Bitcoin stabilnie na poziomie 42 000 USD. Cardano wzrasta o 30% w tydzień

ikona publikacji - ciemny
Opublikowano: 17 stycznia 2022
ikona autora biały
cardano

Po kolejnej nieudanej próbie pokonania poziomu 44.000 USD, bitcoin ponownie się cofnął i zszedł poniżej 43 000 USD. Większość altcoinów jest również czerwona w skali dziennej, podczas gdy Cardano nadal notuje imponujące zyski po dwucyfrowym skoku.

Bitcoin pozostaje pomiędzy 42 000 i 44 000 USD

Przed weekendem - w piątek - podstawowa kryptowaluta spadła o 2000 USD do poziomu poniżej 42 000 dolarów. po tym jak nie udało jej się odzyskać 44 000 USD. W momencie, gdy niedźwiedzie próbowały sprowadzić ją jeszcze niżej, do gry weszły byki.

W sobotę, w ciągu kilku godzin doprowadziły one aktywo na północ do poziomu powyżej 43 000 USD. Krajobraz wydawał się jeszcze bardziej pozytywny w niedzielę rano. Kryptowaluta zbliżyła się bowiem do poziomu 44 000 USD.

Jednak, jak to miało miejsce podczas kilku poprzednich prób pokonania tej linii, BTC nie udało się. Spadł on o kilka tysięcy dolarów i od tego czasu pozostaje poniżej 43 000 USD.

Alty na czerwono: Ale nie ADA

Ethereum naśladowało ostatnio w dużym stopniu zachowanie BTC. Moneta w zeszły poniedziałek spadła poniżej 3000 dolarów. W kolejnych dniach druga co do wielkości kryptowaluta skoczyła o ponad 400 dolarów. Niestety, ponure nastroje ponownie sprowadziły ją na południe. Tylko w ciągu ostatnich 24 godzin ETH spadł o 1,6% i obecnie znajduje się na poziomie około 3250 dolarów.

Większość altów o dużej kapitalizacji znajduje się w podobnej sytuacji. Na czerwono są m.in. Binance Coin (-2,3%), Solana (-4%), Ripple (-2%), Terra (-4,5%), Polkadot (-4,5%), Avalanche (-4,5%) i Shiba Inu (-4%).

Dogecoin odnotował jeszcze większą stratę (-6,5%). Tym samym DOGE kontynuuje swój trend spadkowy od piątku, kiedy to Tesla umożliwiła płatności memecoinem za swoje produkty.

Z sytuacją wyraźnie kontrastuje jednak Cardano. ADA jest na fali w ciągu ostatniego tygodnia, wzrastając o około 30% w tym przedziale czasowym. W skali dziennej, ADA wzrosła o 13% i znajduje się znacznie powyżej 1,5 USD.

Pomimo niewielkiego spadku od wczoraj, kapitalizacja rynku kryptowalut utrzymuje się powyżej 2 bilionów dolarów.

Kategoria wpisu:

Dawid Kucharczyk

Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Pasjonat nowych technologii, od 3 lat aktywnie uczestniczący w świecie krypto. Instruktor narciarstwa oraz amator gry w squasha. Zwolennik idei decentralizacji.

Powiązane tematy:

Cykle BTC - wszystko o cykliczności Bitcoina

Bitcoin powstał już ponad dekadę temu, a przez ten czas udało się zebrać sporo danych. Wynika z nich, że istnieją powtarzające się tzw. cykle BTC. Cykliczność Bitcoina jest spowodowana kilkoma czynnikami, które postaramy się rozłożyć na czynniki pierwsze w poniższym artykule. Spróbujemy też wyjaśnić jak rozpoznać etapy cyklu BTC. Tak więc, zaczynajmy! Czym jest cykl […]

MEXC - bonus i kod rabatowy (2023)

MEXC to giełda kryptowalut, która szybko zyskuje popularność i stale zwiększa swój wolumen. Ale czy wiesz, że podczas rejestracji możesz odebrać bonus, a właściwie bonusy? Wystarczy, że w odpowiednim polu wpiszesz ekskluzywny kod rabatowy: mexc-k2. W dzisiejszym artykule wyjaśnimy Ci dokładnie jaki bonusy oferuje MEXC oraz co musisz zrobić, aby je odebrać! Tak więc, zaczynajmy! […]

Brian Kelly: "Kapitalizacja Bitcoina może wzrosnąć 10x"

Popularny inwestor kryptowalutowy, założyciel i dyrektor generalny BKCM uważa, że bitcoin znajduje się w doskonałej pozycji do wzrostu, a w perspektywie średnioterminowej kapitalizacja BTC może wzrosnąć dziesięciokrotnie. Brian Kelly w wywiadzie dla programu Fast Money CNBC powiedział, że za wzrostem pierwszej kryptowaluty przemawia kilka konkretnych czynników. Jako jeden z najważniejszych przedsiębiorca wymienił możliwość rychłego zatwierdzenia […]

Robert Kiyosaki: "Oszczędzaj złoto, srebro i bitcoiny, nie dolary"

W obliczu hossy na rynku bitcoina, Robert Kiyosaki, autor bestsellerowej książki finansowej "Bogaty ojciec, biedny ojciec", ponownie wezwał do inwestowania w złoto, srebro i pierwszą kryptowalutę. "Prawdziwi kapitaliści obniżają ceny, powodując deflację. Marksiści podnoszą ceny, powodując inflację. Nasi przywódcy są marksistami, dlatego mamy inflację. Chroń się przed naszymi marksistowskimi przywódcami. Oszczędzaj złoto, srebro i bitcoiny, […]

Raiffeisen Bank pozwoli handlować kryptowalutami

Austriacki bank Raiffeisen aktywnie rozszerza swoją obecność na rynku kryptowalut - od stycznia 2024 r. klienci będą mogli handlować tego typu aktywami cyfrowymi. Początkowo usługa będzie oferowana tylko klientom w Wiedniu, gdzie znajduje się siedziba banku. Projekt będzie realizowany wspólnie z giełdą kryptowalut Bitpanda. Szef innowacji banku, Curt Chadha wyjaśnił: "Zaczynamy od Wiednia, ponieważ mieszka […]
0 0 Głosy
Oceń artykuł
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Kryptowaluty2.pl 2023 Wszelkie prawa zastrzeżone
starcrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram