Rynki kryptowalut tracą 100 miliardów dolarów w dzień. Bitcoin spada poniżej 42 tysięcy dolarów

ikona publikacji - ciemny
Opublikowano: 18 stycznia 2022
ikona autora biały
korekta rynek spadki

W dalszym ciągu trwają niekorzystne ruchy cenowe Bitcoina, który osunął się poniżej 42 000 USD. Większość altcoinów znajduje się w jeszcze bardziej ponurej sytuacji. Ethereum, Binance Coin, Avalanche, MATIC, LUNA, ATOM i wiele innych tokenów odnotowało spore straty.

BTC spada poniżej 42 000 USD

Można śmiało powiedzieć, że ostatnie kilka dni nie były najlepsze dla głównej kryptowaluty. 15 stycznia kurs BTC wzrósł do poziomu 44 000 dolarów.

Jednak nie udało się jej przebić tego poziomu, ponieważ stery przejęły niedźwiedzie. BTC najpierw spadł do 43 000 dolarów. Później kolejny spadek cen doprowadził go do około 42 000 dolarów, o czym informowaliśmy wczoraj.

Podczas gdy bitcoin przez chwilę utrzymywał się na tym poziomie i wydawało się, że sytuacja jest w miarę stabilna, niedźwiedzie popchnęły go na południe po raz kolejny. W kolejnych godzinach BTC spadł do około 41 500 USD. Oznacza to najniższy poziom od ponad tygodnia.

Początkowo BTC odbił się od niego do poziomu powyżej 42 000 USD, ale ponownie zawiódł i obecnie ponownie powrócił w te okolice. W rezultacie, jego kapitalizacja rynkowa spadła poniżej 800 miliardów dolarów.

Altcoiny znów na czerwono

Alternatywne monety również ucierpiały w ciągu ostatnich kilku dni. W zeszłym tygodniu Ethereum znajdowało się powyżej poziomu 3400 dolarów, zanim korekta na całym rynku zaczęła kierować je na południe. Tylko w ciągu ostatnich 24 godzin, ETH stracił ponad 4% i obecnie znajduje się na poziomie nieco ponad 3100 USD.

Binance Coin spadł o podobny procent i walczy o utrzymanie się powyżej 460 USD. Większe straty są widoczne w przypadku Cardano, Solana, Ripple, Dogecoin, Avalanche, Shiba Inu, CRO i Polkadot.

Jeszcze gorzej wygląda sytuacja z Terra, Polygon, NEAR Protocol, Chainlink i ATOM. Większość z nich notuje dwucyfrowe spadki.

POKT (-20%), XRM (-12%), FTM (-11%), FXS (-10%), AXS (-10%) i OKB (-10%) są również głęboko na czerwono.

Ostatecznie, kapitalizacja rynku kryptowalut spadła o około 100 miliardów dolarów w ciągu jednego dnia i obecnie wynosi niewiele ponad 2 biliony dolarów.

Kategoria wpisu:

Dawid Kucharczyk

Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Pasjonat nowych technologii, od 3 lat aktywnie uczestniczący w świecie krypto. Instruktor narciarstwa oraz amator gry w squasha. Zwolennik idei decentralizacji.

Powiązane tematy:

Sieć Ethereum jest na minusie po raz pierwszy od roku

Pamiętacie "Merge"? Sieć Ethereum (ETH) dokonała przejścia z systemu proof of work na system proof of stake we wrześniu ubiegłego roku. Zamiast energochłonnych obliczeń, od tego czasu to stakerzy przetwarzają transakcje na Ethereum. Od momentu Merge sieć Ethereum co miesiąc odnotowuje zyski. Nie chodzi tu o wartość cenową, ale o przychody z samej sieci. Blockwork […]

Rocznica aktualizacji Ethereum Merge: wszystkie zmiany w skrócie

Dziś mija dokładnie rok, odkąd sieć Ethereum (ETH) dokonała przejścia z Proof-of-Work (PoW) na Proof-of-Stake (PoS). 15 września 2022 r. miała miejsce długo oczekiwana aktualizacja Merge, uważana przez wielu za najważniejsze wydarzenie w całej historii Ethereum. W tym artykule przyjrzymy się głównym zmianom i ich rezultatom, a także spojrzymy w przyszłość. Ethereum Merge: co się […]

Cena bitcoina jest nudna, ale dane nadal pokazują pozytywny obraz

Teraz, gdy cena bitcoina powróciła do poziomów z połowy czerwca, rynek ponownie zaczyna się zastanawiać, czy mamy do czynienia z hossą. Kurs spadł już o 16% od lokalnego szczytu z sierpnia ubiegłego roku, a od szczytu do dołka o ponad 20%. Mimo to, zgodnie z danymi on-chain, nie musimy się tak bardzo martwić. Bardzo niewiele […]

Jak zdobyć darmowe bitcoiny i kryptowaluty za rejestrację w 2023 roku?

Jeśli chcesz zacząć inwestować w bitcoin i kryptowaluty, najpierw musisz założyć konto na giełdzie i dokonać wpłaty walut fiat. Ale czy wiesz, że podczas rejestracji wiele platform oferuje darmowe bonusy? W dzisiejszym artykule omówimy 3 platformy, które oferują nowym użytkownikom darmowe kryptowaluty lub Bitcoin za rejestrację: Binance, Bybit i Bitget! Tak więc, zaczynajmy! Darmowe kryptowaluty […]

Kurs Bitcoina w tarapatach. Inflacja w USA wyższa niż oczekiwano

Indeks cen konsumpcyjnych (CPI) w Stanach Zjednoczonych wyniósł dziś 3,7%, podczas gdy oczekiwano wyniku na poziomie 3,6%. Oznaczałoby to już wzrost o 0,4% w porównaniu z lipcowym wynikiem 3,2%, ale inflacja spadła nawet bardziej niż początkowo oczekiwano. Dlaczego więc inflacja może nagle ponownie wzrosnąć i co to oznacza dla kursu bitcoina? Dlaczego inflacja może ponownie […]
0 0 Głosy
Oceń artykuł
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Kryptowaluty2.pl 2023 Wszelkie prawa zastrzeżone
starcrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram