjmowały kryptowaluty.

Jednak w ciągu ostatnich kilku miesięcy Stany Zjednoczone stały się znacznie bardziej aktywne. Zaczęło się od tego, że przewodniczący Fed Jerome Powell powiedział, że kraj nie planuje podążać ścieżką Chin i zakazać cyfrowych aktywów. Stanowisko to powtórzył potem szef SEC - Gary Gensler.

Jeszcze więcej pozytywnych wieści napłynęło w zeszłym tygodniu, gdy po latach oczekiwania wystartował pierwszy w historii Bitcoin Futures ETF. Niedługo potem kolejny dotarł na Wall Street. Mimo to społeczność wciąż oczekuje na premierę pierwszego spotowego ETF-u na BTC.

Tak czy siak, uruchomienie ETF od Proshares spowodowało ogromne wzrosty. Doprowadziły one do nowego ATH pierwotnej kryptowaluty.

Kategoria wpisu:

Dawid Kucharczyk

Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Pasjonat nowych technologii, od 3 lat aktywnie uczestniczący w świecie krypto. Instruktor narciarstwa oraz amator gry w squasha. Zwolennik idei decentralizacji.

Powiązane tematy:

FTX uruchamia stronę internetową, aby spłacić europejskich klientów

FTX EU, europejska filia upadłej giełdy kryptowalutowej FTX, uruchomiła stronę internetową, aby spłacić wściekłych, europejskich klientów. Firma złożyła wniosek o upadłość prawie pięć miesięcy temu, powodując efekt domina innych upadających firm kryptowalutowych. W rzeczywistości FTX stał się tak duży, że wiele innych firm zaparkowało swoje pieniądze w tej giełdzie i w rezultacie zostało "zainfekowanych". Użytkownicy […]

Argentyńskie linie lotnicze Flybondi zaczynają wydawać bilety NFT

Argentyński tani przewoźnik Flybondi rozpoczął kampanię Ticket 3.0, w której zaczął wydawać bilety w formie niewymienialnych tokenów (NFT). Linia lotnicza powiedziała, że ta metoda "oferuje bardziej elastyczne doświadczenie podróży". Z kolei Flybondi będzie w stanie zmniejszyć koszty obsługi klienta i zwiększyć przychody dzięki prowizjom handlowym. Usługa ta stała się możliwa dzięki partnerstwu z TravelX, opartą […]

Rosja chce mieć własną walutę z Brazylią, Indiami, Chinami i RPA

Krążą pogłoski, że kraje BRICS chcą stworzyć własną walutę, aby ułatwić płatności między uczestniczącymi państwami. To może być ciężki cios dla dolara i może stwarzać możliwości dla Bitcoina. BRICS są wpływowe BRICS to skrót od krajów Brazylia, Rosja, Indie, Chiny i RPA. Kraje te mają znaczący wpływ na globalną gospodarkę ze względu na ich duże […]

Bitcoin może mocno wystrzelić w górę w 2024 roku z powodu halvingu i recesji

Mike McGlone twierdzi, że Bitcoin może mocno wystrzelić w górę w 2024 roku, a następnie nadejdzie halving i seria innych fundamentalnych wydarzeń. Analityk Bloomberga wyraził swoje prognozy podczas wywiadu ze Scottem Melkerem. Bitcoin i efekt halvingu Zanim zanurkujemy dalej w jego przewidywania, szybkie słowo na temat tego tak zwanego halvingu. Co cztery lata liczba nowo […]

Tim Draper radzi przedsiębiorcom, by kupowali Bitcoina

Amerykański miliarder i legenda inwestycji Tim Draper radzi przedsiębiorcom, aby kupili Bitcoin. Według niego jest to sposób na zabezpieczenie się przed potencjalnym kryzysem bankowym. Nawiasem mówiąc, Tim Draper nie jest osobą nową w świecie Bitcoina, ponieważ już w czerwcu 2014 roku kupił od rządu USA 30 000 Bitcoinów za 19 milionów dolarów. Te Bitcoiny zostały […]
0 0 Głosy
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Kryptowaluty2.pl 2023 Wszelkie prawa zastrzeżone
starcrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram