Kryptowalut nie da się zakazać. Idą za nimi zbyt duże pieniądze

ikona publikacji - ciemny
Opublikowano: 5 września 2022
ikona autora biały
kryptowalutowy zakaz

Amerykański polityk Brad Sherman jest znany ze swojego antykryptowalutowego stanowiskzz. W przeszłości kilkakrotnie porównywał bitcoina i kryptowaluty do schematu Ponziego. Teraz jednak twierdzi, że kryptowalut nie można już zakazać. Przemysł stał się zbyt potężny i zaangażowane są w niego zbyt duże pieniądze.

Kryptowaluty są zbyt duże, aby ich zakazać

Sherman jest przewodniczącym grupy roboczej mającej na celu lepszą ochronę inwestorów i z Waszyngtonu często wypowiada się negatywnie o kryptowalutach. Jest zwolennikiem zaostrzenia przepisów, czy też całkowitego zakazu ich stosowania. Zakaz wydaje się jednak niewykonalny. Kryptowaluty stały się zbyt duże.

W wywiadzie dla amerykańskiej gazety LA Times, Sherman zrównał kryptowalutę z Ponzi i zasugerował, że lobbing i datki na kampanie odgrywają istotną rolę, dlaczego kryptowaluty są chronione przed ściślejszą regulacją.

"Nie sądzę, że w najbliższym czasie doczekamy się zakazu. Nie zakazaliśmy tego na początku, ponieważ nie zdawaliśmy sobie sprawy, że jest to ważne, i nie możemy zakazać tego teraz, ponieważ stoi za tym zbyt wiele pieniędzy i władzy."

Shermen opowiedział się za zakazem stosowania kryptowalut

W 2019 roku Sherman został wybrany do pełnienia funkcji przewodniczącego podkomisji House Financial Services ds. ochrony inwestorów, przedsiębiorczości i rynków kapitałowych. Posiada tytuł prawnika Uniwersytetu Harvarda, gdzie ukończył studia Magna Cum Laude.

Można by się spodziewać, że przyniesie to ze sobą jakąś dalekowzroczność, ale niestety. 9 maja 2019 roku Sherman wezwał do całkowitego zakazu stosowania kryptowalut w USA:

Wówczas jego argumentacja składała się z kilku perełek. Twierdził on na przykład:

Przewaga, jaką kryptowaluty mają nad tradycyjnymi mechanizmami, dotyczy tylko przestępców.

Kryptowaluty, według Shermana, były narzędziem dla libertarian i anarchistów:

Nie chcesz płacić podatków, chcesz handlować narkotykami lub jesteś terrorystą? W takim razie użyj kryptowaluty.

Antykrypto z powodu grupy lobbystycznej?

To samo powiedział w 2018 roku, a potem pojawiły się spekulacje, że zostało to wywołane przez darczyńców jego kampanii. Jednym z nich jest Credit Union National Assn, bardzo duża grupa lobbująca na rzecz kart kredytowych.

Inni wielcy darczyńcy to Garghwal, Chan & Williams, Capital Group Company i Allied Wallet. To wszystko są dostawcy usług finansowych dla ludzi bardzo bogatych. Wydali setki tysięcy dolarów na jego kampanię.

Brak zakazu, ale regulacja w sprawie krypto

Sherman nie widzi dla krypto świetlanej przyszłości, ale stał się bardziej czuły. Zamiast zakazu, Sherman uważa, że kryptowaluta powinna być regulowana przez Komisję Papierów Wartościowych i Giełd (SEC). Jest to ten sam organ regulacyjny, który nadzoruje akcje, obligacje i inne papiery wartościowe.

Sama SEC od dawna uważa, że są stroną, która ma trzymać kryptowaluty w ryzach. Komisja wytoczyła np. procesy sądowe przeciwko Coinbase, Ripple, Grayscale i wielu innym.

Bitcoin i Ethereum są cyfrowymi towarami

Nie wszyscy politycy zgadzają się, że SEC jest odpowiedzialny za sektor kryptowalut. Na przykład w zeszłym miesiącu projekt ustawy wprowadzili amerykańscy senatorowie Debbie Stabenow i John Boozman.

Chcą, aby Bitcoin i Ether zostały zdefiniowane jako towary cyfrowe pod nadzorem Commodities and Futures Trading Commission (CFTC), która reguluje inne towary, takie jak kukurydza i aluminium.

Kategoria wpisu:

Dawid Kucharczyk

Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Pasjonat nowych technologii, od 3 lat aktywnie uczestniczący w świecie krypto. Instruktor narciarstwa oraz amator gry w squasha. Zwolennik idei decentralizacji.

Powiązane tematy:

Sieć Ethereum jest na minusie po raz pierwszy od roku

Pamiętacie "Merge"? Sieć Ethereum (ETH) dokonała przejścia z systemu proof of work na system proof of stake we wrześniu ubiegłego roku. Zamiast energochłonnych obliczeń, od tego czasu to stakerzy przetwarzają transakcje na Ethereum. Od momentu Merge sieć Ethereum co miesiąc odnotowuje zyski. Nie chodzi tu o wartość cenową, ale o przychody z samej sieci. Blockwork […]

Rocznica aktualizacji Ethereum Merge: wszystkie zmiany w skrócie

Dziś mija dokładnie rok, odkąd sieć Ethereum (ETH) dokonała przejścia z Proof-of-Work (PoW) na Proof-of-Stake (PoS). 15 września 2022 r. miała miejsce długo oczekiwana aktualizacja Merge, uważana przez wielu za najważniejsze wydarzenie w całej historii Ethereum. W tym artykule przyjrzymy się głównym zmianom i ich rezultatom, a także spojrzymy w przyszłość. Ethereum Merge: co się […]

Cena bitcoina jest nudna, ale dane nadal pokazują pozytywny obraz

Teraz, gdy cena bitcoina powróciła do poziomów z połowy czerwca, rynek ponownie zaczyna się zastanawiać, czy mamy do czynienia z hossą. Kurs spadł już o 16% od lokalnego szczytu z sierpnia ubiegłego roku, a od szczytu do dołka o ponad 20%. Mimo to, zgodnie z danymi on-chain, nie musimy się tak bardzo martwić. Bardzo niewiele […]

Jak zdobyć darmowe bitcoiny i kryptowaluty za rejestrację w 2023 roku?

Jeśli chcesz zacząć inwestować w bitcoin i kryptowaluty, najpierw musisz założyć konto na giełdzie i dokonać wpłaty walut fiat. Ale czy wiesz, że podczas rejestracji wiele platform oferuje darmowe bonusy? W dzisiejszym artykule omówimy 3 platformy, które oferują nowym użytkownikom darmowe kryptowaluty lub Bitcoin za rejestrację: Binance, Bybit i Bitget! Tak więc, zaczynajmy! Darmowe kryptowaluty […]

Kurs Bitcoina w tarapatach. Inflacja w USA wyższa niż oczekiwano

Indeks cen konsumpcyjnych (CPI) w Stanach Zjednoczonych wyniósł dziś 3,7%, podczas gdy oczekiwano wyniku na poziomie 3,6%. Oznaczałoby to już wzrost o 0,4% w porównaniu z lipcowym wynikiem 3,2%, ale inflacja spadła nawet bardziej niż początkowo oczekiwano. Dlaczego więc inflacja może nagle ponownie wzrosnąć i co to oznacza dla kursu bitcoina? Dlaczego inflacja może ponownie […]
0 0 Głosy
Oceń artykuł
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Kryptowaluty2.pl 2023 Wszelkie prawa zastrzeżone
starcrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram