Rynki kryptowalut tracą 100 miliardów dolarów w dzień. Bitcoin spada poniżej 42 tysięcy dolarów

ikona publikacji - ciemny
Opublikowano: 18 stycznia 2022
ikona autora biały
korekta rynek spadki

W dalszym ciągu trwają niekorzystne ruchy cenowe Bitcoina, który osunął się poniżej 42 000 USD. Większość altcoinów znajduje się w jeszcze bardziej ponurej sytuacji. Ethereum, Binance Coin, Avalanche, MATIC, LUNA, ATOM i wiele innych tokenów odnotowało spore straty.

BTC spada poniżej 42 000 USD

Można śmiało powiedzieć, że ostatnie kilka dni nie były najlepsze dla głównej kryptowaluty. 15 stycznia kurs BTC wzrósł do poziomu 44 000 dolarów.

Jednak nie udało się jej przebić tego poziomu, ponieważ stery przejęły niedźwiedzie. BTC najpierw spadł do 43 000 dolarów. Później kolejny spadek cen doprowadził go do około 42 000 dolarów, o czym informowaliśmy wczoraj.

Podczas gdy bitcoin przez chwilę utrzymywał się na tym poziomie i wydawało się, że sytuacja jest w miarę stabilna, niedźwiedzie popchnęły go na południe po raz kolejny. W kolejnych godzinach BTC spadł do około 41 500 USD. Oznacza to najniższy poziom od ponad tygodnia.

Początkowo BTC odbił się od niego do poziomu powyżej 42 000 USD, ale ponownie zawiódł i obecnie ponownie powrócił w te okolice. W rezultacie, jego kapitalizacja rynkowa spadła poniżej 800 miliardów dolarów.

Altcoiny znów na czerwono

Alternatywne monety również ucierpiały w ciągu ostatnich kilku dni. W zeszłym tygodniu Ethereum znajdowało się powyżej poziomu 3400 dolarów, zanim korekta na całym rynku zaczęła kierować je na południe. Tylko w ciągu ostatnich 24 godzin, ETH stracił ponad 4% i obecnie znajduje się na poziomie nieco ponad 3100 USD.

Binance Coin spadł o podobny procent i walczy o utrzymanie się powyżej 460 USD. Większe straty są widoczne w przypadku Cardano, Solana, Ripple, Dogecoin, Avalanche, Shiba Inu, CRO i Polkadot.

Jeszcze gorzej wygląda sytuacja z Terra, Polygon, NEAR Protocol, Chainlink i ATOM. Większość z nich notuje dwucyfrowe spadki.

POKT (-20%), XRM (-12%), FTM (-11%), FXS (-10%), AXS (-10%) i OKB (-10%) są również głęboko na czerwono.

Ostatecznie, kapitalizacja rynku kryptowalut spadła o około 100 miliardów dolarów w ciągu jednego dnia i obecnie wynosi niewiele ponad 2 biliony dolarów.

Kategoria wpisu:

Dawid Kucharczyk

Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Pasjonat nowych technologii, od 3 lat aktywnie uczestniczący w świecie krypto. Instruktor narciarstwa oraz amator gry w squasha. Zwolennik idei decentralizacji.

Powiązane tematy:

Staking kryptowalut - czym jest staking, sposoby stakowania

Staking kryptowalut zyskuje na popularności, szczególnie ze względu na śmiesznie niskie oprocentowanie lokowanego kapitału w bankach. Gdy lokaty “dają zarobić”…

Binance - jak zacząć?

Binance jak zacząć? Jeżeli jesteś nowy w świecie krypto to z całą pewnością zadajesz sobie takie pytanie - i nie ma w tym nic dziwnego. W końcu Binance to największa giełda kryptowalut na świecie, tak więc jest o niej bardzo głośno. W dzisiejszym artykule odpowiemy na to pytanie. Wyjaśnimy Ci krok po kroku jak założyć […]

Cykle BTC - wszystko o cykliczności Bitcoina

Bitcoin powstał już ponad dekadę temu, a przez ten czas udało się zebrać sporo danych. Wynika z nich, że istnieją powtarzające się tzw. cykle BTC. Cykliczność Bitcoina jest spowodowana kilkoma czynnikami, które postaramy się rozłożyć na czynniki pierwsze w poniższym artykule. Spróbujemy też wyjaśnić jak rozpoznać etapy cyklu BTC. Tak więc, zaczynajmy! Czym jest cykl […]

MEXC - bonus i kod rabatowy (2023)

MEXC to giełda kryptowalut, która szybko zyskuje popularność i stale zwiększa swój wolumen. Ale czy wiesz, że podczas rejestracji możesz odebrać bonus, a właściwie bonusy? Wystarczy, że w odpowiednim polu wpiszesz ekskluzywny kod rabatowy: mexc-k2. W dzisiejszym artykule wyjaśnimy Ci dokładnie jaki bonusy oferuje MEXC oraz co musisz zrobić, aby je odebrać! Tak więc, zaczynajmy! […]

Brian Kelly: "Kapitalizacja Bitcoina może wzrosnąć 10x"

Popularny inwestor kryptowalutowy, założyciel i dyrektor generalny BKCM uważa, że bitcoin znajduje się w doskonałej pozycji do wzrostu, a w perspektywie średnioterminowej kapitalizacja BTC może wzrosnąć dziesięciokrotnie. Brian Kelly w wywiadzie dla programu Fast Money CNBC powiedział, że za wzrostem pierwszej kryptowaluty przemawia kilka konkretnych czynników. Jako jeden z najważniejszych przedsiębiorca wymienił możliwość rychłego zatwierdzenia […]
0 0 Głosy
Oceń artykuł
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Kryptowaluty2.pl 2023 Wszelkie prawa zastrzeżone
starcrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram