Kryptowalut nie da się zakazać. Idą za nimi zbyt duże pieniądze

ikona publikacji - ciemny
Opublikowano: 5 września 2022
ikona autora biały
kryptowalutowy zakaz

Amerykański polityk Brad Sherman jest znany ze swojego antykryptowalutowego stanowiskzz. W przeszłości kilkakrotnie porównywał bitcoina i kryptowaluty do schematu Ponziego. Teraz jednak twierdzi, że kryptowalut nie można już zakazać. Przemysł stał się zbyt potężny i zaangażowane są w niego zbyt duże pieniądze.

Kryptowaluty są zbyt duże, aby ich zakazać

Sherman jest przewodniczącym grupy roboczej mającej na celu lepszą ochronę inwestorów i z Waszyngtonu często wypowiada się negatywnie o kryptowalutach. Jest zwolennikiem zaostrzenia przepisów, czy też całkowitego zakazu ich stosowania. Zakaz wydaje się jednak niewykonalny. Kryptowaluty stały się zbyt duże.

W wywiadzie dla amerykańskiej gazety LA Times, Sherman zrównał kryptowalutę z Ponzi i zasugerował, że lobbing i datki na kampanie odgrywają istotną rolę, dlaczego kryptowaluty są chronione przed ściślejszą regulacją.

"Nie sądzę, że w najbliższym czasie doczekamy się zakazu. Nie zakazaliśmy tego na początku, ponieważ nie zdawaliśmy sobie sprawy, że jest to ważne, i nie możemy zakazać tego teraz, ponieważ stoi za tym zbyt wiele pieniędzy i władzy."

Shermen opowiedział się za zakazem stosowania kryptowalut

W 2019 roku Sherman został wybrany do pełnienia funkcji przewodniczącego podkomisji House Financial Services ds. ochrony inwestorów, przedsiębiorczości i rynków kapitałowych. Posiada tytuł prawnika Uniwersytetu Harvarda, gdzie ukończył studia Magna Cum Laude.

Można by się spodziewać, że przyniesie to ze sobą jakąś dalekowzroczność, ale niestety. 9 maja 2019 roku Sherman wezwał do całkowitego zakazu stosowania kryptowalut w USA:

Wówczas jego argumentacja składała się z kilku perełek. Twierdził on na przykład:

Przewaga, jaką kryptowaluty mają nad tradycyjnymi mechanizmami, dotyczy tylko przestępców.

Kryptowaluty, według Shermana, były narzędziem dla libertarian i anarchistów:

Nie chcesz płacić podatków, chcesz handlować narkotykami lub jesteś terrorystą? W takim razie użyj kryptowaluty.

Antykrypto z powodu grupy lobbystycznej?

To samo powiedział w 2018 roku, a potem pojawiły się spekulacje, że zostało to wywołane przez darczyńców jego kampanii. Jednym z nich jest Credit Union National Assn, bardzo duża grupa lobbująca na rzecz kart kredytowych.

Inni wielcy darczyńcy to Garghwal, Chan & Williams, Capital Group Company i Allied Wallet. To wszystko są dostawcy usług finansowych dla ludzi bardzo bogatych. Wydali setki tysięcy dolarów na jego kampanię.

Brak zakazu, ale regulacja w sprawie krypto

Sherman nie widzi dla krypto świetlanej przyszłości, ale stał się bardziej czuły. Zamiast zakazu, Sherman uważa, że kryptowaluta powinna być regulowana przez Komisję Papierów Wartościowych i Giełd (SEC). Jest to ten sam organ regulacyjny, który nadzoruje akcje, obligacje i inne papiery wartościowe.

Sama SEC od dawna uważa, że są stroną, która ma trzymać kryptowaluty w ryzach. Komisja wytoczyła np. procesy sądowe przeciwko Coinbase, Ripple, Grayscale i wielu innym.

Bitcoin i Ethereum są cyfrowymi towarami

Nie wszyscy politycy zgadzają się, że SEC jest odpowiedzialny za sektor kryptowalut. Na przykład w zeszłym miesiącu projekt ustawy wprowadzili amerykańscy senatorowie Debbie Stabenow i John Boozman.

Chcą, aby Bitcoin i Ether zostały zdefiniowane jako towary cyfrowe pod nadzorem Commodities and Futures Trading Commission (CFTC), która reguluje inne towary, takie jak kukurydza i aluminium.

Kategoria wpisu:

Dawid Kucharczyk

Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Pasjonat nowych technologii, od 3 lat aktywnie uczestniczący w świecie krypto. Instruktor narciarstwa oraz amator gry w squasha. Zwolennik idei decentralizacji.

Powiązane tematy:

Portal w Binance Launchpool - to już 47. projekt!

Giełda kryptowalut Binance ogłosiła kolejny projekt, który pojawi się na platformie Binance Launchpool - to już 47 w historii. Tym razem jest to platforma gamingowa Web3 - Portal. Przy okazji zaoferowała promocję, w której do zgarnięcia jest 20 tokenów PIXEL zupełnie za darmo: aby je odebrać należy założyć konto z promocyjnego linka: odbierz 20 PIXEL. […]

Co to jest BNB Vault? Jak korzystać z tej funkcji?

Binance to nie tylko giełda. To cały ekosystem produktów. Jednym z nich jest BNB Vault - agregator zysków, który pozwala zarabiać odsetki od posiadanych już kryptowalut. Funkcja ta umożliwia też w inwestowanie w ciekawe, nowe krypto projekty na wczesnym etapie poprzez Launchpool. W dzisiejszym artykule omówimy BNB Vault szczegółowo. Wyjaśnimy co to jest, jak działa […]

PIXEL w Binance Launchpool. HODLować czy sprzedać?

Binance ogłosiło właśnie 46. projekt, który zostanie uruchomiony na platformie Binance Launchpool. Tym razem jest to PIXEL, natywny token gry Pixels. W dzisiejszym artykule sprawdzimy czym jest PIXEL oraz jak farmić te tokeny na Binance. Na koniec spróbujemy odpowiedzieć na pytanie czy warto je HODLować, czy może sprzedać od razu po rozpoczęciu handlu. Najpierw jednak […]

Co to jest Binance Earn? Środy pełne zarabiania

Jesteś długoterminowym HODLerem? Być może masz w portfelu trochę kryptowalut i nie planujesz ich sprzedawać w najbliższym czasie? Czy wiesz, że istnieje sposób, aby zarabia za ich pomoc pasywny dochód? Pozwala na to np. platforma Binance Earn. Co to jest? Jak działa? Jakie daje możliwości? O tym w dzisiejszym artykule! Czym wyróżnia się Binance Earn? […]

Binance odzyskuje udział w rynku i stabilnie się rozwija

Giełda kryptowalut Binance zaczęła odzyskiwać swój udział w rynku. Sytuacja ma miejsce zaledwie kilka miesięcy po rozstrzygnięciu sprawy z Departamentem Sprawiedliwości Stanów Zjednoczonych i zapłaceniu grzywny w wysokości 4,3 miliarda dolarów. Według danych firmy badawczej Kaiko, udział Binance w rynku pod względem wolumenu obrotu wzrósł do 49% dwa miesiące po tym, jak giełda rozstrzygnęła sprawę […]
0 0 Głosy
Oceń artykuł
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Kryptowaluty2.pl 2023 Wszelkie prawa zastrzeżone
starcrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram