Ripple vs SEC: jak długo potrwa sprawa?

ikona publikacji - ciemny
Opublikowano: 6 lipca 2023
ikona autora biały
sec-vs-ripple-1

W ostatnich latach Ripple zmagała się z SEC w batalii sądowej. Ale czego właściwie dotyczy ta sprawa? I dlaczego jest ważna?

Pozew przeciwko Ripple i założycielom

Przede wszystkim ważne jest, aby zrozumieć, jakie są zarzuty wobec Ripple i jego założycieli, Brada Garlinghouse'a i Chrisa Larsena.

SEC twierdzi, że Ripple zebrał około 1,3 miliarda dolarów, sprzedając kryptowalutę o nazwie XRP bez odpowiedniej rejestracji w SEC. Oznacza to, że według SEC złamali oni obowiązujące zasady.

Czy XRP jest papierem wartościowym?

Ale czym w ogóle są papiery wartościowe? Cóż, papiery wartościowe to instrumenty finansowe wykorzystywane do pozyskiwania kapitału. Weźmy za przykład udziały w spółce.

Jeśli dana kryptowaluta jest uważana za papier wartościowy, oznacza to, że podlega zasadom i przepisom SEC. Oznacza to, że firma stojąca za kryptowalutą musi zarejestrować się w Komisji i przestrzegać określonych zasad, aby zapewnić ochronę inwestorów.

W przypadku Ripple, SEC twierdzi, że XRP jest papierem wartościowym i dlatego podlega ich nadzorowi. Twierdzą oni, że Ripple sprzedawał go inwestorom jako produkt inwestycyjny, co oznacza, że powinien był zarejestrować się u regulatora.

Jako że tak się nie stało, SEC twierdzi, że Ripple i jego założyciele złamali prawo.

Sprawa sądowa toczy się od grudnia 2020 roku

Tak w skrócie wygląda sytuacja. Pozew został złożony w grudniu 2020 r. i nadal nie został rozpatrzony. Czy to niepokojące, że po trzech latach sąd nadal nie podjął żadnej decyzji?

To pytanie zadał wczoraj na Twitterze niejaki pan Huber. Odnosił się do wypowiedzi dyrektora generalnego Ripple Labs Brada Garlinghouse'a z zeszłego roku.

Niebezpiecznie jest podawać prognozy kursu

Garlinghouse zasugerował jakiś czas temu, że decyzja w sprawie pozwu zostanie podjęta w ciągu kilku tygodni. Również prawnik firmy - Deaton mówił wcześniej, że pozew wkrótce się zakończy. Ale minął już ponad rok i nadal nie ma ostatecznego werdyktu.

Huber zwrócił więc uwagę, że opinia publiczna otrzymuje sprzeczne informacje.

"Ludzie mówią: "To normalne. Zajmuje to dużo czasu, ale to normalne", ale jednocześnie mówią też: "Tak, ta sprawa trwa znacznie dłużej niż oczekiwano!". Ale musisz zrozumieć, że to najważniejsza sprawa w historii! DUŻA! Proszę, bądź konsekwentny".

W odpowiedzi prawnik Deaton próbował wyjaśnić, że często występuje jako mówca i musi być bardziej ostrożny w swoich sformułowaniach. Dlatego ryzykowne jest cytowanie go z kontekstu.

Deaton poprosił Hubera, aby spojrzał na wszystkie swoje poprzednie wypowiedzi dotyczące możliwego orzeczenia w sprawie Ripple przeciwko SEC w całości, zamiast skupiać się tylko na jednym słowie lub stwierdzeniu.

Chociaż wcześniej przewidywał, że orzeczenie zapadnie wkrótce, prawnik stwierdził, że sędzia wyznaczył różne ramy czasowe na wydanie orzeczenia. Powiedział również, że jest zaskoczony, ale nie zszokowany, że proces trwa dłużej niż oczekiwano.

"Moim błędem było myślenie, że ze względu na duże zainteresowanie tą sprawą, sędzia wyda orzeczenie wcześniej niż zwykle, w oparciu o swoje poprzednie decyzje".

Kategoria wpisu:

Dawid Kucharczyk

Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Pasjonat nowych technologii, od 3 lat aktywnie uczestniczący w świecie krypto. Instruktor narciarstwa oraz amator gry w squasha. Zwolennik idei decentralizacji.

Powiązane tematy:

Sieć Ethereum jest na minusie po raz pierwszy od roku

Pamiętacie "Merge"? Sieć Ethereum (ETH) dokonała przejścia z systemu proof of work na system proof of stake we wrześniu ubiegłego roku. Zamiast energochłonnych obliczeń, od tego czasu to stakerzy przetwarzają transakcje na Ethereum. Od momentu Merge sieć Ethereum co miesiąc odnotowuje zyski. Nie chodzi tu o wartość cenową, ale o przychody z samej sieci. Blockwork […]

Rocznica aktualizacji Ethereum Merge: wszystkie zmiany w skrócie

Dziś mija dokładnie rok, odkąd sieć Ethereum (ETH) dokonała przejścia z Proof-of-Work (PoW) na Proof-of-Stake (PoS). 15 września 2022 r. miała miejsce długo oczekiwana aktualizacja Merge, uważana przez wielu za najważniejsze wydarzenie w całej historii Ethereum. W tym artykule przyjrzymy się głównym zmianom i ich rezultatom, a także spojrzymy w przyszłość. Ethereum Merge: co się […]

Cena bitcoina jest nudna, ale dane nadal pokazują pozytywny obraz

Teraz, gdy cena bitcoina powróciła do poziomów z połowy czerwca, rynek ponownie zaczyna się zastanawiać, czy mamy do czynienia z hossą. Kurs spadł już o 16% od lokalnego szczytu z sierpnia ubiegłego roku, a od szczytu do dołka o ponad 20%. Mimo to, zgodnie z danymi on-chain, nie musimy się tak bardzo martwić. Bardzo niewiele […]

Jak zdobyć darmowe bitcoiny i kryptowaluty za rejestrację w 2023 roku?

Jeśli chcesz zacząć inwestować w bitcoin i kryptowaluty, najpierw musisz założyć konto na giełdzie i dokonać wpłaty walut fiat. Ale czy wiesz, że podczas rejestracji wiele platform oferuje darmowe bonusy? W dzisiejszym artykule omówimy 3 platformy, które oferują nowym użytkownikom darmowe kryptowaluty lub Bitcoin za rejestrację: Binance, Bybit i Bitget! Tak więc, zaczynajmy! Darmowe kryptowaluty […]

Kurs Bitcoina w tarapatach. Inflacja w USA wyższa niż oczekiwano

Indeks cen konsumpcyjnych (CPI) w Stanach Zjednoczonych wyniósł dziś 3,7%, podczas gdy oczekiwano wyniku na poziomie 3,6%. Oznaczałoby to już wzrost o 0,4% w porównaniu z lipcowym wynikiem 3,2%, ale inflacja spadła nawet bardziej niż początkowo oczekiwano. Dlaczego więc inflacja może nagle ponownie wzrosnąć i co to oznacza dla kursu bitcoina? Dlaczego inflacja może ponownie […]
0 0 Głosy
Oceń artykuł
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Kryptowaluty2.pl 2023 Wszelkie prawa zastrzeżone
starcrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram