Bitcoin osiągnął 48 tys. dolarów, Terra ustanowiła nowy rekord wszech czasów powyżej 100 dolarów

ikona publikacji - ciemny
Opublikowano: 29 marca 2022
ikona autora biały
rynek kryptowalut wzrosty

W ciągu ostatnich 24 godzin cena Bitcoina nadal rosła i po raz pierwszy od miesięcy dotknęła i na krótko przekroczyła 48 000 dolarów. Większość altcoinów uspokoiła się, ale Terra przebiła się powyżej 100 dolarów i osiągnęła nowy rekord wszech czasów.

Bitcoin osiągnął 48 tys. dolarów

Ostatnie kilka dni były bardzo pozytywne dla głównej kryptowaluty. Byki utrzymały bowiem silną pozycję na rynku. Wszystko zaczęło się tydzień temu, kiedy BTC był bliski zejścia poniżej 40 000 dolarów. Aktywo odbiło się jednak dość zdecydowanie, zyskując w ciągu kilku godzin 2 000 dolarów wartości.

Po kilku dniach konsolidacji, bitcoin znów przeszedł do ofensywy i 25 marca przebił poziom 45 000 dolarów. Scenariusz powtórzył się jeszcze raz, a BTC zaczął ponownie gwałtownie rosnąć na przełomie niedzieli i poniedziałku.

Po zlikwidowaniu 400 mln dolarów (głównie shortów), kryptowaluta po raz pierwszy od początku roku wspięła się na poziom 48 000 dolarów. Początkowo nie udało się naruszyć tego poziomu, ale kilka godzin później byki ponownie popchnęły monetę na północ. Tym razem BTC na krótko przekroczył 48 000 dolarów, ustanawiając nowy trzymiesięczny szczyt.

W chwili obecnej kurs cofnął się o kilkaset dolarów i oscyluje wokół 47 500 dolarów. Mimo to, jego kapitalizacja rynkowa wynosi nieco ponad 900 miliardów dolarów.

Terra osiąga nowe ATH

Wczoraj altcoiny również naśladowały zachowanie BTC. Teraz jednak większość z nich się uspokoiła.

Ethereum zyskało kolejne 3% w ciągu ostatnich 24 godzin i przekroczyło poziom 3400 dolarów. Jest to najwyższa cena tego aktywa od początku stycznia.

Binance Coin, Ripple, Cardano, Solana i Avalanche również są lekko na zielono. Shiba Inu wzrosła o około 5% w ciągu dnia i znajduje się blisko poziomu 0,00003 USD. Dla kontrastu, Polkadot i Dogecoin zanotowały niewielkie straty.

Wśród altcoinów o dużej kapitalizacji najwięcej zyskuje Terra. Luna wzrosła o kolejne 9% i przebiła poziom ponad 100 dolarów. Dzięki temu aktywo osiągnęło dziś nowy rekord wszech czasów na poziomie 105 dolarów.

Waves zanotował największy skok z pierwszej setki. Token wzrósł o 60^ w ciągu jednego dnia. W rezultacie udało mu się przebić poziom 50 USD.

Kapitalizacja rynku kryptowalut wynosi obecnie 2,150 biliona dolarów.

Kategoria wpisu:

Podobne tematy

Fundusze Bitcoin i Ethereum notują największe odpływy od czasu krachu FTX

Instytucjonalni krypto inwestorzy stali się dużo bardziej konserwatywni po problemach z FTX. Niestety, nie wygląda na to, żeby to był to już koniec. Nowe badanie pokazuje, że te grube ryby wolą na razie wyjąć swoje pieniądze z rynku kryptowalut. Fundusze kryptowalutowe odnotowują duże odpływy Tak pisze CoinShares w swoim cotygodniowym raporcie badawczym. W zeszłym tygodniu […]

Sam Bankman-Fried mówi dlaczego FTX upadło

Upadek utility-tokena FTX (FTT) nie był spowodowany brakiem płynności, ale działaniami inwestorów, którzy poczuli się "przestraszeni" obecną sytuacją na rynku. Założyciel giełdy kryptowalut Sam Bankman-Fried stwierdził tak w wywiadzie z Tiffany Fong z dnia 16 listopada (opublikowanym 29 listopada). "Myślę, że FTT miał realną wartość. […] Pod wieloma względami [token] był bardziej legalny niż wiele […]

Złe wiadomości dla bitcoina? Dolar może ponownie wzrosnąć

Dolar amerykański (USD) przeszedł w ostatnich tygodniach sporą korektę. Światowa waluta rezerwowa spadła o około 8% w stosunku do euro. Tymczasem jednak wojna na Ukrainie wciąż się nie skończyła, globalna sytuacja gospodarcza jest fatalna, a w krainie kryptowalut panuje spora niepewność po problemach FTX. Również dolar zaczął dziś ponownie rosnąć w stosunku do euro. Dla […]

Liczba osób korzystających z kryptowalut wzrosła w 2022 roku o 37,8%

Według danych Datareportal, liczba osób posiadających jakąś formę kryptowalut wzrosła w tym roku o 37,8%. Jeden na 10 internautów w wieku od 16 do 64 lat posiada obecnie cyfrowe aktywa. Kryptowaluty w krajach rozwijających się Posiadanie kryptowalut jest popularne głównie w krajach rozwijających się. Zwłaszcza w tym, gdzie waluta jest bardziej wrażliwa na duże wahania […]

Grayscale nie chce przedstawiać swoich rezerw

Przemysł kryptowalutowy został zbudowany w oparciu o jeden slogan: "nie ufaj, zweryfikuj". Ale Grayscale różni się od reszty firm związanych z kryptowalutami. W niedawnym wątku na Twitterze zastanawiającym się nad potrzebą przejrzystości w branży po upadku FTX, Grayscale próbował uspokoić obawy swoich inwestorów, zapewniając ich, że regulacje, które mają zastosowanie do różnych podmiotów, sprawiają, iż […]
0 0 Głosy
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Kryptowaluty2.pl 2020 Wszelkie prawa zastrzeżone
starcrossmenuchevron-downarrow-right
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram