Ripple vs SEC: jak długo potrwa sprawa?

ikona publikacji - ciemny
Opublikowano: 6 lipca 2023
ikona autora biały
sec-vs-ripple-1

W ostatnich latach Ripple zmagała się z SEC w batalii sądowej. Ale czego właściwie dotyczy ta sprawa? I dlaczego jest ważna?

Pozew przeciwko Ripple i założycielom

Przede wszystkim ważne jest, aby zrozumieć, jakie są zarzuty wobec Ripple i jego założycieli, Brada Garlinghouse'a i Chrisa Larsena.

SEC twierdzi, że Ripple zebrał około 1,3 miliarda dolarów, sprzedając kryptowalutę o nazwie XRP bez odpowiedniej rejestracji w SEC. Oznacza to, że według SEC złamali oni obowiązujące zasady.

Czy XRP jest papierem wartościowym?

Ale czym w ogóle są papiery wartościowe? Cóż, papiery wartościowe to instrumenty finansowe wykorzystywane do pozyskiwania kapitału. Weźmy za przykład udziały w spółce.

Jeśli dana kryptowaluta jest uważana za papier wartościowy, oznacza to, że podlega zasadom i przepisom SEC. Oznacza to, że firma stojąca za kryptowalutą musi zarejestrować się w Komisji i przestrzegać określonych zasad, aby zapewnić ochronę inwestorów.

W przypadku Ripple, SEC twierdzi, że XRP jest papierem wartościowym i dlatego podlega ich nadzorowi. Twierdzą oni, że Ripple sprzedawał go inwestorom jako produkt inwestycyjny, co oznacza, że powinien był zarejestrować się u regulatora.

Jako że tak się nie stało, SEC twierdzi, że Ripple i jego założyciele złamali prawo.

Sprawa sądowa toczy się od grudnia 2020 roku

Tak w skrócie wygląda sytuacja. Pozew został złożony w grudniu 2020 r. i nadal nie został rozpatrzony. Czy to niepokojące, że po trzech latach sąd nadal nie podjął żadnej decyzji?

To pytanie zadał wczoraj na Twitterze niejaki pan Huber. Odnosił się do wypowiedzi dyrektora generalnego Ripple Labs Brada Garlinghouse'a z zeszłego roku.

Niebezpiecznie jest podawać prognozy kursu

Garlinghouse zasugerował jakiś czas temu, że decyzja w sprawie pozwu zostanie podjęta w ciągu kilku tygodni. Również prawnik firmy - Deaton mówił wcześniej, że pozew wkrótce się zakończy. Ale minął już ponad rok i nadal nie ma ostatecznego werdyktu.

Huber zwrócił więc uwagę, że opinia publiczna otrzymuje sprzeczne informacje.

"Ludzie mówią: "To normalne. Zajmuje to dużo czasu, ale to normalne", ale jednocześnie mówią też: "Tak, ta sprawa trwa znacznie dłużej niż oczekiwano!". Ale musisz zrozumieć, że to najważniejsza sprawa w historii! DUŻA! Proszę, bądź konsekwentny".

W odpowiedzi prawnik Deaton próbował wyjaśnić, że często występuje jako mówca i musi być bardziej ostrożny w swoich sformułowaniach. Dlatego ryzykowne jest cytowanie go z kontekstu.

Deaton poprosił Hubera, aby spojrzał na wszystkie swoje poprzednie wypowiedzi dotyczące możliwego orzeczenia w sprawie Ripple przeciwko SEC w całości, zamiast skupiać się tylko na jednym słowie lub stwierdzeniu.

Chociaż wcześniej przewidywał, że orzeczenie zapadnie wkrótce, prawnik stwierdził, że sędzia wyznaczył różne ramy czasowe na wydanie orzeczenia. Powiedział również, że jest zaskoczony, ale nie zszokowany, że proces trwa dłużej niż oczekiwano.

"Moim błędem było myślenie, że ze względu na duże zainteresowanie tą sprawą, sędzia wyda orzeczenie wcześniej niż zwykle, w oparciu o swoje poprzednie decyzje".

Kategoria wpisu:

Dawid Kucharczyk

Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Pasjonat nowych technologii, od 3 lat aktywnie uczestniczący w świecie krypto. Instruktor narciarstwa oraz amator gry w squasha. Zwolennik idei decentralizacji.

Powiązane tematy:

Co to jest staking kryptowalut? Jak zacząć stakowanie?

Staking kryptowalut zyskuje na popularności, szczególnie ze względu na śmiesznie niskie oprocentowanie lokowanego kapitału w bankach. Gdy lokaty “dają zarobić”…

Omni Network (OMNI) - Nowa kryptowaluta w Binance Launchpool

Binance nie zwalnia tempa. Giełda dodała kolejny projekt do swojej platformy Binance Launchpool. Tym razem jest to kryptowaluta Omni Network (OMNI). W tym artykule rozłożymy ten projekt na czynniki pierwsze. Wyjaśnimy też jak farmić tokeny na Binance Launchpool! Uwaga: Jeśli założysz konto na Binance z tego linka, tuż przed listingiem OMNI (17 kwietnia), na Twoim […]

Darmowe pieniądze za rejestrację w aplikacji w 2024

Kiedyś trendem były aplikacje, które dawały pieniądze za klikanie, czy też wypełnienie ankiet. A co gdybym powiedział Ci, że istnieją aplikacje, które płacą za rejestrację? Wystarczy, że założysz konto, przejdziesz weryfikację i wykonasz jakąś dodatkową czynność. Proste, prawda? Przejdźmy więc do szczegółów! Sprawdźmy jak otrzymać darmowe pieniądze za rejestrację w 2024 roku! Jaka aplikacja płaci […]

Handluj kontraktami futures i zgarniaj ENA

Binance Futures wprowadza kolejną ciekawą promocję. To doskonała okazja zarówno dla traderów futures, jak i nowicjuszy w copy tradingu. Przez ograniczony czas, uczestnicy mogą zgarnąć część z puli 300 000 ENA. Aby wziąć udział, wystarczy zarejestrować się i spełnić proste warunki. Promocja trwa od 3 do 12 kwietnia 2024 i dzieli się na trzy części. […]

Boty do kryptowalut - automatyczne zarabianie na krypto

Jeżeli tutaj trafiłeś to prawdopodobnie szukasz bota, który pozwoli Ci automatycznie zarabiać pieniądze na kryptowalutach. Niestety, mamy dla Ciebie smutną wiadomość - takie boty nie istnieją, a jeśli ktoś oferuje Ci czysty, łatwy i szybki zarobek na botach handlowych to możesz mieć pewność, że to po prostu scam. Wciąż istnieje jednak pewna opcja, a mianowicie […]
0 0 Głosy
Oceń artykuł
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Kryptowaluty2.pl 2023 Wszelkie prawa zastrzeżone
starcrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram