Rynki kryptowalut tracą 100 miliardów dolarów w dzień. Bitcoin spada poniżej 42 tysięcy dolarów

ikona publikacji - ciemny
Opublikowano: 18 stycznia 2022
ikona autora biały
korekta rynek spadki

W dalszym ciągu trwają niekorzystne ruchy cenowe Bitcoina, który osunął się poniżej 42 000 USD. Większość altcoinów znajduje się w jeszcze bardziej ponurej sytuacji. Ethereum, Binance Coin, Avalanche, MATIC, LUNA, ATOM i wiele innych tokenów odnotowało spore straty.

BTC spada poniżej 42 000 USD

Można śmiało powiedzieć, że ostatnie kilka dni nie były najlepsze dla głównej kryptowaluty. 15 stycznia kurs BTC wzrósł do poziomu 44 000 dolarów.

Jednak nie udało się jej przebić tego poziomu, ponieważ stery przejęły niedźwiedzie. BTC najpierw spadł do 43 000 dolarów. Później kolejny spadek cen doprowadził go do około 42 000 dolarów, o czym informowaliśmy wczoraj.

Podczas gdy bitcoin przez chwilę utrzymywał się na tym poziomie i wydawało się, że sytuacja jest w miarę stabilna, niedźwiedzie popchnęły go na południe po raz kolejny. W kolejnych godzinach BTC spadł do około 41 500 USD. Oznacza to najniższy poziom od ponad tygodnia.

Początkowo BTC odbił się od niego do poziomu powyżej 42 000 USD, ale ponownie zawiódł i obecnie ponownie powrócił w te okolice. W rezultacie, jego kapitalizacja rynkowa spadła poniżej 800 miliardów dolarów.

Altcoiny znów na czerwono

Alternatywne monety również ucierpiały w ciągu ostatnich kilku dni. W zeszłym tygodniu Ethereum znajdowało się powyżej poziomu 3400 dolarów, zanim korekta na całym rynku zaczęła kierować je na południe. Tylko w ciągu ostatnich 24 godzin, ETH stracił ponad 4% i obecnie znajduje się na poziomie nieco ponad 3100 USD.

Binance Coin spadł o podobny procent i walczy o utrzymanie się powyżej 460 USD. Większe straty są widoczne w przypadku Cardano, Solana, Ripple, Dogecoin, Avalanche, Shiba Inu, CRO i Polkadot.

Jeszcze gorzej wygląda sytuacja z Terra, Polygon, NEAR Protocol, Chainlink i ATOM. Większość z nich notuje dwucyfrowe spadki.

POKT (-20%), XRM (-12%), FTM (-11%), FXS (-10%), AXS (-10%) i OKB (-10%) są również głęboko na czerwono.

Ostatecznie, kapitalizacja rynku kryptowalut spadła o około 100 miliardów dolarów w ciągu jednego dnia i obecnie wynosi niewiele ponad 2 biliony dolarów.

Kategoria wpisu:

Podobne tematy

Fundusze Bitcoin i Ethereum notują największe odpływy od czasu krachu FTX

Instytucjonalni krypto inwestorzy stali się dużo bardziej konserwatywni po problemach z FTX. Niestety, nie wygląda na to, żeby to był to już koniec. Nowe badanie pokazuje, że te grube ryby wolą na razie wyjąć swoje pieniądze z rynku kryptowalut. Fundusze kryptowalutowe odnotowują duże odpływy Tak pisze CoinShares w swoim cotygodniowym raporcie badawczym. W zeszłym tygodniu […]

Sam Bankman-Fried mówi dlaczego FTX upadło

Upadek utility-tokena FTX (FTT) nie był spowodowany brakiem płynności, ale działaniami inwestorów, którzy poczuli się "przestraszeni" obecną sytuacją na rynku. Założyciel giełdy kryptowalut Sam Bankman-Fried stwierdził tak w wywiadzie z Tiffany Fong z dnia 16 listopada (opublikowanym 29 listopada). "Myślę, że FTT miał realną wartość. […] Pod wieloma względami [token] był bardziej legalny niż wiele […]

Złe wiadomości dla bitcoina? Dolar może ponownie wzrosnąć

Dolar amerykański (USD) przeszedł w ostatnich tygodniach sporą korektę. Światowa waluta rezerwowa spadła o około 8% w stosunku do euro. Tymczasem jednak wojna na Ukrainie wciąż się nie skończyła, globalna sytuacja gospodarcza jest fatalna, a w krainie kryptowalut panuje spora niepewność po problemach FTX. Również dolar zaczął dziś ponownie rosnąć w stosunku do euro. Dla […]

Liczba osób korzystających z kryptowalut wzrosła w 2022 roku o 37,8%

Według danych Datareportal, liczba osób posiadających jakąś formę kryptowalut wzrosła w tym roku o 37,8%. Jeden na 10 internautów w wieku od 16 do 64 lat posiada obecnie cyfrowe aktywa. Kryptowaluty w krajach rozwijających się Posiadanie kryptowalut jest popularne głównie w krajach rozwijających się. Zwłaszcza w tym, gdzie waluta jest bardziej wrażliwa na duże wahania […]

Grayscale nie chce przedstawiać swoich rezerw

Przemysł kryptowalutowy został zbudowany w oparciu o jeden slogan: "nie ufaj, zweryfikuj". Ale Grayscale różni się od reszty firm związanych z kryptowalutami. W niedawnym wątku na Twitterze zastanawiającym się nad potrzebą przejrzystości w branży po upadku FTX, Grayscale próbował uspokoić obawy swoich inwestorów, zapewniając ich, że regulacje, które mają zastosowanie do różnych podmiotów, sprawiają, iż […]
0 0 Głosy
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Kryptowaluty2.pl 2020 Wszelkie prawa zastrzeżone
starcrossmenuchevron-downarrow-right
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram