Bitcoin osiągnął 48 tys. dolarów, Terra ustanowiła nowy rekord wszech czasów powyżej 100 dolarów

ikona publikacji - ciemny
Opublikowano: 29 marca 2022
ikona autora biały
rynek kryptowalut wzrosty

W ciągu ostatnich 24 godzin cena Bitcoina nadal rosła i po raz pierwszy od miesięcy dotknęła i na krótko przekroczyła 48 000 dolarów. Większość altcoinów uspokoiła się, ale Terra przebiła się powyżej 100 dolarów i osiągnęła nowy rekord wszech czasów.

Bitcoin osiągnął 48 tys. dolarów

Ostatnie kilka dni były bardzo pozytywne dla głównej kryptowaluty. Byki utrzymały bowiem silną pozycję na rynku. Wszystko zaczęło się tydzień temu, kiedy BTC był bliski zejścia poniżej 40 000 dolarów. Aktywo odbiło się jednak dość zdecydowanie, zyskując w ciągu kilku godzin 2 000 dolarów wartości.

Po kilku dniach konsolidacji, bitcoin znów przeszedł do ofensywy i 25 marca przebił poziom 45 000 dolarów. Scenariusz powtórzył się jeszcze raz, a BTC zaczął ponownie gwałtownie rosnąć na przełomie niedzieli i poniedziałku.

Po zlikwidowaniu 400 mln dolarów (głównie shortów), kryptowaluta po raz pierwszy od początku roku wspięła się na poziom 48 000 dolarów. Początkowo nie udało się naruszyć tego poziomu, ale kilka godzin później byki ponownie popchnęły monetę na północ. Tym razem BTC na krótko przekroczył 48 000 dolarów, ustanawiając nowy trzymiesięczny szczyt.

W chwili obecnej kurs cofnął się o kilkaset dolarów i oscyluje wokół 47 500 dolarów. Mimo to, jego kapitalizacja rynkowa wynosi nieco ponad 900 miliardów dolarów.

Terra osiąga nowe ATH

Wczoraj altcoiny również naśladowały zachowanie BTC. Teraz jednak większość z nich się uspokoiła.

Ethereum zyskało kolejne 3% w ciągu ostatnich 24 godzin i przekroczyło poziom 3400 dolarów. Jest to najwyższa cena tego aktywa od początku stycznia.

Binance Coin, Ripple, Cardano, Solana i Avalanche również są lekko na zielono. Shiba Inu wzrosła o około 5% w ciągu dnia i znajduje się blisko poziomu 0,00003 USD. Dla kontrastu, Polkadot i Dogecoin zanotowały niewielkie straty.

Wśród altcoinów o dużej kapitalizacji najwięcej zyskuje Terra. Luna wzrosła o kolejne 9% i przebiła poziom ponad 100 dolarów. Dzięki temu aktywo osiągnęło dziś nowy rekord wszech czasów na poziomie 105 dolarów.

Waves zanotował największy skok z pierwszej setki. Token wzrósł o 60^ w ciągu jednego dnia. W rezultacie udało mu się przebić poziom 50 USD.

Kapitalizacja rynku kryptowalut wynosi obecnie 2,150 biliona dolarów.

Kategoria wpisu:

Dawid Kucharczyk

Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Pasjonat nowych technologii, od 3 lat aktywnie uczestniczący w świecie krypto. Instruktor narciarstwa oraz amator gry w squasha. Zwolennik idei decentralizacji.

Powiązane tematy:

FTX uruchamia stronę internetową, aby spłacić europejskich klientów

FTX EU, europejska filia upadłej giełdy kryptowalutowej FTX, uruchomiła stronę internetową, aby spłacić wściekłych, europejskich klientów. Firma złożyła wniosek o upadłość prawie pięć miesięcy temu, powodując efekt domina innych upadających firm kryptowalutowych. W rzeczywistości FTX stał się tak duży, że wiele innych firm zaparkowało swoje pieniądze w tej giełdzie i w rezultacie zostało "zainfekowanych". Użytkownicy […]

Argentyńskie linie lotnicze Flybondi zaczynają wydawać bilety NFT

Argentyński tani przewoźnik Flybondi rozpoczął kampanię Ticket 3.0, w której zaczął wydawać bilety w formie niewymienialnych tokenów (NFT). Linia lotnicza powiedziała, że ta metoda "oferuje bardziej elastyczne doświadczenie podróży". Z kolei Flybondi będzie w stanie zmniejszyć koszty obsługi klienta i zwiększyć przychody dzięki prowizjom handlowym. Usługa ta stała się możliwa dzięki partnerstwu z TravelX, opartą […]

Rosja chce mieć własną walutę z Brazylią, Indiami, Chinami i RPA

Krążą pogłoski, że kraje BRICS chcą stworzyć własną walutę, aby ułatwić płatności między uczestniczącymi państwami. To może być ciężki cios dla dolara i może stwarzać możliwości dla Bitcoina. BRICS są wpływowe BRICS to skrót od krajów Brazylia, Rosja, Indie, Chiny i RPA. Kraje te mają znaczący wpływ na globalną gospodarkę ze względu na ich duże […]

Bitcoin może mocno wystrzelić w górę w 2024 roku z powodu halvingu i recesji

Mike McGlone twierdzi, że Bitcoin może mocno wystrzelić w górę w 2024 roku, a następnie nadejdzie halving i seria innych fundamentalnych wydarzeń. Analityk Bloomberga wyraził swoje prognozy podczas wywiadu ze Scottem Melkerem. Bitcoin i efekt halvingu Zanim zanurkujemy dalej w jego przewidywania, szybkie słowo na temat tego tak zwanego halvingu. Co cztery lata liczba nowo […]

Tim Draper radzi przedsiębiorcom, by kupowali Bitcoina

Amerykański miliarder i legenda inwestycji Tim Draper radzi przedsiębiorcom, aby kupili Bitcoin. Według niego jest to sposób na zabezpieczenie się przed potencjalnym kryzysem bankowym. Nawiasem mówiąc, Tim Draper nie jest osobą nową w świecie Bitcoina, ponieważ już w czerwcu 2014 roku kupił od rządu USA 30 000 Bitcoinów za 19 milionów dolarów. Te Bitcoiny zostały […]
0 0 Głosy
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Kryptowaluty2.pl 2023 Wszelkie prawa zastrzeżone
starcrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram