Polkadot może stać się oficjalnym sponsorem koszulek FC Barcelony

ikona publikacji - ciemny
Opublikowano: 24 stycznia 2022
ikona autora biały
fc barcelona

Hiszpański klub piłkarski FC Barcelona może nawiązać współpracę z protokołem Polkadot. Zakładając, że obie strony uścisną sobie dłonie, ta ostatnia stanie się oficjalnym sponsorem koszulek zespołu.

Polkadot patrzy na świat piłki nożnej

Gracze Football Club Barcelona obecnie noszą logo Rakuten na swojej koszulce, ponieważ japońska firma e-commerce jest oficjalnym sponsorem klubu. Jednak partnerstwo między tymi dwoma podmiotami ma się zakończyć w lipcu tego roku. Drużyna piłkarska stara się więc zawrzeć umowę z nową organizacją.

Według niedawnego komunikatu, jedną z opcji jest Polkadot - sieć blockchain, która została założona w 2016 roku, ale zyskała impet dopiero w zeszłym roku. FC Barcelona opisała protokół jako platformę, która umożliwia "wysoką liczbę transakcji na sekundę". Konkretnie, projekt może wykonać 1000 TPS. Gdy stanie się w pełni operacyjny, oczekuje się, że liczba ta wzrośnie do 1 000 000.

Innym możliwym partnerem Barçy jest cyfrowy serwis streamingu muzyki Spotify. Hiszpański zespół ujawnił, że dokładnie przeanalizuje opcje i wybierze sponsora odpowiadającego jego długoterminowej strategii:

Klub postanowił podejść do sprawy z cierpliwością, aby dogłębnie przeanalizować każdą propozycję osiągnięcia najbardziej opłacalnej umowy w perspektywie długoterminowej.

FC Barcelona nie jest nowicjuszem w branży cyfrowych aktywów. Kilka miesięcy temu drużyna podpisała globalne partnerstwo z rynkiem NFT Ownix, aby wydać kolekcję NFT dla swoich fanów. Wkrótce potem jednak klub anulował umowę, ponieważ Moshe Hogeg (który jest związany z Ownix) został aresztowany za kilka wykroczeń, takich jak oszustwo i napaść seksualna.

Postępy Polkadot w 2021 roku

Powodem, dla którego protokół blockchain otrzymał dużą uwagę, jest jego innowacyjne podejście do parachainów. Mówiąc najprościej, ta funkcja umożliwia połączenie różnych blockchainów ze sobą. Umożliwia również użytkownikom budowanie blockchaina za pomocą ich frameworka Substrate i pomostów sieci Polkadot z innymi projektami, takimi jak Ethereum i Bitcoin.

W listopadzie ubiegłego roku zespół stojący za protokołem uruchomił swoją pierwszą aukcję Parachain.

Na początku tego miesiąca, platforma inteligentnych kontraktów Moonbeam stała się pierwszym w pełni działającym parachainem na Polkadot. Planuje wprowadzić kilka nowych integracji, działań i użytkowników, aby wzmocnić ekosystem Polkadot i przyczynić się do rozwoju sieci.

Kategoria wpisu:

Dawid Kucharczyk

Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Pasjonat nowych technologii, od 3 lat aktywnie uczestniczący w świecie krypto. Instruktor narciarstwa oraz amator gry w squasha. Zwolennik idei decentralizacji.

Powiązane tematy:

Bitcoin może mocno wystrzelić w górę w 2024 roku z powodu halvingu i recesji

Mike McGlone twierdzi, że Bitcoin może mocno wystrzelić w górę w 2024 roku, a następnie nadejdzie halving i seria innych fundamentalnych wydarzeń. Analityk Bloomberga wyraził swoje prognozy podczas wywiadu ze Scottem Melkerem. Bitcoin i efekt halvingu Zanim zanurkujemy dalej w jego przewidywania, szybkie słowo na temat tego tak zwanego halvingu. Co cztery lata liczba nowo […]

Tim Draper radzi przedsiębiorcom, by kupowali Bitcoina

Amerykański miliarder i legenda inwestycji Tim Draper radzi przedsiębiorcom, aby kupili Bitcoin. Według niego jest to sposób na zabezpieczenie się przed potencjalnym kryzysem bankowym. Nawiasem mówiąc, Tim Draper nie jest osobą nową w świecie Bitcoina, ponieważ już w czerwcu 2014 roku kupił od rządu USA 30 000 Bitcoinów za 19 milionów dolarów. Te Bitcoiny zostały […]

Czy zarobki górników sugerują nową hossę?

Dochód z opłat górników Bitcoin gwałtownie wzrósł w ostatnim czasie, częściowo z powodu sukcesu niewymiennych tokenów (NFT) w sieci Bitcoin (BTC) dzięki Ordinals. Dane z Glassnode pokazują, że dwuletni Z-score dla przychodów górników, wskaźnik używany do odróżnienia okresów z wysokimi i niskimi opłatami transakcyjnymi, zmienił się na dodatni po raz pierwszy od połowy 2021 roku. […]

Do Kwon aresztowany w Czarnogórze

Współzałożyciel Terraform Labs, Do Kwon, został aresztowany w Czarnogórze. Takie informacje podał Minister spraw wewnętrznych Filip Adzic na Twitterze: "Podgorica aresztowała jednego z najbardziej poszukiwanych uciekinierów na świecie. Czarnogórska policja zatrzymała Do Kwona - współzałożyciela i CEO singapurskiej firmy Terraform Labs" Wcześniej Ajic napisał, że przestępcy nie będą rządzić Czarnogórą, a władze kontynuują rozpoczęte reformy. […]

Jak wysłać USDT na Telegramie? Instrukcja

Telegram rozszerza swoje opcje kryptopłatności. Aplikacja dodała przelewy w USDT do swojego bota portfelowego @wallet. Wcześniej bot obsługiwał tylko dwie monety - BTC i TON. Teraz użytkownicy Telegrama mogą płacić za zakupy w USDT, a także wysyłać/odbierać stablecoina na czacie aplikacji. W zeszłym roku Telegram wprowadził do swojej platformy BTC i Toncoin (TON). Co więcej, […]
0 0 Głosy
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Kryptowaluty2.pl 2023 Wszelkie prawa zastrzeżone
starcrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram