USA stworzy przepisy, które pozwolą bankom przechowywać kryptowaluty

ikona publikacji - ciemny
Opublikowano: 28 października 2021
ikona autora biały
usa kryptowaluty

Stany Zjednoczone będą dążyć do jasnych zasad regulacyjnych, aby umożliwić bankom i ich klientom posiadanie i działanie z kryptowalutami. Tak twierdzi bynajmniej przewodnicząca FDIC, Jelena McWilliams.

Amerykańskie banki będą hodlować kryptowaluty?

Jeszcze rok temu banki i kryptowaluty były dwoma wzajemnie wykluczającymi się pojęciami. Te pierwsze odmawiały uznania nawet samego istnienia cyfrowych aktywów.

Krajobraz w USA zaczął się zmieniać na początku tego roku wraz z BNY Mellon - najstarszym bankiem w kraju - który ogłosił usługi powiernicze BTC. Wiele innych instytucji poszło w jego ślady, a nawet dawni znani krytycy, tacy jak JPMorgan i Goldman Sachs, rozpoczęli inicjatywy pro-cyfrowych aktywów.

Według Jeleny Williams, przewodniczącej Federalnej Korporacji Ubezpieczeń Depozytów (FDIC) amerykańskie banki mogłyby pójść o krok dalej. Podczas niedawnego wystąpienia powiedziała, że lokalne organy regulacyjne pracują nad raodmapem dla banków, aby zwiększyć ich zaangażowanie w kryptowaluty.

Obejmują one jasne zasady dotyczące tego, w jaki sposób instytucje bankowe mogą przechowywać aktywa cyfrowe w swoich depozytach. Wyraziła również obawę, że jeśli banki nie dostaną zielonego światła, rolę tą mogą przejąć inne organizacje.

Jeśli nie wprowadzimy tej działalności wewnątrz banków, będzie się ona rozwijać poza bankami. Federalni regulatorzy nie będą w stanie tego uregulować.

McWilliams dodała, że w inicjatywie tej FDIC współpracuje z Rezerwą Federalną i Biurem Kontrolera Waluty (Office of the Comptroller of the Currency).

Najnowsze wiadomości dotyczące kryptowalut z USA

Światowe rządy podzieliły się ostatnio na dwa główne obozy - pro-kryptowalutowe, takie jak Salwador i anty-kryptowalutowe, takie jak Chiny. Wszystkie oczy były więc skierowane na Stany Zjednoczone, aby określić ich podejście.

Kraj ten był nieco niezdecydowany, a wielu zwolenników aktywów cyfrowych obwiniało władze za brak działań, podczas gdy inne narody uruchamiały ETF-y i przyjmowały kryptowaluty.

Jednak w ciągu ostatnich kilku miesięcy Stany Zjednoczone stały się znacznie bardziej aktywne. Zaczęło się od tego, że przewodniczący Fed Jerome Powell powiedział, że kraj nie planuje podążać ścieżką Chin i zakazać cyfrowych aktywów. Stanowisko to powtórzył potem szef SEC - Gary Gensler.

Jeszcze więcej pozytywnych wieści napłynęło w zeszłym tygodniu, gdy po latach oczekiwania wystartował pierwszy w historii Bitcoin Futures ETF. Niedługo potem kolejny dotarł na Wall Street. Mimo to społeczność wciąż oczekuje na premierę pierwszego spotowego ETF-u na BTC.

Tak czy siak, uruchomienie ETF od Proshares spowodowało ogromne wzrosty. Doprowadziły one do nowego ATH pierwotnej kryptowaluty.

Kategoria wpisu:

Dawid Kucharczyk

Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Pasjonat nowych technologii, od 3 lat aktywnie uczestniczący w świecie krypto. Instruktor narciarstwa oraz amator gry w squasha. Zwolennik idei decentralizacji.

Powiązane tematy:

Sieć Ethereum jest na minusie po raz pierwszy od roku

Pamiętacie "Merge"? Sieć Ethereum (ETH) dokonała przejścia z systemu proof of work na system proof of stake we wrześniu ubiegłego roku. Zamiast energochłonnych obliczeń, od tego czasu to stakerzy przetwarzają transakcje na Ethereum. Od momentu Merge sieć Ethereum co miesiąc odnotowuje zyski. Nie chodzi tu o wartość cenową, ale o przychody z samej sieci. Blockwork […]

Rocznica aktualizacji Ethereum Merge: wszystkie zmiany w skrócie

Dziś mija dokładnie rok, odkąd sieć Ethereum (ETH) dokonała przejścia z Proof-of-Work (PoW) na Proof-of-Stake (PoS). 15 września 2022 r. miała miejsce długo oczekiwana aktualizacja Merge, uważana przez wielu za najważniejsze wydarzenie w całej historii Ethereum. W tym artykule przyjrzymy się głównym zmianom i ich rezultatom, a także spojrzymy w przyszłość. Ethereum Merge: co się […]

Cena bitcoina jest nudna, ale dane nadal pokazują pozytywny obraz

Teraz, gdy cena bitcoina powróciła do poziomów z połowy czerwca, rynek ponownie zaczyna się zastanawiać, czy mamy do czynienia z hossą. Kurs spadł już o 16% od lokalnego szczytu z sierpnia ubiegłego roku, a od szczytu do dołka o ponad 20%. Mimo to, zgodnie z danymi on-chain, nie musimy się tak bardzo martwić. Bardzo niewiele […]

Jak zdobyć darmowe bitcoiny i kryptowaluty za rejestrację w 2023 roku?

Jeśli chcesz zacząć inwestować w bitcoin i kryptowaluty, najpierw musisz założyć konto na giełdzie i dokonać wpłaty walut fiat. Ale czy wiesz, że podczas rejestracji wiele platform oferuje darmowe bonusy? W dzisiejszym artykule omówimy 3 platformy, które oferują nowym użytkownikom darmowe kryptowaluty lub Bitcoin za rejestrację: Binance, Bybit i Bitget! Tak więc, zaczynajmy! Darmowe kryptowaluty […]

Kurs Bitcoina w tarapatach. Inflacja w USA wyższa niż oczekiwano

Indeks cen konsumpcyjnych (CPI) w Stanach Zjednoczonych wyniósł dziś 3,7%, podczas gdy oczekiwano wyniku na poziomie 3,6%. Oznaczałoby to już wzrost o 0,4% w porównaniu z lipcowym wynikiem 3,2%, ale inflacja spadła nawet bardziej niż początkowo oczekiwano. Dlaczego więc inflacja może nagle ponownie wzrosnąć i co to oznacza dla kursu bitcoina? Dlaczego inflacja może ponownie […]
0 0 Głosy
Oceń artykuł
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Kryptowaluty2.pl 2023 Wszelkie prawa zastrzeżone
starcrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram