Nowy pozew zbiorowy złożony przeciwko firmie Celsius w USA

ikona publikacji - ciemny
Opublikowano: 2 września 2022
ikona autora biały
celsius

Grupa posiadaczy rachunków powierniczych w Celsius Network złożyła wniosek do sądu upadłościowego o zgodę na wycofanie swoich środków.

Pozew łączy 64 inwestorów posiadających 22,5 miliona dolarów w kryptowalutach w serwisie powierniczym Celsius. Grupa jest reprezentowana przez kancelarię prawną Togut, Segal & Segal.

13 czerwca pożyczkodawca kryptowalut zawiesił wypłaty, wymiany i przelewy między kontami. Miesiąc później, 14 lipca, Celsius i niektóre podmioty powiązane złożyły wniosek o upadłość na podstawie rozdziału 11 amerykańskiego kodeksu upadłościowego.

Platforma przedstawiła plan reorganizacji przedsiębiorstwa, w którym skupiła się na wykorzystaniu przychodów spółki zależnej zajmującej się wydobyciem na spłatę roszczeń wierzycieli. Zobowiązania Celsjusza przekraczają aktywa spółki o 2,85 mld USD.

W pozwie zbiorowym złożonym przez Togut, Segal & Segal grupa klientów prosi sąd o deklaratywny wyrok nakazujący platformie umożliwienie wypłat z rachunków powierniczych.

Zgodnie z dokumentem, na mocy Regulaminu, aktywa te są odseparowane od innych produktów Celsjusza, a klienci zachowują do nich trwałą własność.

Na różnych przesłuchaniach sąd "dał jasno do zrozumienia", że aktywa w serwisie powierniczym nie były własnością spółki i powinny zostać zwrócone inwestorom.

Właściciele kont zauważyli, że platforma posiadała odpowiednią ilość i rodzaje kryptowalut, aby spełnić ich wymagania, ale nie czyniła tego. W pozwie czytamy:

Dalsza odmowa dłużnika wykonania zajęcia wszystkich składników majątkowych przechowywanych w serwisie powierniczym spowodowała ogromne utrudnienia dla jego użytkowników, na co wskazują setki pism i oświadczeń złożonych podczas rozprawy

Kryptowaluty z rachunków powierniczych nie mogą być wykorzystywane do pokrycia roszczeń inwestorów w innych produktach platformy, takich jak Earn.

To nie pierwszy zbiorowy pozew

Przypomnijmy, że w lipcu kancelaria prawna Bragar Eagel & Squire złożyła w imieniu inwestorów pozew zbiorowy przeciwko Celsjuszowi. Firma została oskarżona o wprowadzanie użytkowników w błąd co do "swoich produktów finansowych".

Platforma borykała się również z zarzutami niedotrzymania zobowiązań przez byłego kontrahenta DeFi - KeyFi, ale w sierpniu pozwała firmę i jej założyciela.

Kategoria wpisu:

Dawid Kucharczyk

Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Pasjonat nowych technologii, od 3 lat aktywnie uczestniczący w świecie krypto. Instruktor narciarstwa oraz amator gry w squasha. Zwolennik idei decentralizacji.

Powiązane tematy:

Staking kryptowalut - czym jest staking, sposoby stakowania

Staking kryptowalut zyskuje na popularności, szczególnie ze względu na śmiesznie niskie oprocentowanie lokowanego kapitału w bankach. Gdy lokaty “dają zarobić”…

Binance - jak zacząć?

Binance jak zacząć? Jeżeli jesteś nowy w świecie krypto to z całą pewnością zadajesz sobie takie pytanie - i nie ma w tym nic dziwnego. W końcu Binance to największa giełda kryptowalut na świecie, tak więc jest o niej bardzo głośno. W dzisiejszym artykule odpowiemy na to pytanie. Wyjaśnimy Ci krok po kroku jak założyć […]

Cykle BTC - wszystko o cykliczności Bitcoina

Bitcoin powstał już ponad dekadę temu, a przez ten czas udało się zebrać sporo danych. Wynika z nich, że istnieją powtarzające się tzw. cykle BTC. Cykliczność Bitcoina jest spowodowana kilkoma czynnikami, które postaramy się rozłożyć na czynniki pierwsze w poniższym artykule. Spróbujemy też wyjaśnić jak rozpoznać etapy cyklu BTC. Tak więc, zaczynajmy! Czym jest cykl […]

MEXC - bonus i kod rabatowy (2023)

MEXC to giełda kryptowalut, która szybko zyskuje popularność i stale zwiększa swój wolumen. Ale czy wiesz, że podczas rejestracji możesz odebrać bonus, a właściwie bonusy? Wystarczy, że w odpowiednim polu wpiszesz ekskluzywny kod rabatowy: mexc-k2. W dzisiejszym artykule wyjaśnimy Ci dokładnie jaki bonusy oferuje MEXC oraz co musisz zrobić, aby je odebrać! Tak więc, zaczynajmy! […]

Brian Kelly: "Kapitalizacja Bitcoina może wzrosnąć 10x"

Popularny inwestor kryptowalutowy, założyciel i dyrektor generalny BKCM uważa, że bitcoin znajduje się w doskonałej pozycji do wzrostu, a w perspektywie średnioterminowej kapitalizacja BTC może wzrosnąć dziesięciokrotnie. Brian Kelly w wywiadzie dla programu Fast Money CNBC powiedział, że za wzrostem pierwszej kryptowaluty przemawia kilka konkretnych czynników. Jako jeden z najważniejszych przedsiębiorca wymienił możliwość rychłego zatwierdzenia […]
0 0 Głosy
Oceń artykuł
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Kryptowaluty2.pl 2023 Wszelkie prawa zastrzeżone
starcrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram