Microsoft kupuje Activision Blizzard

ikona publikacji - ciemny
Opublikowano: 19 stycznia 2022
ikona autora biały
microsoft

Mark Zuckerberg wykonał pierwszy ruch w kierunku uczynienia Facebooka królem metaverse, zmieniając jego nazwę na Meta. Teraz Microsoft odpowiada na to w ten sam sposób. Gigant oprogramowania ogłosił, że przejmuje Activision Blizzard za 69 miliardów dolarów. Jest to jedna z największych transakcji w tej przestrzeni, która da Microsoftowi przewagę nad rywalami.

Activision jest gigantem gier, który stoi za jednymi z największych franczyz na świecie. W tym Call of Duty, World of Warcraft, Starcraft, Overwatch i Hearthstone. Jest to druga co do wielkości firma z branży gier w obu Amerykach i Europie, zaraz po Microsofcie. Dzięki przejęciu Microsoft stanie się trzecią co do wielkości firmą z branży gier na świecie, po Sony i Tencent.

Activision Blizzard powstał w 2008 roku z połączenia Blizzard Entertainment i Activision. Według zapowiedzi Microsoftu, przejmie on Activision w zamian za 95 dolarów za akcję w transakcji wycenianej na 68,7 mld dolarów.

Przejęcie da Microsoftowi jeszcze większą kontrolę nad sektorem gier, gdzie ma już spory zasięg dzięki konsolom Xbox. Według wpisu na blogu autorstwa Phila Spencera, dyrektora generalnego Microsoft Gaming, firma będzie oferować jak najwięcej gier Activision na swoim Games Pass. Ma on już 25 milionów abonentów.

Jednak to nie tylko da Microsoftowi większy udział w rynku gier. Pozwoli również na wejście do metaverse, które z tego co widać, będzie początkowo budowane wokół gier.

Metaverse i gaming


Satya Nadella, który przejął stanowisko CEO w 2014 roku od współzałożyciela Steve'a Ballmera ujawnił wejście w metaverse w swoich komentarzach na temat zakupu.

Gaming jest dziś najbardziej dynamiczną i ekscytującą kategorią w rozrywce na wszystkich platformach. Będzie odgrywał kluczową rolę w rozwoju platform metaverse.

Podczas gdy wiele mówi się o tym, jak metaverse zrewolucjonizuje wszystko (Bill Gates twierdzi, że w ciągu trzech lat w wirtualnym świecie będą odbywały się wszystkie spotkania biurowe), niewiele zostało jeszcze zbudowane.

Miały już miejsce pewne futurystyczne ruchy metaverse. Np. para w Indiach zorganizuje swoje przyjęcie weselne w metaverse Polygon. Jednak niewiele poza tym, z wyjątkiem gier.

Firmy zajmujące się grami były nastawione na wzbogacanie wirtualnego świata jeszcze zanim metaverse stało się modne. Oculus VR, należący do Facebooka, rozwija technologię, która pozwala użytkownikom zanurzyć się w wirtualnym świecie i wchodzić w interakcje z innymi graczami. To jest właśnie to samo marzenie, które sprzedaje metaverse.

Mając to na uwadze, łatwo zrozumieć, dlaczego przejęcie Activision daje Microsoftowi przewagę. Wprowadzanie użytkowników do metaverse będzie łatwe. Zwłaszcza biorąc pod uwagę, że dwie trzecie dorosłych Amerykanów i 75% dzieci poniżej 18 roku życia już gra w gry wideo.

Activision odpowiada za dużą część tej aktywności. Według jednego raportu, miesięcznie w gry firmy gra ponad 400 mln ludzi. To jest większa miesięczna baza użytkowników niż Twitter.

Kategoria wpisu:

Podobne tematy

Bitcoin odzyskuje 30 tys. dolarów, LUNA zyskuje 12%

Po stosunkowo spokojnym weekendzie bitcoin wreszcie rozpoczął imponującą zwyżkę i przekroczył poziom 30 000 USD. Większość altcoinów również znajduje się na zielono, z ETH na poziomie powyżej 2000 USD i BNB na nowym dwutygodniowym maksimum. Bitcoin odzyskuje 30 000 USD Ostatnie siedem dni było znacznie mniej zmienne niż poprzedni tydzień, w którym BTC spadł w […]

Portfel Coinbase Wallet - Wszystko co musisz wiedziec

Stworzony przez wiodącą amerykańską giełdę kryptowalut, Coinbase Wallet szybko staje się ulubionym portfelem self-custody wśród użytkowników. Oferuje on bardzo podobne doświadczenie użytkownika do istniejących rozwiązań, co sprawia, że ogólne przejście jest bezproblemowe dla tych, którzy już pracowali z innymi portfelami. Co więcej, niesie on ze sobą reputację i zaufanie zaszczepione przez markę Coinbase. Coinbase Wallet […]

Krach na rynku kryptowalut będzie miał niewielki wpływ na amerykańskie gospodarstwa domowe: Goldman Sachs

W ciągu ostatnich kilku tygodni rynek kryptowalut stracił na wartości biliony dolarów, wywołując obawy, że może to zaszkodzić całej gospodarce. Ekonomiści Goldman Sachs nie obawiają się jednak o ewentualny wpływ na amerykańskie gospodarstwa domowe. Goldman Sachs bierze udział w dyskusji Ekonomiści Goldman Sachs pod kierownictwem Jana Hatziusa oszacowali w nocie, że amerykańskie gospodarstwa domowe posiadają […]

Tether potwierdza zabezpieczenie swoich rezerw

Według najnowszego raportu dostarczonego przez firmę księgową MHA Cayman, stablecoin USDT firmy Tether jest już w pełni zabezpieczony. Firma stwierdziła, że całkowite aktywa Tether są warte co najmniej 82 424 821 101 USD, podczas gdy jego całkowite zobowiązania (w tym wyemitowane stablecoiny) wynoszą 82 262 430 079 USD. Stan rezerw Tethera Liczby w raporcie odpowiadają […]

Meta może stworzyć własną giełdę kryptowalut

Meta Platforms Inc - właściciel marki Meta (dawniej Facebook) - złożył w piątek pięć wniosków o rejestrację znaku towarowego pod nazwą "Meta Pay". Wygląda na to, że są one poświęcone nowej platformie płatności cyfrowych, która będzie integrować różne produkty związane z kryptowalutami i technologią blockchain. Meta Pay Zgodnie z wnioskami złożonymi 13 maja, Meta Pay […]
0 0 Głosy
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Kryptowaluty2.pl 2020 Wszelkie prawa zastrzeżone
starcrossmenuchevron-downarrow-right
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram