Lionel Messi zostaje ambasadorem Socios.com

ikona publikacji - ciemny
Opublikowano: 31 marca 2022
ikona autora biały
lionel messi socios

Lionel Messi, przez wielu uważany za najbardziej utytułowanego piłkarza w historii, jest najnowszą znaną osobistością, która wkroczyła na gorący rynek fan tokenów. Gwiazda PSG nawiązała współpracę z firmą Socios, zajmującą się tokenami dla miłośników kryptowalut.

Messi globalnym ambasadorem Socios

Jak donosi Reuter, argentyński napastnik Lionel Messi podpisał kontrakt o wartości ponad 20 milionów dolarów z firmą Socios.com, zajmującą się fan tokenami. W ramach umowy Messi będzie reprezentował firmę jako jej globalny ambasador. Trzyletnia umowa nie obejmuje jednak żadnych form transakcji kryptowalutowych.

Wiadomość ta pojawiła się po tym, jak David Beckham i Naomi Osaka, czterokrotna mistrzyni Wielkiego Szlema, dołączyli do DigitalBits i FTX jako globalni ambasadorzy.

W komunikacie prasowym Socios ujawniono, że Messi, którego transfer z Barcelony do Paris St Germain w sierpniu obejmował wypłatę kryptowaluty jako bonus za podpisanie kontraktu, będzie "zaangażowany w kampanię reklamową i promocyjną dla Socios w okresie poprzedzającym Mistrzostwa Świata w Katarze, które rozpoczną się w listopadzie".

Firma, która nawiązała współpracę z ponad 130 klubami piłkarskimi i ligami w zakresie fan toknów, przedstawiła w tweecie gwiazdę jako swojego pierwszego globalnego ambasador i zmieniła bio na "Lionel Messi Approved."

Messi powiedział w oświadczeniu, że jest dumny z tego, że dołączył do misji Socios i pomaga tworzyć bardziej połączoną i satysfakcjonującą przyszłość dla globalnych fanów.

Czym są fan tokeny?

Kluby sportowe wydają fan tokeny, które pozwalają ich posiadaczom (zazwyczaj kibicom) głosować nad niektórymi decyzjami drużyny. Przez wiele klubów są one postrzegane jako nowy strumień przychodów.

Pomimo rosnącego zainteresowania tego typu aktywami, Socios spotyka się ostatnio z krytyką. Związek firmy z projektem kryptowalutowym Chiliz (CHZ) wywołał kontrowersje, ponieważ użytkownicy muszą korzystać z tokenów CHZ, aby kupić dowolny fan token listowany na platformie.

Na początku tego miesiąca założyciel Socios, Alexandre Dreyfus, został oskarżony o manipulowanie ceną, ponieważ nie zapłacił doradcom w CHZ za to, że utrzymali cenę, która nie spadła z powodu dużej presji sprzedaży.

Kategoria wpisu:

Dawid Kucharczyk

Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Pasjonat nowych technologii, od 3 lat aktywnie uczestniczący w świecie krypto. Instruktor narciarstwa oraz amator gry w squasha. Zwolennik idei decentralizacji.

Powiązane tematy:

Sieć Ethereum jest na minusie po raz pierwszy od roku

Pamiętacie "Merge"? Sieć Ethereum (ETH) dokonała przejścia z systemu proof of work na system proof of stake we wrześniu ubiegłego roku. Zamiast energochłonnych obliczeń, od tego czasu to stakerzy przetwarzają transakcje na Ethereum. Od momentu Merge sieć Ethereum co miesiąc odnotowuje zyski. Nie chodzi tu o wartość cenową, ale o przychody z samej sieci. Blockwork […]

Rocznica aktualizacji Ethereum Merge: wszystkie zmiany w skrócie

Dziś mija dokładnie rok, odkąd sieć Ethereum (ETH) dokonała przejścia z Proof-of-Work (PoW) na Proof-of-Stake (PoS). 15 września 2022 r. miała miejsce długo oczekiwana aktualizacja Merge, uważana przez wielu za najważniejsze wydarzenie w całej historii Ethereum. W tym artykule przyjrzymy się głównym zmianom i ich rezultatom, a także spojrzymy w przyszłość. Ethereum Merge: co się […]

Cena bitcoina jest nudna, ale dane nadal pokazują pozytywny obraz

Teraz, gdy cena bitcoina powróciła do poziomów z połowy czerwca, rynek ponownie zaczyna się zastanawiać, czy mamy do czynienia z hossą. Kurs spadł już o 16% od lokalnego szczytu z sierpnia ubiegłego roku, a od szczytu do dołka o ponad 20%. Mimo to, zgodnie z danymi on-chain, nie musimy się tak bardzo martwić. Bardzo niewiele […]

Jak zdobyć darmowe bitcoiny i kryptowaluty za rejestrację w 2023 roku?

Jeśli chcesz zacząć inwestować w bitcoin i kryptowaluty, najpierw musisz założyć konto na giełdzie i dokonać wpłaty walut fiat. Ale czy wiesz, że podczas rejestracji wiele platform oferuje darmowe bonusy? W dzisiejszym artykule omówimy 3 platformy, które oferują nowym użytkownikom darmowe kryptowaluty lub Bitcoin za rejestrację: Binance, Bybit i Bitget! Tak więc, zaczynajmy! Darmowe kryptowaluty […]

Kurs Bitcoina w tarapatach. Inflacja w USA wyższa niż oczekiwano

Indeks cen konsumpcyjnych (CPI) w Stanach Zjednoczonych wyniósł dziś 3,7%, podczas gdy oczekiwano wyniku na poziomie 3,6%. Oznaczałoby to już wzrost o 0,4% w porównaniu z lipcowym wynikiem 3,2%, ale inflacja spadła nawet bardziej niż początkowo oczekiwano. Dlaczego więc inflacja może nagle ponownie wzrosnąć i co to oznacza dla kursu bitcoina? Dlaczego inflacja może ponownie […]
0 0 Głosy
Oceń artykuł
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Kryptowaluty2.pl 2023 Wszelkie prawa zastrzeżone
starcrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram