Polkadot może stać się oficjalnym sponsorem koszulek FC Barcelony

ikona publikacji - ciemny
Opublikowano: 24 stycznia 2022
ikona autora biały
fc barcelona

Hiszpański klub piłkarski FC Barcelona może nawiązać współpracę z protokołem Polkadot. Zakładając, że obie strony uścisną sobie dłonie, ta ostatnia stanie się oficjalnym sponsorem koszulek zespołu.

Polkadot patrzy na świat piłki nożnej

Gracze Football Club Barcelona obecnie noszą logo Rakuten na swojej koszulce, ponieważ japońska firma e-commerce jest oficjalnym sponsorem klubu. Jednak partnerstwo między tymi dwoma podmiotami ma się zakończyć w lipcu tego roku. Drużyna piłkarska stara się więc zawrzeć umowę z nową organizacją.

Według niedawnego komunikatu, jedną z opcji jest Polkadot - sieć blockchain, która została założona w 2016 roku, ale zyskała impet dopiero w zeszłym roku. FC Barcelona opisała protokół jako platformę, która umożliwia "wysoką liczbę transakcji na sekundę". Konkretnie, projekt może wykonać 1000 TPS. Gdy stanie się w pełni operacyjny, oczekuje się, że liczba ta wzrośnie do 1 000 000.

Innym możliwym partnerem Barçy jest cyfrowy serwis streamingu muzyki Spotify. Hiszpański zespół ujawnił, że dokładnie przeanalizuje opcje i wybierze sponsora odpowiadającego jego długoterminowej strategii:

Klub postanowił podejść do sprawy z cierpliwością, aby dogłębnie przeanalizować każdą propozycję osiągnięcia najbardziej opłacalnej umowy w perspektywie długoterminowej.

FC Barcelona nie jest nowicjuszem w branży cyfrowych aktywów. Kilka miesięcy temu drużyna podpisała globalne partnerstwo z rynkiem NFT Ownix, aby wydać kolekcję NFT dla swoich fanów. Wkrótce potem jednak klub anulował umowę, ponieważ Moshe Hogeg (który jest związany z Ownix) został aresztowany za kilka wykroczeń, takich jak oszustwo i napaść seksualna.

Postępy Polkadot w 2021 roku

Powodem, dla którego protokół blockchain otrzymał dużą uwagę, jest jego innowacyjne podejście do parachainów. Mówiąc najprościej, ta funkcja umożliwia połączenie różnych blockchainów ze sobą. Umożliwia również użytkownikom budowanie blockchaina za pomocą ich frameworka Substrate i pomostów sieci Polkadot z innymi projektami, takimi jak Ethereum i Bitcoin.

W listopadzie ubiegłego roku zespół stojący za protokołem uruchomił swoją pierwszą aukcję Parachain.

Na początku tego miesiąca, platforma inteligentnych kontraktów Moonbeam stała się pierwszym w pełni działającym parachainem na Polkadot. Planuje wprowadzić kilka nowych integracji, działań i użytkowników, aby wzmocnić ekosystem Polkadot i przyczynić się do rozwoju sieci.

Kategoria wpisu:

Dawid Kucharczyk

Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Pasjonat nowych technologii, od 3 lat aktywnie uczestniczący w świecie krypto. Instruktor narciarstwa oraz amator gry w squasha. Zwolennik idei decentralizacji.

Powiązane tematy:

Sieć Ethereum jest na minusie po raz pierwszy od roku

Pamiętacie "Merge"? Sieć Ethereum (ETH) dokonała przejścia z systemu proof of work na system proof of stake we wrześniu ubiegłego roku. Zamiast energochłonnych obliczeń, od tego czasu to stakerzy przetwarzają transakcje na Ethereum. Od momentu Merge sieć Ethereum co miesiąc odnotowuje zyski. Nie chodzi tu o wartość cenową, ale o przychody z samej sieci. Blockwork […]

Rocznica aktualizacji Ethereum Merge: wszystkie zmiany w skrócie

Dziś mija dokładnie rok, odkąd sieć Ethereum (ETH) dokonała przejścia z Proof-of-Work (PoW) na Proof-of-Stake (PoS). 15 września 2022 r. miała miejsce długo oczekiwana aktualizacja Merge, uważana przez wielu za najważniejsze wydarzenie w całej historii Ethereum. W tym artykule przyjrzymy się głównym zmianom i ich rezultatom, a także spojrzymy w przyszłość. Ethereum Merge: co się […]

Cena bitcoina jest nudna, ale dane nadal pokazują pozytywny obraz

Teraz, gdy cena bitcoina powróciła do poziomów z połowy czerwca, rynek ponownie zaczyna się zastanawiać, czy mamy do czynienia z hossą. Kurs spadł już o 16% od lokalnego szczytu z sierpnia ubiegłego roku, a od szczytu do dołka o ponad 20%. Mimo to, zgodnie z danymi on-chain, nie musimy się tak bardzo martwić. Bardzo niewiele […]

Jak zdobyć darmowe bitcoiny i kryptowaluty za rejestrację w 2023 roku?

Jeśli chcesz zacząć inwestować w bitcoin i kryptowaluty, najpierw musisz założyć konto na giełdzie i dokonać wpłaty walut fiat. Ale czy wiesz, że podczas rejestracji wiele platform oferuje darmowe bonusy? W dzisiejszym artykule omówimy 3 platformy, które oferują nowym użytkownikom darmowe kryptowaluty lub Bitcoin za rejestrację: Binance, Bybit i Bitget! Tak więc, zaczynajmy! Darmowe kryptowaluty […]

Kurs Bitcoina w tarapatach. Inflacja w USA wyższa niż oczekiwano

Indeks cen konsumpcyjnych (CPI) w Stanach Zjednoczonych wyniósł dziś 3,7%, podczas gdy oczekiwano wyniku na poziomie 3,6%. Oznaczałoby to już wzrost o 0,4% w porównaniu z lipcowym wynikiem 3,2%, ale inflacja spadła nawet bardziej niż początkowo oczekiwano. Dlaczego więc inflacja może nagle ponownie wzrosnąć i co to oznacza dla kursu bitcoina? Dlaczego inflacja może ponownie […]
0 0 Głosy
Oceń artykuł
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Kryptowaluty2.pl 2023 Wszelkie prawa zastrzeżone
starcrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram