Lionel Messi zostaje ambasadorem Socios.com

ikona publikacji - ciemny
Opublikowano: 31 marca 2022
ikona autora biały
lionel messi socios

Lionel Messi, przez wielu uważany za najbardziej utytułowanego piłkarza w historii, jest najnowszą znaną osobistością, która wkroczyła na gorący rynek fan tokenów. Gwiazda PSG nawiązała współpracę z firmą Socios, zajmującą się tokenami dla miłośników kryptowalut.

Messi globalnym ambasadorem Socios

Jak donosi Reuter, argentyński napastnik Lionel Messi podpisał kontrakt o wartości ponad 20 milionów dolarów z firmą Socios.com, zajmującą się fan tokenami. W ramach umowy Messi będzie reprezentował firmę jako jej globalny ambasador. Trzyletnia umowa nie obejmuje jednak żadnych form transakcji kryptowalutowych.

Wiadomość ta pojawiła się po tym, jak David Beckham i Naomi Osaka, czterokrotna mistrzyni Wielkiego Szlema, dołączyli do DigitalBits i FTX jako globalni ambasadorzy.

W komunikacie prasowym Socios ujawniono, że Messi, którego transfer z Barcelony do Paris St Germain w sierpniu obejmował wypłatę kryptowaluty jako bonus za podpisanie kontraktu, będzie "zaangażowany w kampanię reklamową i promocyjną dla Socios w okresie poprzedzającym Mistrzostwa Świata w Katarze, które rozpoczną się w listopadzie".

Firma, która nawiązała współpracę z ponad 130 klubami piłkarskimi i ligami w zakresie fan toknów, przedstawiła w tweecie gwiazdę jako swojego pierwszego globalnego ambasador i zmieniła bio na "Lionel Messi Approved."

Messi powiedział w oświadczeniu, że jest dumny z tego, że dołączył do misji Socios i pomaga tworzyć bardziej połączoną i satysfakcjonującą przyszłość dla globalnych fanów.

Czym są fan tokeny?

Kluby sportowe wydają fan tokeny, które pozwalają ich posiadaczom (zazwyczaj kibicom) głosować nad niektórymi decyzjami drużyny. Przez wiele klubów są one postrzegane jako nowy strumień przychodów.

Pomimo rosnącego zainteresowania tego typu aktywami, Socios spotyka się ostatnio z krytyką. Związek firmy z projektem kryptowalutowym Chiliz (CHZ) wywołał kontrowersje, ponieważ użytkownicy muszą korzystać z tokenów CHZ, aby kupić dowolny fan token listowany na platformie.

Na początku tego miesiąca założyciel Socios, Alexandre Dreyfus, został oskarżony o manipulowanie ceną, ponieważ nie zapłacił doradcom w CHZ za to, że utrzymali cenę, która nie spadła z powodu dużej presji sprzedaży.

Kategoria wpisu:

Dawid Kucharczyk

Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Pasjonat nowych technologii, od 3 lat aktywnie uczestniczący w świecie krypto. Instruktor narciarstwa oraz amator gry w squasha. Zwolennik idei decentralizacji.

Powiązane tematy:

FTX uruchamia stronę internetową, aby spłacić europejskich klientów

FTX EU, europejska filia upadłej giełdy kryptowalutowej FTX, uruchomiła stronę internetową, aby spłacić wściekłych, europejskich klientów. Firma złożyła wniosek o upadłość prawie pięć miesięcy temu, powodując efekt domina innych upadających firm kryptowalutowych. W rzeczywistości FTX stał się tak duży, że wiele innych firm zaparkowało swoje pieniądze w tej giełdzie i w rezultacie zostało "zainfekowanych". Użytkownicy […]

Argentyńskie linie lotnicze Flybondi zaczynają wydawać bilety NFT

Argentyński tani przewoźnik Flybondi rozpoczął kampanię Ticket 3.0, w której zaczął wydawać bilety w formie niewymienialnych tokenów (NFT). Linia lotnicza powiedziała, że ta metoda "oferuje bardziej elastyczne doświadczenie podróży". Z kolei Flybondi będzie w stanie zmniejszyć koszty obsługi klienta i zwiększyć przychody dzięki prowizjom handlowym. Usługa ta stała się możliwa dzięki partnerstwu z TravelX, opartą […]

Rosja chce mieć własną walutę z Brazylią, Indiami, Chinami i RPA

Krążą pogłoski, że kraje BRICS chcą stworzyć własną walutę, aby ułatwić płatności między uczestniczącymi państwami. To może być ciężki cios dla dolara i może stwarzać możliwości dla Bitcoina. BRICS są wpływowe BRICS to skrót od krajów Brazylia, Rosja, Indie, Chiny i RPA. Kraje te mają znaczący wpływ na globalną gospodarkę ze względu na ich duże […]

Bitcoin może mocno wystrzelić w górę w 2024 roku z powodu halvingu i recesji

Mike McGlone twierdzi, że Bitcoin może mocno wystrzelić w górę w 2024 roku, a następnie nadejdzie halving i seria innych fundamentalnych wydarzeń. Analityk Bloomberga wyraził swoje prognozy podczas wywiadu ze Scottem Melkerem. Bitcoin i efekt halvingu Zanim zanurkujemy dalej w jego przewidywania, szybkie słowo na temat tego tak zwanego halvingu. Co cztery lata liczba nowo […]

Tim Draper radzi przedsiębiorcom, by kupowali Bitcoina

Amerykański miliarder i legenda inwestycji Tim Draper radzi przedsiębiorcom, aby kupili Bitcoin. Według niego jest to sposób na zabezpieczenie się przed potencjalnym kryzysem bankowym. Nawiasem mówiąc, Tim Draper nie jest osobą nową w świecie Bitcoina, ponieważ już w czerwcu 2014 roku kupił od rządu USA 30 000 Bitcoinów za 19 milionów dolarów. Te Bitcoiny zostały […]
0 0 Głosy
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Kryptowaluty2.pl 2023 Wszelkie prawa zastrzeżone
starcrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram