USA stworzy przepisy, które pozwolą bankom przechowywać kryptowaluty

ikona publikacji - ciemny
Opublikowano: 28 października 2021
ikona autora biały
usa kryptowaluty

Stany Zjednoczone będą dążyć do jasnych zasad regulacyjnych, aby umożliwić bankom i ich klientom posiadanie i działanie z kryptowalutami. Tak twierdzi bynajmniej przewodnicząca FDIC, Jelena McWilliams.

Amerykańskie banki będą hodlować kryptowaluty?

Jeszcze rok temu banki i kryptowaluty były dwoma wzajemnie wykluczającymi się pojęciami. Te pierwsze odmawiały uznania nawet samego istnienia cyfrowych aktywów.

Krajobraz w USA zaczął się zmieniać na początku tego roku wraz z BNY Mellon - najstarszym bankiem w kraju - który ogłosił usługi powiernicze BTC. Wiele innych instytucji poszło w jego ślady, a nawet dawni znani krytycy, tacy jak JPMorgan i Goldman Sachs, rozpoczęli inicjatywy pro-cyfrowych aktywów.

Według Jeleny Williams, przewodniczącej Federalnej Korporacji Ubezpieczeń Depozytów (FDIC) amerykańskie banki mogłyby pójść o krok dalej. Podczas niedawnego wystąpienia powiedziała, że lokalne organy regulacyjne pracują nad raodmapem dla banków, aby zwiększyć ich zaangażowanie w kryptowaluty.

Obejmują one jasne zasady dotyczące tego, w jaki sposób instytucje bankowe mogą przechowywać aktywa cyfrowe w swoich depozytach. Wyraziła również obawę, że jeśli banki nie dostaną zielonego światła, rolę tą mogą przejąć inne organizacje.

Jeśli nie wprowadzimy tej działalności wewnątrz banków, będzie się ona rozwijać poza bankami. Federalni regulatorzy nie będą w stanie tego uregulować.

McWilliams dodała, że w inicjatywie tej FDIC współpracuje z Rezerwą Federalną i Biurem Kontrolera Waluty (Office of the Comptroller of the Currency).

Najnowsze wiadomości dotyczące kryptowalut z USA

Światowe rządy podzieliły się ostatnio na dwa główne obozy - pro-kryptowalutowe, takie jak Salwador i anty-kryptowalutowe, takie jak Chiny. Wszystkie oczy były więc skierowane na Stany Zjednoczone, aby określić ich podejście.

Kraj ten był nieco niezdecydowany, a wielu zwolenników aktywów cyfrowych obwiniało władze za brak działań, podczas gdy inne narody uruchamiały ETF-y i przyjmowały kryptowaluty.

Jednak w ciągu ostatnich kilku miesięcy Stany Zjednoczone stały się znacznie bardziej aktywne. Zaczęło się od tego, że przewodniczący Fed Jerome Powell powiedział, że kraj nie planuje podążać ścieżką Chin i zakazać cyfrowych aktywów. Stanowisko to powtórzył potem szef SEC - Gary Gensler.

Jeszcze więcej pozytywnych wieści napłynęło w zeszłym tygodniu, gdy po latach oczekiwania wystartował pierwszy w historii Bitcoin Futures ETF. Niedługo potem kolejny dotarł na Wall Street. Mimo to społeczność wciąż oczekuje na premierę pierwszego spotowego ETF-u na BTC.

Tak czy siak, uruchomienie ETF od Proshares spowodowało ogromne wzrosty. Doprowadziły one do nowego ATH pierwotnej kryptowaluty.

Kategoria wpisu:

Podobne tematy

Fundusze Bitcoin i Ethereum notują największe odpływy od czasu krachu FTX

Instytucjonalni krypto inwestorzy stali się dużo bardziej konserwatywni po problemach z FTX. Niestety, nie wygląda na to, żeby to był to już koniec. Nowe badanie pokazuje, że te grube ryby wolą na razie wyjąć swoje pieniądze z rynku kryptowalut. Fundusze kryptowalutowe odnotowują duże odpływy Tak pisze CoinShares w swoim cotygodniowym raporcie badawczym. W zeszłym tygodniu […]

Sam Bankman-Fried mówi dlaczego FTX upadło

Upadek utility-tokena FTX (FTT) nie był spowodowany brakiem płynności, ale działaniami inwestorów, którzy poczuli się "przestraszeni" obecną sytuacją na rynku. Założyciel giełdy kryptowalut Sam Bankman-Fried stwierdził tak w wywiadzie z Tiffany Fong z dnia 16 listopada (opublikowanym 29 listopada). "Myślę, że FTT miał realną wartość. […] Pod wieloma względami [token] był bardziej legalny niż wiele […]

Złe wiadomości dla bitcoina? Dolar może ponownie wzrosnąć

Dolar amerykański (USD) przeszedł w ostatnich tygodniach sporą korektę. Światowa waluta rezerwowa spadła o około 8% w stosunku do euro. Tymczasem jednak wojna na Ukrainie wciąż się nie skończyła, globalna sytuacja gospodarcza jest fatalna, a w krainie kryptowalut panuje spora niepewność po problemach FTX. Również dolar zaczął dziś ponownie rosnąć w stosunku do euro. Dla […]

Liczba osób korzystających z kryptowalut wzrosła w 2022 roku o 37,8%

Według danych Datareportal, liczba osób posiadających jakąś formę kryptowalut wzrosła w tym roku o 37,8%. Jeden na 10 internautów w wieku od 16 do 64 lat posiada obecnie cyfrowe aktywa. Kryptowaluty w krajach rozwijających się Posiadanie kryptowalut jest popularne głównie w krajach rozwijających się. Zwłaszcza w tym, gdzie waluta jest bardziej wrażliwa na duże wahania […]

Grayscale nie chce przedstawiać swoich rezerw

Przemysł kryptowalutowy został zbudowany w oparciu o jeden slogan: "nie ufaj, zweryfikuj". Ale Grayscale różni się od reszty firm związanych z kryptowalutami. W niedawnym wątku na Twitterze zastanawiającym się nad potrzebą przejrzystości w branży po upadku FTX, Grayscale próbował uspokoić obawy swoich inwestorów, zapewniając ich, że regulacje, które mają zastosowanie do różnych podmiotów, sprawiają, iż […]
0 0 Głosy
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Kryptowaluty2.pl 2020 Wszelkie prawa zastrzeżone
starcrossmenuchevron-downarrow-right
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram