Nowy pozew zbiorowy złożony przeciwko firmie Celsius w USA

ikona publikacji - ciemny
Opublikowano: 2 września 2022
ikona autora biały
celsius

Grupa posiadaczy rachunków powierniczych w Celsius Network złożyła wniosek do sądu upadłościowego o zgodę na wycofanie swoich środków.

Pozew łączy 64 inwestorów posiadających 22,5 miliona dolarów w kryptowalutach w serwisie powierniczym Celsius. Grupa jest reprezentowana przez kancelarię prawną Togut, Segal & Segal.

13 czerwca pożyczkodawca kryptowalut zawiesił wypłaty, wymiany i przelewy między kontami. Miesiąc później, 14 lipca, Celsius i niektóre podmioty powiązane złożyły wniosek o upadłość na podstawie rozdziału 11 amerykańskiego kodeksu upadłościowego.

Platforma przedstawiła plan reorganizacji przedsiębiorstwa, w którym skupiła się na wykorzystaniu przychodów spółki zależnej zajmującej się wydobyciem na spłatę roszczeń wierzycieli. Zobowiązania Celsjusza przekraczają aktywa spółki o 2,85 mld USD.

W pozwie zbiorowym złożonym przez Togut, Segal & Segal grupa klientów prosi sąd o deklaratywny wyrok nakazujący platformie umożliwienie wypłat z rachunków powierniczych.

Zgodnie z dokumentem, na mocy Regulaminu, aktywa te są odseparowane od innych produktów Celsjusza, a klienci zachowują do nich trwałą własność.

Na różnych przesłuchaniach sąd "dał jasno do zrozumienia", że aktywa w serwisie powierniczym nie były własnością spółki i powinny zostać zwrócone inwestorom.

Właściciele kont zauważyli, że platforma posiadała odpowiednią ilość i rodzaje kryptowalut, aby spełnić ich wymagania, ale nie czyniła tego. W pozwie czytamy:

Dalsza odmowa dłużnika wykonania zajęcia wszystkich składników majątkowych przechowywanych w serwisie powierniczym spowodowała ogromne utrudnienia dla jego użytkowników, na co wskazują setki pism i oświadczeń złożonych podczas rozprawy

Kryptowaluty z rachunków powierniczych nie mogą być wykorzystywane do pokrycia roszczeń inwestorów w innych produktach platformy, takich jak Earn.

To nie pierwszy zbiorowy pozew

Przypomnijmy, że w lipcu kancelaria prawna Bragar Eagel & Squire złożyła w imieniu inwestorów pozew zbiorowy przeciwko Celsjuszowi. Firma została oskarżona o wprowadzanie użytkowników w błąd co do "swoich produktów finansowych".

Platforma borykała się również z zarzutami niedotrzymania zobowiązań przez byłego kontrahenta DeFi - KeyFi, ale w sierpniu pozwała firmę i jej założyciela.

Kategoria wpisu:

Dawid Kucharczyk

Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Pasjonat nowych technologii, od 3 lat aktywnie uczestniczący w świecie krypto. Instruktor narciarstwa oraz amator gry w squasha. Zwolennik idei decentralizacji.

Powiązane tematy:

Portal w Binance Launchpool - to już 47. projekt!

Giełda kryptowalut Binance ogłosiła kolejny projekt, który pojawi się na platformie Binance Launchpool - to już 47 w historii. Tym razem jest to platforma gamingowa Web3 - Portal. Przy okazji zaoferowała promocję, w której do zgarnięcia jest 20 tokenów PIXEL zupełnie za darmo: aby je odebrać należy założyć konto z promocyjnego linka: odbierz 20 PIXEL. […]

Co to jest BNB Vault? Jak korzystać z tej funkcji?

Binance to nie tylko giełda. To cały ekosystem produktów. Jednym z nich jest BNB Vault - agregator zysków, który pozwala zarabiać odsetki od posiadanych już kryptowalut. Funkcja ta umożliwia też w inwestowanie w ciekawe, nowe krypto projekty na wczesnym etapie poprzez Launchpool. W dzisiejszym artykule omówimy BNB Vault szczegółowo. Wyjaśnimy co to jest, jak działa […]

PIXEL w Binance Launchpool. HODLować czy sprzedać?

Binance ogłosiło właśnie 46. projekt, który zostanie uruchomiony na platformie Binance Launchpool. Tym razem jest to PIXEL, natywny token gry Pixels. W dzisiejszym artykule sprawdzimy czym jest PIXEL oraz jak farmić te tokeny na Binance. Na koniec spróbujemy odpowiedzieć na pytanie czy warto je HODLować, czy może sprzedać od razu po rozpoczęciu handlu. Najpierw jednak […]

Co to jest Binance Earn? Środy pełne zarabiania

Jesteś długoterminowym HODLerem? Być może masz w portfelu trochę kryptowalut i nie planujesz ich sprzedawać w najbliższym czasie? Czy wiesz, że istnieje sposób, aby zarabia za ich pomoc pasywny dochód? Pozwala na to np. platforma Binance Earn. Co to jest? Jak działa? Jakie daje możliwości? O tym w dzisiejszym artykule! Czym wyróżnia się Binance Earn? […]

Binance odzyskuje udział w rynku i stabilnie się rozwija

Giełda kryptowalut Binance zaczęła odzyskiwać swój udział w rynku. Sytuacja ma miejsce zaledwie kilka miesięcy po rozstrzygnięciu sprawy z Departamentem Sprawiedliwości Stanów Zjednoczonych i zapłaceniu grzywny w wysokości 4,3 miliarda dolarów. Według danych firmy badawczej Kaiko, udział Binance w rynku pod względem wolumenu obrotu wzrósł do 49% dwa miesiące po tym, jak giełda rozstrzygnęła sprawę […]
0 0 Głosy
Oceń artykuł
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Kryptowaluty2.pl 2023 Wszelkie prawa zastrzeżone
starcrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram