Rynki kryptowalut tracą 100 miliardów dolarów w dzień. Bitcoin spada poniżej 42 tysięcy dolarów

ikona publikacji - ciemny
Opublikowano: 18 stycznia 2022
ikona autora biały
korekta rynek spadki

W dalszym ciągu trwają niekorzystne ruchy cenowe Bitcoina, który osunął się poniżej 42 000 USD. Większość altcoinów znajduje się w jeszcze bardziej ponurej sytuacji. Ethereum, Binance Coin, Avalanche, MATIC, LUNA, ATOM i wiele innych tokenów odnotowało spore straty.

BTC spada poniżej 42 000 USD

Można śmiało powiedzieć, że ostatnie kilka dni nie były najlepsze dla głównej kryptowaluty. 15 stycznia kurs BTC wzrósł do poziomu 44 000 dolarów.

Jednak nie udało się jej przebić tego poziomu, ponieważ stery przejęły niedźwiedzie. BTC najpierw spadł do 43 000 dolarów. Później kolejny spadek cen doprowadził go do około 42 000 dolarów, o czym informowaliśmy wczoraj.

Podczas gdy bitcoin przez chwilę utrzymywał się na tym poziomie i wydawało się, że sytuacja jest w miarę stabilna, niedźwiedzie popchnęły go na południe po raz kolejny. W kolejnych godzinach BTC spadł do około 41 500 USD. Oznacza to najniższy poziom od ponad tygodnia.

Początkowo BTC odbił się od niego do poziomu powyżej 42 000 USD, ale ponownie zawiódł i obecnie ponownie powrócił w te okolice. W rezultacie, jego kapitalizacja rynkowa spadła poniżej 800 miliardów dolarów.

Altcoiny znów na czerwono

Alternatywne monety również ucierpiały w ciągu ostatnich kilku dni. W zeszłym tygodniu Ethereum znajdowało się powyżej poziomu 3400 dolarów, zanim korekta na całym rynku zaczęła kierować je na południe. Tylko w ciągu ostatnich 24 godzin, ETH stracił ponad 4% i obecnie znajduje się na poziomie nieco ponad 3100 USD.

Binance Coin spadł o podobny procent i walczy o utrzymanie się powyżej 460 USD. Większe straty są widoczne w przypadku Cardano, Solana, Ripple, Dogecoin, Avalanche, Shiba Inu, CRO i Polkadot.

Jeszcze gorzej wygląda sytuacja z Terra, Polygon, NEAR Protocol, Chainlink i ATOM. Większość z nich notuje dwucyfrowe spadki.

POKT (-20%), XRM (-12%), FTM (-11%), FXS (-10%), AXS (-10%) i OKB (-10%) są również głęboko na czerwono.

Ostatecznie, kapitalizacja rynku kryptowalut spadła o około 100 miliardów dolarów w ciągu jednego dnia i obecnie wynosi niewiele ponad 2 biliony dolarów.

Kategoria wpisu:

Dawid Kucharczyk

Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Pasjonat nowych technologii, od 3 lat aktywnie uczestniczący w świecie krypto. Instruktor narciarstwa oraz amator gry w squasha. Zwolennik idei decentralizacji.

Powiązane tematy:

FTX uruchamia stronę internetową, aby spłacić europejskich klientów

FTX EU, europejska filia upadłej giełdy kryptowalutowej FTX, uruchomiła stronę internetową, aby spłacić wściekłych, europejskich klientów. Firma złożyła wniosek o upadłość prawie pięć miesięcy temu, powodując efekt domina innych upadających firm kryptowalutowych. W rzeczywistości FTX stał się tak duży, że wiele innych firm zaparkowało swoje pieniądze w tej giełdzie i w rezultacie zostało "zainfekowanych". Użytkownicy […]

Argentyńskie linie lotnicze Flybondi zaczynają wydawać bilety NFT

Argentyński tani przewoźnik Flybondi rozpoczął kampanię Ticket 3.0, w której zaczął wydawać bilety w formie niewymienialnych tokenów (NFT). Linia lotnicza powiedziała, że ta metoda "oferuje bardziej elastyczne doświadczenie podróży". Z kolei Flybondi będzie w stanie zmniejszyć koszty obsługi klienta i zwiększyć przychody dzięki prowizjom handlowym. Usługa ta stała się możliwa dzięki partnerstwu z TravelX, opartą […]

Rosja chce mieć własną walutę z Brazylią, Indiami, Chinami i RPA

Krążą pogłoski, że kraje BRICS chcą stworzyć własną walutę, aby ułatwić płatności między uczestniczącymi państwami. To może być ciężki cios dla dolara i może stwarzać możliwości dla Bitcoina. BRICS są wpływowe BRICS to skrót od krajów Brazylia, Rosja, Indie, Chiny i RPA. Kraje te mają znaczący wpływ na globalną gospodarkę ze względu na ich duże […]

Bitcoin może mocno wystrzelić w górę w 2024 roku z powodu halvingu i recesji

Mike McGlone twierdzi, że Bitcoin może mocno wystrzelić w górę w 2024 roku, a następnie nadejdzie halving i seria innych fundamentalnych wydarzeń. Analityk Bloomberga wyraził swoje prognozy podczas wywiadu ze Scottem Melkerem. Bitcoin i efekt halvingu Zanim zanurkujemy dalej w jego przewidywania, szybkie słowo na temat tego tak zwanego halvingu. Co cztery lata liczba nowo […]

Tim Draper radzi przedsiębiorcom, by kupowali Bitcoina

Amerykański miliarder i legenda inwestycji Tim Draper radzi przedsiębiorcom, aby kupili Bitcoin. Według niego jest to sposób na zabezpieczenie się przed potencjalnym kryzysem bankowym. Nawiasem mówiąc, Tim Draper nie jest osobą nową w świecie Bitcoina, ponieważ już w czerwcu 2014 roku kupił od rządu USA 30 000 Bitcoinów za 19 milionów dolarów. Te Bitcoiny zostały […]
0 0 Głosy
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Kryptowaluty2.pl 2023 Wszelkie prawa zastrzeżone
starcrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram