Nowy pozew zbiorowy złożony przeciwko firmie Celsius w USA

ikona publikacji - ciemny
Opublikowano: 2 września 2022
ikona autora biały
celsius

Grupa posiadaczy rachunków powierniczych w Celsius Network złożyła wniosek do sądu upadłościowego o zgodę na wycofanie swoich środków.

Pozew łączy 64 inwestorów posiadających 22,5 miliona dolarów w kryptowalutach w serwisie powierniczym Celsius. Grupa jest reprezentowana przez kancelarię prawną Togut, Segal & Segal.

13 czerwca pożyczkodawca kryptowalut zawiesił wypłaty, wymiany i przelewy między kontami. Miesiąc później, 14 lipca, Celsius i niektóre podmioty powiązane złożyły wniosek o upadłość na podstawie rozdziału 11 amerykańskiego kodeksu upadłościowego.

Platforma przedstawiła plan reorganizacji przedsiębiorstwa, w którym skupiła się na wykorzystaniu przychodów spółki zależnej zajmującej się wydobyciem na spłatę roszczeń wierzycieli. Zobowiązania Celsjusza przekraczają aktywa spółki o 2,85 mld USD.

W pozwie zbiorowym złożonym przez Togut, Segal & Segal grupa klientów prosi sąd o deklaratywny wyrok nakazujący platformie umożliwienie wypłat z rachunków powierniczych.

Zgodnie z dokumentem, na mocy Regulaminu, aktywa te są odseparowane od innych produktów Celsjusza, a klienci zachowują do nich trwałą własność.

Na różnych przesłuchaniach sąd "dał jasno do zrozumienia", że aktywa w serwisie powierniczym nie były własnością spółki i powinny zostać zwrócone inwestorom.

Właściciele kont zauważyli, że platforma posiadała odpowiednią ilość i rodzaje kryptowalut, aby spełnić ich wymagania, ale nie czyniła tego. W pozwie czytamy:

Dalsza odmowa dłużnika wykonania zajęcia wszystkich składników majątkowych przechowywanych w serwisie powierniczym spowodowała ogromne utrudnienia dla jego użytkowników, na co wskazują setki pism i oświadczeń złożonych podczas rozprawy

Kryptowaluty z rachunków powierniczych nie mogą być wykorzystywane do pokrycia roszczeń inwestorów w innych produktach platformy, takich jak Earn.

To nie pierwszy zbiorowy pozew

Przypomnijmy, że w lipcu kancelaria prawna Bragar Eagel & Squire złożyła w imieniu inwestorów pozew zbiorowy przeciwko Celsjuszowi. Firma została oskarżona o wprowadzanie użytkowników w błąd co do "swoich produktów finansowych".

Platforma borykała się również z zarzutami niedotrzymania zobowiązań przez byłego kontrahenta DeFi - KeyFi, ale w sierpniu pozwała firmę i jej założyciela.

Kategoria wpisu:

Dawid Kucharczyk

Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Pasjonat nowych technologii, od 3 lat aktywnie uczestniczący w świecie krypto. Instruktor narciarstwa oraz amator gry w squasha. Zwolennik idei decentralizacji.

Powiązane tematy:

FTX uruchamia stronę internetową, aby spłacić europejskich klientów

FTX EU, europejska filia upadłej giełdy kryptowalutowej FTX, uruchomiła stronę internetową, aby spłacić wściekłych, europejskich klientów. Firma złożyła wniosek o upadłość prawie pięć miesięcy temu, powodując efekt domina innych upadających firm kryptowalutowych. W rzeczywistości FTX stał się tak duży, że wiele innych firm zaparkowało swoje pieniądze w tej giełdzie i w rezultacie zostało "zainfekowanych". Użytkownicy […]

Argentyńskie linie lotnicze Flybondi zaczynają wydawać bilety NFT

Argentyński tani przewoźnik Flybondi rozpoczął kampanię Ticket 3.0, w której zaczął wydawać bilety w formie niewymienialnych tokenów (NFT). Linia lotnicza powiedziała, że ta metoda "oferuje bardziej elastyczne doświadczenie podróży". Z kolei Flybondi będzie w stanie zmniejszyć koszty obsługi klienta i zwiększyć przychody dzięki prowizjom handlowym. Usługa ta stała się możliwa dzięki partnerstwu z TravelX, opartą […]

Rosja chce mieć własną walutę z Brazylią, Indiami, Chinami i RPA

Krążą pogłoski, że kraje BRICS chcą stworzyć własną walutę, aby ułatwić płatności między uczestniczącymi państwami. To może być ciężki cios dla dolara i może stwarzać możliwości dla Bitcoina. BRICS są wpływowe BRICS to skrót od krajów Brazylia, Rosja, Indie, Chiny i RPA. Kraje te mają znaczący wpływ na globalną gospodarkę ze względu na ich duże […]

Bitcoin może mocno wystrzelić w górę w 2024 roku z powodu halvingu i recesji

Mike McGlone twierdzi, że Bitcoin może mocno wystrzelić w górę w 2024 roku, a następnie nadejdzie halving i seria innych fundamentalnych wydarzeń. Analityk Bloomberga wyraził swoje prognozy podczas wywiadu ze Scottem Melkerem. Bitcoin i efekt halvingu Zanim zanurkujemy dalej w jego przewidywania, szybkie słowo na temat tego tak zwanego halvingu. Co cztery lata liczba nowo […]

Tim Draper radzi przedsiębiorcom, by kupowali Bitcoina

Amerykański miliarder i legenda inwestycji Tim Draper radzi przedsiębiorcom, aby kupili Bitcoin. Według niego jest to sposób na zabezpieczenie się przed potencjalnym kryzysem bankowym. Nawiasem mówiąc, Tim Draper nie jest osobą nową w świecie Bitcoina, ponieważ już w czerwcu 2014 roku kupił od rządu USA 30 000 Bitcoinów za 19 milionów dolarów. Te Bitcoiny zostały […]
0 0 Głosy
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Kryptowaluty2.pl 2023 Wszelkie prawa zastrzeżone
starcrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram