Lionel Messi zostaje ambasadorem Socios.com

ikona publikacji - ciemny
Opublikowano: 31 marca 2022
ikona autora biały
lionel messi socios

Lionel Messi, przez wielu uważany za najbardziej utytułowanego piłkarza w historii, jest najnowszą znaną osobistością, która wkroczyła na gorący rynek fan tokenów. Gwiazda PSG nawiązała współpracę z firmą Socios, zajmującą się tokenami dla miłośników kryptowalut.

Messi globalnym ambasadorem Socios

Jak donosi Reuter, argentyński napastnik Lionel Messi podpisał kontrakt o wartości ponad 20 milionów dolarów z firmą Socios.com, zajmującą się fan tokenami. W ramach umowy Messi będzie reprezentował firmę jako jej globalny ambasador. Trzyletnia umowa nie obejmuje jednak żadnych form transakcji kryptowalutowych.

Wiadomość ta pojawiła się po tym, jak David Beckham i Naomi Osaka, czterokrotna mistrzyni Wielkiego Szlema, dołączyli do DigitalBits i FTX jako globalni ambasadorzy.

W komunikacie prasowym Socios ujawniono, że Messi, którego transfer z Barcelony do Paris St Germain w sierpniu obejmował wypłatę kryptowaluty jako bonus za podpisanie kontraktu, będzie "zaangażowany w kampanię reklamową i promocyjną dla Socios w okresie poprzedzającym Mistrzostwa Świata w Katarze, które rozpoczną się w listopadzie".

Firma, która nawiązała współpracę z ponad 130 klubami piłkarskimi i ligami w zakresie fan toknów, przedstawiła w tweecie gwiazdę jako swojego pierwszego globalnego ambasador i zmieniła bio na "Lionel Messi Approved."

Messi powiedział w oświadczeniu, że jest dumny z tego, że dołączył do misji Socios i pomaga tworzyć bardziej połączoną i satysfakcjonującą przyszłość dla globalnych fanów.

Czym są fan tokeny?

Kluby sportowe wydają fan tokeny, które pozwalają ich posiadaczom (zazwyczaj kibicom) głosować nad niektórymi decyzjami drużyny. Przez wiele klubów są one postrzegane jako nowy strumień przychodów.

Pomimo rosnącego zainteresowania tego typu aktywami, Socios spotyka się ostatnio z krytyką. Związek firmy z projektem kryptowalutowym Chiliz (CHZ) wywołał kontrowersje, ponieważ użytkownicy muszą korzystać z tokenów CHZ, aby kupić dowolny fan token listowany na platformie.

Na początku tego miesiąca założyciel Socios, Alexandre Dreyfus, został oskarżony o manipulowanie ceną, ponieważ nie zapłacił doradcom w CHZ za to, że utrzymali cenę, która nie spadła z powodu dużej presji sprzedaży.

Kategoria wpisu:

Podobne tematy

Sam Bankman-Fried mówi dlaczego FTX upadło

Upadek utility-tokena FTX (FTT) nie był spowodowany brakiem płynności, ale działaniami inwestorów, którzy poczuli się "przestraszeni" obecną sytuacją na rynku. Założyciel giełdy kryptowalut Sam Bankman-Fried stwierdził tak w wywiadzie z Tiffany Fong z dnia 16 listopada (opublikowanym 29 listopada). "Myślę, że FTT miał realną wartość. […] Pod wieloma względami [token] był bardziej legalny niż wiele […]

Złe wiadomości dla bitcoina? Dolar może ponownie wzrosnąć

Dolar amerykański (USD) przeszedł w ostatnich tygodniach sporą korektę. Światowa waluta rezerwowa spadła o około 8% w stosunku do euro. Tymczasem jednak wojna na Ukrainie wciąż się nie skończyła, globalna sytuacja gospodarcza jest fatalna, a w krainie kryptowalut panuje spora niepewność po problemach FTX. Również dolar zaczął dziś ponownie rosnąć w stosunku do euro. Dla […]

Liczba osób korzystających z kryptowalut wzrosła w 2022 roku o 37,8%

Według danych Datareportal, liczba osób posiadających jakąś formę kryptowalut wzrosła w tym roku o 37,8%. Jeden na 10 internautów w wieku od 16 do 64 lat posiada obecnie cyfrowe aktywa. Kryptowaluty w krajach rozwijających się Posiadanie kryptowalut jest popularne głównie w krajach rozwijających się. Zwłaszcza w tym, gdzie waluta jest bardziej wrażliwa na duże wahania […]

Grayscale nie chce przedstawiać swoich rezerw

Przemysł kryptowalutowy został zbudowany w oparciu o jeden slogan: "nie ufaj, zweryfikuj". Ale Grayscale różni się od reszty firm związanych z kryptowalutami. W niedawnym wątku na Twitterze zastanawiającym się nad potrzebą przejrzystości w branży po upadku FTX, Grayscale próbował uspokoić obawy swoich inwestorów, zapewniając ich, że regulacje, które mają zastosowanie do różnych podmiotów, sprawiają, iż […]

Tether zapewnia, że nie ma ryzyka ze strony USDT na Solanie

Największy na świecie emitent stablecoinów, Tether, zapewnił, że nie ma żadnych zagrożeń ze strony USDT w sieci Solana. 18 listopada Tether wydał oświadczenie, że USDT emitowany w Alamedzie był bezpieczny względem wszelkich wypadków zarażenia ze strony upadłej giełdy FTX. Według raportu przejrzystości Tethera, Solana jest trzecią co do wielkości siecią dla stablecoina po Tron i […]
0 0 Głosy
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Kryptowaluty2.pl 2020 Wszelkie prawa zastrzeżone
starcrossmenuchevron-downarrow-right
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram