Polkadot może stać się oficjalnym sponsorem koszulek FC Barcelony

ikona publikacji - ciemny
Opublikowano: 24 stycznia 2022
ikona autora biały
fc barcelona

Hiszpański klub piłkarski FC Barcelona może nawiązać współpracę z protokołem Polkadot. Zakładając, że obie strony uścisną sobie dłonie, ta ostatnia stanie się oficjalnym sponsorem koszulek zespołu.

Polkadot patrzy na świat piłki nożnej

Gracze Football Club Barcelona obecnie noszą logo Rakuten na swojej koszulce, ponieważ japońska firma e-commerce jest oficjalnym sponsorem klubu. Jednak partnerstwo między tymi dwoma podmiotami ma się zakończyć w lipcu tego roku. Drużyna piłkarska stara się więc zawrzeć umowę z nową organizacją.

Według niedawnego komunikatu, jedną z opcji jest Polkadot - sieć blockchain, która została założona w 2016 roku, ale zyskała impet dopiero w zeszłym roku. FC Barcelona opisała protokół jako platformę, która umożliwia "wysoką liczbę transakcji na sekundę". Konkretnie, projekt może wykonać 1000 TPS. Gdy stanie się w pełni operacyjny, oczekuje się, że liczba ta wzrośnie do 1 000 000.

Innym możliwym partnerem Barçy jest cyfrowy serwis streamingu muzyki Spotify. Hiszpański zespół ujawnił, że dokładnie przeanalizuje opcje i wybierze sponsora odpowiadającego jego długoterminowej strategii:

Klub postanowił podejść do sprawy z cierpliwością, aby dogłębnie przeanalizować każdą propozycję osiągnięcia najbardziej opłacalnej umowy w perspektywie długoterminowej.

FC Barcelona nie jest nowicjuszem w branży cyfrowych aktywów. Kilka miesięcy temu drużyna podpisała globalne partnerstwo z rynkiem NFT Ownix, aby wydać kolekcję NFT dla swoich fanów. Wkrótce potem jednak klub anulował umowę, ponieważ Moshe Hogeg (który jest związany z Ownix) został aresztowany za kilka wykroczeń, takich jak oszustwo i napaść seksualna.

Postępy Polkadot w 2021 roku

Powodem, dla którego protokół blockchain otrzymał dużą uwagę, jest jego innowacyjne podejście do parachainów. Mówiąc najprościej, ta funkcja umożliwia połączenie różnych blockchainów ze sobą. Umożliwia również użytkownikom budowanie blockchaina za pomocą ich frameworka Substrate i pomostów sieci Polkadot z innymi projektami, takimi jak Ethereum i Bitcoin.

W listopadzie ubiegłego roku zespół stojący za protokołem uruchomił swoją pierwszą aukcję Parachain.

Na początku tego miesiąca, platforma inteligentnych kontraktów Moonbeam stała się pierwszym w pełni działającym parachainem na Polkadot. Planuje wprowadzić kilka nowych integracji, działań i użytkowników, aby wzmocnić ekosystem Polkadot i przyczynić się do rozwoju sieci.

Kategoria wpisu:

Dawid Kucharczyk

Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Pasjonat nowych technologii, od 3 lat aktywnie uczestniczący w świecie krypto. Instruktor narciarstwa oraz amator gry w squasha. Zwolennik idei decentralizacji.

Powiązane tematy:

Portal w Binance Launchpool - to już 47. projekt!

Giełda kryptowalut Binance ogłosiła kolejny projekt, który pojawi się na platformie Binance Launchpool - to już 47 w historii. Tym razem jest to platforma gamingowa Web3 - Portal. Przy okazji zaoferowała promocję, w której do zgarnięcia jest 20 tokenów PIXEL zupełnie za darmo: aby je odebrać należy założyć konto z promocyjnego linka: odbierz 20 PIXEL. […]

Co to jest BNB Vault? Jak korzystać z tej funkcji?

Binance to nie tylko giełda. To cały ekosystem produktów. Jednym z nich jest BNB Vault - agregator zysków, który pozwala zarabiać odsetki od posiadanych już kryptowalut. Funkcja ta umożliwia też w inwestowanie w ciekawe, nowe krypto projekty na wczesnym etapie poprzez Launchpool. W dzisiejszym artykule omówimy BNB Vault szczegółowo. Wyjaśnimy co to jest, jak działa […]

PIXEL w Binance Launchpool. HODLować czy sprzedać?

Binance ogłosiło właśnie 46. projekt, który zostanie uruchomiony na platformie Binance Launchpool. Tym razem jest to PIXEL, natywny token gry Pixels. W dzisiejszym artykule sprawdzimy czym jest PIXEL oraz jak farmić te tokeny na Binance. Na koniec spróbujemy odpowiedzieć na pytanie czy warto je HODLować, czy może sprzedać od razu po rozpoczęciu handlu. Najpierw jednak […]

Co to jest Binance Earn? Środy pełne zarabiania

Jesteś długoterminowym HODLerem? Być może masz w portfelu trochę kryptowalut i nie planujesz ich sprzedawać w najbliższym czasie? Czy wiesz, że istnieje sposób, aby zarabia za ich pomoc pasywny dochód? Pozwala na to np. platforma Binance Earn. Co to jest? Jak działa? Jakie daje możliwości? O tym w dzisiejszym artykule! Czym wyróżnia się Binance Earn? […]

Binance odzyskuje udział w rynku i stabilnie się rozwija

Giełda kryptowalut Binance zaczęła odzyskiwać swój udział w rynku. Sytuacja ma miejsce zaledwie kilka miesięcy po rozstrzygnięciu sprawy z Departamentem Sprawiedliwości Stanów Zjednoczonych i zapłaceniu grzywny w wysokości 4,3 miliarda dolarów. Według danych firmy badawczej Kaiko, udział Binance w rynku pod względem wolumenu obrotu wzrósł do 49% dwa miesiące po tym, jak giełda rozstrzygnęła sprawę […]
0 0 Głosy
Oceń artykuł
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Kryptowaluty2.pl 2023 Wszelkie prawa zastrzeżone
starcrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram