Microsoft kupuje Activision Blizzard

ikona publikacji - ciemny
Opublikowano: 19 stycznia 2022
ikona autora biały
microsoft

Mark Zuckerberg wykonał pierwszy ruch w kierunku uczynienia Facebooka królem metaverse, zmieniając jego nazwę na Meta. Teraz Microsoft odpowiada na to w ten sam sposób. Gigant oprogramowania ogłosił, że przejmuje Activision Blizzard za 69 miliardów dolarów. Jest to jedna z największych transakcji w tej przestrzeni, która da Microsoftowi przewagę nad rywalami.

Activision jest gigantem gier, który stoi za jednymi z największych franczyz na świecie. W tym Call of Duty, World of Warcraft, Starcraft, Overwatch i Hearthstone. Jest to druga co do wielkości firma z branży gier w obu Amerykach i Europie, zaraz po Microsofcie. Dzięki przejęciu Microsoft stanie się trzecią co do wielkości firmą z branży gier na świecie, po Sony i Tencent.

Activision Blizzard powstał w 2008 roku z połączenia Blizzard Entertainment i Activision. Według zapowiedzi Microsoftu, przejmie on Activision w zamian za 95 dolarów za akcję w transakcji wycenianej na 68,7 mld dolarów.

Przejęcie da Microsoftowi jeszcze większą kontrolę nad sektorem gier, gdzie ma już spory zasięg dzięki konsolom Xbox. Według wpisu na blogu autorstwa Phila Spencera, dyrektora generalnego Microsoft Gaming, firma będzie oferować jak najwięcej gier Activision na swoim Games Pass. Ma on już 25 milionów abonentów.

Jednak to nie tylko da Microsoftowi większy udział w rynku gier. Pozwoli również na wejście do metaverse, które z tego co widać, będzie początkowo budowane wokół gier.

Metaverse i gaming


Satya Nadella, który przejął stanowisko CEO w 2014 roku od współzałożyciela Steve'a Ballmera ujawnił wejście w metaverse w swoich komentarzach na temat zakupu.

Gaming jest dziś najbardziej dynamiczną i ekscytującą kategorią w rozrywce na wszystkich platformach. Będzie odgrywał kluczową rolę w rozwoju platform metaverse.

Podczas gdy wiele mówi się o tym, jak metaverse zrewolucjonizuje wszystko (Bill Gates twierdzi, że w ciągu trzech lat w wirtualnym świecie będą odbywały się wszystkie spotkania biurowe), niewiele zostało jeszcze zbudowane.

Miały już miejsce pewne futurystyczne ruchy metaverse. Np. para w Indiach zorganizuje swoje przyjęcie weselne w metaverse Polygon. Jednak niewiele poza tym, z wyjątkiem gier.

Firmy zajmujące się grami były nastawione na wzbogacanie wirtualnego świata jeszcze zanim metaverse stało się modne. Oculus VR, należący do Facebooka, rozwija technologię, która pozwala użytkownikom zanurzyć się w wirtualnym świecie i wchodzić w interakcje z innymi graczami. To jest właśnie to samo marzenie, które sprzedaje metaverse.

Mając to na uwadze, łatwo zrozumieć, dlaczego przejęcie Activision daje Microsoftowi przewagę. Wprowadzanie użytkowników do metaverse będzie łatwe. Zwłaszcza biorąc pod uwagę, że dwie trzecie dorosłych Amerykanów i 75% dzieci poniżej 18 roku życia już gra w gry wideo.

Activision odpowiada za dużą część tej aktywności. Według jednego raportu, miesięcznie w gry firmy gra ponad 400 mln ludzi. To jest większa miesięczna baza użytkowników niż Twitter.

Kategoria wpisu:

Dawid Kucharczyk

Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Pasjonat nowych technologii, od 3 lat aktywnie uczestniczący w świecie krypto. Instruktor narciarstwa oraz amator gry w squasha. Zwolennik idei decentralizacji.

Powiązane tematy:

Co to jest staking kryptowalut? Jak zacząć stakowanie?

Staking kryptowalut zyskuje na popularności, szczególnie ze względu na śmiesznie niskie oprocentowanie lokowanego kapitału w bankach. Gdy lokaty “dają zarobić”…

Omni Network (OMNI) - Nowa kryptowaluta w Binance Launchpool

Binance nie zwalnia tempa. Giełda dodała kolejny projekt do swojej platformy Binance Launchpool. Tym razem jest to kryptowaluta Omni Network (OMNI). W tym artykule rozłożymy ten projekt na czynniki pierwsze. Wyjaśnimy też jak farmić tokeny na Binance Launchpool! Uwaga: Jeśli założysz konto na Binance z tego linka, tuż przed listingiem OMNI (17 kwietnia), na Twoim […]

Darmowe pieniądze za rejestrację w aplikacji w 2024

Kiedyś trendem były aplikacje, które dawały pieniądze za klikanie, czy też wypełnienie ankiet. A co gdybym powiedział Ci, że istnieją aplikacje, które płacą za rejestrację? Wystarczy, że założysz konto, przejdziesz weryfikację i wykonasz jakąś dodatkową czynność. Proste, prawda? Przejdźmy więc do szczegółów! Sprawdźmy jak otrzymać darmowe pieniądze za rejestrację w 2024 roku! Jaka aplikacja płaci […]

Handluj kontraktami futures i zgarniaj ENA

Binance Futures wprowadza kolejną ciekawą promocję. To doskonała okazja zarówno dla traderów futures, jak i nowicjuszy w copy tradingu. Przez ograniczony czas, uczestnicy mogą zgarnąć część z puli 300 000 ENA. Aby wziąć udział, wystarczy zarejestrować się i spełnić proste warunki. Promocja trwa od 3 do 12 kwietnia 2024 i dzieli się na trzy części. […]

Boty do kryptowalut - automatyczne zarabianie na krypto

Jeżeli tutaj trafiłeś to prawdopodobnie szukasz bota, który pozwoli Ci automatycznie zarabiać pieniądze na kryptowalutach. Niestety, mamy dla Ciebie smutną wiadomość - takie boty nie istnieją, a jeśli ktoś oferuje Ci czysty, łatwy i szybki zarobek na botach handlowych to możesz mieć pewność, że to po prostu scam. Wciąż istnieje jednak pewna opcja, a mianowicie […]
0 0 Głosy
Oceń artykuł
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Kryptowaluty2.pl 2023 Wszelkie prawa zastrzeżone
starcrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram