Nowy pozew zbiorowy złożony przeciwko firmie Celsius w USA

ikona publikacji - ciemny
Opublikowano: 2 września 2022
ikona autora biały
celsius

Grupa posiadaczy rachunków powierniczych w Celsius Network złożyła wniosek do sądu upadłościowego o zgodę na wycofanie swoich środków.

Pozew łączy 64 inwestorów posiadających 22,5 miliona dolarów w kryptowalutach w serwisie powierniczym Celsius. Grupa jest reprezentowana przez kancelarię prawną Togut, Segal & Segal.

13 czerwca pożyczkodawca kryptowalut zawiesił wypłaty, wymiany i przelewy między kontami. Miesiąc później, 14 lipca, Celsius i niektóre podmioty powiązane złożyły wniosek o upadłość na podstawie rozdziału 11 amerykańskiego kodeksu upadłościowego.

Platforma przedstawiła plan reorganizacji przedsiębiorstwa, w którym skupiła się na wykorzystaniu przychodów spółki zależnej zajmującej się wydobyciem na spłatę roszczeń wierzycieli. Zobowiązania Celsjusza przekraczają aktywa spółki o 2,85 mld USD.

W pozwie zbiorowym złożonym przez Togut, Segal & Segal grupa klientów prosi sąd o deklaratywny wyrok nakazujący platformie umożliwienie wypłat z rachunków powierniczych.

Zgodnie z dokumentem, na mocy Regulaminu, aktywa te są odseparowane od innych produktów Celsjusza, a klienci zachowują do nich trwałą własność.

Na różnych przesłuchaniach sąd "dał jasno do zrozumienia", że aktywa w serwisie powierniczym nie były własnością spółki i powinny zostać zwrócone inwestorom.

Właściciele kont zauważyli, że platforma posiadała odpowiednią ilość i rodzaje kryptowalut, aby spełnić ich wymagania, ale nie czyniła tego. W pozwie czytamy:

Dalsza odmowa dłużnika wykonania zajęcia wszystkich składników majątkowych przechowywanych w serwisie powierniczym spowodowała ogromne utrudnienia dla jego użytkowników, na co wskazują setki pism i oświadczeń złożonych podczas rozprawy

Kryptowaluty z rachunków powierniczych nie mogą być wykorzystywane do pokrycia roszczeń inwestorów w innych produktach platformy, takich jak Earn.

To nie pierwszy zbiorowy pozew

Przypomnijmy, że w lipcu kancelaria prawna Bragar Eagel & Squire złożyła w imieniu inwestorów pozew zbiorowy przeciwko Celsjuszowi. Firma została oskarżona o wprowadzanie użytkowników w błąd co do "swoich produktów finansowych".

Platforma borykała się również z zarzutami niedotrzymania zobowiązań przez byłego kontrahenta DeFi - KeyFi, ale w sierpniu pozwała firmę i jej założyciela.

Kategoria wpisu:

Podobne tematy

Sam Bankman-Fried mówi dlaczego FTX upadło

Upadek utility-tokena FTX (FTT) nie był spowodowany brakiem płynności, ale działaniami inwestorów, którzy poczuli się "przestraszeni" obecną sytuacją na rynku. Założyciel giełdy kryptowalut Sam Bankman-Fried stwierdził tak w wywiadzie z Tiffany Fong z dnia 16 listopada (opublikowanym 29 listopada). "Myślę, że FTT miał realną wartość. […] Pod wieloma względami [token] był bardziej legalny niż wiele […]

Złe wiadomości dla bitcoina? Dolar może ponownie wzrosnąć

Dolar amerykański (USD) przeszedł w ostatnich tygodniach sporą korektę. Światowa waluta rezerwowa spadła o około 8% w stosunku do euro. Tymczasem jednak wojna na Ukrainie wciąż się nie skończyła, globalna sytuacja gospodarcza jest fatalna, a w krainie kryptowalut panuje spora niepewność po problemach FTX. Również dolar zaczął dziś ponownie rosnąć w stosunku do euro. Dla […]

Liczba osób korzystających z kryptowalut wzrosła w 2022 roku o 37,8%

Według danych Datareportal, liczba osób posiadających jakąś formę kryptowalut wzrosła w tym roku o 37,8%. Jeden na 10 internautów w wieku od 16 do 64 lat posiada obecnie cyfrowe aktywa. Kryptowaluty w krajach rozwijających się Posiadanie kryptowalut jest popularne głównie w krajach rozwijających się. Zwłaszcza w tym, gdzie waluta jest bardziej wrażliwa na duże wahania […]

Grayscale nie chce przedstawiać swoich rezerw

Przemysł kryptowalutowy został zbudowany w oparciu o jeden slogan: "nie ufaj, zweryfikuj". Ale Grayscale różni się od reszty firm związanych z kryptowalutami. W niedawnym wątku na Twitterze zastanawiającym się nad potrzebą przejrzystości w branży po upadku FTX, Grayscale próbował uspokoić obawy swoich inwestorów, zapewniając ich, że regulacje, które mają zastosowanie do różnych podmiotów, sprawiają, iż […]

Tether zapewnia, że nie ma ryzyka ze strony USDT na Solanie

Największy na świecie emitent stablecoinów, Tether, zapewnił, że nie ma żadnych zagrożeń ze strony USDT w sieci Solana. 18 listopada Tether wydał oświadczenie, że USDT emitowany w Alamedzie był bezpieczny względem wszelkich wypadków zarażenia ze strony upadłej giełdy FTX. Według raportu przejrzystości Tethera, Solana jest trzecią co do wielkości siecią dla stablecoina po Tron i […]
0 0 Głosy
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Kryptowaluty2.pl 2020 Wszelkie prawa zastrzeżone
starcrossmenuchevron-downarrow-right
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram