Bitcoin osiągnął 48 tys. dolarów, Terra ustanowiła nowy rekord wszech czasów powyżej 100 dolarów

ikona publikacji - ciemny
Opublikowano: 29 marca 2022
ikona autora biały
rynek kryptowalut wzrosty

W ciągu ostatnich 24 godzin cena Bitcoina nadal rosła i po raz pierwszy od miesięcy dotknęła i na krótko przekroczyła 48 000 dolarów. Większość altcoinów uspokoiła się, ale Terra przebiła się powyżej 100 dolarów i osiągnęła nowy rekord wszech czasów.

Bitcoin osiągnął 48 tys. dolarów

Ostatnie kilka dni były bardzo pozytywne dla głównej kryptowaluty. Byki utrzymały bowiem silną pozycję na rynku. Wszystko zaczęło się tydzień temu, kiedy BTC był bliski zejścia poniżej 40 000 dolarów. Aktywo odbiło się jednak dość zdecydowanie, zyskując w ciągu kilku godzin 2 000 dolarów wartości.

Po kilku dniach konsolidacji, bitcoin znów przeszedł do ofensywy i 25 marca przebił poziom 45 000 dolarów. Scenariusz powtórzył się jeszcze raz, a BTC zaczął ponownie gwałtownie rosnąć na przełomie niedzieli i poniedziałku.

Po zlikwidowaniu 400 mln dolarów (głównie shortów), kryptowaluta po raz pierwszy od początku roku wspięła się na poziom 48 000 dolarów. Początkowo nie udało się naruszyć tego poziomu, ale kilka godzin później byki ponownie popchnęły monetę na północ. Tym razem BTC na krótko przekroczył 48 000 dolarów, ustanawiając nowy trzymiesięczny szczyt.

W chwili obecnej kurs cofnął się o kilkaset dolarów i oscyluje wokół 47 500 dolarów. Mimo to, jego kapitalizacja rynkowa wynosi nieco ponad 900 miliardów dolarów.

Terra osiąga nowe ATH

Wczoraj altcoiny również naśladowały zachowanie BTC. Teraz jednak większość z nich się uspokoiła.

Ethereum zyskało kolejne 3% w ciągu ostatnich 24 godzin i przekroczyło poziom 3400 dolarów. Jest to najwyższa cena tego aktywa od początku stycznia.

Binance Coin, Ripple, Cardano, Solana i Avalanche również są lekko na zielono. Shiba Inu wzrosła o około 5% w ciągu dnia i znajduje się blisko poziomu 0,00003 USD. Dla kontrastu, Polkadot i Dogecoin zanotowały niewielkie straty.

Wśród altcoinów o dużej kapitalizacji najwięcej zyskuje Terra. Luna wzrosła o kolejne 9% i przebiła poziom ponad 100 dolarów. Dzięki temu aktywo osiągnęło dziś nowy rekord wszech czasów na poziomie 105 dolarów.

Waves zanotował największy skok z pierwszej setki. Token wzrósł o 60^ w ciągu jednego dnia. W rezultacie udało mu się przebić poziom 50 USD.

Kapitalizacja rynku kryptowalut wynosi obecnie 2,150 biliona dolarów.

Kategoria wpisu:

Dawid Kucharczyk

Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Pasjonat nowych technologii, od 3 lat aktywnie uczestniczący w świecie krypto. Instruktor narciarstwa oraz amator gry w squasha. Zwolennik idei decentralizacji.

Powiązane tematy:

Portal w Binance Launchpool - to już 47. projekt!

Giełda kryptowalut Binance ogłosiła kolejny projekt, który pojawi się na platformie Binance Launchpool - to już 47 w historii. Tym razem jest to platforma gamingowa Web3 - Portal. Przy okazji zaoferowała promocję, w której do zgarnięcia jest 20 tokenów PIXEL zupełnie za darmo: aby je odebrać należy założyć konto z promocyjnego linka: odbierz 20 PIXEL. […]

Co to jest BNB Vault? Jak korzystać z tej funkcji?

Binance to nie tylko giełda. To cały ekosystem produktów. Jednym z nich jest BNB Vault - agregator zysków, który pozwala zarabiać odsetki od posiadanych już kryptowalut. Funkcja ta umożliwia też w inwestowanie w ciekawe, nowe krypto projekty na wczesnym etapie poprzez Launchpool. W dzisiejszym artykule omówimy BNB Vault szczegółowo. Wyjaśnimy co to jest, jak działa […]

PIXEL w Binance Launchpool. HODLować czy sprzedać?

Binance ogłosiło właśnie 46. projekt, który zostanie uruchomiony na platformie Binance Launchpool. Tym razem jest to PIXEL, natywny token gry Pixels. W dzisiejszym artykule sprawdzimy czym jest PIXEL oraz jak farmić te tokeny na Binance. Na koniec spróbujemy odpowiedzieć na pytanie czy warto je HODLować, czy może sprzedać od razu po rozpoczęciu handlu. Najpierw jednak […]

Co to jest Binance Earn? Środy pełne zarabiania

Jesteś długoterminowym HODLerem? Być może masz w portfelu trochę kryptowalut i nie planujesz ich sprzedawać w najbliższym czasie? Czy wiesz, że istnieje sposób, aby zarabia za ich pomoc pasywny dochód? Pozwala na to np. platforma Binance Earn. Co to jest? Jak działa? Jakie daje możliwości? O tym w dzisiejszym artykule! Czym wyróżnia się Binance Earn? […]

Binance odzyskuje udział w rynku i stabilnie się rozwija

Giełda kryptowalut Binance zaczęła odzyskiwać swój udział w rynku. Sytuacja ma miejsce zaledwie kilka miesięcy po rozstrzygnięciu sprawy z Departamentem Sprawiedliwości Stanów Zjednoczonych i zapłaceniu grzywny w wysokości 4,3 miliarda dolarów. Według danych firmy badawczej Kaiko, udział Binance w rynku pod względem wolumenu obrotu wzrósł do 49% dwa miesiące po tym, jak giełda rozstrzygnęła sprawę […]
0 0 Głosy
Oceń artykuł
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Kryptowaluty2.pl 2023 Wszelkie prawa zastrzeżone
starcrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram