Bitcoin stabilnie na poziomie 42 000 USD. Cardano wzrasta o 30% w tydzień

ikona publikacji - ciemny
Opublikowano: 17 stycznia 2022
ikona autora biały
cardano

Po kolejnej nieudanej próbie pokonania poziomu 44.000 USD, bitcoin ponownie się cofnął i zszedł poniżej 43 000 USD. Większość altcoinów jest również czerwona w skali dziennej, podczas gdy Cardano nadal notuje imponujące zyski po dwucyfrowym skoku.

Bitcoin pozostaje pomiędzy 42 000 i 44 000 USD

Przed weekendem - w piątek - podstawowa kryptowaluta spadła o 2000 USD do poziomu poniżej 42 000 dolarów. po tym jak nie udało jej się odzyskać 44 000 USD. W momencie, gdy niedźwiedzie próbowały sprowadzić ją jeszcze niżej, do gry weszły byki.

W sobotę, w ciągu kilku godzin doprowadziły one aktywo na północ do poziomu powyżej 43 000 USD. Krajobraz wydawał się jeszcze bardziej pozytywny w niedzielę rano. Kryptowaluta zbliżyła się bowiem do poziomu 44 000 USD.

Jednak, jak to miało miejsce podczas kilku poprzednich prób pokonania tej linii, BTC nie udało się. Spadł on o kilka tysięcy dolarów i od tego czasu pozostaje poniżej 43 000 USD.

Alty na czerwono: Ale nie ADA

Ethereum naśladowało ostatnio w dużym stopniu zachowanie BTC. Moneta w zeszły poniedziałek spadła poniżej 3000 dolarów. W kolejnych dniach druga co do wielkości kryptowaluta skoczyła o ponad 400 dolarów. Niestety, ponure nastroje ponownie sprowadziły ją na południe. Tylko w ciągu ostatnich 24 godzin ETH spadł o 1,6% i obecnie znajduje się na poziomie około 3250 dolarów.

Większość altów o dużej kapitalizacji znajduje się w podobnej sytuacji. Na czerwono są m.in. Binance Coin (-2,3%), Solana (-4%), Ripple (-2%), Terra (-4,5%), Polkadot (-4,5%), Avalanche (-4,5%) i Shiba Inu (-4%).

Dogecoin odnotował jeszcze większą stratę (-6,5%). Tym samym DOGE kontynuuje swój trend spadkowy od piątku, kiedy to Tesla umożliwiła płatności memecoinem za swoje produkty.

Z sytuacją wyraźnie kontrastuje jednak Cardano. ADA jest na fali w ciągu ostatniego tygodnia, wzrastając o około 30% w tym przedziale czasowym. W skali dziennej, ADA wzrosła o 13% i znajduje się znacznie powyżej 1,5 USD.

Pomimo niewielkiego spadku od wczoraj, kapitalizacja rynku kryptowalut utrzymuje się powyżej 2 bilionów dolarów.

Kategoria wpisu:

Dawid Kucharczyk

Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Pasjonat nowych technologii, od 3 lat aktywnie uczestniczący w świecie krypto. Instruktor narciarstwa oraz amator gry w squasha. Zwolennik idei decentralizacji.

Powiązane tematy:

Złoto na rekordowym poziomie. Czy Bitcoin może pójść w jego ślady?

Według różnych źródeł, złoto wybiło nowy rekord wszech czasów. Kilogram złota jest teraz wart 64.000 dolarów. Oznacza to, że inwestorzy szukają bezpiecznej przystani, w której mogliby trzymać wartość, w celu wyjścia z obecnego kryzysu bankowego. Czy Bitcoin może pójść w ślady złota? Złoto za 65 000 dolarów Poniższy wykres to cena złota i pokazuje wartość […]

Czy Microsoft buduje portfel Ethereum dla Edge?

Dobra wiadomość dla użytkowników Microsoft Edge, ponieważ trwają testy portfela Ethereum dla przeglądarki internetowej. Metamask dla Microsoftu Firma Microsoft rozwija coś, co nazywa "Crypto Wallet" dla Edge. Portfel ten pozwala użytkownikom przechowywać i handlować Etherem, a także tokenami na blockchainie Ethereum, podobnie jak popularny Metamask. Albacore odkrył to i podzielił się tym na Twitterze. Albacore […]

Kolejna edycja Invest Cuffs już w tym tygodniu

To już ostatni moment aby zapisać się na największe wydarzenie dla Inwestorów w tym roku. Już 24-25 marca 2023 roku będzie miała miejsce następna edycja Wydarzenia i Targów Invest Cuffs. To już dziewiąte wydanie imprezy, która każdego roku przyciąga do Krakowa tysiące uczestników, dających możliwość uczestniczenia w prelekcjach prowadzonych przez ponad 120 mówców. Invest Cuffs […]

Banki upadają, bitcoin rośnie. Co się dzieje?

Zapewne nie umknęło Waszej uwadze, że w ostatni weekend upadł Silicon Valley Bank. Silicon Valley Bank był 17. największym bankiem w Stanach Zjednoczonych i bankiem skupiającym się na obsłudze transakcji venture capital i startupów technologicznych. W sumie bank zarządzał ponad 200 miliardami dolarów w depozytach. W ten weekend Rezerwa Federalna, FDIC i Departament Skarbu USA […]

6 powodów, dla których Bitcoin może być przyszłością pieniądza

Bitcoin to pierwsza na świecie zdecentralizowana waluta cyfrowa, która działa bez banku centralnego lub administratora. Przez lata zyskał ogromną popularność ze względu na swój potencjał, aby stać się globalną walutą. Oto sześć powodów, dla których Bitcoin może stać się przyszłością pieniądza. Decentralizacja Sieć Bitcoin jest zdecentralizowaną platformą, w której transakcje są przetwarzane i weryfikowane przez […]
0 0 Głosy
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Kryptowaluty2.pl 2023 Wszelkie prawa zastrzeżone
starcrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram