Microsoft kupuje Activision Blizzard

ikona publikacji - ciemny
Opublikowano: 19 stycznia 2022
ikona autora biały
microsoft

Mark Zuckerberg wykonał pierwszy ruch w kierunku uczynienia Facebooka królem metaverse, zmieniając jego nazwę na Meta. Teraz Microsoft odpowiada na to w ten sam sposób. Gigant oprogramowania ogłosił, że przejmuje Activision Blizzard za 69 miliardów dolarów. Jest to jedna z największych transakcji w tej przestrzeni, która da Microsoftowi przewagę nad rywalami.

Activision jest gigantem gier, który stoi za jednymi z największych franczyz na świecie. W tym Call of Duty, World of Warcraft, Starcraft, Overwatch i Hearthstone. Jest to druga co do wielkości firma z branży gier w obu Amerykach i Europie, zaraz po Microsofcie. Dzięki przejęciu Microsoft stanie się trzecią co do wielkości firmą z branży gier na świecie, po Sony i Tencent.

Activision Blizzard powstał w 2008 roku z połączenia Blizzard Entertainment i Activision. Według zapowiedzi Microsoftu, przejmie on Activision w zamian za 95 dolarów za akcję w transakcji wycenianej na 68,7 mld dolarów.

Przejęcie da Microsoftowi jeszcze większą kontrolę nad sektorem gier, gdzie ma już spory zasięg dzięki konsolom Xbox. Według wpisu na blogu autorstwa Phila Spencera, dyrektora generalnego Microsoft Gaming, firma będzie oferować jak najwięcej gier Activision na swoim Games Pass. Ma on już 25 milionów abonentów.

Jednak to nie tylko da Microsoftowi większy udział w rynku gier. Pozwoli również na wejście do metaverse, które z tego co widać, będzie początkowo budowane wokół gier.

Metaverse i gaming


Satya Nadella, który przejął stanowisko CEO w 2014 roku od współzałożyciela Steve'a Ballmera ujawnił wejście w metaverse w swoich komentarzach na temat zakupu.

Gaming jest dziś najbardziej dynamiczną i ekscytującą kategorią w rozrywce na wszystkich platformach. Będzie odgrywał kluczową rolę w rozwoju platform metaverse.

Podczas gdy wiele mówi się o tym, jak metaverse zrewolucjonizuje wszystko (Bill Gates twierdzi, że w ciągu trzech lat w wirtualnym świecie będą odbywały się wszystkie spotkania biurowe), niewiele zostało jeszcze zbudowane.

Miały już miejsce pewne futurystyczne ruchy metaverse. Np. para w Indiach zorganizuje swoje przyjęcie weselne w metaverse Polygon. Jednak niewiele poza tym, z wyjątkiem gier.

Firmy zajmujące się grami były nastawione na wzbogacanie wirtualnego świata jeszcze zanim metaverse stało się modne. Oculus VR, należący do Facebooka, rozwija technologię, która pozwala użytkownikom zanurzyć się w wirtualnym świecie i wchodzić w interakcje z innymi graczami. To jest właśnie to samo marzenie, które sprzedaje metaverse.

Mając to na uwadze, łatwo zrozumieć, dlaczego przejęcie Activision daje Microsoftowi przewagę. Wprowadzanie użytkowników do metaverse będzie łatwe. Zwłaszcza biorąc pod uwagę, że dwie trzecie dorosłych Amerykanów i 75% dzieci poniżej 18 roku życia już gra w gry wideo.

Activision odpowiada za dużą część tej aktywności. Według jednego raportu, miesięcznie w gry firmy gra ponad 400 mln ludzi. To jest większa miesięczna baza użytkowników niż Twitter.

Kategoria wpisu:

Dawid Kucharczyk

Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Pasjonat nowych technologii, od 3 lat aktywnie uczestniczący w świecie krypto. Instruktor narciarstwa oraz amator gry w squasha. Zwolennik idei decentralizacji.

Powiązane tematy:

Sieć Ethereum jest na minusie po raz pierwszy od roku

Pamiętacie "Merge"? Sieć Ethereum (ETH) dokonała przejścia z systemu proof of work na system proof of stake we wrześniu ubiegłego roku. Zamiast energochłonnych obliczeń, od tego czasu to stakerzy przetwarzają transakcje na Ethereum. Od momentu Merge sieć Ethereum co miesiąc odnotowuje zyski. Nie chodzi tu o wartość cenową, ale o przychody z samej sieci. Blockwork […]

Rocznica aktualizacji Ethereum Merge: wszystkie zmiany w skrócie

Dziś mija dokładnie rok, odkąd sieć Ethereum (ETH) dokonała przejścia z Proof-of-Work (PoW) na Proof-of-Stake (PoS). 15 września 2022 r. miała miejsce długo oczekiwana aktualizacja Merge, uważana przez wielu za najważniejsze wydarzenie w całej historii Ethereum. W tym artykule przyjrzymy się głównym zmianom i ich rezultatom, a także spojrzymy w przyszłość. Ethereum Merge: co się […]

Cena bitcoina jest nudna, ale dane nadal pokazują pozytywny obraz

Teraz, gdy cena bitcoina powróciła do poziomów z połowy czerwca, rynek ponownie zaczyna się zastanawiać, czy mamy do czynienia z hossą. Kurs spadł już o 16% od lokalnego szczytu z sierpnia ubiegłego roku, a od szczytu do dołka o ponad 20%. Mimo to, zgodnie z danymi on-chain, nie musimy się tak bardzo martwić. Bardzo niewiele […]

Jak zdobyć darmowe bitcoiny i kryptowaluty za rejestrację w 2023 roku?

Jeśli chcesz zacząć inwestować w bitcoin i kryptowaluty, najpierw musisz założyć konto na giełdzie i dokonać wpłaty walut fiat. Ale czy wiesz, że podczas rejestracji wiele platform oferuje darmowe bonusy? W dzisiejszym artykule omówimy 3 platformy, które oferują nowym użytkownikom darmowe kryptowaluty lub Bitcoin za rejestrację: Binance, Bybit i Bitget! Tak więc, zaczynajmy! Darmowe kryptowaluty […]

Kurs Bitcoina w tarapatach. Inflacja w USA wyższa niż oczekiwano

Indeks cen konsumpcyjnych (CPI) w Stanach Zjednoczonych wyniósł dziś 3,7%, podczas gdy oczekiwano wyniku na poziomie 3,6%. Oznaczałoby to już wzrost o 0,4% w porównaniu z lipcowym wynikiem 3,2%, ale inflacja spadła nawet bardziej niż początkowo oczekiwano. Dlaczego więc inflacja może nagle ponownie wzrosnąć i co to oznacza dla kursu bitcoina? Dlaczego inflacja może ponownie […]
0 0 Głosy
Oceń artykuł
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Kryptowaluty2.pl 2023 Wszelkie prawa zastrzeżone
starcrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram